Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Értem. Azért gondoltam, hogy esetleg a "Nem Spam" gomb is működhet, mert egyszer anno én is véletlenül "Mark as Spam" gombra kattintottam az egyik hírlevelemnél, és onnan kezdve minden további hírlevél odament, viszont ezzel visszaraktam, és a Gmail megkérdezte, hogy kérem ezeket a hírleveleket, vagy rakja a Spambe. Ezek szerint ezt nem mindig ajánlja akkor fel.

Sajnos nekem még nem ajánlott fel ilyet emlékeim szerint, pedig igyekszem figyelni, nem mindenre ész nélkül kattintani :hmm:

A szűrőt beállítottam, várom az első BKK-s levélről, hogy hova kerül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon gyorsan biztos nem fogom, mert momentán egy kb. hat éves vinyóról kerreg a WIn 7, erre biztos nem teszek Win 8-at, az SSD-t meg jövő hónapig nem tudom megvenni. Úgyhogy most ez az ideiglenes állapot van, de még így is gyorsabban tölt be, mint a régi gépen.

Hogy felteszem-e a WIn 8-at, az egyelőre kérdéses, még nagyon vacillálok rajta. Nagybátyám gépén volt alkalmam megcsodálni és nem igazán győzött meg. Az, hogy gyorsan bootol, nem érdekel, mert így is betölt, mire gép elé jutok. Nálam ugyanis így fest a reggel: ébresztő lecsap, gép indít (pont az ágyam mellett van, így nem nehéz, fel sem kell ülnöm). Konyhába ki, kávé elkészítése, teavíz felrakása, majd vissza. Ez durván 3-5 perc, ezalatt még az XP is bebootolt anno. Szóval tök mindegy, hogy 8 másodperc vagy 2 perc, így se, úgy se vagyok ott, amikor feláll a rendszer.

A töltési sebességen kívül meg más olyat nem nagyon tudott prezentálni, ami miatt azt mondanám, hogy egy más kitanult, jól bejáratott és kézre állított OP-rendszert lecseréljek egy ismeretlen, többet nem nagyon nyújtó rendszerre, amit ráadásul újra tanulhatok ki. És őszintén szólva, ennyire nem szeretem a Windowst, meg, inkább játszani akarok most, mint rendszerinformatikázni.

Úgyhogy egyelőre szerintem maradok a Win 7-nél... Most így gondolom, de még pár hét az SSD-ig, szóval addig meg is gondolhatom magam. :)

 

Egyébként 1-2 nap alatt simán be lehet tanulni a rendszert :D Mondjuk kinek milyenek a szokásai, én Win7 alatt is a Metro felülethez hasonlót használtam Start menü helyett, szóval nekem nagyon kézre áll a 8-as. Leghasznosabb még is a levelező alkalmazás, hozzárendeltem GMail-em, levél jön egyből megjelenik egy értesítés jobb felső sarokban. Mindig ilyet akartam már 7-es alatt is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újra telepítettem a Windows 8-at (64 bit), rendszer elindul gyorsan ahogy kell, csak van 3 program ami automatikusan indul el, ezeknek kell vagy fél perc. Normális dolog ez? Eddig indult rendesen a rendszerrel együtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újra telepítettem a Windows 8-at (64 bit), rendszer elindul gyorsan ahogy kell, csak van 3 program ami automatikusan indul el, ezeknek kell vagy fél perc. Normális dolog ez? Eddig indult rendesen a rendszerrel együtt.

 

 

Valószinü hogy még frissití magát a Windows azért indul lassan a 3 program. Telepítés után kb 1 hétig ez lesz, az összes frissitést le fogja szedni és telepíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószinü hogy még frissití magát a Windows azért indul lassan a 3 program. Telepítés után kb 1 hétig ez lesz, az összes frissitést le fogja szedni és telepíteni.

 

Lehetséges, bár hiába nyomogatom a frissítés keresést nem talál újat csak a Defender-höz, de akkor még várok vele egy hetet. Köszi szépen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha érdekel a téma akkor tőled függ, nem értek nagyon a témához de kereset kiegészítésnek a webdesigner nem rossz, egy munkaáért pár tízezret el lehet kérni. Persze függ a tanároktól is, ha csak pénzért van ott akkor inkább autodidakta módon csináld :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek érdemes webdisegner és hasonló oktatásokra egy halom pénzt beleölni? Van ebben valakinek tapasztalata? Mennyi értelmét látjátok ezeknek a tanfolyamoknak?

 

Nekem az egyik unokatesóm valami ilyesmit csinál... ha gondolod megkérdezem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nemsokára tervezek beruházni egy új laptopba, amivel néha napján játszanék is. A hozzáértőket kérdezném: ez a konfig 190 rugóért megéri?

IntelŸ Core™ i5-3337U Processor (3M Cache, up to 2.70 GHz)

6GB DDR3/1600MHz memória

750GB HDD meghajtó

NVIDIAŸ GeForceŸ GT 630M grafikus vezérlő

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vígan megéri, Nabo.

 

Tegnap megvettem a gépem utolsó alkatrészét is, az SSD-t, egy Samsung 840 EVO-t, 120 GB-ost. Hát mit ne mondjak, egy pöppet gyorsabb lett. :D Már a Win 7 telepítése is lement nagyjából tíz perc alatt (nem mértem az időt, mert közben párhuzamban szórakoztam a húgom és a saját laptopommal, amit szintén megcsináltak végre), de a bootolás, az valami villámcsapás. Ma reggel volt először sima betöltés (nem újraindítás), megnyomtam a power gombot, és mire felkapcsoltam a monitort, már a Win logó pörgött. Mire elvettem a kezem a monitorról, már ott volt az asztal. Tartott a művelet vagy öt másodpercig.

A frissítések is gyorsan lejönnek és települnek, de amit a legjobban bírok eddig az SSD-ben: végre nincs az az idegesítő kerregés, amiket a vinyók produkálnak. :yeah:

A régi vinyóm C: meghajtóját meg kineveztem E: meghajtónak és oda telepítem a programokat (Office, Vegas, stb), a játékokat meg az E: meghajtóra, szép nagy ívben kerülve az SSD-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Adott egy Bluetooth-os mobil. Eddig simán tudott cuccokat fogadni de ma csak nagy nehezen ismeri fel és küld rá a gép. A teló viszont egyáltalán nem ismeri fel a gépet. Mitől lehet ez? Kizártnak tartom hogy a telónak lett valami baja.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemsokára tervezek beruházni egy új laptopba, amivel néha napján játszanék is. A hozzáértőket kérdezném: ez a konfig 190 rugóért megéri?

IntelŸ Core™ i5-3337U Processor (3M Cache, up to 2.70 GHz)

6GB DDR3/1600MHz memória

750GB HDD meghajtó

NVIDIAŸ GeForceŸ GT 630M grafikus vezérlő

 

Igen most meg ,de hosszútávon bukás.

 

 

Vígan megéri, Nabo.

 

Tegnap megvettem a gépem utolsó alkatrészét is, az SSD-t, egy Samsung 840 EVO-t, 120 GB-ost. Hát mit ne mondjak, egy pöppet gyorsabb lett. :D Már a Win 7 telepítése is lement nagyjából tíz perc alatt (nem mértem az időt, mert közben párhuzamban szórakoztam a húgom és a saját laptopommal, amit szintén megcsináltak végre), de a bootolás, az valami villámcsapás. Ma reggel volt először sima betöltés (nem újraindítás), megnyomtam a power gombot, és mire felkapcsoltam a monitort, már a Win logó pörgött. Mire elvettem a kezem a monitorról, már ott volt az asztal. Tartott a művelet vagy öt másodpercig.

A frissítések is gyorsan lejönnek és települnek, de amit a legjobban bírok eddig az SSD-ben: végre nincs az az idegesítő kerregés, amiket a vinyók produkálnak. :yeah:

A régi vinyóm C: meghajtóját meg kineveztem E: meghajtónak és oda telepítem a programokat (Office, Vegas, stb), a játékokat meg az E: meghajtóra, szép nagy ívben kerülve az SSD-t.

 

Tök jó hogy megvan de ne írj rá és ne olvass róla. Nem szeretik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen most meg ,de hosszútávon bukás.

Igen, ma nézegettem is tovább és valami ilyesmit találtam 210-ért

Intel Core i7 3630QM 2.4 GHz - 3.4 GHz

DDR3 8 GB 1600 MHz

1 TB S-ATA

NVIDIAŸ GeForce GT740M 2 GB

Bár elég pénzem úgyis csak karácsony fele lesz meg, úgyhogy addig még van időm nézelődni, de úgy vagyok vele, hogy ártani nem fog, ha már most elkezdem a kutatást

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ma nézegettem is tovább és valami ilyesmit találtam 210-ért

Intel Core i7 3630QM 2.4 GHz - 3.4 GHz

DDR3 8 GB 1600 MHz

1 TB S-ATA

NVIDIAŸ GeForce GT740M 2 GB

Bár elég pénzem úgyis csak karácsony fele lesz meg, úgyhogy addig még van időm nézelődni, de úgy vagyok vele, hogy ártani nem fog, ha már most elkezdem a kutatást

 

Teljesen mindegy mit csinálsz. Mivel laptopnál szinte minden alkatrész cseréje a totális sz*pás ezért mindenképp buksz vele. Én Pc-t ajánlok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak pc-vel kissé nehézkes heti (legjobb esetben is havi 2x) 100 km ingázni a koli és otthon között. És a játék mint ahogy sugalltam csak mellékes, mert elsősorban a tanulmányaimhoz kell a gép (most egy hétig nem is volt, és azt hittem megőrülök, mert az még működik, hogy a szobatársak gépeiről megnézem a mail-jeimet, de amikor minden xart ki kell nyomtatni, hogy legyen miből tanulnom, már kissé idegesítő), és ha muszáj ehhez folyamodnom, akkor már csak a kor szellemének megfelelő "vasra" ruházok be - természetesen bizonyos anyagi kereteken belül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak pc-vel kissé nehézkes heti (legjobb esetben is havi 2x) 100 km ingázni a koli és otthon között. És a játék mint ahogy sugalltam csak mellékes, mert elsősorban a tanulmányaimhoz kell a gép (most egy hétig nem is volt, és azt hittem megőrülök, mert az még működik, hogy a szobatársak gépeiről megnézem a mail-jeimet, de amikor minden xart ki kell nyomtatni, hogy legyen miből tanulnom, már kissé idegesítő), és ha muszáj ehhez folyamodnom, akkor már csak a kor szellemének megfelelő "vasra" ruházok be - természetesen bizonyos anyagi kereteken belül.

 

 

Táblagép esetleg?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Részben) mérnök vagyok, kellenek rajzoló programok, ha másért nem is házi feladatokhoz, és nem hiszem, hogy akár egy AutoCAD-et is kiadnának táblagépre. És ugyan csak mellékes a játék, de nem elhanyagolható, ergo ha mennek rajta mai (jövő évi, ne adj isten 2 év múlvai) játékok, akkor én azokkal a következő 10 évig bőven elleszek (hiába, nincsenek nagy igényeim, most is tök jól elvagyok a 99-es Heroes III-mal).

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tök jó hogy megvan de ne írj rá és ne olvass róla. Nem szeretik.

Ezt szerintem nem teljesen így gondoltad, mert ha nem írok rá, és nem olvasok róla, az azt jelenti, hogy letettem a gép tetejére porfogónak. :) Mindenképpen történik írás és olvasás, hiszen operációs rendszert tölt be róla, aminek akárhogy erőlködünk, mindig van írási és olvasási része (update-ek, driverek, netezés közben a catch file-ok, játékok mentései, stb). Azt meg leírtam, hogy a nem a rendszerhez szükséges programok a vinyón vannak. ;)

Meg ennyit azért én is tudok valahonnan a számítástechnikáról. :P:D

 

Nabo, szerintem teljesen jó a laptop, amit kiválasztottál. Alkatrészt max. akkor kell cserélni, ha valamelyik elfüstölt, de az minden fajta gépnél szívás.

Táblagépet senki ne vegyen, akinek nagyobb igényei vannak a netezésnél, mert azon kívül, hogy nonstop a facebookon lógjunk, másra nemigen jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Táblagépet senki ne vegyen, akinek nagyobb igényei vannak a netezésnél, mert azon kívül, hogy nonstop a facebookon lógjunk, másra nemigen jó.

Bár nem vagyok szakértő, de ezzel maximálisan egyetértek. Netezés és olvasás, másra nem igazán jók. Én pl. biztosan megőrülnék, ha csak egy mailt is ilyenen kellene megírnom, mert tudok 10 újjal képelni, ezeken meg csak pöntyögni lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A múltkor volt szó az e-bookokról. Valaki tudna esetleg abban segíteni, hogy miképp lehet ezekhez legkönnyebben hozzájutni? Néhány Star Wars könyvet (főleg a Republic Commando sorozatot) szívesen elolvasnék, ugyanis sikerült zsákmányolnom egy e-book olvasót tesómtól. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legkönnyebben úgy, hogy letöltöd (ncore pl. a könyvek kategóriában, meg kell nézni a formátumot a leírásban, nem mindegy ugyanis), de talán vannak ingyen és hivatalosan letölthetőek is (SW nem tartozik közéjük), és vásárolni is tudsz, ezekről sajnos nekem elég kevés információm van.

Nevezett oldalon a RepCom-könyvekből még az első sincs fenn, a második most októberben jött ki papíron, a harmadik novemberben fog. Persze magyarul, angol verzió terén nem tudom, mi a helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.