Ugrás a kommentre

1x09 - Cloak of Darkness


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

OFF

Nekem az Árgyélus királyfi és Tündér Ilona c. magyar népmese jutott a névről eszembe, ami nem egészen ezen az értelmezésen alapul, hiszen ott Árgyélus a legkisebb királyfi mint abszolút pozitív hős kategóriájába tartozik. Egyáltalán nem áruló. :para:

ON

OFF

Én két elméletet ismerek. Az egyik, amit te írtál, hogy az Árgyélus királyfiból ered, mely Árgirus királyfi nevének az eltorzulása (valószínűleg a népmesei szájról-szájra terjedés miatt torzult). A másik pedig az arkangyalát szó.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy írtál Bomarr! Már azt hittem nem tetszett és azért hallgatsz. :para: Gunray a filmekben nekem is 'tökösebbnek' tűnt, vagyis nem rinyált ennyire. Bár ott akkora teret sem kapott mint pl. ebben az epizódban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 3 héttel később...

Szerintem tökéletes rész.

 

Ventressről végre kiderül mit tud igazából, de Luminara sem marad adósa. mind a kettes mind Ashokával a hármas kardpárbajuk jól kidolgozott. Ahsoka beszólásai nagyon a helyükön vannak, köztük a Ventressről való "megemlékezései.

 

Nagyon jó hogy kihozzák Gree és Argyus felfogásbeli különbségét a " jó katona " kérdésben.

 

Argyus jól eltalált figura, de a halála szerintem szükségszerű, hiszen mit kezdtek volna vele a továbbiakban egy droidseregben ?

 

A többi csatajelenet is jól sikerült, talán én is azt hiányolom miért nem használták a Jedi cirkáló több elemét.

 

Ami fantasztikus a zenék kiválasztása, különösen a Ventresshez tartozó-é.

 

Gunray jellemének a másik oldala is jól kidolgozott jó példa amikor különböző személyeknek ugyanazt mondja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Argyus jól eltalált figura, de a halála szerintem szükségszerű, hiszen mit kezdtek volna vele a továbbiakban egy droidseregben ?

Nekem nem is tünt úgy, hogy ő maga a droidseregben képzelné el a jövőjét. Inkább úgy képzelem, nagy jutalomra számított, hogy aztán visszavonulva éljen tovább élete végéig valami távoli bolygón gondtalanul. :D Ott aztán kedvére fésülhette volna a haját ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 10 hónappal később...
  • 2 évvel később...

Ez a rész szinte hihetetlen, hogy egy ilyen előjátékot kapott. Fényévekkel komolyabb, igényesebb és összeszedettebb volt.

 

Nute akivel tud egyezkedik és mindig benyög valamit, mégis vannak jó pillanatai. A Szeparatisták szabadításban elég jók és fura, hogy míg a Jedik odamennek és rögtönöznek valamit, addig a gonosz oldal precíz és pontos tervekkel áll elő. Itt sem bíztak semmit a véletlenre, beépített emberük a helyén volt.

 

A droidok valóban jól harcoltak és bemutatták, hogy zárt térben, Jedik nélkül a klónok nem igazán nevezhetők számukra ellenfélnek. Tűzerőben, és befogadható lövések számában is nyerésre álltak. Itt már az a kérdés sem merült fel, hogy vajon a droidok ejtenek-e foglyokat. Plusz ez a jelenet annyira felidézi bennem a Republic Commando játék beli perceket...főleg a hangárok elfoglalásánál tapasztalható részre gondolok. A katonás teória érdekes, főkép egy áruló szájából, mert lehet önálló döntéseket hoz, ezért különb, de az ő esetében ez a bajtársai lemészárlása és az ellenség előnyhöz juttatása volt. Ez pedg minden csak, nem erény.

 

Itt Ventress még nem mutatta ki teljesen a foga fehérjét, mégis majdnem hazavágott egy mestert és egy tanítványt. A 20perc felében szinte csak őt mutatják és ahogy remekül harcol, szükséges volt ez a rész, a mozifilm utáni lebőgését követően.

 

Hozzáteszem, hogy a droidos nickname poén nagyon tetszett, plusz az utána következő robbanószerek dobálása. 5.1-ben jutott mindenfelé egy kicsi, de legalább tudtuk, merre halad éppen Assaj.

 

A rész végével is elégedett vagyok, én reméltem, hogy meghal Argyus, már csak a fehér ló hiányzott alóla...

 

Pont ezen epozódok miatt vált az első évad az egyik kedvencemmé. hatalmas űrcsaták, izgalmas zárt téri összecsapások, külön hajókon és utakon járó karakterek, még újnak számító személyiségek és hősök. Itt még kevésbé volt fontos egy szépen meganimált bolygó, vagy madarakkal, lényekkel teli helyszín, sokkal nyersebb és egyszerűbb volt az egész...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az évad egyik legjobb része! Ventress itt nagyot alkot, remekül teljesíti a terveket. Kellett is már egy kis sikerélmény neki az előző lebőgések után. :) Ahsoka itt még sokkal jobban hasonlít a mesterére, mert nagyszájú és kissé heves. Ahogy nekimegy Gunray -nek...hát mntha Anakint látnám.

 

Egyébként Flóri kb. jól összefoglalta amit én is gondolok.

 

Kár, hogy Paul Dini már nem ír epizódokat, elférne még az alkotó csapatban.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Hogy nehogy elaludjak az éjszakai meccs előtt, elkezdtem retrózni TCW-t. :) Most pedig pont ez a rész jött a kronológiában. Annak idején nekem is ez volt az egyik kedvenc epizódom az első évadból. Az összecsapások intenzitásában nem sok rész tudta felülmúlni a Cloak of Darkness-t, de emellett még kifejezetten humorosnak és természetesen nagyon pörgősnek, dinamikusnak találtam az összhatást. Azt is érdemes még tekintetbe venni, hogy nagyon jól lett ritmizálva a cselekmény, remekül töltötték ki a játékidőt, szinte egyáltalán nem voltak benne felesleges momentumok, minden percet alaposan kihasználtak.

 

Az epizód azért is fontos, mert itt nagyon szignifikánsan kirajzolódik Ahsoka korai jelleme és így még markánsabbnak tűnik az a fejlődés, amit a későbbi évadok során láthattunk tőle. A megnyilvánulásai - részben életkorából fakadóan - itt még nagyon gyermekiek. Türelmetlen, kissé önfejű (pont, mint a mestere volt annak idején) padawant látunk, aki őszinteségével sokszor inkább hasznosan, mint károsan lép fel és ezzel a közösség hasznára válik! Luminara mester sem tűnik igazán mesterinek. :P Ahogy a rész végén be is vallja, neki is van még mit tanulnia, ami persze reális, de ezzel együtt az egész rész során nem úgy viselkedett, ahogy azt én egy mestertől elvárnám. Gunray volt szerintem a legjobb figura ebben az epizódban. Olyan szövegeket adtak a szájába, hogy egyértelműen ő volt a humor forrása. Kedvenc idézeteim ebből a részből, amikor Ahsoka azon lamentál, hogy miért hagyták ott és el kellene mennie Luminara után, akkor benyögi Gunray: (mintha őt kérdezte volna bárki...) "Én csak annyit tudok, hogy nem vinném vásárra a bőröm, csak akkor ha muszáj!", erre ránéznek, utána meg "...Most mi van?". :D Az is jó volt a végén (hűen tükrözi a helytartó személyiségét), hogy mondja a testőrnek "Maga kezdettől fogva rokonszenves volt nekem!", erre megöli a fazont Ventress, majd Gunray neki is ugyanilyen nyájasan odaszól "Maga kezdettől fogva rokonszenves volt nekem!"...

Aki még tetszett és nagyon aranyos volt, az 327, elnézést 327T! :P

 

Érdekes volt látni, hogy mire megy egymás ellen egy szenátusi őr és egy klónparancsnok! Mennyivel jobb harcosok a klónok, mint a naturális humanoidok, vagy a két elit harcászati kiképzés közül melyik funkcionál jobban egy közelharcban stb., ami még itt feltűnt az az erkölcsi kérdés, amit megfogalmaz az áruló. Ő többet akar, ember! Egy klón, akit feltétlen engedelmesség jellemez a feljebbvalóihoz, elvileg nem tenne ilyet, ebből a szempontból pedig sokkal megbízhatóbb "hadianyag", mint a hagyományos humán erőforrás. Ez a teória azonban ott bukik meg, hogy később (kronológiailag korábban) az 1. évadban volt egy áruló klón, aki valahogy öntudatra ébredt, mint a gépek a Terminátorban, vagy lehet azt mondani, hogy hibás klón volt, mindenesetre ő is áruló lett!

Az is figyelemre méltó még, ahogy Sidious a rész elején Ventressről nyilatkozik. Elég lekezelően, elmarasztalóan említi, ami a folytatás ismeretében lehet érdekes, tekintve a 3. évados konfrontációt, ahol már fenyegetésként tartja számon. Dooku reakciója is különleges lehet ahhoz képest, hogy a sithek elvileg nem közvetítenek pozitív érzelmeket, itt mégis mintha megvédte volna "tanítványát". Ezt egyedül azzal tudnám magyarázni, hogy nem volt Ventressnél jobb elérhető potenciális alany erre a szerepkörre és úgymond sok munka lehetett Ventressben, aki mindenképpen hasznos jobbkézként lehetett ott a gróf számára, a sötét nagyúr, vagy egy esetleges későbbi tanítvány (ez lett aztán Vader) elleni helyezkedésben.

 

Technikailag szerintem teljesen rendben van a rész. Szépek az animációk, részletgazdag volt a csillagromboló is és robbanások is jól mutattak, persze a későbbi évadokban ez is mind impozánsabb lett, de ezt most úgy kell nézni, mintha 2008-ban lennénk (te jó ég milyen régen volt az már...). Voltak benne nagyon jól eltalált képek, pl. amikor a Ventress vs. Luminara párbajban, Ventress odasétál a földön vergődő Luminarahoz, na az, azzal a háttérrel nagyon profi volt! :clap: Az is jól nézett ki, ahogy Ventress leugrik a liftaknába, úgy hogy közbe a fénykardjaival tompítja a sebességet.

 

Néhány negatívumot is mondanék azért. Itt igazából, ami nekem szembeötlő volt, azt párbeszédek kommersz mivolta jelentette. Dialógok terén összességében nagyon gyenge volt szerintem ez az epizód. Ventress abszolút komikus volt és ez neki nem állt jól (ellentétben Gunray-el, akinek szinté bugyuta szövegei voltak, de azon legalább nevetni lehetett), főleg az Ahsokaval folytatott eszmecseréi voltak csapnivalóak és azt kell mondjam gyerekesek. A későbbi évadok tükrében ez engem sokkal jobban zavart, mint az animációk minősége és erre nem igazán mentség a kor, mert már ebben az évadban is voltak nagyon erőteljes és tartalmas párbeszédek!

Ami még így beugrott az az, hogy volt egy ilyen furcsaság, ami igazából nem negatívum, csak észrevételeztem. Amikor Ventress kiszáll a hangárban ott van egy sérül klón és mikor meglátja Ventresst, azt kezdi el jelenteni a rádión, hogy "Minden egységnek! Bomba van..." és itt megölik. Ez csak a magyar szinkronba volt így, vagy itt mi van?

 

Mindent egybevetve nagyon élvezetes kis részt láttam, jó volt újranézni és nem mellesleg felhozott pár emléket 5 év távlatából. :)

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony, nagyon rég volt már, megborzongató belegondolni is. Amiket leírtál, teljesen jól mutatják, mik voltak ennek a résznek a felhozatali elemei. Annak idején nekem is nagyon megtetszett, és néha amikor visszanézem, még mindig úgy látom, megőrzi fontosságát az időfolyamban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány negatívumot is mondanék azért. Itt igazából, ami nekem szembeötlő volt, azt párbeszédek kommersz mivolta jelentette. Dialógok terén összességében nagyon gyenge volt szerintem ez az epizód. Ventress abszolút komikus volt és ez neki nem állt jól (ellentétben Gunray-el, akinek szinté bugyuta szövegei voltak, de azon legalább nevetni lehetett), főleg az Ahsokaval folytatott eszmecseréi voltak csapnivalóak és azt kell mondjam gyerekesek. A későbbi évadok tükrében ez engem sokkal jobban zavart, mint az animációk minősége és erre nem igazán mentség a kor, mert már ebben az évadban is voltak nagyon erőteljes és tartalmas párbeszédek!

Ami még így beugrott az az, hogy volt egy ilyen furcsaság, ami igazából nem negatívum, csak észrevételeztem. Amikor Ventress kiszáll a hangárban ott van egy sérül klón és mikor meglátja Ventresst, azt kezdi el jelenteni a rádión, hogy "Minden egységnek! Bomba van..." és itt megölik. Ez csak a magyar szinkronba volt így, vagy itt mi van?

Az első évadban még voltak ilyen részek, hisz itt a háború elején járunk és több volt a humoros párbeszéd. Én kedveltem őket.

 

Ahsokát illetően egyetértek. Forrófejű és nagyon látszik rajta, hogy most kezdte még a tanulást. Hihetetlen kontraszt van a későbbi énjével, de ez így van jól. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsokát illetően egyetértek. Forrófejű és nagyon látszik rajta, hogy most kezdte még a tanulást. Hihetetlen kontraszt van a későbbi énjével, de ez így van jól. :)

 

Nekem nincs vele bajom, bár annak idején megmondom őszintén egy kicsit idegesített. Aztán az évek során gyökeresen megváltozott róla a véleményem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.