Ugrás a kommentre

Kritikák - avagy, vak vezet világtalant


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Hozzátenném, akár egyetértetek akár nem én így látom... a Star Wars-t !DIVAT! fikázni (főleg a Prequelt), Lucas bátyánkat pedig szintén divat gyűlölni és a halálát kívánni.

 

Inkább a sok vélemény nélküli birkának egyszerűbb a hangoskodó fikázók szavait skandálnia, amibe úton-útfélen belebotlik az ember. Neten nem csak a SW-t divat fikázni, hanem mindent.:)

 

Majd írok egy kis összegzést, hogy látom most az SW helyzetét a rajongók szemében.

 

Várjuk, várjuk.:)

 

A BD megjelenés kapcsán most több fórumra is figyeltem, így kialakult bennem egy kép.

 

Ne is mondd, nálam is emiatt kavarodott fel az állóvíz, pedig már 6 éve olyan jól le tudtam sz*rni, hogy mit gondolnak a basherek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:D

Ami még fő baj szerintem, hogy kb. mindenkinek a fejében volt egy kép arról, hogy milyen lesz az előtrilógia, és persze (abszolút helyesen) a legtöbben egész mást kaptak, aztán nyomják a f*szkodást immáron 12 éve.

Túl sok idő telt el a két trilógia között, és olyan szinten szilárdultak meg sablonok a Star Warsszal kapcsolatban az emberek fejében, amihez nagy bátorság volt hozzányúlni Lucas részéről (hozzáteszem, én sem túlzottan bírom Jar Jart és a midikloriános dolgot is sajnálom, hogy kitalálták, de aki ezek alapján húzza le a wc-n a filmeket, az nem normális). Lucasra akkor lehetne rásütni, hogy csak a pénz hajtotta, ha TIE fighterekkel, Vaderrel, halálcsillaggal, falconnal és a már megismert bolygókkal operálna az Ep1-3-ban is.

 

 

Teljesen egyetértek veled. A legfőbb oka az a prequel fikázásnak, hogy elképzelték, hogyan lesz Anakinból Vader, milyen volt a Köztársaság, a Jedik stb... Namost beült az Ep1-re a csávó aki 16 évig képzelgett és holt mást látott a vásznon mint amit elképzelt. Aztán felment a netre és szidta Lucast. Az persze nem jutott eszébe, hogy Lucas találta ki az sw-t ennek megfelelően ő is találja ki az előzményeket. Az meg nyilvánvaló hogy nem sok ember képes Lucas fejébe belátni. Én anno kiváncsian ültem be rá, nem várakozásokkal telve az én elképzeléseim alapján. Azt még nem igazán értettem mi köze van Anakin gyerekkorának az áttéréshez, de teljes mértékben bíztam Lucasban hogy tisztességesen elmeséli. Meg is tette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez a vizióm a témáról: mivel Lucas nem az elvárások után ment hanem az elképzelései után ezért sokan arcra estek. A Baljós Árnyak hagyományos értelemben véve nem cool és ezzel kiirja magát a kordivatból. Ma az egyébként kiváló új Batman filmek azok amik nagy tömegeket tudnak megnyerni maguknak. Darth Mault jellemzően a legnagyobb utálók többsége is imádta, de kapott kb. két sort és néhány jelenetet, mig a '30-as évek börleszkjeit és a klasszikus Disney-mellékfigurák humorát idéző Jar Jar például uralja a film első három-negyed óráját. Öszintén szólva szerintem meglepő lenne ha tömegek lennének oda a Baljós Árnyakért. Nem tömegfilm abban az értelemben, hogy nem szólitja meg a mai kor felnőttjeit, ráadásul egy olyan franchise része, amit coolságáért szerettek sokan... sivitó tie-fighterek, lépegetők, szellemes megjegyzéseket osztó Han Solo, csupa dark helyszín stb.

 

Egyszerüen az embernek túl kell tennie magát azon, hogy sokan nem szeretik azt amit ő nagyon. Szerintem a Baljós Árnyak simán jobb a régi trilógia filmjeinél. És igy utolag vissza gondolva ezalatt a Birodalom visszavágot is értem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez a vizióm a témáról: mivel Lucas nem az elvárások után ment hanem az elképzelései után ezért sokan arcra estek. A Baljós Árnyak hagyományos értelemben véve nem cool és ezzel kiirja magát a kordivatból. Ma az egyébként kiváló új Batman filmek azok amik nagy tömegeket tudnak megnyerni maguknak. Darth Mault jellemzően a legnagyobb utálók többsége is imádta, de kapott kb. két sort és néhány jelenetet, mig a '30-as évek börleszkjeit és a klasszikus Disney-mellékfigurák humorát idéző Jar Jar például uralja a film első három-negyed óráját. Öszintén szólva szerintem meglepő lenne ha tömegek lennének oda a Baljós Árnyakért. Nem tömegfilm abban az értelemben, hogy nem szólitja meg a mai kor felnőttjeit, ráadásul egy olyan franchise része, amit coolságáért szerettek sokan... sivitó tie-fighterek, lépegetők, szellemes megjegyzéseket osztó Han Solo, csupa dark helyszín stb.

 

Egyszerüen az embernek túl kell tennie magát azon, hogy sokan nem szeretik azt amit ő nagyon. Szerintem a Baljós Árnyak simán jobb a régi trilógia filmjeinél. És igy utolag vissza gondolva ezalatt a Birodalom visszavágot is értem.

5*/5. :D Ezt simán berakhatnád AE -hez is. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarnék vele leállni vitázni. Meg úgy általába véve se akarok olyasvalakivel a neten beszélni az SW-ről aki utálja (és akit egyébként nem ismerek és csak emiatt dumcsizunk). Nem durciból, hanem szimplán csak azért, mert egymás melletti elbeszélés lenne belőle. Ő pont úgy nem értené hogy miről beszélek ahogy én se értem hogy ő miről beszél. Az ilyen társalgások sehova se vezetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarnék vele leállni vitázni. Meg úgy általába véve se akarok olyasvalakivel a neten beszélni az SW-ről aki utálja (és akit egyébként nem ismerek és csak emiatt dumcsizunk). Nem durciból, hanem szimplán csak azért, mert egymás melletti elbeszélés lenne belőle. Ő pont úgy nem értené hogy miről beszélek ahogy én se értem hogy ő miről beszél. Az ilyen társalgások sehova se vezetnek.

Van benne valami. Csak azért gondlom, mert a Te véleményedre nyilván jobban ad mint pl. az enyémre. Te írtál oda, és gondolom emlékszik, hogy nem egyszer lekörözted az ő írásait. Szóval valaki "kompetens" személy is ki tudna állni a filmekért, de a másik oldalról meg tényleg igaz, hogy nem sok értelme van leállni vele vitázni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez azért tudni kell, hogy én az AE blogról, mint iró se szó se beszéd leléptem. Van egy kis lelkiismeretfurdalásom is miatta, mert azért igazán szólhattam volna csak már annyi idő eltelt, hogy már kínos lenne emiatt kanosszát járni, ugyanakkor iróként semmiképp nem szeretnék már oda visszatérni mivel nincs rá időm és ha irnék is akkor azt már csakis valami saját oldalon tenném.

 

Azt nem gondolom, hogy ő lekörözésnek vette volna valamelyik irásomat, de imponáló hogy így gondolod :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elárasztjuk a fórumát így is, ahogy látom. :D

Vajon ki lehet az a DNR? Jó fej. :D

 

Bomarr. Olyanokat amiket ő ír, Te lazán kirázol a kisujjadból. :) Vagy egy ez már túl nyalis? :lol:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek veled. A legfőbb oka az a prequel fikázásnak, hogy elképzelték, hogyan lesz Anakinból Vader, milyen volt a Köztársaság, a Jedik stb... Namost beült az Ep1-re a csávó aki 16 évig képzelgett és holt mást látott a vásznon mint amit elképzelt. Aztán felment a netre és szidta Lucast. Az persze nem jutott eszébe, hogy Lucas találta ki az sw-t ennek megfelelően ő is találja ki az előzményeket. Az meg nyilvánvaló hogy nem sok ember képes Lucas fejébe belátni. Én anno kiváncsian ültem be rá, nem várakozásokkal telve az én elképzeléseim alapján. Azt még nem igazán értettem mi köze van Anakin gyerekkorának az áttéréshez, de teljes mértékben bíztam Lucasban hogy tisztességesen elmeséli. Meg is tette.

Én is teljesen máshogy képzeltem el az előzményeket a klasszikus trilógia után, aztán mégse volt semmi bajom az új trilógiával. Éppolyan jó, (sőt, talán jobb), mint az eredeti.

De az is lehet magyarázat, hogy nekem csak 2 évig élt a fejemben az elképzelt előzmény, nem volt ideje meggyökeresednie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez még nekem is új:

 

Idézet jön: (Tök mindegy honnan és kitől... de a Blu-Ray kiadás 84milliós bevételével kapcsolatban írták)

 

"Lucas = Artisjus + Soros György"

 

Mindig tudnak "újat" mondani, illetve mindig van lejjebb :D

 

De ez a duma 'óriási' :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez még nekem is új:

 

Idézet jön: (Tök mindegy honnan és kitől... de a Blu-Ray kiadás 84milliós bevételével kapcsolatban írták)

 

"Lucas = Artisjus + Soros György"

 

Mindig tudnak "újat" mondani, illetve mindig van lejjebb :D

 

De ez a duma 'óriási' :)

Mindig lesznek irigy emberek Riddick. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig jutottam: "Prequel vagy original? Jar jar vagy Chewbacca? Bábok vagy pixelek? Mítosz vagy midikloriánok?"

 

Teljesen rosszul kezd neki. Sajnos még mindig nem fogta fel, hogy ez a hat rész, vagy ha úgy tetszik a 3+3 nem egymással versenyez, hanem együtt alkot egy egészet. Plusz mi az, hogy bábok vagy pixelek? Nettó hülyeség, hisz az új filmekbe többszöröse van bábúból, modellből mint a régi részekben. Van benne cgi? Na és. Ez a mai filmgyártás velejárója, és egy ilyen stílusú filmnél kell is. Szóval az, hogy a régi trilógiára 10/9 -et ad, az újra meg 10/4 -et, szerintem megmutatja, hogy nem kell komolyan venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húhú, mekkora kettős mérce! Nem kell ehhez SW-fannak lenni, egy mezei újságolvasó ember megállapítja, hogy két teljesen különböző oldalról történt a két trilógia "elemzése".

Ha a kommenteket nézzük, nem szól másról, csak a nosztalgiáról. Értelmes elemzésre remény sincs.

 

Ami szerintem meghatározó ebben az egész jelenségben a régi nézők között, hogy a legtöbben úgy nőttek fel, hogy nem értelmezték a látottakat, hanem a felnőttkorra átalakult az egész "egy gyerekkori mese, ami jó érzéssel tölt el, ha rá gondolok" szintre. Mivel mese, ezért nem veszik komolyan, mert az mégis hogyan néz már ki - mintha egy Keresztapa vagy Ponyvaregény marha sokat segítene, hogy életművész legyen az emberből.

Azonban az új részek már felnőtt fejjel nézve más "ítélőszék" elé kerültek. És ezzel nem is volna baj, hiszen nem kérhető számon senkin, hogy a gyerekkortól a felnőttkorig változik az ember. De az, hogy a régi Trilógiát nem elemzi valaki a változás szakaszában, az már igen.

Ezért van az, hogy mi itt már rég kinőttünk abból a felfogásból, hogy milyen volt amikor először láttuk a régi részeket. Ugyanis mi utánajártunk a miérteknek, lehúztuk a wc-n a nosztalgia-faktort, hogy megértsük az egészet, ugyanakkor a részleteket is.

Nem állítom, hogy soha nem jut eszembe a gyerekkorom a régi részek láttán, de ha belemerülök a SW világába, akkor nekem a nosztalgia nem tud meghatározó lenni.

A magja ennek jelenségnek pedig az értékrend. Őszintén, hasonlítsuk már össze a 30-35 évvel ezelőtti világot, az utóbbi 10-15 évivel és akkor látjuk, hogy más közegbe kerültek az új részek. Na most ehhez még hozzájön, ahogy az ember gyerekből felnőtt lesz.

Persze ez nagyon összetett terület, de meggyőződésem, hogy ahogy az ember felnőtté válik és amilyenné válik az erkölcsi érzéke az nagyban befolyásolja, hogy pl. a SW-ban jelentősnek érez valamit, vagy sem. Nekünk egyértelmű, hogy Anakint nem szimplán átverték, hanem, hogy ő maga döntött a sötét oldal mellett, és hogy 3 részen át került oda, hogy a gondolkodása ütközött a jedikével. A prequel-ellenzők csak egy dacos lúzer-gyereket látnak benne, aki hirtelen bekattant. Hogyhogy nem látják?

Nekünk egyértelmű - ha csak a régi részeket nézzük -, hogy a jedik nem mindenhatók, ugyanis, ha ki tudták őket irtani, akkor valamilyen gyengeségük csak volt, míg az ellenzőknek az új részekben érthetetlen, hogy miért olyan vakok.

Nem gondolom, hogy ez a két pólus általánosan minden prequel-ellenzőre igaz, de erős faktor az érzések, valamint az ítélőképesség mögött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lada, nagyon jól megfogtad a lényegi különbséget! Kicsit magamra is ismertem még a Baljós árnyak korszakából, amikor még én is a nosztalgiázók köréhez tartoztam, de aztán mégis átkerültem az elemzők táborához, mert lenyűgözött a Saga teljes íve, ami nélkül a klasszikus trilógia ma már számomra is alig jelentene valamivel többet a nosztalgikus gyerekkori emlékeknél. Aki leragadt az Ep 4-5-6-nál, az nagyon sokat veszített az álmokból, amiket valaha is álmodott az SW-ről, és ezt még csak észre sem vette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lada, nagyon jól megfogtad a lényegi különbséget! Kicsit magamra is ismertem még a Baljós árnyak korszakából, amikor még én is a nosztalgiázók köréhez tartoztam, de aztán mégis átkerültem az elemzők táborához, mert lenyűgözött a Saga teljes íve, ami nélkül a klasszikus trilógia ma már számomra is alig jelentene valamivel többet a nosztalgikus gyerekkori emlékeknél. Aki leragadt az Ep 4-5-6-nál, az nagyon sokat veszített az álmokból, amiket valaha is álmodott az SW-ről, és ezt még csak észre sem vette.

Micsoda mélységek, poétikus kinyilatkoztatása van ma. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.