Ugrás a kommentre

5x02 - A War on Two Fronts


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Saw és Steela biztos, hogy testvérek? Mert nekem elsőre úgy tűnt, mintha Saw féltékenykedne, és azért bunkózik Lux-al :lol:

A Wookieepedián mind a kettejük vezetékneve Gerrera, úgyhogy igen. (Ők meg valószínűleg a StarWars.Com-ról szedték, szerintem.) Ennek csak a megnézés után néztem utána, bár nekem így is lejött, hogy testvérek. A bunkózás szerintem meg csak azért volt, mert egy piperkőc szenátor palántát lát Luxban, aki hajt a húgára, naná, hogy b*szogatja. :D

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, meg is néztem a részt. Hát megmondom őszintén, nem voltam elragadtatva. ez a szál nemhogy Umbara, de még Geonosis szintű sem lesz szerintem, bár remélem, hogy tévedek. Egyelőre a Ryloth szál is jobb.

Nem volt ez rossz rész, csak túl sok volt benne a negatívum:

- már megint úgy állítják be a droidokat, mint vicces robotkákat. NEM, NEM és NEM. A droidok gyilkológépek, akiktől az egézs galaxis retteg. Tényleg elég idegesítő, hogy egyszer buták, másszor meg normálisak.

- a szerelmi háromszög nem érdekel, bár Steela egész szimpatikus, Luxot én nem bírom, az is lehet, hogy majd ő fog meghalni :o

- az epizód csúcspontja, a csata elég gyenge volt, ez az állatos akció nem tetszett

 

Ami jó volt, hogy az Onderon eszméletlen gyönyörű :):rock:

Hát remélem, hogy a folytatás jobb lesz, ez eddig egy közepes. 10/6

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bunkózás szerintem meg csak azért volt, mert egy piperkőc szenátor palántát lát Luxban, aki hajt a húgára, naná, hogy b*szogatja. :D

Tudom, miután megtudtam, hogy testvérek, már nekem is ez jött le, de addig az volt bennem, hogy féltékeny, mert Steelának Lux tetszik :)

 

Na, meg is néztem a részt. Hát megmondom őszintén, nem voltam elragadtatva. ez a szál nemhogy Umbara, de még Geonosis szintű sem lesz szerintem, bár remélem, hogy tévedek. Egyelőre a Ryloth szál is jobb.

Nem azért, de nálam Umbara eléggé egyszer nézős volt, ahányszor újranéztem, mindig bealudtam rajta. Ryloth és Geonosis viszont megunhatatlanok.

 

Nem volt ez rossz rész, csak túl sok volt benne a negatívum:

- már megint úgy állítják be a droidokat, mint vicces robotkákat. NEM, NEM és NEM. A droidok gyilkológépek, akiktől az egézs galaxis retteg. Tényleg elég idegesítő, hogy egyszer buták, másszor meg normálisak.

Itt van a kutya elásva: ezek gyilkológépek, tehát a programozásuk is nagyon szimpla: irtsátok az ellenséget. Amikor "normálisak" (pl Massacre) az azért van, mert ott csak azt kell csinálniuk, amire programozva vannak. Egy ilyen géptől hogy fenében várhatod el, hogy tudja mit csináljon egy bombával, amit a kezébe nyomnak? Ez kérlek hülyeség, már ne is haragudj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt van a kutya elásva: ezek gyilkológépek

Ponthogy nem, hanem B1-es harci dridok (magyarul jól hangzik a "roham droid" kifejezés, de azért itt van egy kicsi ferdítés), arra vannak programozva hogy harcoljanak, és az ember elvárná, hogy legalább a legalapvetőbb harceszközöket felismerjék és helyesen reagáljanak a feltűnésükre.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű rész volt. Erősen karakterközpontú. Jó volt látni Ahsoka féltékenységét, jó kis szerelmi háromszög lesz ebből. Erősödnek az érzelmei Lux iránt. Onderon régebben is az egyik kedvenc bolygóm volt, most még inkább az. A csatajelenetek is nagyon tetszettek. Egy nagyszabású történet remek felvezetője.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nosztalgikus érzések támadtak bennem, miközben néztem az epizódot, mivel az Onderon a kedvenc helyszínem volt a Kotor2-ben (amely maga különben nem valami nagy szám játék). Rögtön az első jelenetnél nem örültem annak, hogy a készítők ismét visszatértek azon szokásukhoz, hogy nem időrend szerint vetítik a részeket, hiszen Adi Gallia itt még életben volt, mégha csak jó szokásához híven a háttérben gubbasztott is (remélem nem arról van szó, hogy az animátorok benn felejtették a karaktermodellt a tanácsos jelenetben).

 

Akik eddig fanyalogtak Ahsoka és Lux kapcsolata miatt, azok most még inkább szidhatják Filoniék felmenőit, hiszen a Jedi-lány immár egy "szerelmi háromszögbe" csöppent. Féltékeny pillantás jószerivel volt mindkét lány részéről, de én ennek örültem, jó hogy továbberősítik ezt a szálat. Ahsoka egyre inkább a mestere útjára téved, aki ezt kezdi észrevenni (sajnos még felirat nélkül néztem, így nem értettem meg mindent e kapcsán, de hamarosan pótolni fogom a hiányosságaimat).

 

Az elején volt egy logikai bukfenc, hogy Lux anyja anno az Onderont is képviselte többek között, de akkor teljesen abszurd, hogy a bolygó eddig Köztársaság-párti volt (még ha nem is tagja magának a Köztársaságnak). A történet nem volt nagy szám, de ezt be tudom annak, hogy egy hosszabb sztorivonal felvezetését láthattuk csak egyelőre. Izis nagyon szépre sikeredett, és biztos, hogy a következő epizódban többet láthatunk belőle, így már nagyon várom. :) A rész felépítése nagyon emlékeztetett a Bounty Huntersre, de így is jól szórakoztam.

 

Az előzőre 8-ast adtam, ez szintén megérdemli ugyanezt a pontszámot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre nem lettem figyelmes. De ebben az esetben olyan volt akkor, mint Satine és Mandalore. Ráadásul az már régebben lehetett, még jóval Mina előtt.

 

SZERK: Nem! Obi mondja az elején, hogy a háború kitörésekor a király a szepik oldalára állt. Az, hogy Saw mit mond nem igazán releváns a tényeket tekintve.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nute Gunray valamit nagyon félreértettél, olyan sehol nem hangzott el, hogy az előző király Köztársaságpárti lett volna, sem pedig olyan, hogy egyik fél mellett sem kötelezte el magát. Saw annyit mondott, hogy a jelenlegi király egy báb, és hogy az igazi királyt elhallgattatták. A narrátor beszélt hülyeségeket arról, hogy Onderon az új király alatt lelépett a Köztársaságból, de a Tanács jelenetben Obi-Wan egyből megcáfolta azt, hogy Onderon valaha is Köztársaságpárti lett volna a háború alatt, hiszen mondta, hogy már a háború elején a Szepik mellé állt a király.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szakadár puccs időpontját nem rögzítik, így valóban, Mina Bonteri képviselhette a bolygót a Szeparatista Parlamentben. Valamiért azt gondoltam, hogy a régi királyt csak nemrég mozdították el. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szakadár puccs időpontját nem rögzítik, így valóban, Mina Bonteri képviselhette a bolygót a Szeparatista Parlamentben. Valamiért azt gondoltam, hogy a régi királyt csak nemrég mozdították el. :)

Igen a narrátor beszámolója a rész elején ezt sugallja, de szerintem csak a szövegíró bénázott itt, mert a továbbiakban következetesek maradtak Onderon státuszát illetően.

 

Szerk:

Szinte majdnem ugyanazt írtuk Werebazs. :) Hogy néz már ki az a király? :D Mintha be lenne lőve/rúgva, úgy ül a trónon. Sok jót nem nézek kik belőle.

Hát igen elég antagonisztikus :D

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez valami eszméletlen jó rész volt. Eléggé el lehet rajta gondolkodni. Az tuti hogy a háború kitörésekor Szeparatista-párti a király és azóta van a felkelés ellene. Kenobi mondja az elején. Gondolom Saw egy háború előtti királyt említ elzavartnak.

Ami miatt bejött nagyon az az elvek. Megint látni Obi-wan bölcs és Anakin harcos ellentétét. Kenobi szinte már maga a Jedi nagybetűvel. Nekem eszembe sem jutott hogyha támogatják a lázadókat akkor az akár polgárháborúhoz is vezethet, és igazából el kell ismerni hogy a királyt megválasztották törvényesen. Innentől kezdve puccshoz segítik a lázadókat amihez egy Jedi nem társulhat. Szóval Palpatine terve zseniális, olyan helyzetbe hozza a Jediket hogy elveik ellen cselekedjenek. Látni azt is hogy Anakin ezt az elvet azonnal felrúgja, ő helyesli a tervet, ő inkább katonaként gondolkodik. Yoda is csóválja a fejét miatta.

Aztán jött a bolygóra érkezés ami szemet gyönyörködtető. A mesterlövész csaj Steela jó kis karakter, egyfajta főnök a bátyjával együtt. Saw szerintem is azért utálja Lux-ot mert egy politikai nyikhajnak tartja aki nem elég tökös a harchoz. Örültem hogy a végén kibékültek. Ashoka egyértelműen kezd beleszeretni mint nő Luxba. Aranyos volt ahogy féltékenyen nézett mikor Bonteri Steelának segített gyakorolni. :D Ugyanakkor Jedis vonás volt Ashoka részéről hogy nem igazán neheztelt Steelára. Pl elmagyarázta neki hogy nem az Erő miatt dobja ügyesen a gránátot hanem mert kitartása volt a gyakorláshoz.

Az is tetszett hogy egy csomót megtudtunk a droidokról. Pl hogy a droideka pajzsa gyors lövedékek ellen véd ,de egy lassú tárgy áthatol rajta.

Rex hatalmas volt kiképzőként. :D

Kenobi azt is jól mondta hogy nem helyettük jöttek harcolni, hanem csak kiképezni.

Engem abszolút nem zavar a B 1-esek marhaságai sőt nagyon jól szórakozom rajtuk. Jöhetnek még ilyenek. Már maga a kinézetük is mókás, nyilván egy Super Battle Droidtól idegen lenne a poénkodás.

Kiváncsi leszek hogy folytatódik a történet mert egy zseniális alapot raktak le.

 

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy kicsit gyengécskének tűnt a korábbi részekhez képest. Mármint hozták a szokott színvonalat, csak valahogy az igazi plusz hiányzott belőle nekem.

 

Ami a legjobban tetszett, ahogy Ahsoka meginog és el-elragadják az érzelmei, amit Anakin észre is vett.

 

S ami egyáltalán nem tetszett, hogy kiküldenek x számú droidot, de egyik se kommunikál vissza a városba, hogy kit láttak vagy kivel harcoltak? Ez olyan marhaság a sztori szintjén. Aztán pedig még be is engedik őket egy kis mese előadásával... Na ne... :S

 

 

Gallia ... Időrendi sorrendet akarok... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kifejezetten tetszett az elején Saw első jelenete, ahogy leszáll azzal az állattal. Kellemes dolog volt látni, hogy az Onderonon évezredek elteltével még most is hagyománya van a fenevadak megülésének.

 

Ahsoka és Steela beszélgetése a gránátdobálós gyakorlatnál szerintem a rész legjobb jelenete. Van egy olyan érzésem, hogy épphogy a Lux iránt érzett érzéseikből eredő rokonszenv fogja összekovácsolni őket végül. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem se tetsik egyáltalán, hogy a droidok ilyen hülyék, alapból nincs beléjük programozva, hogy ne féljenek semmitől? Továbbá az mégis hogy is van, hogy a tankoknak (nem tudom a nevüket, sry), amikkel jönnek, csak úgy simán nyitva van mindkét csapóajtaja, hogy akárki , aki odamegy kinyissa, azt bedobáljon pár gránátot (főleg úgy, hogy tudják, hogy javarészt így akarják hatástalanítani őket) ?? Ezek apróságok ugyan, de marhára tudnak idegesíteni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A félelem nem a legjobb szó, inkább a különböző szituációkra való reagálás, mert kb. ugyanannyiba telne felismerni egy gránátot, mint egy ellenséges katonát (a gránátot még talán könnyebb is), és ha arra tudnak megfelelően reagálni, akkor már csak az a kérdés, hogy a gránátra miért nem.

Az AAT-k elintzési módja is egy kicsit piszkál, de ez főleg azért, mert a Battlefront 2-ben volt egy pont (mindkét oldalon) ezeken a tankokon, amit ha gránáttal megdobtunk akkor az hatalmasat sebzett (itt mint "power converter" említi) és azt én egy kicsit logikusabbnak tartom, de ezt nem olyan szemet szúró szerintem, mint a droid humor eröltetés

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van már felirat mindenféle verzióhoz. :)

Igen, csak sajnos a részt otthon hagytam pendrive-on, a koliban pedig kilőve a torrent. :(

 

Ez valami eszméletlen jó rész volt. Eléggé el lehet rajta gondolkodni. Az tuti hogy a háború kitörésekor Szeparatista-párti a király és azóta van a felkelés ellene. Kenobi mondja az elején. Gondolom Saw egy háború előtti királyt említ elzavartnak.

Ami miatt bejött nagyon az az elvek. Megint látni Obi-wan bölcs és Anakin harcos ellentétét. Kenobi szinte már maga a Jedi nagybetűvel. Nekem eszembe sem jutott hogyha támogatják a lázadókat akkor az akár polgárháborúhoz is vezethet, és igazából el kell ismerni hogy a királyt megválasztották törvényesen. Innentől kezdve puccshoz segítik a lázadókat amihez egy Jedi nem társulhat. Szóval Palpatine terve zseniális, olyan helyzetbe hozza a Jediket hogy elveik ellen cselekedjenek. Látni azt is hogy Anakin ezt az elvet azonnal felrúgja, ő helyesli a tervet, ő inkább katonaként gondolkodik. Yoda is csóválja a fejét miatta.

Aztán jött a bolygóra érkezés ami szemet gyönyörködtető. A mesterlövész csaj Steela jó kis karakter, egyfajta főnök a bátyjával együtt. Saw szerintem is azért utálja Lux-ot mert egy politikai nyikhajnak tartja aki nem elég tökös a harchoz. Örültem hogy a végén kibékültek. Ashoka egyértelműen kezd beleszeretni mint nő Luxba. Aranyos volt ahogy féltékenyen nézett mikor Bonteri Steelának segített gyakorolni. :D Ugyanakkor Jedis vonás volt Ashoka részéről hogy nem igazán neheztelt Steelára. Pl elmagyarázta neki hogy nem az Erő miatt dobja ügyesen a gránátot hanem mert kitartása volt a gyakorláshoz.

Az is tetszett hogy egy csomót megtudtunk a droidokról. Pl hogy a droideka pajzsa gyors lövedékek ellen véd ,de egy lassú tárgy áthatol rajta.

Rex hatalmas volt kiképzőként. :D

Kenobi azt is jól mondta hogy nem helyettük jöttek harcolni, hanem csak kiképezni.

Engem abszolút nem zavar a B 1-esek marhaságai sőt nagyon jól szórakozom rajtuk. Jöhetnek még ilyenek. Már maga a kinézetük is mókás, nyilván egy Super Battle Droidtól idegen lenne a poénkodás.

Kiváncsi leszek hogy folytatódik a történet mert egy zseniális alapot raktak le.

 

10/10

Ez a hozzászólás is 10/10. Legalábbis nálam. Jól összefoglaltad, miért tetszett az epizód. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.