Ugrás a kommentre

5x02 - A War on Two Fronts


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Elhangzott itt az, hogy akkor most Onderon melyik oldalon is állt... A narrátor azt mondta, hogy egy újabb köztársasági bolygó bukott el, viszont Kenobi a Tanácsban azt mondja, hogy a király már a háború elején elkötelezte magát a Konföderáció mellett. A narrációban az nem hangzik el, hogy a háború idején történt volna meg a király váltás. Szóval elképzelhető, hogy a háború kitörése előtt választották meg az új királyt, és az elbukás pedig itt azt jelenti, hogy kilépett a Köztársaságból és a Szeparatisták oldalára állt. Amiről Saw beszél a Tanács előtt, hogy nem ez az ő igazi királyuk, itt elképzelhető, hogy a Szeparatisták szorgalmazták az előző még köztársaságpárti király leváltását (még a háború kitörése előtt), így ők irányítják - látszólag törvényesen - a bolygót, ennek eredménye a megszállás és így értelmet nyer Saw mondókája is :)

Csak így tudom megmagyarázni ezt a paradoxont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként eszembe jutott, hogy ugye a droideka pajzsa a gyorsan mozgó objektumok ellen véd. Na mármost, ha egy nem elég lassan gurított gránát nem gurul át rajta, akkor annak idején a Geonosison (Azt hiszem ott) Anakin hogy tudott villámgyorsan beugrani alá, aktiválni a fénykardját és belülről levágni a fejét?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozom azon emberkékhez,akiknek tetszett ez a rész. Szerintem egész jó volt. Már vártam az Onderon-i szálat,ugyan is nekem is ez az egyik kedvenc bolygóm. Alig várom,hogy többet lássunk Iziz-ből :)

A kiképzéses dolog egy kicsit hajaz a Bounty Hunters-re,de nem zavar,azt is szere(t)tem. Tetszett a droidekás rész,most sok mindent megtanultam :)

Lux szerintem tök sokat változott személyiség és kinézet terén. Tetszett,hogy Ahsoka féltékenykedik és főleg az,hogy ezt Anakin is észreveszi.

A szerelmi háromszöget nem csípem annyira,de majd meglátjuk,hogy mi lesz belőle. Van egy olyan érzésem,hogy Steela vagy Saw el fog patkolni a következőkben....

Én amúgy azt hittem,hogy ez a történet 3 részes lesz,nemhogy 4 :D Sebaj,így legalább többet gyönyörködhetünk Onderon-ban :) Márha mind ott játszódik.

 

10/10

 

Várom a következő epizódot! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt ez rossz rész, főleg ha azt is figyelembe vesszük, hogy egy 4 részes történet felvezetésének szánták, de nem mondhatom azt sem, hogy nem vártam egy picit többet.

Először is, egy 15-20 fős lázadó csapat miatt 3 jedit, köztük a Jedi Tanács egyik oszlopos tagját küldik az Onderon-ra. Az első évadban eltekintettem volna attól, hogy a seregek 10-20 főből állnak, de ez az 5. évad, itt már nem sz*rral kell gurigázni, hanem monumentális csatákat kéne a képernyőre küldeni. A droidok butuskák, de ezt már leírták alább páran, engem mondjuk ez a lököttség annyira nem zavart, de ez is olyan tipikus első évadra jellemző elem.

Sanjay Rash karaktere remélem jobban ki lesz bontva, mondjuk 3 másodperc alatt valóban nem sokat lehet kihozni belőle. :D

Steela és Saw egyébként jó kis karakterek, mondjuk a szerelmi rész hidegen hagyott, bár elismerem, kezd érdekelni mi lesz Ahsoka sorsa. :hmm:

A csata kissé gyermeteg volt, főleg az ahogy a lovak és egyéb állatok lerohanták a droidsereget. Az Avatar-ban jól mutatott itt kevésbé.

A kiképzés briliáns volt, egy nagyon kevés Call of Duty 2 érzés is érződött számomra, amikor a gránátokat hajigálták, majdnem olyan volt, mint amikor a komisszár elvtárs unszolására kellett hajigálni a burgonyát. :yes:

Lassan már általánossá válik, hogy a bolygó, az állatvilág és a környezet gyönyörűen fest, de most ez sem tudta ellensúlyozni az első évadra jellemző gyengéket.

10/6,5 ha értékelnem kellene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, akkor kicsit bővebben a részről. Rögtön az elején nagyon tetszett a Jedik moralizálása, ami lényegében az egész részt áthatotta. Érdekes, de akkor ennek szellemében egy saját szántukból a szeparatistákhoz csatlakozott bolygón a Jedik nem léphetnek akcióba, mert tiszteletben tartják a szuverenitásukat és a döntésüket? Érdekes dilemmát vet fel ez a kérdéskör. Megint előjött Anakin és a Jedik, konkrétabban Obi-Wan szinte gyökeresen eltérő szemlélete. Anakin belevetné magát a csatába, kiképezné a lázadókat, míg Obi-Wan és Yoda, a Jedi rend elveire hivatkozva, ellenzi ezt. Talán nem véletlen, hogy ők ketten maradnak életben a klónháború végén… Még Windu is azt pedzegeti, hogy talán lehet a kiképzésben ráció. Csak egy kicsit dobjuk sutba az elveinket nem de Windu mester? Milyen ismerős hozzáállás… :roll: Itt kell megjegyeznem Adi Gallia feltűnését a tanácsban. Igen, elvileg ez lett volna az első rész, de nyilván a készítők egy akciódúsabb epizódot szerettek volna nyitánynak, így előre citálták a Maul-szál nyitó darabját. Ettől még tudok aludni.

Onderon eszméletlen szép lett, színvilágában hasonlatos Zygerriára, de minden másban alig. :) Rex új szerelésén csak pislogtam, mint ahogy a Jedik köpenyein. Iszonyat jól mutatott rajtuk a hacuka. :) A kiképzés érdekes volt, főleg a hadi technika miatt (gondolom Dzséjt imádta ezt a részt :D ). Még sose elemezték így a harcászati technikákat egy SW részben. Valaki említette alább, amire én is kíváncsi lennék; honnan szedték Anakinék a szemléltető eszközöket? Talán egy szállító hajójuk is landolt valahol nem messze? Vagy a lázadóknak voltak ilyen játékszerei?

A karakterek szempontjából is tartogatott a rész meglepetéseket. Itt van mindjárt Lux és Ahsoka. Azt hittem majd az egész rész alatt turbékolnak, erre Lux alig veszi észre a lányt, végig Steela –val hetyeg. :D Ahsoka láthatóan néha elég rosszul viselte a már-már enyelgésbe hajló párost. Talán most döbbent rá, hogy többet jelent számára Lux, mint egy barát? Nagyon érdekes lesz ez a vonal még itt! Főleg úgy, hogy Saw meg fülig bele van zúgva Steela –ba, és a végletekig féltékeny a Bonteri kölyökre. :D Kettejük rivalizálása még tartogathat meglepetéseket (sose hittem volna, hogy TCW részben valaha is egy szerelmi négyszöget fogok boncolgatni. :P ). Tetszett még Carlac felemelgetése, és a beszivárgás a városba. Az olyan Mos Eisley –s jelenet volt. A bejutásnál még jobban kiütközött a Jedi köpenyek hangulatos mivolta. :) Sokkal titokzatosabbá teszik a lovagokat. Kíváncsi vagyok, meddig bírják ki Obiék, hogy ne avatkozzanak bele tevőlegesen a dolgokba. Szerintem még felkészülhetünk egy pár Obi-Anakin súrlódásra. :D

 

Szerintem leszögezhetjük, hogy remek rész volt, a bábuk a helyükön vannak, kezdődhet a játszma. Nagyon izgalmas lesz!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na szuper, már megint összevissza akarják leadni a részeket, vagy mi, hogy Gallia még életben van itt? :facepalm:

Szerintem ez rendhagyó eset, az utolsó pillanatokban kerülhetet előre a Revival.

 

Nah és akkor ott van Lux Bonteri, ezen a ponton néhány lyuk tátong a történetben...

Konkrétan mire gondolsz? :hmm:

 

Mielőtt belekezdenék a rész kivesézésébe, egy apró kérdés. Hogy a fenébe nem tűnt fel Iziz városában egy kiképzőegyenruhába bújt klón? Szerintem azért ez a droidoknak/lakosoknak is feltűnhetett volna, mert szeparatista területen csaknem olyan szokványos látvány. :)

Abszolút felismerhetetlen volt Rex abban a ruhában. A rész elején ha nem mondják, hogy az ő, akkor fel se ismerem... Közben arra is rájöttem miért öltözött át. Épp a beszivárgás végett. :)

 

Örülök, hogy tetszett Flóri. :) Pedig azt hittem befikázod. :D

 

Amit azonban már nagyon unok, hogy a droidokat azon kívül, hogy vicces mondatokkal látják el, a dolgokhoz való hozzáállásuk mindig változó. Egyes részekben simán felismerik a gránátot, összeeszkábált bombákat és azonnal dobják is vissza, ami a programozás előrehaladtával tök egyértelmű. Itt meg a tankos, lövész is amit levág...ha az első évadban történik azt mondom teljesen ok, de így az 5.évad táján inkább... :facepalm:

Több különböző típus van a droidokból. Erről Zééé tudn atöbbet mesélni, de ezek valószínűleg első generációsak még. Ezért ilyen "hülyék" :D

 

Amúgy még egy dolog igazolja, hogy a készítők következetlenek, a jedik rejtik magukat, mivel tudják, hogy felismernék őket a droidok, hiszen párszor már találkoztak velük, de a bomba érzékelés hiánya így még szembetűnőbb...

Milyen bomba érzékelésről van szó? :hmm:

 

Először is: valakinek ki kellene okítani Kenobit, hogy mi is a különbség a terrorizmus és a gerilla hadviselés között.

Másodszor is (megint Kenobi): azért ezt a "jedi diplomata" stílusát a háború idejére vissza kellene fogni. Mi az már, hogy "Onderonnak megválasztott királya van, és ő a Szeparatistákat választotta."?!?! B*sszus, háború van, és ők az ellenség oldalán állnak, erre hagyják békén őket, hagy támogassák tovább a CIS-t? Ezért nem alkalmasak a jedik katonáknak :roll:

Így van. Windu kevés értelmes mondata közül az egyik az, amikor azt mondja a kancellárnak, hogy ők a béke őrei és nem katonák. Tarkin is jól látja ezt a Citadell részekben.

 

Steela testvére, Saw is jópofa volt,

Ennyit a szerelmi négyszögről. :facepalm::lol:

 

Nekem meg másodszori megnézésre leesett ez is, meg az is, hogy honnan volt tankjuk meg droidekájuk: Rex még az eligazításkor mondta, hogy szüksége van néhány önkéntesre, hogy az "utánpótlást" a leszálló pontról a bázisra szállítsák. Közvetlen ezután a droid parancsnok kiküldte a kutaszokat, mert egy azonosítatlan hajó szállt le az akármelyik zónában, és nem is jelentkezett be. Ebből következtették ki, hogy a lázadók azon a környéken vannak, és ezért találták meg őket olyan könnyen: mert most már tudták, hogy hol keressék őket. Viszont ha a hajó, amit észrevettek az lett volna, amelyik Anakinékat hozta, akkor már korábban ki kellett volna küldenie a kutaszokat, tehát nyilvánvalóan az utánpótlás szállítót szúrták ki, amelyik valószínűleg a tankot meg a droidekákat is hozta.

Megint tökéletesen megmagyaráztál mindent. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom, hogy nem ezzel a szállal nyitott az évad, számomra semmivel nem nyújtott kevesebbet a Revivalnál. Épp ellenkezőleg: sokkal inkább vevő vagyok az efféle karakterközpontúságra. Az új szereplők felépítése, a régiek személyiségének továbbfejlesztése, a remek új helyszín, vagy a megmosolyogtató pillanatok mind közre játszanak abban, hogy többre tartom ezt a részt a Zabrak Tesók vs. Kenobi - Round 2-nél. Galia indokolatlan felbukkanása is elkerülhető lett volna, ha a Revivalt későbbre hagyják. Fölöslegesen kavartak bele a 3. évad közepe óta egyébként lineális idővonalba, hiszen akik eleve inkább akció beállítottságúak, vagy hidegen hagyja őket a karakterek fejlődése, és a mögöttes tartalom, annak holt mindegy, mikor látja a részt, így is úgy is durcás lesz.

 

Erős előítélettel ültem le az epizód elé a jól ismert okok miatt, mégis az volt az első reakcióm, hogy "nem is volt rossz", a második pedig "ez baromi jó volt". Holott a rész után csak még egyértelműbbé vált, merre tart Ahsoka, amit továbbra sem tartok nyerő ötletnek a megfelelő kivitelezés hiányában. Hiába nem tetszik az irány, míg az epizód igen, szó sincs ellentmondásról. Mit értek megfelelő kivitelezés alatt? A szerelem téma normális kezelését, amiben kerülendő az A Friend In Needben látott erőltetett összeboronálás. Az említett rész után talán sikerült úgy felüntetnem magam, mint olyan, aki makacsul ellenzi az egész szerelem témát, a Lux gyereket meg ki nem állhatja. Ennek legfőbb oka talán az, hogy valóban így is volt. Ezen nincs mit szépíteni. De nem szabad elsiklanom azon egyszerű és biztos tény felett, hogy Ahsoka egy érző lény, és mint ilyen természetes dolog, főleg ebben a korban, ha eljön számára az idő, amikor egy fiúra barát helyett másként kezd tekinteni, amire egyértelműen utalt az epizód. Se vak, se idióta nem vagyok, hogy ezt ne lássam be, ne vegyem észre.

 

Ott vannak a jól ismert Jedi-dogmák, ám az ilyen jellegű érzelmekre sok minden mondható a szeszélyestől kezdve az intenzívig, de az nem, hogy gombnyomásra működne. Hiába találták ki annak idején, hogy a Jedik érzelmileg nem kötődhetnek senkihez, ergo nem lehetnek szerelmesek, ez mégsem olyan dolog, ami akarat kérdése lenne. Attól még, hogy valaki Jedik útját járja, nem lesz automatikusan egy érzelmeit vezényszóra kordában tartó droid. A lényeg, hogy ezzel önmagában nincs semmi problémám.

 

De! ...és akkor térjünk rá konkrétabban Ahsokára. Bátran ki merem jelenteni róla, hogy egy olyan lány, aki mások megsegítését/megmentését akár a saját életénél is elsőrangúbbnak tartja (a példa kedvéért: Brain Invaders - Barriss megmentése). Tehát önzetlen, amiből számomra egyértelműen leszűrhető, hogy a saját és társa boldogságánál fontosabbnak tartja a kötelességét, hogy a Jedik útját járja, és annyi életet mentsen meg, ahányra csak képes. Erre pedig gyenge érv az, hogy "de a szerelem elveszi az ember eszét"... Persze felmerül, hogy mesteréhez hasonlóan eltitkolhatná a dolgot, de számomra ez nem fér bele a róla kialakított képbe, elég, ha az előző mondatomból indulok ki. Önös érdekekből képes lenne félrevezetni a Jedi Rendet, megkockáztatva, hogy kizárják onnan, amivel ki tudja hány, potenciális áldozat járna? Nem hiszem. Azért, mert mesterének sok vonását magán viseli, még nem lesz olyan személy mint ő. Pontosan ugyanez az oka annak is, hogy nagyobb esélyt látok a lottó 5-ösömre, mint arra, hogy valaha is a Sötét Oldalon kössön ki. Azért, mert természetes módon lángra gyúlhat (vagy már gyúlt - ez azért még nem 100%) benne a szerelem szikrája, ez nem jelenti azt, hogy ne tudna felülemelkedi az érzésein, kordában tartani azokat a "nagyobb jó" érdekében. Sokkal profibbnak és érettebbnek tartom őt ennél. Említhetném a Steelával való viszonyát. Egyértelműen tudatában volt annak, hogy a lány és Lux közt van valami, ami szemmel láthatóan piszkálta a csőrét (apropó baromi aranyos jelenet volt). Mégis képes volt a lehető legőszintébben és barátságosabban nyitni a lány felé, holott az általános viselkedésforma hasonló korú lányok közt nem éppen ilyen jellegű, ha tippelnem kéne. Pontosan az ilyen apróságok teszik életszerűbbé, és részről részre kedvelhetőbbé őt. A lényeg, hogy Ahsoka az érzelmei (féltékenység) kordában tartásával, némi figyelemkihagyással ugyan, de képes volt végezni a feladatát, vagyis tanítani a lázadókat, hogy a legtöbbet tegye annak érdekében, hogy megóvja az életüket a szeparatistáktól.

 

A másik dolog... meglehet, hogy ez a szerelem ügy nagyon kézenfekvő sors a karakternek a készítők részéről. Azt sem zárom ki, hogy ennek az irányvonalnak a csűrésével képesek elkerülni, hogy ne váljon karakteridegenné Ahsoka. De ehhez azért sokkal több kell, mint a szemezgetés, meg a féltékeny pillantások. Ez még így nagyon kevés. Egyébként már láttunk ilyet Anakinnál, számomra unalmas lenne, ha megismételnék. Sokkal kreatívabb, ötletesebb, izgalmasabb lenne az a verzió, aminek a megvalósulásában még mindig nagyon bízom: Ahsoka és Lux kapcsolata tovább mélyülhetne az Onderoni események során, de csak módjával, hogy az hihető is legyen. Majd Lux eleshetne az utolsó ütközetben, ami érzelmileg hatalmas érvágás lenne Ahsoka számára. Jó lenne látni, hogy mestere jövőbeli hibáját sikerülne elkerülnie a haragjának és bosszúvágyának leküzdésével, egyúttal megtagadva a Sötét Oldal első valódi kísértését. Így remek kontraszt lenne Anakinnal, ahelyett, hogy szimplán lemásolják annak szerelmi életét.

 

A harmadik dolog... Ahsoka nem szerepel az Ep3-ban (tudom, most mindenkinek újat írtam), így valahogy "el kell tűnnie" addigra. A szerelem és az általam leírt verzió végkifejlete közt semmi, de semmi különbség nincs, ha azt nézzük, hogy az EU így is úgy is hozzányúlhat a karakterhez. Ha szerelmes lesz, és kizárják a Rendből, Lawquane-hez hasonlóan letelepszik egy bolygóra Lux-szal és éli az életét. Az EU írók bármikor hozzá nyúlhatnak? Persze. A másik verzió: ha Lux meghal, Ahsoka gyászol, majd az Ep3 idején önálló küldetésen van, a 66-os parancs után (melyet Rex-el együtt él át, aki nem öli meg) pedig elbújik sok más Jedihez hasonlóan és remeteként, esetleg új életet kezdve él tovább (de úgy, hogy hű maradt a Jedi-elvekhez, nem pedig egy kölyök miatt zárták ki), így is hozzá nyúlhatnak az EU-sok.

 

De ha reálisan akarom szemlélni a dolgokat, akkor a következő a helyzet: szinte biztos vagyok benne, hogy nem lesz igazam, és a szerelem lesz számára a végállomás. Miért? Egyszerű: a TCW-ben kell lezárni a sorsát (hogy az EU-t nem követők is el tudják rendezni magukban a dolgokat), amibe sajnos nem fér bele az én verzióm. Ezt be kell látnom. Hiába húzom a szám, sokra nem megyek vele. A szerelmen kívül a halál az egyetlen reális opció (bár örülnék, ha lenne még valami), amit a sorozat keretein belül meg lehet valósítani. Azt, hogy a sorozatban meghal, enyhén szólva se tartom valószínűnek, logikátlan húzás lenne, szerintem sokan kiakadnának. Értelemszerű miért, én se szeretném, ha meghalna... akkor már inkább legyen boldog. Ha ezzel a Lux gyerekkel, akkor vele... De mint írtam, ehhez többre van szükség a szemezgetéseknél, nagyon csínnyán kell megoldani. Hogy hogyan, azt elképzelni nem tudom, és emiatt félek tőle, hogy szimplán csak összejönnek, majd a lány elhagyja a Rendet. Kiábrándító befejezés... Mindennek a szájtépésnek az oka egyszerű: a Star Wars számomra legkedvesebb karakteréről van szó, és bárhogy is alakul majd a jövője, szeretném, ha az nem lenne karakteridegen, és degradáló rá nézve. Ez minden, szerintem nem kérek sokat.

 

De már megint csak Ahsokáról írtam ennyit, úgyhogy haladjunk. Essen néhány szó az epizódról is. Mint hosszabb sztoriszál felvezetése, tökéletes. Nincs zsúfolásig teletömve akcióval, mégsem unalmas és nem válik a rész kárára. Kellő időt fordítanak benne a karakterekre, ami nálam fontosabb, mint 20 perc robbanás-fénykardpárbaj-sugárlövedék vihar egymást váltogatva (nem mintha ezekkel bajom lenne).

 

Jó volt látni, ahogy a kissé fegyelmezetlen, és tapasztalatlan lázadók találékony csapattá kovácsolódtak az epizód végére, és a kisebb ellentéteket is sikerült elsimítani. Meglepő, hogy ez a csapat szerves része lesz a majdani Lázadók Szövetségének. Irónikus, hogy gyakorlatilag részben Anakin segíti annak a lázadásnak a létrejöttét, amely később a Vader bukását okozó szervezetté válik. Hiszen, ha nincs a Szövetség, valószínűleg Luke útjai is másfelé vezettek volna.

 

A Jedik szerepe érdekes ebben a szituációban... a tanácstermi gyűlés azon ritka alkalmak egyike volt, amikor Anakinnal értettem egyet. A Jedik kötelessége többek közt az ártatlanok megvédése, így az onderoni lázadók megsegítése sem terrorizmus. Hiszen Onderonon a király döntött egy egész bolygó nevében (ráadásul szakadár manipuláció hatására), így szeparatisták gyakorlatilag választást nem hagyva kényszerítették arra a lakosságot, hogy behódoljanak, ami jól tudjuk, hova vezet. Így a lázadók támogatása csupán a szabad akarat érvényesülni hagyása, és az igazságtalan elnyomás meggátolása. Mi a Jedik feladata, ha nem az? Ugyanakkor Onderon immár nem a Köztársaság tagja, vagyis némileg érthető Kenobi álláspontja is, miszerint nem avatkozhatnak nyíltan közbe.

 

Lux-ot végre nem egy irritáló idiótának ábrázolták, aki majdnem kinyíratta magát és Ahsokát a forrófejűsége miatt. Itt már jóval érettebb, kedvelhetőbb, aki még a Carlac-i hibáját is képes volt beismerni. Nagy lépés tőle, belátom.

 

A látvány ezúttal is pazar volt, Onderon fantasztikus helyszín, a megvalósítása remekül sikerült. Az ókori városokra emlékeztetó Iziz, a vadállatokkal zsúfolt dzsungel, és a számos idegen lény kombinációja kellően egyedi helyszínné varázsolta, ezt az EU-ban már közismert helyszínt.

 

Mindent egybe vetve jó rész volt, ígéretes szálnak tűnik. Várom a folytatást, és reménykedem a legjobbakban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiszen Onderonon a király döntött egy egész bolygó nevében (ráadásul szakadár manipuláció hatására), így szeparatisták gyakorlatilag választást nem hagyva kényszerítették arra a lakosságot, hogy behódoljanak, ami jól tudjuk, hova vezet.

 

 

Csakhogy azt a királyt megválasztották.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó írás lett Sky, bár azért elég rendesen elkanyarodtál az epizódtól :D Egyébként nagyrészt egyetértek, eddig az epizódig nekem is az volt a főproblémám ezzel az egész szerelem-szállal, hogy a fontosságához képest egyenesen pocsékul kezelték (nem véletlen, hogy folyton az Ep2-es Anakinhoz és Padméhoz hasonlítom :D ), ábrándos egymásra bámulások, meg egy "Túl sokat beszélsz" csók édes-kevés egy jól megírt szerelmi-szálhoz. Ebben a részben pont az volt nagyszerű, hogy ilyen hiányosságok után képesek voltak Ahsoka belső konfliktusát a témáról ilyen jól bemutatni. Nálam ez a rész elérte, hogy visszafogott kíváncsisággal várjam a szál folytatását, az eddigi fintorgás helyett :yeah::clap:

 

Csak mert sose hivatkoztak rá ilyen titulussal.

Ezt ugye nem mondod komolyan Ody? Az első évad óta Rex és az összes klón következetesen mindig parancsnoknak szólította Ahsokát (jó Rex néha megeresztett neki egy "Little'un"-t az első évadban, de a másodiktól kezdve kizárólag parancsnokozza ő is).

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most egy esetre se emlékszem....

 

Amúgy meg ettől a szerelem témától nem tudom miért vagy oda annyira? :) Szerinted hogyan kellene ezt bemutatni itt? Ráadásul a súlyának megfelelő szerepet kapott eddig, nem többet, nem kevesebbet. Most talán jobban rálépnek erre a vonalra ami azt is jelentheti, hogy készülődik valami...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy meg ettől a szerelem témától nem tudom miért vagy oda annyira? :) Szerinted hogyan kellene ezt bemutatni itt? Ráadásul a súlyának megfelelő szerepet kapott eddig, nem többet, nem kevesebbet. Most talán jobban rálépnek erre a vonalra ami azt is jelentheti, hogy készülődik valami...

Nagyon egyszerű: ha már love-sztorit kell néznem a sorozatban, akkor egy jól megírtat akarok nézni, nem pedig egy Klónok Támadása 2.0-át. Ami a bemutatást illetti, sokkal jobban is meg lehetett volna oldani. Az egész "A Friend in Need" elméletileg arról kellett volna szóljon, hogy Ahsoka és Lux közelebb kerülnek egymáshoz. A probléma az, hogy semmi másról nem volt szó köztük, mint Lux bosszúhadjáratáról és a Halálőrségről, ennek ellenére a rész végén úgy viselkedtek, mintha heteket töltöttek volna együtt és alaposan megismerték egymást. Egész egyszerűen szörnyű felvezetés volt, de ahogy az előbb mondtam, ezután az epizód után már én is bizakodom, hogy jó lesz a folytatása. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy azt a királyt megválasztották.

Akkor lehet, hogy nem figyeltem eléggé, de nekem úgy jött le, hogy azért cserélték le Onderon régi királyát egy szeparatista bábra, mert nem akart csatlakozni a CIS-hez. Máskülönben miért kellett volna elhallgattatni?

 

Sky, miből gondolod, hogy az onderoni felkelők végül a Lázadók Szövetségének tagjai lesznek? Szerintem közük sincs egymáshoz, egyelőre, hiszen most szerepeltek először.

Annak idején szó volt róla, de lehet, hogy tévedek.

 

Jó írás lett Sky, bár azért elég rendesen elkanyarodtál az epizódtól :D

Köszi! Ez a téma átka. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem Filoni maga mondta többször is, hogy igen ezek a lázadók, a későbbi Szövetség magjai.

Én erről most hallok először

 

Szerk.:Most olvasom hogy a episode guidban összehordtak valamit az Anakin által előidézett beavatkozásokról meg a Lázadók Szövetségéről, bár itt nem hiszem, hogy speciel az onderoni beavatkozásra gondolnak, hisz amit itt tesznek az édeskevés. Gondolom arra gondoltak, hogy ezt a taktikát alkalmazva, rengeteg bolygón sikerült olyan gerilla harcosokat kiképezni, akik majd később a Lázadást támogatják, nem is beszélve a fegyverekről, amiket kiadnak a lázadóknak.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin is említi a Tanácsban, hogy minden bolygón van egy maroknyi lázadó, akiket képezhetnének, hogy elősegítsék a Köztársaságba való visszatérésüket. De ez az Onderon eset kapcsán merül fel (már amennyire tudni).

 

Egyébként visszatérve erre a helyes-nem helyes dologra... az Onderon eset kapcsán annak tartom, de ha a bolygó nagyobb %-a a CIS-hez való csatlakozás mellett dönt, szabad akaratából, akkor teljesen más a helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon egyszerű: ha már love-sztorit kell néznem a sorozatban, akkor egy jól megírtat akarok nézni, nem pedig egy Klónok Támadása 2.0-át. Ami a bemutatást illetti, sokkal jobban is meg lehetett volna oldani. Az egész "A Friend in Need" elméletileg arról kellett volna szóljon, hogy Ahsoka és Lux közelebb kerülnek egymáshoz. A probléma az, hogy semmi másról nem volt szó köztük, mint Lux bosszúhadjáratáról és a Halálőrségről, ennek ellenére a rész végén úgy viselkedtek, mintha heteket töltöttek volna együtt és alaposan megismerték egymást. Egész egyszerűen szörnyű felvezetés volt, de ahogy az előbb mondtam, ezután az epizód után már én is bizakodom, hogy jó lesz a folytatása. :D

Picit vitatkoznék ezzel, mert Ahsoka és Lux kapcsolata a Raxus -on kezdődött. Később szerintem többször is összefuthattak, nem hinném, hogy a Carlac -i találkozás volt a második alkalom, hogy látták egymást. Aztán picit eltválodhattak egymástól, de kettejük vonzalmas most ismét felmelegedhet. Ahsokánál már látni jeleket, Lux -nál viszont nem igazán. Én pont fordítva gondoltam volna.

 

Egyébként visszatérve erre a helyes-nem helyes dologra... az Onderon eset kapcsán annak tartom, de ha a bolygó nagyobb %-a a CIS-hez való csatlakozás mellett dönt, szabad akaratából, akkor teljesen más a helyzet.

Ez azért is érdekes, mert ritka az ilyen alkalom a sorozatban. Sőt olyan még sose volt, hogy hadsereg nélkül mentek egy lényegében CIS bolygóra, segíteni a lázadóknak. Egyedi a helyzet. Lesz itt még morális huzavona rendesen.

 

Az epizód kronológiájához még annyit, hogy valóban ez lett volna az első rész, mert itt még Yodának is a régi modelljét használták. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Picit vitatkoznék ezzel, mert Ahsoka és Lux kapcsolata a Raxus -on kezdődött. Később szerintem többször is összefuthattak, nem hinném, hogy a Carlac -i találkozás volt a második alkalom, hogy látták egymást. Aztán picit eltválodhattak egymástól, de kettejük vonzalmas most ismét felmelegedhet. Ahsokánál már látni jeleket, Lux -nál viszont nem igazán. Én pont fordítva gondoltam volna.

Szerintem Lux-nak pont annyira tetszik Ahsoka, mint fordítva, csak éppen nem is mer gondolni rá, hogy egy Jedivel kezdjen. :) Én biztos vagyok benne, hogy Ahsokát sokkal kedvesebbnek és szívet melengetőbbnek tartja, mint Steela-t (és igaza van). A pillantásai is erről árulkodnak. Ugyan mindkét lány tud harcolni, de azért egész más a hozzáállásuk a harchoz. Steela természete kifejezetten kemény és harcias, amit Ahsokáról azért nem lehet elmondani. :)

 

Egyébként nagyon kedves epizód volt. :) Örülök, hogy nem intézték el egy résszel, és lesz folytatása. Maga a helyzet is érdekes, mit sikerül a lázadóknak a Jedik segítségével intézniük a hatalom visszaszerzésével kapcsolatban, és megbolondítva ezzel a szerelmi vetülettel még érdekesebb fejleményekkel kecsegtet. Szerintem lesz olyan helyzet, amikor kiderül, ki kit kedvel igazán, és az is hogy miért. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felkerült az epizód guide, amiben megerősítik, hogy Anakin Skywalker itt hozza létre a későbbi lázadás magját. :o Ezentúl másképp kell tekinteni erre a részre, és főleg erre a szálra. Akkor azért voltak olyan ismerősek a harcosok egyenruhái. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez nem semmi infó... :) Vader épp azokat hajszolja majd kegyetlenül, akik leginkább neki köszönhetik a létezésüket.

Persze valószinűleg akkor is létre jött volna a Lázadók Szövetsége, ha ez most itt épp nem történik meg, csak majd valahol máshol és máshogy, de akkor is szellemes gondolat épp Skywalkerrel összekötni ezt (is). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.