Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az a rész nekem is nagyon tetszett.

 

És még szívni fognak a Lannisterek is.

 

 

 

Azért Tywin halála se volt egyszerű, azért Tyrion későbbi dolgaira nagyon kíváncsi leszek. Kár, hogy várni kell rájuk a Sárkányok Táncáig, nem tudom, angolul merjem-e azt az 1000 oldalt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Azért Tywin halála se volt egyszerű, azért Tyrion későbbi dolgaira nagyon kíváncsi leszek. Kár, hogy várni kell rájuk a Sárkányok Táncáig, nem tudom, angolul merjem-e azt az 1000 oldalt.

 

Jövő tavasszal jön magyarul a Sárkányok tánca.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi a baj vele, Az, hogy az ME kifejezéseknek teljesen más a fordítása, mint a játékban? Az már a Felismerésnél is így volt. Sőt, már a két játék is eléggé eltért egymástól. Más gond nemigen van vele, bár nem olvastam végig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi a baj vele, Az, hogy az ME kifejezéseknek teljesen más a fordítása, mint a játékban? Az már a Felismerésnél is így volt. Sőt, már a két játék is eléggé eltért egymástól. Más gond nemigen van vele, bár nem olvastam végig.

Nem, nem a szakkifejezésekkel van a gond, hanem a fogalmazással. Fene tudja, lehet, hogy a prológus ilyen "csontig tisztított".
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

David Safier: Jézus szeret engem

 

Zseniális könyv. Szeretnivaló. A humorától az én Fablén edződött röhögőizmaim is begörcsöltek néha. A stílusa előtt megemelem a kalapomat. Karaktervezetés telibe talált. És a lényeg: tisztelettel és átadóan nyúl a témához, nem botránykönyv és nem is a saját világnézetét akarja letuszkolni az olvasó torkán, és mesél, MESÉL, röpít magával.

10/10

 

Két olvasói kritika, amikkel egyetértek:

http://konyvmolyok.blogspot.com/2011/02/david-safierjezus-szeret-engem.html

http://reea.blog.com/2011/08/24/david-safier-jezus-szeret-engem/#comment-142

 

Ami kell a könyvhöz: nyitott szív és kellő energia (fáradtan az ember max tévét nézni jó.....)

Ami nem kell: bármilyen vallási érdeklődés / indíttatás. Némi előismeret azért jó ha van, különben nem fog leesni miért akarja Marie poroltózni a csipkebokrot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ma átvettem Frei Tamás: Bankár címü könyvét. Remélem lesz olyan jó mint az első.

Én az előzőt is rokonoktól kértem kölcsön és mostanit is. Pénzem most nincs rá, de mindenképpen el akarom olvasni mert az előző zseniális volt, és a mostani is olyan témákat feszeget amire nagyon kíváncsi vagyok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a mostani is olyan témákat feszeget amire nagyon kíváncsi vagyok. :)

Nem olvastam még Freitől, de nagyon bírom a csávót még a TV műsorából és emiatt én is elolvasom ezt, mert AZ A vacsora nagyon-nagyon érdekel ;) Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak az elérhető részletet (első nyolc oldal) olvastam az új Frei könyvből. Az alapján méltó a TV-s karrierjéhez. Hatásvadász, nagyot mondani akaró ponyva. Maradok a Görgey Artúr önéletrajz második köteténél. Ez tényleg nagyon jó és tényleg érdekes dolgok derülnek ki belőle például (a történelmi) Magyarországról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Stephen King: A setét torony

Huh, jó régóta olvasom a könyvsorozatot, talán május vége, június eleje óta? Nem tudom már, csak azt, hogy most, pár perce végeztem vele.

Kiváló könyvsorozat, nagyon sok érdekes dologgal és megható és értelmetlen halállal

(RIP Flagg :(, kedvenc szereplőm a régi, kedvenc Mágus regényből (régi nevén A sárkány szeme))

és nagyon érdekes befejezéssel. Bár ne írta volna meg a befejezést King, ahogy az utószóban is említi. Akkor mindenki a saját íze szerint gondolt volna Roland vitézre, a dinh-ünkre, kedvelt főhősünkre.

Na de sebaj, most így lehet rágódni, hogy vajon most más lesz-e...

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy tetszett :) Részemről imádom a végét (egyébként kétszer olvastam el, hogy jót olvasok-e, és utána csak nevettem öt percig) :D Annyira írói a befejezés :D Így is gondolhatunk rá a saját ízlésünk szerint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.