Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Igen, ezzel kiegyeznék én is, sőt jó is lenne. Ez az új fő gonosz akár arra is mehetne, hogy még jobban összeugrassza a két oldalt. Érdekes lenne látni ahogy Birodalmi és hajók a Luke -ék oldalán harcolnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az nagyon nem tetszene: a Birodalomnak óriási hadi gépezete van ami az ep.6 végén nagyrészt még sértetlen. Még ha tömeges lázadások is voltak és a fontosabb helyekről kiüldözték őket az hogy az összes birodalmi vezető átmegy jó kis fiúba és szépen leadja Leiának és Luke-éknak a teljes arzenált annyira abszurd, hogy az számomra kicsit tönkretenné az SW sztori szinvonalát. Valami kell maradjon vagy mivel nagy időt ugrunk legalább arra muszáj utalniuk hogy az Endor után a múltban nagy csaták voltak még mire kifüstölték a Birodalmat. Ha az ep.6 végével teljesen vége a Birodalomnak az maxigáz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kiszivárgott infók alapján valószínű, hogy még létezik (lépegető és Boyega karaktere). az is lehet, hogy felcserélődtek a szerepek. Most a Birodalom maradványa végez olyan tevékenységet mint anno a Lázadók.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy gondolom hogy ha egy diktatúrában a vezető meghal(itt a Császár) akkor a rendszernek is annyi. Legalábbis nem tudok olyan példát felhozni amikor ez nem így történt. Ha ez nem így lenn akkor értelmét vesztené minden forradalom és szabadságharc.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy gondolom hogy ha egy diktatúrában a vezető meghal(itt a Császár) akkor a rendszernek is annyi. Legalábbis nem tudok olyan példát felhozni amikor ez nem így történt. Ha ez nem így lenn akkor értelmét vesztené minden forradalom és szabadságharc.

Akkor iszonyúan kevés diktatúrát ismersz. A döntő többségükben ha meghal a vezető akkor átveszi a helyét valaki más. Annyira ez a bevett működési rend, hogy igazából az számit kivételes esetnek amikor nem ez történik.

 

(szerintem te diktatúra alatt csak a náci Németországra gondolsz ahol viszont nem csak a vezető halt meg, hanem katonailag teljesen megsemmisült az a rendszer, igy az még csak nem is jó példa)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor iszonyúan kevés diktatúrát ismersz. A döntő többségükben ha meghal a vezető akkor átveszi a helyét valaki más. Annyira ez a bevett működési rend, hogy igazából az számit kivételes esetnek amikor nem ez történik.

 

(szerintem te diktatúra alatt csak a náci Németországra gondolsz ahol viszont nem csak a vezető halt meg, hanem katonailag teljesen megsemmisült az a rendszer, igy az még csak nem is jó példa)

 

 

Úgy értettem ha forradalom által megölik a vezetőt vagy külső segítséggel. Nem csak a náci Németország, hanem pl Irak, vagy Ceaușescu Romániában.

 

Szóval az EP7 bejelentése elött szerintem senki nem gondolta azt hogy a Birodalom megmarad Vader és Palpatine halála után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tény, hogy a Császár halála nem zúzta össze az egész Birodalmat, viszont volt 30 évük (ha jól tudom) felszámolni. Persze az is igaz, hogy lehetnek/vannak olyan csoportok amelyeknek tetszett a rendszer ezért maradnának nála és ha a Köztársaság politikáját nézem valószínűleg hagyja is, hogy szuverén létezzenek ha azzal nem fenyegetik saját fennállását. Szóval valamilyen Birodalomnak kell lennie szerintem is, hogy harcolnak ellene vagy nem az majd kiderül. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tény, hogy a Császár halála nem zúzta össze az egész Birodalmat, viszont volt 30 évük (ha jól tudom) felszámolni. Persze az is igaz, hogy lehetnek/vannak olyan csoportok amelyeknek tetszett a rendszer ezért maradnának nála és ha a Köztársaság politikáját nézem valószínűleg hagyja is, hogy szuverén létezzenek ha azzal nem fenyegetik saját fennállását. Szóval valamilyen Birodalomnak kell lennie szerintem is, hogy harcolnak ellene vagy nem az majd kiderül. :)

 

 

Viszont akkor az EP6 végét megint át kell javítani. Ha marad a Birodalom ne ünnepeljenek. Ez olyan mintha a berlini fal leomlása után maradt volna Honecker rendszere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalom mint uralkodó államforma szűnjön meg. Ettől még maradhatnak elszigetelt csoportok, vagy akár egy Birodalmi maradvány, csökevény ami jól el van önmagában. Ez nem mondana ellent az EPVI végének.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy értettem ha forradalom által megölik a vezetőt vagy külső segítséggel. Nem csak a náci Németország, hanem pl Irak, vagy Ceaușescu Romániában.

 

Szóval az EP7 bejelentése elött szerintem senki nem gondolta azt hogy a Birodalom megmarad Vader és Palpatine halála után.

Szerintem az SE kijöveteléig a többség azt gondolta, hogy lesz még Birodalom, én legalábbis tutira. Főleg hogy Lucas kezdetben még újabb trilógiáról beszélt. Nem véletlen hogy az EU is utólagos harcokban kezdett gondolkodni.

 

Az újabb példák se ülnek: Irak pont arra példa hogy egyáltalán nem kell megölni a vezetőt ahhoz, hogy összeomoljon a rendszer. Minden az erőszakszervezeteken múlik. Ha az elveszik akkor vége: hiába élte túl Szaddam országa lerohanását a legtöbb amit csinálni tudott, hogy elbújdokolt (amig tudott).

 

Ceaușescu-nál pedig a dolog ott dőlt el hogy átálltak a fegyveres erők. A rendszer már azelőtt megbukott, hogy a diktátort elfogták volna. Órákkal korábban bemondták, hogy megbukott. Ceaușescu halála már csak utózönge volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy értettem ha forradalom által megölik a vezetőt vagy külső segítséggel. Nem csak a náci Németország, hanem pl Irak, vagy Ceaușescu Romániában.

Irak erre most tök jó példa. Bár Szaddám rendszere elbukott, de továbbra is maradtak baath párti lojalisták, akik egyébként most a szunnita szélsőségesekkel (ISIS) karöltve igyekeznek megdönteni az iraki kormányzatot. A Star Wars-ban is hasonlót tudok elképzelni, ahol a Császár halála és sorozatos vereségek után a Birodalom peremre szorult, és a belső harcoktól is meggyengülve nyaldossa sebeit, ám amely még ebben a helyzetben is komoly csapásokra képes (szabotázs-akciók, köztársasági lerakatok megtámadása, a külső bolygórendszerek megadóztatása, állandó fenyegetése stb.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik baj van a fogalmazásommal a reagálásokból itélve. Megpróbálom leírni jobban mire gondolok.

 

Ha van egy diktatúra ami általában ugye egy személyre épül és ezen személy hatalma megszűnik, akármilyen módon(a katonái átállnak, megölik, megbuktatják), akkor az a rendszer megszűnik. A példáim azért jók mert Ceaușescu halála után(tökmindegy hogyan bukott meg ,ezért nem is írtam) után a rendszere eltünt, Szaddám bukása után a rendszere megszünt(az most itt mindegy mi jött utána), Hitler halála után a rendszere megszünt.

A diktatúrákat általában ezen személyek imádata , vagy a tőle való rettegés tartja fent. Ha ő már nincs akkor már működésképtelen a rendszere is. Hisz ő mutatja az irányt.

Nagyjából ez olyan mintha egy háborúban egy nagyon jó főtisztet kinyírnak. A katonák utána csak állnak, hisz nincs vezető nincs aki parancsot adjon. Persze ez annyira nem jó példa mert örökli utána a rangot a helyettese.

 

Szóval a Birodalomnál meghal Palpatine és Vader. A régi trilógiában nem láttunk rajtuk kivül olyan karizmatikus vezetőt a Birodalomban, aki még él az EP 6 végén. Persze ettől lehetett, de felmerül a kérdés, hogy akkor miért nem próbált hatalomra jutni már a Birodalom idején?

Hiába van egy rahedli hadihajó ha nincs aki összefogja a dolgokat és irányítson.

Ráadásul az EP7 harminc évvel játszódik az EP6 után. Én kizártnak tartom hogy ennyi ideig fennmaradjon egy diktatúra maradványa.

 

Én mindig is úgy gondoltam hogy az EP6 végével vége a Birodalomnak. Luke új Jediket nevel és visszaáll újra a Köztársaság. Ez egy mese, ahol a vég az hogy a hős felemelkedik a rossz elbukik. Gyakorlatilag akkor Vader és a lázadók áldozata hasztalanná válik.

Az meg csak mindig pletyka szinten ment hogy Lucas elkészíti a folytatásokat. Egy tökéletesen lezárt történetet minek folytatni? Anno mikor megjelent a Thrawn-trilógia egy darabig azt kommunikálták itthon hogy az a hivatalos EP 7-8-9. Akkor net sem volt hogy utánanézzen az ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy gondolom hogy ha egy diktatúrában a vezető meghal(itt a Császár) akkor a rendszernek is annyi. Legalábbis nem tudok olyan példát felhozni amikor ez nem így történt. Ha ez nem így lenn akkor értelmét vesztené minden forradalom és szabadságharc.

 

Sztálin meghalt 1953 március 5-én. Átvette a helyét Nyikita Szergejevics Hruscsov és minden még rosszabb lett. (Kubai rakétaválság)

 

A kiszivárgott félinfók, képek stb. alapján az a véleményem, hogy a film elején egy birodalmi polgárháborúba csöppenünk. Olyan helyzet alakult ki, ahol mindenki magasról tesz a maroknyi lázadóra, mert a birodalom hadigépezetének 99 százaléka a Jedi után nem hogy összeomlott, hanem vadul egymásnak esett. Többé már nincs lázadás, csak egy végtelenül tomboló polgárháború a birodalmi frakciók között. Láttunk egy lépegetőt, illetve annak a talpát, ami arra enged következtetni, hogy ezek a frakciók az EPVII idején (egészen a JEdi végétől kezdve) ezerrel üldözik egymást. Hallottuk, hogy Boyega egy rohamosztagost játszik és azt is hallottuk, hogy Gwendoline Christie is egy birodalmit játszik, aki pedig Boyegát üldözi. Boyega nyilván nem egy sima rohamosztagos, vagy ha az, hát nem dezertálás miatt akarják megölni az tuti. A sivatagos bolygón találkozik a Boyega által alakított rohamosztagos és Daisy Ridley karaktere. Azt is tudjuk, hogy a bolygón egy akciójelenetet rögzítette, láttuk a robbanásokról a kiszivárgott fotókat is. Tehát viszonylag egyszerű levonni a következtetést; háború van a birodalmi frakcók között. A film elején x és y birodalmi frakciókat látjuk a sivatagos bolygón, ahol éppen balhéznak egymással (lépegető talpa stb.), Boyega karaktere megmenekül vagy Daisy Ridley karaktere menti meg. A kiszolgáltatott helyzetben lévő Boyega rohamosztagos kényszerűen csatlakozik a jedit alakító (vagy fénykardot forgató erőhasználó, tőlem aztán azt mondtok rá, amit akartok, tudjátok, hogy nem érdekel ez a játék a szavakkal baromság) szóval Boyega kényszerből vagy mert meg lett mentve és hálából csatlakozik a Daisy kisasszony által alakított jedihez, aki valamit keres a sivatagos bolygón. Tudni véljük, hogy ez a valami/valaki egy nyom, ami az elveszett Luke felkutatásában segíthet. Az újabb kiszivárgott hírek szerint Luke fénykardot markolászó robotkeze van a sivatagos bolygón. Azt is tudni véljük, hogy nincs Falcon...Han és Csubi az egyik kémhír szerint ugyancsak Luke után nyomoz, de nem a Falconnal teszi. Láttuk a Falcon rozsdás fényképét, szóval valószínü, hogy a Falcon mint roncs pihen valahol. A kiszivárgott rohamosztagosos kép alapján azt is tudni véljük (erről volt egy beszámoló is), hogy egy erdős bolygón az egyik rohamosztagos frakció apró benszülött lényekkel fog harcolni. Aki a hírt először bedobta, maga is a környéken él (Írország) és ewokokhoz hasonló apró termetű lényeket látott a forgatáson. Azt is tudni véljük, hogy lesz egy havas bolygó, ahol a birodalom valami új szuperfegyvert épít. Röviden és tömören; Luke nyista (elveszett), Falcon egy roncs, lezuhant ezer éve, Birodalom egymás ellen harcol ezerrel, nincs Jedi rend meg Új Köztársaság baromság.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így elég érdekesen hangzik, de kell majd lennie egy jól elkülönülő "jó" és "rossz" tábornak, mert elvégre ez egy mese, nem a valóság, ahol mindenki harcol mindenkivel. Szóval szerintem a Birodalom, mint olyan megmarad abszolút ellenséges erőnek. Azért se gondolom, hogy a lázadók csak úgy felszámolták a Birodalmat időközben, mert a Jedi bevezető szövegében arról van szó, hogy a lázadók egy "maroknyi csapat", szóval nem egy össznépi galaktikus koalícióról van szó, ami össze tudna egy olyan gépezetet zúzni, mint a B. Talán arról lehet szó, hogy egy erőskezű politikai vagy katonai vezető sikerrel összefogta a szétesés határán lévő Empire-t.

Az ünneplés meg talán szólhatott pusztán az Uralkodó és Vader halálának, és nem egy komplett rendszerváltásnak.

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így elég érdekesen hangzik, de kell majd lennie egy jól elkülönülő "jó" és "rossz" tábornak, mert elvégre ez egy mese, nem a valóság, ahol mindenki harcol mindenkivel. Szóval szerintem a Birodalom, mint olyan megmarad abszolút ellenséges erőnek. Azért se gondolom, hogy a lázadók csak úgy felszámolták a Birodalmat időközben, mert a Jedi bevezető szövegében arról van szó, hogy a lázadók egy "maroknyi csapat", szóval nem egy össznépi galaktikus koalícióról van szó, ami össze tudna egy olyan gépezetet zúzni, mint a B. Talán arról lehet szó, hogy egy erőskezű politikai vagy katonai vezető sikerrel összefogta a szétesés határán lévő Empire-t.

Az ünneplés meg talán szólhatott pusztán az Uralkodó és Vader halálának, és nem egy komplett rendszerváltásnak.

Nem hoznak majd be új (külső) ellenséges erőt, szóval megnyugodhatsz...a birodalom marad továbbra is az ellenség. Valószínű, hogy a lázadás már csak 3. erővé degradálódott az új birodalmi polgárháborúban. Én pont egy ilyen történetet látnék szívesen, ahol a lázadás annyira kikerül a középpontból, hogy a birodalmi erők a nagy marakodásukban már nem is foglalkoznának velük. Új köztársaság...mennyémááá....Jedi Rend...hagyámáneröhögtess....BIRDALMI POLGÁRHÁBORÚ ezerrel. Ez lehet az a politikai zűrzavar, ahol igazán szükség lenne Luke segítségére, csak éppen nincs sehol, nosza kutassuk fel és adjunk reményt a galaxisnak. Ez persze nem jelenti azt, hogy az egész trilógiában nem lesz majd sok jedi és demokrácia, csak éppen az alap felállás nem innen indul majd és ez jó, hiszen egy 3. trilógiáról beszélünk, ami a JEdi végét csak az események egyik állomásává degradálta. A jedi vége mostantól nem a történet vége és legfőképpen nem a birodalom vége.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az meg csak mindig pletyka szinten ment hogy Lucas elkészíti a folytatásokat. Egy tökéletesen lezárt történetet minek folytatni?

Dehogy ment pletyka szinten, Lucas is adott a harmadik trilógiáról egy rahedli interjút, a starwars.comon is kint volt évekig az ep7-8-9 logója. Azért ez bőven meghaladja a pletyka szintet.

És azért kell folytatni, mert nincsen tökéletesen lezárva. Elégedett lehet az ember a befejezéssel, szóval nem orít a folytatásért, de ha mélyebben belegondolunk, érezhető, hogy rengeteg kérdésre nincsen válasz. És ezek a kérdések tulajdonképpen Lucas nem egy belenyúlásával még szaporodtak is, például amikor elhelyeztette a Jedi Templomot az ep6 végén. És ezeket a kérdéseket már jóóóóóóóval az ep7 bejelentése előtt feltettük, ezen a fórumon és máshol is. Ezeket a kérdéseket feszegette az EU is.

 

Én is csak azt tudom elképzelni, hogy még nincs egységes galaktikus kormány, helyette sok kis kormány harcol egymással, ezek közül az egyik a Birodalom vagy annak maradványai. Aztán majd az ep9-re megalakul az új galaktikus kormány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval az EP7 bejelentése elött szerintem senki nem gondolta azt hogy a Birodalom megmarad Vader és Palpatine halála után.

Magam részéről (az EU-tól függetlenül), az Ep6 nézését követően sosem gondoltam, hogy a komplett Birodalom semmissé lett volna az 1-2. számú vezető és a Halálcsillag pusztulását követően. Mit ünnepeltek? Szerintem elsősorban Palpatine halálát, aki számos rendszer elnyomásáért felett. Halálát követően a vezető nélkül maradt Birodalom uralta Galaxis felszabadult (legalábbis nagyrészt - a különféle bolygókon látott örömünnep erre utal). Nem volt összetartóerő, céltudatos parancsnokság, így az elnyomott rendszerek polgárai könnyebben átvehették az irányítást. Ugyanakkor, a vezetők halála, a Halálcsillag és az Executor pusztulása ide vagy oda, a Birodalom még ekkor is számottevő haderővel büszkélkedhetett; hadiflotta, hadsereg, támaszpontok, katonai vezetők tucatjai... számomra mindig is irreális elgondolás volt, hogy Palpatine-ék halálát követően mindenki bedobta volna a törölközőt. Mire fel tették volna? Egy karizmatikusabb katonai vezető, vagy kormányzó a maréknyi lázadó sikerének szellemében kitűzhette célul, hogy saját kis frakciójával visszaállítja a régi Birodalom dicsőségét, esetleg saját diktatúrát kiépítve hasonló babérokra tör. Egyébként nem olyan embernek ismertük meg Palpatine-t, akinek ne lett volna B-, C-, D-terve... úgy is elérhette a "halhatatlanságot", ha az általa teremtett Birodalom a halálát követően is fennmarad.

 

Miután az Ep7-ben lesznek rohamosztagosok és AT-AT lépegetők, nem hülyeség feltételezni, hogy a Birodalom akármilyen formában, de létezni fog. Annak én se örülnék, ha ismét az ellenük való harc köré épülne egy komplett trilógia, vagy ha nagyjából egyenlő felekként kerülnének szembe a Lázadókkal (vagy Köztársasággal, vagy ahogy majd hívni fogják, lényegtelen)... ezeket már láthattuk a 6 film során.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogy ment pletyka szinten, Lucas is adott a harmadik trilógiáról egy rahedli interjút, a starwars.comon is kint volt évekig az ep7-8-9 logója. Azért ez bőven meghaladja a pletyka szintet.

És azért kell folytatni, mert nincsen tökéletesen lezárva. Elégedett lehet az ember a befejezéssel, szóval nem orít a folytatásért, de ha mélyebben belegondolunk, érezhető, hogy rengeteg kérdésre nincsen válasz. És ezek a kérdések tulajdonképpen Lucas nem egy belenyúlásával még szaporodtak is, például amikor elhelyeztette a Jedi Templomot az ep6 végén. És ezeket a kérdéseket már jóóóóóóóval az ep7 bejelentése előtt feltettük, ezen a fórumon és máshol is. Ezeket a kérdéseket feszegette az EU is.

 

Én is csak azt tudom elképzelni, hogy még nincs egységes galaktikus kormány, helyette sok kis kormány harcol egymással, ezek közül az egyik a Birodalom vagy annak maradványai. Aztán majd az ep9-re megalakul az új galaktikus kormány.

 

Olyan sok szál maradt elvarratlanul, hogy összeírni is nehéz. :peace: Csak a TCW-ből kiindulva, például fogalmunk sincs, hová tüntek a klónok. Az is biztos, hogy a Rebels is tovább fogja bonyolítani a még élő jedik sorsát. És még merek tovább is menni...a TCW Yodás szála alapján van még annyi a sithekben, hogy Palpatine halála se lehessen egyértelmű. A birodalmi hadigépezet érintetlenségét(beleértve az államaparátust és a komplett birodalmi szenátust) pedig már karcolgattuk nem is egyszer. Vagy talán a moffok a 2. HCS felrobbanása után önként távoztak a kormányzati pozíciókból és az a milliónyi rohamosztagos is hirtelen letette a fegyvert? Netán Luke egymaga mindenkit lekardozott és a megmaradt 3 korvett és 5 kórházhajó totális támadást indított Coruscant ellen?

 

Én is csak azt tudom elképzelni, hogy még nincs egységes galaktikus kormány, helyette sok kis kormány harcol egymással, ezek közül az egyik a Birodalom vagy annak maradványai. Aztán majd az ep9-re megalakul az új galaktikus kormány.

 

Dettó. Kiskirályok háborúja, pártütők viadala....Trónok Harca.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan sok szál maradt elvarratlanul, hogy összeírni is nehéz. :peace: Csak a TCW-ből kiindulva, például fogalmunk sincs, hová tüntek a klónok. Az is biztos, hogy a Rebels is tovább fogja bonyolítani a még élő jedik sorsát. És még merek tovább is menni...a TCW Yodás szála alapján van még annyi a sithekben, hogy Palpatine halála se lehessen egyértelmű. A birodalmi hadigépezet érintetlenségét(beleértve az államaparátust és a komplett birodalmi szenátust) pedig már karcolgattuk nem is egyszer. Vagy talán a moffok a 2. HCS felrobbanása után önként távoztak a kormányzati pozíciókból és az a milliónyi rohamosztagos is hirtelen letette a fegyvert? Netán Luke egymaga mindenkit lekardozott és a megmaradt 3 korvett és 5 kórházhajó totális támadást indított Coruscant ellen?

Hát ez az, hogy a hat filmen túl most már a TCW és a Rebels is bedobott egy adag újat. És a filmekben a Lázadók részéről jövő kérdéseket se feleddjük. Milyen új kormányt alapítanának, hogyan reagálnának egy újabb egységes kormányra a Galaxis népei, miután egymás után kettő is nyomorral és háborúval bukott el? Mondjuk, hogy Leia lennne az új kancellár, de meddig maradhatna ilyen poszton, ha kitudódik, hogy Darth Vader lánya? És Luke Jedi Rendjét hogyan fogadnák? Sikerül bizonyítania, hogy a Jedik az életüket feláldozva próbálták még az utolsó pillanatban is meggátolni Palpatine trónra kerülését, vagy megmaradtak a hazugságok, amiket Sidious oly jól elültetett. Egyáltalán hogyan néz a nép egy olyan Jedi Rendre, amelynek újászervezője Darth Vader fia? Egyáltalán, Luke és Leia ezt nyilvánosságra hozta?

Szóval bőven van itt kérdés, ami elég még egy trilógiára. Ezekre eddig mi, a fantáziánkkal vagy az EU próbált meg fellelni, de mindez jelzi, hogy az ep6 vége ünneplés ide vagy oda, csak befejezés, nem lezárás. Persze tökéletes volt eddig, szóval egyáltalán nem volt rossz soha, még az eredeti formájában sem, megállt ep7-8-9 nélkül, de nem mondhatjuk, hogy minden szálat elvarrt, így erőszakkal kéne újakat nyitni egy új trilógiára. Vannak itt bőven nyitott szálak, amire fel lehet fűzni a történeteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez az, hogy a hat filmen túl most már a TCW és a Rebels is bedobott egy adag újat. És a filmekben a Lázadók részéről jövő kérdéseket se feleddjük. Milyen új kormányt alapítanának, hogyan reagálnának egy újabb egységes kormányra a Galaxis népei, miután egymás után kettő is nyomorral és háborúval bukott el? Mondjuk, hogy Leia lennne az új kancellár, de meddig maradhatna ilyen poszton, ha kitudódik, hogy Darth Vader lánya? És Luke Jedi Rendjét hogyan fogadnák? Sikerül bizonyítania, hogy a Jedik az életüket feláldozva próbálták még az utolsó pillanatban is meggátolni Palpatine trónra kerülését, vagy megmaradtak a hazugságok, amiket Sidious oly jól elültetett. Egyáltalán hogyan néz a nép egy olyan Jedi Rendre, amelynek újászervezője Darth Vader fia? Egyáltalán, Luke és Leia ezt nyilvánosságra hozta?

Szóval bőven van itt kérdés, ami elég még egy trilógiára. Ezekre eddig mi, a fantáziánkkal vagy az EU próbált meg fellelni, de mindez jelzi, hogy az ep6 vége ünneplés ide vagy oda, csak befejezés, nem lezárás. Persze tökéletes volt eddig, szóval egyáltalán nem volt rossz soha, még az eredeti formájában sem, megállt ep7-8-9 nélkül, de nem mondhatjuk, hogy minden szálat elvarrt, így erőszakkal kéne újakat nyitni egy új trilógiára. Vannak itt bőven nyitott szálak, amire fel lehet fűzni a történeteket.

 

Igaz, ráadásul az sem biztos, hogy a galaxis valamennyi polgára térdenálva könyörgött a Birodalom tönkretételéért. Most nem a korrupt birodalmi szenátorokra gondolok, de a REbels kapcsán Filoni mondta, hogy a Birodalom nem elnyomással, hanem propagandával és a peremvidék központi rendszerek kárára történő kizsákmányolásával éri el a támogatottságot, ezért is lettek a rebels kánon szerint a rohamosztagosok önkétes (sorozott) katonák, nem pedig klónok. Nehezen tudom elképzelni, hogy Naboo polgárait hirtelen bányamunkára fogták volna, amivel csak annyit akarok mondani, hogy minden diktatúrában megjelenik a jóléti rendszer is. Hitler ugyan csellel és politikai terror útján került hatalomra, de a nagy gazdasági világválság idejében ő tette helyre a német gazdaságot is a hadiipar felpörgetésével. A keynesi gazdasági modellt Európában Hitler szilárdította meg, ami miatt sok német szemében még mindig hős (most felejtsük el a náci propagandát, sok embert már akkor sem érdekelt az ideológiai vetület, csak az, hogy legyen munkája.) Szóval a dolog nem abból áll, hogy Palpatine volt a gonosz birodalom vezetője, hanem sokkkal inkább abból, hogy a polgárok szemében Palpatine volt, aki megteremtette a hosszan tartó békét és stabilitást, amit a lázadók tönkrezúztak. Ez bőven szülhetett olyan szituációt, amiből a Birodalom még a Jedi vége után is pozitívan jöhetett ki....nem tudhatjuk, de mint lehetőség nem elvetendő.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé: Nekem baromira bejön ez a vázlat amit írtál a Birodalom belső háborújáról. Imádnám ha valami hasonlót látnánk a filmekben.

Mindenesetre jobb kezdés lenne, mint az EU ezernyi sablonja, hogy Luke ül a Jeditemplom tanácstermében és azt vitatja meg az Új Köztársaság jedimestereivel, hogyan számolják fel Leia főkancellárasszony parancsára azt az öt birodalmit, akik még megmaradtak. :) Csak az ilyen happy beginning scenariótol mentsenek meg minket.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval a dolog nem abból áll, hogy Palpatine volt a gonosz birodalom vezetője, hanem sokkkal inkább abból, hogy a polgárok szemében Palpatine volt, aki megteremtette a hosszan tartó békét és stabilitást, amit a lázadók tönkrezúztak. Ez bőven szülhetett olyan szituációt, amiből a Birodalom még a Jedi vége után is pozitívan jöhetett ki....nem tudhatjuk, de mint lehetőség nem elvetendő.

Erről most eszembe jutott, hogy mekkora fordulat lenne, ha kiderülne, hogy a birodalmi propaganda a Birodalom előnyére fordította a jóságos Palpatine meggyilkolását, és a hadsereg az ep6 végi lázongást lazán vérrbe folytotta. Ennek nagyon jól megalapozhatna a Rebels, mert sajnos az ep4-5-6-ból sokat nem tudunk meg a Galaxis egyéb szegleteiről, nem tudjuk, milyen Palpatine és milyen a Lázadók megítélése globálisan. Ha azt vesszük, hogy Sidious milyen ügyesen manipulálta az embereket, könnyen megeshet, hogy a fél Galaxis terroristaszervezetnek hitte a Szövetséget és ez is hozzájárulhatott ahhoz, hogy nem tudtak akkorára nőni, mint anno a Konföderáció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről most eszembe jutott, hogy mekkora fordulat lenne, ha kiderülne, hogy a birodalmi propaganda a Birodalom előnyére fordította a jóságos Palpatine meggyilkolását, és a hadsereg az ep6 végi lázongást lazán vérrbe folytotta. Ennek nagyon jól megalapozhatna a Rebels, mert sajnos az ep4-5-6-ból sokat nem tudunk meg a Galaxis egyéb szegleteiről, nem tudjuk, milyen Palpatine és milyen a Lázadók megítélése globálisan. Ha azt vesszük, hogy Sidious milyen ügyesen manipulálta az embereket, könnyen megeshet, hogy a fél Galaxis terroristaszervezetnek hitte a Szövetséget és ez is hozzájárulhatott ahhoz, hogy nem tudtak akkorára nőni, mint anno a Konföderáció.

Ez több mint valószínű...csak gondoljunk egy bányavárosra, aminek a gazdaságát az alapozta meg, hogy kiszolgálta a Birodalom nyersanyagigényét, majd a Jedi végével a munkahelyek bezártak és kaptak helyette az emberek demokráciát és jogokat, hogy a legközelebbi munkaügyi kozpontnál kérjenek segélyt. Ez az állapot legalább annyira lehet áldásos, mint az, hogy nálunk 89 után bejött a nagy demokrácia, csak közben minden gyár bezárt...vagy az EU.

Szóval a helyzet korántsem olyan egyértelmű, mint amit elsőre a Jedi vége sugall és valóban nem tudjuk, hogyan állnak a központi világok Palpatine politikájával és az utána keletkezett gazdasági zűrzavarral.

Sokan sírják ám vissza az úgynevezett diktatúrákat a valóságban is.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékeztek még a Whill krónika első mondájára, amit az Új remény első kiadásában lehetett olvasni? Itt jobban érezhető a birodalmi elnyomás, nem úgy mint a filmekben:

 

"A mesebeli Régi Köztársaság hatalmasabb volt, mint az idő, mint a távolság. Fölösleges tehát arról beszélni, hogy hol volt vagy miből lett, elég annyit tudni, hogy - az volt a Köztársaság.

 

Valaha, a Szenátus bölcs uralma és a Jedi-lovagok oltalma alatt, a Köztársaság virágzott és gyarapodott. De amint máskor is gyakran megesik, ha a gazdagság és a hatalom túllép egy bizonyos küszöböt, s dicsőségesből félelmetesbe csap át, most is megjelentek a színen a sötét erők, amelyeknek a gonoszsága csak a mohóságukkal vetekszik. Tündöklése tetőfokán a Köztársaságot is utolérte végzete.

 

Akár a leghatalmasabb faóriás, mely képes szembeszegülni bármilyen külső támadással, a Köztársaság is belülről kezdett rothadni, noha az emésztő kór kívülről láthatatlan maradt. A kormány néhány örökké nyughatatlan és hatalomra éhes tagjának, valamint a tekintélyes kereskedelmi szervezeteknek a támogatásával a nagyravágyó Palpatine szenátor ragadta magához a hatalmat: sikerül magát megválasztatnia a Köztársaság elnökének. Megígérte, hogy újra egyesíti a széthúzó népet, s visszaállítja a Köztársaság régi dicsőségét.

Amint azután biztosan ült az elnöki székben, kikiáltotta magát császárnak, s nem érdekelték többé a nép bajai. Nem sok idő kellett hozzá, s éppen az általa magas pozícióba ültetett tanácsadók és talpnyalók nőttek a fejére, és az igazságtalanságok ellen háborgó nép hangjai nem jutottak el a fülébe.

 

Miután csalással és árulással sikerült kipusztítaniuk a Jedi-lovagokat, akik ebben a galaktikában az igazság védelmezői voltak, a birodalmi kormányzók és hivatalnokok hozzáfoghattak, hogy megszervezzék rémuralmukat a galaxis csüggedt világai fölött. Számtalan kis zsarnok használta fel a birodalmi katonaságot és az egyre jobban elszigetelődő császár nevét arra, hogy saját személyes ambíciói előtt egyengesse az utat. Az újabb gyalázatos gaztettek hírére azonban néhány rendszer fellázadt. Az Új Rend ellenségeinek nyilvánították magukat és megkezdték harcukat a Régi Köztársaság visszaállításáért. Kezdettől fogva nyomasztó hátrányban voltak azokkal a rendszerekkel szemben, amelyeket a Császárnak sikerült igája alá hajtania. Azokban az első, sötét időkben szinte bizonyosnak látszott, hogy az ellenállás fennen ragyogó lángját elfojtják, még mielőtt az új igazság fénye bevilágíthatná az elnyomott és meggyötört népek galaxisát..."

 

Lucas a hat filmet lezártnak tekintette, mint ahogy lehetett olvasni, más fórumokon is, csak a pénz közbeszólt.

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

tomcsi80...ez egy régi vita, jobban mondva nem is vita, de mivel új vagy itt, elég ha elfogadod, hogy Lucas eredetileg is 9 részben gondolkodott. A Jedi visszatér idején még adott is interjút, hogy miként fogja folytatni a sagat.

A Disney nyilván nem jótétemény alapon folytatja az OT-t, de eredetileg is 9 részről volt szó, amit Lucas is többször megerősített. Az is igaz, hogy később többszörösen ellentmondott önmagának, de az öreg már csak ilyen fura szerzet. A Jedi után hirtelen megszakadt a lendület, majd újra felvette a fonalat, elkészült a PT, minekután pedig kijelentette, hogy nem lesz 3. trilógia, miközben a saját 3. trilógiás történetét dolgozta át Arndt az első scripté amit pedig Kasdan és JJA írtak át és alakítanak most filmé.

 

"The first Star Wars movie was one of six original stories I had written in the form of two trilogies. After the success of Star Wars, I added another trilogy. So now there are nine stories. The original two trilogies were concieved of as six films of which the first film was number four."

- George Lucas, 1979

 

"For the third trilogy, I don't know if I will still be alive when it comes the time to make them."

 

- George Lucas, 1993

"Let's just get past the first three before we worry about the last three."

 

- George Lucas, 1997

 

És ezek után 99-ben elfelejtette, amit korábban mondott! Igazodjál ki rajta. :facepalm:

"I never had a story for the sequels, for the last trilogy. That's not really part of the plan at this point, and I'll be at the age where to do another trilogy would take 10 years. I'd always envisioned it as six movies. When you see it in six parts you'll understand that it really ends at part six."

 

- George Lucas, 1999

 

Tehát 79-ben még azt nyilatkozta, hogy az Új remény sikere késztette arra, hogy kidolgozza a 3. trilógia történetét (múlt időben beszélt róla, tehát kidolgozta!), majd 99-ben már azt mondta, hogy sosem volt története a 3. trilógiára. :45:

 

És erre az egészre Hamill tette fel a koronát!!!

 

"George Lucas once told me I'd play the Obi-Wan-type character in Episode VII, sort of passing on the Excalibur down to the next generation. He said that it would come out around 2011."

- Mark Hamill

 

 

Mindenkinek a kedves egészségére, olvassátok az önellentmondás mesterének a kinyilatkozásait (sok önellentmondást fogtok találni benne, mert néhány évente újragondolta a korábbi szavait a megújulás koronázatlan királya.)

 

http://whills.nu/7/

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas a hat filmet lezártnak tekintette, mint ahogy lehetett olvasni, más fórumokon is, csak a pénz közbeszólt.

Lucas már a Lucasfilm eladás elött előkészitette az új trilógia készültét és Hamilléknak is szólt róla. Nem is lett volna értelme eladni a Disney-nek ha azt akarta volna hogy többé ne készüljenek új filmek. Akkor simán ülhetett volna tovább a jogokon. Szerinted Lucas a milliárdos tényleg csak a pénzért adta el élete munkáját? Nyilván az is közrejátszott de hogy ez lett volna az egyetlen ok az nekem nagyon falsul hangzik pláne hogy pontosan tudjuk hogy a harmadik trilógia ötlete újra és újra felmerült a fejében. A bizonyitékok ezügyben halomban állnak, hisz Lucas az elképzeléseiről számtalan helyen nyilatkozott (nem csak azt tudjuk hogy akart egy új trilógiát de sokszor vázlatosan arról is beszélt hogy ezek miről fognak szólni). Ahogy Zééé idézeteiből is látható: ez sima tény.

Szerintem a pénz mellett ott volt az is hogy úgy döntött: megteremtett egy világot és egy történetet, energiája és kedve már nincs ahhoz hogy ő maga mesélje tovább de nem akarta hogy ez azt jelentse, hogy az SW világa innentől örökké elhallgat ezért rábizta olyanokra az öröksége kezelését akikben megbizott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zéé annyira nem vagyok újonc, csak ritkán szólok hozzá a témákhoz. De ha igen, akkor nagyot robbantok. Képzeld el én is tudtam, hogy 9 filmet akart volna és az azt is tudom, hogy a 9-ben lett volna a Jedi visszatér eseményei csak másként valósult meg, mint amit kigondolt. Az idézetet pedig más fórumban már olvastam.

 

Bomarr, én Lucas helyébe egyáltalán nem hagytam volna a Disneyre ezt a kiváló örökséget, de ez majd csak, akkor fog kiderülni, ha a 7-ik film akkora világsiker lesz mint az első hat és a története is megfelelő lesz az sw rajongók körében.

 

Meg a másik, hogy Lucast zavarta a Star Trek sikere a tv-ben, azt viszont sosem sikerült felülmúlni, ezért is adta oda a Disney-nek. Egy független filmes jobban ki van szolgáltatva mint egy filmes vállalatnál dolgozó rendező. Ezért is van, hogy a Star Trek-ből 700 valamennyi tv epizód és 12 mozifim készült el.

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé, az is lehet, hogy végig ez volt a terv, mint ahogy eddig alakultak a dolgok, csak a prequel idején tagadta a sequel elkészítését, hogy a rajongók ne ezzel foglalkozzanak. Nyilván az OT folytatása, Luke, Leia, Han visszatérése izgalmasabb téma, mint egy tök kiszámítható előzménystory.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.