Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Info a Wookieepedi-án:

 

"But he has only a vague notion of what will happen in the three films of the sequel . . . In the sequel Luke would be a sixty-year-old Jedi knight. Han Solo and Leia would be together…The sequel focuses mainly on Luke, and Lucas says Mark Hamill will have first crack at the part if he is old enough. 'If the first trilogy is social and political and talks about how society evolves,' Lucas says, 'Star Wars is more about personal growth and self realization, and the third deals with moral and philosophical problems. The sequel is about Jedi knighthood, justice, confrontation, and passing on what you have learned.'

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

geekz blogrol:

Timothy Zahn, a majdnem hivatalos harmadik Star Wars trilógia (Thrawn-könyvek) írója azt mondta, pár éve az volt Lucas terve, hogy mindegyik filmtrilógia a Skywalker-család egy-egy generációjáról szóljon. HA ez még mindig így van (és Lucas nem gondolta meg magát azóta úgy huszonnégyszer), és HA ez a Disney-nek is megfelel, akkor az új filmek Luke, Han és Leia gyerekeiről szólhatnak majd - a színészek pedig, korban pont megfelelően, akár el is játszhatják a régi szerepeiket, HA mindenki úgy akarja ...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Info a Wookieepedi-án:

 

"But he has only a vague notion of what will happen in the three films of the sequel . . . In the sequel Luke would be a sixty-year-old Jedi knight. Han Solo and Leia would be together…The sequel focuses mainly on Luke, and Lucas says Mark Hamill will have first crack at the part if he is old enough. 'If the first trilogy is social and political and talks about how society evolves,' Lucas says, 'Star Wars is more about personal growth and self realization, and the third deals with moral and philosophical problems. The sequel is about Jedi knighthood, justice, confrontation, and passing on what you have learned.'

 

Fordítsd már le ember a franc akar angol szövegeket fordítani. Vannak itt olyanok akik egy kukkot sem tudnak angolul. MAGYARUL. Érted? Mert ez így egy rakás sz*r mint információ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fordítsd már le ember a franc akar angol szövegeket fordítani. Vannak itt olyanok akik egy kukkot sem tudnak angolul. MAGYARUL. Érted? Mert ez így egy rakás sz*r mint információ.

A lényegesebb mondatokat lefordítom neked. Luke 60 éves Jedi-lovag lenne (tehát a történet kb YU 40-ben játszódik), Han és Leia együtt van (ez passzol az EU-hoz). A sequel főként Luke-ra összpontosítana. Amíg a prequel a társadalmi és politikai témákat helyezte középpontba, a klasszikus pedig az önmegvalósításra és a személyi felemelkedésre épített, addig a harmadik trilógia, a sequel erkölcsi és filozófiai problémákkal foglalkozik. A sequel a Jedi életformáról, igazságosságról, konfliktushelyzetről és a már megtanultak továbbadásáról fog szólni.

 

Bocsi, lehet hogy esetleg vannak benne hibák, csak futólag fordítottam le :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényegesebb mondatokat lefordítom neked. Luke 60 éves Jedi-lovag lenne (tehát a történet kb YU 40-ben játszódik), Han és Leia együtt van (ez passzol az EU-hoz). A sequel főként Luke-ra összpontosítana. Amíg a prequel a társadalmi és politikai témákat helyezte középpontba, a klasszikus pedig az önmegvalósításra és a személyi felemelkedésre épített, addig a harmadik trilógia, a sequel erkölcsi és filozófiai problémákkal foglalkozik. A sequel a Jedi életformáról, igazságosságról, konfliktushelyzetről és a már megtanultak továbbadásáról fog szólni.

 

Bocsi, lehet hogy esetleg vannak benne hibák, csak futólag fordítottam le :)

 

 

Köszi szépen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oooh, ez nagyon jó! El sem hiszitek, hogy ez mennyire feldobott. A Disney körültekintő az EU-ra nézve! Ha 40 évvel később játszódna, mint A Jedi Visszatér, akkor pont jó időszakban vagyunk, hiszen az EU ezt a korszakot éppen hogy csak karcolja. A három nagy öreg még mindig életben van tartva, Luke Skywalkert már meg akarták ölni többször is, de Lucas mindannyiszor megvétózta. (Talán ezért? Mégiscsak volt értelme a kérésének?) Han Solót is meg akarták, de végül meghagyták az életét. Ez jó!

 

Persze, arra nem számítok, hogy a Disney az EU-nak minden rezdülésére körültekintően odafigyel, de ez eddig biztatóan hangzik. Ha tekintettel vagyunk az EU-ra, sok mindennel képben kellene lenni, de nem feltétlenül. Jelenleg életben van Jaina Solo, a Solo házaspár egyetlen életben maradt gyermeke, időközben már ő is felcseperedett, Jedi Lovag lett és megházasodott, de még egész fiatal. Luke-nak pedig ott van a Ben nevű fia. De ők már mind elég nagyok ahhoz, hogy az ő Jedi Lovaggá válásukról szóljon önmagában a történet. Esetleg ha behoznának új karaktereket, meg hasonlók. Pont egy teljesen új kor hajnalán vagyunk, ott, ahol a nagy öregek átadhatják a stafétabotot az új generációnak, amit az EU nem igazán mert eddig meglépni. A Sithek visszatérése, bár nem szeretném, hogy ha a továbbiakban is ők lennének nyúzva, előkerülhetnek, hiszen az EU szinten még léteznek ugyan, csak bujkálnak.

 

A Solo család másik két gyermeke ugyan halott, de róluk nem feltétlenül kell említést tenni. Mondjuk ha szerepeltetni akarják Allanát, Han Solo unokáját, aki elvileg most velük él, akkor lehet említést kéne tenni az apjáról. Na, ő például elég fiatal ahhoz, hogy a Jedi Lovaggá válását nyomon kövessük. Chewbacca is halott már erre az időszakra, bár az EU rugalmas ebből a szempontból, ha úgy döntenek, hogy visszahozzák, amire nagy az esély, akkor gyors kiötlenek egy előzmény sztorit a visszatérésére, hogy túlélte azt a katasztrófát és akkor nem meglepő Solónak, hogy ott van.

 

Hát, ennyi, egyelőre. :) Tudom, sokan nagy ívben csokiznak az EU-ra, de ahogy elnézem, a Disney szeretne mindenkinek megfelelni, a régieknek is jó szórakozást nyújtani és az új generációt is lenyűgözni. Ha ezen a vonalon haladnak még valami egész rendkívüli is kisülhet belőle. :)

 

Szerk.: Frenkie, az EU szerint így van. Legalábbis az Új Jedi Rend szabályai szerint megengedett, több Jedinek is van felesége, de ez gondolom azért van, mert nagyon kevesek vannak így is, Luke épp hogy össze tudta szedni őket, szükség van arra, hogy... Sokasodjanak.

 

Egyébként szerintem ha a Disney meglesi az EU-t, van pár olyan karakter, akiket ha behozna, szerintem nagyon sokakat megnyerne a régi motorosok közül. Corran Horn például. EU-sok imádják, a karaktere nagyon ott van, nem is annyira öreg még és szerintem nagyon jól mutatna a filmvásznon.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiskósa: Nincs kompromisszumos megoldás. Ha az EU-t számításba veszik, lehet, hogy kedveznek az EU kedvelőknek, de a többi SW rajongó ereit vágják fel. Az Ep 6 után játszódó EU-k javarésze baromság, így ezek figyelembe vétele is iszonyú gáz lenne.

 

Szerk.: Például, visszatérnek a Sith-ek? :pfff: Luke-ot többször megpróbálják megölni? Béke időben? :pfff: Ezek a dolgok fontosak egy könyvben, mert valamivel fel kellett dobni a szegényes fantáziával megáldott könyvírók irományait, de ezek a színvonalat tekintve messze elmaradnának attól, amit az új filmtől elvárok, még akkor is, ha csak említés szintjén szerepelnének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donáttal értek egyet, mint ahogy a könyves topicban leírtam, vagy dolgozzák fel (isten adja hogy ne) vagy húzzák át az egészet és írják újra (egy két név, meg karakter maradhat), mert ez az "átugorjuk a már feldolgozott korszakot és utalunk rá" megoldás nagyon gáz, hisz közben volt már egy galaxisok közötti háború, mittomén hány sith támadta meg azóta az Új Köztársaságot, és ha ezeket csak említik eléggé hülye megoldás lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azt mondom (de ezzel nem akarok senkit sem megbántani) hogy az EU nem része a kanonizált Star Wars-nak. Lehet, hogy sokaknak fájni fog, de szerintem is botorság lenne figyelembe venni a VI. rész utáni EU műveket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiskósa: Nincs kompromisszumos megoldás. Ha az EU-t számításba veszik, lehet, hogy kedveznek az EU kedvelőknek, de a többi SW rajongó ereit vágják fel. Az Ep 6 után játszódó EU-k javarésze baromság, így ezek figyelembe vétele is iszonyú gáz lenne.

 

Szerk.: Például, visszatérnek a Sith-ek? :pfff: Luke-ot többször megpróbálják megölni? Béke időben? :pfff: Ezek a dolgok fontosak egy könyvben, mert valamivel fel kellett dobni a szegényes fantáziával megáldott könyvírók irományait, de ezek a színvonalat tekintve messze elmaradnának attól, amit az új filmtől elvárok, még akkor is, ha csak említés szintjén szerepelnének.

Hozzáállás kérdése, nekem tetszik persze, de azt hiszem, ezzel nem mondok újat. Luke-t meg közel sem békeidőben akarták megölni, mert azért voltak ott háborúk, meg harcok dögivel. Sithek pedig... Sajnos igen, az EU sokat lovagol a Sitheken, de szerencsére a Legacy kivételével az EPVI. után nem vitték őket túlzásba. Szerintem egész jól fel van építve, hogy miért maradtak fent, abszolút nem kizárt, sőt megtörténhet. Mindig lesznek olyan Erő használók, akik a rossz útra térnek és esetleg az ő hagyatékukat igyekeznek tovább vinni. És nem véletlenül használják folyton a Sitheket, mert bár annyira mindent tudunk róluk már, mégis érdekesek.

 

Nyilván én is egy színvonalas produkciót várok, de ha azt vesszük, a TCW-ben Darth Maul visszahozása is egy ritka olcsó és ötlettelen megoldás volt, mégsem lett olyan rossz, mint amit vártam tőle, sőt szeretem azt a szálat. Az EU szintjét mindenképp túl fogja múlni, ebben nem kételkedem egyelőre. Csak azért egy elég jelentős rajongótábor imádja az EU-t és szerintem egyik pillanatról a másikra annyi mindent kihúzni... Rengetegen kiábrándulnának, túl sokan ahhoz, hogy ezt a Disney megengedhesse magának, mert úgy már nem szívesen vennék meg a könyveket, ha tudják, hogy nem is történt meg. (Szerintem.) Az EU egy jelentős bevételi forrás is egyben, a Disney pedig biztos nem lesz felelőtlen. Ráadásul maga a fazon mondta, hogy mekkora lett már az SW univerzum és ez remek lehetőséget teremt nekik új történetek kiötlésére. Sokat fognak újítani, ez kétségtelen, de nem fognak mindent áthúzni. Nabopolasszar, tudom, hogy neked nem tetszik és számodra kényelmesebb lenne, ha hivatalosan is ignorálhatnád ezeket, de ez elég nagy karódöfés lenne sok rajongó szívébe és ezt szerintem a Disney is tudja.

 

Kompromisszumos, valóban, de simán ki lehetne hozni belőle dolgokat. Nem feltétlenül kell visszautalni dolgokra, a filmet nyitó sárga szövegben simán össze lehetne foglalni a globális, politikai változásokat a galaxisban, a többi, ami a cselekmény szempontjából nem releváns, azaz sok minden, nyilván nem lesz benne. Attól még, hogy valami konzisztens az EU-val, még nem rossz. Ráadásul a főhősök sorsa nyitva van hagyva így az igazán fontos események meghozatala, pl. az öregek esetleges halála a filmesekre várna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabopolasszar, tudom, hogy neked nem tetszik és számodra kényelmesebb lenne, ha hivatalosan is ignorálhatnád ezeket, de ez elég nagy karódöfés lenne sok rajongó szívébe és ezt szerintem a Disney is tudja.

A Disney elsősorban viszont nem a hard-core rajongók igényei alapján fogja megtervezni a részeket, arról nem is beszélve, hogy szerintem sokan fellélegeznénk örömünkben, ha a vongokat kivennék a kánonból (azzal a csomó sith-tel együtt akik meg-meg fordultak a RotJ után).

 

A te eszmefuttatásod meg (előre bocs) nekem már nonszensz volt. Gondolok itt arra, "hogy ő belekerülhet, mert az EU szerint még nem halt meg, viszont a testvéreit már nem muszáj megemlíteni". Ha mondjuk a gyerekek létét és nevét átveszik, azzal nincs semmi bajom, viszont ez elvileg a filmek folytatása és nem az EU-é, kapjanak rendes történetet.

 

Szernitem az lenne a legjobb, ha ezentúl 2 külön egymással párhuzamos történet lenne a RotJ után

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney elsősorban viszont nem a hard-core rajongók igényei alapján fogja megtervezni a részeket, arról nem is beszélve, hogy szerintem sokan fellélegeznénk örömünkben, ha a vongokat kivennék a kánonból (azzal a csomó sith-tel együtt akik meg-meg fordultak a RotJ után).

 

A te eszmefuttatásod meg (előre bocs) nekem már nonszensz volt. Gondolok itt arra, "hogy ő belekerülhet, mert az EU szerint még nem halt meg, viszont a testvéreit már nem muszáj megemlíteni". Ha mondjuk a gyerekek létét és nevét átveszik, azzal nincs semmi bajom, viszont ez elvileg a filmek folytatása és nem az EU-é, kapjanak rendes történetet.

 

Szernitem az lenne a legjobb, ha ezentúl 2 külön egymással párhuzamos történet lenne a RotJ után

Ez sem kizárt. Elhiszem, hogy a Disney nem feltétlenül őket akarja megcélozni, de elég jelentős rétege az SW rajongóknak, akikből gyakorlatilag a pénzt nyerték eddig is. Azokból, akik rendszeresen vettek könyveket, képregényeket, játékokat, stb... Bár sokat a kiadók zsebeltek be, jelentős pénz landolt a Lucasfilm zsebében is.

 

Nonszensznek nevezni meg túlzás, mint említettem, a jelenlegi EU szempontjából felmértem a lehetőségeket, de tudom jól, hogy a Disney ennél valamivel önállóbb lesz, a kérdés, hogy mennyivel. Ha csak annyira figyel az EU-ra, amennyire a TCW tette, az már régen jó. És igen, nyilván a filmek folytatása, ezért is lesz sokkal önállóbb az eddigieknél, ettől függetlenül ez nem zár ki semmit. Off-screen dolgok pedig már a filmek esetén is voltak, itt miért ne lehetne?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azt mondom (de ezzel nem akarok senkit sem megbántani) hogy az EU nem része a kanonizált Star Wars-nak. Lehet, hogy sokaknak fájni fog, de szerintem is botorság lenne figyelembe venni a VI. rész utáni EU műveket.

Pedig része a kanonizált SW-nek, csak nyilván nincs egy súlycsoportban a filmekkel, így egy új film akármelyik EU-s dolgot felülírhatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem régen az EU olyan volt a nekünk, mint a lepra (bocs' KisKósa). :D A filmek témáinál még véletlenül se említettük, mert annyira irreleváns volt azok szempontjából. Most lehet, hogy átemelnek egy-egy apró momentumot, de szerintem ennél többre nem érdemes számítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off-screen dolgok pedig már a filmek esetén is voltak, itt miért ne lehetne?

Valószínűleg ez lesz a vége, de az ilyen Lumiya meg társai szerintem túl nagy horderejűek, hogy off-screen legyenek.

 

Én azt preferálnám, ha a már meglévő történetek és az újak elférnének egymás mellett, és hivatalosan is kettő lehetséges jövőnek tekintenék őket

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt preferálnám, ha a már meglévő történetek és az újak elférnének egymás mellett, és hivatalosan is kettő lehetséges jövőnek tekintenék őket

Az elég sok rajongót megkavarna szerintem. :) Egyébként nagyjából ez történt a Star Trek esetében is, ugyanis az új film teljesen új univerzumot hozott létre azzal, hogy a Vulcan felrobbant.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem régen az EU olyan volt a nekünk, mint a lepra (bocs' KisKósa). :D A filmek témáinál még véletlenül se említettük, mert annyira irreleváns volt azok szempontjából. Most lehet, hogy átemelnek egy-egy apró momentumot, de szerintem ennél többre nem érdemes számítani.

Semmi baj, megértő vagyok mások érzéseivel szemben. :)

 

Valószínűleg ez lesz a vége, de az ilyen Lumiya meg társai szerintem túl nagy horderejűek, hogy off-screen legyenek.

 

Én azt preferálnám, ha a már meglévő történetek és az újak elférnének egymás mellett, és hivatalosan is kettő lehetséges jövőnek tekintenék őket

Valamilyen szinten igen, de csak annyira, mint Ahsoka említésének EPIII.-as kihagyásba, például. (Tudom, a TCW később készült, de gondolom érted, mit akarok ebből kihozni.)

 

Az elég sok rajongót megkavarna szerintem. :) Egyébként nagyjából ez történt a Star Trek esetében is, ugyanis az új film teljesen új univerzumot hozott létre azzal, hogy a Vulcan felrobbant.

Az lehet, egy kicsit olyan ez, amit Nabopolasszar javasol, mint ami a Marvel világban van. Hogy minden megtörtént, még az is, ami úgy tűnik, hogy ellentmondásban van egymással, csak más dimenzióban játszódnak. Mint a Slidersben, párhuzamos világok vannak, kis változásokkal, de ezek között lehet ki-be ugrálni. Elég komplex szemléletmód, a Marvelnél szerintem találóan jól működik. Az SW igyekezett egy és összefüggő idővonalat alkotni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elég sok rajongót megkavarna szerintem. :) Egyébként nagyjából ez történt a Star Trek esetében is, ugyanis az új film teljesen új univerzumot hozott létre azzal, hogy a Vulcan felrobbant.

És az nem kavarna meg senkit, ha a már meglévő EU felét át kellene húzni, vagy teszem azt, egy könyvben kellene utána nézni, hogy ki is ez meg ez a szereplő, és milyen viszonyban van a többiekkel :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ep 6 után játszódó EU-k javarésze baromság, így ezek figyelembe vétele is iszonyú gáz lenne.

Ezt csak azért mondod, mert - valószínűleg - egy EU-t sem olvastál még és az egészet, teszem azt, a Palpatine-klónnal azonosítod.

Mindenesetre az igaz, hogy az EP6 utáni EU jóval gyengébb darabokból áll esetenként (bár azért itt is több a színvonalas mű), mint a korábbi filmekhez kapcsolódók, de ez a művek megjelenési dátuma miatt van így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az nem kavarna meg senkit, ha a már meglévő EU felét át kellene húzni, vagy teszem azt, egy könyvben kellene utána nézni, hogy ki is ez meg ez a szereplő, és milyen viszonyban van a többiekkel :?

Nem tudom, sajnos nincs jó megoldás, maximum az, ha az új film távolra helyezi az eseményeket és valamennyire összhangban van az EU-val. Így is lesznek, sajnos, olyan esetek, amikor egész eseményeket fognak eltörölni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már miért kellene bármit is eltörölni?

 

Lehet csinálni olyan szálat, ami jó esetben hivatkozik az EU-ra, de nem használja. Egyszerűen nem említi azokat az eseményeket és kész. Nem kell pl. Ben Skywalkerre meg Solo unkájára fűzni a történetet, sőt nem is kell megemlíteni őket.

 

Ha Luke-ék idősebb mentorként fognak szerepelni, nincs is rá szükség. Legyen egy teljesen új karakterekre épülő sztori, az EU-s szereplőket meg maximum említés szintjén behozni: ezzel a Disney egyszerre két legyet üt. Elismerést vált ki a hardcore EU-rajongókból, uyganakkor az új SW világra vágyóknak is kedvez.

 

Okosan meg lehet csinálni. Csak akarat kell hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel egyet tudok érteni. Miért kéne minden áron áthúzni az EU-t, vagy akár bármi módon is utalni rá? Egyszerűen úgy kell hagyni, ahogy van. Nem nagy kunszt úgy létrehozni az új trilógiát, hogy a főbb EU-s eseményeket érintetlenül hagyja. Aki meg nem csípi az EU-t, annak megmarad az Ep6-7 közti időszak a nagy semminek, vagy a Leia-Han-Luke trió tengerparti koktélozgatásának. Ki mit képzel el.

 

Ha a Solo házaspár, és/vagy Luke gyereke lesznek az új generáció hősei, célszerűnek találom legalább a nevüket megtartani. Ez csupán minimális alkalmazkodás az EU-hoz, mégis számos sztorit "életben hagyna". Ha már Coruscantnál működött ez, nem lehet nagy probléma. Nem mellesleg célszerűnek is tartom, abban az esetben, ha abba az irányba akarnak elmenni, amihez az EU már megágyazott: Luke feléleszti a Jedi Rendet, Hannak és Leiának gyereke születik, stb. Szépen össze lehetne igazítani a már meglévő EU-k javát az új filmekkel, minimális alkalmazkodást tanúsítva. Nem lenne nagy fáradtság, viszont sok EU kedvelőnek tennének szívességet úgy, hogy magukkal sem szúrnának ki.

 

Mondjuk arra kíváncsi vagyok, mi a forrása az infónak, hogy a Disney körültekintő lesz az EU-ra nézve. :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kívánok kekeckedni, de fordítsuk meg, miért kéne minden áron figyelembe venni az EU-t?

 

A forgatókönyvíróknak és George Lucas-nak miért kell arra oda figyelnie a filmeposz folytatásánál, hogy egy rakat, részben (?) ismeretlen író mit írt? Megengedte, hogy pénzért (!) játszanak az ő játszóterén, (igaz az írók is kaptak pénzt) de ha a mászókát leakarja dönteni egy új csúszda helyett, megteheti.

 

Sok EU rajongó felháborodik, megértem őket, de csak részben. Én csak a képregények egy részét olvastam, élveztem is, de soha nem tudtam úgy tekinteni arra, hogy ez a filmek világában történik, azért mert alacsonyabb színvonalúak, és nem attól a mesélőtől származik. Az animéknél ilyenek a fillerek, amikor plusz történetet írnak a manga történése közé, de ez sem az írótól származik általában, így egy jó szórakozás, ennyi.

 

Illetve, ez a sok EU rajongó, valójában csak nagyon minimális %-át adja, annak a várhatóan több milliárdos bevételnek, amit az új trilógia hoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk arra kíváncsi vagyok, mi a forrása az infónak, hogy a Disney körültekintő lesz az EU-ra nézve. :?

Nem infó, pusztán egy feltételezésem, legalábbis ez jön be a Disney-s fazon interjújából, de persze ez lehet egy gondosan megírt, demagóg szöveg is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel egyet tudok érteni. Miért kéne minden áron áthúzni az EU-t, vagy akár bármi módon is utalni rá? Egyszerűen úgy kell hagyni, ahogy van.

Mert itt 40(?) év alatt olyan események zajlottak le, hogy azok mellett nem tartom szerencsésnek csak úgy elmenni. Eleve ha szerepeltetnék a kölyköket akiket az EU kitermelt, meg kellene magyarázni, hogy mi történt a többivel, és akkor megint ott vagyunk, hogy feltesszük a kérdést: bele akarunk mi ebbe menni, vagy inkább indítsunk tiszta lappal?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.