Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Vadonatúj történet lesz, az elsők között nyilatkozták le.

Persze, de az, hogy a Yavin 4-en, vagy máshol van akadémia csak elnevezés kérdése, nem döntő a sztori szempontjából, nem kell feldolgozniuk semmilyen EU-t.

 

Szerintem ez az időbeli ugrás is csak találgatás

A készítés jelenlegi fázisában szinte minden csak találgatás. De a színészek korából fakadóan nagyjából reális a 40-50 év körüli ugrás, sokkal kevesebbet nehéz elképzelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez nem jelenti azt, hogy nem vesznek át majd egyes elemeket.

Igen, és én is ebben reménykedem. Teljesen új történet, de azért az EU részleges figyelembevételével. Pl. ilyen kisebb dolgokban, mint akadémia a Yavin 4-en, lehet kompromisszumot kötni, hogy mindenki magáénak érezze az új filmet. Mert lehet tagadni a meglétét, de az EU-kedvelők tábora igen nagy, és mindaz, ami benne történik, a hivatalos univerzum része, míg felül nem írja egy magasabb besorolású termék... ez esetben az Episode VII.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Íme az EpVII története(?)

 

http://latino-review.com/2012/12/19/reuters-hints-star-wars-vii-storyline/

 

Skywalker egy új Jedi lovag akadémiát alapít a Yavin 4 bolygón.

Még se igaz, hogy ez lesz a film története, cáfolták.

http://www.bleedingcool.com/2012/12/20/star-wars-vii-jedi-academy-rumours-debunked-by-the-man-who-started-them

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell feltétlenül a film történetének lennie. Lehet, hogy csak utalni fognak a filmben, hogy a Galaxis számos pontján nevelnek vagy neveltek Jediket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Micsoda sokk... Te, én már akkor cáfoltam, nekem miért nem hittél. :D:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra gondoltam, bár biztos őrültségnek hangzik így elsőre, hogy miután Mault visszahozták a Clone Warsban, úgy Sidit is visszahozhatják az Ep VII-ben. Végülis őt nem vágták ketté, mint volt tanítványát, "csak" ledobták egy aknába. Azt a robbanást utána meg meg lehet magyarázni valamivel. Ez azért nem volna rossz ötlet, mert így megoldódna az a probléma,hogy ki lehetne méltó főgenya Palpi után, másrészt sokak hiányérzete is elmúlna, hiszen ugye Sidi nélkül nem volna ugyanaz a SW. Szólhatna arról az új rész, hogy a Jedik azt hitték, hogy eltűntek a Sithek, de ők mégis elemi erővel visszatérnek.( Persze úgy, hogy közben ne legyen Ep I-es dezsávűnk...) Vagy mondjuk Sidi feltűnhetne a VIII. részben, ez amolyan "Én vagyok az apád" féle fordulat lenne. Persze, ez csak merő spekuláció, dehát valamin agyalni kell, amíg nem tudunk semmit. :hmm::)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra gondoltam, bár biztos őrültségnek hangzik így elsőre, hogy miután Mault visszahozták a Clone Warsban, úgy Sidit is visszahozhatják az Ep VII-ben. Végülis őt nem vágták ketté, mint volt tanítványát, "csak" ledobták egy aknába. Azt a robbanást utána meg meg lehet magyarázni valamivel. Ez azért nem volna rossz ötlet, mert így megoldódna az a probléma,hogy ki lehetne méltó főgenya Palpi után, másrészt sokak hiányérzete is elmúlna, hiszen ugye Sidi nélkül nem volna ugyanaz a SW. Szólhatna arról az új rész, hogy a Jedik azt hitték, hogy eltűntek a Sithek, de ők mégis elemi erővel visszatérnek.( Persze úgy, hogy közben ne legyen Ep I-es dezsávűnk...) Vagy mondjuk Sidi feltűnhetne a VIII. részben, ez amolyan "Én vagyok az apád" féle fordulat lenne. Persze, ez csak merő spekuláció, dehát valamin agyalni kell, amíg nem tudunk semmit. :hmm::)

Csak az a baj, hogy Maul egy jelentéktelen karakter, Sidious viszont az egész SAga egyik kulcsfigurája. Ha visszahoznák azzal az egész SW -t vágnák haza mindenestől. Én nem értem miért kell ebbe az újba visszarángatni kihalt embereket. Olyan nehéz elképzelni, hogy egy-két logikusan is életben lévő régi karakterekkel, de teljesen új történettel álljanak elő? Engem egy "feltámadt" Sidious baromira nem érdekelne, és ezzel együtt az új SW -sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a baj, hogy Maul egy jelentéktelen karakter, Sidious viszont az egész SAga egyik kulcsfigurája. Ha visszahoznák azzal az egész SW -t vágnák haza mindenestől. Én nem értem miért kell ebbe az újba visszarángatni kihalt embereket. Olyan nehéz elképzelni, hogy egy-két logikusan is életben lévő régi karakterekkel, de teljesen új történettel álljanak elő? Engem egy "feltámadt" Sidious baromira nem érdekelne, és ezzel együtt az új SW -sem.

Sok igazság van abban,amint mondasz. Csak egy kósza ötlet volt. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul azért nem jelentéktelen karakter, szerintem a laikusok körében az egyik legismertebb SW szereplő. Az ő visszatérése is hatalmas hiba volt, egyébként nem kisebb hülyeség az ő sztorija, mint Sidious EU-béli visszatérte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul azért nem jelentéktelen karakter, szerintem a laikusok körében az egyik legismertebb SW szereplő. Az ő visszatérése is hatalmas hiba volt, egyébként nem kisebb hülyeség az ő sztorija, mint Sidious EU-béli visszatérte.

:facepalm: Az SW -ben mint történetben Maul karaktere egy nagy semmi. Nem függnek tőle nagy dolgok, egyszerűen csak egy kúl karakter volt akinek adtak egy filmben kb. 8 percet. Nehogy már Sidious -hoz hasonlítsuk. :roll: Ráadásul a visszatérését is lehet magyarázni. Sidious -ét nem lehetne. Semmilyen formában.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra gondoltam, bár biztos őrültségnek hangzik így elsőre, hogy miután Mault visszahozták a Clone Warsban, úgy Sidit is visszahozhatják az Ep VII-ben. Végülis őt nem vágták ketté, mint volt tanítványát, "csak" ledobták egy aknába. Azt a robbanást utána meg meg lehet magyarázni valamivel. Ez azért nem volna rossz ötlet, mert így megoldódna az a probléma,hogy ki lehetne méltó főgenya Palpi után, másrészt sokak hiányérzete is elmúlna, hiszen ugye Sidi nélkül nem volna ugyanaz a SW. Szólhatna arról az új rész, hogy a Jedik azt hitték, hogy eltűntek a Sithek, de ők mégis elemi erővel visszatérnek.( Persze úgy, hogy közben ne legyen Ep I-es dezsávűnk...) Vagy mondjuk Sidi feltűnhetne a VIII. részben, ez amolyan "Én vagyok az apád" féle fordulat lenne. Persze, ez csak merő spekuláció, dehát valamin agyalni kell, amíg nem tudunk semmit. :hmm::)

Ilyen Dark Empire sztorikat remélem nem fognak vászonra vinni. Szerintem eléggé meggyalázná a SW-t.

Maul visszatérése legyen csak egyedi eset. Nem érzem szükségét ilyennek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem is beszélve, hogy

a) Sidious vagy keresztül esett egy lyukon, és kiesett az űrbe,

b) vagy ellenkező esetben felrobbant a Halálcsillag II-vel együtt ugyebár (erős a gyanú, hogy utóbbi).

 

Akárhogyan is, 1000%, hogy meghalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem is beszélve, hogy

a) Sidious vagy keresztül esett egy lyukon, és kiesett az űrbe,

b) vagy ellenkező esetben felrobbant a Halálcsillag II-vel együtt ugyebár (erős a gyanú, hogy utóbbi).

 

Akárhogyan is, 1000%, hogy meghalt.

c) LÁTTUK MEGHALNI! Azért ez nem lebecsülendő motívum.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul a visszatérését is lehet magyarázni.

Kár, hogy ez nem történt meg... :facepalm: (ha már ragaszkodsz ehhez a smiley-hoz) Sidious visszatérése semmivel sem lenne szánalmasabb, mint Maulé. Egyikre se lett volna szükség szerintem. A 7. film készítőinek egy teljesen új sztorival kell előrukkolnia. Sidious híján nagyon nehéz dolguk lesz. Persze, nem lehetetlen, és végső soron a Star Wars logóval engem már le lehet venni a lábamról egy bizonyos határig. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidious visszatérése is szánalmas lenne, ahogy szánalmas minden feltámadás (beleértve Maulét is), amit valaha elkövettek történetekben, ha csak nem erre épül a történet, mármint, hogy X karakter halála és feltámadása is a történet szerves része. Akárhogy erőlködik itt akárki, hogy Sidious támadjon fel, az csak erőlködés, szánalmas, fantáziátlan erőlködés. És ha ezt meg merik lépni, akkor pont az lesz az ep7, amitől félek: egy közönségkiszolgáló sz*r. És igen, Sidious visszatérése szánalmasabb lenne, mert Maul egy a nagy egészt nézve bárkivel behelyettesíthető karakter (mint ahogy a következő részekben helyettesítették is először Dookuval, majd Grievoussal), Sidious viszont a Star Wars Saga főgonosza, a történet fő mozgatórugója. És a visszahozása azt jelenti, hogy az új író képtelen egy hasonló kaliberű szereplőt írni, így inkább visszaerőltet egy olyan szereplőt, aki betöltötte a szerepét a történetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És a visszahozása azt jelenti, hogy az új író képtelen egy hasonló kaliberű szereplőt írni, így inkább visszaerőltet egy olyan szereplőt, aki betöltötte a szerepét a történetben.

Pontosan erről van szó! Sidious újra feltűnése nagyon rossz előjel lenne a sztorira nézve. Egyértelmű jelzés arra, hogy az író nem tud mit kezdeni ezzel az egésszel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most mit izéltek :D? Palpi simán visszatérhet 1-2 perces jelenet erejéig. Rögzített hologram felvétel formájában mondjuk... de úgy, mint Maul semmiképp. Új főgonosz kell!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

c) LÁTTUK MEGHALNI! Azért ez nem lebecsülendő motívum.

Hát ez az, hogy nem láttuk meghalni, csak annyit láttunk, hogy zuhan (élve), aztán lőn nagy fényesség (persze kinek támadna kétsége, hogy ott meg is halt? senkinek, de csak mostanság merülhet fel ilyen kérdés, lásd lentebb). Mault láttuk meghalni, kettőjük közül a moziban az ő halála biztosabbnak tűnt.

Ilyen feltámadást ne is merjenek meglépni! Régebben megdönthetetlenül kijelentettem volna, hogy ilyen nem történhet meg, míg nem jött Maul (és ez sem egy huszadrangú noncanon műben történt meg). Szóval csak 99 %-ig vagyok biztos abban, hogy ilyen marhaságot nem lépnek meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bezony, szerintem egészen a TCW-ig mindenkinek egyértelmű volt, hogy Maul meghalt. És ezután, sőt, ettől függetlenül is megvan annak az esélye, hogy megjátszanak egy ilyet. Még Lucas sem lenne garancia arra, hogy ez elő sem fordulhat, hiszen állítólag Mault is ő "támasztatta fel" (azért az idézőjel, mert szerintem Maul tényleg halott, és a TCW-ben csak valami misztikus hasonmás van). De akárhogy is, Darth Sidious feltámasztása nagyon B kategóriás húzás lenne. És őszintén szólva, ugyanezt érzem a Sith-ekkel kapcsolatban is. És sajnos úgy érzem, hogy őket viszont fogjuk látni... :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez az, hogy nem láttuk meghalni, csak annyit láttunk, hogy zuhan (élve), aztán lőn nagy fényesség

...majd cafatokra robbant. Mert ugye az is látszik. :) Ha csak nem terminátor az öreg, akkor neki bizony kampeca.

 

Bezony, szerintem egészen a TCW-ig mindenkinek egyértelmű volt, hogy Maul meghalt.

Ő még pont az az eset, ahol egy hajszálba kapaszkodva vissza lehetett hozni. Mert ugye ő sith, meg az életben is van ilyen, plusz Anakin is szétégett...és a sort még akár Gandalffal is lehetne folytatni. Szóval ez a Maul visszahozás abban a formában, és abba a korba amibe történt, még szerintem védhető. Palpi esetében már nem lenne az. Számomra a totál ötlettelenséget jelentené.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...majd cafatokra robbant. Mert ugye az is látszik. :) Ha csak nem terminátor az öreg, akkor neki bizony kampeca.

 

 

Ő még pont az az eset, ahol egy hajszálba kapaszkodva vissza lehetett hozni. Mert ugye ő sith, meg az életben is van ilyen, plusz Anakin is szétégett...és a sort még akár Gandalffal is lehetne folytatni. Szóval ez a Maul visszahozás abban a formában, és abba a korba amibe történt, még szerintem védhető. Palpi esetében már nem lenne az. Számomra a totál ötlettelenséget jelentené.

Akkor biztosan a szemem rossz, vagy a BR-verziót turbózták fel vele, azt pedig nem láttam. Szóval eredetileg én nem láttam, hogy meghalt, csak amit írtam. Nem ötlettelenség volna Palpatine visszahozása, az kevés szó rá, hanem komplett h*lyeség.

Mault illetően nem értünk egyet, de tovább nem pörgetném a témát, mivel úgysem tudjuk egymást meggyőzni.

Off

Gandalf piszok rossz példa, de nem írom le, hogy miért, ahhoz ismerni kell a sztorija hátterét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre inkább azt kívánom, inkább kezdenének egy új, SWTOR korszakbeni történetet - bármi lesz a tervezett folytatásban, úgysem lesz jó a többségnek.

 

Ha kihagyják az EU-t, az a baj, ha beleteszik, az a baj. Ha visszatérnek a Sithek, az a baj, ha új ellenség lesz, az nem lesz méltó a Jedikhez. NAGYON remélem, Palpi nem fog feltámadni, mert akkor meg sem nézem - a TCW ötödik évadjára sem vágyom jelenleg Maul miatt.

 

Amúgy meg, ha már sithek: a pirosfejű, állukról két lecsüngő nyúlványú lények a sithek (mint a Retun trailerben) - úgyhogy őket belekeverni valahogy nem is lenne olyan hülyeség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.