Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nana, ezt azért gondold át.

 

 

Mindenkinek válaszolnék a Sötét Jedivel kapcsolatban csak egyben átnyújtva. Tehát hiába van a TCW-ben pár Erőhasználó aki sötét oldalt használ és nem Sith. Mondjuk szerintem Ventress Sith de nem ez a lényeg. Ezen karakterek a klónháborúkban léteztek és a háború végére elpusztultak. Savage Opressnek pl már annyi. Az Ep 6-ra volt 2 Sith és 1 Jedi. A nagyon végére meg maradt 1 db Jedi az egész Galaxisban. Ezzel azt akarom mondani, hogy attól hogy nagyon sok évvel ezelőtt(az EP6 után járunk) volt pár sötét oldal használó az nem jelenti azt hogy most is van. Vader és Palpi nem hinném hogy hagyta volna hogy valami mitugrász belerondítson a békés , boldog Birodalomba. Tehát az EP7-be nekem ne jöjjön elő valami sötét oldalt használó egyén aki nem is Sith, mert nem létezhet. De Sith sem. Mert Anakin az utolsót ledobta az aknába. Ezután ki tanította volna meg bárkinek az Erő sötét oldalának használatát? Luke biztos nem. Palpi elött sok ezer éven tanították egymást a Sith-ek folytonosan. Csakhogy Sidioust a saját tanítványa dobta le aki ráadásul utána nem sokkal meg is halt.

Szerintem itt mindenki tudna olyan storyt írni hogy jön egy újabb Sith és akkor jaj mi lesz. Olyat várok hogy az állam keresgéljem és ne is gondoljak rá hogy ez lesz a megoldás a gonosz szerepére. A Sith már elavult.

 

Rendben, ezt az USA dolgot visszaszívom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha nem lesznek sötét jedik, és nem lesznek sithek se, akkor nem lesznek fénykardpárbajok sem, fénykardpárbajok nélkül meg ne SW az SW. (Még behozható egy hirtelen a semmiből feltűnő erőérzékeny faj, ami a Galaxis meghódítására tör, de isten óvjon minket ettől :clap2: ). Szóval szerintem a sötét jedik lennének a jó megoldások, vagy esetleg ha az Új Jedi Rend kettészakadna.

Igen, ez így van. A fénykardpárbaj kihagyhatatlan elem. Akkor meg már inkább legyenek sötét jedik, minthogy előhúzzanak vmi random kardforgató fajt vagy közösséget. Hisz a fénykard és az Erőhasználat nem függ szorosan össze. Egy újonnan előkerülő Erőhasználó fajnál nem lenne indokolt a fénykard, akkor meg megint az eredeti problémánál tartunk. Azt se tartanám jónak ha holmi jöttmentek kezébe kerülne eme kultikus fegyver, maradjon csak ez meg a jedik (akár sötétek) és sithek privilégiuma.

 

Azt kéne eldönteni, hogy van-e a Birodalmat túlélő jedi. Elvileg lehetséges, mondjuk én nem annyira örülnék neki. Csak mert ha van, akkor ő előkerülhetne tömni Luke fejét a régi Rend kötöttségeivel és felépítésével, beleszólhatna az Új Rend működésébe, ezzel megosztva a közeget. A maga oldalára állíthatna jediket és meglenne a belső viszály.

Persze ilyesmi előjöhetne túlélő nélkül is, csak a régi jedi semmiből való előkerülése extra unszimpátiát kelthetne. Elvégre miért nem tett semmit a Birodalom ellen, miért a békeidőkben kerül elő osztani az észt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez így van. A fénykardpárbaj kihagyhatatlan elem. Akkor meg már inkább legyenek sötét jedik, minthogy előhúzzanak vmi random kardforgató fajt vagy közösséget. Hisz a fénykard és az Erőhasználat nem függ szorosan össze. Egy újonnan előkerülő Erőhasználó fajnál nem lenne indokolt a fénykard, akkor meg megint az eredeti problémánál tartunk.

Persze nem függ össze az erőérzékenység és a fénykard, csakhogy egy nem erőhasználó párbaj közben nem ellenfél egy jedi számára. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MI van ha az Új Jedi Rendben lenne egy tehetséges tanítvány aki, nem ért egyet Luke-kal, a renddel, elkezdi tanulmányozni a sötét oldalt csak úgy magától, semmilyen sith segítség nélkül. Szembeszáll Luke-kal, stb. Bár ezt Anakin és Obi Wan már egyszer eljátszotta, ebben semmi újdonság nincs. Szerintem Abrams valami gagyi történetre nem bólintott volna rá. Szerintem jó lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy szentségtörés lesz, amit írok, de:

 

Szerintem az egyik módja a galaxis és a korábban látott epizódok kiterjesztésének, ha bemutatnak valamit, ami az Erővel egyenértékű. Minden fejtegetés, stb. amit eddig olvastam arra épült, hogy ki lehet egyenértékű a Jedikkel, mint Erőhasználó. Pedig ki mondta, hogy csak az Erő létezik a galaxisban, ami felvértezhet valakit különleges képességekkel? Ott van pl. Han, aki még az Erőről sem hallott, látott, ilyen alapon más dolgok is járhatnak hasonló cipőben, csak épp a nézők felé. Nem ez lenne az első eset, hogy egy folytatás úgy terjeszti ki az előzményeket, hogy egy új, magasabb ligába emeli a hadakozást. Ha kiderülne, hogy a galaxis békéje mondjuk nem az Erő egyensúlyától, hanem az Erő ÉS valami harcának végkimenetelétől függne, az pont ilyen lenne. És mondjuk Anakin tettére azért volt szükség, mert az Erőhasználóknak fel kell tudniuk sorakozni közösen az Erő eszméje mögött, mert az a Másik nagy Valami most fog megerősödni, és a Sith-ek létezése esetén a másik oldalnak nem lett volna esélye igazán összefogni, és közösen kivívni a sikert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy szentségtörés lesz, amit írok, de:

 

Szerintem az egyik módja a galaxis és a korábban látott epizódok kiterjesztésének, ha bemutatnak valamit, ami az Erővel egyenértékű. Minden fejtegetés, stb. amit eddig olvastam arra épült, hogy ki lehet egyenértékű a Jedikkel, mint Erőhasználó. Pedig ki mondta, hogy csak az Erő létezik a galaxisban, ami felvértezhet valakit különleges képességekkel? Ott van pl. Han, aki még az Erőről sem hallott, látott, ilyen alapon más dolgok is járhatnak hasonló cipőben, csak épp a nézők felé. Nem ez lenne az első eset, hogy egy folytatás úgy terjeszti ki az előzményeket, hogy egy új, magasabb ligába emeli a hadakozást. Ha kiderülne, hogy a galaxis békéje mondjuk nem az Erő egyensúlyától, hanem az Erő ÉS valami harcának végkimenetelétől függne, az pont ilyen lenne. És mondjuk Anakin tettére azért volt szükség, mert az Erőhasználóknak fel kell tudniuk sorakozni közösen az Erő eszméje mögött, mert az a Másik nagy Valami most fog megerősödni, és a Sith-ek létezése esetén a másik oldalnak nem lett volna esélye igazán összefogni, és közösen kivívni a sikert.

 

Ez baromi jó ötlet! Egyetértek és én is ilyesmit képzelek el! Valami teljesen újnak kell jönnie, mint ahogy '77-ben a Star Wars is az volt. Az előzmények nem lehettek teljesen újdonságok, de még így is új szemszögből lettek ábrázolva. Ezért nem is olvasok semmi EU-t, mert nálam a fanfic szintjén vannak, képtelenek elrugaszkodni az eddig látottaktól vagy csak gyenge megoldásokkal.

Az újdonság ismét nem fog tetszeni mindenkinek, de szerencsére engem pont nem érdekel...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igényesen megvalósítva nagyon jó sztorit lehetne ebből összehozni, viszont én azt inkább a spin-off filmek valamelyikére tartogatnám.

A legújabb trilógia legyen szorosan kötve az eddigi kettőhöz. Lehet persze néhány továbbfejlesztés, magyarázatadás, stb., de nem lenne jó ha teljesen új megvilágításba helyezné az egész univerzumot. Szerintem legalábbis.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy szentségtörés lesz, amit írok, de:

 

Szerintem az egyik módja a galaxis és a korábban látott epizódok kiterjesztésének, ha bemutatnak valamit, ami az Erővel egyenértékű. Minden fejtegetés, stb. amit eddig olvastam arra épült, hogy ki lehet egyenértékű a Jedikkel, mint Erőhasználó. Pedig ki mondta, hogy csak az Erő létezik a galaxisban, ami felvértezhet valakit különleges képességekkel? Ott van pl. Han, aki még az Erőről sem hallott, látott, ilyen alapon más dolgok is járhatnak hasonló cipőben, csak épp a nézők felé. Nem ez lenne az első eset, hogy egy folytatás úgy terjeszti ki az előzményeket, hogy egy új, magasabb ligába emeli a hadakozást. Ha kiderülne, hogy a galaxis békéje mondjuk nem az Erő egyensúlyától, hanem az Erő ÉS valami harcának végkimenetelétől függne, az pont ilyen lenne. És mondjuk Anakin tettére azért volt szükség, mert az Erőhasználóknak fel kell tudniuk sorakozni közösen az Erő eszméje mögött, mert az a Másik nagy Valami most fog megerősödni, és a Sith-ek létezése esetén a másik oldalnak nem lett volna esélye igazán összefogni, és közösen kivívni a sikert.

Mindezekkel az a gond,hogy Obi azt mondta Luke-nak az Ep IV-ben, hogy az Erő az, ami a Galaxist összetartja. Meg Yoda az Ep V-ben, hogy az Erő ott van mindenhol. Ha ez így van, akkor az Erő kizár más hatalmas összetartó, mozgató erőt. Legalábbis nálam. Plusz ha ezt behoznák,amit mondasz, az a legtöbb nézőt sőt rajongót összezavarna, a régiek meg végleg elfordulnának a SW-tól, márcsak a szentségtörés miatt is. Akkor már inkább egy szakadás a Renden belül és a szakadár mozgalom képviselhetné a Sötét Oldalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha semmilyen mértékben nem veszik figyelembe az EU-t (azért remélem, nem így lesz), akkor már ne Új Köztársaságnak hívják a galaktikus államszervezetet. Én mindig is elég bugyuta névnek tartottam.

 

A prequel is átvette az EU-ból a Coruscant nevet. Így az új trilógia is simán megteheti, hogy átemeli az aktuális államszövetség nevét. Egyébként az EU szerint megszűnt és egy új államalakulat jött létre Galaktikus Szövetség néven.

 

Nana, ezt azért gondold át.

 

 

Mindenkinek válaszolnék a Sötét Jedivel kapcsolatban csak egyben átnyújtva. Tehát hiába van a TCW-ben pár Erőhasználó aki sötét oldalt használ és nem Sith. Mondjuk szerintem Ventress Sith de nem ez a lényeg. Ezen karakterek a klónháborúkban léteztek és a háború végére elpusztultak. Savage Opressnek pl már annyi. Az Ep 6-ra volt 2 Sith és 1 Jedi. A nagyon végére meg maradt 1 db Jedi az egész Galaxisban. Ezzel azt akarom mondani, hogy attól hogy nagyon sok évvel ezelőtt(az EP6 után járunk) volt pár sötét oldal használó az nem jelenti azt hogy most is van. Vader és Palpi nem hinném hogy hagyta volna hogy valami mitugrász belerondítson a békés , boldog Birodalomba. Tehát az EP7-be nekem ne jöjjön elő valami sötét oldalt használó egyén aki nem is Sith, mert nem létezhet. De Sith sem. Mert Anakin az utolsót ledobta az aknába. Ezután ki tanította volna meg bárkinek az Erő sötét oldalának használatát? Luke biztos nem. Palpi elött sok ezer éven tanították egymást a Sith-ek folytonosan. Csakhogy Sidioust a saját tanítványa dobta le aki ráadásul utána nem sokkal meg is halt.

Szerintem itt mindenki tudna olyan storyt írni hogy jön egy újabb Sith és akkor jaj mi lesz. Olyat várok hogy az állam keresgéljem és ne is gondoljak rá hogy ez lesz a megoldás a gonosz szerepére. A Sith már elavult.

 

Azt elfelejted, hogy annak idején (EU-tól függetlenül) még a filmek előtt több 1000 évvel kellett, hogy legyen a Jediknél hitszakadás. Ahhoz, hogy a Sith rend létrejöjjön, pár Jedinek át kellett állnia a sötét oldalra és ki kellett kiáltania magát Sith-nek. Őket nem valószínű, hogy bárki tanította a sötét oldalra és a Sith dolgokra, ez ,magától alakult ki. Ez bármikor előfordulhat újra. Nem kell feltétlenül Sith-re gondolni. Más is használhatja a sötét oldalt. Akár holokronból is meg lehet tanulni dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt elfelejted, hogy annak idején (EU-tól függetlenül) még a filmek előtt több 1000 évvel kellett, hogy legyen a Jediknél hitszakadás. Ahhoz, hogy a Sith rend létrejöjjön, pár Jedinek át kellett állnia a sötét oldalra és ki kellett kiáltania magát Sith-nek. Őket nem valószínű, hogy bárki tanította a sötét oldalra és a Sith dolgokra, ez ,magától alakult ki. Ez bármikor előfordulhat újra. Nem kell feltétlenül Sith-re gondolni. Más is használhatja a sötét oldalt. Akár holokronból is meg lehet tanulni dolgokat.

 

Ezt tényleg nem vettem figyelembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindezekkel az a gond,hogy Obi azt mondta Luke-nak az Ep IV-ben, hogy az Erő az, ami a Galaxist összetartja. Meg Yoda az Ep V-ben, hogy az Erő ott van mindenhol. Ha ez így van, akkor az Erő kizár más hatalmas összetartó, mozgató erőt. Legalábbis nálam. Plusz ha ezt behoznák,amit mondasz, az a legtöbb nézőt sőt rajongót összezavarna, a régiek meg végleg elfordulnának a SW-tól, márcsak a szentségtörés miatt is. Akkor már inkább egy szakadás a Renden belül és a szakadár mozgalom képviselhetné a Sötét Oldalt.

Én ezt úgy képzelem, hogy Yodaék automatikusan az Erőt ismerik, hiszen Erő-érzékenyek, az Erőt tanulmányozták egész életükben. Amikor azonban szellemmé váltak, szerintem nagyobb tudásra tettek szert. Ezt először arra használták (hogy jól vagy rosszul azt most hagyjuk), hogy megteremtsék az Egyensúlyt, aztán most, hogy az megszületett, Anakin mondjuk felvezethetné Luke-éknak az új, nagyobb konfliktust.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: hát ehhez sebészi precizitással kéne megirni a forgatókönyvet, de ez például egy olyan ötlet ami öszintén tetszik. Talán az első ami itt felmerült és tényleg van benne potenciál. Viszont ez óriási kockázat is lenne: ha csak egy picit is rontanának a felvezetésen jókora marhaság sülne ki belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új trilógia semmi esetre sem rombolhatja le a saga-ban felépített erőmitoszt. Ez ellent mondana Lucasnak, aki ehhez nem járulhat hozzá, ha épeszű. Szerintem nem lesz az erő jelentősége átértékelve, csak nem kap akkora hangsúlyt, mert a történések sokkal hétköznapibbak lesznek. Luke-ra egymagára nem lehet galaxis méretű konfliktust ráépíteni, mert valljuk be elégtelenek a képességei, nincs rendesen kiképezve mint Jedi (legalábbis az EP VI végén még úgy gondoltam, azóta fejlődhetett az eltelt 20 évben), és Mark Hamill jelenlegi adottságait (öreg) is figyelembe kell vennie a forgatókönyvnek. Söt a régiek közül mindenki jelenlegi állapotát figyelembe kell vennie a forgatókönyvenek. Lesz egy "öregek otthona" szál is, gondolom. Ez vicc volt. Szóval úgy gondolom, hogy a régi saga-t nem fogja sem érinteni, sem az ott lefektetett alapokat felrugdosni. Új, fiatal karakterek, új konfliktusok, de valószínüleg az erő háttérbe lesz szorítva, mert egyszerüen nem lesz aki miatt (sötét oldali erő használó) használni kéne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarom úgy beállítani magam, mint aki most találta fel a spanyolviaszt: az ötletet a Lostból és a Fringe-ből merítettem. Erre a két sorozatra egyaránt jellemző volt, hogy evadról évadra egyre feljebbi szintre léptünk. Ugye tudjátok, hogy mi a közös a két sorozatban? Vagyis inkább KI?! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarom úgy beállítani magam, mint aki most találta fel a spanyolviaszt: az ötletet a Lostból és a Fringe-ből merítettem. Erre a két sorozatra egyaránt jellemző volt, hogy evadról évadra egyre feljebbi szintre léptünk. Ugye tudjátok, hogy mi a közös a két sorozatban? Vagyis inkább KI?! ;)

 

Abrams. Csak Ő a saját maga ura volt a 2 sorozatában. De itt vannak hagyományok és rajongók, akiket nem lehet figyelmen kívül hagyni, mert meg fog bukni a film. Bár ha azt vesszük az új felfogású Star Trek film is nagy siker volt, és ott is lőttek egy-két ST alapvetésnek, hagyománynak. Én viszont nem szeretném ha a SW annyira fel lenne forgatva mint a ST lett. Akkor legyen inkább párhuzamos sztori szál, az alapvető törvényszerüségek legyenek tiszteletben tartva, nem megváltoztatva. De az új trilógia tükrözhet új gondolatokat, új generáció, új problémák, de a régi problémákat már nem kell előráncigálni, pláne felmelegíteni azok maradjanak az EP VI-tal lezárt formában. Legyen egy új fejezete a galaxis történelmének. Egy olyan sztorival ami legalább 6 részen keresztül építkezik. Én azt sem bánnám ha az EP VII egy amolyan bevezetés lenne, semmi nagy volumenű cselekménnyel (egy űrcsata azért kellene), amiben bemutatják a galaxisban uralkodó állapotokat (politika, közélet).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal egyetértek, hogy az ep6-ig levő dolgokat lezártnak kéne tekinteni, azokat nem bolygatni. Az is jól hangzik, hogy olyan új dolgok jöjjenek felszínre, amik eddig nem jöhettek az eddig események miatt. De azzal már nem, hogy az Erőnek adjunk egy "társat". Akkor már inkább az Erő új megnyilvánulásaiból lehetne építkezni. De ez is csúszós talaj. Én pl. hülyét kapnék, ha jönnének ilyen 'gondolok egyet és elpusztul a fél galaxis' típusú megoldások, csak azért, hogy emeljük a tétet.

Szerkesztve: - Lada
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal egyetértek, hogy az ep6-ig levő dolgokat lezártnak kéne tekinteni, azokat nem bolygatni. Az is jól hangzik, hogy olyan új dolgok jöjjenek felszínre, amik eddig nem jöhettek az eddig események miatt. De azzal már nem, hogy az Erőnek adjunk egy "társat". Akkor már inkább az Erő új megnyilvánulásaiból lehetne építkezni. De ez is csúszós talaj. Én pl. hülyét kapnék, ha jönnének ilyen 'gondolok egyet és elpusztul a fél galaxis' típusú megoldások, csak azért, hogy emeljük a tétet.

 

Teljesen egyetértek, maradni kellene a "realitásokon" belül. Szerintem nem szabad az erőt túlszárnyalni semmilyen egyéb jelenséggel, mert az így is "mindenható", de magában a sagában sem láttunk "isteni képességeket", csak amit egy halandó véghez tudott vinni az erő segítségével. Ennyi pont elég is volt, maga Lucas sem vitte túlzásba, pedig megtehette volna a prequell-ben, a filmtechnika nem akadályozta volna. Hálistennek nem láttunk az égről lerántott csatahajókat, jobbra balra dobált szeparatista harci járműveket. Egyedül Yoda emelt ki egy X szárnyút a mocsárból, és ennyi elég is volt, nem keltett visszatetszést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem örülnék annyira annak, ha előszednének vmi újabb galaxist átfogó energiát, erőt, hatást. A SW magja szerintem tökéletesen kerek. Egy ekkora kaliberű felvetés alapjaiban értelmezné át mindazt, amit eddig láttunk a 6 rész során, ami nem lenne túl jó.

Megmondom őszintén, nekem már Maul "feltámadása", Mortis világa (én azt eleve az Erő által okozott kollektív interaktív álomnak fogtam fel) vagy Talzin mágiája is nagyon határeset volt. A TCW-ban még elment, de nem kívánok hasonlókat látni a "klasszikus" filmvásznon.

 

Bomarr-nak pedig jár a pirospont. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig valamerre tovább kell lépni történetileg, és meglehet, hogy ilyen irányban mennek el. A szokásos paneleken túl kell valami újdonság is. Gondoljuk csak el mi lett volna, ha Lucas csak abból építkezik amit az EPIv-V-VI -ban láttunk...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig valamerre tovább kell lépni történetileg, és meglehet, hogy ilyen irányban mennek el. A szokásos paneleken túl kell valami újdonság is. Gondoljuk csak el mi lett volna, ha Lucas csak abból építkezik amit az EPIv-V-VI -ban láttunk...

Természetesen lépni kell és fontos új dolgokat behozni, de ez túlzás lenne.

Az első 3 rész elég jól lett összerakva ilyen szempontból. Azért alapjában nem rengetett meg semmit a klasszikus trilógiából. Ennek ellenére sok rajongót földhöz vágott. Persze ez nem érv, mert mindig lesznek elégedetlenek, de nem kéne provokálni senkit. :)

Lesznek új szereplők, új Köztársaság, valószínűleg új Jedi Rend, új főellenség(ek), új konfliktusok. Lehetnek új helyszínek, járművek, fajok, fegyverek. Ezeknek elégnek kell lenniük, messzire engedhetik a fantáziájukat. De a saga alapvető esszenciáját, magját inkább ne túrják fel.

 

Előhúzhatnák pl. a mandaloriaiakat (nem tudom jól írtam-e ezt így :)). Bár ha lesz külön Boba Fett sztori, akkor lehet sok lenne már. De anno is sok gond volt velük, a TCW idején is problémásak, és sok embert az ő páncéljaik vesznek le leginkább a lábaikról. Ütős látványvilágot és sztorit lehetne köréjük szőni. A fénykardpárbajok elkerülhetetlensége végett pedig kerülhetne az élükre egy sötét jedi vagy hasonló.

Mondjuk ezt már lényegében ellőtték a TCW-ban, de azt nem is veszi mindenki komolyan és hát a Mandalore szálból sosem elég. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A prequeleknél azért be volt korlátozva, hogy mennyire és hogyan szélesithetik az univerzumot, hisz adva volt hogy mibe kell kifusson a sztori. De még igy is kaptunk midiklorianokat meg Proféciát... egyáltalán nem kizárt, hogy egy új trilógia, aminek a vége és a konkluziója teljesen ismeretlen, mutat még nekünk olyanokat mondjuk magáról az Erőről amit sose képzeltünk volna. És jó is lenne ha nem ijednének meg hasonlótól, mert annak hogy elmesélik amit már láttunk más panelekkel, szereplőkkel, meg diszletekkel sok értelme nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ujdonságokkal kapcsolatban. Nekem furcsa volt a prequell-ben az erő eredetének magyarázatára előállni a midiclorian elmélettel, amolyan magyarázkodós jellegű volt, mint ahogy az is, hogy erőt "láthatóvá" tette Lucas néhány jelenetben. A Birodalomban Yoda elég jól elmagyarázta az erő eredetét és lényegét. Lehet hogy a 6 évesek miatt csinálta Lucas, nem tudom. Pont olyan erőltetett volt, mint amikor a Hegylakó 2. részében elkezdték magyarázni, hogy a halhatatlanok miért halhatatlanok. Teljesen felesleges minden mitoszról fellebbenteni a fátylat. És nem szeretném, ha az erő eredetét, természetét elkezdenék tovább magyarázni, pláne mindenféle modern filmes eszközökkel valami látványos bűvésztrükké degradálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.