Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Batman ikon, ezt kár lenne vitatni, de messze nem olyan volumenű, mint Vader, és ezért nem is örülök neki, hogy ezekben a pletykákban sokan olyan szinten kezelik, mint az általad említett Batmanes dolog. Vaderrel az ember és az eszme is megszűnt létezni a Galaxisban. Jó dolog a visszakacsintás, illetve akár egy régi ikonikus tárgy, vagy páncél, ruhadarab visszatérte, de Vaderben van valami megmagyarázhatatlan, ami azért kiált, hogy ezt a pletykát nem szabad megvalósítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként (ha félretesszük annak kérdését, mennyire lenne erőltetett húzás), nem értelmetlen az elképzelés, hogy Vader páncélja ikonként kapjon szerepet. Benne van a pakliban, hogy valaki Vader páncélját felhasználva akarja elhitetni, hogy a Sith életben van, ezáltal ismét összefogni a széthullott Birodalmat. Szerencsére erre kevés esélyt látok, az új trilógiától lényegesen többet várok a régi karakterek valamilyen jellegű továbberőltetésénél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: ez az Egyensúlyos téma nem rossz, de továbbra is elvesz az EpVI éléből. Bár ha ugye az új generációt vesszük alapul, akik majd egybe fogják látni a kilenc részt, akkor végül is nem olyan nagy baj, ha az EpVI kereksége csorbul, ha a kilenc rész összesen nagyobbat üt.

Így volt az EPIV-V-VI után is. Szerintem nem kellene ezt minden új trilógia előtt eljátszani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg se Vader (mint sith), se a páncélja, se Palpi, se az ő szent jobbja, stb. ne kerüljön elő. Az ilyen bohóckodásnak elég kevés helye van a SW univerzumban. Nyilván említés szintjén visszatérhet bárki, de legyen már annyi eredetiség a készítőkben, hogy saját ikonokat és szimbólumokat teremtenek, nem pedig az eddigieken lovagolnak néhány kört.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg se Vader (mint sith), se a páncélja, se Palpi, se az ő szent jobbja, stb. ne kerüljön elő. Az ilyen bohóckodásnak elég kevés helye van a SW univerzumban. Nyilván említés szintjén visszatérhet bárki, de legyen már annyi eredetiség a készítőkben, hogy saját ikonokat és szimbólumokat teremtenek, nem pedig az eddigieken lovagolnak néhány kört.

 

Ezzel egyetértek, de szerintem a készítők sem fognak ilyen eszközökkel élni, hanem valami újat alkotnak majd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ha mondjuk 30 év eltelik, azt nem mondanám, hogy "nem sokkal utána" lenne. Mondjuk ha rögtön pár évvel a Jedi után játszódna, akkor azt mondanám, hogy oké, túl gyors lenne,hogy egyből megjelenik egy új Sith.

30 év az semmi, még 50 is az. Itt ne a mi léptékünkkel gondolkozzunk. Évezredeken át bujkáltak a sithek mielőtt Palpi színre lépett volna. 30 év alatt egyetlen új (emberi) generáció nő fel és kész. A hangsúly nem azon van, hogy megjelenik egy új sith, hisz az önmagában semmit nem ér. Ha köré akarják építeni a negatív főcselekményt, akkor egy nagy spíler kell. Pláne, hogy sithből nem szokott olyan sok lenni, tehát nagyon erősnek kell lennie minden szempontból. Na egy ilyen figura feltűnésére nagyon kevés az a 30 év.

Másrészt az eddigi Saga egyik legnagyobb esszenciája, hogy Anakin Luke segítségével eltakarítja a sitheket. Nyilván nem örökre, ez triviális. Na de azért, hogy Luke még bőven él, amikor megint előjön egy hús-vér sith és szétdúl mindent, az elég illúzióromboló.

 

De elképzelhetőnek tartom, hogy az évtizedek folyamán, ahogy újjáépül a Jedi Rend, lesz majd valaki ( mondjuk Cumberbatch ), aki lázadó Jedivé válik, mert elégedetlen a dolgok menetével vagy éppen a saját helyzetével, és tanulmányozni kezdi a Sith tanokat és megismerkedik az Erő Sötét Oldalával, önjelölt Sithé válva, más Jediket is a maga oldalára állítva, kettészakítva a Rendet. Ilyet, ha jól emlékszem, nem láttunk még a vásznon, csak olyat,hogy Palpi áttérített valakit. Ez így már nem volna olyan erőltetett, és értelme is volna a folytatásoknak.

A színészeket most hagyjuk ki a játékból, mert teljesen irreleváns a sztori tekintetében. ;)

Igen, ezzel a tervvel már többnyire meg lennék elégedve. Korábban is írtam, hogy az Új Rend kettéválása lenne talán a legjobb megoldás. Egyrészt rögtön Luke kerülne az egész balhé középpontjába. Másrészt reálisan indokolva lenne miért vannak az adott képzettségi szinten a "gonoszok". Harmadrészt így meg lenne nyitva a fénykardpárbaj lehetősége is. Negyedrészt pedig nem kellene ragaszkodni a két nagy ellenséghez, így akárhány "sötét jedi" képviselheti a sötétebb oldalt.

Ebbe a koncepcióba bele lehet szőni a sithek történelmét vagy az alvilágot és elég nagyszabású alapkonfliktust kapunk a trilógiához. A legjobban nekem az feküdne, ha Luke (tanulva az elődök hibáiból) sokkal kötetlenebb Rendet alakítana ki, ahol nincs annyi tabu. A sötét oldal se lenne az, azt is megismertetnék valamilyen szinten az ifjakkal és engednék használni az általa nyújtott előnyöket egy bizonyos szintig. Itt pedig jönne a renitens, akinek annyira sikerült felkelteni az érdeklődését, hogy nem tudja hol a határ és többet akar. Önállóan kutat és feltárja a sithek múltjának sarkalatos részeit, majd ő szakítja ketté a Rendet. Ezzel Luke egy alapkoncepciója bukna meg, ami igen masszív töltet a sztorihoz.

 

Erről jutott eszembe most így nagyon hirtelen egy ötlet. Mi van, ha Palpatine-nak volt vészterve? Nem is a saját hátsója megmentésére, hanem a Sith fennmaradására.

Donáttal értek egyet. Palpi-nál erősen elválik két dolog a stratégiájában. Egyik oldalról a hatalomra kerülés és a Birodalom megalapozása, valamint kiépítése. Másik oldalról pedig annak irányítása, fenntartása. Előbbire zseniális terve volt, ahol mindenre gondolt és mindennek volt biztosítéka. Sokszor nem úgy alakultak a dolgok, ahogy tervezte, de volt annyira redundáns a taktika, hogy ezt is elbírta. Utóbbi esetében viszont az önelégültség, az elbizakodottság és a motiválatlanság egy sokkal gyengébb stratégává tette az öreget.

A klasszikus trilógia már nem a zsenijéről szól, hanem szinte minden ötlete kudarcot vallott. Ebben pedig sokszor nem csak a szerencsének vagy mások ügyességének volt szerepe, hanem bizony a saját butaságának is. Azt nem hiszem, hogy a zseni korszakában már azzal foglalkozott volna, amit Dzséjt is írt. Pláne, hogy akkor még más elképzelése volt Vader erejéről és a közösen elérhető célokról. A későbbi Palpi pedig szerintem már nem fogta fel a helyzet komolyságát és nem törődött a dologgal. Annak ellenére, hogy a Dzséjt által felvázolt logika tökéletesen megállja a helyét. Csak ugye ennél egyszerűbb dolgokat is képtelen volt már átlátni az öreg.

A másik gondom az lenne a "titkos tanítvány" vagy "B-terv" (nevezzük akárhogy) koncepcióval, hogy ugye az egész folyamatnak a klasszikus trilógia ideje alatt kellett zajlania a háttérben. Az egy dolog, hogy ezt nem mutatták be részletesen, de még csak szóba se hozták, még utalás se volt rá. Emiatt nagyon zavaró lenne, ha kiderülne, hogy ilyenek történtek. A prequel-ben azért rengeteg utalás volt arra, hogy mi is Sidious igazi terve, ki is ő valójában, stb..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- A megmaradt birodalmi híveket szívesen látnám a galaxis peremvidékén - gyűjtögetve megtépázott erőiket - ahol újabb érdekes lényeket ismernénk meg, veszélyes bolygókat... :hmm:

Lehetne egy vadi új fenyegetés, és az ilyen hordákkal a végén egyesülhetne az UK. Így meglenne az egymásra találás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donáttal értek egyet. Palpi-nál erősen elválik két dolog a stratégiájában. Egyik oldalról a hatalomra kerülés és a Birodalom megalapozása, valamint kiépítése. Másik oldalról pedig annak irányítása, fenntartása. Előbbire zseniális terve volt, ahol mindenre gondolt és mindennek volt biztosítéka. Sokszor nem úgy alakultak a dolgok, ahogy tervezte, de volt annyira redundáns a taktika, hogy ezt is elbírta. Utóbbi esetében viszont az önelégültség, az elbizakodottság és a motiválatlanság egy sokkal gyengébb stratégává tette az öreget.

A klasszikus trilógia már nem a zsenijéről szól, hanem szinte minden ötlete kudarcot vallott. Ebben pedig sokszor nem csak a szerencsének vagy mások ügyességének volt szerepe, hanem bizony a saját butaságának is. Azt nem hiszem, hogy a zseni korszakában már azzal foglalkozott volna, amit Dzséjt is írt. Pláne, hogy akkor még más elképzelése volt Vader erejéről és a közösen elérhető célokról. A későbbi Palpi pedig szerintem már nem fogta fel a helyzet komolyságát és nem törődött a dologgal. Annak ellenére, hogy a Dzséjt által felvázolt logika tökéletesen megállja a helyét. Csak ugye ennél egyszerűbb dolgokat is képtelen volt már átlátni az öreg.

A másik gondom az lenne a "titkos tanítvány" vagy "B-terv" (nevezzük akárhogy) koncepcióval, hogy ugye az egész folyamatnak a klasszikus trilógia ideje alatt kellett zajlania a háttérben. Az egy dolog, hogy ezt nem mutatták be részletesen, de még csak szóba se hozták, még utalás se volt rá. Emiatt nagyon zavaró lenne, ha kiderülne, hogy ilyenek történtek. A prequel-ben azért rengeteg utalás volt arra, hogy mi is Sidious igazi terve, ki is ő valójában, stb..

Igen, én is ezért tartanám értelmesebb és érdekesebb húzásnak azt, hogy nem Sidious, hanem a két Sith-szabályt meghozó Nagyúr állna ennek hátterében. Ezzel eleve két legyet lehetne matricává gyúrni. Újra lenne Sith és a múltjukról, a szabály meghozásáról is megtudnánk valamit. Sőt, ezen a vonalon akár az EU-rajongóknak is lehetne kicsit kedveskedni Korriban behozásával. Meg még mellé valami kis Erő-misztika, és kész. És erről az ismert Sith-eknek sem kell feltétlen tudnia, így az is ki lenne védve, hogy miért nem szólt erről a fáma az ep1-6-ban. És akár még egy, az egész trilógián átvonuló rejtély is lehetne ebből, amit csak a végén válaszolnának meg.

Persze nem szükséges újra Sith-eket teremteni (sőt), de ha nem tudnának elmenni mellette, ez szerintem életképesebb megoldás lenne, mint egy klón-Palpatine, egy ősi Sith feltámasztása vagy egy újabb tévútra tévedt Jedi. Csak persze, ahogy Bomarr írta, tényleg ügyesen ki kéne ezt okoskodni, megteremteni a megfelelő hátteret, ügyesen beleszőni a sztoriba a magyarázatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Harminc év után nem hiszem, hogy maradt annyi erő a Palpatine-t vesztett Birodalomban, hogy számottevő legyen. Esetleg azt tudnám elképzelni, hogy másokkal koalícióba lépve új frakciót hoznak létre. Mert az eléggé adja magát, hogy a Birodalom vezető hatalmai azért nem léptek le szó nélkül (hát mégis csak nekik voltak csillagrombolóik, a Lázadóknak meg csak felfegyverzett utasszállítóik :D), de harminc év után...

A legizgalmasabb kérdés, hogy milyen állapotban találjuk a galaxist 30 év után. A történetnek csak jót tehet ez a nagy távolság a Jedi eseményeitől. Ki lehet találni valami jó kis háttérsztorit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, én is ezért tartanám értelmesebb és érdekesebb húzásnak azt, hogy nem Sidious, hanem a két Sith-szabályt meghozó Nagyúr állna ennek hátterében. Ezzel eleve két legyet lehetne matricává gyúrni. Újra lenne Sith és a múltjukról, a szabály meghozásáról is megtudnánk valamit. Sőt, ezen a vonalon akár az EU-rajongóknak is lehetne kicsit kedveskedni Korriban behozásával. Meg még mellé valami kis Erő-misztika, és kész. És erről az ismert Sith-eknek sem kell feltétlen tudnia, így az is ki lenne védve, hogy miért nem szólt erről a fáma az ep1-6-ban. És akár még egy, az egész trilógián átvonuló rejtély is lehetne ebből, amit csak a végén válaszolnának meg.

Persze nem szükséges újra Sith-eket teremteni (sőt), de ha nem tudnának elmenni mellette, ez szerintem életképesebb megoldás lenne, mint egy klón-Palpatine, egy ősi Sith feltámasztása vagy egy újabb tévútra tévedt Jedi. Csak persze, ahogy Bomarr írta, tényleg ügyesen ki kéne ezt okoskodni, megteremteni a megfelelő hátteret, ügyesen beleszőni a sztoriba a magyarázatot.

Igen, ez így valóban sokkal érdekesebb és reálisabb lenne. Ugyanakkor így meg nem is csak 3, de 6 részen keresztül nem került szóba (még említésszinten se) ez a rendkívül fontos vonulat, ami szerintem továbbra is kényelmetlen. A szabályt meghozó sithnél eleve furcsa lenne, hogy rögtön ő maga alkotja meg a kiskaput, persze elképzelhető. Én inkább tartanám reálisnak, hogy mondjuk a tanítványa vagy egy későbbi nagy hatású Sith Nagyúr gondolta ki a háttértervet.

Azt viszont nem igazán értem hogyan képzelnéd el, hogy a Saga eddigi sithjei nem tudnak a dologról. Elvégre csak ők tudnak viszonylag rövid időn belül minőségi sitheket kiképezni, így az utánpótlásukról minden tekintetben az aktuális sitheknek kéne gondoskodniuk. Az lehetne, hogy lényegében két Sith Rend létezik párhuzamosan és ha az egyik kihalna, akkor lép elő a "tartalék", amúgy semmit nem tudnak egymásról. De ez nekem túlzás. Eleve nagyon nehéz elképzelni, hogy akár csak egyetlen sith is nyugodtan ül a háttérben hátha egyszer mindkét eredeti kihal és a helyükbe léphet. Elképzelhető lenne hibernált vagy egyéb passzív módon megbújó sith is, csak ugye azt meg ki "aktiválja" ha beüt a baj, ha senki nem tud róla, hogy létezik.

Korriban-t én is nagyon szívesen látnám, de lényegében bárhogy be lehet hozni a képbe. Ha a sithek múltja vagy az Erő misztikuma előkerül, akkor máris nyitva az út, márpedig erre jó esély van.

Abban egyetértek, hogy az említett eseteknél viszont tényleg jobb forgatókönyv lenne, amit vázoltál. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szabályt meghozó sithnél eleve furcsa lenne, hogy rögtön ő maga alkotja meg a kiskaput, persze elképzelhető. Én inkább tartanám reálisnak, hogy mondjuk a tanítványa vagy egy későbbi nagy hatású Sith Nagyúr gondolta ki a háttértervet.

Nonszensz. Ha valaki kitalál egy ezer évre ütemezett tervet, az csak gondol a hátulütőkre. Pláne, ha még reformer is, és pont az a célja, hogy a rendje túléljen. Akkor mi adná az okot arra, hogy a legnyilvánvalóbb buktatókkal ne foglalkozzon? Pont az lenne az irreális, ha nem ő gondoskodna a dologról, hanem csak valami későbbi Sith (hiszen így fennáll a kockázata, hogy már nála elbukik az egész).

 

Azt viszont nem igazán értem hogyan képzelnéd el, hogy a Saga eddigi sithjei nem tudnak a dologról.

Hadd ne én írjam meg a film történetét. :) Legfőbb ok lehetne a biztonság. Ha elmondja másnak, a Jedik is tudomást szerezhetnek róla, akkor pedig jajj a vésztervnek (mint ahogy a két Sith-törvényről is tudomást szereztek, amit szintén csak egy Sith-től tudhattak meg). Továbbá, ha a Sith-ek nem tudnak róla, nem fogják azt felhasználni semmilyen módon és okból, így az tényleg betöltheti a funkcióját, mint vészterv. Végső lehetőség, ha mindkét Sith elpusztulna.

És nem kell ide tartalék csapat, bármi lehet ez a vészterv. Mondjuk a Sötét Oldal drasztikus gyengülésekor Korribanon koncentrálódni kezdenek az energiák, ami odavonzza a Sötét Oldalra fogékony Jediket. Aztán a bolygó szelleme megrontja a lelkét és kész az új Sith (aztán, hogy ez viszi tovább a kettős szabályt, vagy sem, az a magánügye). De, ezt ki lehet törpölni (vagy már ki is törpölték), én meg itt csak spontán öntöm magamból ezeket az ötleteket. Mivel nem vagyok a film írói között (sajnos), így nem agyalok rajta sokat, részletes beszámolót meg ne várj tőlem. Elég nekem a saját regényeimet kidolgozni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az alapkonfliktus kapcsán, csak egy gondolatmenet: az eddigi filmekben visszatérő elem volt, hogy nem mindenki az aminek látszik. Vaderről kiderül, hogy a jó karakter apja, a zöld manóról hogy nagy jedi mester, Lando-haveról hogy áruló (egy darabig), egy fejvadászról hogy ő Leia, Padméról hogy nem társalkodónő hanem királynő, Dookuról hogy idealista politikus helyett sith, Palpatine-ról pedig hogy jó kancellár helyett ő a főgonosz. Kiváncsi leszek lesz-e ilyen elem az új filmekben is. Ez része lehetne akár a gonosz felvezetésének is. Most könnyebb megtéveszteni minket, hisz nem tudjuk hova tartunk és kik az új figurák. Az ep.7 akár úgyis véget érhet hogy az egyik jó szereplőről derül ki hogy ő a főgonosz vagy a gonosz szolgája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülnék neki, ha ebben a szellemben folytatnák, vagyis kellenek az olyan karakterek, akiknél nem látszik, mi van bennük.

Jut eszembe. A Bane-trilógiában Bane-nek már megvolt a következő tanítványjelöltje még azelőtt, hogy az előzőről kiderült volna, le tudja-e győzni a mesterét. Arra az esetre, ha a végső párbajban a tanítvány elbukna. Egy új tanítvány kiképezni nem két perc, és a Sith-mesterek sem élnek örökké (hehe). Végül a második az elsőnek lett a tanítványa Bane legyőzése után (ha jól emlékszem), szóval nem veszett kárba. Márpedig vésztervek csak kellenek az ilyen és váratlan esetekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez a majdnem sem az Uralkodó érdeme hanem Vaderé aki a tesójával fel tudta idegesiteni, de ez a dühroham még jó messze van a sithé válástól érzésem szerint. Mondjuk ennek kapcsán érdekes lenne ha Luke nyilatkozna az új részekben. Mit is érzett: mennyire kisértette meg az erő sötét oldala, mennyire érezte milyen használni. Az hogy ő átálljon az új trilógiában kapitális hülyeség lenne, de egy érdekes beszélgetés kijöhetne abból, ha mesélne róla min ment keresztül a második Halálcsillagon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A majdnem az nem egyenlő az igennel. :)

A dolgok kedvező együttállása babrált csak ki Palpatine-nal. :) Ha a Bespinen Vader nem csapja le a kezét, és így döbben rá Luke az ep6-ban, hogy ő is apja útján halad, lehet, ma másfajta ep7-et várnánk. :D A lényeg, hogy nem kell tíz év egy Jedi átállítására, főleg, ha az nincs állandó felügyelet alatt. Anakint is egyszerűbb lett volna megtéríteni, ha Palpatine-nak nem kell a Jedik közt manővereznie, a kilétét titkolnia, Anakin gyengéit puhatolózva megtudnia. Azért valljuk be, egy, a Rendjéhez hű kiválasztottat inkognitóban nehezebb átállítani az általa megvetett és ellenségnek tekintett oldalra, mint egy mezei Jedit. Az olyan "másodlagos" tényezőkről nem is beszélve, minthogy Anakin térítésekor Palpatine-nak sutyiban két kormányt kellett vezetnie, galaktikus háborút irányítania, az ősi ellenséget ki kellett irtania, és az aktuális kormányt megbuktatnia.

Luke-nál ez volt a jó. Sidious a gyenge pontot (barátok, család) tálcán kapta, senki sem zavarta, így simán prédikálhatott a Sötét Oldalról, és mellesleg Luke-ot nem figyelték a Jedik árgus szemmel (szerintem Dookunál is hasonló helyzet lehetett, őt sem volt nehéz elkülöníteni a többiektől, és akkor is azért kevesebb dolga akadt). Szóval szerintem azért Luke és Anakin átállítása nem említhető egy lapon.

De, arra jó példa, hogy egy Jedit még akkor is át lehet állítani, ha ő a kiválasztott, és millió galaktikus dolga akad a Sith Nagybának. Lucas majdnem háromszor bizonyította be, hogy nem nagy ügy a Jedik Sötét Oldalra taszigálása. (Talán ezért óvja őket annyira Yoda? :hmm: Mintha mondana is valami ilyet, hogy "könnyű a csapdájába esni.") Ergo, az ep7 simán bevezethetne egy Sötét Oldalra csábult Jedit, mint egy Sith vésztervet, vagy akármit. Egy szó mint száz, könnyű újra Sith-et kreálni, ha nagyon ragaszkodnak ehhez a formulához.

 

És ez a majdnem sem az Uralkodó érdeme hanem Vaderé aki a tesójával fel tudta idegesiteni, de ez a dühroham még jó messze van a sithé válástól érzésem szerint. Mondjuk ennek kapcsán érdekes lenne ha Luke nyilatkozna az új részekben. Mit is érzett: mennyire kisértette meg az erő sötét oldala, mennyire érezte milyen használni. Az hogy ő átálljon az új trilógiában kapitális hülyeség lenne, de egy érdekes beszélgetés kijöhetne abból, ha mesélne róla min ment keresztül a második Halálcsillagon.

Inkább mindkettejük érdeme, hiszen Sidious volt az, aki eléggé feldühítette ahhoz Luke-ot, hogy az egyáltalán kardot ragadjon. ;) És mindenképpen egy Sith érdeme.

Ha pedig olyan nagyon távol lett volna a Sötét Oldalra állástól, Palpatine nem tapsikolt volna örömében, és buzdította volna azzal, hogy nyírja ki az aput és máris a setét határon túl van. Az egész jelentben ez a legerőteljesebb, hogy Luke végül nem teszi meg azt az utolsó lépést, amit Anakin megtett. Ha távol lenne a Sötét Oldaltól, akkor tök mindegy, hogy megöli-e Vadert vagy sem. Tétjét veszti a dolog. Luke megállt a határnál, mert rájött, hogy ott van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább mindkettejük érdeme, hiszen Sidious volt az, aki eléggé feldühítette ahhoz Luke-ot, hogy az egyáltalán kardot ragadjon. ;) És mindenképpen egy Sith érdeme.

Ha pedig olyan nagyon távol lett volna a Sötét Oldalra állástól, Palpatine nem tapsikolt volna örömében, és buzdította volna azzal, hogy nyírja ki az aput és máris a setét határon túl van. Az egész jelentben ez a legerőteljesebb, hogy Luke végül nem teszi meg azt az utolsó lépést, amit Anakin megtett. Ha távol lenne a Sötét Oldaltól, akkor tök mindegy, hogy megöli-e Vadert vagy sem. Tétjét veszti a dolog. Luke megállt a határnál, mert rájött, hogy ott van.

A jelenetnek inkább az ad súlyt hogy elhiteti a nézővel, hogy Luke áttérhet és hogy Palpatine önhittségének van alapja. Egész a kard eldobásáig. Amikor kiderül hogy Palpi óriásit tévedett. Luke-ot egyébként se lenne mi ott tartsa a Sötét oldalon. Anakin önhitt volt, tele volt hol indokolt hol kevésbé indokolt sértettséggel, hatalmat akart stb. plusz ő TÉNYLEG felnézett Palpatine-ra elötte és kialakult már köztük valamiféle kapcsolat. Luke-ban annyi van, hogy bármit megtenne a barátaiért. Ezzel ki lehet provokálni egy dührohamot, de az hogy a Császár komolyan hitt benne hogy ez elég lesz egy új tanitvány megkaparintásához, csak arra világit rá mennyire elhatalmasodott rajta az istenkomplexusa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jelenetnek inkább az ad súlyt hogy elhiteti a nézővel, hogy Luke áttérhet és hogy Palpatine önhittségének van alapja. Egész a kard eldobásáig. Amikor kiderül hogy Palpi óriásit tévedett. Luke-ot egyébként se lenne mi ott tartsa a Sötét oldalon. Anakin önhitt volt, tele volt hol indokolt hol kevésbé indokolt sértettséggel, hatalmat akart stb. plusz ő TÉNYLEG felnézett Palpatine-ra elötte és kialakult már köztük valamiféle kapcsolat. Luke-ban annyi van, hogy bármit megtenne a barátaiért. Ezzel ki lehet provokálni egy dührohamot, de az hogy a Császár komolyan hitt benne hogy ez elég lesz egy új tanitvány megkaparintásához, csak arra világit rá mennyire elhatalmasodott rajta az istenkomplexusa.

Ezzel nem teljesen értek egyet, mert szerintem elég meghozni a döntést és az ember szinte azonnal eltorzul. Lásd Anakint az EPIII -ban miután Vader lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin sem egy pillanat alatt tért át: ne feledjük, hogy kíméletlenül kiirtotta azt a buckalakó közösséget. Luke-nál ilyen előzmények nem találhatóak. Amikor kardot ragadott, hogy lesújtson a Császárra, az apja, Vader gyakorlatilag megmentette a Sötét Oldaltól azzal, hogy megvédte mesterét és harcba bocsátkozott a fiával.

 

Nekem mindegyik általatok felvázolt verzió tetszene a történetek kapcsán, a lényeg a jól kidolgozott forgatókönyv, amely hihetővé teszi az egészet. Egyetértve pb-vel, én is inkább egy spirituális Sith megjelenésnek örülnék igazán, Korribannal stb.-vel együtt. Remélem, valamilyen módon Darth Bane karaktere is említésre kerül (ő egyébként tudtommal Lucas találmánya, mert annak idején Terry Brooks azt írta az első rész könyvváltozatába, ami ki volt adva neki, túl sok mozgásszabadsága nem volt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin sem egy pillanat alatt tért át: ne feledjük, hogy kíméletlenül kiirtotta azt a buckalakó közösséget. Luke-nál ilyen előzmények nem találhatóak. Amikor kardot ragadott, hogy lesújtson a Császárra, az apja, Vader gyakorlatilag megmentette a Sötét Oldaltól azzal, hogy megvédte mesterét és harcba bocsátkozott a fiával.

 

Nekem mindegyik általatok felvázolt verzió tetszene a történetek kapcsán, a lényeg a jól kidolgozott forgatókönyv, amely hihetővé teszi az egészet. Egyetértve pb-vel, én is inkább egy spirituális Sith megjelenésnek örülnék igazán, Korribannal stb.-vel együtt. Remélem, valamilyen módon Darth Bane karaktere is említésre kerül (ő egyébként tudtommal Lucas találmánya, mert annak idején Terry Brooks azt írta az első rész könyvváltozatába, ami ki volt adva neki, túl sok mozgásszabadsága nem volt).

 

Én párhuzamot vélek felfedezni Anakin Dooku kivégzése és Luke és a Császár majnem kivégzése között. Mindkettő sugallatra történt, valamint annak reményében cselekedett Anakin és Luke is, hogy ennek a gyilkos polgárháborúnak (klónháborúnak) egy csapással véget lehet vetni. Természetesen ez a Yoda által említett símább, könnyebb út ami a sötét oldalra vezet. Anakin egyértelműen elindult rajta azzal, hogy Dookut kivégezte ( a regény remekül leírja hogy ez milyen fordulópont volt Anakin életében) Szerintem Luke is elindult rajta, magával a szándékkal és tettel, hogy lesúlytott a z Uralkodóra. Vader, az apja volt aki megmentette Luke-ot, azzal, hogy megakadályozta. Luke második megingása egyértelműen a levágott kezű Vader felett átélt hatalom ittas mámor volt, szintén az apja akadályozta meg a sötét oldalra történő áttérésre (bár csak közvetetten, és nem tevőlegesen), amikor akarva, akaratlanul a elektronikus kéz csonkjával ráébresztette, hogy ugyanúgy fogja végezni mint az apja, ha nem áll ellen a sötét oldal csábításának. Szerintem Luke nagyon is esendő, söt egy esetben el is bukott (császárra való lesúlytás), nem csodálkoznék ha a későbbiekben is megérintené a sötét oldal, vagy el is csábulna, akár az EP VII-ben. Mondjuk most nincs sith aki duruzsoljon egy jedi fülébe. De lehet hogy lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sötét oldal csábítása az emberi jellemből fakad. Sok esetben az érzelmeink irányítanak, ami az Erő szempontjából egyenes út a sötétség felé. A bosszúállás se áll távol tőlünk, ingerlékenyek tudunk lenni, stb., stb.. Ezért mondja Yoda, hogy ez a könnyebb út.

 

Az egy dolog, hogy könnyen átállhat egy jedi, de ettől még nem lesz sith. Mivel nincs mester, aki kiképezze, így magának kell felfednie a sithek titkát és önképző módon fejlődni. Ez sokkal nehezebb út. Ne felejtsük el, hogy a sötét oldalon állni nem egyenlő a sithséggel. A Sith Rend is egyfajta szekta, ahol ugyanúgy megvannak az alapelvek, mint a jediknél. Úgy nem lesz vkiből sith, hogy csak úgy kilép a Jedi Rendből és a sötétséget kezdi szolgálni. Úgy lesz belőle egy "sötét jedi" és ennyi.

Persze én örülnék neki, ha egy ilyen renitens alak tényleg elkezdené kifejteni a sithek dolgait és úgy próbálna meg azzá válni. Csak ebből az emberből az életben nem lehet olyan erős volumenű sith, mint mondjuk Sidious és ez így van jól. Ha minden jöttment sötét oldalra tévedő figura pár év alatt simán sith lehetne, akkor az nagyon aláásná a különlegességüket és nimbuszukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin sem egy pillanat alatt tért át: ne feledjük, hogy kíméletlenül kiirtotta azt a buckalakó közösséget. Luke-nál ilyen előzmények nem találhatóak. Amikor kardot ragadott, hogy lesújtson a Császárra, az apja, Vader gyakorlatilag megmentette a Sötét Oldaltól azzal, hogy megvédte mesterét és harcba bocsátkozott a fiával.

 

Nekem mindegyik általatok felvázolt verzió tetszene a történetek kapcsán, a lényeg a jól kidolgozott forgatókönyv, amely hihetővé teszi az egészet. Egyetértve pb-vel, én is inkább egy spirituális Sith megjelenésnek örülnék igazán, Korribannal stb.-vel együtt. Remélem, valamilyen módon Darth Bane karaktere is említésre kerül (ő egyébként tudtommal Lucas találmánya, mert annak idején Terry Brooks azt írta az első rész könyvváltozatába, ami ki volt adva neki, túl sok mozgásszabadsága nem volt).

Igen, Darth Bane-t Lucas találta ki, sőt a Bane trilógiában és Jedi vs Sith képregényekben leírtak Lucas gondolatain és elképzelésein nyugszanak. Az Eu írók még BBY 1000-es dátumot is átvették Lucastól, pedig ezzel jogosan merült fel a kérdés, hogy Yoda honnan tudott a Kettő Szabályáról? Persze ez EU egy idő után erre is gyártott magyarázatot.

 

Szerintem nem feltétlenül szükséges, hogy az új fenyegetés megint Sith legyen. Lehetnek más Erő-használók az univerzumban, akik nem Jedik, de nem is Sith-ek.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sötét oldal csábítása az emberi jellemből fakad. Sok esetben az érzelmeink irányítanak, ami az Erő szempontjából egyenes út a sötétség felé. A bosszúállás se áll távol tőlünk, ingerlékenyek tudunk lenni, stb., stb.. Ezért mondja Yoda, hogy ez a könnyebb út.

 

Az egy dolog, hogy könnyen átállhat egy jedi, de ettől még nem lesz sith. Mivel nincs mester, aki kiképezze, így magának kell felfednie a sithek titkát és önképző módon fejlődni. Ez sokkal nehezebb út. Ne felejtsük el, hogy a sötét oldalon állni nem egyenlő a sithséggel. A Sith Rend is egyfajta szekta, ahol ugyanúgy megvannak az alapelvek, mint a jediknél. Úgy nem lesz vkiből sith, hogy csak úgy kilép a Jedi Rendből és a sötétséget kezdi szolgálni. Úgy lesz belőle egy "sötét jedi" és ennyi.

Persze én örülnék neki, ha egy ilyen renitens alak tényleg elkezdené kifejteni a sithek dolgait és úgy próbálna meg azzá válni. Csak ebből az emberből az életben nem lehet olyan erős volumenű sith, mint mondjuk Sidious és ez így van jól. Ha minden jöttment sötét oldalra tévedő figura pár év alatt simán sith lehetne, akkor az nagyon aláásná a különlegességüket és nimbuszukat.

 

Egyet is értek, meg nem is. Anakin sem lett ám szerintem igazi sith. Megmaradt az a kétségek között gyötrődő "jóemeber", aki "mindig is volt". Szerintem a 2 trilógia között eltelt 20 évben, még mindig azzal hitegette magát, hogy a főkancellár/köztársaság, valamint legálisan megválasztott császár/birodalom ellenségeit (amolyan maradék szeparatista csürhét) üldözi és gyilkolja a közjó (amit öfényessége Palpatine császár képvisel) érdekében. Szóval Ő nem tartotta magát gonosznak, csak védte a legális rendszert. Mondjuk az nem tudjuk, hogy a 20 év alatt mennyit sajátított el, tett magáévá a sith tanokból. Bár a jedi regényverziójában Ő is elgondolkodott, hogy el kéne már tenni Palpatine-t láb alól. Ez viszont egy sith vonás. De nem emiatt, hanem a gyerekei iránt érzett szeretetből tette el láb alól. Ez viszont nagyon nem sith vonás.

 

Valójában az sem világos nekem, hogy amikor Anakin az EP III ban levágta Windu kezét, Palpatine meg kilökte a kilátóablakon, akkor miért került Anakin olyan révületbe mint egy drogos, és akkor már be is hódolt Palpatinek. Ez lenne nagy áttérés a sötét oldalra? Vagy a forgatókönyv, vagy Hyden Christensen nem adta át hitelesen ezt "megtérést". Az hogy megmentette Palpatine életét, az nem Palpatine-ért tette, hanem Padme-ért, tehát nem a gonosz vezérelte, hanem a jó. Ergo akkor nem értem ezt a drogos révületet. Sántít egy kicsit a dolog.

 

Luke ezt a császár tróntermében jobban csinálta, arrol az arckifejezésről egy tanulmányt lehetne írni, amikor tébolyult sötét dicsőségben ott ált diadalittasan, megérintve a végtelen hatalomtól, a legyőzött apja felett. Még a császár is megrettent. Szerintem ilyen egy (Luke abban a pillanatban) egy áttért sithé vált jedi. Abban a pillanatban a világegyetemet el tudta volna pusztítani. Bár Palpatinnek Luke-ra még annyi befolyása sem volt, mint az apjára 30-év alatt. Viszont az apja rettenetesen feldühítette, amikor Leiát emlegette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A midichloriánokról jut eszembe, hogy az új részekben elvileg nagy szerepüknek kellene lenni, hisz azok szintje alapján építik újra a Rendet. Elvileg. Remélem erről is lesz szó az EPVII -ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.