Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ma nyilatkozta Saoirse Ronan, hogy nem lesz benne az SWVII -ben. Sokat járt a szája... Anno ő mondta, hogy a meghallgatáson egy fénykardot kellett megfognia, és úgy vizslatni mint aki még sose látott olyat. Összekötve ezt az árva csaj karakterével, teljesen összepasszol. :) A picike majd talál valahol egy fénykardot a sikátorokban bóklászva. Remélem Winduét találja meg. :D

 

Most ez eszembe juttatja azt a videót amit beszúrtál nemrég. Ott JJ az ep.4 épitkezését magyarázza. Hogy mint visznek az események folyamatosan újabb kérdőjelekbe minket amik lassan kibontják a cselekményt és a végére megkapjuk a teljes képet. Lehet, hogy az ep.7 is hasonló lesz ilyen szempontból és mondjuk az első fél óra nem annyira lesz epikus és lehet hogy elsőre nem is értjük majd hogy mindez hogy kapcsolódik bele a nagybani történetbe. Így akár az is lehet, hogy elsőre nem a Skywalker vagy a Solo gyerekekkel ismerkedünk meg, hanem valaki teljesen mással, aki csak később verődik hozzá a jól ismert szereplőkhöz.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most ez eszembe juttatja azt a videót amit beszúrtál nemrég. Ott JJ az ep.4 épitkezését magyarázza. Hogy mint visznek az események folyamatosan újabb kérdőjelekbe minket amik lassan kibontják a cselekményt és a végére megkapjuk a teljes képet. Lehet, hogy az ep.7 is hasonló lesz ilyen szempontból és mondjuk az első fél óra nem annyira lesz epikus és lehet hogy elsőre nem is értjük majd hogy mindez hogy kapcsolódik bele a nagybani történetbe. Így akár az is lehet, hogy elsőre nem a Skywalker vagy a Solo gyerekekkel ismerkedünk meg, hanem valaki teljesen mással, aki csak később verődik hozzá a jól ismert szereplőkhöz.

Én ennek örülnék, szerintem remek lenne. Főleg annak a fényében, hogy lövésünk se lenne merre és hova halad a történet. Nyilván a megtalált fénykardnak is lehet nagy jelentősége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most ez eszembe juttatja azt a videót amit beszúrtál nemrég. Ott JJ az ep.4 épitkezését magyarázza. Hogy mint visznek az események folyamatosan újabb kérdőjelekbe minket amik lassan kibontják a cselekményt és a végére megkapjuk a teljes képet. Lehet, hogy az ep.7 is hasonló lesz ilyen szempontból és mondjuk az első fél óra nem annyira lesz epikus és lehet hogy elsőre nem is értjük majd hogy mindez hogy kapcsolódik bele a nagybani történetbe. Így akár az is lehet, hogy elsőre nem a Skywalker vagy a Solo gyerekekkel ismerkedünk meg, hanem valaki teljesen mással, aki csak később verődik hozzá a jól ismert szereplőkhöz.

És tényleg! Az ep4-ben is mivel nyitunk? Két jelentéktelen droiddal. Skywalkert meg vagy fél óra után látunk először. Már ha nem ismerjük a teljes sztorit, mert akkor azok a droidok máris nem jelentéktelenek, és picit előbb találkozunk egy Skywalkerrel. És ez annyira jól működne az ep7-nél is, hiszen az ep4-5-6-hoz hasonlóan ott sem fogjuk tudni, mi lesz a vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zárójeles megjegyzés: azért azt annyira nem bánnám, ha az ep7-8-9 nem követné annyira az előző két trilógia szerkezetét, például, hogy meghal az öreg mester.

Az is lehet, hogy a történetmesélés is más lesz mint amit eddig megszokhattunk. Bármi lehetséges és annak az ellentettje is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is lehet, hogy a történetmesélés is más lesz mint amit eddig megszokhattunk. Bármi lehetséges és annak az ellentettje is. :)

Én kifejezetten azt szeretném, ha más is lenne. Ami csak lehet, legyen is más, természetesen a hamisítatlan SW-hangulat megőrzésével. Tényleg csak a nagyon alapvető keretek egyezzenek meg, hogy egyáltalán a Saga folytatásáról beszélhessünk. Viszont örülnék neki, ha más jellegű konfliktus bontakozna ki, más nagy ellenfelekkel, más lenne a főszereplők összeállítása (nemek, fajok, "kasztok" stb.), a történetvezetés, a végkifejlet, a helyszínek és karakterek többsége. Persze tudom, hogy elég nehéz már újat mutatni, de értékelném ha megpróbálnák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Vajon most, hogy a szellemmé válás képessége ismert ez általános eljárás lesz a Jediknél ezentúl? Remélem nem, mert az kissé vicces lenne. :) Rengeteg ilyen apróság van amibe még bele se gondoltam a folytatást illetően. Pl. az újjászervezett Jedi Rend elköveti-e ugyanazokat a hibákat mint a régiek? Egyáltalán lesz-e erről szó majd?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon most, hogy a szellemmé válás képessége ismert ez általános eljárás lesz a Jediknél ezentúl? Remélem nem, mert az kissé vicces lenne. :) Rengeteg ilyen apróság van amibe még bele se gondoltam a folytatást illetően. Pl. az újjászervezett Jedi Rend elköveti-e ugyanazokat a hibákat mint a régiek? Egyáltalán lesz-e erről szó majd?

Én is remélem, hogy nem fog "boldog-boldogtalan" visszatérni az Erőn keresztül. :)

 

Én azt tudom elképzelni, hogy Luke sok infot gyűjt a régi Jedi Rendről és nem akarja elkövetni ugyanazokat a hibákat, így más felépítésű Rendet szervez és most pont ebből fognak problémák adódni. Amik valamilyen szinten igazolják miért is volt annyira kötött és rugalmatlan a Rend anno. Legalábbis egy ilyen motívumnak én nagyon örülnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is remélem, hogy nem fog "boldog-boldogtalan" visszatérni az Erőn keresztül. :)

 

Én azt tudom elképzelni, hogy Luke sok infot gyűjt a régi Jedi Rendről és nem akarja elkövetni ugyanazokat a hibákat, így más felépítésű Rendet szervez és most pont ebből fognak problémák adódni. Amik valamilyen szinten igazolják miért is volt annyira kötött és rugalmatlan a Rend anno. Legalábbis egy ilyen motívumnak én nagyon örülnék.

Én úgy tudnám ezt elképzelni, hogy a régi renddel ellentétben az új nem lesz alárendelve a központi kormányzatnak, nem a szenátust fogják szolgálni, hanem legfeljebb egy szerződés lesz köztük,ami bármikor felbontható. Így meg lehet akadályozni, hogy újra egy Palpi-szerű egyén hátbadöfje a Rendet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon most, hogy a szellemmé válás képessége ismert ez általános eljárás lesz a Jediknél ezentúl?

Én remélem igy lesz, mert különben utólag csak egy öncélú húzásnak tűnne ez a képesség arra, hogy Obi-Want a halála után is behozzák. Viszont remélem csak a nagy mesterek lesznek rá képesek, hisz vélhetően ennek elsajátitása az egyik legnehezebb. Ha az elhullott tanitványok sorra jelentkeznének be szellemként az valóban röhejes lenne. Ami nem egyértelmű egyébként számomra a szellem dolognál: az ep.6 végén nagyon úgy tűnik, hogy csak Luke látja a nagy triót, a többiek rá se csokiznak arra hogy felbukkant Obi, Yoda és Anakin. A kérdés, hogy itt maguk a szellemek választják ki, hogy kinek akarnak megjelenni vagy van ennek valami korlátja (például hogy csak képzett erőérzékenyek képesek őket észlelni)?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep3 végén Yoda azt mondja, hogy megtanítja Obi-Wannak, hogyan tud Qui-Gonnal beszélni. Így szerintem ez is egy olyan képesség, amit előtte el kell sajátítani. Csak a Jedik képesek rá, és ők is csak akkor, ha már megtanulták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor Luke honnan tanulta meg látni Obi-Want? Nem hiszem, hogy Obi megtanította neki, azalatt a pár együtt töltött óra alatt, és javítsatok ki, ha tévedek, de Yodáig nem is találkozott, senki olyannal, aki megtaníthatta volna ezt neki. Ennek ellenére már a Halálcsillagról való menekülés közben hallja az öreget, és a Hoth-on már látja is.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem csak az Erőérzékenyek képesek látni az ilyen "szellemeket" és kommunikálni velük, de ők is csak úgy, ha elsajátították a képességet. Ez utóbbi pedig nem csak konkrét tanítás-tanulás keretében történhet. Elvégre Yoda-nak (feltéve, hogy ő kommunikált először Qui-Gon-nal) és Luke-nak se tanította senki. ;)

 

@Bomarr:

Nem hinném, hogy olyan mennyiségű "nagy mester" lesz jelen az új trilógiában, hogy általánosnak nevezhessük az Erőn keresztüli visszatérést. Ha Luke-on kívül a 7-ben vagy 8-ban feltűnik 1-2 olyan kaliberű jedi (aki aztán meg is hal), akkor őket akár szívesen viszontlátnám szellem képében, de ez veszélyes lehet.

Azért Obi-Wan, Yoda vagy Anakin nem akárkik, majd egy Luke-ot, esetleg Leia-t (ha jedi lesz) mindenki komolyabb zökkenés nélkül elfogadhat mellettük, de egy új szereplő esetében azért ezzel óvatosan kell bánni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon most, hogy a szellemmé válás képessége ismert ez általános eljárás lesz a Jediknél ezentúl? Remélem nem, mert az kissé vicces lenne. :) Rengeteg ilyen apróság van amibe még bele se gondoltam a folytatást illetően. Pl. az újjászervezett Jedi Rend elköveti-e ugyanazokat a hibákat mint a régiek? Egyáltalán lesz-e erről szó majd?

 

Szerintem Luke-nak halvány lilla gőze sincs milyenek voltak a régiek, így elviekben nem követheti el az ő hibáikat újra. A szellemlátás meg szerintem csak az Egyensúly elhozatalának idejére "élt".

Engem az érdekelne, hogy Sidious miért nem pusztította el a Jedi Templomot? Így ha meg is ölik, a Jediknek végleg vége, hisz egy új padawan nem tudna sehonnan tanulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az épület állt, de az már más kérdés, hogy mi működik ott. Lehet, hogy a Birodalmi hírszerzés vagy más szervezet költözött be oda. De azt, hogy kibelezték, én biztosnak gondolom.

 

Kiváncsi lennék hogy a Jedi-holokromok megvannak-e még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon most, hogy a szellemmé válás képessége ismert ez általános eljárás lesz a Jediknél ezentúl?

Ez a remek concept art szerűség mutatja, hogy hangulatosan meg lehetne ez oldani... :) Az öreg szakállas Luke segítséget kér Yoda mesteréktől, és a Jedi tanács megvitatja kérését. :) Megismerhetnénk egy két olyan ős régi Jedit, akik csak most mutatnák meg magukat szellem alakban :hmm:

council_07_sm.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre több infó/álinfó szivárog az SW VII-ről, s én kezdek egyre szkeptikusabb lenni. Luke gyereke, Han és Leia gyereke, Obi-Wan visszatér, a nagy trió marad, Palpatine visszatér stb., stb., stb. Sokar beszélnek arról, hogy a Jedi rend újraalapítása, szellemidézés is legyen benne, csak egy dolog marad el: mi lesz az emberi háttérrel. A Star Wars nagyon-nagy erőssége abban volt, hogy az EMBERRŐL szólt: az új trilógia egy negatív, a klasszikus pedig egy pozitív karrierről, fejlődésről szólt. De középpontban az volt, hogy hogyan válunk felnőtté, reagálunk életünk legnagyobb traumájáról, ami születésünktől kezdve végigkísér minket: az ELSZAKADÁSRÓL. Anakin ezt rosszul kezelte - elbukott, Luke - hála igazi mentorainak - győzött. Számomra így a legnagyobb kérdés: mi lehet a következő emberi konfliktus, ami van annyira mély, hogy galaktikus hátteret ki tudjon tölteni, egyetemes legyen, egyszerre szóljon mindenkinek, és emellett szórakoztató is legyen. A klasszikus trilógia egyértelműen a felnőttéválás sagája, amelyben egy fiú és egy apa történetét, konfliktusát láthatjuk. Az előzményrészek, annak ellenére, hogy sok kritikus csak a CGI-csillogást látta bennük, a nehéz kérdésekre adott rossz válaszokról, a bukásról szólt - a Sötétséghez vezető út simább és járhatóbb - hallhattuk az EPV-ben Yodától, s láthattuk a prequelben. Mind a hat résznek emelett számos és számtalan forrássa volt: kezdve az Arthur-legendáktól, a szamuráj- és egyéb történelmi filmekig, a westernektől, az Oz, a csodák csodájáig, de képek, beállítások, díszletek, hangeffektek idézték fel Kubrick nagyszerű alkotását a 2001: Űrodisszeiát is. A legújabb trilógia vajon képes lesz e ilyen forrásokat egy egységes, új formátumban integrálni, s közvetíteni a nézőknek? Nem tudom, s mint már mondtam, szkeptikus vagyok. A Star Wars lelke ugyanis maga - a sokak által gyűlöletesnek kikiáltott - George Lucas, aki semmi mást nem tett, mint a világra való érzékenységét és befogadóképességét közölte, s öltötte univerzális formába úgy, hogy azt megértették kicsik és nagyok, szerették Amerikában, Ázsiában, Európában egyaránt. Kérdés az tehát, hogy 1. mi lesz a fő EMBERI KONFLIKTUS, mondhatnánk azt is a tanulság, mondanivaló? 2. lesz-e megint olyan univerzális, az emberiség közös tudatalattiját, közös élményét megragadó nyelvezete? 3. ha igen, mik lesznek ennek a forrásai? 4? Ha minderre képes lesz az új SW története, akkor menyire lesz kontinuitásban az EP I-VI-tal? Számomra ezek a legfontosabb kérdések, amikre a választ keresem. Annak idején, amikor az előzménytrilógia történetét találgattuk egy barátommal, akire mentorként is tekintek, hogy mi vezethet majd Anakin bukásához? (Merthogy bukni fog, az tudtuk, nem véletlenül néztük meg 97 után negyedévente a Szent Trilógiát, s elemeztük ki sok-sok sör és cigeratta mellett). Akkor egy kis füstös bárban - ahol sokat filozofáltunk, elemzve Asimov, Lem, Frank Herbert és James Redfield világát a Star Wars mellett - megtaláltuk a kulcsot: 1. a nő - legyen szó anyáról vagy szerelmről (aztán láthattuk, hogy mindkettőről) 2. a karriervágy. Akkor eltaláltuk, s elégedetten elfogyasztottunk jó pár korsó sört, s szemléltük, hogy hát igen, igazunk volt. De most nagyon keresem a válaszokat az EP VII-tel kapcsolatban, de igazából a kérdést sem találom. Jó ez? Abból a szempontból igen, hogy meglepetés lesz a film. Jó ez? Nem, mert nekem a Baljóstól a Jediig megadták a legfontosabb kérdésekre a választ. Számomra ez így kerek. Az eddigi részekben az volt a jó, hogy a STAR WARS ÉN MAGAM VAGYOK!!!! Ne higgyétek, hogy ez valami nagyképű maszlag, SOKAN VAGYUNK ÍGY EZZEL - EZ A MI/ÉN TÖRTÉNETÜNK/TÖRTÉNETEM!!! Talán csak azért, mert - bár a családtól való elszakadást, a karrierháborút, nagy szerelmet átéltem és élem - igaz, eddig még nem következett egy dolog az apaság. Talán ez lesz az? A hírinfókból igen. Mi az apaság legnagyobb konfliktusa? A gyermek elvesztése. Bár az apa-fiú kapcsolat a klasszikus trilógia ominózus pontja, de eddig a főhőst nem láthattuk apa szerepben!!!! (A főhőst most pozitív értelemben értem) Nem láthattuk még egy dolgot: a főhősről elfeledkezik a világ. Ez is egy fontos konfliktus-forrás lehet, tapasztalhattuk és tapasztalhatjuk sokszor, hogy tettünk kisebb és nagyobb dolgokat, de aztán csak sz@rtak a fejünkre. Csak addig voltunk jó, amíg.... Ismerős? A harmadik az irigység, ami a főhőst ki tudja kezdeni - bevallom, hogy most sikeres szakmai periódusomat élem, sokan utálnak is érte.... Szerintem az EP VII-IX-nek ez lehet az igazi kulcsa. Hogy miért? Mert láthattunk főhőst elbukni, főhőst megdicsőülni, de iz igazi csalódást még nem, hogy a főhőssel a világ fordul szemben, s nem ő világgal (Anakin bukását éppen az okozta, hogy igazából tartozni akart valamihez, így ő nem kitaszított lett, hanem soha nem lett igazán önálló egyén, nem vált azzá, aki igazából lehetett volna). Véleményem szerint ez lehet az igazi kulcspontja az új Star Warsnak. Ha ez lesz, akkor pedig az új trilógiának LUKE történetét kell folytatnia, s ebben az aspektusba beleillenek a gyermekek is. (Han és Leia karrierpályája a Jedi-vel igazából véget ért, hiszen a bohós-segítő és a királylány egymásra talált. A Timothy Zahn és az EU által erőltetett Leia Jedi-mester vonulatot mindig is erőltetettnek találtam. Őket max. egy Madine-Mon Mothma szerepben tudnám elképzelni). Mint mondtam, szerintem Luke-ról kell hogy szóljon a történet, s azokról, akik kitaszítják. Lehet ez maga az Új Köztársaság is, hiszen - hogy klasszikusokat idézzünk - senki sem lehet próféta a saját hazájában. A kitaszítás megjelenhet a gyermekei részéről is - a konfliktust Han és Luke között nem tudom elképzelni, mert a barátság teljesen mást jelent, mint bármilyen kényszerű vagy szükségszerű kapcsolat, az időtlen. Ahogy ezeket leírom, mindjárt kereshetjük is a választ, hogy van-e ennek forrása a mítoszokban, szép- vagy szórakoztató irodalomban vagy a művészet más területén. Számomra egy nagyon jó példa van: A Dűne messiása és A Dűne gyermekei. Lucastól nem állt messze a Frank Herbert-féle világ: a Tatuint az Arrakis ihlette, s említést is tesznek fűszerbányákról. (Megjegyzem, hogy szerintem a Dűnét éppen az érzékenysége miatt csakis Lucas lett volna képes hitelesen adaptálni. De szép is lett volna!!!) Igaz, hogy a Dűne gyermekei éppen arról szól, hogy egymásra találnak a gyermekek és az apa (SPOILER: Paul meghal, megjegyzem: igen pitiáner módon SPOILER VÉGE), de akár ez is lehet egy elfogadható alternatíva az új Star Wars-ban. Ha azt nézzük végülis egy meséről van szó, aminek jó ha Happy End a vége. Hamill nyilatkozott is arról, hogy szeretné, ha az új filmek könnyedebb stílusban, az eredeti trilógia hangvételében készülnének. Én bízom benne. S abban is, hogy klasszikus hőseinek - koruk ellenére - nem nyírják ki őket az új filmek oltárán, hiszen a korosztályomnak ők jelentik a gyermekkort. S nincs nagyobb tragédia, mint a gyermekkor vége.... A Star Wars az életről, s ne az elmúlásról szóljon. A konfliktusainkat legyőzni kell, s nem pedig általuk elpusztulni. Abban reménykedek, hogy JJ a rendező, mert a Super8-cal bebizonyította, hogy érti a Spielberg-Lucas-féle időtlen és optimista, szerethető világképet, s ezt át is tudja adni. Ha mindez teljesül, nem fog érdekelni a Jedi rend, a Birodalom martaléka, hogy modernizálódott egy Tie-fighter, hogy épül fel az új szenátus, mert mindez csak blabla. A Star Warsban ezek ezredrangú dolgok. Az a lényeg, hogy a szellemi és érzelmi síkja maradjon meg, azzal az optimizmussal, ami gyermekként ringathat el mindannyiunkat egy messzi-messzi galaxisban. Mert ha mindez teljesül, a legnagyobb értéket láthatjuk újra a csillagok között: önmagunkat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez szép volt lecsoka. Azt hiszem sokunk kételyeit és reményeit öntötted szavakba. Nekem is sokszor megfoghatatlan érzést jelent az EPVII -re gondolni, mert egyszerűen gőzöm sincs mi lesz benne. Ilyen eddig még nem volt de egyben ez a szép is benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

'Star Wars: Episode VII' Filmmakers Re-Creating Tatooine in the Desert

http://www.hollywoodreporter.com/news/star-wars-episode-vii-filmmakers-694620

 

Marokkóban épül a masszív Tatooine díszlet.

Minek mennek megint oda? Elvileg már semmi nem köti oda az öregeket...vagy esetleg a gyerkőcök mennek turista útra? Ez így önmagában nem túl izgalmas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, a TCW-ben is több ízben feltűnt úgy a Tatooine, hogy a főszereplőknek éppen köze nem volt hozzá (Darth Maul, Asajj vagy Papanoida látogatása). Szóval nem feltétlen kell a Skywalkereknek vagy Solóknak odamennie, mehet más is, történhet ott más is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.