Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ha nem a Sithek új generációja lesz az ellenség, akkor mégis mi a frászkarika?? Valami senkiházi faj,akiknek semmi köze az Erőhöz? A Jedik secperc alatt legyőznék őket. Ha meg kitalálnának egy másik csoportosulást,akik az Erő Sötét Oldalát használják, és nekik más lesz a nevük, akkor egyrészt erőltetett lesz, másrészt meg mindent összezavarnak majd vele. Nincs más választás, vissza kell hozni a Sitheket.

Azért az korántsem biztos, hogy pár évtized alatt kiépült egy olyan iszonyatosan erős Jedi Rend. És bizony ha csak pár tucatnyian vannak, akkor akár nagy létszámú nem Erőhasználók legyőzése is nehezükre eshet. Ezzel csak az a gond, hogy nem adna lehetőséget fénykardpárbajra.

Én továbbra is a Jedi Rend megosztottságában látom a logikus megoldást. Most kell újraépíteni a Rendet, ezt nyilván Luke akarja irányítani (mondjuk Anakin és Yoda segítségével). Van akinek ez nem tetszik, mást akar és ebből kész a káosz.

 

De hogy mindenki lelkivilága megnyugodjon, lehetne egy olyan kompromisszumot kötni, hogy újraértelmezik a Próféciát, mondjuk úgy hogy Anakin a Sitheket ölte meg, de a Sötét Oldalt nem, mert az benne van minden Erőhasználóban. Így bármikor újra felbukkanhatnak a Sithek. Vagy módosulhat a jövendölés oly módon, hogy kiderül, nem Anakin volt a kiválasztott, hanem a Skywalkerek, amibe Luke és utódai is beletartoznak...

Nincs azzal gond, hogy sokkal később újra kikiáltja magát vmi sötét Erőt használó sithnek, tartja magát a Sith Rend hagyományaihoz, stb.. Csak ez aligha fér bele ebbe a max. 50-60 évbe, ami eltelik az Ep.7-ig.

A saga eddig arról szólt, hogy felfedte magát a Sidious-féle Sith Rend, volt egy nagy terv, átvették a hatalmat, majd Luke és Anakin felszámolta őket. Ha erre előkerülne egy másik Sith Rend, akkor az nem a saga folytatása lenne, hanem egy teljesen új vonal. Akkor az ne Ep.7 legyen, hanem bármi más.

Ha az eredeti szálat akarják folytatni, akkor abban reálisan nincs helyük sitheknek. Újraépült a Köztársaság és jó eséllyel a Jedi Rend is. Eltelt közben sok év, nyilván nem zökkenőmentes az új politikai rendszer működése, a társadalomban se lehet mindenhol béke, ill. a Rend se lehet túl egységes. Az ilyen és ehhez hasonló dolgokból következhetnek olyan konfliktusok, amik áthatják az új trilógiát.

 

Miért lenne sokkal kisebb jelentőségű?

Elsősorban a sithek eltüntetése volt Anakin rendeltetése. Vadert visszafordította a helyes útra, majd megölte Sidious-t. Ezzel megszabadította a galaxist a sithektől.

Persze valószínűleg nem örökre, de a Sidious-féle (ide tartozik az egész sith vonal, ami az Ep.1-ben fedte fel magát) Sith Rend soha nem létezik már többé. Ahogyan a Köztársaságban látott Jedi Rend sem. Teljesen mindegy kik fogják magukat jedinek és sithnek nevezni később, ezek már soha nem lesznek olyanok, mint elődeik. És ez így van jól.

Ha Anakin halála után pár évtizeddel rögtön előkerül egy új sith, akkor lényegében Anakin "csak" a Birodalmat buktatta meg, nem a sitheket. Ennek pedig kisebb súlya van.

 

A Sith hadsereg gondolatától engem is kiver a víz, de azzal nem lenne nagy bajom, ha jönne egy ismeretlen szereplő, aki megpróbálná feléleszteni a Sith eszméket, amiben egyetértünk, hogy kiirthatatlan. Akkor pedig előbb utóbb követői is lesznek. Azaz ezen az alapon Anakin kiválasztottsága abszolút megkérdőjelezhető. Én ezerszer is inkább látnék új Sitheket, mint egy újabb rosszul működő rendszert az új trilógiában.

Mondom, itt nekem csak az idővel van bajom. Ezen kívül, egy ismeretlen sithnek semmi köze a sagához, Semmilyen tekintetben nem köthető a saga sithjeihez. Innentől kezdve az Ep.7-ben nincs létjogosultsága. Egy spin-offban ellőhetik ezt az ötletet, mert amúgy igényesen megvalósítva nem lenne rossz, sőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

yodinhoo! Olyanról szó se volt, hogy eltűnik a sötét oldal eszméje. Anakin egyensúlyt hozott az Erőbe, mert kinyírta a sith rendet. Ennyi történt.

 

Ez így sztem elég paradox dolog. Igazából akkor lenne egyensúlyban az erő, ha ötvöződne a két oldal, nem lenne light meg dark side, csak egy, ami magába olvasztja az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így sztem elég paradox dolog. Igazából akkor lenne egyensúlyban az erő, ha ötvöződne a két oldal, nem lenne light meg dark side, csak egy, ami magába olvasztja az egészet.

A SAGA Részlegben van erről topik, ott rengeteget elmélkedtünk erről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a Disney erőszakosan gyakorolja a tulajdonosi jogait , olyan dolgokban veszi ki a döntés jogát Lucas/Kennedy kezéből, amik sikeresek voltak, vagy sikerre számíthattak (lásd: Clone Wars, SW 1313). Minden régi Lucasfilm produktum mögött megvolt Lucas filozófiája, ami lehet hogy az EP VII-IX kapcsán el fog veszni. Anélkül meg mit ér az egész? Főleg a SW 1313 törlése rémísztő, mert az nem egy gyerekeknek szóló játék lett volna. Ebből kiindulva, ugyan miféle gyermeteg hangvételű EP VII-et fogunk kapni? Ez itt az aggályom. "Ennek a gondolatmenetnek a végén csak sötétséget látok"

Mintha Dzséjt már párszor tisztázta volna ezt az SW 1313 törlést. Másrészt az már a felvásárláskor egyértelmű volt hogy Kennedy csak az új Sw trilógiában, sőt egyelőre csak az ep.7-ben kap szabad kezet. Arról sosem volt szó, hogy például a Clone Wars-ban majd ővé lesz az utolsó szó (ez már csak azért is irreális lett volna mert a vetitést a Disney csatorna kellett volna átvegye aminek a vezetésében viszont Kennedy egyértelműen nem ül benne).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A napokban felröppent a történettel kapcsolatos hírről eszembe jutott valami.

 

Annak idején 1999 és 2003 között futott a The New Jedi Order regénysorozat, melyben egy másik galaxisból érkezett Yuuzhan Vong-ok érkeztek a galaxisba. A regényszorozat készítői eredetileg Sith inváziót akartak de ezt Lucas megvétózta. Vajon miért? Akkoriban mikor a regényciklus elindult Lucas állítólag még fontolgatta, hogy a prequel után megcsinálja a sequel trilógiát is. A starwars.com-on is még sokáig fenn volt az EP7-8-9 felirat. Lehet, hogy már akkor létezett egy újabb Sith támadás, fenyegetés ötlete és Lucas ezért nem akarta, hogy a TNJO regénysorozat ezzel foglalkozzon? :hmm:

Arról se szabad elfeledkezni, hogy Luke halálát állandóan megvétózta az Endor utáni EU-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hazafele a vonaton (unalmamban) elgondolkodtam, hogy hogyanis lehetne megoldani azt, hogy az új trilógiában ne tűnjenek fel sithek és mégis meglegyen az a háborús-fénykardpárbajos Star Wars hangulat.

 

Kezdeném azzal, hogy a Birodalom maradékát én szeretném viszontlátni, ugyanis az epIV-ből tudjuk, hogy a különböző szektorokat a tartományi kormányzók közvetlenül irányítják. Nos ha ezek nem totális balf*szok, akkor képesek rá, hogy kihasználják az alkalmat arra, hogy a főnök halála után "kivágjanak egy tetemes rész a nemrég szabaddá vált tortából". Ugyan itt nem a főbb szektorok kormányzóira gondolok, hisz azokat a ha nem is a nép, de a Lázadás gyorsan kipucolhatta. Inkább az Expansion Region és a Mid Rim (esetleg az Inner Rim) szektoraira gondolok, ahova a lázadók megmaradt flottája már nem érhetett el időben a felszabadításhoz. Esetleg még egy szövetséget (vagy egy konföderációt) is el tudnék képzelni a birodalmi kézen maradt szektorok között.

A másik nagyhatalom természetesen a Lázadás utódja lenne (hívjuk itt most Köztársaságnak). Ennek a központja ugye a gazdagabb Core Worlds és a Colonies, ugyanis az endori győzelmet követően az a maroknyi hadihajó azonnal elindult volna ezeket a rendszereket felszabadítani, mint a Galaxis legfontosabb rendszereit.

A harmadik frakció (igen az én víziómban 3 fél harcolna egymással) a felemelkedett bűnszervezetek lennének. Ugye a Birodalom megszűnésével az államosított kereskedelmi és szállítmányozási láncok megszakadnának, ezzel éhínséget okozva szerte a Galaxisban. A tartományi kormányzók által uralt területen a rendszer kisebb-nagyobb foltozgatásokkal még úgy ahogy működne, de a Lázadás által felszabadított területeken azzal a kis flottával nehezen megoldható, hogy a harc mellett még élelmet is szállíthassanak minden bolygóra. És itt jönnek képbe a bűnözők (például a huttok), mint flottával rendelkező fél, akik a harcokkal nem törődve biztosítják az áruforgalmat a Peremvidék és a Galaxis közepe között, így befolyást (és nem kevés kreditet) szerezve a fent említett két térségben.

 

A SW érzés háborús része letudva, de említettem sithek nélküli fénykardpárbajokat is. Nos én ezt úgy tudnám elképzelni, hogy Luke törekvése arra hogy visszaállítsa a Rendet kudarcba fullad. Elképzelésem szerint Luke egyik első tanítványa (tehát mint befolyásos jedi) otthagyná a Rendet, hogy fejvadásznak/zsoldosnak/személyi testőrnek álljon, és ezt egy nagyobb kiválási hullámot idézne elő. A Rendhez hű jediknek (köztük Luke másik tanítványával - a főszereplővel) meg meg kellene küzdenie a volt társával és a többi romlott jedivel.

 

Az epVII-et magát úgy tudnám elképzelni, hogy a Köztársaság (ekkor még egy egységes Jedi Renddel) és a Birodalom maradéka még háborúzik, de a harcok nemsokára a végükhöz érnének, ugyanis a Birodalmi erők lassan kezdenének felmorzsolódni. Bemutatnák a Köztársaság szerkezetét, a bűnöző szervezetek befolyását, a még mindig Birodalmi uralom alatt senyvedők életét és magát a Jedi Rend mindennapjait és a benne egyre jobban feszülő ellentéteket. És a film vége fele jönne az árulás: a bűnözők váratlan támadást indítanak a védtelen Coruscant ellen a magát eladó jedi vezetése mellett. A Köztársaságban kitör a pánik, a kormányzók megússzák a vereségüket, a jedi rend pedig kettészakad. Ergo jöhet a várva várt folytatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ilyen jellegű folytatást és történetet már többen is pedzegettünk itt, de most szépen összefoglaltál egy részletesebb lehetőséget. Én támogatnám.

 

Többször írtam már, hogy ugyan elcsépelt lenne az áruló/kiváló/kettészakadó jedik konfliktusa, de a sithek visszarángatása is legalább annyira sablonos lenne. Csak utóbbi ráadásul még eléggé bele is köpne az eddigi saga lényegiségébe (Anakin/Vader/Kiválasztott vonal).

 

Amit én a jedi fronton mindenképp elvárok:

Luke (és akár Leia) kapcsolatának kibontása apjával, mélyenszántó beszélgetés(ek) a múltról, az Erőről, a családról és az új Rend jövőjéről. Meg kell erősíteni azt, hogy (a jó) Anakin tényleg visszatért és immár a pozitív oldalon tevékenykedik, mégha csak az Erőn keresztül is.

Ezen kívül kéne egy új Rend, aminek az arculatát azért Luke szabja meg és új utakon jár a klasszikus Rendhez képest. Túlélő (66) jediket nem akarok látni, legyen Luke a legidősebb jedi, maradjon valódi tartalom Yoda mondatai mögött (Luke, az utolsó jedi te leszel). Leiát szívesen megnézném jediként, egy ilyen Erőérzékeny karaktert kár lenne "veszni hagyni", pláne amikor még Luke-on kívül nincs igazán jedi.

Az árulás/megosztottság egy ilyen képlékeny korszakban bárhogy bekerülhet a képbe a jediknél is, itt csak az a lényeg, hogy lehetőleg logikus és minél eredetibb legyen s sztori ezen része.

Ja, és a Kiválasztott mítoszát kifejthetnék végre rendesen.

 

A galaktikus konfliktusra pedig nagyon jó ötlet, amit írtál. A Birodalom maradékát azért megnézném, egy ekkora rendszer nem tűnik el csak úgy nyomtalanul még 20-30 év alatt sem. Azért komoly haderejük maradt. Ugyanakkor nem lenne jó, ha az új részek a Birodalomról szólnának, ezért is lenne nagyon jó, ha akkor kapcsolódnánk be, amikor a végső stádiumban van ez az ütközet és a Köztársaság már közel a teljes diadalhoz.

Aztán jöhetne az új ellenség, amire a bűnbandák nagyon jó alapot szolgáltatnak. A fejvadászok, csempészek, egyéb bűnözők folyamatosan jelen vannak a sagában, de kulcsszerepet sose kapnak. Ennek ellenére a legnépszerűbb karakterek jó része közülük kerül ki. Ezt a vonalat luxus lenne kiaknázatlanul hagyni. Most új ellenség kell és a legeredetibb ötlet egyben a legkézenfekvőbb is. Ráadásul logikus, illik a sztoriba, egyszóval tökéletes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Leiát szívesebben látnám a Szenátus élén - akár úgy is mint főkancellár -, minthogy a Jedi Rend tagjaként, hisz az Erő sosem volt igazán vele, ellenben a politikai érzékkel.

És ha már itt tartunk a többi szereplő sorsáról is lennének elképzeléseim. Hant szívesen látnám viszont mint tábornok - ugye a RotJ-ban betöltött szerepe alapján. Wedge mint admirális feltűnhetne. Landot a minisztériumban tudnám elképzelni, hisz már a Felhővárost is egész jól el tudta vezetni. Luke ugye evidens. Csak Chewie-t nem tudom sehova bepaszírozni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Leiát szívesebben látnám a Szenátus élén - akár úgy is mint főkancellár -, minthogy a Jedi Rend tagjaként, hisz az Erő sosem volt igazán vele, ellenben a politikai érzékkel.

Igaz, hogy csak halovány megvillanásai voltak Leia Erőérzékenységének, de ne felejtsük el, hogy Luke sem használta aktívan és tudatosan az Erőt, amíg nem tudta meg Obi-Wantól, hogy milyen képességek birtokában van és mikre lehet képes vele. Leia pedig csak a saga végére lehet biztos abban, hogy tényleg Luke testvére és feltehetőleg benne is megvan mindaz, ami Luke-ban. Innentől nekem nem lenne visszás, ha jedi válna belőle.

A politikai érzék valóban dominánsabb, de a jedik azért nem csak harcosok voltak. Rengeteg diplomáciai feladatuk volt mindig is, Obi-Wan pl. messze földön híres volt remek diplomáciai érzékéről. Ráadásul egy ilyen képlékeny korszakban, mint a klasszikus trilógia utáni, nagyon is jól jöhet egy jedi diplomata. Ettől függetlenül akár a Szenátus vezetője (vagy csak szimpla szenátor) is lehetne. Nem kell feltétlen úgy elkülönülni az új Rendnek és Köztársaságnak, mint a réginek.

 

És ha már itt tartunk a többi szereplő sorsáról is lennének elképzeléseim. Hant szívesen látnám viszont mint tábornok - ugye a RotJ-ban betöltött szerepe alapján. Wedge mint admirális feltűnhetne. Landot a minisztériumban tudnám elképzelni, hisz már a Felhővárost is egész jól el tudta vezetni. Luke ugye evidens. Csak Chewie-t nem tudom sehova bepaszírozni

Jó ötletek. Chewie lehetne Han segítője/testőre/helyettese. De akár tolhatják tovább az űrben is, hisz ott sem ügyetlenek, akkor pedig maradhatna a kapitány-másodpilóta/kapitányhelyettes kombó.

Amúgy Chewie leginkább azért lóg ki a klasszikus sagából, mert vuki és olyan állatiasnak és primitívnek tűnik. A régi epizódokban nem szerepelt annyi idegen faj, legalábbis komolyabb szerepben. A prequel (és a TCW) viszont rámutatott arra, hogy a legfurcsább teremtmények is simán lehetnek intelligensek vagy fejlettek. Így Chewie is feltűnhet nagyjából bárhol, akár a vukik képviselőjeként a Szenátusban.

Nem tudom milyen a vukik életciklusa, de Chewie már az Ep.3-ban sem tűnt gyereknek, azóta legalább 40-50 év telik el. Szóval gondolni kell arra is, hogy az a fajta erőtől duzzadás és harci modor már nem biztos, hogy megy neki, mint korábban. Ez érvényes persze Hanra is. Jediknél még védhető lenne a dolog, mert láttuk pl. Dooku vagy Palpi is mire volt képes öregen is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, hogy csak halovány megvillanásai voltak Leia Erőérzékenységének, de ne felejtsük el, hogy Luke sem használta aktívan és tudatosan az Erőt, amíg nem tudta meg Obi-Wantól, hogy milyen képességek birtokában van és mikre lehet képes vele. Leia pedig csak a saga végére lehet biztos abban, hogy tényleg Luke testvére és feltehetőleg benne is megvan mindaz, ami Luke-ban. Innentől nekem nem lenne visszás, ha jedi válna belőle.

Jajjj, ne is mondd. :lol: Tudom, kicsit OFF-topik, mert az EPVI.-hoz kapcsolódik, de amikor Leia azt mondja a film végén, hogy érzi, hogy nem halt meg Luke, mindig elmosolyodok, hogy "Leia, ne játszd itt a Jedit, még fingod sincs az Erőről." :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jajjj, ne is mondd. :lol: Tudom, kicsit OFF-topik, mert az EPVI.-hoz kapcsolódik, de amikor Leia azt mondja a film végén, hogy érzi, hogy nem halt meg Luke, mindig elmosolyodok, hogy "Leia, ne játszd itt a Jedit, még fingod sincs az Erőről." :D

Azért ilyen kemény dolgokat érezni lehet az Erőn át. ;) Bár Leiára ekkor már elég sok ragadt Han stílusából is (meg amúgy se volt túl simulékony). :)

 

Én úgy látom, hogy van az a szintje az Erőérzékenységnek, amikor a delikvens nem is tud semmit az egészről, de érez dolgokat. Azt hiszi természetes megérzések, telepátia, akármi. Ezért érezte Leia az Ep.5-ben Luke helyzetét vagy ezért mondta, hogy érezte, hogy testvérek és Luke nem halt meg az Ep.6-ban.

Emellett van a tudatos Erőhasználat, amikor az illető tisztában van a képességeivel, az Erő alapvető működésével és így ő irányítja a dolgokat. Így olyan dolgokat is meg tud tenni, amiről amúgy nem gondolná, hogy képes rá (Ep.5. - Yoda és Luke).

Leiának eszébe sem jut mondjuk tárgyakat mozgatni, hisz nem is tud róla, hogy lehet.

 

De, hogy ne csak offoljunk :) :

Az Ep.7-re Leia eljuthat a tudatos Erőhasználó szintjére, ami nekem feküdne. Valahogy olyan érzésem van, hogy Anakin gyermekeinek igenis az aktív Erő útjára kell lépniük. Ez így lenne stílszerű.

Ettől még persze nem kéne neki 40-50-60 évesen lenyűgöző fénykardpárbajokba bonyolódnia, elég lenne a diplomáciai fronton tevékenykednie, de használni az Erőt ha kell, esetleg tanítani másokat.

Yoda sem harcolt a saga nagy részében, mégis sugárzott róla az, hogy ízig-vérig jedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy ha Leiából is jedit csinálnak, akkor nem lesz egy "nagy öreg" se akin keresztül megismerhetjük a Köztársaság működését (főleg ha Billy Dee nem tér vissza - bár mostanában elég sok mindenben szerepelt, annyira mégsem lehet lecsúszva).

Arról nem is beszélve milyen lenne már ha az új Jedi Rendet és az új Köztársaságot is Anakin "kölykei" irányítanák :D

 

Chewie-val meg az a gond, hogy ő a trilógia alatt nem nagyon fejlődött sehova. Mindig csak mint "Han árnyékaként" volt jelen és mindig ugyanazt csinálta. Így nehéz elképzelni, merre is vitte a sors valójában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem is beszélve milyen lenne már ha az új Jedi Rendet és az új Köztársaságot is Anakin "kölykei" irányítanák :D

Az új Rendet szerintem (hitelesen és stílusosan) csak Luke irányíthatná. Ha pedig Leia tisztán politikus (esetleg főkancellár) lenne, ahogyan vázoltad, akkor nem ugyanúgy ő venne részt a Köztársaság irányításában? Ugyanott tartanánk Anakin "kölykeivel". :)

Mondjuk szerintem nem lenne nagy baj, elvégre a Skywalker családról kell szóljon a saga.

 

Chewie-val meg az a gond, hogy ő a trilógia alatt nem nagyon fejlődött sehova.

Akkor épp itt az ideje. :)

De felőlem maradhat Han mellett is, csak az már kicsit vontatott lenne. Öregesen elvannak egymás mellett, mint vmi háziállat-gazdi viszony, pláne az asszonnyal (Leia) kiegészítve. :D

Annyira nem izgat Chewie sorsa, csak ne ilyen Holiday Special feelingű dolgot kapjunk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hazafele a vonaton (unalmamban) elgondolkodtam, hogy hogyanis lehetne megoldani azt, hogy az új trilógiában ne tűnjenek fel sithek és mégis meglegyen az a háborús-fénykardpárbajos Star Wars hangulat.

 

Tetszetős elképzelés. Nekem is jobb lenne egy nagy ürcsatákkal megspékelt, leszámolás a birodalom maradékával, hadurakkalk stb. De ez a Thrawn trilógia. EU. Arról meg úgy tudjuk hogy nem lehet, mert a sztory nem EU-s lesz a Disney szerint.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszetős elképzelés. Nekem is jobb lenne egy nagy ürcsatákkal megspékelt, leszámolás a birodalom maradékával, hadurakkalk stb. De ez a Thrawn trilógia. EU. Arról meg úgy tudjuk hogy nem lehet, mert a sztory nem EU-s lesz a Disney szerint.

Miért lenne ez a Thrawn szál? Sokféleképp ki lehet dolgozni egy alapötletet, nem kell az EU-hoz tartani magukat és akkor nem lesz olyan. Ennyi. :)

Ennyi erővel minden el lett lőve az EU-ban, tehát semmit se lehet betenni az Ep.7-be. Szerintem a Disney kijelentése csak arra vonatkozott, hogy nem lesznek (főbb) szereplők vagy konkrét cselekmények 1-1-ben átemelve. Ettől még sok olyan motívum előkerülhet, ami hajaz az EU-ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabo: Csak egy baj van az elképzeléseddel. Hogy az EP6 után nem marad Birodalom. Lefejezték. Már Coruscanton is szobrot döntöttek ami azt jelenti hogy az ottani helyőrségnek is annyi. Ha egy nagy haderő feje elhull annak annyi lsd Hitlert. Meghalt és az összes német katona megadta magát, nem maradtak sejtek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel a hasonlattal csak az a gond, hogy a Náci Németország először a haderejét vesztette el , és csak utána a vezérét (arról nem is beszélve, hogy a háborút már jóval Hitler halála előtt elvesztették - ergo a "nagy haderő feje akkor már nem hullatott el ;) ", plusz sokan Hitler eleste után is harcoltak :P ). Itt pont fordítva van, a flotta nagy része megmaradt, és mivel a tartományok működésébe az Uralkodó amúgy sem folyt különösebben bele, nem hiszem hogy azok csak úgy hirtelen összeomlottak volna. Így is szinte önállóan működtek, véleményem szerint addigra az Uralkodó csak mint koordinátor volt - ergo megmondta, hogy te ide küldj flottát, te ezeket verd le, te ennyi új csillagrombolót gyárts stb. Ha a kormányzóknak csak egy harmada fele olyan ambiciózus mint Tarkin volt, nem valószínű hogy "a kikapart gesztenyéjüket otthagyták volna", csak azért mert a főnöknek harangoztak. Épp ellenkezőleg kaptak volna az alkalmon, hogy megszabadulhatnak a póráztól.

 

Az meg hogy Coruscant-on miket dűtögetnek az egy dolog. Attól még Bivalyb*sznádon vígan belelövethetnek az ünneplő tömegbe, ezzel biztosítva a rend és a rendszer fennmaradását a rendszerben (ez a megfogalmazás így elég furcsán jött ki :D)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hazafele a vonaton (unalmamban) elgondolkodtam, hogy hogyanis lehetne megoldani azt, hogy az új trilógiában ne tűnjenek fel sithek és mégis meglegyen az a háborús-fénykardpárbajos Star Wars hangulat.

 

Kezdeném azzal, hogy a Birodalom maradékát én szeretném viszontlátni, ugyanis az epIV-ből tudjuk, hogy a különböző szektorokat a tartományi kormányzók közvetlenül irányítják. Nos ha ezek nem totális balf*szok, akkor képesek rá, hogy kihasználják az alkalmat arra, hogy a főnök halála után "kivágjanak egy tetemes rész a nemrég szabaddá vált tortából".

Az EPVI után 30 évvel még mindig kis birodalmi sejtek uralnak szektorokat? Remélem azért ennél több ötlet lesz benne. Remélem nem erőltetik bele a Birodalmat semmilyen formában. Elcsépelt és uncsi is lenne ha még mindig ezen rugózna az új Köztársaság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig szerintem vagy ez kellene, vagy a korábban Dzséjt által említett dolog, hogy rengeteg kisebb állam, de véleményem szerint Sidiuos olyan jól összerakta azt a Birodalmat, hogy az nem tűnhet el csak úgy varázsütésre csak azért, mert a főnök eltűnik a képből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk azt esetleg lehetne, hogy a Birodalom kissé átalakult formában létezik még itt-ott. Lehetne azt hogy a Birodalom maradékával békét köt az Új Köztársaság. Megszabnak néhány feltételt persze -le kell mondaniuk a katonai terjeszkedésről. Ha csak a gyanú árnya is felmerül, hogy ellenségesen lépnek fel a Köztársaság felé akkor sz*rrá bombázzák őket és az állampolgáraiknak bizonyos fokú szabadságot muszáj biztositaniuk, például nem jöhetnek létre munkatáborok vagy ehhez hasonlók.

 

Ennek úgy lenne értelme, ha az Új Köztársaság meg az Új Birodalom tényleg szövetséges lenne ebben az új trilógiában és az új fenyegetéssel közösen néznének szembe.

Nyilván nem azonnal, de mondjuk egy idő után mikor már látszik hogy a baj akkora, hogy ott már galaktikus összefogás kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 év alatt eltűnhetett. Az nem varázsütésnyi idő.

Szerintem az még a földi történelemben is rövid idő, nemhogy a messzi messzi galaxisban ahol a Köztársaság már 1000 éve állt fenn

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek úgy lenne értelme, ha az Új Köztársaság meg az Új Birodalom tényleg szövetséges lenne ebben az új trilógiában és az új fenyegetéssel közösen néznének szembe.

Nyilván nem azonnal, de mondjuk egy idő után mikor már látszik hogy a baj akkora, hogy ott már galaktikus összefogás kell.

Így lenne értelme.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De gondolom az EpVII nem azzal indítana, hogy ez a két nagyhatalom összefog. Szépen fel kellene vezetni, hogy ez a 2 mennyire utálja egymást (mondjuk egy két fél közötti háborúval) és a harmadik fél hirtelen megjelenésést, majd jöhet az EpVIII ahol továbbviszik a konfliktusokat, és az utolsó részre létrejöhet az összefogás a közös fenyegetés ellen

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz ezzel nekem még az is bajom, hogy Anakin és a jók győztek az EPVI végén. A nagy örömünneplés is ezt sugallta. Ha most kiderülne, hogy csak részgyőzelmet arattak, akkor az eléggé tompítaná az EPVI és a régi filmek küzdelmeit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a két fél közötti háborúnak annyira nem örülnék: 30 év alatt csak sikerült domináns pozicióba kerülnie az egyik félnek. Inkább annak örülnék ha az ep.7 elején egy gyengélkedő béke lenne kettejük között ami olyan feszült lenne, hogy a felek szinte ugrásra készen várnák a folytatást. Úgy képzelném, hogy az Új Köztársaság csak azért kötött békét mert kerülni akarta a fölösleges vérontást és mert az Új Birodalom élére olyanok kerültek akik felmérték, hogy óriási szivás lenne tovább izmozni ezért asztalhoz lehet velük ülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.