Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Annyira kamunak tűnik, hogy komolyan meg kéne erőltetnem magam ahhoz, hogy egyáltalán felhúzzam magam rajta.

Találtam egy értelmes oldalt, ahol értelmes cikket olvastam az egészről. Nagyon tanulságos

http://www.hitfix.com/motion-captured/buzzkill-why-todays-big-star-wars-episode-vii-rumors-are-complete-nonsense

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, hogy a lehetséges szerelmi szál hogyan alakítja majd a trilógia folyamán a történetet.

Lesznek e szerelmi csalódások miatt durcis ijfú jedi lovagok, akiket hatalmába kerít a sötét oldal :P

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, hogy a lehetséges szerelmi szál hogyan alakítja majd a trilógia folyamán a történetet.

Lesznek e szerelmi csalódások miatt durcis ijfú jedi lovagok, akiket hatalmába kerít a sötét oldal :P

 

Remélem ilyen formulában még egyszer nem jelenik meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az nem alternatíva,hogy Sithek nem lesznek benne, ne is számítson rá senki. Sithek nélkül nem SW a SW, ha kinyírta őket Anakin, ha nem.

Bármikor visszahozhatók, és vissza is hozzák majd őket. A Lucasfilmnél is tudják, hogy a Jediknek csak a Sithek lehetnek méltó ellenfelek, a többi csak parasztvakítás meg spekuláció.

Azért ezekkel nem annyira értek egyet. Egyáltalán nem bármikor visszahozhatók, ebbe nem folynék bele megint, mert korábban részletesen kibeszéltük a témát. Ha megint sith főellenségek lesznek, az egyszerűen fantáziátlanságra vall.

 

Szóval benne lesz(nek), a kérdés csak az, hogy milyen történetbe ágyazva.

Szerintem itt lenne a lehetőség, hogy teljesen más oldalról közelítsék meg a sith témát. Az eddigi 6 filmben és a TCW-ben is jelen vannak a sithek, mint főellenségek. Viszont az egész megközelítés karakterközpontú. Nem annyira azon van a hangsúly, hogy sithek, mintsem hogy Sidious és az ő nagy terve, Dooku, Maul (TCW). Mindegyikük nagyon erős egyéniség és ez viszi a karakterüket a sztoriban. Magukról a sithekről, a szokásaikról, hagyományaikról, történelmükről, gyökereikről, kódexükről, stb. vajmi kevés infot kapunk.

Ha az új trilógiában előkapják őket, akkor vmi új kell és ebben nagy potenciál van. A jedikről sokat fedtek fel, a sithekről szinte semmit. Ezzel lehetne nagyot robbantani. Ha erre rászőnek egy remek történetet, akkor nagyon jó kilátásaink vannak.

 

Mondjuk egy Új Sith Birodalom és egy Jedik által irányított Új Köztársaság végső összecsapásáról is szólhatna ez a Trilógia, a IX. részben egy hatalmas tömegpárbajjal Jedik és Sithek közt a Jedi Templomban például.

Na már csak az kéne, hogy nem is 1, 2, de egy egész hadseregnyi sith kerülne elő a nagy semmiből. Elnézve a Luke-Han-Leia trió színészeinek korát, nem telik el annyi idő az Ep.6 és 7 közt, hogy ennyi sith jöjjön be a képbe. Palpi-ék tuti nem tűrtek meg maguk mellett másokat, így ha még mondjuk csak az Ep.9-re terveznének hadsereget, az is koncepciótlan túlzás lenne.

 

Az hogy sokan úgy érzik,Ani áldozata válik ettől semmissé, az azért van, mert -még- túlságosan a Prófácia alapján gondoljuk az egészet, miközben lehet,hogy ezekben az új részekben kapunk egy totál új értelmezést...

Nem csak a prófécia játszik ebben szerepet. Nemcsak Anakin, de az egész eddigi SW esszenciáját rombolná le ez a lépés. Évezredekre tűntek el a sithek anno, most meg ~40 év múlva már vissza is térnének. Palpi-ban az volt a zseniális, hogy nem a megszokott brute force megoldással akart hatalomra jutni, hanem egy korszakalkotó tervvel. Ennek a jelentősége is degradálódna. Ahogyan Yoda és Obi öregkori munkássága és áldozata is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ezekkel nem annyira értek egyet. Egyáltalán nem bármikor visszahozhatók, ebbe nem folynék bele megint, mert korábban részletesen kibeszéltük a témát. Ha megint sith főellenségek lesznek, az egyszerűen fantáziátlanságra vall.

 

 

Szerintem itt lenne a lehetőség, hogy teljesen más oldalról közelítsék meg a sith témát. Az eddigi 6 filmben és a TCW-ben is jelen vannak a sithek, mint főellenségek. Viszont az egész megközelítés karakterközpontú. Nem annyira azon van a hangsúly, hogy sithek, mintsem hogy Sidious és az ő nagy terve, Dooku, Maul (TCW). Mindegyikük nagyon erős egyéniség és ez viszi a karakterüket a sztoriban. Magukról a sithekről, a szokásaikról, hagyományaikról, történelmükről, gyökereikről, kódexükről, stb. vajmi kevés infot kapunk.

Ha az új trilógiában előkapják őket, akkor vmi új kell és ebben nagy potenciál van. A jedikről sokat fedtek fel, a sithekről szinte semmit. Ezzel lehetne nagyot robbantani. Ha erre rászőnek egy remek történetet, akkor nagyon jó kilátásaink vannak.

 

 

Na már csak az kéne, hogy nem is 1, 2, de egy egész hadseregnyi sith kerülne elő a nagy semmiből. Elnézve a Luke-Han-Leia trió színészeinek korát, nem telik el annyi idő az Ep.6 és 7 közt, hogy ennyi sith jöjjön be a képbe. Palpi-ék tuti nem tűrtek meg maguk mellett másokat, így ha még mondjuk csak az Ep.9-re terveznének hadsereget, az is koncepciótlan túlzás lenne.

 

 

Nem csak a prófécia játszik ebben szerepet. Nemcsak Anakin, de az egész eddigi SW esszenciáját rombolná le ez a lépés. Évezredekre tűntek el a sithek anno, most meg ~40 év múlva már vissza is térnének. Palpi-ban az volt a zseniális, hogy nem a megszokott brute force megoldással akart hatalomra jutni, hanem egy korszakalkotó tervvel. Ennek a jelentősége is degradálódna. Ahogyan Yoda és Obi öregkori munkássága és áldozata is.

Sithek nélkül nincs SW!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ezekkel nem annyira értek egyet. Egyáltalán nem bármikor visszahozhatók, ebbe nem folynék bele megint, mert korábban részletesen kibeszéltük a témát. Ha megint sith főellenségek lesznek, az egyszerűen fantáziátlanságra vall.

 

 

Szerintem itt lenne a lehetőség, hogy teljesen más oldalról közelítsék meg a sith témát. Az eddigi 6 filmben és a TCW-ben is jelen vannak a sithek, mint főellenségek. Viszont az egész megközelítés karakterközpontú. Nem annyira azon van a hangsúly, hogy sithek, mintsem hogy Sidious és az ő nagy terve, Dooku, Maul (TCW). Mindegyikük nagyon erős egyéniség és ez viszi a karakterüket a sztoriban. Magukról a sithekről, a szokásaikról, hagyományaikról, történelmükről, gyökereikről, kódexükről, stb. vajmi kevés infot kapunk.

Ha az új trilógiában előkapják őket, akkor vmi új kell és ebben nagy potenciál van. A jedikről sokat fedtek fel, a sithekről szinte semmit. Ezzel lehetne nagyot robbantani. Ha erre rászőnek egy remek történetet, akkor nagyon jó kilátásaink vannak.

 

 

Na már csak az kéne, hogy nem is 1, 2, de egy egész hadseregnyi sith kerülne elő a nagy semmiből. Elnézve a Luke-Han-Leia trió színészeinek korát, nem telik el annyi idő az Ep.6 és 7 közt, hogy ennyi sith jöjjön be a képbe. Palpi-ék tuti nem tűrtek meg maguk mellett másokat, így ha még mondjuk csak az Ep.9-re terveznének hadsereget, az is koncepciótlan túlzás lenne.

 

 

Nem csak a prófécia játszik ebben szerepet. Nemcsak Anakin, de az egész eddigi SW esszenciáját rombolná le ez a lépés. Évezredekre tűntek el a sithek anno, most meg ~40 év múlva már vissza is térnének. Palpi-ban az volt a zseniális, hogy nem a megszokott brute force megoldással akart hatalomra jutni, hanem egy korszakalkotó tervvel. Ennek a jelentősége is degradálódna. Ahogyan Yoda és Obi öregkori munkássága és áldozata is.

Már megbocsáss, de az első bekezdésben leírt gondolatodat a második bekezdéseddel rögtön meg is cáfolod. Nem lehetnek főellenségek, de aztán mégis... én is pont arról beszéltem, hogy sok múlik a történeten, hogy milyen oldalról vannak bemutatva. Bár én ódzkodnék attól, hogy úgymond "emberi" arculatot kapjanak a Sithek (pl. hogy végzik a mindennapjaikat), mert ezzel maga a sithségük veszne a varázsából. Maradjanak meg kőkemény, könyörtelen lényeknek, akiknek semmi más nem számít, csak a hatalom.

 

A Sith Birodalmon nem azt értem,hogy legyen 100000 Sith, hanem legyen néhány,akik egy brutál hadsereget vezetnek. Legyen már egy kis fantáziánk, emberek :) Nem tudom, ez a "több ezer évnyi sithnélküliség" dogma meg miért olyan erős sokakban, meg hogy olyan hirtelen előkerül egy Sith, Palpi biztos nem engedte volna meg... 30-40 év alatt simán rossz útra térhet egy Jedi, aki elkezdi tanulmányozni a Sithek tudományát, meg kitanít magának egy-két tanítványt (vagy akár többet is). Ne feledjük, Palpi cirka három évtized alatt 3 tanítványt "fogyasztott el"...

 

Egyébként pont az lenne az újdonság az egészben, hogy lenne a Jediknek is egy nagy szövetségük, meg a Sitheknek is, akik egymás ellen harcolnak, és egyik sem uralná a teljes galaxist, mint ahogy a korábbi részekben láttuk. Ráadásul így a rajongók "karakterimádata" is bőven ki lenne elégítve, mert sok Jedi és Sith közül lehetne válogatni.

 

De ha minden kötél szakad, akkor is ott van az a lehetőség, hogy ha nem tetszik, nem muszáj megnézni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg nem cáfolja meg önmagát. Amiről pb beszél, az (már ahogy én értem) nem karakter, hanem maguk a sithek történelme, szokásaik. Azt meg én simán el tudom képzelni anélkül, hogy egy árva sith megjelenne.

Ez a nagy Jedi meg Sith szövetség... valószínűleg gyenge a képzelőerőm, de nem igazán látok benne sokmindent. Akciófilmnek talán jó lenne, de tetszeni nem biztos hogy tetszene, ha ennyi lenne a három rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már megbocsáss, de az első bekezdésben leírt gondolatodat a második bekezdéseddel rögtön meg is cáfolod. Nem lehetnek főellenségek, de aztán mégis... én is pont arról beszéltem, hogy sok múlik a történeten, hogy milyen oldalról vannak bemutatva. Bár én ódzkodnék attól, hogy úgymond "emberi" arculatot kapjanak a Sithek (pl. hogy végzik a mindennapjaikat), mert ezzel maga a sithségük veszne a varázsából. Maradjanak meg kőkemény, könyörtelen lényeknek, akiknek semmi más nem számít, csak a hatalom.

Akkor félreértettél vmit. ;)

Pont az a lényeg, hogy ne semmiből előkerülő sithek legyenek a főellenségek. Ne az legyen, mint jó pár elcseszett EU alkotásban, hogy előkerül pár ismeretlen figura és kikiáltja magát sithnek, miközben kb. semmi közük az egészhez.

Ne ilyen szerepben kerüljenek be a képbe a sithek, hanem más oldalról megközelítve, amiket írtam is. Pl. egy áruló jedi vagy random Erőérzékenyek felfedeznek vmi régi sith dolgot és fokozatosan próbálják feltárni azt a "vallást", életvitelt. Mindezt a történetbe fonva, a néző előtt. Eddig mindig készen kaptuk őket, Anakin-t leszámítva. De ez nem vág egybe azzal, hogy a főgonoszok sithek lesznek.

Ugyanis attól, hogy vki kutatni kezdi a sitheket még nem lesz közéjük való. Mivel nincs senki, aki bevezesse a sötét oldal rejtelmeibe. Nagyon sok idő szükséges ahhoz, hogy ilyen-olyan forrásokból összecsipegessenek annyit, hogy akár csak amatőr szintre eljussanak. Aztán generációkon kell továbbörökíteni a felfedezéseket és az aprócska tudást. Így talán évszázadok alatt, összegezve a morzsákat, eljutnak oda, hogy megütnek egy olyan szintet, szervezettséget, stb., hogy rájuk lehessen sütni a címkét.

Nem véletlenül tűntek el anno annyi időre. A múltjuk sincs közszemlére téve, hisz akkor pl. a jedik is sokkal többet tudnának róluk. Nem olyan egyszerű a semmiből pár évtized alatt sithé vedleni. Vagy ha igen, akkor megint ott tartunk, hogy sérül a SW egy lényegi eleme.

 

A múltjuk és szokásaik feltárásával kapcsolatban pedig nyilván nem arra gondoltam, hogy hol alszanak, mikor kelnek, mit reggeliznek, stb.. A Jedi Rendről is rengeteg érdekes dolgot mutatnak meg nekünk, míg a Sith Rendről semmit.

 

A Sith Birodalmon nem azt értem,hogy legyen 100000 Sith, hanem legyen néhány,akik egy brutál hadsereget vezetnek. Legyen már egy kis fantáziánk, emberek :) Nem tudom, ez a "több ezer évnyi sithnélküliség" dogma meg miért olyan erős sokakban, meg hogy olyan hirtelen előkerül egy Sith, Palpi biztos nem engedte volna meg... 30-40 év alatt simán rossz útra térhet egy Jedi, aki elkezdi tanulmányozni a Sithek tudományát, meg kitanít magának egy-két tanítványt (vagy akár többet is). Ne feledjük, Palpi cirka három évtized alatt 3 tanítványt "fogyasztott el"...

A válasz lényegében az előző bekezdésemben van. Rossz útra térhet egy jedi, tanulmányozhatja a sitheket, de ettől még önerőből nem lesz sith néhány évtized alatt. Palpi fogyaszthatott tanítványokat, de ő Sith Nagyúr volt, aki képes volt megtanítani a "sithséget". Az újonnan előkerülőknek pedig senki nincs ki utat mutasson.

 

A hosszútávú sith-nélküliség pedig nem csak egy dogma, hanem tény. Maga Mundi említi az Ep.1-ben. Ennek komoly jelentősége van, mert így működik a sztori. Nem terem minden bokorban egy sith, aki megszervez egy galaktikus hadsereget. Ezért olyan hitetlenek a jedik is. A SW feelinghez meg kell tartani azt a nézőpontot, hogy az eddigi Saga egy teljesen egyedi korszakot ölel fel és mutat be. Egy Qui-Gon, Yoda, Obi-Wan, Anakin, Sidious, Luke nemcsak egyszerű karakterek a messzi-messzi galaxis történelméből, hanem legnagyobbak közt vannak. Akik tetteinek következményei iszonyatos súllyal bírnak. Nem lenne jó vonal, ha hirtelen más lenne a Kiválasztott, nem csak Palpi és Vader lettek volna akkor sithek, régi jedik tűnnének fel és hasonlók. Nem szabad eltörölni az eddigi áldozatok és történések súlyát csak az j szenzációhajhászás kedvéért.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokak számára azért lehet elképzelhetetlen Sith-ek nélküli SW film, mert eddig nem volt példa rá. De nem gondolom, hogy ez olyan alapkövetelmény lenne egy jó SW filmmel szemben, melynek be nem teljesedése szentségtörésként, vagy SW-idegen életérzésként hatna az új mozikban. Valóban, a Jedik nemeziseként funkcionálnak a 6 film során, ám ez nem jelenti, hogy nem helyettesíthetők. A hataloméhes machinátor, a befolyásos politikus, a könyörtelen végrehajtó, a képzettségben Jedikhez felérő harcos mind olyan funkciót betöltő karakterek, melyekhez nem kell feltétlenül a Sith Rend tagjainak lenniük, hogy számottevő fenyegetést jelentsenek a Világos Oldal lovagjai számára. Úgyhogy igen, szerintem abszolút létrejöhet minőségi Star Wars film Sith-ek nélkül.

 

Ugyanakkor, technikailag minden további nélkül visszahozhatók, ha értelemszerűen nem is Sidious Rendje formájában. Bár még itt is szóba jöhet egy Starkillerhez, vagy Ventress-hez hasonló "3. tanítvány"-féle kiskapu, de őszintén szólva, ennél többet várok az alkotógárdától. A sokat emlegetett Prófécia olyan dolog, aminek jelentése gyakorlatilag bármikor megváltozhat, újraértelmeződhet. A sokak által Jedik legbölcsebbjének tartott Yoda is megemlítette, hogy talán félreértik az egészet... mellesleg, ha logikai szempontok alapján vizsgálódunk, elég valószínűtlen, hogy Sidious és Vader halálát követően (ha csak néhány évtizedig is) senki nem vágyott hatalomra törni és a Sith-ek tanát elsajátítva saját Rendet alapítani. Ennek ellenére, ha eredeti és kreatív sequel-trilógiát akarnak az asztalra tenni, akkor a helyükben mellőzném az ebből a verzióból keletkező fantáziátlanságot és erőltetettséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokak számára azért lehet elképzelhetetlen Sith-ek nélküli SW film, mert eddig nem volt példa rá. De nem gondolom, hogy ez olyan alapkövetelmény lenne egy jó SW filmmel szemben, melynek be nem teljesedése szentségtörésként, vagy SW-idegen életérzésként hatna az új mozikban. Valóban, a Jedik nemeziseként funkcionálnak a 6 film során, ám ez nem jelenti, hogy nem helyettesíthetők. A hataloméhes machinátor, a befolyásos politikus, a könyörtelen végrehajtó, a képzettségben Jedikhez felérő harcos mind olyan funkciót betöltő karakterek, melyekhez nem kell feltétlenül a Sith Rend tagjainak lenniük, hogy számottevő fenyegetést jelentsenek a Világos Oldal lovagjai számára. Úgyhogy igen, szerintem abszolút létrejöhet minőségi Star Wars film Sith-ek nélkül.

Egyetértek.

Azzal egészíteném ki, hogy most kb. mindenki abból a Jedi Rendből indul ki, amit az eddigi filmekben láttunk. Vagy esetleg abból, amit a legtöbb EU-ban vázoltak, tehát Luke akadémiája. Mindkét eset nagy létszámú, magasan kvalifikált tagok csoportosulása jól szervezett hierarchiával és vezetéssel, az adott köztársasági rendszerrel szoros szimbiózisban.

Nyilván egy ilyen Rendnek sokkal kevésbé jelentenek fenyegetést a hétköznapi bűnözők, még a nagyobb bűnszervezetek is. Ebből fakadóan csak úgy tudunk igazán kiélezett harcot elképzelni, ha a másik oldalon sithek állnak. Csakhogy nem tudunk semmit arról hogyan is képzelik el az új rendszert a filmek készítői.

Ne feledjük, hogy a Jedi Rend is megsemmisült, sokkal korábban, mint a Sith. Tudomásunk szerint Luke maradt az egyetlen jedi, de semmi köze a klasszikus iskolához és módszerekhez. Rajta fog állni milyen Rendet akar létrehozni (ha akar egyáltalán). Egymaga néhány évtized alatt esélytelen, hogy kiépítsen egy olyan gördülékeny szisztémát, ami előtte évezredeken át működött.

Innentől kezdve pedig bőven lehet, hogy az új jedi szervezet közel sem lesz olyan erős és hatékony, mint amilyennek elképzeljük. De még a hátteret adó politikai rendszerről se tudunk semmit. Valószínűleg az is sokkal instabilabb lesz, noha az esélyes, hogy az is szorosan együttműködik majd a jedikkel. De nagyon extrém esetben még az is lehet, hogy Luke lesz egyedül jedi, bár ez valószínűtlen.

Mindenesetre próbáljunk meg egy sokkal primitívebb, kezdetlegesebb és bizonytalanabb köztársaságot és jedi szövetkezést elképzelni. Ez esetben látszik, hogy egyáltalán nem kellenek sithek a másik oldalra, hogy igazán komoly kihívást, veszélyt és fenyegeteést jelentsenek.

 

Ugyanakkor, technikailag minden további nélkül visszahozhatók, ha értelemszerűen nem is Sidious Rendje formájában. Bár még itt is szóba jöhet egy Starkillerhez, vagy Ventress-hez hasonló "3. tanítvány"-féle kiskapu, de őszintén szólva, ennél többet várok az alkotógárdától. A sokat emlegetett Prófécia olyan dolog, aminek jelentése gyakorlatilag bármikor megváltozhat, újraértelmeződhet. A sokak által Jedik legbölcsebbjének tartott Yoda is megemlítette, hogy talán félreértik az egészet... mellesleg, ha logikai szempontok alapján vizsgálódunk, elég valószínűtlen, hogy Sidious és Vader halálát követően (ha csak néhány évtizedig is) senki nem vágyott hatalomra törni és a Sith-ek tanát elsajátítva saját Rendet alapítani. Ennek ellenére, ha eredeti és kreatív sequel-trilógiát akarnak az asztalra tenni, akkor a helyükben mellőzném az ebből a verzióból keletkező fantáziátlanságot és erőltetettséget.

Persze, hogy visszahozhatók, csak (ahogyan írtad is) fantáziátlanságra és szenzációhajhászásra utal. Arra meg semmi szükség. Ne azért csináljanak új filmeket, hogy az eddigiekről húzzanak le újabb rétegeket, hanem hogy újat alkossanak, ahogyan a prequel esetében tették.

A prófécia egy képlékeny dolog, de messze nem csak arról van itt szó.

Már miért akart volna bárki is új Sith Rendet létrehozni és így hatalomra törni? Az teljesen egyértelmű, hogy a hatalom, pénz és egyéb érdekek itt is hatnak és rengeteg figurát sodor a rossz oldalra. De a sithség ennél sokkal többet jelent. A (klasszikus) Jedi és a Sith Rend is megszűnt létezni, hisz aligha voltak titkos tagjaik. A jediket üldözték és közellenségnek voltak kikiáltva, majd eltűntek a képből. A sithek pedig a Birodalommal együtt vívták ki a közutálatot, de az egyszerű emberek ebből kb. semmit nem tudtak. Emlékezzünk vissza, hogy a Halálcsillagon Vader erejét kérdőjelezték meg. Pedig az még csak az Ep.4 idején volt és a sithekhez nagyon közeli helyen. Én simán el tudom képzelni, hogy ez az egész Erőmizéria a feledésbe veszett és már csak humbugnak tartották. Egy bűnözőnek kb. az utolsó lehetőség lenne, ami eszébe jut a céljai eléréséhez, hogy elkezdje kutatni a sithek múltját és saját Rendet alapítson. Pláne, hogy ehhez nagyfokú Erőérzékenység szükséges (ami eleve nagyon ritka), de felfedezetlenül ezt se tudja az alany rendesen kontrollálni és kihasználni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne feledjük, hogy a Jedi Rend is megsemmisült, sokkal korábban, mint a Sith. Tudomásunk szerint Luke maradt az egyetlen jedi, de semmi köze a klasszikus iskolához és módszerekhez. Rajta fog állni milyen Rendet akar létrehozni (ha akar egyáltalán).

A Jedi Rend létszámából, és a Galaxis méreteiből kiindulva szinte kizártnak tartom, hogy Luke kivételével minden egyes Jedi kipusztult volna az Ep6 végére, bármit állított is Yoda (ami egyébként szintén értelmezhető több módon, ahogy az öreg tévedése sem zárható ki). Az viszont tény, hogy Luke kezében van a Jedik jövője, rá vár a Rend újjászületésének feladata, és a következő nemzedék felnevelése. Miután Ben és Yoda az alapokon kívül nem sok mást tanított a srácnak, gyakorlatilag teljes mértékben önerőből kell majd kiépítenie egy működőképes, elődeihez hű, ám azok hibáiból okuló rendszert, ami nem lehet egyszerű feladat. Érdekes lesz látni, miben különbözik majd a sequelben látott Új Jedi Rend (melynek megalakulásához szerintem nem fér kétség) a prequelben látottól. A Yoda vezette Rend másolatára Luke irányítása alatt szerintem csekély számú néző lenne kíváncsi.

 

Már miért akart volna bárki is új Sith Rendet létrehozni és így hatalomra törni? Az teljesen egyértelmű, hogy a hatalom, pénz és egyéb érdekek itt is hatnak és rengeteg figurát sodor a rossz oldalra. De a sithség ennél sokkal többet jelent.

Miért ne akarhatna egy rátermett, kellő adottságokkal rendelkező, ambiciózus személy a régmúlt dicsőségét feltámasztó Sith Rend kiépítésébe kezdeni? Mint írtad, a hatalom, pénz és egyéb érdekek csupán egy szelete annak, ami a Sith-séggel jár. Nem gondolom, hogy fehér holló ritkaságában fordulna csak elő egy ekkora galaxisban olyan illető, aki maradandót akarva maga mögött hagyni többre vágyik egyszerű fosztogatásnál, terrorizálásnál, gyengék elnyomásánál, miegymás. Abban biztos vagyok, hogy a Jediken és Sith-eken kívül a Galaxis számos lakója tisztában van az Erő létezésével, még ha valószínű, hogy túlnyomórészt a szkeptikusok vannak számfölényben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi Rend létszámából, és a Galaxis méreteiből kiindulva szinte kizártnak tartom, hogy Luke kivételével minden egyes Jedi kipusztult volna az Ep6 végére, bármit állított is Yoda (ami egyébként szintén értelmezhető több módon, ahogy az öreg tévedése sem zárható ki).

Én nem tartom kizártnak. A fontosabb jedik küldetéseken voltak a háborúban, ahol a klónok levadászták őket. Nem sokuk húzhatta ki úgy magát a csávából, mint Yoda vagy Obi. Akik pedig igen, azok az Ep.6 végére már a koruk miatt nem igazán férnek bele a képbe. Az ifjak nyilván mindannyian a Templomban voltak, hisz a Rend ott óvta őket a háború okozta veszélyektől, de Vader lemészárolta őket. Maradnak azok a túlélők, akik kb. középkorúak lehettek az Ep.3-ban, de tudjuk (legalábbis nagyon valószínű, hogy a Birodalom nagy jedivadászatot tartott Vader-rel az élén.

Ettől függetlenül igazad van abban, hogy simán maradhattak túlélők, akik elbujdokoltak. Szerintem viszont semmi jóra nem vezetne, ha előkerülnének később. Eleve a filmekben már nem szerepelhetnek elő, hisz az Ep.7-hez már mindenki bőven öreg lenne közülük. Amúgy is úgy kerek a sztori ha Luke-ra hárul a kizárólagos felelősség és döntéshozatal. Ezen kívül nem annyira lenne haszos Yoda, Sidious, Obi és Vader tévedését igazolni.

A többivel egyetértek.

 

Miért ne akarhatna egy rátermett, kellő adottságokkal rendelkező, ambiciózus személy a régmúlt dicsőségét feltámasztó Sith Rend kiépítésébe kezdeni?

Azért, mert ez nem elsősorban akarat kérdése.

Ehhez az illetőnek először is Erőérzékenynek kell születni, amivel kapásból ki is esik a népesség ~99,999%-a. Aztán önállóan, mindenféle útmutatás nélkül fel kell fedeznie magában ezt a lehetőséget és tudatosan ráállni arra, hogy kontrollálni tudja. Ha ez sikerül, akkor el kell jutnia olyan helyekre és olyan infokat kell szereznie, amik titkosak és még a nagyon kiváltságosak sem ismertek. Ha még ez is összejön és a szórt forrásokból képes összebogarászni jelentősebb elméleti tudást, akkor ki kell tanulnia a sötét oldal rejtelmeit, szintén egyedül, bármiféle segítség nélkül. Így a gyakorlatban is eljuthat arra a szintre, hogy egyáltalán sithnek titulálhassuk és alapíthasson egy új Sith Rendet.

Mindezt egy élet alatt lehetetlen véghezvinni, pláne úgy, hogy közben még a hatalom hajhászására is jut idő és energia. Ezt én csak úgy tudom elképzelni, hogy ez az egész folyamat generációkon át zajlik le és majd csak az 5-6. szinten érik el a minimálisan szükséges szintet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lenti vita tárgyához nem kívánok hozzászólni, ezért csak mellékesen jegyzem meg, hogy Yoda "...van még más is" kiszólása eredetileg nem Leia hercegnőre vonatkozott, hanem egy másik jedire. A Jedi visszatér forgatókönyvébe építették be először a Luke - Leia testvéri kapcsolatot, ugyanakkor az a Birodalom visszavág idején még nem is létezett. A szerelmi háromszög is erősebb volt az első vágásban, Luke ezért is csókolta meg Leia-t az Echo bázison...csak ugye a végső változat ezt a szálat már nem eröltette, hiszen Luke egyértelmű feladatául a jediséget szabta meg Lucas. Yoda egy másik jedire gondolt, aki túlélte a háborút, illetve Lucas gondolta volna így, de a Jedire változtatott a terven.

 

Ezt erősíti meg Obi - Wan "...ez a fiú minden reményünk" kijelentése is (Tehát, hogy nem volt Leia - Luke testvéri kapcsolat és Obi nem is tudott ilyesmiről, hogy lett volna Lukenak testvére.). Később persze alakot öltött a történet és minden kikristályosodott, de a Birodalom idején egy másik jedi is szerepelt a történetben, rá hivatkozott Yoda, ez a személy azonban nem állt kapcsolaban Lukeval. Az IMBD trivia részében is megtalálható ez a tényszerű adat!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pb: Nagyrészt egyetértek. Alább csak elméletben lehetséges elemekként vetettem fel mind a tisztogatást túlélő további Jedik, mind egy esetleges "semmiből" újjáépülő Sith Rend ötletét, amit továbbra is tartok. Azt viszont én se gondolom, hogy ezek felhasználása jót tenne a készülő sequel cselekményének. Az új trilógiában Luke önerőből létrehozott Jedi Rendjének működését szeretném látni, amely eltér elődjétől. Hosszú évtizedekig remeteségben élő Jedi-mesterek felbukkanása (ha elméletben lehetséges is) erőltetett és önismétlő húzást lenne, így semmi szükség rá. Fenyegetésként egy új, a korábbi filmekhez képest eredeti ötletet lenne nyerő, ami nem erőlteti a Sith témát, és nem érezteti a rókabőr effektust. Ettől függetlenül, nem utasítom el feltétlenül a Sith-ek valamilyen formában való megjelenését, ha az eredeti, és a korábbi filmekhez passzoló, nem degradáló. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pb: Nagyrészt egyetértek. Alább csak elméletben lehetséges elemekként vetettem fel mind a tisztogatást túlélő további Jedik, mind egy esetleges "semmiből" újjáépülő Sith Rend ötletét, amit továbbra is tartok. Azt viszont én se gondolom, hogy ezek felhasználása jót tenne a készülő sequel cselekményének. Az új trilógiában Luke önerőből létrehozott Jedi Rendjének működését szeretném látni, amely eltér elődjétől. Hosszú évtizedekig remeteségben élő Jedi-mesterek felbukkanása (ha elméletben lehetséges is) erőltetett és önismétlő húzást lenne, így semmi szükség rá. Fenyegetésként egy új, a korábbi filmekhez képest eredeti ötletet lenne nyerő, ami nem erőlteti a Sith témát, és nem érezteti a rókabőr effektust. Ettől függetlenül, nem utasítom el feltétlenül a Sith-ek valamilyen formában való megjelenését, ha az eredeti, és a korábbi filmekhez passzoló, nem degradáló. ;)

Maximálisan egyetértek. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami engem zavarna az öreg Jedik felbukkanásában az az hogy nem logikus. Ha volt túlélő akkor ő egyértelműen csatlakozott volna a felkeléshez. Hisz a Köztársaság védelmére és a Sith-ek elpusztítására esküdött fel. Kizártnak tartom hogy egy Jedi földet művelt volna a Birodalom idején. Szerintem a 66-ost túlélték ugyan páran de Vader és a Birodalom levadászta őket és tényleg Luke maradt az utolsó Jedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami engem zavarna az öreg Jedik felbukkanásában az az hogy nem logikus. Ha volt túlélő akkor ő egyértelműen csatlakozott volna a felkeléshez. Hisz a Köztársaság védelmére és a Sith-ek elpusztítására esküdött fel. Kizártnak tartom hogy egy Jedi földet művelt volna a Birodalom idején. Szerintem a 66-ost túlélték ugyan páran de Vader és a Birodalom levadászta őket és tényleg Luke maradt az utolsó Jedi.

Igen, ezt még Ahsoka sorsával kapcsolatban beszéltük itt-ott.

 

Egy túlélő jedi ha nem is feltétlen nyíltan (hisz az kész öngyilkosság lenne), de titkon biztosan bekapcsolódott volna a Szövetség munkájába, mondjuk valamiféle háttérfeladatot ellátni, ahol kamatoztathatja különleges képességeit.

Ha pedig akad olyan túlélő jedi, aki teljesen elfordult korábbi életétől és civil lett, az aligha fog öreg korára visszatérni ahhoz.

 

Szóval lényegében egyetértek. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami engem zavarna az öreg Jedik felbukkanásában az az hogy nem logikus. Ha volt túlélő akkor ő egyértelműen csatlakozott volna a felkeléshez. Hisz a Köztársaság védelmére és a Sith-ek elpusztítására esküdött fel. Kizártnak tartom hogy egy Jedi földet művelt volna a Birodalom idején. Szerintem a 66-ost túlélték ugyan páran de Vader és a Birodalom levadászta őket és tényleg Luke maradt az utolsó Jedi.

Ez 1000% hogy így történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy túlélő jedi ha nem is feltétlen nyíltan (hisz az kész öngyilkosság lenne), de titkon biztosan bekapcsolódott volna a Szövetség munkájába, mondjuk valamiféle háttérfeladatot ellátni, ahol kamatoztathatja különleges képességeit.

Ha pedig akad olyan túlélő jedi, aki teljesen elfordult korábbi életétől és civil lett, az aligha fog öreg korára visszatérni ahhoz.

Mint Obi-Wan Kenobi és Yoda? Ők is nyakig benne voltak a Lázadásban, és sosem tértek vissza a Jediskedéshez vénségükre. :P

 

Persze én sem tartom valószínűnek, hogy az új filmben a régi Rend Jedijei előkerülnének. Egyrészt, ez már az EU-ban sem tetszett, másrészt, az ilyen Jedik kártékonyak lehetnek az új, megreformált Rendre. Bár ebből lehetne egy jó kis ellentétet csinálni, anélkül, hogy bevonnánk a Sith-eket.

A kor viszont nem kifogás egy olyan univerzumban, ahol bizonyos lények 900 évet is megélnek. Ráadásul nem is olyan ritka dolog, hiszen Yoda faján kívül a huttok és a wookie-k is több száz évig elvannak, de bármelyik idegen fajra ráfogható, hogy nem öregszik olyan gyorsan, mint az ember.

De azért öreg Jedik ne térjenek vissza. Az EU-ban sem szerettem ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint Obi-Wan Kenobi és Yoda? Ők is nyakig benne voltak a Lázadásban, és sosem tértek vissza a Jediskedéshez vénségükre. :P

Egyrészt ők kuriózumok voltak, sok szempontból. Megvolt a maguk küldetése, amiben megegyeztek, amit megfogadtak és végre is hajtották. Ennek így volt értelme. Annak aligha lett volna, hogy kivárják, amíg mindennek vége és akkor jönnek elő.

Másrészt igencsak benne voltak a lázadásban, legalábbis Obi. Elvégre hozzá szállították le a Halálcsillag titkos terveit, ő szervezte be Luke-ot és Han-t, részt vett Leia kiszabadításában és megharcolt Vader-rel, majd miután eggyé vált az Erővel tovább segítette Luke-ot. Tette mindezt akkor, amikor még bőven létezett a Birodalom és nagyon messze volt az esetleges szövetségi siker.

Harmadrészt a jediskedéshez való visszatérés azért erős túlzás velük kapcsolatban. Obi-Wan részt vett egy küldetésen, amiben aztán feláldozta magát, Yoda pedig adott egy hevenyészett leckét Luke-nak. Persze ez is jediskedés vhol, de nagyon kevés ahhoz képest, ami korábban a dolguk volt és vélhetően később lesz.

 

Ezekhez képest az Ep.7-re már a Birodalom legyőzése után kerülnének elő túlélő jedik, akikre nyilván komoly szerep hárulna az új Rend kialakításában és működtetésében. Ez az, amit a korábban már kifejtett okok miatt nem szeretnék. Ahogyan egyébként Te sem. Szóval ebben a részben már egyetértünk. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom. Én el tudnám képzelni azt, hogy bár látják a lázadás megszületését és harcát a birodalommal, de - mint oly sokan mások a galaxisban - vagy nem érzik úgy, hogy a felkelésnek esélye van (és ezért nem is csatlakoznak), vagy próbálnak segíteni a maguk módján (partizánakciók a lakhelyeiken, lázadás szítás, szimpatizánsok toborzása). Vader ideje alatt veszélyes dolog jedinek lenni, nem hiszem, hogy akár egyvalaki is tudta, hogy a felkelésnek pl. jedije is van Luke személyében. Lehet, hogy a jedi múltat eltemetve próbáltak a felkelőknek segíteni - ha meg távol maradtak az eseményektől, akkor azért tehették, mint pl. Yoda is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem abszolút nem tetszik, hogy rángassanak elő sose ismert szereplőket a régmúltból! ráadásul azok már mind legalább 100 évesek. Minek??? Legyen ez teljesen új, csak a nagy hármas maradjon kapocsnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.