Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Érdekes ez az elképzelés, hogy az Erő fölött legyen még egy szint, de mivel az Erő misztikumát Lucas főleg a dharmára (Buddhizmus, Hinduizmus) és a csire (Taoizmus) építette fel, azok pedig nem rétegződnek (mint teszem azt a Kabbalában a szefirák). Bár ez nem jelenti azt, hogy nem lehetne új vonalat behozni, azért szerintem egy hetedik részben ez már valóban olyan húzás lenne, mint két hegy között egy vékony kötélen egyensúlyozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Azt valószínűsítem, hogy nagyjából a történeti váz származik tőle (ha egyáltalán), és ha trilógia lesz, akkor lényegében mindhárom rész az ő elképzelésein fog nyugodni. Persze, ha az ep 7 és a következő részek különállóak, egymástól független részek lesznek, akkor más a helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy újabb pletyka szerint, Palpatine tanítványa lesz az új rész nemezise, akinek célja újjáépíteni a Régi Köztársaság idején létező Sith Hadsereget és megsemmisíteni a Jediket, akik közt a Skywalker gyerekek is csatába vonulnak és szembenéznek a vérvonalukban rejlő belső démonaikkal.

 

Remélem, ez megmarad pletykának, mert ritka ötlettelen és rókabőr szagú. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy újabb pletyka szerint, Palpatine tanítványa lesz az új rész nemezise, akinek célja újjáépíteni a Régi Köztársaság idején létező Sith Hadsereget és megsemmisíteni a Jediket, akik közt a Skywalker gyerekek is csatába vonulnak és szembenéznek a vérvonalukban rejlő belső démonaikkal.

 

Remélem, ez megmarad pletykának, mert ritka ötlettelen és rókabőr szagú. :para:

Biztos látványos lenne, ámbár tényleg ötlettelen. Szerintem ott bukik az egész pletyka, hogy Palpatine tanítványáról beszél... Már pedig Vader meghalt/szellemmé vált az EPVI végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is nagyon remélem, hogy ez csak vmi kacsa. Az ilyen és ehhez hasonló elcseszett ötletektől tartottam/tartok nagyon. Csak nem lehet, hogy egyrészt ennyire ne legyen ötlet, másrészt pedig ennyire telibe fossák az eddigi sagát...

Nem, biztos csak vmi tévedés lehet... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég klisésen és ötlettelenül hangzik... Bár a "tanítvány" lehet valami önjelölt faszi is, ki tudja? Ez a forrás állítólag elég megbízható, bár kétlem, hogy hihető lenne mert elvileg még a forgatókönyv sincs kész. Lehet, hogy a conceptart -okból szűrte le ezt a sztorit? Mondjuk azt továbbra se látom, hogy lehet majd egy Palpatine szintű gonosz után maradandót alkotni ezen a téren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos látványos lenne, ámbár tényleg ötlettelen. Szerintem ott bukik az egész pletyka, hogy Palpatine tanítványáról beszél... Már pedig Vader meghalt/szellemmé vált az EPVI végén.

Tényleg nem elképzelhetetlen Maul, bár nyilván nehezen venné be jó pár gyomor... Palpatine azt állította, hogy "más tervei vannak vele". Talán épp a Sith Rend életben tartása a bukása után. Fagyasztással, vagy hasonlóval kiküszöbölhetik az időbeli problémát. Ettől függetlenül egyáltalán nem támogatom az ötletet.

Az is lehet, hogy Ahsokához hasonlóan a "semmiből" bukkan fel egy új karakter egykori tanítványként és alkalmazkodik a körülményekhez. Eddig John Noble-ről volt szó, mint nemezis.

Nem tartom magam fantáziátlannak, de szerintem baromi nehéz (ha nem lehetetlen) úgy folytatni a Sagát, hogy az ne legyen erőltetett... igazság szerint, továbbra is teljesen feleslegesnek érzem a 7. részt. Más filmek szóba jöhetnek, de minek erőltetni egy már szépen lezárt, kerek történetet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez pontosan az az ötlet, amiért az EU-t szidják, de nagyon. Szerintem a hír kamu. Ilyen pontos infókat szerintem még nem lehet tudni. Mellesleg arról volt szó, hogy a film egyetlen korábbi EU tartalomhoz sem igazodik, ez pedig gyanúsan passzol idáig, úgyhogy szerintem 100%, hogy kamu. (De tényleg, Sitheken milyen főgonoszt tudnának előrángatni, ami elvisz a hátán egy trilógiát? Szinte muszáj hozzájuk nyúlniuk.)

 

Mellesleg... Az EU-tól elnézhetünk effajta klisés történetet. (Nem nézem le, csak egyszerűen ott gyakoribb az ilyesmi, szegény Sitheket halálra nyúzzák ott is.) De egy EPVII.-nek ennél többet kell felmutatnia, mert ez így kevés.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Skywalker gyerekek csatába vonulnak és szembenéznek a vérvonalukban rejlő belső démonaikkal dolog teljesen elképzelhető az új trilógiában..

Igen, ez eddig rendben van szerintem is. Az nem lenne rossz, mert abban jó adag dráma is lehet.

 

Tényleg nem elképzelhetetlen Maul, bár nyilván nehezen venné be jó pár gyomor...

Nem Maul lesz az új gonosz ezt szerintem itt le is szögezhetjük. :) Bármibe fogadok veled bárki előtt ebben a kérdésben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne legyen már Palpinak titkos tanítványa. Vader volt a tanítványa új tanítványának pedig Luke-ot szemelte ki. Nem kell egy a homályban bujkáló titkos tanítvány!

 

Ami John Noble-t illeti, szívesen venném, ha a hír igaz lenne. Nagyszerű színész a tag!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem Maul lesz az új gonosz ezt szerintem itt le is szögezhetjük. :) Bármibe fogadok veled bárki előtt ebben a kérdésben.

Ezúttal se gondolom, hogy így lesz, csak egy kósza gondolat volt. :) De a TCW kasza után a Disney bebizonyította, hogy nem mentes logikátlan cselekedetektől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha Lucas 70-80-as évekbeli EP VII-IX sztoriját filmesítik meg, abban nem lehetett Régi köztársaságos Sith sereg. Olyan a Kotor-ban volt, az meg EU, ami a 70-es, 80-as években nem is létezett.

Egyébként kiráz a hideg a mindenféle "titkos tanítványosditól" Bár maga Palpatine elfogyasztott vagy 3-at (titkos, meg nem titkos) a saga alatt. Akkor inkább legyen Trawn trilógia, Thrawn nélkül. Még az is jobb lenne.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg sajnos simán kinézem a Disneyből, meg az egész komplett Hollywoodból, hogy erre fognak alapozni. Ez az egész semmi másról nem szól, mint a filmekbe befektetett dollármilliók megtérülési rátájáról...

 

... s ha ehhez egy nem túl eredeti sztorin kereszül vezet az út, az baromira nem fog érdekelni senkit a Disneynél... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney, az új Star Wars filmmel kapcsolatos első benyomást, csak egyszer ronthatja el. Ha nem lesz olyan amilyennek a rajongók elképzelik, nem lesz elég SW-os, vagy egyéb hibája lesz, a rajongók ízekre fogják szedni és elfordulnak. Meg fogják büntetni a Disneyt. És akkor ba....hatják az egész kifizetett 4 milliárdjukat. Az EP I után is majdnem ez történt, csakhogy volt egy nagy különbség, hogy az a rész azért olyan, mert az Öreg így akarta. És ha Ő így látta jónak, akkor az úgy van jól.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Sidious titkos tanítványa előkeveredne, azzal egy határozott vonással keresztbe húznák az egész klasszikus trilógia lényegét. Ugyanígy lenne ez Vader titkos talpnyalójával is.

Semmi szükség az ilyen bohóckodásokra. SW-idegen, erőltetett, fantáziátlan, kiábrándító, kicsinyes, nem is érdemes sorolni a jelzőket.

 

Szerintem csak akkor van esély arra, hogy értelmes és minőségi sztorit kapjunk, ha teljesen más típusú és eredetű főgonoszt (de inkább főgonoszokat vesznek elő).

Nincs mit tenni, be kell látni, hogy a sith-ügy Palpival és Vaderrel (és Maullal és mindenkivel) kifújt, kész, ennyi volt. Ez volt az esszenciája az egész sagának. Ha ezt szétbarmolják, akkor sokkal nagyobb bajok lesznek, mint a prequellel.

Nincs már szükség ezekre az elemekre. Ahogyan a klasszikus Jedi Rendre és Köztársaságra sem. Azoknak az időknek vége. Ahogyan a Birodalomnak is. Túl kell lépni ezeken. Legalább akkora kontraszt és újítás kell, mint az eddigi két trilógia közt.

 

Palpihoz hasonló kaliberű főgonoszt pedig lehetetlen kreálni. Innentől jön 2 lehetőség. Mégis megpróbálják és belebuknak. Vagy totál máshogy állnak a dologhoz és meg sem próbálnak hozzá hasonlóval előrukkolni. Utóbbinál van esély a sikerre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi lenne ha simán hagynánk az Erő, Jedi, Sith szálat és lenne egy tisztán politikai szál. Azért ebben az érában is lehetne kavarni rendesen, nem kell ehhez természetfeletti hatalom, meg semmi. Pártoskodás, széthúzás, igérgetés csakúgy mint a mi világunkban. persze nem szeretnék egy a szenátusban játszódó kamaradarabot, de alapozásnak nem lenne rossz. Kár hogy a Sagában a hatalom birtokosai egyben az erő használói is voltak , ez a kettő összefort. Nehéz lesz a hatalom bírtokosát az új epizódokban simán csak a nép szavazatai alapján megalkotni. Bár ez lenne a természetes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi lenne ha simán hagynánk az Erő, Jedi, Sith szálat és lenne egy tisztán politikai szál. Azért ebben az érában is lehetne kavarni rendesen, nem kell ehhez természetfeletti hatalom, meg semmi. Pártoskodás, széthúzás, igérgetés csakúgy mint a mi világunkban. persze nem szeretnék egy a szenátusban játszódó kamaradarabot, de alapozásnak nem lenne rossz. Kár hogy a Sagában a hatalom birtokosai egyben az erő használói is voltak , ez a kettő összefort. Nehéz lesz a hatalom bírtokosát az új epizódokban simán csak a nép szavazatai alapján megalkotni. Bár ez lenne a természetes.

Egy új alapokra helyezett Jedi Rend még jöhet, mert az meg van alapozva. És inkább az lenne a negatív ha Luke dobná Yoda ötletét a tanításról és a Rend újjáépítéséről.

Sith nem kell. És én is támogatnám az ötleted a politikai alapkonfliktusról. Csak épp a Disney aligha fog komoly filozófiai és politikai tartalmat tenni az egészbe.

 

Amúgy meg Sidious a klasszikus trilógiában is csak az utolsó részben kapott komoly szerepet. De igazából Vader sem volt egy központi szereplő (Luke, Leia, Han, Chewie, R2, 3PO is többet szerepelt) az Ep.5 végéig.

Szóval nem kell túldimenzionálni ezt az epic főgonosz témát. Amúgy se akkora spílerek az Új Rend képviselői, hogy komplett sith sereggel vegyék fel a harcot. Bőven elegendő nekik nem Erőérzékenyekkel küzdeni, ill. a Rendből esetlegesen kivált társaikkal hadakozni, csak hogy meglegyenek az elmaradhatatlan fénykardpárbajok is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy új alapokra helyezett Jedi Rend még jöhet, mert az meg van alapozva. És inkább az lenne a negatív ha Luke dobná Yoda ötletét a tanításról és a Rend újjáépítéséről.

Sith nem kell. És én is támogatnám az ötleted a politikai alapkonfliktusról. Csak épp a Disney aligha fog komoly filozófiai és politikai tartalmat tenni az egészbe.

 

Amúgy meg Sidious a klasszikus trilógiában is csak az utolsó részben kapott komoly szerepet. De igazából Vader sem volt egy központi szereplő (Luke, Leia, Han, Chewie, R2, 3PO is többet szerepelt) az Ep.5 végéig.

Szóval nem kell túldimenzionálni ezt az epic főgonosz témát. Amúgy se akkora spílerek az Új Rend képviselői, hogy komplett sith sereggel vegyék fel a harcot. Bőven elegendő nekik nem Erőérzékenyekkel küzdeni, ill. a Rendből esetlegesen kivált társaikkal hadakozni, csak hogy meglegyenek az elmaradhatatlan fénykardpárbajok is.

 

Sajnos a Disney erőszakosan gyakorolja a tulajdonosi jogait , olyan dolgokban veszi ki a döntés jogát Lucas/Kennedy kezéből, amik sikeresek voltak, vagy sikerre számíthattak (lásd: Clone Wars, SW 1313). Minden régi Lucasfilm produktum mögött megvolt Lucas filozófiája, ami lehet hogy az EP VII-IX kapcsán el fog veszni. Anélkül meg mit ér az egész? Főleg a SW 1313 törlése rémísztő, mert az nem egy gyerekeknek szóló játék lett volna. Ebből kiindulva, ugyan miféle gyermeteg hangvételű EP VII-et fogunk kapni? Ez itt az aggályom. "Ennek a gondolatmenetnek a végén csak sötétséget látok"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem fog a Disney politikai szállal vesződni. Már csak a neve, múltja, stílusa miatt sem.

 

Jobb ha felkészülünk rá, hogy az új részek ismét elsősorban egy új generációnak fognak szólni - hisz rájuk lehet építeni a jövő pénzcsapját -, a SW jelleg megőrzése miatt meg majd kitalálnak új Jediket meg Sitheket. A gyerekeket meg hol érdekli majd, hogy ez már volt egyszer....

 

A nyereségesség miatt a régi rajongók elvárásai mehetnek a kukába, s tutira biztos már azt is kiszámolta valaki a dizninél, hogy mennyi a kieső bevétel a hardcore fanok elvesztésével az új bevétellel szemben... Ennél többre én nem tartom őket.

 

Aztán persze lehet, hogy tévedek (bárcsak úgy lenne), s valami egetrengető ötletel állnak elő. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy se akkora spílerek az Új Rend képviselői, hogy komplett sith sereggel vegyék fel a harcot. Bőven elegendő nekik nem Erőérzékenyekkel küzdeni, ill. a Rendből esetlegesen kivált társaikkal hadakozni, csak hogy meglegyenek az elmaradhatatlan fénykardpárbajok is.

Honnan tudod,hogy mekkora "spílerek"? Semmit se tudunk róluk. Lehet,hogy kész gladiátorok a régi rend Jedijeihez képest. Szerintem pont az lenne erőltetett,ha csak ilyen rendből kivált Jedikkel hadakoznának az új Jedik. Valjuk be őszintén: csak a Sithek elég gonoszak és elég kemény ellenfelek a Jediknek... Újraértelmezni meg simán lehet a történetet,akár a Próféciát is,hiszem a prequel esetében is sok mindent újraértelmeztek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy újabb pletyka szerint, Palpatine tanítványa lesz az új rész nemezise, akinek célja újjáépíteni a Régi Köztársaság idején létező Sith Hadsereget és megsemmisíteni a Jediket, akik közt a Skywalker gyerekek is csatába vonulnak és szembenéznek a vérvonalukban rejlő belső démonaikkal.

 

Remélem, ez megmarad pletykának, mert ritka ötlettelen és rókabőr szagú. :para:

 

Nekem a Legacy of the Force jutott eszembe először.

 

Ez pontosan az az ötlet, amiért az EU-t szidják, de nagyon. Szerintem a hír kamu. Ilyen pontos infókat szerintem még nem lehet tudni. Mellesleg arról volt szó, hogy a film egyetlen korábbi EU tartalomhoz sem igazodik, ez pedig gyanúsan passzol idáig, úgyhogy szerintem 100%, hogy kamu. (De tényleg, Sitheken milyen főgonoszt tudnának előrángatni, ami elvisz a hátán egy trilógiát? Szinte muszáj hozzájuk nyúlniuk.)

 

Mellesleg... Az EU-tól elnézhetünk effajta klisés történetet. (Nem nézem le, csak egyszerűen ott gyakoribb az ilyesmi, szegény Sitheket halálra nyúzzák ott is.) De egy EPVII.-nek ennél többet kell felmutatnia, mert ez így kevés.

 

Az EU-val kapcsolatban ez az állítás fals. Konkrétan azt mondták, hogy nem regényeket, képregéyneket fognak megfilmesíteni. Erre a kijelentésre gondolom annak idején arra volt szükség, hogy lehűtsenek mindenkit, akik regények, képregények megfilmesítését vizionálták. De természetesen ez nem jelenti azt, hogy ne használhatnák fel az EU-t, mint ahogy a prequel, és később a TCW meg is tette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én - bár egyelőre bizakodó vagyok az új trilógiával kapcsolatban - szinte biztosra veszem, hogy feltámasztják majd a Sith-rendet.

Egyszerűen nem tudnak mást tenni, ha biztosra akarnak menni, márpedig gyanítom, hogy erre legalább 4 milliárd okuk van... Nem fog érdekelni senkit, ahogy R2-D2 is írta, hogy ezzel mennyire változnak a korábban (csak a rajongók szerint) kőbe vésett dolgok. És ha Anakin utódjai lesznek a főszereplők (ami tuti), akkor a dramaturgia is azt kívánja majd, hogy szembe kerüljenek a családi múlttal. Elcsépelt, persze, de ez egy kihagyhatatlan eleme szerintem a sztorinak, ha már folytatják. Szóval én a Sith-rend feltámasztására fogadást mernék kötni (és azt ezt követő háborgásra is). :D

De ha azt nézzük, hogy egy Abrams és egy Arndt dolgozik a sztorin, szerintem abszolút elképzelhető, hogy úgy oldaják meg a dolgot, hogy szeretni fogjuk. Annyi minden volt már, amitől elsőre hidegrázást kaptunk, aztán a végén szerettük (többé-kevésbé:).

 

(Amúgy ez a prófécia dolog szerintem alapból elég gyenge eleme a Saga-nak. A prequel előttig szó sem volt róla (hehe, a 90-es évek kiválasztott-mániája), én pl. sokszor éreztem erőltetettnek, másrészt nincs is rendesen megmagyarázva. Az is lehet, és remélem is, hogy most meg lesz. Az a magyarázat, hogy végleg eltűnik a sötét oldal eszméje, az annyira fekete-fehér, hogy már butaság sztem. Anakin áldozata nem lenne súlytalan, mert az elsősorban a fiának és önmagának szól. És egyáltalán kiderült, hogy ő volt a kiválasztott? Szerintem nem.)

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Honnan tudod,hogy mekkora "spílerek"? Semmit se tudunk róluk. Lehet,hogy kész gladiátorok a régi rend Jedijeihez képest.

A régi Rendben tudatosan, kisgyerek koruktól kezdve, már bevált módszerekkel képzeték őket. Ezzel szemben pl. Luke (aki igencsak Erőérzékeny, gyakorlatilag Anakin halálával ő a leginkább az, aki él) még az Ep.6-ban is köveket hajigál és csak csalapál a fénykarddal. Persze, nem sok ideje volt beletanulni a mesterségbe, így is sokáig eljutott, de nagyon messze van még egy középszerű jeditől is.

Sok-sok év eltelik az Ep.7-ig, tehát belőle még bármekkora jedi lehet. Viszont nehezen tudom elképzelni, hogy tömegesen kerülnének elő a semmiből olyan Erőérzékenyek, akik komolyabb oktatás nélkül megütnének egy magas színvonalat. Ez akkor lenne reális, ha már mondjuk ~40 év telt el, és sikerült kiépíteni egy új rendszert, ill. felnőtt két új generáció. Ekkor már lehetnének rendes mesterek, padawanok, stb..

Csak ugye a régi szereplők szerepeltetése korlátozza az eltelhető idő mennyiségét. Mondjuk ez a ~40 év még pont beleférhet.

 

Szerintem pont az lenne erőltetett,ha csak ilyen rendből kivált Jedikkel hadakoznának az új Jedik. Valjuk be őszintén: csak a Sithek elég gonoszak és elég kemény ellenfelek a Jediknek... Újraértelmezni meg simán lehet a történetet,akár a Próféciát is,hiszem a prequel esetében is sok mindent újraértelmeztek...

Mindkét verzió erőltetett lenne. A különbség csak az, hogy az egyik illik a történetbe, a másik pedig nem. ;) Sok dolgot újra lehet értelmezni, de az esszenciális alapokat marhaság lenne. Ezt a prequel se tette meg. Pl. nem csináltak Obi-Wanból, Anakinból vagy Yodából egy nímandot vagy hasonlók.

Értem én, hogy a sithek tökéletes ellenfelek a jediknek. Csak épp ha már egyszer elvileg kihaltak, akkor kihaltak. Majd egyszer megint több ezer év múlva vki feltámasztja az eszméiket, de addig csönd. Nem akarom, hogy megint eljátsszák azt a színvonaltalan, gyerekes marhaságot, amit Maullal. Ennyi erővel Palpi vagy Yoda is feléledhetne és egy boxmeccsen eldönthetnék az Ep.3-as félbeszakadt párbajukat. Anakin meg lehetne a bíró. :)

 

És ha Anakin utódjai lesznek a főszereplők (ami tuti), akkor a dramaturgia is azt kívánja majd, hogy szembe kerüljenek a családi múlttal. Elcsépelt, persze, de ez egy kihagyhatatlan eleme szerintem a sztorinak, ha már folytatják.

Ez rendben van, szerintem is nagyon fontos, hogy Luke és Leia "megbeszéljék" Anakinnal a dolgokat. Valóban kihagyhatatlan és nem is elcsépelt.

De minek kellenek ehhez sithek? Sőt, még ezt is csak elcsesznék ha új sitheket vennének elő. Ugyanis elhomályosítanák az "igazi" sithek, leginkább Vader központiságát. Titkos tanítványok? Röhejes, tipikus TFU-es szenzációhajhász ökörség. Teljesen új sithek? Palpi és Vader háta mögül kinőve? Szintén kiábrándító.

 

Amúgy ez a prófécia dolog szerintem alapból elég gyenge eleme a Saga-nak. A prequel előttig szó sem volt róla (hehe, a 90-es évek kiválasztott-mániája), én pl. sokszor éreztem erőltetettnek, másrészt nincs is rendesen megmagyarázva. Az is lehet, és remélem is, hogy most meg lesz.

Azt nem érzem, hogy gyenge eleme lenne a sagának, de abban igazad van, hogy nem lett igazán szánkba rágva a megoldás. Ezt elővehetik még, lehet jól jönnénk ki belőle.

 

Az a magyarázat, hogy végleg eltűnik a sötét oldal eszméje, az annyira fekete-fehér, hogy már butaság sztem.

Nem tűnik el végleg a sötét oldal eszméje. Csak akkor is túlzás lenne ha 100 éven belül hirtelen összeverbuválódna a nagy semmiből egy olyan sith sereg, amiről még Palpi sem álmodhatott. Épp az volt Sidious zsenialitása, hogy kitalálta a Nagy Tervet, amivel olyat vitt végbe, amit a Sith Rend még soha. Többet ésszel, mint erővel alapon létrehozta a Sith Birodalmat. Erre jön pár senki a semmiből és simán összehoz egy sereget? :)

 

Anakin áldozata nem lenne súlytalan, mert az elsősorban a fiának és önmagának szól. És egyáltalán kiderült, hogy ő volt a kiválasztott? Szerintem nem.

Nem súlytalan lenne, csak sokkal kisebb jelentőségű.

Én mindig is inkább Luke-ot éreztem a Kiválasztottnak, nem Anakint. Erről majd írok később a megfelelő topikban. De állítólag Lucas többször utalt rá, hogy ő Anakint gondolta Kiválasztottnak. Nagyon stílusos lenne ha a Disney rögtön alaposan seggbe rúgná az egész SW univerzum kiötlőjének egyik legalapvetőbb alappillérét.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem a Sithek új generációja lesz az ellenség, akkor mégis mi a frászkarika?? Valami senkiházi faj,akiknek semmi köze az Erőhöz? A Jedik secperc alatt legyőznék őket. Ha meg kitalálnának egy másik csoportosulást,akik az Erő Sötét Oldalát használják, és nekik más lesz a nevük, akkor egyrészt erőltetett lesz, másrészt meg mindent összezavarnak majd vele. Nincs más választás, vissza kell hozni a Sitheket. De hogy mindenki lelkivilága megnyugodjon, lehetne egy olyan kompromisszumot kötni, hogy újraértelmezik a Próféciát, mondjuk úgy hogy Anakin a Sitheket ölte meg, de a Sötét Oldalt nem, mert az benne van minden Erőhasználóban. Így bármikor újra felbukkanhatnak a Sithek. Vagy módosulhat a jövendölés oly módon, hogy kiderül, nem Anakin volt a kiválasztott, hanem a Skywalkerek, amibe Luke és utódai is beletartoznak... Mindegy,ezek csak ötletek, de szerintem jobb,ha mindenki belenyugszik, hogy Sithek lesznek. Úgyis sokan azzal jönnek már most, hogy nem akarják majd megnézni a filmet, hát nem is muszáj. Mi,akik akarjuk az új részeket,mi majd megnézzük. Ennyi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem súlytalan lenne, csak sokkal kisebb jelentőségű.

Én mindig is inkább Luke-ot éreztem a Kiválasztottnak, nem Anakint. Erről majd írok később a megfelelő topikban. De állítólag Lucas többször utalt rá, hogy ő Anakint gondolta Kiválasztottnak. Nagyon stílusos lenne ha a Disney rögtön alaposan seggbe rúgná az egész SW univerzum kiötlőjének egyik legalapvetőbb alappillérét.

 

Miért lenne sokkal kisebb jelentőségű? Ha az Ep7-ben azt látnánk, hogy egy tökéletesen működő rendszer váltotta fel a birodalmat, akkor ennél nagyobb jelentőségű húzása nem is lehetett volna Anakinnek, hiszen a tettének köszönhetően helyreállt a rend: a romlott köztársaság és a gonosz diktatúra után egy jól működő rendszert építhetett ki az új nemzedék, Jedikkel, demokráciával stb.

 

A Sith hadsereg gondolatától engem is kiver a víz, de azzal nem lenne nagy bajom, ha jönne egy ismeretlen szereplő, aki megpróbálná feléleszteni a Sith eszméket, amiben egyetértünk, hogy kiirthatatlan. Akkor pedig előbb utóbb követői is lesznek. Azaz ezen az alapon Anakin kiválasztottsága abszolút megkérdőjelezhető. Én ezerszer is inkább látnék új Sitheket, mint egy újabb rosszul működő rendszert az új trilógiában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.