Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egyre inkább azt kívánom, inkább kezdenének egy új, SWTOR korszakbeni történetet - bármi lesz a tervezett folytatásban, úgysem lesz jó a többségnek.

Ez már az előzménytrilógiánál is így volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ody arra gondol, hogy ha Sidious még túl is élte a zuhanást, a Halálcsillag II felrobbanásával bizony ici-pici fecnikre szakadt széjjel (legalábbis gondolom, mert cafatokat én sem láttam még... :hmm: ). :)

 

meg az életben is van ilyen

Milyen? Hogy derékban kettévágnak, aztán beleesel egy feneketlen szakadékba (de legalábbis olyan mély üregbe, ami ellen már egy Jedinek is kapaszkodnia kell, mert ugye ha reális esélye van annak, hogy egy Erőhasznál túlélheti azt az esést, Obi-Wan sem kapaszkodik), és túléled? Mert ha erre van élő példa, akkor visszavonok mindent. :D Mert a kettévágás még csak-csak, de az a zuhanás még pluszba nekem már elszakítja azt a hajszálat (plusz még a folytatás, hogy abból kimászott, elhagyta Naboot, stb.) De akárhogy is, egy biztos: Sidious feltámasztása baromság lenne, ez fix.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre inkább azt kívánom, inkább kezdenének egy új, SWTOR korszakbeni történetet - bármi lesz a tervezett folytatásban, úgysem lesz jó a többségnek.

 

Ha kihagyják az EU-t, az a baj, ha beleteszik, az a baj.

Miért az SWTOR időszakára ugyanez nem érvényes? Teljesen mindegy milyen korban és hogyan forgatnak SW filmet, tuti nem fog mindenkinek tetszeni. Ez minden elkészülő film velejárója: van akinek tetszeni fog van akinek nem.

De ha már Star Wars film készül én ezerszer kiváncsibb vagyok arra, hogy Lucas mit dédelgetett magában évtizedeken keresztül, mint hogy mi történt ezer éve a galaxisban. Természetesen az utóbbi is érdekel, de hát épp arról szólt a bejelentés anno, hogy egy csomó SW filmet kapunk, nem csak egy új trilógiát. Akik az Old Republic időszakára vágynak valszeg azok is megkapják majd a filmjüket csak kicsit tovább kell várniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ody arra gondol, hogy ha Sidious még túl is élte a zuhanást, a Halálcsillag II felrobbanásával bizony ici-pici fecnikre szakadt széjjel (legalábbis gondolom, mert cafatokat én sem láttam még... :hmm: ). :)

A becsapódás után látni, figyelni kell! :D Bár lehet, hogy csak arra repkedő pillangókat, vagy a felvert port látjuk. :D

 

 

Milyen? Hogy derékban kettévágnak, aztán beleesel egy feneketlen szakadékba (de legalábbis olyan mély üregbe, ami ellen már egy Jedinek is kapaszkodnia kell, mert ugye ha reális esélye van annak, hogy egy Erőhasznál túlélheti azt az esést, Obi-Wan sem kapaszkodik), és túléled? Mert ha erre van élő példa, akkor visszavonok mindent. :D Mert a kettévágás még csak-csak, de az a zuhanás még pluszba nekem már elszakítja azt a hajszálat (plusz még a folytatás, hogy abból kimászott, elhagyta Naboot, stb.) De akárhogy is, egy biztos: Sidious feltámasztása baromság lenne, ez fix.

Természetesen csak a kettévágásról van szó. :) Asszem Kínában volt ilyen eset. Anno még képet is raktam be a fickóról. No de...a többi meg igaz lenne, ha nem egy Erőhasználóról, ráadásul egy sith -ről lenne szó. ;) Benne van egy képregényben hogyan menekült meg. Olvasd el. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre inkább azt kívánom, inkább kezdenének egy új, SWTOR korszakbeni történetet - bármi lesz a tervezett folytatásban, úgysem lesz jó a többségnek.

Szerinted az KotOR érában játszódó sztori nem vinné ugyanezt? Ha bekerül az EU, az lenne a baj, ha nem lenne benne, az lenne a baj. Ha ezer Sith van, az a baj, mert csak a látvány, meg a Jedik miért harcosok? Ha két Sith van, az a baj, mert már megint csak két Sith. Meh... Mindig lenne valami baj, de hogy mi tetszik a nagy többségnek, azt innen nem lehet eldönteni.

 

Jedikhez méltó ellenséget nem nehéz szerkeszteni, nem kell Sith. Az EU rajongóknak sosem tudnának megfelelni, ha csak nem az EU legkésőbbi kora utáni sztorit írnak, amikor már az EU-ban történtek is csak lábjegyzetek a történelem könyvekben. Mert az EU ilyen, mindenkinek más tetszik. De egy új sztori mindenkinek kedvező lehet, max a vaskalapos EU kukiverőknek nem, de ők beletartoznak a másik csoportba is (nem felel meg akkor sem, ha mégis EU-s), és hál' istennek, kevesen vannak.

Lehet jó Star Wars filmet csinálni, csak ne rajongó írja, pláne ne EU-b*zi, és az íróban legyen kreativitás, fantázia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha már Star Wars film készül én ezerszer kiváncsibb vagyok arra, hogy Lucas mit dédelgetett magában évtizedeken keresztül, mint hogy mi történt ezer éve a galaxisban. Természetesen az utóbbi is érdekel, de hát épp arról szólt a bejelentés anno, hogy egy csomó SW filmet kapunk, nem csak egy új trilógiát. Akik az Old Republic időszakára vágynak valszeg azok is megkapják majd a filmjüket csak kicsit tovább kell várniuk.

 

Ne értsd félre, én is kíváncsi vagyok, hisz együtt nőttem fel a SW-szal, de a lentebb is felvetett ötletek, elképzelések megvalósítása hazavágná az egészet. Lucas tuti nem forgathatta azt a fejében, hogy akár Palpatine visszatérjen - ugyanakkor szerintem jediknek nincs értelme sithek nélkül.

 

Na mindegy, majd meglátjuk. Az Old Republic mozik meg kivárom - remélem, a Disney megcsinálja, akár animációs fomában is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A becsapódás után látni, figyelni kell! :D Bár lehet, hogy csak arra repkedő pillangókat, vagy a felvert port látjuk. :D

Ha arra gondolsz, amire gondolok, hogy gondolsz, azt én mindig is a hullámok által felvert szemétnek gondoltam.

 

a többi meg igaz lenne, ha nem egy Erőhasználóról, ráadásul egy sith -ről lenne szó.

Amiről írtam, amit írtam. A magyarázat meg ne egy noname képregénybe legyen, hanem a TCW-ben. Nem éppen egy mellékes kérdésről van szó. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell rajongani valamiért, hogy jó történetet írj bele. Ez elég h*lye elképzelés. Persze tisztelet a kivételnek, de a rajongók többsége a saját fan-ficjeit valósítja meg, ami sajnos nem rugaszkodik el a már ismert történetektől. Ez esetben Han-Luke-Leia kontra Birodalom-Sith-Sötét Jedi felállás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán úgy lehetne finomitani, hogy az iró ne legyen hardcore rajongó és lehetőleg ne az EU legyen a mindene. Ahhoz, hogy tisztelettel nyúljon a két korábbi trilógia elemeihez, valamilyen fokú rajongás -vagy mondjuk úgy a filmek megbecsülése- azért kell. De fontos, hogy ne féljenek új elemeket behozni a világba mert azok nélkül sok értelme nincs egy új trilógiának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tisztelje és ismerje a filmeket és az univerzumot magát, ez az alap és - részemről - egyetlen kikötés. Úgy csinálja meg, mint James Cameron az Alienst (maximális tisztelet és ismeret), és ne úgy, mint Paul W. S. Anderson az Alien vs Predatort (zéró tisztelet és ismeret).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine szerintem is abszolút fölösleges lenne az új trilógiába. Ugyanakkor nem zárnám ki a visszatértét szimpla "fizikai" korlátok miatt, hiszen Maulnál is ezt tettük. "Ugyan már, hiszen félbe vágták és egy feneketlen aknába zuhant. 1000%, hogy meghalt", stb. Nyilván már unalomig ismételt példa, de Maul után bizony Palpatine is könnyedén visszatérhetne, ha úgy akarnák a készítők. Semmivel nem lenne hihetetlenebb húzás. Az öreghez képest eltörpülő képességekkel rendelkező Talzin technikái is lehetővé tették a teleportálást, amikor Grievous droidjai rajtaütöttek Dakával. Könnyedén, ha erőltetett módon is, de belemagyarázható, hogy Palpatine is "elteleportálta" magát egy menekülő hajóra, akármi. A hullámok, vagy darabkák kétes eredete pedig nem sokat nyom a latban, az öreg halála bizonyításaképpen. Továbbra is arról van szó, hogy történetileg vissza kell-e hozni őt, amire azt hiszem, egyértelmű, egyhangú válaszunk van.

 

Az EU egészét (nem csak a közkedvelten kiemelt negatív példákat) nem néznem le annyira, mint néhányotok, de kinek mi, ugyebár... viszont kompromisszumos megoldás is bőven megoldható lenne, a kérdés az, mennyire törekszenek erre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akármi lesz is a történet, így is úgy is lesznek olyanok, akik elégedetlenek lesznek vele. Vannak, akik sablonos dolgokat szeretnének viszont látni, vannak akik újítást szeretnének. nem lehet mindenki igényeit kielégíteni. Én remélem, hogy jó filmeket fognak csinálni. Legyen benne valami újítás, de legyen hű az eddigi filmekhez. Az EU-t se kell mindenestül figyelembe venni, csak a főbb és a jobb történetekre valamennyire tekintettel lehetnének. Jó lenne megtalálni a középutat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akármi lesz is a történet, így is úgy is lesznek olyanok, akik elégedetlenek lesznek vele.

Én azt kívánom, hogy olyan története legyen, amit az összes fórumtag imádni fog, csakúgy mint a korábbi SW részeket George Lucassal a fedélzeten.

Az a boldog közösség várja ezeket a filmeket is, mint az előzmény trilógiát. :):oops:

 

Nem akarom azt átélni, amit az Alien/Predator fanok átéltek egy másik fórumon, ahol már az a ciki, ha nem ábrándultál ki rajongott univerzumodból :( de ez egy másik történet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na sikerült alaposan felkavarnom az állóvizet ezzel a "Sidi visszahozatala" dologgal. :) Pedig nem volt szándékos. Szerintem mindenképpen meggondolták,milyen story-val állnak elő. Az a tény, hogy a rendező személyével kapcsolatban is ekkora huzavona van meg az, hogy ennyire megterveztek minden apró infó kiszivárgását, azt mutatja, hogy nem egy rakás lókakit készülnek elénk rakni. Egyébként is lenyilatkozták, hogy egy TELJESEN EREDETI, ÚJ TÖRTÉNET lesz, szóval nem egy ötlettelen, rókabőrnyúzó, csak a korábbi karaktereket felhasználó vacakot fogunk kapni. Lucas nemrég beszélt arról, hogy annyi dolga lesz, hogy odamennek hozzá a készítők, és megkérdezik tőle, hogy "George, így jó lesz?", ő meg megmondja a frankót... Szóval nem kell annyira aggódni, nyilván az öreg nem azért adta oda gyermekét mások kezébe, hogy aztán csak úgy szétbarmolják.

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első ellenvéleményezők a film után azok lesznek, akik meg vannak győződve arról(Ezen emberek meg baromi sokan vannak) hogy a Thrawn-trilógia a hivatalos EP 7-8-9. Oldalakon keresztül fogják szidni az új sw-filmet hogy nem azt kapják amit vártak.

 

Bomarral és Dzséjttel értek különben egyet. Valamilyen szinten azért szeresse a filmeket és értse is az univerzumot a jövendő rendező. Sith-et én sem akarok már látni, mert ha behoznak egy újat akkor Anakin áldozata hiábavaló volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mégis, mi alapján gondolhatja bárki is hivatalos folytatásnak a Thrawn-trilógiát?? Azért kérdezem, mert már máshol is találkoztam olyan kijelentéssel, hogy biza ez a hivatalos folytatása a SAGA-nak... de mégis mi alapján mondhatják ezt hivatalosnak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mégis, mi alapján gondolhatja bárki is hivatalos folytatásnak a Thrawn-trilógiát?? Azért kérdezem, mert már máshol is találkoztam olyan kijelentéssel, hogy biza ez a hivatalos folytatása a SAGA-nak... de mégis mi alapján mondhatják ezt hivatalosnak?

 

A Valhallás kiadáson ott van a számozás rajtuk, és ez volt az első olyan trilógia, ami folytatta a sztorit, plusz mint az 1990 utáni EU megalapozója nagy szerepet játszott benne, hogy a SW újra jobban benne legyen a köztudatbn. Így sokaknak ez maradt meg mint a nagybetűs folytatás, és aki ennek is tekintette x évig, annak jöhet bármi, az is marad.

Hivatalosnak persze hivatalos folytatás, de csak EU szinten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EU szinten hivatalos, akkor az (szvsz) semennyire sem hivatalos.

 

Ha én írok egy Trilógiát, ami tovább viszi a Matrix Trilógia eseményeit a saját elképzeléseim alapján és ráírom, hogy 4-5-6, még nem lesz hivatalos.

 

Azt hittem, hogy volt valami Lucas által jóváhagyott dolog és ezért hivatalos, vagy valami hasonló, de ez így ebben a formában nálam azt jelenti, hogy ez biza NEM hivatalos, tök mindegy, hogy vannak olyanok, akik annak gondolják!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leland Chee, aki történetesen Lucasfilm-fejes, szerkeszti a canon adatbázist, és ez alapján a Thrawn-trilógia, mint minden más EU hivatalos. :) Persze ha jó a film és borít mindent, akkor a filmek magasabb besorolása révén ezek mind elvesztik hivatalosságukat. Remélem, azért erre nem kerül sor. A hatalmas időugrás (50 év) erre valamelyest garancia lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Nute az infót! Bár a magam részéről továbbra sem tartom hivatalosnak :)

 

A több évtizedes ugrás pedig inkább a kulcsszereplők (színészek) megöregedésének magyarázata végett szükséges... szerintem, és nem az EU igazolásául.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Nute az infót! Bár a magam részéről továbbra sem tartom hivatalosnak :)

 

A több évtizedes ugrás pedig inkább a kulcsszereplők (színészek) megöregedésének magyarázata végett szükséges... szerintem, és nem az EU igazolásául.

Az már a te egyéni felfogásod, de ettől még a tény az tény. :)

 

Így van, de ettől még remélem, hogy nem borít fel mindent. Persze a legfontosabb, hogy remek film készüljön.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez pontosan így van. Nem tudtam, hogy ez tény. Információval szolgáltál arról, hogy a canon szerint jelenleg igenis hivatalos még ha a számozás nem is az... amit meg is köszöntem. Innentől a saját személyes problémám, hogy elfogadom-e hivatalosnak vagy nem. Hát nem :D mint ahogy a többi EU művet sem úgy általában :) de ahogy te is mondtad, ez az én egyéni felfogásom! ;)

 

Egyébként érdekes ez... mert neked lehet, hogy borít majd mindent (és az EU rajongóknak) de nekem pl teljesen rendben lesz (és az EU-t figyelembe nem vevőknek) ... ezért is lenne jó valóban az arany középút megtalálása, habár engem az EU figyelembe vétele kegyetlenül hidegen hagy, de jó lenne, ha a jövőben nem mélyülne a néha így is felszínre törő EU kedvelők - nem kedvelők közötti vita vagy ellentét az új film miatt. ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leland Chee, aki történetesen Lucasfilm-fejes, szerkeszti a canon adatbázist, és ez alapján a Thrawn-trilógia, mint minden más EU hivatalos. :) Persze ha jó a film és borít mindent, akkor a filmek magasabb besorolása révén ezek mind elvesztik hivatalosságukat. Remélem, azért erre nem kerül sor. A hatalmas időugrás (50 év) erre valamelyest garancia lehet.

Nem igaz. Nem hivatalos egyik sem. Ezerszer le lett írva már ez az egész canon dolog. Egyébként a Thrawn trilógiára asszem csak nálunk írták rá, hogy hivatalos folytatás, hogy többet el tudjanak adni belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.