Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Tartok tőle, hogy Luke meg fog halni a 7. részben, mivel eddig mindkét trilógia bevezető epizódjában egy bölcs, idős Jedi-mester halt meg fénykard-párbaj közben. Ebben a részben pedig Luke lesz az idős Jedi-mester. Majd látjuk, lehet,hogy a pénz szaga erősebb lesz, mint a Saga szaga, sutba dobják az eddigi történetvezetést, és inkább benne hagyják Luke-ot a nézőcsalogatásért... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell Luke a nézőcsalogatáshoz.

Nem kell? Ha egy átlagembernek azt mondod,hogy Star Wars, két karakter fog rögtön eszébe jutni: Darth Vader és Luke Skywalker (esetleg még Leia meg Chewbacca, ha nagyon megerőlteti az agyát). Előbbi meghalt a 6. végén, szóval ő kilőve, utóbbi maradt. Az új karakterek meg még nekünk se nagyon fognak mondani semmit. Úgyhogy ha valaki kell nézőcsalogatásnak, az Luke...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas külön megtiltotta az EU-nak, hogy Luke-ot megöljék, így akár simán tartogathatják az ő halálát a 7. epizódra. Én örülnék neki, bár az jobb lett volna, ha Luke nyugodt körülmények között szenderül jobblétre. :) Luke nagyon is kell a nézőcsalogatáshoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell? Ha egy átlagembernek azt mondod,hogy Star Wars, két karakter fog rögtön eszébe jutni: Darth Vader és Luke Skywalker (esetleg még Leia meg Chewbacca, ha nagyon megerőlteti az agyát). Előbbi meghalt a 6. végén, szóval ő kilőve, utóbbi maradt. Az új karakterek meg még nekünk se nagyon fognak mondani semmit. Úgyhogy ha valaki kell nézőcsalogatásnak, az Luke...

Nem kell. Az új filmekre is sokan beültek. Elég egy Skywalker nevű illető.

De meg merem kockázatni az, ha The Old Republic filmeket csinálnának akkor is beülnének nagyon sokan, pedig ott nem is lennének Skywalker-ek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Biztosan nagy háború lesz benne, különben nem is érdemes belevágni. El tudnék képzelni egy Új Köztársaság vs. Újjáalakuló Birodalom konfliktust (ilyen még nem volt, vagy Közt-ot vagy Bir-t láttunk). Nyilván lesz benne egy új Jedi Rend, mert nélküle nagy csalódás lenne. Az új Tanács feje más nem is lehet,csak Luke. Szerintem lesznek benne Sithek is, mert csak ők az igazi ellenfelei a Jediknek. Egy új Sith mester,aki feltámasztja a Rendet. Talán emiatt a Prófécia is kap egy új értelmezést (pl. hogy csak akkor irtható ki végleg a Sötét Oldal,ha minden erőhasználó megszűnik létezni vagy ilyesmi. Tudom, hajmeresztő gondolat, de elég komoly, amolyan "Én vagyok az apád"-os fordulat lenne.)És lesznek benne régi karakterek (Leia és Han fontos politikai és katonai funkciót tölt majd be -szerintem legalábbis). Új bolygók. Chuwi, C3-PO és Artu alap. El tudnám képzelni Han fiát (aki természetesen nem esett messze a fájától) Chuwival akciózni. Minimum Sithek bosszúja látványvilág. Eléggé kiaknázatlanok még a lehetőségek. :peace:;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szerintem ne legyen Új Köztársaság vs Újjáalakuló Birodalom, abból már volt éppen elég az EU-ban.

Sith se kell feltétlenül. Lehettek még Erőhasználók a Sith-eken és a Jediken kívül is, akik eltűntek. Ők újra előbukkanhatnának több 1000 év homálya után valamilyen elfeledett bolygóról.

Csubi: ő nyugodjék békében. Han fiai: ők is nyugodjanak békében.

Inkább Luke fia, valamint Han és Leia lánya legyenek a középpontban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmilyen EU ne legyen a középpontban, se Új Köztársaság, se Újjá Alakuló Birodalom, se Sith... Lényegében felsoroltátok a legsablonosabb, legötlettelenebb dolgokat, amikkel eláshatjátok az egész harmadik trilógiát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán a Mortis-os szálat kéne tovább vinni valamilyen szinten. Ezért lenne jó, ha valamilyen Fate of the Jedi sorozathoz hasonló történet lenne.

Őszintén szólva én se tudom hogyan kéne tovább vinni az egészet. Olyan kerek és lezárt a 6 film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmilyen EU ne legyen a középpontban, se Új Köztársaság, se Újjá Alakuló Birodalom, se Sith... Lényegében felsoroltátok a legsablonosabb, legötlettelenebb dolgokat, amikkel eláshatjátok az egész harmadik trilógiát.

Ha vannak jobb ötleteid, akkor tessék. Csak mert az ilyen Sötét Jedik meg egyéb gyűrűk urás lények középpontba állítása meg számomra lennének baromi unalmasak meg Star Wars ellenesek. A Sithek nem feltétlenül csak úgy jelenhetnének meg, mint láttuk azt az eddigi 6 filmben,hanem egy egészen új formában is - hogy ez konkrétan hogyan történne, majd Lucasék kiagyalják. Csak már látom előre, hogy sokan már előre le fogják hurrogni a filmet, amikor még egy képkockát se láttunk belőle csak azért,mert olyan témával meg karakterekkel jön majd elő, ami sokak várakozásaival szöges ellentétben van. Pl. ha lesz benne Új Köztársaság (márpedig miért ne lenne, hiszen Organa-ék annak idején azért kezdtek Palpi ellen szervezkedni, mert a Köztársaságot az eredeti formában akarták visszaállítani, és ezért logikus,hogy a Lázadók Szövetségének is ez volt a célja, hiszen Organa és társaik alapították), nem kell már kukába dobni a sequeleket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha vannak jobb ötleteid, akkor tessék. Csak mert az ilyen Sötét Jedik meg egyéb gyűrűk urás lények középpontba állítása meg számomra lennének baromi unalmasak meg Star Wars ellenesek. A Sithek nem feltétlenül csak úgy jelenhetnének meg, mint láttuk azt az eddigi 6 filmben,hanem egy egészen új formában is - hogy ez konkrétan hogyan történne, majd Lucasék kiagyalják. Csak már látom előre, hogy sokan már előre le fogják hurrogni a filmet, amikor még egy képkockát se láttunk belőle csak azért,mert olyan témával meg karakterekkel jön majd elő, ami sokak várakozásaival szöges ellentétben van. Pl. ha lesz benne Új Köztársaság (márpedig miért ne lenne, hiszen Organa-ék annak idején azért kezdtek Palpi ellen szervezkedni, mert a Köztársaságot az eredeti formában akarták visszaállítani, és ezért logikus,hogy a Lázadók Szövetségének is ez volt a célja, hiszen Organa és társaik alapították), nem kell már kukába dobni a sequeleket.

Én már leírtam erről a véleményem egyszer, hosszan.:

Szerintem két dolgot lesz érdemes meglépni sztori szintjén:

1) Évtizedes ugrás kell. Úgy húsz-harminc-negyven év. Én a negyvenre szavazok. Közvetlen folytatás azért nem lehet, mert az unalmas lenne. Elmondom miért: mert Sidious és Vader meghaltak. Ezzel harangoztak az Első Galaktikus Birodalomnak. Az Uralkodó volt az összetartó erő, a személy, aki átlátta és irányította a Birodalmat, a személye nélkül az állam összeomlik, mivel Vader halálával és a Szenátus évekkel korábbi feloszlatásával nincs utódja, ami kézbe vehetné a hatalmat. Ha csak be nem mesélnek egy eddig sosem látott, sosem hallott szuperfőnököt (pl. Thrawn), ami szerintem igen amatőr húzás lenne, főleg, ha Lucas is ott van. (Ez az egyik negatívuma a Thrawn sztoriknak is, hogy a kalapból előrántanak egy Palpatine szintű konspirátort. Eleve, ha létezett volna ilyen ember a Birodalomban, azt Sidious megöli, mint potenciális veszélyforrást.) Szóval, a Birodalom összeomlik, mi marad? Az új állam megszervezése, és ezt nem fogják a Birodalom maradványaira ráépíteni, mint anno a Birodalmat a Köztársaságra, és nem lehet a Köztársaságot sem újjáépíteni (sicc iszonyú uncsi és lapos, ráadásul fantáziátlan nevű Új Köztársaság). Az előbbi nyilvánvaló, az utóbbi meg, nos, nem telt el olyan sok év, hogy a Galaxis lakóiból kikopott volna, milyen rossz volt a Köztársaság. Tehát új államot kell szervezni, ez viszont nem háborút, hanem diplomáciát hoz. Az meg nem éppen a Csillagok Háborúja. Politikai szálak ide vagy oda, azért a Star Wars filmek mindig is a katonai problémamegoldásról szóltak. Úgyhogy mindenképpen akkora ugrás kell, hogy már reális létezése legyen egy galaktikus vagy több csillagközi kormányzatnak, nem mellesleg, ebben az esetben már a Jedi Rend is új életet élhet, nem csak Luke lenne. És ezzel rákanyarodunk a 2-es pontra.

2) Ne legyen egységes galaktikus kormány. Már kétszer láttuk, hogyan sodródik végveszélybe az ilyen, a franc se kíváncsi rá harmadszor (egy újabb pont, amiért nem csípem az EU-t, ahol ezt ismétlik újra, és újra, és újra, és újra). Az ep6 után szerintem nem is lehet egy ideig egységes galaktikus kormányt szervezni, hiszen a népek egymás után kettőben is mélységesen csalódtak. A Köztársaságot egy pusztító háború, a Birodalmat egy nem kevésbé félelmetes polgárháború nyírta ki, és egyik kormány sem szolgálta a közjót. Két ekkora csalódás és háború után sokáig nem lehet egységbe rendezni a világokat. És izgalmasabb is lenne egy olyan Galaxis, ahol sokkal jobban tagozódnak a népek. Ahol sok kis kormány létezik egymás mellett. A Jedi Rend meg lehetne egy olyan szervezet, ami - tanulva az első hibájából - nem kötelezi el magát egyik ilyen csillagközi kormány mellett sem.

És persze, nehogy előmásszon nekem egy újabb Sith. Asajj Ventress és Savage Opress mintájára jöhetnek olyanok, akiket megkísértet a Sötét Oldal, de Sith pár ezer évig ne tegye a lábát a Galaxisba, mert azzal semmibe vennék Anakin tragédiáját.

Illetve fejtegettem a Szereplők toic nyitóposztjában is.

 

De ne nekem legyen jobb ötletem ezeknél az unalmas, sablonos részleteknél, hanem a film írójának, íróinak. Én sajnos nem vagyok köztük. :) Ez egy mozifilm lesz, legyen olyan, mint az ep1. Legyen új, az EU előtt meg legfeljebb tisztelegjen néhány apró momentummal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért, mert az EU szerint, ők hárman rég halottak 50 évvel az endori csata után.

A Lucasfilm szerint teljesen eredeti story-t készítenek. Szóval egyáltalán nem biztos, hogy figyelembe veszik az EU-t. És ki mondta, hogy 50 évvel fog a Jedi után játszódni? Lehet,hogy csak 30...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy nem biztos az EU figyelembevétele, ilyet senki nem állított. Egyébként szó volt róla, hogy a tervek szerint, nagyjából 50 évvel az endori csata után zajlanak majd a 7. rész eseményei. Hogy ez mennyire biztos, arról nem nyilatkozom, oldalakat most nincs energiám visszaolvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha az EU-t ha nem is piszkálják, talán a fontosabb művek tiszteletben tartása érdekében (igenis vannak köztük jók :D ) szerintem egy olyan időszakot dolgozhatnának fel, amiről kevés vagy esetleg semmi értékelhető információnk nincs. Így lenne a legizgibb, hisz nem tudjuk mi jöhet, és visszajönne az EP-I előtti hangulat :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne legyen egységes kormányzat. Ez érdekes és jó elképzelés. De szerintem mindenféleképpen lesz majd egy nagyobb galaktikus kormányzat, mely demokratikus alapokra épül. (Legalább is megpróbál arra épülni.) Szerintem nyilvánvaló, hogy Leia és mások ezen dolgoztak az endori csata utáni években. Esetleg most annyi változás lehetne, hogy nem próbálják erőszakkal belekényszeríteni a rendszereket.

Jöhetnek olyanok, akiket megkísért a sötét oldal, de ne legyen Sith? És mi akadályozza meg azokat, akiket megkísért a sötét oldal, hogy Sith nevet aggassanak magukra?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kicsit a szakmaiság szól most majd belőlem, és kevésbé lesz "meseszerű", mint eddig az SW úgy általában, de ilyesmi felé pörgött most az agyam:

 

Az endori csata végeztével megkezdődött a Birodalom felbomlása. Néhány további csatát követően sikerült is a maradék haderőt felszámolni, és megkezdődött az újraépülés. A Lázadó bolygókat tömörítő Szövetség ideiglenesen megpróbálta koordinálni a galaxis bolygóit. A megmaradt alderaani állampolgárokat megkövették, és gondoskodtak a sorsukról.

 

Az újjáépüléssel konjunktúra bontakozott ki, gazdasági virágzás köszönt a galaxisra, amiből új stratégia pontok jönnek létre, új bolygók jutnak jelentősebb pozíciókhoz. A Szövetségi szenátus is átkerül egy új bolygóra Coruscantról. A korábban stratégiai szerepet betöltő rendszerek szembehelyezkednek az újakkal, és egyre inkább éleződik közöttük a konfliktus. A megerősödő rendszerek tagjai a Szövetség mentén létrejövő demokratikus együttműködésnek, de a helyzetük rosszabbodását megélő ellenpólus ennek éles kritizálója, és inkább közösen szövetkezve próbálják régi, birodalmi idők alatt meglévő erejüket visszanyerni.

 

Az időközben újra szerveződő Jedi rend is problémákkal küzd. A rend hiába békés, és új alapokra helyezett, a lemaradottak közé tartozó gyerekeket nem hajlandók átadni nekik, és saját Rendet képeznek a renitensek, mert néhány korábbi, egyértelműen kudarcba fordult tárgyalás alapján elfogultsággal vádolják a Jediket.

 

A konfliktus egy - a két tömb területének határán helyezkedő - aszteroidamező kapcsán éleződne ki igazán, amely jelentős energiakészletekkel bír. Innen indulna a film, nagyjából 30 évvel a Jedi visszatért követően. A már-már katonai krízisbe torkolló helyzet akkor tetőzik, miután a szegényebb rendszerek szabotázzsal és hadi hajókkal ellehetetlenítik a szövetségiek kitermelési procedúráját. Ezt követően utóbbi fél is katonailag lép fel, Leia (ex kancellár) erős ellenzésétől függetlenül.

 

Leia, hogy a helyzetet megoldja, Luke-ot és tanítványát kéri fel a helyzet diplomáciai megoldására, amire válaszul az ellenpólus is elküldi a maga a "Jedi"-jét. A tárgyalások során Luke tanítványát megölik, ami a háború kirobbanásához vezet. A Szövetség nem rendelkezik haderővel, és a korábbi hibákból tanulva nem is szavaznak meg rejtélyes seregeket, hanem a tagok saját bolygóik védelmére szánt haderejüket ajánlják fel a közösbe.

 

Hamarosan azonban kiderül, hogy az egész merénylet csak egy provokáció volt egy háttérben meghúzódó harmadik érdekcsoport részéről (huttok), akik a béke időben sokat veszítettek korábbi hatalmukból, és akik számára a cél a galaxis uralmának megszerzése. :)

 

Nekem ennyire telt most, pedig minden megtettem, hogy elvonatkoztassak a régebbi részektől... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem azért nem tetszik, mert szerintem 50 év kevés ahhoz, hogy új bolygók emelkedjenek fel a régiek szintjére. A Coruscant, Alderaan stb. több ezer év alatt jutott (juthatott) el erre a szintre. Szerintem semmiképp sem a galaxis feletti uralom legyen a központi téma a sequel esetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jobban belegondolunk, akkor a Birodalom megalakulása után biztos államosította a Kereskedelmi Szövetséget és egyéb ilyen szervezeteket, és megszűnésekor ez a rendszer is jó eséllyel szétesett. Ilyenkor felmerül a kérdés hogy ki vette át az interplanetáris kereskedelmet, és szerintem az endori csata utánra már csak a huttoknak maradt akkora hajóflottájuk, hogy ezt a feladatkört teljesítsék.

 

Ez pont elég alapként szolgál arra, hogy megerősítsék az eddig sem elhanyagolható szerepüket

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Íme az EpVII története(?)

“Yavin 4 and the rebel base return to the Star Wars plot in the forthcoming Episode VII, announced in October by the Walt Disney Co, in which Skywalker comes back to the planet to build a Jedi knight academy.”

http://latino-review.com/2012/12/19/reuters-hints-star-wars-vii-storyline/

 

Skywalker egy új Jedi lovag akadémiát alapít a Yavin 4 bolygón.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Íme az EpVII története(?)

 

http://latino-review.com/2012/12/19/reuters-hints-star-wars-vii-storyline/

 

Skywalker egy új Jedi lovag akadémiát alapít a Yavin 4 bolygón.

Ha igaz, akkor jó hír. Az EU-ban is először a Yavin 4-en volt Jedi Akadémia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EU-s forrás még nem zárja ki a megvalósulását. Személy szerint nemigen tudok elképzelni életképes folytatást Jedik nélkül. Ehhez pedig szükséges Luke intézkedése, a Rend valamilyen formában való újjáépítése. Az, hogy a Yavin 4-en, a Bespinen, vagy Coruscanton történik, egyre megy. Ha lesz székhely, az valószínűleg Coruscanton lesz, ettől még működhet akadémia máshol is. Bár azt kétlem, hogy ez lenne a 7. rész egyik témája... Luke miért csak 50 évvel később látna neki a Rend feltámasztásának? Jobban működne (és logikusabb is lenne), ha az új trilógiára már egy kiépített rendszer fogadna minket. Így az is egyértelművé válna, hogy azért, mert nem voltak galaxisméretű háborúk, még történt ez-az a fél évszázad alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.