Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egyrészről szerintem sokan kiakadnának, ha visszahoznák a Sith-eket, mert úgy semmisnek éreznék Anakin áldozatát

Szerintem abban az esetben nem tenné semmisé Anakin áldozatát, hogy ha a történet vagy 40-50 évvel később játszódna. Akkor valóban egyensúlyt hozott az Erőbe, és szabadságot a galaxisba. Azt viszont ő se tudhatta, hogy a sötét Erő egyszer újra ébred. Ellenben ha ez lesz akkor csakis olyan formában tudom elképzelni ahogy írtam is alább. Spirituális síkon, sokkal mágikusabb területen kell folynia a harcnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

....Coruscant valóban csak nevében köszönhető Zahnnak, épp ezért nem látom akadályát, hogy Leia és Solo lehetséges lányának a Jaina nevet adják. A filmek sztorijának szempontjából nem oszt nem szoroz, ugyanakkor az EU-t is tiszteletben tartják....

 

 

Pont ilyesmire gondoltam én is, s pont a Coruscant neve a legjobb példa. Ha már mondjuk benn lesz Solo lánya, akkor legyen már Jaina. De ha nem lesz benn, akkor meg ne jelentsék ki, hogy nincs is gyerekem.

 

Számomra ilyen egyszerű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részlet a naplóból, mit gondolt Lucas a Star Warsról. Főleg a vége érdekes az új trilógia fényében:

 

Darth Sidious a sagában a gonosz megtestesítője. A harmadik részben megláthatjuk, hogy igazi mester. A film alatt rájöhetünk, hogy maga a Gonosz akarta úgy, hogy Sidious Sith-té válljon. A sötét oldal egy folyamatosan forgó henger. A prequelekben láthatjuk, amint a rossz felülkerekedik a jón. De a gonosz nem önmagában a Sith. De a Sith-ek gonoszak. Ha úgy gondolják, hogy a Sith-ek irányítanak mindent a Star wars univerziumban a gonoszságukon keresztül, akkor tévednek. A Sith-ek úgy hiszik, ők irányítják a gonoszt, ám valójában az irányítja őket. Az Erő csak egy eszköz a rosszak kezében, mellyel a jók és a gonoszok összecsaphatnak. A saga valójában egy óriási sakk játszma. Amikor elkezdődik, a rosszak kiválasztják királyukat. A játszma két fél között játszódik: a jók és a gonoszok. A partit egy táblán játszák: az Erőn. Azok a rajongók, melyek belemélyednek a történet egészébe, láthatják, hogy minden karaktert úgy választottunk, hogy tökéletesen bemutassa a jó, vagy a rossz oldalt. Az ellenfelek kilétével mindenkinek tisztában kell lennie, ez volt az oka, hogy megteremtettük a Jedi-rendet, majd később a Sith-eket. A harmadik rész rengeteg utalással, és új értelmezéssel egészíti ki a harcot. Ám van egy pont, amikor a jó és a rossz karaktere egybe folyik. Ez a második részben található, amikor Dooku megkéri Obi-want, tartson vele. Ekkor látható, hogy valójában fogalmunk sincs, hogy melyik fél éppen hogyan áll, mi a terve, és még mit tartogat a számunkra.

Ennek gyökeres ellentéte a negyedik rész. Itt megmutatjuk, hogy nem csupán egyetlen oldal van a játszmában, nem engedjük, hogy bármelyik is uraljon mindent. Vannak rajongók, akik úgy hiszik, hogy ez a rész csupán a karakterek fejlődésének szempontjából érdekes. Ám emögött nagyon sok minden lapul. Valójában ez az a pont, ahol minden visszaáll az eredeti helyére. A Baljós Árnyakban van egy jelenet, ahol Palpatine mosolyogva jegyzi meg: „Figyelemmel kísérjük a pályafutásodat, ifjú Skywalker”. A harmadik részben tapasztalhatjuk, hogy ez a többes szám első személy valójában a gonoszokat jelöli, azon keresztül pedig a Sith-eket. Sidious azt hiszi, hogy képes kommunikálni a rosszal, mely benne van, és amely valójában irányítja őt. De akárcsak a királynak a sakktáblán, neki is szüksége van segítségre. Mindamellett a prequelek a Sith-ek hatalomszerzését mutatja be, azt, hogy minél nagyobb befolyást szereznek az Erő fölött. Az eredeti trilógia hasonlóképpen mutatja be a világos oldalt. Az első részben kiválasztják királyukat: Luke Skywalkert. Amikor a Sith-ek elpusztulnak, a gonosz feladja a partit. De hiba lenne azt hinni, hogy ez volt az utolsó harc kettejük között…”

Az utolsó sorok egyértelműen igazolják számomra, hogy a gonosz nem tűnt el a galaxisból, bárki átállhat a sötét oldalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első részben kiválasztják királyukat: Luke Skywalkert. Amikor a Sith-ek elpusztulnak, a gonosz feladja a partit. De hiba lenne azt hinni, hogy ez volt az utolsó harc kettejük között…” [/i]

Szerintem az a gond, ha megint sithek, akkor azért elcsépelt, mert azoknak Anakin véget vetett, ha nem sithek, hanem valami nagyobb gonosz amikről még nem hallottunk, akkor az a kalapból előhúzott nyuszi esete, és így ez is könnyen elcsépeltté válhat.

 

Ahogy Talzin "vuduzta" Dookut?

Ha van Isten akkor ez meg sem fordul a fejükben.

 

Pont ilyesmire gondoltam én is, s pont a Coruscant neve a legjobb példa. Ha már mondjuk benn lesz Solo lánya, akkor legyen már Jaina. De ha nem lesz benn, akkor meg ne jelentsék ki, hogy nincs is gyerekem.

 

Számomra ilyen egyszerű.

Azzal hogy neveket átvesznek, mint ahogy Coruscantnál is tették, nincs semmi baj. Viszont az sokat elvehet, vagy hozzáadhat Leia karakteréhez, hogy hány gyereke volt, és mi lett velük, és számomra ezért nem megoldás, "hogyha nem szerepelnek akkor, ne is jelentsék ki, hogy nincs neki". Hisz így a filmbeli Leiának és az EU-val kiegészített Leiának mások lehetnek a motivációi

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabo megelőzött igy én már csak bologatok: az hogy hány gyereke van Hannak és Leiának és milyen a nemük az épp csak a főszereplők számába szólhat bele. Nem egy kategória azzal, hogy egy Lucas által kitalált bolygónak mi a neve. Én már csak azért is nagyon remélem, hogy a teljes ep.6 utáni EU-t átirják, mert per pillanat úgy néz ki mint Frankenstein szörnye: össze-vissza van foldozva. Mégha néhány darabja oké is, összességében borzalmas, mert senki nem ült le és mondta azt hogy oké gyerekek itt ez a Luke, legyőzte a Galaktikus Birodalomat: milyen ivet irjon le a hátralévő élete. Nincs iv, csak egy ötletbörze. Luke élete arról szól, hogy néhány évente menetrendszerűen jön valami galaktikus mega-fenyegetés, amit aztán legyőznek. Ezzel sikerült egy közepes ponyva szintjére lehúzni a sztoriját. Nálam rebootért kiállt a Saga ezen része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egységesség sajnos néha tényleg nincs meg, de hogy lehetne kidolgozni új történeteket a több mint 20 évnyi EU-irodalom helyére? Amelyet valószínűleg szintén az írók végeznének el...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval Luke és a többi original karakter lesz a 3. trilógia középpontjában? És a 7. rész címe "Egy Új Kezdet" lesz?És a Birodalom nem szűnt meg a 6. rész végén? Érdekes infók :clap:;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabo megelőzött igy én már csak bologatok: az hogy hány gyereke van Hannak és Leiának és milyen a nemük az épp csak a főszereplők számába szólhat bele. Nem egy kategória azzal, hogy egy Lucas által kitalált bolygónak mi a neve. Én már csak azért is nagyon remélem, hogy a teljes ep.6 utáni EU-t átirják, mert per pillanat úgy néz ki mint Frankenstein szörnye: össze-vissza van foldozva. Mégha néhány darabja oké is, összességében borzalmas, mert senki nem ült le és mondta azt hogy oké gyerekek itt ez a Luke, legyőzte a Galaktikus Birodalomat: milyen ivet irjon le a hátralévő élete. Nincs iv, csak egy ötletbörze. Luke élete arról szól, hogy néhány évente menetrendszerűen jön valami galaktikus mega-fenyegetés, amit aztán legyőznek. Ezzel sikerült egy közepes ponyva szintjére lehúzni a sztoriját. Nálam rebootért kiállt a Saga ezen része.

Yep! Szerintem az ep7-8-9 egyértelműen ugyanazt az utat járja be, mint az ep1-2-3 és az ep4-5-6 SE. Tiszteletből, tetszésből átemelnek egy-két karaktert, említenek néhány bolygót, de semmi több, úgy tojják le, ahogy van. Még arra sem érdemes számítani, hogy a TCW-hez hasonlóan hangsúlyos szerepet kapnak EU-s események.

 

Az egységesség sajnos néha tényleg nincs meg, de hogy lehetne kidolgozni új történeteket a több mint 20 évnyi EU-irodalom helyére? Amelyet valószínűleg szintén az írók végeznének el...

Fantáziával, írói tapasztalattal, fantáziával, tehetséggel, és ha még nem mondtam volna: fantáziával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is örülnék, ha Luke visszatérne, esetleg Leia, de Han Solonak annyira nem. Ahogy többen is írták páran, eléggé karakter romboló elképzelni, hogy mi lenne belőle békeidőben. Másrészről, én annak örülnék legjobban, ha ezek csak afféle epizód szerepek volnának, és ne ők legyenek a középpontban. Ja, és a Birodalomból ne maradjon semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még jó, hogy annak idején Lucas megvétózta a prequel EU-t, így aligha történt ellentmondás.

 

Ebből a szempontból szerintem reális az EPVI. utáni EU, hogy Palpatine halála után nyilván nem fog megszűnni a Birodalom, mert... Miért tenné?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még jó, hogy annak idején Lucas megvétózta a prequel EU-t, így aligha történt ellentmondás.

 

Ebből a szempontból szerintem reális az EPVI. utáni EU, hogy Palpatine halála után nyilván nem fog megszűnni a Birodalom, mert... Miért tenné?

Úgy értem az új film ne erről szóljon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy értem az új film ne erről szóljon.

Miért ne szólhatna erről? Miért ne szólhatna az Új Köztársaság/Új Jedi Rend és az újjászülető Birodalom harcáról? Miért kell feltétlenül egyenlőségjelet tenni a Birodalom és Palpatine között? Palpatine előtt is volt Birodalom, ha jól tudom. Anakin tette és Palpatine halála csak Sidious és a Sithek hatalmának vetett véget. De én úgy gondolom, hogy egyáltalán nincs minden szál elvarva, maradtak nyitva hagyott kérdések, melyek nem lettek megmagyarázva, meghát végülis a Jedi végén csak azt láttuk, hogy a Birodalmi flotta elmenekül az Endor rendszerből, meghogy Coruscant-on ledöntik Palpi szobrát. Szóval ez nem lett annyira elvarva, lezárva. Lehet, hogy egyesek szerint igen, szerintem nem, és úgy néz ki, hogy LUCAS SZERINT SEM.

Han Solo-val kapcsolatban meg annyit: miért feltételezik egyesek azt, hogy békeidőben játszódnak majd az új részek?? A Csillagok Háborúja cím arra utal, hogy minden részben lesznek háborúk. Az, hogy most sokan nem tudják elképzelni, hogy mégis mi a rézfánfütyülős konflliktus lehet még a Galaxisban, az még nem jelenti azt,hogy nem is lesz. 1000 %,hogy lesz, a készítők már dolgoznak rajta, nyilván már régóta, ha már megvan a premier dátuma is, szóval mindenki nyugodjon meg, idővel minden kiderül - még ha nem is mindenki derül... ;)

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ilyen Avatar jellegű látványfilm / kalandfilm lesz. Tehát majd repkednek extrém kinézetű bolygókon fái és hegységei között. A Sith oldal megint visszatér valahogy, mert az nem egyensúly az Erőben, hogy van Luke és Leia és mindenki békében és boldogan él az Erő ragyogó oldalán. Egyszerűen az élet nem ilyen. Ha mindenki jobbra megy, akkor kell valakinek balra is. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért ne szólhatna erről? Miért ne szólhatna az Új Köztársaság/Új Jedi Rend és az újjászülető Birodalom harcáról? Miért kell feltétlenül egyenlőségjelet tenni a Birodalom és Palpatine között? Palpatine előtt is volt Birodalom, ha jól tudom. Anakin tette és Palpatine halála csak Sidious és a Sithek hatalmának vetett véget. De én úgy gondolom, hogy egyáltalán nincs minden szál elvarva, maradtak nyitva hagyott kérdések, melyek nem lettek megmagyarázva, meghát végülis a Jedi végén csak azt láttuk, hogy a Birodalmi flotta elmenekül az Endor rendszerből, meghogy Coruscant-on ledöntik Palpi szobrát. Szóval ez nem lett annyira elvarva, lezárva. Lehet, hogy egyesek szerint igen, szerintem nem, és úgy néz ki, hogy LUCAS SZERINT SEM.

Han Solo-val kapcsolatban meg annyit: miért feltételezik egyesek azt, hogy békeidőben játszódnak majd az új részek?? A Csillagok Háborúja cím arra utal, hogy minden részben lesznek háborúk. Az, hogy most sokan nem tudják elképzelni, hogy mégis mi a rézfánfütyülős konflliktus lehet még a Galaxisban, az még nem jelenti azt,hogy nem is lesz. 1000 %,hogy lesz, a készítők már dolgoznak rajta, nyilván már régóta, ha már megvan a premier dátuma is, szóval mindenki nyugodjon meg, idővel minden kiderül - még ha nem is mindenki derül... ;)

Egyrészt: Palpatine előtt Birodalom? Pontosan mire gondolsz? Csak mert az EpIII-ban nem véletlenül hangzik el Palpatine szájából, hogy "I. Galaktikus Birodalom".

 

Másrészt: De, tetszik vagy sem, a 6. rész kerek, méghozzá azért kerek, mert bár fantáziátlan EU írók megpróbálták továbbvinni ezt a birodalom szálat azzal, hogy maradt még néhány csillagromboló, stb... a Birodalom bukása gyakorlatilag Palpatine-nal, Vaderrel, az Executorral és a II. HCS-vel Endor felett megtörtént. Persze, nyilván nem alakult át más szupranacionális formává, nyilván nem szerelt le minden csillagromboló a lázadók előtt, de a Birodalom ott kapitulált.

 

Úgyhogy innen felvenni a fonalat - ahogy Dzséjt is írta korábban, tessék elolvasni - baromság, és unalmas. Ráadásul a színészek is öregedtek, úgyhogy biztos lesz időbeli ugrás. És 30 évvel Endor után ne az legyen már a fő téma, hogy a Birodalom utolsó csillagrombolója éppen terrorista akció keretében bele akar hajtani az Új Jedi Rend templomának ikertornyaiba...

 

Szerintem ilyen Avatar jellegű látványfilm / kalandfilm lesz. Tehát majd repkednek extrém kinézetű bolygókon fái és hegységei között. A Sith oldal megint visszatér valahogy, mert az nem egyensúly az Erőben, hogy van Luke és Leia és mindenki békében és boldogan él az Erő ragyogó oldalán. Egyszerűen az élet nem ilyen. Ha mindenki jobbra megy, akkor kell valakinek balra is. ;)

De, a lucasi egyensúly - amit már ezerszer leírtunk - pont erről szól. Mint egy tó, ami akkor van egyensúlyban, ha semmi sem zavarja fel a víztükröt (ergo csak a világos oldal képviselői léteznek). Amint megjelenik egy Sith, a tó vize zavarossá válik = egyensúlytalanság van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenképpen szükség van rosszra, hogy tudjuk mi a jó. Mivel tellik az idő, így a világunk mindig is kétpólusú marad. Fény-árnyék, bal-jobb, fent-lent, múlt-jövő stb. Én úgy "szakértelmeztem" az egészet, hogy a Sithek végletekig dramatizálva rosszak voltak, ezért üldözték és betiltották őket. A Jedik száma szépen elszaporodott. Ez nem kívántan eltolta a jó irányába az Erőt. Aztán szépen lapulva a Sithek csak visszasettenkedtek, majd némi adok-kapok után gyakorlatilag maradt 2 Sith és 2 Jedi, tehát Anakin ezzel hozta el az igazi egyensúlyt, hogy ő átállt.

"Az volt a dolgod, hogy egyensúlyt hozz az Erőbe, hogy elpusztítsd a Sitheket, nem hogy közzéjük állj!"

Itt Obi-Van eleve tévedett, hiszen ha lecsapják Palpatinet, akkor továbbra is a Jedik uralkodnak és nincs egyensúly. Éppen ezért csak remélni tudom, hogy a jövőben Luke tényleg Sith lesz, míg Leiai marad a Jedi oldal. Ám ez nem jelenti azt, hogy feltétlenül harcolniuk is kell egymással, hanem egyszerűen más úton érjék el ugyanazt a célt. Úgyhogy csak remélni tudom, hogy az új trilógia mondandója az emberek számára egy egyfajta világbékére való törekvés lesz sok-sok akció és kaland után. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine előtt is volt Birodalom, ha jól tudom.

Igen, ilyenkor kérdőjelezik meg bennem az, hogy biztos ugyanazokat a filmeket láttuk mindannyian :?

 

Természetesen a tartományi kormányzók egy ideig ellenálltak, de ha már csak 10 évvel járunk az endori csata után, már akkor is eléggé furcsának hatna, ha még mindig csak arról szólna minden, hogy Luke-ék csillagrombolók elől menekülnek az x-szárnyú vadászokban.

Mint hutt-szerű mellék gonoszok még elmennének, azonban az a korszak ahol a Birodalom a legfőbb gonosz (mint ahogy a RotJ sugallja) eltűnőben van. Kezdő jelenetnek megfelelne egy ilyen csata, azonban főellenségnek ennél jobb kell majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenképpen szükség van rosszra, hogy tudjuk mi a jó. Mivel tellik az idő, így a világunk mindig is kétpólusú marad. Fény-árnyék, bal-jobb, fent-lent, múlt-jövő stb. Én úgy "szakértelmeztem" az egészet, hogy a Sithek végletekig dramatizálva rosszak voltak, ezért üldözték és betiltották őket. A Jedik száma szépen elszaporodott. Ez nem kívántan eltolta a jó irányába az Erőt. Aztán szépen lapulva a Sithek csak visszasettenkedtek, majd némi adok-kapok után gyakorlatilag maradt 2 Sith és 2 Jedi, tehát Anakin ezzel hozta el az igazi egyensúlyt, hogy ő átállt.

"Az volt a dolgod, hogy egyensúlyt hozz az Erőbe, hogy elpusztítsd a Sitheket, nem hogy közzéjük állj!"

Itt Obi-Van eleve tévedett, hiszen ha lecsapják Palpatinet, akkor továbbra is a Jedik uralkodnak és nincs egyensúly. Éppen ezért csak remélni tudom, hogy a jövőben Luke tényleg Sith lesz, míg Leiai marad a Jedi oldal. Ám ez nem jelenti azt, hogy feltétlenül harcolniuk is kell egymással, hanem egyszerűen más úton érjék el ugyanazt a célt. Úgyhogy csak remélni tudom, hogy az új trilógia mondandója az emberek számára egy egyfajta világbékére való törekvés lesz sok-sok akció és kaland után. :)

Ezzel csak az a baj, hogy 1) amit írsz, az ökörség 2) Lucas a kitaláló, így az ő nézőpontja releváns, nem a tiéd 3) a filmekben nem Obi-wan tévedett, hanem Te tévedsz most 4) Anakin beteljesítette a próféciát, egyensúlyt hozott az Erőbe, méghozzá az EpVI-ban, erről szól a SAGA, ha ez eddig nem tűnt fel, akkor javaslok egy mélyértő újranézést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenképpen szükség van rosszra, hogy tudjuk mi a jó. Mivel tellik az idő, így a világunk mindig is kétpólusú marad. Fény-árnyék, bal-jobb, fent-lent, múlt-jövő stb. Én úgy "szakértelmeztem" az egészet, hogy a Sithek végletekig dramatizálva rosszak voltak, ezért üldözték és betiltották őket. A Jedik száma szépen elszaporodott. Ez nem kívántan eltolta a jó irányába az Erőt. Aztán szépen lapulva a Sithek csak visszasettenkedtek, majd némi adok-kapok után gyakorlatilag maradt 2 Sith és 2 Jedi, tehát Anakin ezzel hozta el az igazi egyensúlyt, hogy ő átállt.

Ezzel van egy apró pici problematika.

A Jedi Rend továbbra is csak egy rend, egy eszme, amibe be és kiléphetsz (ala Dooku), de nem csak ők képviselik az Erő Világos Oldalát. Először is, az ep3-at túlélte több Jedi is, ezt erősen sugallja több jelenet is. Másodszor, számoljunk csak? Yoda Jedinek vélte magát, Ben saját bevallása szerint már csak Jedi lovag volt. Azaz akkor az ep4-ben van egy Jedi lovagunk, Yoda, két Sith-ünk, Sidious és Vader, egy Erőhasználónk, Ben, és két potenciális Erőérzékeny személyünk: Luke és Leia. Nekem ez kicsit sokkarú mérlegnek tűnik így. Világos Oldal - Sötét Oldal 4:2.

De menjünk tovább, ep5. Végre megvan a két Jedi két Sith, de az a pici gond, hogy még mindig ott az Erőérzékeny Leia, aki elég egyértelműen a Világos Oldalt képviseli. Tehát ez így - osszuk el Leiat kettővel, mert nem képzett Erőhasználó - 2,5:2 arány, továbbra sem egyensúly.

Az ep6 még cifrább, mert Yoda is beadja a kulcsot, vagyis az arány lezuhant 1,5:2-re. Na most akkor mi van? Az ep4-5-6-ban sosem volt két Világos Oldali és Két Sötét Oldali. Se két Jedi, két Sith.

Sőt, elég mufurc feltételezés az, hogy a régi időkben hajszálpontosan annyi Sith létezett, mint Jedi lovag. Szóval az egyensúly semmiképpen sem lehet ez! Pláne, ha még a TCW-t is bekeverjük, mert akkor aztán jönnek a Jedik és a Sith-ek mellé az Éjnővérek, az Éjfivérek, a Sötét Tanoncok és az Erőhordozók, ami jól szemlélteti, hogy a Jedi és a Sith nem az egyetlen csoport, ami az Erőt használja (aztán persze, hogy az új film mennyire veszi komolyan a TCW-t, az kérdéses, bár azért én örülnék, ha nem ignorálná.)

 

Miért ne szólhatna erről? Miért ne szólhatna az Új Köztársaság/Új Jedi Rend és az újjászülető Birodalom harcáról? Miért kell feltétlenül egyenlőségjelet tenni a Birodalom és Palpatine között? Palpatine előtt is volt Birodalom, ha jól tudom. Anakin tette és Palpatine halála csak Sidious és a Sithek hatalmának vetett véget. De én úgy gondolom, hogy egyáltalán nincs minden szál elvarva, maradtak nyitva hagyott kérdések, melyek nem lettek megmagyarázva, meghát végülis a Jedi végén csak azt láttuk, hogy a Birodalmi flotta elmenekül az Endor rendszerből, meghogy Coruscant-on ledöntik Palpi szobrát. Szóval ez nem lett annyira elvarva, lezárva. Lehet, hogy egyesek szerint igen, szerintem nem, és úgy néz ki, hogy LUCAS SZERINT SEM.

Ahogy korábban írtam, Palpatine volt az egyetlen, aki átlátta és irányítani tudta a Birodalmat. A halálával, valamint Darth Vader halálával és a Szenátus ep4-es feloszlatásával nincs helyettesítő személy vagy szervezet, ami egybefogná a Birodalom tartományait. A tartományi kormányzók által történő felügyelet is csak azért volt szilárd, mert ezek a kormányzók féltek Sidioustól és Vadertől, viszont önmagukban voltak, nem álltak egységes szervezetben. Na most, a következők állnak fenn az Uralkodó és tanítványa halálával.

1) Megpróbálja valaki magához ragadni a hatalmat, mint új Uralkodó, ám tuti nincs még egy olyan akkora hatalommal (mind befolyásolás, mind Erő, mind félelem) bíró személy, mint Palpatine volt. Azért nincs, mert egy ilyen ember a Birodalomban nem létezhet a Sith Sötét Nagyura mellett, ha csak az nem a tanítványa. Egy ilyen potenciális veszélyforrást Sidious azonnal kiiktatna. Úgyhogy új császár nem lesz.

2) A Birodalomban nem volt egységesség. Tökéletes példa erre az ep4-ben a meeting, amikor még a Lázadók kérdésében sem értettek egyet, egymást túllicitálva próbálták bizonygatni, kinek van nagyobb... khm... fegyvere, sőt, az egyik még Vadernek is be mert szólni. Egy ilyen széthúzó brigád nem tud egységes hatalomként fellépni, márpedig ez lenne a másik út, amivel stabilizálni lehetne a Birodalmat.

A Birodalmat, amit - az ep6 vége jól prezentálja - éppen totális felkelés szed cafatokra. Már nem csak maroknyi lázadó tör borsot az orruk alá, hanem bolygók egész népei hajigálják le a balkonokról a rohamosztagosokat, döntik le Palpatine szobrait és járják a csacsacsát az utcán. Még ha elő is mászna a kalapból egy Sidious-szal egyenértékű új Uralkodó, vagy a széthúzás bástyáiként tetszelgő birodalmi urak véletlen egységbe verődnek, akkor sincs már a birtokukban olyan katonai erő, vagy olyan félelmetes presztízs, amivel visszatudnák nyerni a kontrollt. Két Halálcsillagot vesztettek egymás után és a Galaxis legkisebb vadászgépe lezúzta a Galaxis legnagyobb csillagrombolóját, és olyan édibédi, mélynövésű kismacik húzták keresztül a számításaikat, akiknek a parittsa a modern harcászat csúcsa. Ilyen presztízsveszteség után még Palpatine is szedhette volna a sátorfáját, mert ezután már senki sem rezelt volna be néhány TIE vádásztól, rohamosztagostól vagy holmi csillagrombolótól. Legfeljebb a röhögő görcs, amivel lefegyverezhetik a lázongó népet.

Az eredeti Első Galaktikus Birodalomból semmi sem maradhat az ep6 után. És mivel futószalagon bukott két galaktikus kormány is, így Új Köztársaságnak sem szabadna lennie. Vagy legalábbis, ha újraalakulna a Köztársaság, annak nem szabad az egész Galaxisra kiterjednie, mint anno, mivel még túl friss a klón háborúk és a polgárháború emléke.

Ugyanígy kérdéses lehet a Jedi lovagok helyzete. Luke-nak baromira meg kell izzadnia ahhoz, hogy visszaállítsa a Rendbe vetett bizalmat. Valószínűleg kevesen feledkeztek meg arról, hogy Dooku Jedi volt, a Geonosison a Jedik indították el a háborút (még ha jogosan is), hogy a Jedik képtelenek voltak meggátolni Palpatine hatalomra kerülését. Ha minden részletet ismernének, tudnák, hogy akartak tenni valamit, de képtelenek voltak a helyes lépésekre vagy túl későn lépték meg őket, illetve sok esetben nem tehettek mást. De sajnos, aki elmondhatna minden részletet, már halott. Ami viszont az ep6 után is élhet, az az Uralkodó által írt történelem és a rossz emlékek.

 

Han Solo-val kapcsolatban meg annyit: miért feltételezik egyesek azt, hogy békeidőben játszódnak majd az új részek?? A Csillagok Háborúja cím arra utal, hogy minden részben lesznek háborúk. Az, hogy most sokan nem tudják elképzelni, hogy mégis mi a rézfánfütyülős konflliktus lehet még a Galaxisban, az még nem jelenti azt,hogy nem is lesz. 1000 %,hogy lesz, a készítők már dolgoznak rajta, nyilván már régóta, ha már megvan a premier dátuma is, szóval mindenki nyugodjon meg, idővel minden kiderül - még ha nem is mindenki derül... ;)

Az ep1 és az ep2 nagy része is békeidőben játszódott. ;) Plusz, Han karaktere végig azért tudott működni, mert amíg ki nem szedték a frigóból, lényegében kimaradt a katonai adok-kapokból és ment, amerre a Falcon vitte. Az ep5-ben, bár látszólag a Lázadás tagja, valójában nem az. Elvállal munkákat, de ugye már a film elején konkretizálja, hogy ő bizony lelép. A bázis védelméből kimarad, és a történet további folyamában sem kerül velük kapcsolatban. Han egyedül az ep6-ban lesz a Lázadás aktív katonai tagja, de akkor is elég lazán. Az ő karaktere például egyáltalán nem működött volna egy olyan történetben, ami az ep1-2-3-ban van, nem is csoda, hogy egy ilyen szereplő sincs. És akkor vegyük még hozzá, hogy hűséges férj és gondoskodó apuka? Neeem... Ha csak nem a Falconon nevelgeti a gyerekeit, és nem Leia a másodpilótája. Esetleg még egy besavanyodott Han Solo jöhetne szóba, aki megcsömörlött az otthon üldögélésben és a papírmunkában.

Han karaktere, mármint ha nem tesszük teljesen karakteridegenné, csak egy ep4-5-6-os lázadós korszakban működhet. Az ep6 után viszont nincs mi ellen lázadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát : Bájos a stílusod. Ezért is nem járok ide vagy nem is szólok hozzá a témákhoz... Filozófiai szinten beszéltem róla, hogy a végén minden gonosz meghalt, így nincs valódi egyensúly, de mivel ez űrmese, fogjuk fel úgy, hogy boldogan éltek, amíg meg nem haltak.

 

Dzséjt : Ez nekem is világos volt, de azért köszi a levezetést. Ezért is örültem az Éjnővérek behozatalának, mert legalább kicsit felborította az egyenletet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát : Bájos a stílusod. Ezért is nem járok ide vagy nem is szólok hozzá a témákhoz... Filozófiai szinten beszéltem róla, hogy a végén minden gonosz meghalt, így nincs valódi egyensúly, de mivel ez űrmese, fogjuk fel úgy, hogy boldogan éltek, amíg meg nem haltak.

De az egyensúly nem az amit Te belegondolsz. :) Ez nem patika mérleg. Ez lebegjen a szemed előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát : Bájos a stílusod. Ezért is nem járok ide vagy nem is szólok hozzá a témákhoz... Filozófiai szinten beszéltem róla, hogy a végén minden gonosz meghalt, így nincs valódi egyensúly, de mivel ez űrmese, fogjuk fel úgy, hogy boldogan éltek, amíg meg nem haltak.

Nem megsértődni kell, hanem utánajárni, mielőtt hülyeséget írsz. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval el tudnátok képzelni Sith nélküli SW filmet? Na ugye, hogy nem.... :nana:

Csak anélkül tudok elképzelni. Minden, a Sith-ek visszahozására irányuló törekvés a próféciát és Anakin Skywalker kiválasztottságát degradálná le. Ergo a Sagát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.