Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

De ha nincs Sith, akkor ne legyen Jedi se. Az egész SW-nek ők a központi, emblematikus figurái. Fénykard-párbaj se legyen akkor? Na ne... Ha csak a Sithek maradnak ki, akkor ugyebár a Jediknek nem lenne senki se méltó ellenfél, mert majd a rend új droid sereget fog csépelni? Ha mindkét erőhasználó tábor kimarad, akkor meg csak egy üres SW vázat látunk. Mert biztos izgi csempészeket vagy akár szinkronúszó űrlényeket nézni, éppencsak az nem lenne igazi SW. Még a nevében is benne van, hogy "wars", tehát kétlem, hogy egy sima "civil" történetet a rajongók egyenrangúként kezelnének. Majd az Ep. IX. után lehet csak az új trilógiát igazán értékelni, de nagyon-nagyon eredeti dolgot kell(ene) majd felmutatniuk. Hiszen az SW műfajteremtő volt, ami generációk fantáziáját mozgatta meg éveken át, így a sok klón és utánzat után, most megint Lucaséknak kellene valami SW alapú, de teljesen egyedi agymenéssel minket lenyűgözni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy a TCW is mutatja, vannak még más Erőhasználók, ezen a nyomvonalon simán el lehetne indulni. Például ott a Fiú, nem Sith, "csak" egy Erőhordozó, de például az ő képességeivel lehet olyan sztorit írni, ahol Jedik harcolnak megbűvölt Jedikkel, ahogy Anakin és Obi-Wan kénytelen volt harcolni Ahsokával. És az ep3, illetve a TCW azt is bizonyítja, hogy párbajt nem csak Jedi és Sith között lehet rendezni. A TCW-ben ott van Pre Vizsla, aki mandalore-i páncélzatával megtámogatva hathatós ellenfele egy Jedinek, az ep3-ban (és a TCW-ben) pedig Grievous. Szintén olyan nyomvonal, amivel lehet olyan ellenlábasokat hasznosítani, akik nem Sith-ek, de méltó ellenfelei egy Jedinek.

És lehet a karaktereket árnyalni is. A Sith a mérhetetlen gonoszság, ezt reprezentálta Sidious, Maul és Tyranus (Vadert azért nem sorolom ide, mert "van még benne jóság"). A Sötét Oldal valódi megtestesülései, pláne Palpatine. De nem feltétlen van szükség egy újabb ilyen mérhetetlen sötét karakterre. Lehet sokkal árnyaltabb, sokkal földhöz ragadtabb, mint Tarkin volt (vagy ez esetben Thrawn). Lángelme, de nem velejéig gonosz, sőt, ha nem is Erőhasználó, akkor pláne nem kotor bele az egyensúly kérdésébe. És az Erőhasználók között is van még lehetőség, ha olyan ellenlábasokat használnak, akik az Éjnővérekhez vagy a Sötét Tanoncokhoz hasonlóan nem mélyülnek el olyan mélyen a Sötét Oldalban, hogy már annak megtestesülésévé váljanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát az egész jó vs. rossz beszélgetésbe is azért kezdtem bele, mert ezek a kérdések érdekelnek. :D Próbáljunk brainstormingolni, mintha ott lennénk az igazi írók között. Meg kell nézni, hogy mi működött és mi az, ami nem. :)

 

Ody, a gond itt az lesz, hogy eleve nem csak simán bevezetnek egy alcímet (pl. Star Wars : XY - A Z sereg ébredése), mert akkor mindenki tudná, hogy "spin-off" készül és nincs köze az eredeti hat filmhez. Az Ep. VII. név viszont kötelezné őket elvileg arra, hogy már pedig kapcsolják be az immáron középső trilógia eseményeit az újba. Na most nem akarják a félhivatalos folytatásnak megfelelő EU könyveket sem feldolgozni, nem akarnak időben sem előre ugrani, hogy elszeparálják magukat, akkor ez így kicsit nehézkes lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A félelem a Sötét oldal igazi ereje. :trop:

 

Ha már a címen és az erőhasználó témakört megemésztettétek, akkor jöjjön a következő. Van-e a galaxisnak széle? Van-e térbeli keret az SW-n belül? Érdemes lenne-e akár inváziós sztori irányába elindulniuk, ahol a galaxis együtt száll ki a demokráciáért. Tapsvihar közepette. :P Vagy egy maradt rosszfiú rosszalkodjon? Mert ugyebár meghalt az Uralkodó és a Halálcsillag is némileg szétesett, de ez nem jelenti azt, hogy szerte a galaxisban ne lenne még egy rakás bűnöző vagy hatalommániás vezető. S mit csinálnak annyi életben maradt klónnal?

 

Én a legjobban annak örülnék, ha Han és Leia egyik erőhasználó gyermekét vagy tanítványát követnénk, ahogy kalandozik földön-vízen-űrben ősi Sith és Jedi titkokat kutatva, majd egy kis csapatot összefogva kell megvédenie a galaxist az újabb polgárháborútól.

 

(Csak zárójelben jegyzem meg, hogy nekem hiányérzetem van a Jedik becsületének helyreállításával kapcsolatban is. Oké, hogy a nézők tudják Palpatine mesterkedéseit, de valahogy nem éreztem az EP. VI. végén a feloldozást, hogy a Jedik tisztelete visszaállt volna a "puccs" óta. Luke szépen lekaszabolt ezt-azt, segített a csatákban, de külső szemlélő számára akár sima családi ügynek is tűnhet az egész. )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény, hogy szokatlan lenne egy SW film Sith-ek nélkül, de egyáltalán nem elképzelhetetlen. Számos lehetőség van a funkciójuk betöltésére, egyedi, eddig nem látott módon. Szerintem jobban sülne el, mint egy ismeretlen Sith semmiből való előrángatása. A TCW-ben látott Talzin/Atya-Leány-Fiú szál is lehetne egy irányvonal. Tökéletes példák rá, hogy Sith-ek nélkül is lehetnek Jedikkel egyenlő rangú (ha nem hatalmasabb) Erő-használók, ebből kifolyólag fénykardpárbajok és társai, amik biztosítják a SW hangulatot a filmnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy inváziós sztori túl sablonos lenne, ezt már az EU-ban elsütötték. :) Meg csomó más filmben is. Szerintem egyértelmű, hogy Palpatine és Vader halálával nem múlt ki azonnal a Birodalom, de biztos, hogy senki nem tudta megszilárdítani a hatalmát, így darabokra esett az egész és minden hadúr, korábbi moff magának indukálta a territóriumát, mint a Birodalom hivatalos jogutódját. Mivel a galaxisban szerteszét lehettek csillagrombolók, így képtelenségnek tűnik, hogy Luke-éknak nem kellett megküzdeniük a Birodalom maradékával az endori győzelem után.

 

Az is biztos, hogy egy olyan új államszervezet, mint ami a Birodalom nyomdokaiba lép, nem tudja az egész galaxisra kiterjeszteni a befolyását, hiszen sok világnak már a tö...e ki lehet a galaktikus kormányzatokkal. Ez egyébként az EU-ban is így működött, ahol a kissé bárgyú nevű Új Köztársaság csak a galaxis egy része felett uralkodott, jelen volt továbbá a maradék Birodalom (egymással hadakozó, önjelölt hadurakkal) és egy csomó független kormányzat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az biztos, hogy a Jedi visszatér után legalább 20-30 évvel fog játszódni a történet. Erre már csak a színészek kora is biztosíték. Szerintem teljesen új konfliktus fog kialakulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem még a 20 év is kevés lenne, bár jól mondták itt korábban, hogy a smink és az esetleges cgi csodákra képes manapság.

 

Han YE 29-ben, még Luke és Leia YE 19-ben született. Az endori csata és a lázadók győzelme YU 4-ben következett be, ekkor Luke és Leia kb. 23 standard évesek, míg Han 33 volt.

 

A színészek életkora jelenleg: Hamill 61, Carrie Fisher 56, míg Ford 70 éves. Ebből adódóan szerintem a YU 40 sokkal reálisabb eshetőség lehetne, legalábbis remélem, hogy a készítők ebbe az irányba mozdulnak el.

 

YU 40-kor Han 69, Luke és Leia pedig 59 évesek lennének, tehát nagyjából igazodnak a sztárok életkorához. Az igazat megmondva én jobban örülnék YU 45-nek, mint a VII. rész kezdő dátumának, mert így tényleg nagyjából 40 év telne el az EPVI óta, másrészt ez még az EU számára is szűz terület.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A pletykák szerint kb. 50 évvel járunk majd az endori csata után. A színészek korából fakadóan ésszerű döntés, viszont felmerül a kérdés, hogy fél évszázad múltán tud-e elég szorosan kapcsolódni az új trilógia elődeihez. Egyáltalán nem mindegy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én igazából az új Jedikre leszek kiváncsi. Mennyiben fognak különbözni a régiektől(pl Qui-Gontól)? Gondolom Luke máshogy fogja tanítani őket. Különben belegondolva Luke vállán iszonyú felelősség van. Ő az utolsó Jedi, neki kell erőérzékeny élőlényeket találnia, meg kell szervezni a tanításukat, és mindent amit tud neki kell egyedűl átadnia. Elvileg kitaníthatná Leiát is Jedinek, de a húgi sokkal alkalmasabb politikusnak.

Szóval izgalmas dolgoknak nézünk elébe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Prometheus filmben látottak alapján simán színre léphet pár Sith ismét a galaxisban.

 

Egy eldugott bolygó eldugott holdjának egy eldugott templomában egy eldugott kamrájában 1-2 Sith nagyúr van "hibernálva" az óidők óta, aztán "véletlenül" felélesztik őket az Uralkodó halála után.

És ekkor csősztül jön a baj... :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

es ha a Yuuzhan Vong -ok lesznek a galaxis sotet urai es errol fog szolni a 7-8-9 TNJO fog szolni?vagy a LOTF fog szolni vagy a FOTJez mind 30-50 ev kozott van es a Skywalker vervonal is benne van beleolvastam csak nemetul a konyvekbe mivel tobb mint 40 konyvrol van szo azert nem olyan roszak ezek en nem tudom miert mondjak paran hogy elesznek torolve a cselekmenyek es a szereplok ezt nem ertem

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A New Hope topikban vetődött fel az imént Dzséjt által, hogy az idegenek hiánya meglátszik a filmben, konkrétan alig szerepelnek.

 

Nos az új trilógiában (főleg a soron következő VII-es epizódban) kíváncsi leszek, hogy a rendező és a producerek milyen eloszlásban mutatják be az ember- idegen arányt..

 

Mint a prequel trilógiában?

Vagy nagyon a háttérben maradnak, és leginkább emberi karakterek fognak rohangálni a filmben?

 

És ha lesz 1-2 fontos animált idegen karakter, azt mondjuk már egy ismertebb színész is eljátszhatná az újabb technológiákban köszönhetően, amik a mostani filmekben feltűntek. (Avengers-Hulk, Gollam, Avataros na'vik)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lucasfilm immár hivatalosan bejelentette, hogy az Oscar díjas Michael Arndt írja az Ep VII forgatókönyvét.

És akkor egy kis érdekesség a "történet vázáról", melyet megosztottak.

Arndt had written a 40- to 50-page treatment that will bring the saga of the Skywalkers, the Force-imbued family comprising Anakin Skywalker/Darth Vader and twins Luke Skywalker and Princess Leia Organa, to a close in a new trilogy. The story is said to focus on a new generation of heroes and would feature appearances by Mark Hamill and Carrie Fisher in older incarnations of their beloved characters from the original Star Wars trilogy.

http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/new-star-wars-movie-michael-388424

 

Új generációs hősökre koncetrál a sztori, méghozzá a Skywalker családból, valamint Mark Hamill és Carrie Fisher idősebb karaktere szintén szerepel majd a történetben. Han Solo-t nem említi. :para:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lucasfilm immár hivatalosan bejelentette, hogy az Oscar díjas Michael Arndt írja az Ep VII forgatókönyvét.

És akkor egy kis érdekesség a "történet vázáról", melyet megosztottak.

 

http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/new-star-wars-movie-michael-388424

 

Új generációs hősökre koncetrál a sztori, méghozzá a Skywalker családból, valamint Mark Hamill és Carrie Fisher idősebb karaktere szintén szerepel majd a történetben. Han Solo-t nem említi. :para:

Nagyszerű hír. Két dologra vagyok nagyon kíváncsi most leginkább:

1. Konkrétan hány évvel játszódik majd az Endor után?

2. Kik lesznek az új generációs hősök? Teljesen új karakterek, vagy lehet számítani Ben Skywalker-re, Jaina Solo-ra, Jag Fel-re, Alanna Solo-ra?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez biztosan így lesz?

Reméljük. :) Szerintem is durva belegondolni. Az EP7-re már nyoma sincs a Galaktikus Köztársaságnak, a Kereskedelmi Szövetségnek, Mace Windu-nak... :) Ezalatt a kb. 80 év alatt annyit változott a Galaxis, mint korábban sokezer év alatt sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reméljük. :) Szerintem is durva belegondolni. Az EP7-re már nyoma sincs a Galaktikus Köztársaságnak, a Kereskedelmi Szövetségnek, Mace Windu-nak... :) Ezalatt a kb. 80 év alatt annyit változott a Galaxis, mint korábban sokezer év alatt sem.

Igen, ez jó lenne. Így EU tekintetében csak a Legacy lenne veszélyben. Az meg tényleg feláldozható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez jó lenne. Így EU tekintetében csak a Legacy lenne veszélyben. Az meg tényleg feláldozható.

Nekem még az is nagy szívfájdalom lenne, elég, hogy ha a Claws Of The Dragonra gondolunk, de ha ez lenne az egyetlen "áldozat", akkor oké. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.