Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

És az alábbi 6 filmben hol hangzik el konkrétan olyan mondat, hogy Palpatine halála után soha senki nem lehet Sith és a sötét oldal megszűnt létezni? :hmm::D

Egyensúlyt hozol az Erőben, elpusztítod a Sithet, ezek a részek úgy megvannak? :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom Dzséjt 100%-ig egyetértünk, de szerintem ez nemcsak tetszetős, de logikus magyarázat is. Tekintve, hogy Jedik tuti lesznek (nehéz lenne SW filmet Jedik nélkül elképzelni), akkor pedig Sötét oldali képviselőkre is szükség van. A sith-ek Anakin miatt kilőve, de miért ne jöhetnének mások? Nekem tetszene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azzal van a gond, hogy innentől kezdve soha az életben nem kerülhetnek elő sithek, pusztán azzal, hogy egy ilyen rövid időn belüli újabb felbukkanásuk illúzióromboló lenne.

Szélsőségesen nézve, Anakin tönkretette a világot, Luke pedig rajta keresztül megváltotta azt. Ezek után kb. annyira lenne élmény igazi sithet látni a legújabb részekben, mintha mondjuk a klasszikus trilógia is tele lenne jedikkel és mindig előkerülnének random helyekről.

 

A sötét oldalra áttért áruló jedi esete is elég elcsépelt már, de jelen esetben jól ülne a sztoriban. Lehetne megosztottság az új Jedi Rendben és az Új Köztársaságban is, ez adná a galaktikus konfliktust. Így lehetnének látványos jedi vs sötét jedi csörték is.

 

Én viszont igazán ütősnek gondolnék egy olyan sztorit is, ahol az eddigi trilógiákhoz képest pitiáner konfliktusok lennének, de azokból sok. Az újjáépítéssel kapcsolatban sok balhé merülhetne fel, beüthetne vmi személyes dolog Luke-nak, aki így szépen lassan, észrevehetetlenül sodródna a sötétség felé. A régi trilógiában a sötét oldal konkrétan rárúgta az ajtót Luke-ra, feketén-fehéren döntéskényszerben volt. Ebben a helyzetben kitartott a világosság mellett. Mi lenne ha az igazi "megromlott, számító, velejéig romlott" főgonosz hiányában Luke a csapongások közepette feltűnés nélkül, magától csúszna a lejtőn?

Egy alkalmas dramaturgiai pillanatban pedig megjelenne előtte apja és óva intené a helytelen úttól. Luke persze nem hallgatna rá, stb., stb.. Én nagyon szeretném már Anakint végre "ereje teljében" is az igazán tisztán jó szerepében tetszelegni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom Dzséjt 100%-ig egyetértünk, de szerintem ez nemcsak tetszetős, de logikus magyarázat is. Tekintve, hogy Jedik tuti lesznek (nehéz lenne SW filmet Jedik nélkül elképzelni), akkor pedig Sötét oldali képviselőkre is szükség van. A sith-ek Anakin miatt kilőve, de miért ne jöhetnének mások? Nekem tetszene.

 

 

Csakhogy a Sötét Oldal képviselőit úgy hívják hogy Sith-ek. Olyan nincs csak az EU-ban hogy valaki a Sötét Oldalt használja és nem Sith.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy a Sötét Oldal képviselőit úgy hívják hogy Sith-ek. Olyan nincs csak az EU-ban hogy valaki a Sötét Oldalt használja és nem Sith.

Kivéve, ha valakit úgy hívnak, hogy Asajj Ventress vagy Pong Krell, akik ugye sosem voltak Sith-ek, mégis a Sötét Oldalból merítették Erejüket. De említhetném a dathomiri Éjnővéreket, akik szintén a Sötét Oldalt használva varázsoltak előszeretettel... vagy a Mortison élő Fiút, aki csakugyan távol állt a Sith-ségtól, mégis, gyakorlatilag a Sötét Oldal megtestesülése volt. :) És bár a TCW alacsonyabb rangú a filmeknél, felülír minden egyéb EU-t, ráadásul George Lucas aktívan bábáskodik felette, ami elég ok arra, hogy ne említsük egy lapon az EU legaljával, amik általában elő szoktak kerülni ilyenkor.

 

De hogy ne legyek OFF: Az számomra nem kérdés, hogy a Jediknek kell egy nagyjából egyenrangú nemezis, akikkel megütközhetnek, akikre majd az alapkonfliktus épül. A már kifejtett okokból nem lenne szerencsés választás egy Sith előrángatása, főleg nem néhány évtizeddel Sidious és Vader halála után. Sötét Jedik vagy egyéb Sötét Oldali Erő-használók behozatala viszont azon kívül, hogy indokolt, nem degradálná le Anakin áldozatát, és SW-hű módon lehetne őket a sztoriba ültetni, hogy az a többség megelégedésére szolgáljon.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy a Sötét Oldal képviselőit úgy hívják hogy Sith-ek. Olyan nincs csak az EU-ban hogy valaki a Sötét Oldalt használja és nem Sith.

Attól még hogy valaki a sötét oldalból meríti az erejét, még nem lesz tőle rögtön sith (csak ha kikiáltja magát annak, de ezt most hagyjuk), mint ahogy egy világos-erő használóból se lesz rögtön jedi. A sith az annál sokkal többet jelent minthogy sötét-oldal használó (és tudjuk, hogy amíg létezik az Erő addig mindig is lesznek ilyenek), ez egy vallás külön szabályokkal, dogmákkal, tanításokkal, szentélyekkel stb. és Anakin a feláldozásával pont ezt a hagyatékot semmisítette meg, mivel nincs aki továbbadja mindezt.

Természetesen lehetséges, hogy majd lesz egy renegát jedi, aki majd azt mondja magáról, hogy ő az új sith nagyúr (ala Exar Kun vagy éppen Revan) de az már egy teljesen másmilyen sith rend lesz. Ezért díjaznám, hogyha nem is sithnek hívná magát, mert így akkor az RotJ-jal sem ütközne akkorát. (Bár még mindig azon vagyok, hogyha van egy film aminek nem kell folytatás az a SW)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a TCW-tól függetlenül is teljesen egyértelmű, hogy vannak olyan sötét oldalt aktívan használó személyek, akik nem sithek, tehát nem követik a Sith Rend tanait. Biztosra vehető, hogy a sok ezer év alatt rengeteg erőhasználó fordult el a Jedi Rendtől, vagy eleve soha nem csatlakozott oda, és a sötét oldal erejét használták anélkül, hogy akár csak tudtak volna a Sith Rend létezéséről.

 

Nem tudom, hogy Lucas konkrétan milyen kérdésre, milyen kontextusban tagadta a sötét jedik létezését, de én arra gyanakszom, hogy ez kevésbé volt általános érvényű. Lehet csak maga az elnevezés nem tetszett neki, vagy az, ahogy az EU-ban sok helyen nyúltak ehhez a motívumhoz. Igazából az EU-ban legtöbbször arra használják őket, hogy megkerüljék a "Rule of Two" kötelmeit. Ugyanúgy viselkednek és cselekednek, mint a sithek, csak másképp hívják őket. Ez pl. bőven nem tetszhet Lucasnak, aki így tagadta (az ilyenformán) létezésüket.

 

Mondjuk ilyen (fentebb leírt) sötét jediket én sem akarok látni az új részekben. Nem lenne jó ha ilyen ócska trükkel próbálnák megvezetni a népet. Luke-nak lényegében a semmiből kell felépíteni egy új Jedi Rendet, aminél nincs lehetőség a régi utak követésére. Ez sztoriba illően teremt elég sok lehetőséget a főellenség(ek) tekintetében. A Köztársasággal ugyanez a helyzet. Persze előhúzhatják a Birodalom maradékát is, csak azt nem szeretném annyira. Legyen minden trilógiának alapvetően más az alapötlete, környezete, konfliktusa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi lenne, ha egy rakatákhoz, vagy tisztavérű sith-hez hasonló faj jönne be a képbe, de olyan stílusban, mint a vongok? Úgy értem, erőérzékeny faj, és még a Galaxist is meg akarják dönteni. :hmm:

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy érzem, ahogy azt már többen is kifejtették korábban, hogy egy Sith előrángatása a "kvázi semmiből" tulajdonképpen Anakin áldozatának az arcul csapása lenne. Ha a Disney tényleg igyekszik tiszteletben tartani a SAGA eddigi 6 filmjét és a benne látottakat, akkor csak nem esik bele abba sügér dologba, hogy keresztülhúzza azt, amiről mind a 6 korábbi film szólt (ti. Anakin áldotata)! Az egész SAGA-nak a filmeket tekintve ez volt az elsődleges lényege! Én, mint Anakin/Vader rajongó nagyon remélem, hogy nem tiporják meg Anakin, a Kiválasztott emlékét egy ilyen blődséggel.

 

Ha mégis Sith-ek lesznek, akkor sem fogok világgá szaladni és sértődöttségemben Sequel Haterré válni, meg fogom nézni az új részeket természetesen, de keserű szájízzel ... :(

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha viszont hiszünk Lucasnak aki ezt az egészet kitalálta akkor nem léteznek sötét Jedik. Ezt ő maga mondta. Ha valaki a Sötét Oldal hatalma alá kerül az Sith.

Lucas azt is mondta, hogy nem lesz új trilógia (sőt: függetlenül attól hogy jónak vagy rossznak gondoljuk hogy ebben a kérdésben meggondolta magát, az álláspont változás tény: a Baljós bemutatásakor még azt ecsetelte hogy milyen tutira kinyirta Mault és hogy ezért lett félbe vágva). Nincs kőbe vésve amit mond. A legfrissebb véleménye pedig a TCW alapján nyilván az hogy vannak sötét oldalt használó figurák akik nem sithek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy dolog előfordulhat. Hogy újraértelmezésre kerül a prófécia, és mégsem Anakin volt a kiválasztott. Hanem az egyensúly tényleg az lesz, hogy jedik és sithek is bőven vannak a galaxisban, és a végén lehetne egy Macskafogós happy end, ahogy játszadoznak békésen.icon4.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy dolog előfordulhat. Hogy újraértelmezésre kerül a prófécia, és mégsem Anakin volt a kiválasztott. Hanem az egyensúly tényleg az lesz, hogy jedik és sithek is bőven vannak a galaxisban, és a végén lehetne egy Macskafogós happy end, ahogy játszadoznak békésen.icon4.gif

Vagy a végén nem marad se Jedi, se Sith, és senki nem fogja az Erőt használni, hanem csak a természetben létezik tovább... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyensúlyt hozol az Erőben, elpusztítod a Sithet, ezek a részek úgy megvannak? :roll:

Megvannak.

És ebben hol van az, hogy ha elpusztítja a Sith-et, akkor később utána soha senki nem állhat át a sötét oldalra és nem lehet soha senki Sith? Hol van benne az, ha elpusztítja a Sith-et, akkor a sötét oldal is megszűnik létezni? Hol van benne az, hogy az Egyensúly, amit hoz örök érvényű? :roll: Sehol.

Úgy tudom maga Lucas is az egyik jegyzetében leírta, hogy hiba lenne azt hinnünk, hogy a sötét oldal végérvényesen eltűnt az univerzumból az EP6 után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha viszont hiszünk Lucasnak aki ezt az egészet kitalálta akkor nem léteznek sötét Jedik. Ezt ő maga mondta. Ha valaki a Sötét Oldal hatalma alá kerül az Sith.

 

De ez már megdőlt. Lásd Krell, Ventress. Sky-nak igaza van.

 

 

Talán egy másik Erőhasználó nép vagy faj lehetne az új trilógia középpontjában. Mondjuk olyanok, mint a rakaták vezette Végtelen Birodalom volt. Esetleg valami Mortishoz hasonló nagyon misztikus dolgot is bele lehetne keverni. Ebből még ki lehetne hozni egy új, nagyszerű trilógiát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan! Mi lenne ha először elolvasnád a hozzászólásokat, és amire akarsz válaszolni, arra nyomnál egy "multidézést" , a végén meg egyben tudnál válaszolni rá? Sokkal jobb lenne hidd el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néha utólag, később, vagy sokkal később jutnak eszembe gondolatok, vagy válaszreakciók.

 

Ha már itt tartunk, mit jelent az, hogy flod? És ez milyen jellegű technikai jellegű problémát okozhat? Sajnos nem értek ehhez.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

A flod az, amikor egyesével válaszol valaki a hozzászólásokra, és mindezt gyorsan. Erre van kitalálva a multidizés, mert úgy egyben lehet reagálni és nem 20 hozzászólásban. Ezáltal sokkal átláthatóbb a fórum, és nem is terhelődik annyira. De erről ne itt, hanem a vélemények részlegben beszéljünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én jobb szeretnék egy politikai vonalat. Jobb szeretnék egy széthúzó Új Köztársaságot, ahol a naprendszerek vonakodnak csatlakozni az új köztársasághoz. Esetleg erőszakkal terjesztik a demokráciát. Esetleg az Új Köztársaság a béke és az Igazságosság nevében úgy viselkedik mint egy diktatúra. Ahol a felkelés hősei úgy viselkednek mint valami diktátorok, hadurak. Ahol egyedül Luke-ban ébred fel a lelkiismeret és fordul a sajátjai ellen. Esetleg a legnagyobb despota Leia és férje Han ellen.Ez lenne egy csavaros sztori. Ha azt vesszük az USA is ezt csinálja a II. világháború óta egyfolytában, vérrel és erőszakkal terjeszti a demokráciát ha kell, ha nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha semmilyen mértékben nem veszik figyelembe az EU-t (azért remélem, nem így lesz), akkor már ne Új Köztársaságnak hívják a galaktikus államszervezetet. Én mindig is elég bugyuta névnek tartottam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha azt vesszük az USA is ezt csinálja a II. világháború óta egyfolytában, vérrel és erőszakkal terjeszti a demokráciát ha kell, ha nem.

 

 

Nana, ezt azért gondold át.

 

 

Mindenkinek válaszolnék a Sötét Jedivel kapcsolatban csak egyben átnyújtva. Tehát hiába van a TCW-ben pár Erőhasználó aki sötét oldalt használ és nem Sith. Mondjuk szerintem Ventress Sith de nem ez a lényeg. Ezen karakterek a klónháborúkban léteztek és a háború végére elpusztultak. Savage Opressnek pl már annyi. Az Ep 6-ra volt 2 Sith és 1 Jedi. A nagyon végére meg maradt 1 db Jedi az egész Galaxisban. Ezzel azt akarom mondani, hogy attól hogy nagyon sok évvel ezelőtt(az EP6 után járunk) volt pár sötét oldal használó az nem jelenti azt hogy most is van. Vader és Palpi nem hinném hogy hagyta volna hogy valami mitugrász belerondítson a békés , boldog Birodalomba. Tehát az EP7-be nekem ne jöjjön elő valami sötét oldalt használó egyén aki nem is Sith, mert nem létezhet. De Sith sem. Mert Anakin az utolsót ledobta az aknába. Ezután ki tanította volna meg bárkinek az Erő sötét oldalának használatát? Luke biztos nem. Palpi elött sok ezer éven tanították egymást a Sith-ek folytonosan. Csakhogy Sidioust a saját tanítványa dobta le aki ráadásul utána nem sokkal meg is halt.

Szerintem itt mindenki tudna olyan storyt írni hogy jön egy újabb Sith és akkor jaj mi lesz. Olyat várok hogy az állam keresgéljem és ne is gondoljak rá hogy ez lesz a megoldás a gonosz szerepére. A Sith már elavult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nana, ezt azért gondold át.

 

 

Mindenkinek válaszolnék a Sötét Jedivel kapcsolatban csak egyben átnyújtva. Tehát hiába van a TCW-ben pár Erőhasználó aki sötét oldalt használ és nem Sith. Mondjuk szerintem Ventress Sith de nem ez a lényeg. Ezen karakterek a klónháborúkban léteztek és a háború végére elpusztultak. Savage Opressnek pl már annyi. Az Ep 6-ra volt 2 Sith és 1 Jedi. A nagyon végére meg maradt 1 db Jedi az egész Galaxisban. Ezzel azt akarom mondani, hogy attól hogy nagyon sok évvel ezelőtt(az EP6 után járunk) volt pár sötét oldal használó az nem jelenti azt hogy most is van. Vader és Palpi nem hinném hogy hagyta volna hogy valami mitugrász belerondítson a békés , boldog Birodalomba. Tehát az EP7-be nekem ne jöjjön elő valami sötét oldalt használó egyén aki nem is Sith, mert nem létezhet. De Sith sem. Mert Anakin az utolsót ledobta az aknába. Ezután ki tanította volna meg bárkinek az Erő sötét oldalának használatát? Luke biztos nem. Palpi elött sok ezer éven tanították egymást a Sith-ek folytonosan. Csakhogy Sidioust a saját tanítványa dobta le aki ráadásul utána nem sokkal meg is halt.

Szerintem itt mindenki tudna olyan storyt írni hogy jön egy újabb Sith és akkor jaj mi lesz. Olyat várok hogy az állam keresgéljem és ne is gondoljak rá hogy ez lesz a megoldás a gonosz szerepére. A Sith már elavult.

Erőérzékenyek a Jedi és a Sith Rendtől függetlenül mindig voltak és lesznek is. Ez a születéskor eldől, nem lehet utólag pótolni (legalábbis ha az EU-t nem vesszük figyelembe). Tanulni csak ennek kiaknázását lehet, hogyan kell használni ezt a képességet/adottságot.

Ha lesz újféle Jedi Rend, akkor nyilván ezekből az erőérzékenyekből fognak "toborozni", ahogy régen is tették. Persze nem ugyanolyan módszerrel, de az alap akkor is ez. Ennek megfelelően bármikor bármelyik jedi átállhat a sötét oldalra.

De az is lehet, hogy vannak olyan ösztönös lények, akik maguktól el tudják sajátítani valamilyen szinten az Erőérzékenységük hasznosítását. Ez akár negatív eredménnyel is megtörténhet, így is előkerülhet sötét jedi.

 

Szóval nem ott a gond, hogy ne lehetnének sötét Erőt használók (sithek mondjuk szerintem se létezhetnek hirtelen). Azzal viszont egyetértek, hogy kissé elcsépelt dolog lenne ezt előszedni. Jó lenne vmi korszakosabb ötlet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha nem lesznek sötét jedik, és nem lesznek sithek se, akkor nem lesznek fénykardpárbajok sem, fénykardpárbajok nélkül meg ne SW az SW. (Még behozható egy hirtelen a semmiből feltűnő erőérzékeny faj, ami a Galaxis meghódítására tör, de isten óvjon minket ettől :clap2: ). Szóval szerintem a sötét jedik lennének a jó megoldások, vagy esetleg ha az Új Jedi Rend kettészakadna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.