Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem igaz. Nem hivatalos egyik sem. Ezerszer le lett írva már ez az egész canon dolog. Egyébként a Thrawn trilógiára asszem csak nálunk írták rá, hogy hivatalos folytatás, hogy többet el tudjanak adni belőle.

Igen, és a számozásra mondtam is hogy hülyeség. A többi tárgyában tévedsz. Jelenleg mindaz, ami a Thrawn-trilógiában történik, hivatalos. Csak alacsonyabb rendű, ám amíg egy magasabb rendű canon (film, Lucas) nem írja át, addig ez van érvényben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár Mara Jade-el speciel nem értem, mi a probléma, a hivatalos szó jelentését ne keverjük össze azzal, hogy egyenértékű a filmekkel. Természetesen semmi nem egyenértékű a velük. De azért, mert valami alacsonyabb rangú, még az SW univerzum része a Lucasfilm szerint is, ezáltal hivatalos. Ebből mindenki annyit fogad el, amennyit akar, azt hisz, amit szeretne, de a tények ettől még tények maradnak. Leland Chee (Lucasfilm fejes) sem unaloműzés gyanánt készítette a canon-besorolást. De ez már OFF.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde... én bevallom neked őszintén, hogy nem foglalkozom az SW EU-val, aminek egyszerű a magyarázata: nem érdekel! Éppen ezért kérdeztem vele kapcsolatban, amire meg is kaptam a választ. Bár amint látom, ezzel sem ért egyet mindenki. OFF vége!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick, ezt már harmadjára írod... felfogtam, hogy nem érdekel. :) Sky írta le pontosan, hogy mi is a helyzet az EU-val. Ameddig egy sztori nem mond ellent egy magsabb besorolású valaminek (akármelyik film illetve Lucas közlései), addig hivatalosak. Persze ha Lucas holnap egy interjúban azt találja mondani, hogy Luke az egész Thrawn-históriát valójában hallucinálta egy a Jedi-akadémián átmulatott éjszaka után, akkor az lesz a hivatalos.

 

Jól mutatja ezt, hogy az SW-univerzum alakításában mekkora hatalma van Lucas-nak, hogy még a viccesnek szánt megnyilvánulásai is egyből hivatalosak lesznek. Így lett Obi-Wan szülőbolygója a Stewjon (utalás Jon Stewart humoristára) vagy Motti admirális keresztneve Conan Antonio (Conan O'Brien után). Egyébként a TCW szintén alacsonyabb rangú, mint a filmek, igaz magasabban helyezkedik el, mint bármelyik más EU (könyvek, videójátékok stb.).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem el kellene gondolkodni más lehetséges történetekről, mert az EU-tól Lucas és a Disney is elhatárolódik. Ha a Lucas által a 70-es években elképzelt sztorivonalat folytatják (7.8.9. rész esetében), akkor meg még egyáltalán nem is volt EU. Nincs miről beszélni. Inkább az a kérdésem, hogy értelmesen lehet e folytatni a sagát a 7.8.9. részekkel. Szerintem Lucas az összes puskaporát ellőtte a prequell és a klasszikus trilógiákban. Nem igazán tudnék gonoszabb gonoszt elképzelni Palpatine-nél (ráadásul egy zsenivel játszatta el), vagy szuperebb szuper fegyvert a Halálcsillagnál. Mindkettő nem hogy a sw univerzumban, de a filmtörténelemben is legdurvább. Nincs hozzájuk fogható. Én el nem tudom képzelni (ez lehet hogy az én szegényes képzeletem miatt van), hogy miféle értelmes sztorit lehet itt kitalálni, miféle gonosszal, és fenyegetéssel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne félj pécsi, sokan vagyunk így. :) Ezért izgalmas a dolog. Nehéz nem magasra tenni a várakozást a sztorival kapcsolatban. Ennek viszont megvan az esélye, hogy majd azt mondjuk rá, hogy túl vékony.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se tudom hogy lehetne folytatni meg felülmúlni a korábbi filmeket, de mivel nem én iróm a sztorit, ezért ennek a ténynek nem sok súlya van. A kérdés hogy Lucasnak volt-e jó ötlete az ep.7-8-9-re vagy sem és én szinte biztos vagyok az igenben. Nem azért mert tévedhetetlennek tartom hanem mert rengeteg ideje volt rajta agyalni és még az ep.1-nek is úgy állt neki hogy ez kilenc részes lesz... már pedig Lucas + SW + sok idő az eddig mindig valami remekkel volt egyenlő. A legkevésbé félek attól, hogy az alapanyag amire a forgatókönyvirók és a rendezők fel kell húzzák az új trilógia testét, ne lenne kiváló. A Baljós Árnyaknál is azon lepődtem meg a legjobban anno, hogy ez mennyire SW, szemben az EU regényekkel amiket addig olvastam, amik tévesen azt hitték, hogy ez a világ a külsőségektől, az X-szárnyúaktól, a Vadernél is Vaderesebb gonoszoktól meg ehhez hasonlóktól fog csak működni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se tudom hogy lehetne folytatni meg felülmúlni a korábbi filmeket, de mivel nem én iróm a sztorit, ezért ennek a ténynek nem sok súlya van. A kérdés hogy Lucasnak volt-e jó ötlete az ep.7-8-9-re vagy sem és én szinte biztos vagyok az igenben. Nem azért mert tévedhetetlennek tartom hanem mert rengeteg ideje volt rajta agyalni és még az ep.1-nek is úgy állt neki hogy ez kilenc részes lesz... már pedig Lucas + SW + sok idő az eddig mindig valami remekkel volt egyenlő. A legkevésbé félek attól, hogy az alapanyag amire a forgatókönyvirók és a rendezők fel kell húzzák az új trilógia testét, ne lenne kiváló. A Baljós Árnyaknál is azon lepődtem meg a legjobban anno, hogy ez mennyire SW, szemben az EU regényekkel amiket addig olvastam, amik tévesen azt hitték, hogy ez a világ a külsőségektől, az X-szárnyúaktól, a Vadernél is Vaderesebb gonoszoktól meg ehhez hasonlóktól fog csak működni.

 

Szerintem a Disney SW-osat fog csinálni, ha nem valami irdatlan időbeli távolságra lesz a történet a saga-tól akkor lesz ismerős űrhajó, helyszin, karakter. Most abban kellene gondolkodni, ami a való életben is szokott történni egy diktatúra bukása után. Békés átmenet, vagy káosz?

A káosz több konfliktust, feszültséget rejt magában. Megalakúl az új szenátus? Ki lesz a főkancellár, háborús hős, vagy politikus, vagy mindkettő (Leia)? Mi a helyzet a birodalom maradékával, leszerelik-e a flottát, és a szárazfoldi alakulatokat? Vagy esetleg a galaxis egy új polgárháborúba süllyed, ahol a galaxis, hadurak által irányított, acsarkodó szektorokra bomlik ( pl: Revolution amerikai tv sorozat)? Itt rengeteg űrcsatát lehetne bemutatni, míg béke nem lesz a galaxisban, míg a hadurakat az új köztársaság el nem tiporja. Jajjjjj ez olyan Thrawn trilógiás gondolatmenet lett !!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Szerintem meg az, hogy a prequelben behozták, hogy csak két Sith lehet, még nem jelent semmit. A sequelben ezt simán felülírhatják, újraértelmezhetik,kibővíthetik (pl azzal, hogy egy új Sith Nagyúr visszahozza azt a rendszert, hogy sok Sith is lehet). Gondolom, erre gondoltál. Egyébként nem tudom, miért ódzkodnak sokan attól, hogy hirtelen felbukkan egy új főgenya a "semmiből". Nyilván a semmiből fog, hiszen eltelt pár évtized,amiről semmit se tudunk. Remélem, hamarosan elkezdenek szállingózni a hírek a story-ról, mint a hó is most odakinn :)

 

Így gondolom én is. Tegyük fel a jövőben kialakul megint egy Jedi Rend, valamilyen formában... könnyen megeshet, hogy valakit megérint közülük a sötét oldal csábítása és már meg is van egy sith ;)

 

Amúgy nem kell egyből a régi szereplők klónjaira gondolni, mert egyrészt szerintem itt egy új érát fognak nekünk bemutatni, új főszereplőkkel (és új fő-gonoszokkal), meg egyébként az EU-ból is sokan csak erre fókuszálnak, pedig vannak olyan történeti elemek, amik szerintem illeszkedhetnének is a Saga-ba...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde: ezzel a gondolatmenettel csak az a gond, hogy attól, hogy valaki átáll a sötét oldalra, még nem lesz egyből Sith, ha nincs mester, aki megtanítsa...

Én ezért tartom jó vonalnak az EU sötét jedis elképzeléseit. Nyilván a történelem során jó pár jedi állt át a sötét oldalra és fordult a Rend ellen, de nem lett mindből a Sith Rend tagja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde: ezzel a gondolatmenettel csak az a gond, hogy attól, hogy valaki átáll a sötét oldalra, még nem lesz egyből Sith, ha nincs mester, aki megtanítsa...

És a galaktikus történelem első Sith Nagyurát ki tanította a Sithségre? ... :| Valamikor el kellett kezdődnie a sornak. Ami újra elkezdődhet a Jedi után is azzal, hogy egy rossz útra tért Jedi elkezdi tanulmányozni a Sithek tanát.

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden Sith a Sötét Oldal rabja, de a Sötét Oldal nem minden rabja Sith. A Sith-nek megvannak a maga praktikái, szokásai, felfogásai, hagyományai, ecetera, ami a tagjaikat Sith-é teszik. Vörös fénykard, fekete kámzsa, rejtőzködés, és a többi. De simán lehet más csapat, ami a Sötét Oldalt képviseli, de Erőben a Sith-ek alatt állnak. Így nem törne meg Anakin jelentősége sem, és kapnánk ellenlábast a Jediknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak szabályok, melyeket George lefektetett, és ezekhez ő ragaszkodott is az utóbbi 35 évben (max. tágította, de nem mondott ellent önmagának). Ezeket jó lenne nem felrúgni, mert akkor nem csak Anakin kiválasztottsága, de még az eddigi Saga is súlytalanná válik. Pl. Erő használata, világos és sötét oldal, képességek.

Én továbbra is úgy látom, hogy a folytatásban valami újszerű motivációval felszerelt főgonosz(ok) kell(enek). Én benne lennék egy jedi-sith háborúba.

Nem olyat szeretnék, mint a Nolan féle Batman, de ott a 3 rész más-más féle, mégis emlékezetes rosszfiút tudott felmutatni. Ez lehet egy jó példa.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy 1992-es Videó magazin írása szerint eredetileg 133 évvel a Jedi után játszódott volna az új trilógia. A 3 trilógiát csak R2 és C3PO kötötte volna össze, meg az SW univerzum. Ha ez igaz, már megdőlt az eredeti Lucas-i koncepció, hiszen Ford és Hamill is játszana az új filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy 1992-es Videó magazin írása szerint eredetileg 133 évvel a Jedi után játszódott volna az új trilógia. A 3 trilógiát csak R2 és C3PO kötötte volna össze, meg az SW univerzum. Ha ez igaz, már megdőlt az eredeti Lucas-i koncepció, hiszen Ford és Hamill is játszana az új filmben.

Hamill már több helyen lenyilatkozta hogy amikor anno felmerült a következő trilógia, akkor arról volt szó, hogy ő amolyan mester figura lesz benne. Lucasnak vagy több ötlete is volt a következő trilógiára vagy marhaságot irt a Videó magazin. Mindkettőre komoly sansz van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom miért kéne elfelejteni a sitheket

Esetleg nézd meg a válaszért a következő hat filmet:

The Phantom Menace

Attack of the Clones

Revenge of the Sith

A New Hope

The Empire Strikes Back

Return of the Jedi

A kiemeltekben már-már szájbarágós a magyarázat, ha esetleg nem lenne időd a másik négyre. :D:evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is abból is kiindulhatnánk, hogy a jedi rend mi a francot csinált 800 évig, amig úgy hitték hogy a sith kihalt. Valamivel teltek a napjaik, így méltó ellenfél hiányában. Szerintem Luke-ra is ilyen békés , szöszmötölős idők köszöntenek, semmi kihivás, semmi cselszövés. Unalmamban én is elkezdenék kacérkodni a sötét oldallal. Mégiscsak izgisebb volt az élet amig voltak sith-ek. A sith-ek után csak valami idióta gonoszt lehet kitalálni. Ha éjnővér, ha gengszter vezér, ha Thrawn, ha nem, egyik sem ér a sith nyomába. Nem lesz se Halálcsillag, se birodalom, se franckarika, csak a dögunalom. A sith nélküli sztori mindenféleképen visszalépés. Én ezt vizionálom. Már megint negatív lettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.