Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem harminc évvel az endori csata után, bár a Jedik azonosításához továbbra is szükséges lehet, a történetben nagy szerepet nem hiszem, hogy betölthetnek. Ha csak nem lelnek rá egy újabb kiválasztottra, vagy derül ki, hogy tényleg lehet életet teremteni velük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a castingos hírben volt egy érdekesség:

"Tudjátok mit? Akkor is, ha nem kapom meg, annyira szórakoztató volt a szereplőválogatás, tettetni, hogy kiveszek egy fénykardot egy zsákból, kicsit megvizsgálom, és nem tudom, hogy mi az.”

 

:hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a castingos hírben volt egy érdekesség:

"Tudjátok mit? Akkor is, ha nem kapom meg, annyira szórakoztató volt a szereplőválogatás, tettetni, hogy kiveszek egy fénykardot egy zsákból, kicsit megvizsgálom, és nem tudom, hogy mi az.”

 

:hmm:

 

Elsőre nem is értettem.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belegondolva, az ep7 idején megeshet, hogy kevesen tudják, mi az a fénykard. Elvégre, harminc évvel az új Rend megszületése után, de hatvan évvel a régi kipusztulását követően még nem valószínű, hogy a Jedik száma elérné akár az ezret. Még ha csoportosan is tanít egy ideig Luke (és Leia), nem lehet sem gyorsan, sem nagy mennyiségben termelni (a mennyiség a minőség rovására megy :)), plusz a Rendbe vetett bizalmat sem árt helyreállítani. És a Jedik akkor sem voltak mindenhol ismertek, amikor még több ezren voltak a Galaxisban.

Az persze érdekes kérdés, hogy mit keres egy zsákban egy fénykard? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lenne egy "fű alatti sztori". Ez alatt arra gondolok, hogy valami küldetés után vagy kaland során, látszólag véletlen alakul ki krízis helyzet. Pl. az új gonosz a korábban történtekre alapozva az eddigi főszereplők kiirtásával indítana és titokban lépre csalja a fiatalokat. E köré már lehetne építeni egy csattanóval megáldott sztorit. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sok jelentőséget nem tulajdonítanék ennek a fénykard megtalálós dolognak. Kismillió magyarázata lehet annak, hogy vki nem tudja, hogy valójában egy fénykardot tart a kezében.

 

A galaxisban élők 99,99%-a ha belefut egy fénykardba, akkor fogalma nem lesz róla mi az. A Sith és Jedi Rend a döntő többségnek csupán legenda kategória, tapasztalatuk nincs róluk. A mítoszokat meg vagy elhiszik, vagy nem. Anakin pl. felismerni vélte a jedi fegyvert, az anyja vagy Sebulba már minden bizonnyal képtelen lett volna erre.

 

Hogyan kerül egy fénykard egy zsákba és random helyre? A legegyszerűbb dolog, hogy a 66-os parancs végrehajtásánál keressük az okokat. Megöltek, kilőttek egy rakat jedit. Nyilvánvaló, hogy nem gyűjtötték be az összes fegyverét. Sokukat aligha különböztették meg az egyszerű halottaktól. A helyi szokásoknak megfelelően a "takarításnál" lett vmi sorsuk, ahogyan fegyvereiknek is. Voltak, akiket repülés közben ért a halál. Valószínűtlen, hogy egy lezuhant roncsból előkeressék az illető kardját (ha egyáltalán a roncsban maradt), simán elhordják vhova a maradványokat és kész. Innentől kezdve lényegében bárhova elkeveredhet egy-egy fénykard.

 

Erről a galaxis sorsára vagy a sztorira következtetni szerintem rendkívül merész és bizonytalan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sok jelentőséget nem tulajdonítanék ennek a fénykard megtalálós dolognak. Kismillió magyarázata lehet annak, hogy vki nem tudja, hogy valójában egy fénykardot tart a kezében.

Ez igaz, de ha az egyik főszereplő nem tudja az már elég gáz. :D Én elképzelhetetlennek tartom, hogy Luke ne építse újjá a Jedi Rendet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz, de ha az egyik főszereplő nem tudja az már elég gáz. :D Én elképzelhetetlennek tartom, hogy Luke ne építse újjá a Jedi Rendet.

Han Solo vagy Padmé sem tudta (természetesen mielőtt nem találkoztak jedikkel). ;) Másrészt, az is benne volt a forrásban, miszerint főszereplőhöz köthető ez a jelenet?

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát pedig szerintem a Régi Köztársaság idején a lakosság körében elég ismertek lehettek a Jedik. A konfliktusokhoz őket hívták, egyfajta rendfenntartó szerepük volt. Meg valószinú hogy a Holoneten is ment az esti hiradóban hogy ezt vagy azt a konfliktust Jedik oldották meg. Azt is tudhatták hogy mire képesek sőt a fénykardot is ismerhették, Hisz Anakin - az isten háta mögötti Tatooine-on, amire nem terjed ki a Köztársaság hatalma - is felismert egy fénykardot.

 

 

Viszont az EP 7 idején már ahogy Dzséjt is írta kevés ember lehetett aki látott valaha Jedit és fénykardot.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han Solo vagy Padmé sem tudta (természetesen mielőtt nem találkoztak jedikkel). ;) Másrészt, az is benne volt a forrásban, miszerint főszereplőhöz köthető ez a jelenet?

Még csak halvány utalás sincs erre a filmekben, ráadásul igen nevetségesen venné ki magát, ha egy köztársasági bolygó királynője nem ismerné a Jedi lovagokat, akik mellesleg a segítségére sietnek...

Han meg csak nem hitt az Erőben, vagy a kard hasznosságában, de arról egy szó sincs, hogy nem ismerte föl, pláne, hogy a legjobb pajtija a klón háborúk veteránja, és Yoda és Luminara Unduli oldalán harcolt a Kashyyykért, valamint (ha a TCW-s kapcsot is nézzük) a trandoshanok ellen küzdött egy maroknyi padawan mellett. Gondolom a hipertérben töltött unalmas órák alatt Chewie mesélt kicsit háborús kalandjairól.

Sőt, sokat elárul a Cantina bár látogatóinak műveltségéről, hogy amint Obi-Wan meglengette a kardot, valaki máris riasztotta a Birodalmat, sőt, ormányos barátunk rá is tapadt Benre. Vagyis, még szűk húsz évvel a 66-os parancs után is felismernek egy fénykardot és egy Jedi lovagot, az isten háta mögötti Tatooine-on is.

 

Frenkie-nek igaza van, azért ennyire nem voltak rejtélyesek a Jedik a Köztársaság idején, pláne, hogy egy galaktikus háború vezérei voltak és hivatalosan a Köztársaság megbuktatói. Nem mítoszok, hanem történelmi alakok, akikkel valószínűleg történelemkönyvek, dokumentumfilmek, propaganda anyagok foglalkoztak.

Luke ugyan nem ismerte fel a kardot, de a Jedikről maga is hallott, vagyis a történelemkönyvek még arra a világvégén lévő farmra is eljutottak egy olyan fiúhoz, akit több, mint valószínű, hogy a nagybátyja minden olyan információtól eltiltott, aminek köze lehet az apjához. Hogy kézbe kapva a kardot deaktivált állapotban nem ismeri fel, az nem csoda, te sem hiszem, hogy felismernél egy FN P90-est vagy egy OICW-t. ;)

 

Ha viszont Luke-nak nem sikerült igazán feltámasztania a Rendet - vagy egyáltalán nem, vagy létszámuk kellemetlenül alacsony -, akkor megeshet, hogy a Tatooine-nál is jobban elzárt világok ifjai nem láthattak még deaktivált kardot, ezért Luke-hoz hasonlóan elsőre csak egy ismeretlen, hengeres szerkezetet látnak benne, ami azért nem meglepő, hiszen a fénykard pont ez. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padmé esetében egyetértek, Han esetében nem, két okból:

 

1.) Ha Chewie sokat mesélt volna erről az időszakról, akkor Han mind a fegyver, mind az Erő hasznosságával tisztában lenne. Ugráló-pörgő, erőlökést alkalmazó Yodáról valószínűleg beszélt volna Chewie, tehát ha Han ismerné a Jediket, akkor az Erőt is ismernie kéne, amit meg saját bevallása szerint sem tud hova tenni.

 

2.) Nem mondaná, hogy a lézerstukker többet ér, hiszen tudná, hogy a fénykarddal lehet lövedéket hárítani, plusz hogy milyen halálos fegyver is.

 

Számomra evidens, hogy azzal, hogy a "Jedik elhamvadtak a galaxisban" (by Tarkin) egy új generáció már nem is nagyon emlékszik rájuk - amúgy is sokan eleve egy szektaként kezelték őket. Számomra az EpIV-ből evidens, hogy Hannak lövése sincs a Jedikről, az Erőről vagy épp a fénykardról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudod, hogy mi az a Waffen-SS? Pedig 1945 óta, azaz 68 éve nem létezik. Valószínűleg a világ nagy része ugyanígy tudja. Pedig az a 68 év valamivel több, mint az ep3 és 4 között eltelt 18 év. És Han Solo valahol 30 és 40 között lehet, tehát már bőven élt, amikor dúlt a klón háború, és bőségesen emlékezhet rá, hiszen legrosszabb esetben is elmúlt tíz éves. Még ha maga nem is látott élőben Jedit, ahogy Frenkie írta, a híradóban tuti megjelent egy-két Jedi lovag, főleg ott a 66-os parancs környékén, amikor Palaptine árulónak nyilvánította őket, és valószínűleg ezt promózták is, olyan szövegek mellett, mint halállal lakol az, ki Jedit bújtat és jutalomban részesül az, ki felad egy Jedit. És Han nem a következő generáció, ő még lazán a Köztársaság generációja. A klón háborúk előtt született, gyerekkora egy része az alatt telt, és a Jedi üldöztetés alatt nőtt fel. Vicces lenne, ha pont nem halott volna a Jedikről.

 

Az meg semmit sem jelent, hogy nem hisze az Erőben. Hallottam már Istenről, Allahról, a Buddháról, Zeuszról, Ibliszről, csodákról, az utóbbi időben amúgy is eléggé beleástam magam a vallástörténelembe, ráadásképpen a legjobb barátom mélyen vallásos, akárcsak a nagymamám, aki ebben a szellemben is próbált nevelgetni. Mégsem hiszem, hogy létezik egy vagy több felettünk álló, isteni létforma, ami minden lépésünket figyeli és egyengeti, és ugyanúgy reagálok az ezekkel kapcsolatos kinyilatkoztatásokra, ahogy Han is reagált Luke és Ben szavaira ott a Falconon. De fogadjunk, hogy az ep6-ra némileg megváltozott az álláspontja. :)

 

Ráadásul, Han felismeri a fénykardot, hiszen ezt mondja: "Hokey religions and ancient weapons are no match for a good blaster at your side, kid." Honnét tudná, hogy a fénykard ősi fegyver, ha nem ismerné? Mert látszatra elég modern szerkentyű, pláne egy olyan világban, ahol vibrobárdok és vibrolándzsák is mindennapos fegyverek még a Birodalom Uralkodójának testőrségében is. Erősen kétlem, hogy ezekhez viszonyítva egy fénypengével rendelkező kardot az ősi szóval jellemeznének. Csak akkor használod, ha tényleg tudod, hogy az, amit leírsz vele, ősi.

Az, hogy Han megkérdőjelezi a fegyver hatékonyságát, nem csoda. A fénykard csak a Jedik és a Sith-ek kezében hatékony fegyver, mindenki más többre megy egy jó lézerstukkerrel. És akkor, ott a Falconon még Luke is elég béna volt a fénykarddal, hiszen egy röpködő tekegolyó is legyőzte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még csak halvány utalás sincs erre a filmekben, ráadásul igen nevetségesen venné ki magát, ha egy köztársasági bolygó királynője nem ismerné a Jedi lovagokat, akik mellesleg a segítségére sietnek...

Szerintem PB a fénykardismeretre gondolt. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem PB a fénykardismeretre gondolt. ;)

Nem. Arra mondtam, hogyha valaki egy zsákból elővesz egy fénykardot, akkor nem ismeri fel.

 

Padmé miért ismerte volna a jediket? Az Ep.1-ben titokban küld a főkancellár két jedit, ebből nekem nem az jön le, hogy annyira általános volt az ő jelenlétük. A Kereskedelmi Szövetség (amúgy igen dörzsölt) vezetőinek még nem volt dolguk jedikkel és Qui-Gon is azt mondta, hogy a puszta jelenlétükkel meg fogják tudni oldani a konfliktust, mert annyira berezelnek tőlük. Ez megint arra utal, hogy bizony nem volt mindennapos jelenség. Ezen kívül a Rend egész megítéléséből látszik, hogy nincsenek igazán tisztában az emberek a dolgaikkal. Attól pedig, hogy vki egy bolygó királynője, még sok ismeretlen dolog lehet előtte, ahogyan azért Padmé-nak is nem egy, nem kettő naiv elképzelése volt a világról.

 

Han az egész Erővel kapcsolatos dolgot humbugnak minősíti, a kardra pedig azt mondja spádé. Nem éreztem azt, hogy tudná miről beszél. Chewie arról is felvilágosíthatta volna, hogy az Erőhasználók kicsodák, mennyit ér a fénykard, stb.. Az pedig teljesen nyilvánvaló, hogy egy kard régi fegyver. Attól, hogy nekünk futurisztikus, attól még nekik nem. A lézerfegyverek és egyéb energiafegyverek világában olyan lehet egy fénykard, mint itt a mechanikus világban egy vaskard a puskák között.

 

A Rend általános dolgaikról írtam a releváns témánál, itt nem térnék ki rá hogyan gondolkodom erről. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pb-vel értek egyet. A sok mendemonda, legenda, szóbeszéd annyira kiszínezte, hogy mire képesek a Jedik és mire nem, hogy sokan valóban nem tudtak semmit igazából a rendről, csak hogy voltak. Szerintem a galaxis legtöbb lakója még soha nem találkozott Jedikkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban egyetértek, hogy nem sok mindent tudhattak a Jedikről, bár szerintem ez azzal van kapcsolatba, hogy gyakorlatilag “kihaltak”. A régi történetek, már csak mendemondáknak tűntek. Szóval valamilyen szinten hit kérdése is volt ez a dolog, tekintve, hogy akkor bizonyítani nem nagyon sokan látták, mivelhogy igen kevés erő használó volt Han-ék korában. Kicsit talán a vallásosság kérdéséhez tudnám hasonlítani (végül is ezekben az időkben egyfajta szektaként tekintenek az erő használókra). Ha ismeritek a Bibliát, akkor ott az Ószövetségben sok Isteni jelenés, csoda tétel van, ma viszont nem nagyon látsz rá példákat, szóval csak attól függ, hogy azokat a régi történeteket elhiszed e vagy sem. Úgyhogy, lehet, hogy Han is hallott róla, de azt hitte, hogy Chewie csak eltúlozza a dolgokat és nem is ér annyit az erő, mert ő ilyen materialista gondolkodású személy volt.

 

Valorum azért küldte a Jediket oda, mert politikailag meg volt kötve a keze. Ezért kellett titokban küldeni őket. Az elején a protokoll droid csak ránézésre felismeri őket. Ebből nekem az jön le, hogy elég könnyen meg tudták különböztetni őket a “normál diplomatáktól”.

Továbbá, úgy emlékszem, hogy egészen eddig a Kereskedelmi Szövetség nem ment el ilyen messzire, így még a lehetősége sem merült fel, hogy Jedivel legyen dolguk. Szerintem ez elég logikus. Watto is tudott a Jedik létezésről, sőt még az elme trükkökről is hallott. Ezzel együtt arra, hogy Padmé hallott e a Jedikről, most nem tudnék kézzelfogható bizonyítékot mondani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felmerült itt két jelenség, amit nagyon fontos nem összekeverni.

 

Egy furcsa ember, bemegy a bárba szaglászni, belekötnek az ismerősébe, mire ő előkap vmi furcsa botot, amiből fénycsóva ered és levág pár végtagot, majd pókerarccal elsétál. Ebben az esetben a jedikről szőtt legendák és egyéb általános ismeretek alapján a többség le tudja vonni a következtetést, hogy ez bizony egy jedi lehetett, amivel hadonászott az pediglen egy fénykard. (Lehet, hogy téved, mert sötét jedi vagy sith volt, vagy csak egy bohóc, aki vhonnan hozzájutott egy ilyen fegyverhez, de ez most mellékes.)

 

Ettől merőben más szituáció, ha vki mondjuk egy szeméttelepen pakol és egy zsákból kiesik egy fémből készült tárgy, ami történetesen egy inaktív fénykard. Fogalma sincs mi lehet az, mert nem lóg ott egy olyan személy övén, aki telekinetikus képességekkel bír, tárgyakat mozgat vagy titokzatos köpenybe burkolózva kérdezősködik. Nincs bekapcsolva a kard és nem harcol vele, jó eséllyel még az se derül ki a cuccról, hogy egy fegyver.

 

(Szerintem így is érthető mire akarok kilyukadni, de azért (szokásomhoz híven) nem hagyom ki, hogy egy agyabeteg párhuzamot vonjak. :D Én még nem futottam össze személyesen vízilóval. Láttam róla képet, filmet, tudom, hogy emlős állat, stb.. Ez alapján ha látnék egyet gubbasztani a medencém szélén, miközben épp "potyogtat", akkor tudnám, hogy a végtermék micsoda. Ellenben ha később érnék oda és csak a végeredménnyel szembesülnék, akkor ott rögtön tuti nem jönnék rá, hogy az vízilógumi lehet. :D)

 

Magyarán ha az Ep.7-ben bárki (akár egy főszereplő) belefut egy fénykardba és nem ismeri fel azt, elgondolkodik mi lehet, abban szerintem semmi kivetnivaló nincs. Olyannyira, hogy a döntő többség így járna ilyen helyzetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy miért csodálkozik a zsákból kivett fénykardon a főszereplőnk?

 

Most eszembe jutott a TCW sorozat 5. évadbeli droidos szál, ahol találnak egy amnéziás klón katonát, aki idővel ráébred hogy kicsoda valójában.

Nos, elképzelhető, hogy itt is az lesz, hogy amolyan in medias rest kezdés után, ahogy halad előre a történet, kiderül a kislányról, hogy valami baleset ,egyéb trauma miatt emlékezet kiesése van, és jó lenne ha felkutatná szüleit, és hogy ki is ő valójában. :hmm:

Birtokában van az erő, és elég jó kardforgató. A képességeit folyamatosan fedezné fel, és visszanyerné az emlékezetét :yeah:

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

J.J Abrams és Lawrence Kasdan írja az új forgatókönyvet.

A pletykák szerint az ő verziójuk teljesen más hősökre fókuszál, és a történet is eltér a Michael Arndt féle verziótól.

 

De lehet csak finomítanak rajta, és szépen egységessé teszik a történetet :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kiszivárgó morzsák alapján úgy tűnik,hogy tényleg valami nagy dolog van készülőben. Remélem, tényleg ütős story lesz, még ha egy tini lányka is lesz a főszereplő. Legyenek mellette erős férfi karakterek is, és akkor oké.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.