Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Miért törölted a twitter-es bejegyzést? Az tartja bennem a lelket, hogy lesz még ma valami... :para:

Mert utólag kiderült, hogy csak egy igényes fan-site, nem hivatalos oldal..

 

Ody, jah megy a sör :P.... nem lesz idén semmi szerintem, nem számítok rá. 2014 elején fognak csak először nyilatkozni úgy gondolom..Max karácsonykor valami meglepetés.

 

Persze ettől függetlenül úgyis minden héten jön a kémek támadása. A vad elméletek, a források, akik lenyilatkoznak ezt azt...Sw fronton egyelőre csak ez fog menni egy darabig :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szenzációs... :angry:

 

Mintha olvastam volna a neten, hogy a Disney Star Wars filme(ke)t szeretne csinálni? Ez igaz, vagy csak jedinews kémjelentés volt? :facepalm:

 

Ezek után, már abban is biztos vagyok, hogy az új SW Insider-es interjúban sem lesz semmi új. Majd elmondják, hogy örülnek, hogy lesznek új filmek, ők meg még nem tudják, hogy benne lesznek-e. Bla-bla-bla.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szenzációs... :angry:

 

Mintha olvastam volna a neten, hogy a Disney Star Wars filme(ke)t szeretne csinálni? Ez igaz, vagy csak jedinews kémjelentés volt? :facepalm:

 

Ezek után, már abban is biztos vagyok, hogy az új SW Insider-es interjúban sem lesz semmi új. Majd elmondják, hogy örülnek, hogy lesznek új filmek, ők meg még nem tudják, hogy benne lesznek-e. Bla-bla-bla.

Csak ismételni tudom magam. Ezek (a Disney és Abrams) még a premier előtti napon is titkolózni fognak. Ami engem felmérgel, mert ha valaki szeretne infókat megtudni, az hadd tehesse már meg, aki meg nem akar,azt úgyis hidegen hagyja... :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom őszintén, én nem vagyok kiéhezve az infókra, ha jön, jön, ha nem, nem. Azért nagyszerű lenne, ha a moziig minden egyes dolgot titokban tudnának tartani (ez azonban nem lesz így, hisz a forgatás megkezdésekor úgyis el kezdenek majd szivárogni az információk).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ismételni tudom magam. Ezek (a Disney és Abrams) még a premier előtti napon is titkolózni fognak. Ami engem felmérgel, mert ha valaki szeretne infókat megtudni, az hadd tehesse már meg, aki meg nem akar,azt úgyis hidegen hagyja... :facepalm:

Még a forgatókönyv sincs kész, valójában mit is akarunk?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annak örülnék a legjobban, ha semmi nem kerülne ki a történetből. Annyira jó dolog amikor olvasom/hallom, hogy "Réges-régen, egy messzi-messzi galaxisban..." majd BUMM és nem tudom, hogy mi fog történni. 6-ból 4 filmet így láttam. Az ep1 annyira sokat késett, hogy nem tudtam várni. Az ep2-nél tanultam a dologból, annyira kerültem mindent, hogy ha jól emlékszem, a címen kívül semmit nem tudtam. Az ep2 meg annyira beszippantott, hogy SW lázban égtem utána, és mindent faltam az ep3-ról. Baromi jó 3 év volt, de nagyon bántam utána, hogy az utolsó SW filmnél megfosztottam magam az élmény egy részétől. Meg is fogadtam, hogy anti-spoileres leszek. Mondjuk, így könnyű! :lol:

 

Én nem a történettel kapcsolatos hírekre vágyom, hanem a címre, és a színészekre. Igaz, látványterveket is nagyon szívesen néznék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mennyi igaz belőle, azt nem tudom, de a Hollywood reporter szerint ezerrel megy a sz@rkavarás a film körül.

 

hír

 

A hír szerint Kathleen Kennedy kilincsel(t) a Dinseynél, hogy a film bemutatója 2016-ra tolódjon, de Robert Iger határozott nemet mondott és kijelentette, hogy tartani kell a 2015-ös dátumot.

Állítólag Abrams is Igor mellett van és némi összeütközésbe került Kennedyvel, illetve úgy fogalmaz a hír, hogy JJ az utóbbi hónapokban túlságosan eluralta a projectet, még a castingot is kivette Kennedy kezéből. Megint más forrás szerint a castingolást JJ és Kennedy továbbra is megosztva csinálják. A problémát Arndt szkriptje okozta, nem voltak vele megelégedve, ezért JJ és Kasdan jelenleg újraírják a történetet, ami miatt a 2015-ös céldátum csak nehezen lesz eljesíthető. A csúszást igyekeznek kiküszöbölni azzal, hogy két művészeti vezetőt béreltek fel, hogy gyorsabban menjen a díszletek építése.

 

Saját véleményem: Arndt foskalács történetet írt, szanálták az Oscar winner írót a 3,14ba és most fáj a feje Kennedy asszonyságnak, mert csúszik a project és a Disney hajthatatlan a dátumot illetően.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arndt foskalács történetet írt,

 

Na de ne mondja nekem senki, hogy Arndt nem állt 100% -os kontroll alatt a történetet illetően. Biztos nem ő találta ki a sztorit. Azt meg nem tudom elképzelni, hogy nem tudott rendes párbeszédeket írni. Érdekes eset annyi szent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de ne mondja nekem senki, hogy Arndt nem állt 100% -os kontroll alatt a történetet illetően. Biztos nem ő találta ki a sztorit. Azt meg nem tudom elképzelni, hogy nem tudott rendes párbeszédeket írni. Érdekes eset annyi szent.

 

Szerintem nem állt kontroll alatt. Rábízták, mert Oscart nyert.......és nem nyert! Ez nem lenne példa nélküli. Az Alien 3 első forgatókönyvét Vincent Ward írta, majd kirúgták a projectből, amikor több időt fordított bizonyos papok karakterisztikájának a kidolgozására, mint a címszereplő idegenre. De annyi tisztességet kapott, hogy bár a forgatókönyvéből sem a fabolygót, sem a klozetból támadó alient, sem semmit nem tartottak meg (max a vallás egy része maradt meg), a neve azért felkerült a stáblistára. Gondolom Arndt neve is ott lesz, csak a történetéből nem marad semmi. Engem annyira nem izgat én eleve Kasdannal írattattam volna meg a forgatókönyvet, szóval nekem a mostani helyzet megfelelő, maximum JJA-t nem látom szívesen a project élén, de hát Ő most mainstream és ez határozza meg a közizlést. Egy Alfonso Cuarónt biztos nem engedtek volna SW-t rendezni, pedig abban nem lett volna picsogás meg móka és kacagás.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig Kasdan mostanában aztán baromi jó filmeket írt/csinált - igaz nem láttam őket, de az IMDb adatlapjaik árulkodóak.

Azzal a véleménnyel szerintem meg nem vagyok egyedül, hogy kevés ember van, aki alkalmasabb lenne JJ-nél a rendezői pozícióba. Cuarón meg teljesen más stílust képvisel, mint amilyet ez a film megkövetel. Jó rendező, de a SW nem egy Gravity vagy egy Children of Men.

És akkor még itt egy kis idézet az általad linklet cikkből "It's nothing out of the ordinary," says the insider. "Almost every big movie changes writers at some point. There's no drama here."

 

Komolyan a bolhákból csináltok néha elefántot

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van. Ráadásul Kasdan sose írt egymaga forgatókönyvet. Az EPV -nél Leigh Brackett sajnálatos halála miatt került képbe, és vette át a már fél kész könyv írását, az EPVI -ot meg Lucas -al írta közösen. Amúgy a fickó még a nagy átlagot is alig éri el. Szóval én nem értem ezt a Kasdan fétist.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Alfonso Cuarónt biztos nem engedtek volna SW-t rendezni, pedig abban nem lett volna picsogás meg móka és kacagás.

És jó nagy fos is lenne a film... Cuarón filmjeinek nagyobb a füstje, mint a lángja (pl.: Gravity, remek film, de legalább annyi baromság van benne, mint a Pacific Rimben, de legalább az utóbbi nem akarja magát komoly mozinak eladni). Abrams minden filmje jelzi, hogy ért a Star Wars-szerű filmekhez, ami távol áll attól, amit Cuarón képvisel. A Star Trek két része bizonyítja, hogy elbír egy nagyszabású, látvány orientált, epikus űreposszal, ráadásul a Star Trek és az Into Darkness nekem bizonyossá tette, hogy az ep1-2-3 ignorálásától sem kell tartani, hiszen mindkét film teli van utalásokkal az Enterprise-ra, ami a Star Trek The Phantome Menace-e. Aztán mégis van Archer admirálisunk, polarizált védelmi rendszer, fázispisztoly, de még az NX-01 Enterprise is látható.

A Super 8-tel bizonyította, hogy képes a '80-as, '90-es évek stílusában rendezni, ami szintén elengedhetetlen velejárója egy Star Warsnak, hiszen még a 2000-es évek két filmje is eme elmúlt két évtized szellemét követi. Ráadásul mindezt úgy prezentálta a Super 8-ben, hogy modern megoldásokat ugyanúgy használt. Ráadásul képes gyerekszínészeket kezelni, durva jó hangulatot teremteni, stb.

A Mission Impossible III-ban pedig szintén remekül kezelte a karaktereket, és persze az akciót. Persze nem ez a legfényesebb munkája, de majdnem sikerült neki az, ami sokaknak nem menne: sz*rból várat építeni.

Egy szó mint száz, Abramsnél már talán csak Joss Whedon vagy James Cameron lenne jobb választás erre a filmre.

 

Az íróváltás meg a többi meg csak hiszti. Minden film körül vannak problémák, minden filmnél változhat a forgatókönyvíró, és minden forgatókönyvet vagy ezerszer átírnak. A forgatókönyv képlékeny dolog, így a forgatókönyvíró munkája is az. Ritka az az eset, ha a filmen végül azt látjuk, amit a forgatókönyvíró leadott (ilyen még nem történt a film világában, ennyire ritka). Gondoljatok csak arra, hogy nem csak az eredeti forgatókönyvben, de még az eredeti forgatáson is ott volt Anakin, amikor Windu és elit osztaga megérkezett Sidioushoz az ep3-ban. A filmben ezzel szemben Anakin sokkal később érkezik meg. Na?

Vagy - ha már szóba került az Alien - szerintetek Dan O'Bannon azt a történetet adta el Walter Hilléknek, amit a filmben látunk? Elárulom, bár ő van feltüntetve történetíróként, csak a sztori vázlata (egy űrhajó leszáll egy idegen bolygón, ahol felvesz egy gyilkos, idegen lényt) maradt meg abból. Még a szereplők neve, száma, az űrhajó mivolta sem egyezik, a többiről nem is beszélve. Miért? Mert először Walter Hill és David Giller átírták (először csak Hill, aztán Hill, Giller és O'Bannon, majd egy vita után már csak Hill és Giller dolgozott rajta - a veszekedésre végül az Amerikai Írók Szövetsége tette fel a pontot), majd Ridley Scott még azt is átíratta (pl.: kivette a Dallas és Ripley közötti szexjelenetet). Plusz, a sztori kitalálójának Ronald Shusett is feltüntetik, pedig ő csak ötleteket adott O'Bannonnak.

Szóval az, hogy az ep7-en már nem dolgozik Arndt, miért is szokatlan most, 2013-ban, amikor már 1976-ban is tök normális jelenség volt? Sőt, az előtt, és azóta is az? Sőt, vannak olyan filmek, amiknél fel sincsenek tüntetve olyanok, akik gatyába rázzák a forgatókönyvet, de olyan is, ahol a rendező sem, aki gatyába rázta a filmet (az Event Horizon egymagában mindkettőre remek példa).

 

OFF

Az Alien 3 első forgatókönyvét Vincent Ward írta, majd kirúgták a projectből, amikor több időt fordított bizonyos papok karakterisztikájának a kidolgozására, mint a címszereplő idegenre. De annyi tisztességet kapott, hogy bár a forgatókönyvéből sem a fabolygót, sem a klozetból támadó alient, sem semmit nem tartottak meg (max a vallás egy része maradt meg), a neve azért felkerült a stáblistára.

Tök jó lenne, ha nem példáznál olyannal, amit legjobb esetben is csak felületesen ismersz. :roll: William Gibbson volt az első forgatókönyvíró (ő írta az orosz űrállomásos scriptet, amiben Hicks lett volna a főszereplő), majd őt követte tizenkét másik, akik közül végül David Twohy került ki. Ám mivel az első rendező, Renny Harlin még Gibbson előtt lelépett, új rendezőt kerestek, aki - és most kapaszkodj meg a lapátodban - Vincent Ward volt. Sosem volt forgatókönyvíró! Ward kirugatta Twohy-t, mert neki - újra kapaszkodj, mert most derül ki, ki volt akkor az író - John Fasano kellett. Ward végül távozott az általad említett okokból, csak ő nem a forgatókönyvben, hanem a tényleges forgatáson foglalkozott túl sokat a szerzetesekkel. És azért került fel a neve a listára - minden korábbi résztvevő mellett -, mert sok ötletet felhasználtak tőle, meg eleve, ő válogatta ki a szereplőket, hagyta jóvá a díszleteket, stb. Beperelte volna a Foxot, ha nem kerül ki a neve a stáblistára, ezért neki adták a sztorit, ami részben igaz. Azért részben, mert aztán Fincher alaposan összegyúrta a Ward/Fassano sztorit a Twohy sztorival (ezt a forgatókönyvet Larry Ferguson kalapálta össze), utána meg Walter Hill és David Giller költségcsökkentés jegyében napról napra átírta. Összességében: az Alien3-nak 15 forgatókönyvírója van, de ezek közül egyik sem Vincent Ward, pláne nem az első. Ő a projekthez másodikként leszerződtetett rendező volt, és az első ember, aki valamit forgatott is a filmhez, egy évvel a kitűzött premier után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cuarón meg teljesen más stílust képvisel, mint amilyet ez a film megkövetel. Jó rendező, de a SW nem egy Gravity vagy egy Children of Men.

Biztosan nem azok, de azért a fickó elbír egy nagy projekttel, lásd HP3, ami nem mellesleg a legjobb darabja a szériának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztosan nem azok, de azért a fickó elbír egy nagy projekttel, lásd HP3, ami nem mellesleg a legjobb darabja a szériának.

Valóban, de a HP sorozatban elég sok rendező kapott lehetőséget, tehát belefért, ha valaki szétbarmolta. Itt most nem fog, ezzel együtt nekem is a HP3 a kedvencem, tehát nem vitatom, amit írsz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom, nagy filmszakértőkkel fórumozok együtt, ezt jó látni. Mindenesetre, ha belegondolunk, a klasszikus részek készítése sem volt zökkenőmentes, sőt. Az Egy Új Reményre keresztelt epizód sokáig totál bukásra volt ítélve, végül mégis kasszasiker és valóságos filmtörténeti legenda lett. Arról nem is beszélve, hogy mennyit változott a készítés során a története. Felejthetetlen darab még azoknak is,akik különösebben nem rajonganak a SW-ért. De hasonlóképpen a Birodalom és a Jedi is sok viszontagságot megélt, mire az lett,ami. Úgyhogy nem kell aggódni, nyilván Abbrams és az egész Lucasfilm azon dolgozik gőzerővel,hogy a lehető legminőségibb darab kerüljön ki a kezeik közül, mégis csak a legnagyobb legendáról van szó. Tudják,hogy ha ez a rész bukik, felesleges a többit megcsinálni, ugyanis örökre elásnák magukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TheTimes-nak adott interjút J.J. Abrams.

Sajnos ha jól látom, csak előfizetők olvashatják rendesen, de itt egy kicsit a lényeget el lehet olvasni.

 

The British actor Chiwetel Ejiofor, front-runner in this year’s Oscar race, is sitting in the lobby of J. J. Abrams’ office. If you’re a sci-fi fan, this might be very big news indeed.

 

A Serenity-ben marha jó főgnosz volt, és a 12 év rabszolgás után már szinte lehet zsebében az Oscar.. Huha, lehet J.J. beválogatja őt a filmbe?

 

De egy kis részlet az interjúból a második link alján olvasható.

J.J. szerint vissza kellene térni a gyökerekhez, és legyen űr western hangulata, erőszakos és mocskos közeggel. (lepukkant alakok és űrhajók gondolom), az originál trilógiát átható misztikumot is jó lenne megidézni...

tovább nincs a szöveg sajnos... :(

 

Jó lenne a teljes interjút elolvasni majd, és úgy véleményt mondani erről...

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake, belőled olyan jó szennylapíró lenne. Tökéletes érzékkel ki tudod ragadni egy szövegből a legnagyobb felháborodást keltő mondatokat, és azokat úgy beírni, hogy az még szenzáció is legyen. :):clap:

 

Amúgy nem tudom, miért nevezik állandóan tévesen a Star Warst űr-westernek. Oké, van benne egy sivatagbolygó, ahol volt egy kocsmai lövöldözés. Ettől az egy elemtől még nem lesz egy olyan Saga western, aminek ezt leszámítva semmiféle western-jelleggel nem rendelkezik. Ettől függetlenül a Galaxis valószínűleg nagyon putri hely lesz, hiszen alig harminc éve vetette le a rabigát, ráadásul azért az utolsó galaktikus háború sincs olyan marha messze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.