Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem Mothma sajnos a Galaktikus Köztársaság mintájára akarta megcsinálni az Új Köztársaságot, vagyis ne bírjon hadra fogható haderővel. Valószínűleg, ahogy az Első Galaktikus Birodalom is átvette a Köztársaság haderejét, úgy az Új Köztársaság (de hülye név ez még mindig..., remélem az ep7-re elbukott) is átvette a Birodalomét, és ezt akarta eldózerolni Mothma, megtartva az egykor Lázadók Szövetsége hajóit. Csak hát sajnos nem számol azzal, hogy a Birodalom nem fogja olyan könnyen megadni magát.

Amúgy ezen a ponton is látszik, milyen jó volt Sidious terve. A Lázadók ugyan legyőzték a Birodalmat, de az nem áll le, ragaszkodik a területeihez, szóval a polgárháború szépen galaktikus háborúvá eszkalálódik. És ez bizony elnyúlhat. Ezzel szemben Sidious mit csinált? A lázongók kezébe gombnyomásra kikapcsolható hadsereget adott, így amikor eljött a győzelem napja, csak meg kellett nyomnia a gombot, és hopp, máris győzött a Köztársaság Birodalom. Palpatine egy nap alatt totális diadalt aratott, Mothmáék akár évtizedekig is viaskodhatnak még a Birodalom maradványával.

És ez a hadseregcsökkentés talán tényleg a melegágya volt az Ellenállásnak. Ha a Mothma, illetve később valaki más által vezetett Új Köztársaság lemondott a seregéről, mert úgy látták, eléggé szétcincálták a Birodalom maradványait, megeshet, hogy Leiáék - látva a még mindig valós fenyegetést - kis magánsereget szerveztek, azzal a céllal, hogy szükség esetén megvédjék az Új Köztársaságot. Viszont ezzel a lépéssel talán törvényen kívülivé is váltak.

 

Ez a kutatás az Erő Sötét Oldala után dolog érdekesen hangzik. A TCW-nek hála már tudjuk, hogy vannak világok, amik különlegesek az Erőben. Ilyen Dagobah, Mortis, az Erőbolygó, valószínűleg Moraband is ilyen lehet. A Jedik és valószínűleg a Sith-ek ezekről nagyjából semmit sem tudnak, viszont mindkettőnek fontos valamilyen okból az Erő kutatása. A Sith-eknél, legalábbis Palpatine és Plagueis esetében ez az örök élethez vezető titok nyitja volt, így nem csoda, ha Sidious birodalmi erőforrásokat áldozott arra, hogy kutassák. És az ismeretlen régiók elég nagyok lehetnek ahhoz, hogy elrejtsenek más Erőérzékeny szervezeteket. Hiszen a Galaxis ismert részén is voltak mások (a dathomiri éjnővérek és a Dagoyan Mesterek), akkor egy olyan területen, ahol se Jedi, se Sith nem járt, még több lehet. Így a Renek valóban jöhetnek onnan is.

 

Coruscant szerintem egy darabig még birodalmi kézen volt, de nehezen hiszem, hogy harminc év alatt nem szerezte meg az Új Köztársaság. Amúgy érdekes lenne. ja az ep8-ban vagy 9-ben viszont látnánk a Jedi Templomot és a Szenátust. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre inkább úgy érzem, hogy az EPVI végére úgy kell tekinteni, hogy az Uralkodó halálát ünneplik és nem a totális győzelmet. :) Persze Han -ék akkor hihették, hogy innentől már sétagalopp lesz de nagyot tévedhettek. Nagyon kíváncsi leszek mennyire keseredtek meg 30 év alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Lázadók szemszögéből ez sosem szólt másról. Eleve túl vannak egy baromi kemény csatán, amiben sokan meghaltak közülük, amire úgy mentek, hogy vagy győznek, vagy a lázadásnak lőttek, és aminek egy pontján nagyon úgy tűnt, hogy élve onnan nem mennek el. Mégis győztek, ügyük a II. Halálcsillaggal és Palpatine és Vader halálával egy fontos mérföldkövet ért el, úgyhogy volt mit ünnepelniük. De szerintem a vezetők egyszer sem gondolták úgy, hogy ha ez így összejön, onnantól sétagalopp. Ezt képtelenségnek tartom. A Szövetség pont azért ért el sikereket, mert azért előre gondolkodott, ismerték a Birodalmat és nem voltak rossz stratégák sem. Az ilyen nem hiszi, hogy majd a galaktikus hadigépezet vezetői, akik eddig aranyéletet éltek, majd feladják a hatalmukat és gazdagságukat, a jobb életüket, csak mert odaveszett egy katonai bázis, meg a császár. Ha mondjuk a francia ellenállás valamikor a háború első harmadában meg tudja ölni Hitlert, attól a Harmadik Birodalom még nem kapitulált volna, és szerintem erre a Szövetségesek nem is gondoltak volna.

Ami a többi bolygót illeti, a népek már hihették, hogy na, innentől ők szabadok, mert a gonosz Palpatine császár kipurcant. Aztán másnap a bulit tűzijáték helyett lézershow zárta, csak a lézernyalábok az égből szálltak alá, vagy vízszintesen röpködtek, az éljenző tömeg felé. Ők koppantak, holtan a földön. Mármint például Coruscanton, de szerintem a Naboon és Bespinen simán visszaállt a régi rend és előbbi csatlakozott az Új Köztársasághoz. Ezeken a bolygókon nem tudom elképzelni, hogy olyan katonai erő volt, ami vissza tudta volna szorítani a lázongó tömegeket. A Tatooine dettó, ahol mondjuk az ünneplést sem nagyon értem, hiszen a bolygó nem állt birodalmi irányítás alatt, valószínűleg birodalmi jelenlét is csak akkor volt ott, amikor valami ügy miatt oda kellett menni. Jó, lehet, hogy ők Jabba kipurcanását ünnepelték. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy Snoke supreme leader!

Igen, ezért is neveztem kilógónak.

 

Más: Találtam a fan-made posztert, persze ordít, hogy fake, de nyüzsgésében és stílusában, valami ilyesmit várok már:

the_force_awakens_poster__version_a__small_by_love_carmichael-d8bon1k.jpg

Maul nem tudom miért került rá, de a "no Jar-Jar"-matrica, az ötletes!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy talál egy Erőérzékenyt, még nem jelenti azt, hogy az mindjárt Jedinek alkalmas. Pláne, hogy egy Jedit átlagban vagy tíz év kiképezni. Mindent összevetve, az átlagos módszerek mellett még egy tucat Jedi sem jöhet össze harminc év alatt, ha pedig az átlag módszereket fölrúgva képez Luke, exponenciálisan nő a Sötét Oldalra állás lehetősége.

 

Ehhez képest Yoda egy év alatt okj-s képzés keretében kiképzi a túlkoros Luke-ot. Luke meg nem akarja vagy nem tudja kiképezni az új generációt 30 év alatt. Ezt is csak azért találták ki, hogy legyen miért folytatni a filmet, amit már korábban megállapítottunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez képest Yoda egy év alatt okj-s képzés keretében kiképzi a túlkoros Luke-ot. Luke meg nem akarja vagy nem tudja kiképezni az új generációt 30 év alatt. Ezt is csak azért találták ki, hogy legyen miért folytatni a filmet, amit már korábban megállapítottunk.

Egy, még mindig nem tudjuk, hogy az a 30 év hogyan telt, lehet, hogy Luke-nak esélye sem volt Jediket képeznie. Vagy lehet, hogy a tanítványait megölték a Renek. Kettő, talán pont annak az amúgy egy évig sem tartó OKJ-s vizsgának köszönhetően nem tud Luke senkiből sem Jedit faragni. Tudom, egyszerűbb máris "pénztakarnakcsinálniamocskosgecik" sopánkodást előadni, mint valami épkézlábat kigondolni, ami következik az eddigi hat filmből, de hát én már csak ilyen maximalista vagyok. Három, Luke Nem Yoda. Azt feltételezni, hogy egy gyorstalpalón átesett srácból egyből Yoda szintű tanár válik, kalapos baromság. Négy, Luke aztán marha nagy Jedi lett, mármint Erőhasználatban meg ilyesmikben. A szíve a helyén van, de azért az ep6-ban látottak alapján fasorban sincs Jedi képességekben Obi-Wanhoz vagy Anakinhoz képest. Még egy koponyát is kézzel hajít el.

 

Jók ezek a képek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hangulatos képek!

 

Ehhez képest Yoda egy év alatt okj-s képzés keretében kiképzi a túlkoros Luke-ot. Luke meg nem akarja vagy nem tudja kiképezni az új generációt 30 év alatt. Ezt is csak azért találták ki, hogy legyen miért folytatni a filmet, amit már korábban megállapítottunk.

Luke a kiválasztott fia volt, nem lehetett 10X2 évig parkoltatni. Különleges eset volt az övé. Neki annyi is elég az Erő útjainak fürkészéséhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképesztően jó képek! :rock: Főleg az a kép tetszik, ahol Kylo Ren Phasma kapitánnyal pózol, meg ahol egy magában van, és mögötte narancssárga színben az Első Rend szimbóluma :) A többi meg kb. egyformán bejön (azaz nagyon) :)

Szerkesztve: - Sinistra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egy predatoron csukja lenne lehet ,hogy igy nezne ki.

Vagány annyi szent. Ha valóban lesznek Driverrel maszk nélküli jelenetek -ahogy láttuk is-, néhéz lesz megoldani, hogy ne legyen illuzióromboló.

Vader esetében is hagyott maga után kívánnivalót, de felteszem Kylo Ren is jár már ilyen magasságokban.

Állati jó jelmeze és maszkja!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb fantasztikus promo képek jöttek!

 

20150908-first-order-attacks-sm.jpg

 

20150908tfa_promo1.jpg

 

20150908tfa_promo2.jpg

 

20150908tfa_promo3.jpg

 

20150908tfa_promo4.jpg

 

20150908tfa_promo5.jpg

 

20150908tfa_promo6.jpg

 

20150908tfa_promo8.jpg

 

20150908tfa_promo9.jpg

 

20150908tfa_promo10.jpg

 

20150908tfa_promo11.jpg

 

A csillagromboló itt van nagy felbontásban. Érdemes megnézni!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb fantasztikus promo képek jöttek!

 

 

Jók! Különösen tetszik Rey a "magnum-siklóval", kár hogy kicsi.. Ó ÉS CSAK 1 NAP VAN!! :hmm:

A csillagromboló, meg nagyon durva! :rock:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.