Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Kérdezték itt, hogy mi lehet Kira robogóján az a furcsa cső.

 

Amikor a város felé robog, akkor még nincs a gépére felszerelve, azonban a közeli jeleneten már látható.

 

gun_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Törtem a fejemet, hogy mi a szösz lehet az. Először arra gondoltam, hogy valami elektromos kard...valami ösztöke, ami olyan, mint egy régi fénykard. Bevallom, hasonlít is rá a markolata.

Nos, nem állítom, hogy megtaláltam a megoldást, de kitanulmányoztam a képet és a következőre jutottam.

 

Kirát a jelenetben üldözik, ez egyértelmű, mert riadtan néz hátra, majd rákapcsol. Azt is látni, hogy hevenyészet módon van ez a valami felkötve a siklóra. Ha kard, akkor miért van a vége bebugyolálva? Azért, mert (talán) ez nem egy kard. Azért van bebugyolálva a vége, mert azt kell fogni, hogy a másik végével lőni lehessen. És igen....Kirát üldözik, ő pedig fordítva felszerelte a suhanójára egy turbólézer csövét, hogy az üldözőit szét tudja lőni. Normál esetben a bebugyolált részt szórítja a hóna alá és úgy használja a fegyvert, mint a Csillagkapuban a botfegyvert. Kira egy "csöves", minden felszerelése szemétből van, ez a fegyver pedig nem más mint......na?

 

Persze, hogy a lépegető oldalán az ágyú!

 

Egyébként a szemüvege egy rohamosztagos sisakjának a sötétítője. (ezt nem én fedeztem fel.)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyönyörűséges! Az a helyzet hogy pár óra alatt baromira megszerettem ezt a kardot.

Nekem is egyre bejövősebb. :)

 

Ha ez egy ősi kard lenne, máris bejövős.

Az admin jogomat teszem fel rá, hogy ez valami ultra régi kard lehet. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádom azt a jelenetet, amikor a Falcon súrolja a sivatagot, és felveri a homokot! :yes:

Imádom, amikor a Sötét Nagyúr hirtelen fenyegető pozícióba vágja magát a havas tájon, a kísérteties erdőben.. nagyon vagány! :yes:

Imádok most Star Wars fan lenni :yes: :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis fejtegetés Zééé!

 

Közben most olvastam egyet a keresztkardról: mi van akkor ha ez a régi fajta kard annyira gyenge szerkezetű még, hogy ha csak a főpenge van bekapcsolva nagyon instabillá válik. Azért kell bekapcsolni a két mellékpengét, hogy az energiát ott letudja vezetni. Az érdekes ebben, hogy ez nagyjából egybe is vág egy korábbi kémjelentéssel, ahol kiemelték, hogy ez a szerkezet nem éppen egy svájci óraműként működik, nehéz kezelni és könnyen instabillá válik (a fura vibrálás is ezt támasztja alá)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben most olvastam egyet a keresztkardról: mi van akkor ha ez a régi fajta kard annyira gyenge szerkezetű még, hogy ha csak a főpenge van bekapcsolva nagyon instabillá válik. Azért kell bekapcsolni a két mellékpengét, hogy az energiát ott letudja vezetni. Az érdekes ebben, hogy ez nagyjából egybe is vág egy korábbi kémjelentéssel, ahol kiemelték, hogy ez a szerkezet nem éppen egy svájci óraműként működik, nehéz kezelni és könnyen instabillá válik (a fura vibrálás is ezt támasztja alá)

Ez is nagyon tetszetős elmélet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben most olvastam egyet a keresztkardról: mi van akkor ha ez a régi fajta kard annyira gyenge szerkezetű még, hogy ha csak a főpenge van bekapcsolva nagyon instabillá válik. Azért kell bekapcsolni a két mellékpengét, hogy az energiát ott letudja vezetni. Az érdekes ebben, hogy ez nagyjából egybe is vág egy korábbi kémjelentéssel, ahol kiemelték, hogy ez a szerkezet nem éppen egy svájci óraműként működik, nehéz kezelni és könnyen instabillá válik (a fura vibrálás is ezt támasztja alá)

Tetszik ez az elmélet!

 

Tegnap írta valaki, hogy egy kémjelentés szerint a főgonosz és Boyega egy párbajt vívnak majd. Na most ez a gonosz figura nem éppen úgy néz ki mint aki először tart fénykardot a kezében, Boyega pedig elvileg csak most indul majd el a jedik útján, ebből kiindulva nem sok köze lehet a fénykard forgatáshoz. Ez alapján két lehetőséget tudok elképzelni, már ha igaz a hír. Az egyik, hogy Boyega a párbaj során életét veszti majd, a másik, hogy Luke ekkor lép majd közbe és menti meg a srácot. De az sem kizárt, hogy egy hármas párbaj lesz a főgonosz, Daisy és Boyega között, bár jelenleg nem tudom elképzelni, hogy az ereklye gyűjtőnek Daisy is méltó ellenfele legyen, ezért kell majd Luke :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszik ez az elmélet!

 

...nem sok köze lehet a fénykard forgatáshoz. Ez alapján két lehetőséget tudok elképzelni, már ha igaz a hír. Az egyik, hogy Boyega a párbaj során életét veszti majd

 

Na de láttunk már ilyet és mindössze "csak" egy végtag elvesztéssel járt, nem halállal :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképesztő, hogy még bő egy év a bemutatóig..

Nagyon kíváncsi leszek , hogy a következő előzetesben milyen űrlényeket mutatnak majd nekünk, oh és az űrjelenetek hogyan lesznek elkészítve.

Ejh de messze van még kora nyár..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a gyűjtögetős vonal nekem is nagyon bejövősen hangzik. Régi fénykard, régi maszk, öltözet, ilyen-olyan jedi és sith ereklyék (pl. Vader-től) stb.. Nagyon hangulatosak tudnának lenni és ezeken keresztül akár a régmúlt néhány nagy kérdésére is választ kaphatnánk. Nekem nagyon tetszene, ha lenne egy ilyen "történelem-központú" megközelítés is. Amúgy nem tudom felmerült-e már, de mi van akkor, ha az arc talál mondjuk pár holokront és azok felpattintásához kell neki Erőhasználót keresni? Így is eljuthatnának Luke-hoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

 

Először írok, de már legalább két éve olvasom a fórumot, és most szeretném az itt felgyülemlett gondolatokat gyarapítani.

 

Szóval, arra gondoltam, hogy talán túl nagy hangsúlyt fektetek a címre, de mi van akkor, ha a Gyűjtő azért keresi fel ezeket az ősi sith ereklyéket (a Raven maszkkal engem megvettek kilóra), hogy felélesszen, vagy felébresszen valami igazán veszedelmes gonoszt. Ezzel kapcsolatban volt egy álmom (vagy egy látomásom :) ), hogy ez a gonosz nem más, mint Vitiate (vele egyébként mi történt, hogyan halt meg?), mondjuk ez lehet, hogy baromság.

Egyébként amikor a Gyűjtő aktiválja a fénykardot, akkor nekem valahogy olyan érzésem van, hogy nem harcra készül, hanem valamit ki kell nyitnia, vagy aktiválnia kell vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de láttunk már ilyet és mindössze "csak" egy végtag elvesztéssel járt, nem halállal :)

Viszont Luke akkor már jócskán a jedivé válás útján volt és több mint 3 éve volt fánykardja, nem tudjuk, hogy mennyit gyakorolhatott ez idő alatt vagy esetleg addig amíg Yodánál tanult. De itt a legfontosabb mégis az, hogy Vader nem akarta őt igazán megölni, előzetesen a kezét levágni sem, csak aztán látta, hogy másképp nem tudja fegyelmezni a fiát :D

 

Sziasztok!

 

Először írok, de már legalább két éve olvasom a fórumot, és most szeretném az itt felgyülemlett gondolatokat gyarapítani.

Üdv itt Zsityi! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

 

Először írok, de már legalább két éve olvasom a fórumot, és most szeretném az itt felgyülemlett gondolatokat gyarapítani.

 

Szóval, arra gondoltam, hogy talán túl nagy hangsúlyt fektetek a címre, de mi van akkor, ha a Gyűjtő azért keresi fel ezeket az ősi sith ereklyéket (a Raven maszkkal engem megvettek kilóra), hogy felélesszen, vagy felébresszen valami igazán veszedelmes gonoszt. Ezzel kapcsolatban volt egy álmom (vagy egy látomásom :) ), hogy ez a gonosz nem más, mint Vitiate (vele egyébként mi történt, hogyan halt meg?), mondjuk ez lehet, hogy baromság.

Egyébként amikor a Gyűjtő aktiválja a fénykardot, akkor nekem valahogy olyan érzésem van, hogy nem harcra készül, hanem valamit ki kell nyitnia, vagy aktiválnia kell vele.

Itt most már bármi lehet. Még ez is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

 

Először írok, de már legalább két éve olvasom a fórumot, és most szeretném az itt felgyülemlett gondolatokat gyarapítani.

 

Szóval, arra gondoltam, hogy talán túl nagy hangsúlyt fektetek a címre, de mi van akkor, ha a Gyűjtő azért keresi fel ezeket az ősi sith ereklyéket (a Raven maszkkal engem megvettek kilóra), hogy felélesszen, vagy felébresszen valami igazán veszedelmes gonoszt. Ezzel kapcsolatban volt egy álmom (vagy egy látomásom :) ), hogy ez a gonosz nem más, mint Vitiate (vele egyébként mi történt, hogyan halt meg?), mondjuk ez lehet, hogy baromság.

Egyébként amikor a Gyűjtő aktiválja a fénykardot, akkor nekem valahogy olyan érzésem van, hogy nem harcra készül, hanem valamit ki kell nyitnia, vagy aktiválnia kell vele.

 

Inkább érzi hogy követi valaki, vagy valami. Nem biztos hogy ellenségesz személy, lehet hogy az állatvilágból valamilyen veszélyes ragadozó. Lehet hogy ez a pillanat a filmben is fordulópont lesz, lehet hogy ha megfordul, akkor a filmben is ekkor láthatjuk a gonosz arcát(maszkját) először. Égyébként olyan az egész hangulata mintha keresne valamit. De az is lehet hogy nem keres valamit, hanem az eszmélését, ébredését követően elhagyja a helyet, ahol évezredes álmát aludta, vagy ahol a fogságát, száműzetését töltötte.

 

Az biztosnak látszik hogy a kard az övé, ismeri a működését, elég magabiztosan, sőt gyakorlottan rántja elő. Szerintem a Gyűjtő teóriát erre a jelentre azért nem lehet alapozni, mert ezt a fegyvert egy nem szakavatott életveszélyesen tudná használni (hacsaknem a gyüjtő már évek óta nem forgatja ezt a fegyvert, amit kétlek, mert ehhez a kardhoz szerintem egy rég feledésbemerült, de lehet hogy eleve titkos kardforgató tecnika szükséges, hogy a használója ne ölje meg magát). Az alak mozgásából a reakciójának a gyorsaságából, a magabiztosáágából ítélve ezt a kardot a készítője tartja a kezében.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek ki vezeti a Falcont ebben a hihetetlen manőverben?

 

Egyébként elképzeltem egy jelenetet, amiben az öreg Luke újból szembenéz apja félig elégett maszkjával. :yes: :yes: :yes: Hihetetlen lehetőségek vannak ebben a filmben!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oscar Isaac ida vagy oda én csak is Hant tudom elképzelni ahogy ezt a manővert végrehajtja, persze Chewie társaságában :psycho:

 

Az nagyon durva lenne, ha Luke szembesülne egy ilyen képpel, atya ég mekkora érzelmi töltettel járna... Akár egy ilyen jelenet is lehetne az amiben magához tér a sok éves erőben elmélyülés után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.