Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A kard tákolmány mivolta is elfogatható, sőt jó ötlet és a srác tehetségét is mutatja, ha autodidakta módon egy ilyet csinált.

Külön tetszik, hogy Yoda szerepeljen. Gondolom egy Hayden Christensen cameo is felmerült, de "nem merték" meglépni..

Luke pedig 2 tanítványt fogad? Szemben a kódex-szel? ;) Na-na! -mondjuk engem nem zavar.

Örülök, hogy a gonosz Luke pletyik kezdenek elülni.

Sydow karaktere is érdekes lesz, Serkisé meg kimondottan rejtélyes és újszerűnek ígérkezik. Utóbbiban csak az nem tetszik, hogy Palpatine-t valamilyen szinten a bábjának titulálják miatta..

Jó lett volna a Ő a semmiből is, mert bazi nagy gondolom a messzi-messzi galaxis is!

Ja és a hölgy inkvizítor-nak is örülök..így borítékolható egy "sötét oldali halál" is az epizódra, ha a két másik tovább is megy az új trilógia ívéhez igazodva!

 

És akkor az emllített TCW kapocs talán maga Yoda lesz, de vajon mi lehet a Rebels kapocs?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi srácok! Eddig egyértelműen ez a legérdekesebb story kémjelentés.

 

Bár Palpihoz hasonlóan nekem is van némi fenntartásom néhány részlettel -a legfurább, hogy az MSW oldal látványterves kémjelentései, amik eddig mind igaznak bizonyultak nem igazán passzolnak bele itt a nagy egészbe... sehol például a nagy egzotikus nagyváros említése, illetve ahogy szinte minden kémjelentésnél a film játékidejének az előrehaladtával itt is egyre jobban ködösödik a leírás- de akár igazi legyen akár csak egy nagyon ügyes, összeszedett rajongói agyalás, baromi érdekes.

 

A Rebels kapcsolat egyébként ott van: az Inkvizitorokat Filoniék mutatták be először. Amire nagyon kiváncsi lennék: ki a Birodalom jelenlegi vezetője?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi srácok! Eddig egyértelműen ez a legérdekesebb story kémjelentés.

 

Bár Palpihoz hasonlóan nekem is van némi fenntartásom néhány részlettel -a legfurább, hogy az MSW oldal látványterves kémjelentései, amik eddig mind igaznak bizonyultak nem igazán passzolnak bele itt a nagy egészbe... sehol például a nagy egzotikus nagyváros említése, illetve ahogy szinte minden kémjelentésnél a film játékidejének az előrehaladtával itt is egyre jobban ködösödik a leírás- de akár igazi legyen akár csak egy nagyon ügyes, összeszedett rajongói agyalás, baromi érdekes.

 

A Rebels kapcsolat egyébként ott van: az Inkvizitorokat Filoniék mutatták be először. Amire nagyon kiváncsi lennék: ki a Birodalom jelenlegi vezetője?

 

Tényleg, az inkvizítor téma! És valószínüleg az ő főnöke lesz a Birodalom vezetője, mondjuk Thrawn.. :evil: Na jó lehet Tarkin unokája is, vagy Mas Amedda! ;)

Nagyon tetszik, hogy a Sith gonoszság, most birodalom-függetlenül les höseinkre, nem mellesleg ebből adódik, hogy két fronton van jelen a gonosz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dettó! Nekem is ez az egyik kedvenc elemem a leírásban. Illetve ahogy olvasom, ez pontosan az a szivárogtató, aki a látványterveket is nyilvánosságra hozta. Ha ez igaz akkor valószinüleg ez tényleg az ep.7 sztorija. És egyelőre a jelentő elzárkozik a film utolsó harmadának a taglalásától: valószinüleg az emlegetett egzotikus nagyváros egyébként is azontájt jönne képbe.

Most nagyon úgy tűnik, hogy végre tényleg kezd körvonalazódni, hogy mit fogunk látni (a film elején).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek valóan nem mindennapi információk az biztos.

 

A legnagyobb talány számomra Sydow karaktere, illetve annak hangsúlyozása a spoiler-ben, hogy nagy meglepetést fog okozni, amikor felfedi múltját. Hmmm..... No ezen lesz mit agyalni. Csak nem Anakin apja? :D. és a kis csaj hogy kerülhet hozzá? Miért nem a Coruscant-i arisztokrácia kellemes életét éli szüleivel? Apropó, és egyáltalán a köztársaság Coruscant-on székel vajon?

Vegyük figyelembe azt is, hogy Sydow 85 éves, így nem tudom, mennyire alapozhatnak rá a folytatásban, de ha azt vesszük, tudtommal Christopher Lee is él még és 92 éves.

Az is fölöttébb érdekes, hogy a birodalomról alig tudni valamit, egy spoiler sem szólt arról, hogy vajon ki áll az élén. És persze nagyon beszédes az is, hogy a háború uszkve 30 éve tart, 30 év alatt nem tudták felszámolni a birodalmat, hosszabb annak "haláltusája" mint ameddig effektíve létezett....

 

Nagyon örülök Yodának, kár lett volna szellemként kihagyni, ha már Obi is bejáratos volt a két előző részben és hát elvégre ez az a tudás, ami miatt elvonultak, hogy Qui-Gonntól elsajátítsák. Gondolom Obi-Wan és Anakin nem tér vissza szellemként....

Arra is nagyon kíváncsi vagyok, hogy hogyan reagál a film a próféciára.

 

Szóval nagyon tetszenek a hírek és külön öröm az is, hogy nem volt szó benne gonosz Luke-ról és Luka - Han konfliktusról.....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A napokban jött kémjelentés egy általam nem igazán értett jelenetről - ha Boyega lezuhan a Tie vadászával a sivatagban, miért van rajta rohamosztagos ruha, és miért nem pilótának van öltözve?

Mert Boyega rohamosztagosokkal érkezik a bolygóra (valószínűleg a trailerben ő az alacsony rohamosztagos), mert keresik azt a bizonyos tárgyat, amiért felégetik a kis települést, és ott lesz elege a dolgokból, ellop egy vadászgépet, de nem jut vele messzire...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A napokban jött kémjelentés egy általam nem igazán értett jelenetről - ha Boyega lezuhan a Tie vadászával a sivatagban, miért van rajta rohamosztagos ruha, és miért nem pilótának van öltözve?

Mert Boyega rohamosztagosokkal érkezik a bolygóra (valószínűleg a trailerben ő az alacsony rohamosztagos), mert keresik azt a bizonyos tárgyat, amiért felégetik a kis települést, és ott lesz elege a dolgokból, ellop egy vadászgépet, de nem jut vele messzire...

 

Lehet hogy ilyen az új pilóta ruha, a sisakját ugyebár nem láttuk. Vagy lehet hogy elkötött egy TIE vadászt és azzal dezertált. Ebből kifolyólag béna pilóta, és le is zuhant.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm, szerintem én vagyok az egyetlen, de ez a kémjelentés nekem nagyrészt nem tetszik. A semmiből előkerülő Sith nagyúr, aki pont kikerülte a kettő szabályát? Elég erőltetett, és mi van akkor az egyensúllyal, ha ő végig ott volt, miért volt csendben a Birodalom éveiben, és nem tetszik, hogy Palpatine-ból bábot csinálnának általa.

Driver mint erőérzékeny pilóta, aki hirtelen begurul, és összetákol magának egy rozoga fénykardot... Hát nem is tudom, nem mondanám, hogy valami félelmetes és tekintélyparancsoló karaternek hangzik. Másrészt egy rendes fénykardot nem tud összetákolni, de arra futja a tudásából, hogy egy keresztvassal azért ellássa, mert az jól néz ki? :D Fura.

És kicsit nekem sok a félig cyborg karakter, akik önjelölten gonoszkodnak.

Sydow akár Dooku rokona is lehet, régebben volt valami ilyen kémjelentés, hogy Dooku valamelyik rokona benne lesz. De miért csövezik ráadásul a Köztársaság első emberének lányűval egy kietlen sivatagbolygón? Elsőre elég hiteltelenül hangzik, bár ezt viszonylag könnyen meg tudják majd magyarázni.

Luke elbújik a háború elől és hagyja évtizedeken át, hogy Brienne legyilkolja az erőérzékenyeket... Nem hangzik túl jól ez sem, közben ő meg tanítgat. Vagy nem.

És a legnagyobb kérdőjel számomra: miért minden most történik egyszerre, 30 évig csak az állóvízben topogtak? Most meg mindenki rájön, hogy gonosz, erőérzékeny, szuperfegyver kell, mindenki meg akar keresni mindenkit, stb.

Nekem ez az egész kicsit rajongói spekulációnk tűnik, aztán ki tudja. Ezek még mindig csak mozaikdarabkák, ha igazak is, egy egész részeként az egész elsülhet így is- úgy is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben kiderült, hogy az alábbi nagy kémjelentés valójában nem attól van aki a látványterveket szivárogtatta, hanem a kérdéses hiroldal egy 4chan-en lévő anon tag hozzászólásait állította össze hírként :(ITT az eredeti.

 

Páran megpróbálnak a nevében irogatni, de aztán átvált SpoilerMan névre (igy hivatkozik rá az eredeti hír is). A legfrissebb beirásai tele vannak kamuszagú megjegyzésekkel: szerinte a trailerben látható vörös kardos fickó Boyega (ami azért nonszensz, mert a sötét figura láthatóan egy langaléta alak, mig Boyega viszonylag alacsony), aki szerinte egyébként megfog halni a film közben, Max Von Sydow nem más mint Darth Maul (:D) , a filmben pedig lesznek gungák is..... :D

Valszeg ez csak egy sima 4chan troll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a magam részéről utoljára vettem komolyan egy olyan kémjelentést, ami azt mondja, hogy ismeri az egész történetet, aztán közli hogy de nem fogja elmondani, hogy mi fog történni csak kis elemeket árul el, meg az elejét taglalja, amiről már eleve van egy rakás ilyen-olyan infónk....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazán kár, 4chanről azért a hírt lehozó oldalak is csodálom hogy nem nagy fenntartásokkal vettek át bármit. De tudom, a kattintásszám...

 

Ez az ős sith aki távolról szemléli hogy megalapítanak egy sith birodalmat őnélküle, azért elég hihetetlen lenne. Az meg pláne, hogy Palpatine nem tudott volna róla. Ez zárójelbe tenné az egész sagát, mindent amit eddig tudtunk és szerettünk. Én elképzelhetetlennek tartom hogy Palpatine csak másodhegedűs lenne csak, ezért semmiféle vele kapcsolatos átértelmezést a készítők remélem hanyagolnak. Ela kezekkel Palpatine-tól!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Vélhetően a sötét oldal ármánykodásáról van szó, de élő sith-ek nélkül, egy befordult erőérzékeny, vagy Luke szakadár tanítványa (lehet, hogy Han és Leia fia, (Driver) aki reménybeli növendék volt) lehet szó, aki tákol, vagy gyűjt sith erekjéket. Ez szerintem belefér. Megvan a konfliktus Han és a fia, valamint Luke között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm, szerintem én vagyok az egyetlen, de ez a kémjelentés nekem nagyrészt nem tetszik.

Nekem se tetszett. A leginkább azért nem, mert az eltelt 40 év alatt szinte semmi nem változott. Háború és pusztulás. Az EPVI végének teljes ignorálása. Később örömmel olvastam, hogy ez valószínűleg megint kamu.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerinted az életszerű, hogy Luke megdönti a Birodalmat, aztán a maradék lúzer jankók elől meg elbujdos mert nem akar harcolni? Ezt már leírni is elég gáz szerintem. Annyi értelme van, mint nyáron a piros hóesésnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerinted az életszerű, hogy Luke megdönti a Birodalmat, aztán a maradék lúzer jankók elől meg elbujdos mert nem akar harcolni? Ezt már leírni is elég gáz szerintem. Annyi értelme van, mint nyáron a piros hóesésnek.

Csakhogy úgy néz ki, hogy nem döntötte meg. Meghalt az Uralkodó és Vader, és elég nagy káoszt hagytak maguk után. A Szövetség Köztársasággá alakult, de a Birodalmat nem sikerült felszámolni, a háború még mindig tart vagy éppen újraindult. Nem nehéz elképzelni, hogy egy olyan gigantikus gépezet, mely totálisan uralta a galaxist, nem tűnik csak úgy el egy diktátor halálával (de ezt már korábban kiveséztük a szovjetuniós példával). Ez még mindig érdekesebb,mint hogy azzal kezdődjön az új trilógia, hogy egy teherhajó békésen lebeg az űrben, és mindenki happy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez kb. az a kaliber, mintha a szövetségesek megölték volna Hitlert és Göringet, majd sarkon fordulnak és elhagyják Berlint.... Egy lefejezett Birodalmat addig kell hajszolni amíg le nem teszi a fegyvert. Még frissében. Mi az, hogy 30 évig majdnem egyenrangú harcot fojtatnak? Tudod ez nekem eléggé marketing szagú. A nézők Birodalmat és lázadást akarnak látni. Hát gyömöszöljük bele 30 évvel később is. Ez egy rakás f*s. Lucas okosan nyúlt az előzményekhez, hisz elkerülte ezt a csapdát. Az EPVI -nak a régi felállásban nincs folytatása. Ha iylet csinálnak az egy erőltetett marketing sz*rság lesz, csak a pénzért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Hitlert úgy öli meg egy maroknyi lázadó, hogy ő az egész Földgolyóbis ura, akkor valószinüleg nem fog az egész Földgolyóbis minden tartományi vezetője hirtelen kapitulálni, hanem Hitler helyét átveszi az épp életben lévő második, harmadik vagy negyedik ember és a kérdéses lázadó csoportnak vele kell folytatnia a meccset.

Nekem az évtizedek óta tartó háború teljesen reálisnak tűnik. Ez most nem a Klón-háború, ahol mindkét felet egy személy rángatja bábként. Itt mindkét fél tényleg nyerni akar és valószinüleg tényleg mindent meg is tesznek hogy ők nyerhessenek. Én arra számitok, hogy épp egy igen csak vesztes pozicióban lévő Birodalmat és egy erős Új Köztársaságot fogunk látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp ez az, hogy átveszi valaki....de ki? Valószínűleg egy huszadrangú senki. Mi is lesz ebből? Egy 30 évig tartó háború. Palpatine -nak nem sikerült magát fenntartania 30 évig. Erre jön valami nímand, aki a két hatalmas sith -en túl tesz. És mindezt hogyan? Úgy, hogy Luke elvonul mert nem akar harcolni egy senkivel? :D Gyerekek komolyan....ez paródiába illő lenne.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A párhuzam akkor lenne jó, ha Palpatine-t Coruscant bevételekor ölték volna, amikor az utolsó bástya is elesik a Birodalom számára (mint Hitler esetében, amikor már csak Berlin maradt, és minden irányból körbezárták a várost). A Birodalom hatalmas volt, Endornál a hadseregnek csak elenyésző hányada képviseltette magát, ebben biztos vagyok. Pont az lett volna furcsa, ha Palpi halálával dől az egész rendszer automatikusan. Ez nem a Gyűrűk Ura és Szauron. :) Egy ekkora méretű galaxisban szerintem elkerülhetetlen, hogy évtizedekig állóháború alakuljon ki, hiszen biztos voltak olyan szektorok, ahol a Birodalom erős tudott maradni. Nem is biztos, hogy csak egyetlen vezető van már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hát Palpatine-nak csak egy valami nem jött össze és az a saját élete védelme. A Birodalma erős volt amikor meghalt és galaktikus méreteihez képest a Lázadás katonai győzelmei kb. bolhacsipések. Soha nem láttunk olyat például hogy egy birodalmi kontroll alatt lévő civilizált bolygó felett a Lázadás átvegye erővel a hatalmat. Amit láttunk hogy állandóan menekülnek lakatlan bolygóról lakatlanra.

 

Azt pedig nem hiszem, hogy az egész galaxisban Palpatine intézett minden ügyes bajos dolgot, hisz a dolog úgyszolván lehetetlen. Az ep.4-ben halljuk is hogy a tartományi kormányzók teljhatalmat kaptak. Irreális, hogy mindegyik balfék legyen és csak azért müködjön az egész mert millionyi hely mindegyike felett Palpatine áll, aki Coruscantról olyan elképesztően jó tanácsokat ad mindenkinek, hogy épp egybe marad az egész. De amikor már nem tud sort keriteni a pofavizitekre hirtelen összedöl minden... na szerintem ez lenne a vicc, nem forditva.

 

A Lázadás szerencséje, hogy Palpatine egy eszme is volt és a halála feltüzelhette a Birodalom utálóit. Ezért gondolom, hogy az endori ütközet fordulópont lehetett és ezért kéne szerintem egy erős Új Köztársaságot látnunk. Az viszont hogy kiderüljön, hogy a Birodalom egy idióták gyülekezete, ahol hirtelen semmit nem tudnak kezdeni a galaxisnyi arzenállal csak mert nincs ki mondja hogy "lőjetek"... hát ennél azért remélem komolyabban veszik a sztorit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyenrangú háborúról beszéltem. Az, hogy a Birodalom már csak max. három bolygót ural az bőven jó lenne. A lényeg, hogy legyen elmozdulás az EPVI -os állásból. Mert az nem elmozdulás, hogy Palpi és Vader halála után is úgy harcolnak egymással a felek, mintha mi sem történt volna. De még az előbbi estben se értem Luke elvonulását. A háború nem ért véget. Miért tűnt el? Ennek adjon értelmet valaki.

 

Egyébként úgy is vehetjük ezt az egészet, mint Palpatine degradálását. A végén kijön, hogy egyáltalán semmi haszna se volt. Szerintem egy mese épp attól mese, hogy nem kell pontos taktikai magyarázatokat adni a dolgokra. Palpi meghal, így a gonosz csökevénye, a Birodalom is. Szerintem ezt sugallja az EPVI is. Persze ezt most feltétlen magyarázni kell, mert lesz egy új rész.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.