Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Uhh, ha ez lesz a történet (amit kétlek) akkor el kell ismerni, nagyon jól odafigyeltek, hogy ügyesen mellőzzenek minden eredetiséget.

Végy egy nagy adag OT-t, adj hozzá egy csipetnyi prequelt, szórd meg pár új szereplővel, aztán lazán keverd fél percig és már tálalható is az Ep7.

Most komolyan... ilyen filmet minek csinálnának? Adják ki 3D-ben Az új reményt, aztán kész.

 

Hirtelen ráébrednek az Erőre egymás után. Jesszus. :D De nem baj majd úgyis gatyába élvezünk a csillagrombolóktól. Ne már. Tuti kamu.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem biztos, hogy kamu. Maximum pontatlan.

 

Megcáfolva meg akkor lesz, ha kijön a film hivatalos szinopszisa, vagy JJA kiírja twitteren, hogy távolról sem ez a történet. Azért, mert egy másik rajongó beírta, hogy ez kamu, vagy mert a srác korábban írt baromságokat is, attól még igaz is lehet. Várjuk ki a végét.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem az zavar leginkább a leírtakban, hogy minden második mondat arról szól, hogy a "Disney külön kérésére raktak be ezt vagy azt", bár mondjuk rájuk vall, hogy mindenkit bele raknak,aki valaha is SW közelében megfordult, meg hogy ne legyen sok erőszak benne. Tényleg kamuszagú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy nézem máshol arra is rámutattak, hogy SpoilerMan az elmúlt pár napban többször sikeresen ellentmondott magának is. Például egyszer R2 csak egy vicces mellékszereplő és kevés a jelentősége, rá pár napra R2 már központi figurája a történetnek. Valszeg már ő se tudja követni a dolgot...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy nézem máshol arra is rámutattak, hogy SpoilerMan az elmúlt pár napban többször sikeresen ellentmondott magának is. Például egyszer R2 csak egy vicces mellékszereplő és kevés a jelentősége, rá pár napra R2 már központi figurája a történetnek. Valszeg már ő se tudja követni a dolgot...

 

Bizonyára nem Ő találja ki, hanem szedegeti innen-onnan és ezért ütközik önelllentmondásba.

 

Vagy tudathasadásos.

 

Ha az információ forrása megbízható, akkor viszont köszönjük az infókat. Bírom a húgyagyú indexet, hogy főoldalon hozza a bulvárt.

Már nem is emlékszem, mikor érte el az Index a Bors és Blikk internetes szennyoldalak színvonalát, de közel egy súlycsoportban vannak. Hiába több az aloldal, mindnek a színvonala pocsék. Főleg a Cinematrix nevettséges. A 444 hamarosan le is fogja radírozni az Indexet látogatottságban.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

" ... a végeredmény még így is sokkal jobb lett a két új Star Trek-filmnél! Sőt, ez a rész még A Birodalom visszavágnál is komorabb!"

 

."..a Disney kifejezett kérésére nem lesz vér és durva erőszak a filmben."

 

 

Nekem már ez a kettő kijelentés sem passzol össze. Az addig rendben van, hogy nem feltétlenül kell vér és erőszak a komorsághoz, de kétlem, hogy a Disneytől egy igazán sötét tónusú SW film kerülne ki rögtön az első fejezetnek... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig igénytelenségében az magasan veri még az Indexet is.

 

Ez igaz....de van egy nagy különbség. Hozzá lehet szólni a cikkekhez, így pedig széles körben valósul meg a szólásszabadság és egyúttal az olvasók visszacsatolása alapján fejlődik is az oldal.

 

A Birodalom Visszavágnál nincs és nem is lehet jobb Star Wars filmet készíteni. Aki mást mond az egyértelműen hazudik. :D

Ha valaki felül tudja múlni a filmtörténelem legnagyobb momentumát, annak személyesen szeretnék majd gratulálni. A Birodalom Visszavág nem is film, hanem a STAR WARS esszenciája. Yoda minden szava kincs. A Birodalom Visszavág filmes szempontból is TÖKÉLETES! A vágás, a zene, a tartalom....olyan döbbenetes mélységet sugároz, ami párját ritkítja még a filmművészet egészén belül is. A legteljesebb Star Wars filmélmény, amit valaha is letettek az asztalra.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig igénytelenségében az magasan veri még az Indexet is.

 

Miért mert a kormányod visszáságaira rámutatnak?

 

 

Ez igaz....de van egy nagy különbség. Hozzá lehet szólni a cikkekhez, így pedig széles körben valósul meg a szólásszabadság és egyúttal az olvasók visszacsatolása alapján fejlődik is az oldal.

 

A Birodalom Visszavágnál nincs és nem is lehet jobb Star Wars filmet készíteni. Aki mást mond az egyértelműen hazudik. :D

Ha valaki felül tudja múlni a filmtörténelem legnagyobb momentumát, annak személyesen szeretnék majd gratulálni. A Birodalom Visszavág nem is film, hanem a STAR WARS esszenciája. Yoda minden szava kincs. A Birodalom Visszavág filmes szempontból is TÖKÉLETES! A vágás, a zene, a tartalom....olyan döbbenetes mélységet sugároz, ami párját ritkítja még a filmművészet egészén belül is. A legteljesebb Star Wars filmélmény, amit valaha is letettek az asztalra.

 

Neked. Ugye ami nem egyetemes igazság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalom Visszavágnál nincs és nem is lehet jobb Star Wars filmet készíteni.

Anthony Daniels nemrég írta ki twitteren, hogy jövő karácsonykor ez a kijelentés már hülyeség lesz ;) és én hiszek ebben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nagyon magasan van a léc...

 

:peace:

 

Felülmúlni a Birodalom Visszavágot éppen olyan lehetetlenség, mint felülmúlni az Aliens-t, vagy a Terminátor 2-t. Ugyanis a Birodalom Visszavág nem szubjektív megítélés miatt lett a legjobb Star Wars film, hanem mert egy olyan környezetben jött létre, olyan üzenetet továbbított, ami alapján a popkultúra és a filmtörténelem annak bélyegezte. Ez a hely elkelt, függetlenül attól, hogy én vagy akárki más szubjektíven mit gondól róla.

Ugyanez a popkultúra bélyegezte az EPI-et a legrosszabb Star Wars filmnek, ami pedig mint általános megítélés nekem nem tetszik, de itt sem az egyéni izlés döntött, hanem maga a korszellem és a filmel szemben támasztott rajongói elvárás.

Az emberi kultúra mindig minősít és ez a minősítés mindig erősebb, mint az egyén véleménye, mert egy egész közösség pszichés reakciója képződik le benne, ez a közösségi reakció pedig olyan hatalmas, hogy az így keletkezett véleményt még történelmi távlatokban is lehetetlen vagy nagyon nehéz felülírni.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem értek egyet azzal, hogy az Ep I lenne a legrosszabb ... ha megköveztek érte, ha nem, de szerintem az Ep IV az. Oké, hogy 77-es, és akkor volt a legkezdetlegesebb a technika, de mindezek ellenére is a leggyengébb láncszem. Nem véletlen,hogy soha nem tudom megnézetni az asszonnyal, mert mindig bealszik rajta. Alapvetően érdekes a story, meg akadnak nagy pillanatok meg jó a zene, de az irdatlan hosszú Artu csatangolás a sivatagban, a katasztrofális Obi-Vader párharc meg az, hogy a szereplők néha baromira túlgesztikulálnak vagy épp teljesen hiteltelen a játékuk... szóval számomra az összes többi rész jobb, de ez persze szubjektív. Vége az OFFnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem értek egyet azzal, hogy az Ep I lenne a legrosszabb ... ha megköveztek érte, ha nem, de szerintem az Ep IV az. Oké, hogy 77-es, és akkor volt a legkezdetlegesebb a technika, de mindezek ellenére is a leggyengébb láncszem. Nem véletlen,hogy soha nem tudom megnézetni az asszonnyal, mert mindig bealszik rajta. Alapvetően érdekes a story, meg akadnak nagy pillanatok meg jó a zene, de az irdatlan hosszú Artu csatangolás a sivatagban, a katasztrofális Obi-Vader párharc meg az, hogy a szereplők néha baromira túlgesztikulálnak vagy épp teljesen hiteltelen a játékuk... szóval számomra az összes többi rész jobb, de ez persze szubjektív. Vége az OFFnak.

 

 

Ez nem is volt off, hiszen arról beszélünk, lehet -e jobb az EPVII, mint az eddigi részek. :)

 

Szubjektíven tekintve naná, hogy lehet jobb. Popkultúrális szempontból az EPI a legrosszabb, a New Hope a korszakos filmtörténeti remekmű, a Birodalom meg a legjobb Star Wars film. A kártyákat már kiosztották....finito. Ember legyen a talpán, aki képes megváltoztatni egy történelmi megítélést.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapvetően egyetértek. Nem is azt mondtam,hogy az ANH rossz film, hanem csak hogy a többi rész jobb volt. Az ANH csak azért volt korszakalkotó, mert az volt az első legyártott rész... Ha a TFM készült volna 77-ben, akkor az lenne a nagy ikon...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapvetően egyetértek. Nem is azt mondtam,hogy az ANH rossz film, hanem csak hogy a többi rész jobb volt. Az ANH csak azért volt korszakalkotó, mert az volt az első legyártott rész... Ha a TFM készült volna 77-ben, akkor az lenne a nagy ikon...

 

Itt azért szó nincs arról, hogy csak a technikai megoldásai miatt lett korzsakos alkotás az EPIV, vagy azért, mert azt mutatták be elsőként. Sikere abban rejlett, hogy egy létező, lélegző, használt univerzumot mutatott be és egy nagyon egyszerű üzenetet továbbított a nézők felé. Az EPI-ről sok minden elmondható, csak ez nem, hogy az üzenete egyszerű, szerethető és közérthető. A New Hope sikeresen ötvözte a fantasyt, a gyerekmesét és a sci-fit. És tette azt olyan elementáris erővel, mint azóta semmi más. Az EPI története csak az OT-n keresztül nyer értelemet. Mint önálló film 77-be totális érdektelenségbe fulladt volna, mert nincs közérthető és szerethető üzenete. Még 99-ben is mindenki a fejét rázta....mi a fene volt ez, mit akart ezzel mondani Lucas? A New Hope egy klasszikus tündérmesét varázsolt elénk, öreg varázslóval, szegényember egyszülöttt fiával, hercegnővel, hűséges állatokkal, rafinált banditákkal és persze egy gonosz varázslóval az élen.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szubjektíven tekintve naná, hogy lehet jobb. Popkultúrális szempontból az EPI a legrosszabb, a New Hope a korszakos filmtörténeti remekmű, a Birodalom meg a legjobb Star Wars film. A kártyákat már kiosztották....finito. Ember legyen a talpán, aki képes megváltoztatni egy történelmi megítélést.

 

 

Megváltoztatni nem, de lesz*rni lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megváltoztatni nem, de lesz*rni lehet.

 

Lehet, csak attól még az egyén véleménye maximum a kredencet díszíti. De persze le lehet ejteni magasról a közizlést és némely esetben még harcolni is érdemes ellene! (Valótlan Világ, Banánok közt, Éjjel nappal putripest, Ki a legnagyobb énekes 10 percig míg el nem felejtem stb. stb.) :)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A New Hope egy klasszikus tündérmesét varázsolt elénk, öreg varázslóval, szegényember egyszülöttt fiával, hercegnővel, hűséges állatokkal, rafinált banditákkal és persze egy gonosz varázslóval az élen.

Klasszikus tündérmese: Erő, prófécia egy kiválasztottról,aki elhozza békét és minden jót a galaxisba. Öreg varázsló: Qui-Gon, Yoda, Sidious. Szegényember egyszülőtt fia: egy rabszolga egyszem gyermeke, Anakin. Hercegnő: királynő. Hűséges állatok: gungenek :). Na jó,rafinált bandita nincs, de van a Forma-1 SW-os megfelelője plusz pazar fénykardpárbaj a végén. Szerintem az Ep I is érthető, szerethető, a hibáival együtt is. Tény, hogy a story jelentősége a későbbi részekben világosodik meg ( a Köztársaság összehasonlítása a Birodalommal), de önmagában is élvezhető. Az hogy úgy fogadták 99-ben, ahogy az részben annak köszönhető, hogy az OT hangulatától,stílusától jelentősen különbözött, ami sokaknak nem tetszett. És tény, Jar-Jart jobb lett volna kihagyni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A minapi spoiler dömping kapcsán, meg úgy egyébként is, engem nagyon foglalkoztat Sydow karaktere. Állítólag valami nagy dobása lesz, amitől mindenki lefog hidalni. Érdekes, de biztos, hogy ezt a svéd színészóriást valami nagyon fontos szerepre szerződtették le, tehát az egyik legsejtelmesebb karakternek ígérkezik.

Nem lehet, hogy Shmi hazudott és Sydow kapta el egy numerára és abból lett Anakin? Más ami nagyot ütne, nehezen elképzelhető, bár ki tudja. De az ep5 "Én vagyok az apád!" kaliberű meglepetését tán semmi sem tudja überelni....

Szerkesztve: - Lenci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.