Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Elalvás előtt még gyorsan körülnéztem a neten, és lám, mibe botlik az ember. :) Kicsit szokni kellett őket, de nagyon jó, hogy végre vannak neveink!

 

Kylo Ren. Semmi Darth. Hmm...

 

Rey: elsőre Lana Del Rey jutott róla eszembe. Tetszik a név!

 

Palpi: :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha esetleg Rey Solo lenne a teljes neve, az magyarul elég perverzen hangzana :D

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Amúgy a számozás mögött én matricás albumot sejtek :D

 

És egy másik megérzés, hogy ha ily könnyedén lelőtték a vörös fénykardot tartó emberke nevét akkor szerintem csak valami másodhegedűs lehet és a főgonosz még homályba burkolózik, esetleg lehet ő a tanítvány, de akkor kell egy mester :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nevek nekem egyelőre nem tetszenek (kivétel talán Kylo Ren), de valószínűleg csak megszokás kérdése.

Nem vagy egyedül.

 

A régi nevek stílusosabbak voltak.

 

Most komolyan....Dameron ???? Fogták a C-t és lecserélték D-re....Cameron....Dameron. :pfff: Kibaltázott eredeti.

 

A gyűjtő pedig Kyle Ren. Semmi Darth. :) Elvileg akkor nem is sith.

 

Ody...ne csináld már a fesztivált. A sitheknek néha van polgári nevük is....nem tudtad? ;)

 

Sheev Palpatine - Darth Sidious

Count Dooku - Darth Tyranus

Anakin Skywalker - Darth hogyishíják

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem rossz nevek ezek, a Kylo Ren, a Rey és a Dameron kifejezetten tetszik. A Poe és a Finn, ami miatt kicsit húzom a szám, mert a Poe-ról a Kung Fu panda ugrik be, a Finnről meg az Aranyhaj és egy Huckleberry nevű srác. :)

 

A régi nevek stílusosabbak voltak.

 

Most komolyan....Dameron ???? Fogták a C-t és lecserélték D-re....Cameron....Dameron. :pfff: Kibaltázott eredeti.

Tényleg, a Ben, Han és Luke valóban stílusosabb és eszeveszettül eredetiek. Még a Han úgy ahogy, ott legalább kínai nevet adtak egy amerikainak.

 

Count Dooku - Darth Tyranus

A count nem név, hanem rang. Palpatine is Sheev, nem Chancellor. :P

 

Rey.... :roll: Mi volt a baj a Kirával?

Mi baj van a Rey-jel? Legalább nem azonosítom vele állandóan egy másik nagy sci-fi franchise Kiráját.

 

Palpi, neked is van ám egy gondolkodásod. :lol: :lol: :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Poe Dameron-ról rögtön a Con Air c. Nicolas Cage-film Cameron Poe-ja ugrott be. :D No de ezeket az új neveket tényleg annyiszor fogjuk hallani, hogy így is-úgy is beleivódik a köztudatba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A count nem név, hanem rang. Palpatine is Sheev, nem Chancellor. :P

 

Tudom persze, de a Ben sem feltétlenül név. Ben Kenobi - Kenobi fia

A Ben a héberben ugyanaz, mint az arab nyelvben az Ibn. Jelentése: Fia

 

Kenobi fia....és ennél stílusosabb álcát Obi Wan Kenobi nem is választhatott volna magának. :)

 

A nevek bénák, de majd megszokjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey számomra valahogy a legkevésbé sem nőies (bár eddig a csaj is elég "fiús"), a lentebb levezetett magyar kicsengésről nem is beszélve. :lol:

Szerintem ebből 10 év múlva is emlegetett szólás-mondás lesz :D

 

Ezek csak nevek, olyanok, amilyenek. És a Rey lehet vezetéknév vagy álnév is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom persze, de a Ben sem feltétlenül név. Ben Kenobi - Kenobi fia

A Ben a héberben ugyanaz, mint az arab nyelvben az Ibn. Jelentése: Fia

 

Kenobi fia....és ennél stílusosabb álcát Obi Wan Kenobi nem is választhatott volna magának. :)

 

A nevek bénák, de majd megszokjuk.

De a Ben akkor is személynév, hiszen a Benjamin becézése, a count meg ha megfeszülsz sem lesz az. Az én nevem jelentése arámiul iker, de valahogy mégis névként használom. Oké, a görög változatával szívesen élnék, az csodálatost jelent, és ugye az vagyok, de ez akkor is a nevem marad. :D

Ahogy a Rey is név, nem titulus, mert spanyol eredetében az királyt jelent. Meg franciában is. Úgyhogy ezt benézted, a Rey és a Ben keresztnév, a count pedig Dooku titulusa - ahogy azt egyértelműen használják a filmben. Ne magyarázd meg, hogy a térdnadrág kitérdesedik. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a Ben akkor is személynév, hiszen a Benjamin becézése, a count meg ha megfeszülsz sem lesz az. Az én nevem jelentése arámiul iker, de valahogy mégis névként használom. Oké, a görög változatával szívesen élnék, az csodálatost jelent, és ugye az vagyok, de ez akkor is a nevem marad. :D

Ahogy a Rey is név, nem titulus, mert spanyol eredetében az királyt jelent. Meg franciában is. Úgyhogy ezt benézted, a Rey és a Ben keresztnév, a count pedig Dooku titulusa - ahogy azt egyértelműen használják a filmben. Ne magyarázd meg, hogy a térdnadrág kitérdesedik. ;)

 

De én nem mondtam, hogy a Count keresztnév. Egy szóval nem állítottam, hogy a Count keresztnév. Tudom, hogy titulus...nem vagyok hülye. Odynak írtam, hogy a Darth a sith rang, de attól még van polgári nevük, péládul Shev Palpatine, Count Dooku, Anakin Skyvalker. A count titulus, de benne van a nevében, ahogy a Sir is benne van Sir Anthony Hopkins nevében, mióta a titulust megkapta, azóta Sir Anthony Hopkins, vagy ahogy a Dr. előnevet is használják az orvosok/jogászok.

 

Te kötöttél belém, hogy a count az nem név....tudom, hogy nem név, hanem titulus. De attól még Dooku neve Count Dooku.

 

Az új sith polgári neve Kylo Ren. A sith neve meg lehet Darth Vasaló vagy lfsztudja még micsoda. :D

 

Ben Kenobi esetében meg fene tudja, hogy keresztnév vagy csak egyszerűen Kenobi fia. Kiskoromban anyum mondta, hogy "Kenobi fia" az egy okos rejtőzködő név....de anyum persze nem George Lucas, de attól még jól asszociált. Nekem Kenobi fia....másnak Benjámin Kenobi zsidó rabbi.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert félreérthető volt, hiszen csak az ő rangját használtad, miközben nevekkel példáztál - aztán meg még védted is. Ezt akartam tisztázni. Mert ugye akkor úgy lenne pontos, hogy Emperor/Chancellor Sheev Palpatine, Count Dooku, Master/General Anakin Skywalker. De lényegtelen, egyelőre az biztos, hogy nincs Darth név, ami nem jelenti, hogy nem Sith. Bár szerintem nem Sith.

 

És akkor neked Rey egy király karakter király névvel? :D:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egészen szalonképesek ezek az új nevek, csak a Rey-en lepődtem meg egy kicsit, mert a pankrátor jutott róla eszembe. :D Egyébként is bele fognak szövődni a tudatunkba, szóval nincs mit tenni. A Kylo Ren határozottan tetszik, és lám így továbbra sem lehetünk biztosak a státuszáról, avagy Sith-e vagy sem. Mondjuk így, hogy máris elszórták ezt az infót, azt sejtem, nem ő lesz az ultimate gonosz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rey-el az a baj, hogy a legtöbben szerintem férfinévre asszociálunk, ha meghalljuk. A finnel, mez a baj, hogy Finnország és finn emberek ugranak be, a finnek pedig magasak, fehér bőrűek és alkoholisták, itt pedig a Finn név pont az ellenkezőjét "takarja"....

Szerkesztve: - Lenci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rey-el az a baj, hogy a legtöbben szerintem férfinévre asszociálunk, ha meghalljuk. A finnel, mez a baj, hogy Finnország és finn emberek ugranak be, a finnek pedig magasak, fehér bőrűek és alkoholisták, itt pedig a Finn név pont az ellenkezőjét "takarja"....

 

Óriási! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nevek alapján egyértelművé vált, hogy Isaac karaktere nem Solo kölök, hanem egy eddig ismeretlen család sarja, Boyega és Daisey esetében pedig egyértelmű, hogy nem akarták lelőni a poént, de valószínű, hogy Finn Carlissiannak és Rey Solo-nak hívják majd őket. Utóbbi esetében szerintem a magyar fordításban Rínek fogják mondani, nőcisebb hangzású is.

 

A robot meg Bíbí Éjt? Ez most komoly? :pfff::facepalm:

 

Egyébként engem eléggé zavar, hogy a főhősök közt egy nyanvadt égensétáló sincs... :(

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez még nyári pletyka.

 

A Sacrifice -ban látott sith harcosoknak is olyan maszkjuk volt, mint amit korábban láttunk az egyik concept art -on. Ezt csak most vettem észre amikor megint megnéztem a részt. Hátha tud betenni valaki két összehasonlító képet.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.