Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ezek a "lázadó" egyenruhák olyan birodalmiasak ( pl sapka). Ha igazak a hírek hogy Hannak lessz egy (szuper)csillagrombolója felkelő színekben, akkor ez azt feltételezi hogy az új köztársaság flottája nem csekély részben a birodalomtól zsákmányolt csillagrombolókból is fog állni. Durva lenne, ha a két egymással farkasszemet néző újbirodalmi és új köztársasági flottákban csillagrombolók harcolnának egymás ellen. Ilyen sem volt még.

Egyszer régen, talán egy Cinemában olvastam, hogy Lucasnak voltak olyan tervei, hogy az epp7-8-9-ben Leia lenne a Galaxis császárnője. Nem tudom, hogy ez igaz lehet-e vagy csak a Cinema akart okos lenni, de ebből kiindulva lehetne akár egy olyan felállás is, hogy a Birodalom megmaradt, csak a vezetést átvette a Lázadók vezetése. Végül is egy működő rendszer, és ha visszaállítják a Szenátus intézményét, meg itt-ott kicsit demokratikusabbá teszik a dolgot, akkor működhet mondjuk alkotmányos monarchiaként. És talán egyszerűbb lehet megreformálni egy kiépített rendszert, mint az alapjaitól újraépíteni egy újat. Anno Palpatine is így csinálta, szépen, tíz év alatt újraformálta a Köztársaságot, aztán csak újrakeresztelte.

Szóval nekem nem lenne furcsa, ha a Birodalom eszközeit használnák - elvégre nyilvánvalóan a Birodalom is a Köztársaságét használta hosszú éveken át, és a későbbi eszközeik is azokra épültek (a Venator és a Birodalmi csillagrombolók közti hasonlóság, ugye nem véletlen) -, sőt, még a rendszer is lehet hasonló. És érdekes politikai helyzet lenne, ha kiderülne, hogy a polgárháború éppen emiatt még mindig tart, csak most azok között, akik elismerik Uralkodónak Leiát (vagy akárkit), és azon régi birodalmiak között, akik nem. Az előbbiek használják az új eszközöket, részben a Birodalom, részben a Lázadók/Köztársaság eszközeiből tovább fejlesztett flottát, az utóbbiak meg a Palpatine-féle Birodalomból megmaradt, elavult cuccokat.

 

Persze, ez csak az én agyszüleményem egy olyan dologra alapozva, ami nem is biztos, hogy valós infó. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval nekem nem lenne furcsa, ha a Birodalom eszközeit használnák - elvégre nyilvánvalóan a Birodalom is a Köztársaságét használta hosszú éveken át, és a későbbi eszközeik is azokra épültek (a Venator és a Birodalmi csillagrombolók közti hasonlóság, ugye nem véletlen) -, sőt, még a rendszer is lehet hasonló. És érdekes politikai helyzet lenne, ha kiderülne, hogy a polgárháború éppen emiatt még mindig tart, csak most azok között, akik elismerik Uralkodónak Leiát (vagy akárkit), és azon régi birodalmiak között, akik nem. Az előbbiek használják az új eszközöket, részben a Birodalom, részben a Lázadók/Köztársaság eszközeiből tovább fejlesztett flottát, az utóbbiak meg a Palpatine-féle Birodalomból megmaradt, elavult cuccokat.

 

Nekem így nagyon bejönne. Már én is felhoztam egyszer, hogy logikusabb lenne hogy a lázadók átvegyék a hatalmat a Birodalom már meglévő apparátusával együtt, minthogy a nulláról építsenek ki egy tök új valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ti el tudnátok képzelni Leiát antidemokratikus szerepkörben? Mert én nem. Ha az anyja lánya - már pedig az, ezt láthattuk - akkor vélhetően ugyanúgy vélekedik a diktatúráról, mint Padmé, amikor Anakinnal beszél. Ehhez jön hozzá Bail, aki szerintem szintén ízig vérig demokratikus beállítottságú (lásd a kivágott 2000-ek), szóval ilyen gének és neveltetés alapján én nem tudnám elképzelni ezt Leiáról.

 

Azt már inkább, hogy őt félreállították, mert nem volt hajlandó részt venni abban, amit Dzséjt felvázolt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ti el tudnátok képzelni Leiát antidemokratikus szerepkörben? Mert én nem. Ha az anyja lánya - már pedig az, ezt láthattuk - akkor vélhetően ugyanúgy vélekedik a diktatúráról, mint Padmé, amikor Anakinnal beszél. Ehhez jön hozzá Bail, aki szerintem szintén ízig vérig demokratikus beállítottságú (lásd a kivágott 2000-ek), szóval ilyen gének és neveltetés alapján én nem tudnám elképzelni ezt Leiáról.

 

Azt már inkább, hogy őt félreállították, mert nem volt hajlandó részt venni abban, amit Dzséjt felvázolt!

 

De nem lehetetlen egy olyan helyzet a galaxisban, hogy a demokratikus eszközökkel egyszerüen nem lehet megakadályozni az esemélyek tragikus végkifejletét. A Riddick filmekből ismerős elgondolással, egy ilyen helyzetben tökéletesen megteszi "egy másmilyen gonosz" is. Egy olyan gonosz aki nem is gondolja magárol hogy Ő tulajdonképpen gonosz. Egy ilyen lehetne akár Leia is az új köztársaság elnökeként, aki kínjában kénytelen gonosz dolgokat elkövetni a százszor nagyobb rossz elkerülése érdekében. (Ez az az erkölcsi dilemma pl. hogy egy ember életét ki lehet e oltani, hogy ezrek megmeneküljenek). Egyébként az apja Anakin sem volt tisztában azzal hogy elárulta a köztársaságot, és hogy gonosz lenne, hiszen Palpatine-t védte akit demokratikusan választottak meg, és legitim a hatalma. Anakin is a "közjó" érdekében cselekedett. Leia és Luke az apja vére, mindkettő meginoghat (Luke majdnem odalett a trónteremben) előbb utóbb. A demokrácia túl lassú, körülményes lehet egy ilyen helyzetben amikor a vélt gonosz ennyire erős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nekem is bejönne Dzséjt, és ez már nem az első ilyen ötleted. :)

:D Nekem kellene a forgatókönyveket írni. :lol:

 

Ti el tudnátok képzelni Leiát antidemokratikus szerepkörben? Mert én nem. Ha az anyja lánya - már pedig az, ezt láthattuk - akkor vélhetően ugyanúgy vélekedik a diktatúráról, mint Padmé, amikor Anakinnal beszél. Ehhez jön hozzá Bail, aki szerintem szintén ízig vérig demokratikus beállítottságú (lásd a kivágott 2000-ek), szóval ilyen gének és neveltetés alapján én nem tudnám elképzelni ezt Leiáról.

Na most, Bail Prestor Organa Alderaan helytartója volt, míg felesége, Breha Organa Alderaan királynője, Amidala pedig Naboo királynője, szóval egyik sem éppen demokratikus államforma, mindegyik szülő esetén egyeduralkodásról van szó, bár Naboon azért megvolt az a faramuci helyzet, hogy az uralkodót választották. Ettől független ott is egy ember uralkodott, egy ember döntött az egész bolygó sorsáról, megjegyzem, még olyan lakókról is, mint a gungák, akik az ep1-ig ziher, hogy nem vettek részt a választásban. Szóval... Hol itt a gond a szülőkkel? Mindegyik egyeduralkodó volt, Bail és Breha ráadásul egy olyan bolygón, ahol a királyi ház uralkodott, nem választás útján került valaki a trónra. Szóval igen, el tudom képzelni Leia hercegnőt, az egykori alderaani trón örökösnőjét uralkodói szerepkörben.

 

Az autokrácia és a diktatúra között meg ne vonunk már egyenlőségjelet. Simán lehet egyetlen uralkodó is diktatúra nélkül, minden rossz nélkül. És pont a Star Warsban rengeteg példa van erre: Naboo, Alderaan, Mandalore, Toydar, Mon Cala, Onderon. Donát, te diktátornak vagy zsarnoknak neveznéd az Organa házat, Amidalát, Jamillia, Neeyutneet, Apailanát, Satine Kryze-t, Katuunkót, Yos Kolinát, Lee-Chart és Ramsis Dendupot? (Amúgy pont az Onderon-sztoriban mutatnak rá igen jól, hogy mi a különbség egy jó és egy rossz egyeduralom között) Csak, mert ők egyeduralkodók voltak egy alapvetően nem demokratikus világban? Ugye, hogy nem. Leia pedig simán betársulhatna ebbe a népes listába, hiszen nem abban a szellemben nevelkedett, hogy márpedig csak és kizárólag egy köztársaság lehet az egyetlen működő és tisztességes államforma. Aligha, ha az anyja és a nevelőszülei is uralkodók voltak.

 

Tulajdon képen lehet, hogy a Star Warsban több jól működő, a népnek jó életet biztosító autokráciát találni, mint ugyanilyen demokráciát. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most, Bail Prestor Organa Alderaan helytartója volt, míg felesége, Breha Organa Alderaan királynője, Amidala pedig Naboo királynője, szóval egyik sem éppen demokratikus államforma,

 

Tehát az Egyesült Királyság sem demokrácia, csak mert van egy királynője? :)

 

Amidalát választották, ami lényegében demokráciát jelent. Az Alderaanról meg vajmi keveset tudunk. Attól, hogy van egy királyi család, még nehezen tudom elképzelni, hogy ne demokrácia legyen egy olyan bolygón, ahol Bail Organa vezető szerepet tölt be. Mind Padmé, mind pedig Bail a demokrácia elkötelezettjei ez világosan látszik a prequelekből. Amidala esetében legfőképp érdemes figyelembe venni az Anakinnel folytatott diskurzusát a bölcs vezetőről.

 

Látszik, hogy a galaxis vezetését csak és kizárólag demokratikus úton tudja elképzelni, függetlenül attól, hogy korábban ő királynő volt (ami egyébként etekintetben semmit sem nyom a latba). Amidala ettől nem lesz álszent.

 

Az autokrácia és a diktatúra között meg ne vonunk már egyenlőségjelet. Simán lehet egyetlen uralkodó is diktatúra nélkül, minden rossz nélkül. És pont a Star Warsban rengeteg példa van erre: Naboo, Alderaan, Mandalore, Toydar, Mon Cala, Onderon. Donát, te diktátornak vagy zsarnoknak neveznéd az Organa házat, Amidalát, Jamillia, Neeyutneet, Apailanát, Satine Kryze-t, Katuunkót, Yos Kolinát, Lee-Chart és Ramsis Dendupot? (Amúgy pont az Onderon-sztoriban mutatnak rá igen jól, hogy mi a különbség egy jó és egy rossz egyeduralom között) Csak, mert ők egyeduralkodók voltak egy alapvetően nem demokratikus világban? Ugye, hogy nem. Leia pedig simán betársulhatna ebbe a népes listába, hiszen nem abban a szellemben nevelkedett, hogy márpedig csak és kizárólag egy köztársaság lehet az egyetlen működő és tisztességes államforma. Aligha, ha az anyja és a nevelőszülei is uralkodók voltak.

 

Én nem is vonok egyenlőségjelet. Csupán azt mondom, hogy nem tudom elképzelni, hogy Leia részt venne a galaxis olyasfajta irányításában, mint amit a Birodalom strukturális szinten kiépített. Leia, ha az anyja lánya, akkor a Szenátusban, a diplomáciában és a véleménycserében hisz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát az Egyesült Királyság sem demokrácia, csak mert van egy királynője? :)

Az az, mivel alkotmányos monarchia, ehhez viszont a Naboonak, a Mandalore-nak és még jó sok bolygónak köze nincs. Amidala egyeduralkodó volt, sehol nem volt parlament vagy valami hasonló. És nem is rémlik népszavazás, se különösebb politikai megvitatás akkor, amikor egymaga eldönti, hogy márpedig ő nem kezdeményez háborút a Kereskedelmi Szövetséggel, és a bolygót tálcán átadja Gunray-nek. :) Hiába választották, a királynő mindenben egymaga dönt. Amidala nem demokratikus államban uralkodott - és ez bizony sokat nyom a latba, amikor ennek ellenkezőjéről papol. Mert attól még nem lesz demokrácia, hogy megválasztjuk, ki legyen az egyeduralkodónk - viszont témánkat nézve lényegtelen, mert egyrészt, Leia sosem beszélt politikáról, így nem tudjuk, mik a nézetei. A politikai nézet pedig ne öröklődik, így kár ebbe Amidalát belevonni, vagy ha mégis, hát ugyanannyi esélye van, hogy Anakin habitusát örökölte meg e téren. Sőt, még a Lázadók Szövetségének nézeteit sem ismerjük, elképzeléseiket arról, mit tesznek Palpatine hatalmának megdöntése után. Másrészt, ezért sem érdemes ezzel foglalkozni itt:

 

Én nem is vonok egyenlőségjelet. Csupán azt mondom, hogy nem tudom elképzelni, hogy Leia részt venne a galaxis olyasfajta irányításában, mint amit a Birodalom strukturális szinten kiépített. Leia, ha az anyja lánya, akkor a Szenátusban, a diplomáciában és a véleménycserében hisz.

De én nem is állítottam, hogy a Leia-féle Birodalom ugyanaz lenne. Sőt, kifejezetten azt írtam, hogy "ha visszaállítják a Szenátus intézményét, meg itt-ott kicsit demokratikusabbá teszik a dolgot, akkor működhet mondjuk alkotmányos monarchiaként." Szóval nem értem, hogyan jött ki neked ebből az, hogy Leiát itt valaki is Palpatine szerepkörébe akarja belekényszeríteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván olyasmi kellett a háttérbe amiről első nézésre is egyértelmű, hogy Star Wars, ugyanakkor az új filmhez készült. Ez eléggé leszűkiti a lehetőségeket. Rakhattak volna oda egy új X-winget is de az fele ennyire se lett volna menő. Mivel ez nem PR anyag (akkor nem lenne a boritón) a koncepciót valszeg a Fortune újságnál találták ki (vagy pár felválzolt lehetőségből választották ezt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván olyasmi kellett a háttérbe amiről első nézésre is egyértelmű, hogy Star Wars, ugyanakkor az új filmhez készült.

Persze ez egyértelmű. Akkor semmi gondom se lesz ha ez csak egy mézesmadzag amivel a rajongókat behúzzák a moziba.

 

Mivel ez nem PR anyag (akkor nem lenne a boritón) a koncepciót valszeg a Fortune újságnál találták ki (vagy pár felválzolt lehetőségből választották ezt).

Ebben nem vagyok otthon de én eddig úgy tudtam, hogy a PR anyag az promóciós cucc. Ha ez nem figyelem felhívásnak készült akkor minek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze ez egyértelmű. Akkor semmi gondom se lesz ha ez csak egy mézesmadzag amivel a rajongókat behúzzák a moziba.

 

 

Ebben nem vagyok otthon de én eddig úgy tudtam, hogy a PR anyag az promóciós cucc. Ha ez nem figyelem felhívásnak készült akkor minek?

A PR olyan marketingkommunikációs eszköz, ahol a kommunikálni vágyó cég (pl. Disney) valamilyen, a reklámnál sokkal közvetettebb megjelenéssel vagy szerepvállalással próbálja felhívni magára a figyelmet. Jó példa erre, ha lejönne a Fortune-ben egy cikk arról, hogy a Disney miként karol fel fiatal vállalkozói tehetségeket, ruház be a cégükbe, és futtatja fel azokat. A cikk maga beleilleszkedik az újság profiljába, de mégis ott van benne a bújtatott reklám (Disney), amiért a cégek általában jó pénzt fizetnek (már feltéve, hogy hiteles a megjelenési csatorna).

 

Bomarr itt szerintem arra céloz, hogy ezt az interjút nem a Disney kérte, nem ők fizettek érte, hanem a Fortunes kereste meg Igert, ezáltal a Disneynek a kész interjú átnézésén kívül vélhetően nem sok beleszólása volt a dizájnba (ide értve, hogy mi legyen a címlapon).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy elnézem nem nagyon bíbelődnek blue vagy green screen-nel. A Falcon túloldalán az nem egy "háttér"? Valami bolygófelszin azzal emelő szerkezettel vagy "izével", vagy hangár támoszlop, vagy mi?

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, ki hogy van vele, de az eddig kiszivárgott concept-ek alapján nekem nem úgy tűnik, hogy a Birodalom amolyan szétesőben lévő maradvány lenne a Peremvidék egy-két távoli bolygóján, és hogy semmiféle komolyabb fenyegetést ne tudna jelenteni a Köztársaságra/Szövetségre. Inkább úgy néz ki, hogy erősek maradtak, csak épp patthelyzet van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.