Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Bocs, ezt ki kellett írnom magamból. :D

Igazán örülök az őrült kémhíreknek, mert ilyeneket kapunk utána :D Szóval még több lökött hírt! :rock:

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékezzünk Kylo Ren kardjára..

Eleinte a kis csapatunk többsége "vért hányt" és kiröhögtük az állítólagos concept-et.

 

Hamarosan elégedetten bólogatunk az új halálcsillagra is. Ez az az eset, mikor egy harmadik próbálja cáfolni a második létjogosultságának ötlettelenségét.

De ha kukacos akarok lenni felhozhatom a tcw-legacy-t is, mert az szerint a gonoszság egy visszatérő eszköze a galaxisban.

Így belefér, hogy minden emberöltőben legyen egy-vagy kettő. :P

 

Felőlem lehetne, mert új bolygók és új kardok is jönnek, csak ne köré épüljön a story. Az a fontos, hogy mihez kezdenének vele?

Story-elem legyen, vagy pusztuljon off screen,

vagy nem tudom, mert ha negyed órás űrcsatában veszik ez is, az már nem utalás lesz vagy tisztelgés.

 

És persze ne feledjük, hogy nem is biztos, hogy igaz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A keresztfényes kard és a Halálcsillag között van egy apró, de nem elhanyagolható különbség: keresztfényes fénykard még nem volt, a "vérhányás" csak annak szokatlansága és annak használhatóságának reális talajra helyezett értékelése - ami Star Wars film esetében elég abszurd dolog - okozta. A Halálcsillag viszont redundáns ötlet és egyértelműen annak jelzése, hogy majmolás történik. Redundáns, már az ep6-ban az volt. Jobb ötlet híján Lucas bedobta ugyanazt, amit már használt az ep4-ben. Most bedobják harmadszorra is? Ennyire nincs ötlet, vagy ennyire nincs fantázia? Ennyire akarják hozni az ep4-et? Ez komoly alkotói probléma, igen csúnya dolgokat jelez előre. A keresztfényes kard új ötlet, és anno ugyanígy és ugyan amiatt prüszköltek a dupla pengéjű kard miatt is, én például ugyanezen okok miatt prüszköltem a darksaber miatt, stb. De új ötlet, szokatlan, de új. A Halálcsillag nem az. Őszintén szólva, kicsit már a második részben is hiba volt Lucastól alkalmazni. De harmadszorra is bedobni, nos, az már nagy hiba.

Ráadásul szül egy másik problémát is: a sci-fi szériák egyik rákfenéje, hogy ha legyőzöl egy ellent, akkor jön egy mégnagyobb. Aztán egy még nagyobb. Aztán egy annál is nagyobb. Ez azért gáz, mert közben ezek legyőzésével A) elszúrod a hőseidet, hiszen, ha már isteneket győznek, akkor ők maguk is isteni magasságokban vannak. B) Elszúrod a gonoszod, hiszen ha isteni magasságokban leledzik, mégis legyőzik halandók, akkor nem volt olyan isteni. C) Elszúrod a szériát, mert az emberek megunják, hogy már megint egy erősebb hős. Ez a tendencia remekül lekövethető az olyan évtizedeket átölelő sorozatokon, mint a Stargate vagy a Star Trek. Az előbbiben - mivel a sorozat annyira azért nem vette komolyan magát -, szépen rá is játszottak a dologra. Az első ellenfelek a magukat istennek kiadó goa'uld paratziták voltak, aztán a felemelkedésben megrekedt, szó szerint félisten Anubisz nevű goa'uld lett a soros, aztán végül megérkeztek a már teljes felemlkedésben létező, valódi istennek számító ori-ok. Trekben meg mezeien idegen fajok, a romulánok és a klingonok ellen vívtak háborút. Aztán háborúztak a majdnem legyőzhetetlen borgok ellen. A végén meg már temporális polgárháború dúlt téren és időn át.

A Star Wars ezt eddig szépen megkerülte, lényegében azzal, hogy nem állt többől hat résznél. De már jelentkezett a probléma azzal, hogy készült az ep6-ban az elsőnél még nagyobb, még erősebb, még sebezhetetlenebb II. Halálcsillag. Szerencsére a sztoriban szépen elhelyezte, nem fejezték be az építést, stb. De, ha most feltűnik egy III. Halálcsillag, azzal a tendencia nyitása az ep6 lesz.

Bár még meg lehetne csavarni tényleg azzal, hogy ezúttal a jófiúk készítik el ezt a fegyvert. Ebből még ki lehetne hozni pár olyan dolgot, ami újra fogyaszthatóvá tenné ezt a más megunt kaját, de akkor is ott lebegne, hogy harmadszorra kapjuk ugyanazt az étket, csak más fűszerekkel megbolondítva. Ennél kreatívabbaknak kéne lenniük. Persze továbbra is áll a dolog, hogy hogyan fog ez kinézni a filmben, milyen szerepet kap a történetben, hogyan lesz az egész tálalva. Mert simán lehet harmadszorra is működőképes a dolog. De én személy szerint nem élnék vele és egyelőre nem is tartom jó ötletnek a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár még meg lehetne csavarni tényleg azzal, hogy ezúttal a jófiúk készítik el ezt a fegyvert.

A kémjelentés, ami behozta a harmadik Halálcsillag ötletét egyébként pont erről szól. Állítólag a Leia vezette Új Köztársaság építi az új Halálcsillagot. Az a baj hogy a MakingStarWars régen zömében olyan kémjelentéseket hozott le, amik első de legfeljebb másodkézből származtak, mostanában azonban rengeteg kémhír jelenik meg az oldalon ami úgy kezdődik, hogy "egy forrástól hallottam akinek egy másik ember mondta hogy..."

 

Valszeg pangás van és nem akarják, hogy az oldal halódjon ezért szinte minden pletykát lehoznak, aminek a közelébe érnek. Kár, mert a kevesebb több lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A II. Halálcsillag jelentősége igazándiból a dramaturgia miatt volt fontos. Palpatine körmönfontan tetemre akarta hívni a Lázadókat, nyiltszíni ütközetben végleg meg akarta semmisíteni a Szövetséget. A Halálcsillag félkész állapota, és hogy egy támadás azzal kecsegtette a Szövetséget, hogy magát Palpatinet is meg tudják ölni, ez kihagyhatatlan lehetőségnek kínálkozott. Palpatine stratégiai lánegelme szerintem. Lucas és Kasdan pedig szerintem jól ötletelt. Ehhez fogható forgatókönyvi bravurt én a Keresztapa I-ben láttam, amikor a Corleone család ellenségeivel történő leszámolás pont a Michael "keresztapává" válásával, a keresztelőn párhuzamosan történik és a pap kérdéseire ("Ellent mondasz-e a Sátánnak" Igen" "És minden csábításának" Igen".....), álszent módon válaszolagat az új Keresztapa. Palpatine is ilyen csalárd. Szerintem a II. Halálcsillag rendben van.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt!

 

Én sem repesem érte. A hsz-em első része arról szólt, hogy szerintem simulékonyak vagyunk egy idő után itt a fórumon.

Megbocsátottuk már Maul visszatérését is, Kylo Ren kardját is javarészt.

Aztán agyaltam, hogy rossz vagy jó ötlet. Végül pedig megpróbáltam megálmodni, hogy hogy lehetne jó..

De aggodalmam is kifejeztem a végén. Szóval asszem egyetértünk és együtt is aggódunk, mert újra fel-fel merül a gyanú, hogy OT-copy lesz a film.

Valaki már valahol azt is írta, hogy a stílusa is olyan lesz, mintha a 80-as években forgatták volna.

 

Na mindegy, csak reboot szagot ne érezzek, mert nem akarok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És vajon a jók is "Halálcsillagnak" nevezik? :D Elég érdekes lenne... mi sem áll távolabb szerintem a "jó" oldaltól, mint egy Halálcsillag építése. Ha csak nem ez valami zászlóshajó lesz, amit iróniából neveznek el HCS-nek... :)

 

Na igen, erre én is gondoltam. Kizárt, hogy halálcsillagnak neveznék.

Valószínüleg egyszerűen "csak" rendelkeznének egy szuperfegyverrel. A nehéz idők után, nem is lenne túl paranoid elképzelés.

És nem is biztos, hogy kulcsszerepet kapna. Én ennek drukkolok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért vicces lenne, ha a felkelők új köztársasága (vagy akárhogy is nevezzük) az évtizedek alatt szép lassan átvedlene egy diktatórikus intézménnyé, amely a "nemes cél" érdekében kénytelen erőszakos és brutális eszközökhöz nyúlni... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sehogy nem tudom elképzelni, hogy a köztársaságiak egy halálcsillagszerű űrfegyverrel harcolnak, főleg hogy egyes források felkelőknek hívja őket továbbra is, szóval lehet,hogy továbbra is egy brutális Birodalommal van dolgunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékezzünk Kylo Ren kardjára..

Eleinte a kis csapatunk többsége "vért hányt" és kiröhögtük az állítólagos concept-et.

Abban a formában ahogy felmerült én még most is vért hányok. Ellenben ha valóban egy antik darabról van szó ami nagyon ősi, az már sokkal fogyaszthatóbb és tetszetősebb. Ebben az esetben még a "keresztvasat" is el tudom viselni. :P

 

Jobb ötlet híján Lucas bedobta ugyanazt, amit már használt az ep4-ben.

Lucas Coruscant -ot, illetve az alatta lévő láva barlangot akarta az EPVI helyszínének, de az effektesek ezt mondták neki, hogy egyszerűen nem tudják ezt megcsinálni... Ezután jött jobb híján újra a Halálcsillag.

 

És vajon a jók is "Halálcsillagnak" nevezik? :D Elég érdekes lenne... mi sem áll távolabb szerintem a "jó" oldaltól, mint egy Halálcsillag építése. Ha csak nem ez valami zászlóshajó lesz, amit iróniából neveznek el HCS-nek... :)

A Birodalmi terror szimbólumát ne építse már meg a Lázadók vagy akárhogy nevezzék most a tömörülést. Ez megint szembeköpése lenne a SAGA -nak.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem a keresztfénykardos látványtervben anno igazán a rajz gagyisága riasztott. Mint kiderült photoshop-al bele is volt nyúlva valszeg azért nézett ki olyan amatőren. Plusz baromi szokatlan is volt. De szerintem az simán elfogadható. A harmadik halálcsillag viszont sehogy se menthető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó azt hiszem kijött az eddigi legidiótább kémhír: eszerint Abrams átakarja tetetni az ep.7 premier dátumát -tessék kapaszkodni- idén nyárra :D

 

Közben kijött egy Abrams interjú is: ebben reagál a keresztkardra is. Mint mondja rengeteg reakciót olvasott a témában és azok a hosszú beszélgetések amik megelőzték a kard jóváhagyását nagyjából ugyanazokról az érvek-ellenérvekről szóltak mint amik most a rajongói beszélgetésekben is elhangzanak.

A filmnek még nincs végleges vágása. Egyelőre zajlik a vágási folyamat. Emellett megerősítette azt amit eddig is tudtunk: egyetlen jelenet lett IMAX kamerával forgatva, de az mint mondja egy remek jelenet.

Bár elképesztő sok minden lett megépítve a filmhez, emellett persze brutál mennyiségű CGI effekt is lesz a filmben. Abrams szerint a lényeg a jó egyensúly.

 

Abrams azt mondja, hogy az ep.8 igazán Rian Johnson író/rendezőhöz tartozik (mintha a szavaiból azt lehetne kiérezni hogy az ep.9 sorsa még nincs teljesen eldöntve), de Abrams az ep.8 és ep.9-nél is ott lesz mint executive producer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó azt hiszem kijött az eddigi legidiótább kémhír: eszerint Abrams átakarja tetetni az ep.7 premier dátumát -tessék kapaszkodni- idén nyárra :D

 

Hát várjuk a cáfolatot, ha az első előzetes ugyan nem az!

A Mission impossible 5 gárdája biztos frászt kapna, mert meggyőződésem,

hogy ők azért hozták előre a premiert a karácsonyi időszak helyett nyárra, mert a kutya se nézné a filmjüket, mikor az ep 7 megy vele párhuzamosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt fölösleges cáfolni mert kivitelezhetetlen. A Disney már betáblázta a nyarat, a téli szezon pedig pont az SW-nek hála elég rendesen kiürült mivel mindenki fél a nagyágyútól. Nem csak a Mission Impossible, de például a Warcraft nagyfilm is ezért ment arrébb.

A premier dátum bejelentése után pedig csak olyan filmeknek szokták előre tologatni a dátumát, amelyeknél a stúdió fél attól, hogy a film nem fog megtérülni. Ez a hír igazából annak az ékes jele, hogy kémhír cimén rengeteg hülyeségen rágjuk át magunkat, csak közülük sokról már csak a premier után fog kiderülni hogy azok voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem vagy a kivételek között. Mind örülnénk neki. Sőt annak is örülnénk, ha idén bemutatnák a trilógia mind a három részét. Karácsonykor jöhet a két spin-off.

Csak ennek semmi realitása nincs. A vágás után egyébként még jönnek olyan apróságok hogy például elkéne késziteni de legalábbis be kell fejezni a véglegesre vágott anyag speciális effektjeit. Meg kéne hangot vágni, meg zenét rakni hozzá. Meg ilyenek. Az pedig azt hiszem könnyen belátható: ha még akarunk SW filmeket a jövőben akkor nem csak a Disney-nek de nekünk is érdekünk, hogy a film olyan nagyot szakitson amekkorát csak lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ennek semmi realitása nincs. A vágás után egyébként még jönnek olyan apróságok hogy például elkéne késziteni de legalábbis be kell fejezni a véglegesre vágott anyag speciális effektjeit. Meg kéne hangot vágni, meg zenét rakni hozzá. Meg ilyenek. Az pedig azt hiszem könnyen belátható: ha még akarunk SW filmeket a jövőben akkor nem csak a Disney-nek de nekünk is érdekünk, hogy a film olyan nagyot szakitson amekkorát csak lehet.

Te miket beszélsz? Ezekkel ne tököljenek, azonnal küldjék a nyers vágást a moziba. Eleve, mi az, hogy mindez még nincs kész a vágáskor? A sikere meg kit érdekel, az amúgy is csak a kötsög Disney fejeseinek számít, mi közünk nekünk hozzájuk? :hehe::D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy mostanában nem szólt a fáma az esetleges flashback jelenetekről. :( Ha valóban lenne benne ilyen visszaemlékezés, az á nem jellemző a sw-ra, de szerintem nagyon jól sülhetne el. Arról ugye nem volt soha infó, hogy egy flashback-ben szerepelne-e esetleg Palpi. Mert ha igen, akkor biztos elővennék McDiarmid-ot, akkor pedig már hallani kellett volna olyasmit, hogy megjelent a forgatáson, amit gye elég nehezen lehetne titokban tartani, bár ki tudja... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyébként nem tudom, hogy volt már-e itt, de Hamill a napokban megerősítette, hogy a régi csapat csak másodhegedűs lesz a filmben. Hamill szerint főleg a kontinuitás miatt van rájuk szükség, de a film egyértelműen az új generációról szól.

Hamill szerint egyébként nagyon izgalmas az hogy ezt a filmet már az a generáció késziti, aki a korábbi filmek rajongója volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez érdekes mert mintha azt mondták volna, hogy azért írták át Arndt könyvét mert túlságosan az újakra koncentrál. Abrams és Kasdan viszont előtérbe tolta a régieket. Vagy akkor mégse?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Arndt-os hírről úgy rémlik, hogy sosem erősítették meg, hogy ez volt az oka a váltásnak, viszont Hamill megerősítette, hogy a régiek háttérszereplők lesznek így ez tűnik a legvalószínűbbnek. Mondjuk annyi ellentmondásos információ került már ki, hogy én már etekintetben is fenntartom az esélyét annak, hogy csak elterelés. Viszont ha tényleg csak háttér szereplők lesznek a régiek akkor is remélem, hogy a szerepük így is hangsúlyos lesz, bár Luke esetében ez garantált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha mondjuk az öregek nem is előtérben vannak, de egy olyan volumenű szerepet írtak nekik, mint mondjuk Yodáé, akár az OT-ben, akár a PT-ben, már tök jó!

Biztos lehetsz benne, hogy ilyen szerepet szánnak nekik. Egyengetni fogják a fiatalok útját a bölcs tanácsaikkal. Főleg Luke-ra lesz ez igaz szerintem, aki nem hiszem, hogy csak a film végefelé tűnik fel (túl fontos karakter ahhoz), inkább a közepe táján. Valószínű, hogy Rey (Rí) mestere lesz, vagy Finné, esetleg mindkettőé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos lehetsz benne, hogy ilyen szerepet szánnak nekik. Egyengetni fogják a fiatalok útját a bölcs tanácsaikkal. Főleg Luke-ra lesz ez igaz szerintem, aki nem hiszem, hogy csak a film végefelé tűnik fel (túl fontos karakter ahhoz), inkább a közepe táján. Valószínű, hogy Rey (Rí) mestere lesz, vagy Finné, esetleg mindkettőé.

 

És persze, mint a korábbi mesterek, elvárható, hogy egy kis akcióban is részt vegyenek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És persze, mint a korábbi mesterek, elvárható, hogy egy kis akcióban is részt vegyenek!

Természetesen, erről beszéltek is a színészek, főleg Isaac, hogy együtt vett részt akciózásban pl Forddal és Fischerrel. Szóval számíthatunk lövöldöző Solora meg kardozó Luke-ra. Valószínű, hogy Luke és Kylo fogják a végső párbajt vívni, aminek meglátjuk, mi lesz a kimenetele. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.