Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Néha ezeket az orbitális spoilereket jobb lenne ha Ward koma az MSW-ről nem publikálná.. Ha már concept artokat nem pakolgatott ki, csak jól körülírta azokat...ezek sokkal súlyosabb dolgok, és simán leközli...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért lehet, hogy az ilyen nagy horderejű hírekre lecsapnak majd a nagyobb híroldalak is, szóval nem biztos, hogy ezt ki lehet védeni. Pl. nem tartom kizártnak, hogy az Index holnap lejön egy "Han Solo meghal az új Star Warsban?" cikkel, és persze odaírja, hogy spoilerveszély és társai, de a főcím önmagában is durva lehet ilyenkor. És mivel nem 100%-ig megerősített hír, és odaírják utána a kérdőjelet, kvázi fedezik magukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy gondolom igaz lehet ez a hír. Én mindig is úgy véltem, hogy Han meghal a hetedik részben, Luke egyszerűen nem halhat meg, legalábbis ebben részben nem, ha keveset is szerepel talán a legfontosabb szereplő lesz. Viszont borítékolható, hogy tartják a hagyományt miszerint egy nagy öreg meghal a trilógia első részében és Hanhoz nyílván elég sokan fognak kötődni, míg Lukehoz aki elvileg elvonultan él kevesebben. Han halála sok új fiatal szereplőre lehet mélyebb hatással ami később hajtőerő lesz pozitív vagy negatív irányba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis témát indítottam el ezzel a kis pletykainfóval, bár mondjuk sok új nem volt benne. Már rég sejteni lehet, hogy Han meg fog halni a filmben, aminek én nem örülök,dehát várható volt, hogy a nagy hármas legalább egyik tagját kinyírják a filmben. Meg azt is, hogy Poe örökli a Falcont. Mondjuk máshogy nem is tudnám elképzelni a dolgot, mint hogy Han hagyja rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamiről lemaradtam..Poe örökli? Miért is?

"When we see Kylo Ren in the forest in the trailer, his pose and movement indicate he is injured. This scene takes place After solo dies and he is chasing Rey, Luke and Finn into the forest. They are heading towards Poe and the Falcon."

 

Ez számomra azt mutatja, hogy Solo halála után Poe-é lett a Falcon. Márcsak azért is, mert Hant Poe a fiatal önmagára emlékezteti, ráadásul kiváló pilóta, szóval logikus, hogy a készítők Poe-nak szánják a Falcont a továbbiakban. Ez a film szerintem erről is szól majd: Han hős haláláról és hogy a hajója az "új Han" kezébe kerül.

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Poe és Han között talán kialakul egy ilyen mester tanítvány viszony bolygóközi vagány kiadásban és így Han halálával nem csak egy nagy öreget de egy mestert is elveszítünk és ennek a kapcsolatnak köszönhetően száll majd a Falcon Poe Dameronra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.starwars7news.com/2015/02/j-j-abrams-on-the-force-awakens-rumors-some-are-true-some-are-false.html

 

Egy J.J. Abrams interjú. Szerinte némelyik pletyka igaz, némelyik hamis ( jééé :D). De azért örül,hogy a rajongók olvassák ezeket, mert ez azt mutatja, hogy nagyon várják a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a filmet én is szeretem, de nem is emlékeztem a főszereplő nevére, csak most, hogy rákerestem. Ez így tényleg elég szembetűnő, nem kérdés honnan van a név, bár nem mondanám, hogy a hasonlóság igazán zavar, de lehetnének kreatívabbak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A makingstarwars.com -on olvasható egy leírás a film elejéről. Megint előkerül ez a fénykardos kezdés...ez egyszerűen akkora ökörség és annyira erőltetett nekem még mindig, hogy nem is akarom elhinni. Számomra ez a kezdés a film totál erőltetett mivoltát hangsúlyozná ki. :(

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A makingstarwars.com az utóbbi időben szerintem eléggé eldurvult. A Solo-spoilerrel is gondjaim voltak már. Kezdjük a megjelenés időzítésével: az ezt megelőző "spoilerek" korábbi, nehezen hihető, újrahasznosított infók voltak, úgy közzétéve, hogy Jason maga sem biztos benne, elhiszi-e a leírtakat, inkább ránk bízza. Így azért könnyű... A holtszezon kellős közepén járunk (ami nem lenne indokolt, hiszen most van az utóforgatás). És most hirtelen előrántott valakit, aki dokumentumokkal támasztja alá, hogy Solo meghal. A forrás állítólag nagyon megbízható, és már sok hiteles infót adott át. Viszont eddig a legtöbb infó látványtervek (tényleg valós) leírása volt, most pedig hirtelen hiteles forgatási dokumentumokkal áll elő, ráadásul az egyik legfontosabb jelenetről? A híres titoktartás ennyire nem működik, hogy egy concept artok közelében mászkáló figura pont az egyik kulcsjelenetet látta meg? Még a régi SW-filmekben is vigyáztak a kulcsjelenetekre: minimális stábbal forgatták őket, hamis forgatókönyvlapokat kaptak a színészek stb. Vagy egy másik példa, a sorozatok világából: a Doctor Who első évadzárójában a Kilencedik Doktor és Rose sorsát olyan titokban tartották, hogy hamis jelenetet vettek fel a normál forgatás utolsó napján, megtartották a zárópartit, majd hétvégén visszamentek a stúdióba, és titokban, minimális stábbal felvették a valódi évadzárást. (Az más kérdés, hogy aztán ez is kiszivárgott az évad sugárzásának kezdetekor.)

Ráadásul nem elég, hogy a forrás látta a jelenetet, de még azt is beleírta, hogy "Solo ezután a jelenet után egyetlen jelenetben sem szerepel. Ezek a tények." Ezt csak akkor mondhatja, ha ismeri a film történetét, különben honnan tudhatná, hogy melyik jelenet melyik után következik? Azokat össze-vissza veszik fel, és kizárt, hogy ezzel zárták volna Ford forgatási időszakát (és időrendben folytatták volna a forgatást).

Hozzáteszem, hogy a jelenet úgy hangzik, mintha szépen rímelne az EP4-re, de szerintem inkább szolgaian, fantáziátlanul másolja. Persze az is lehet, hogy Ford balesete miatt JJ úgy döntött, ilyen lepukkant Hanra nincs szüksége a rajongóknak, ezért a lábadozása közben inkább kiírta a sztoriból, így sikerült tartani az ütemtervet a többhetes kiesés ellenére is. :D

Komolyra fordítva: lehet, hogy Solo tényleg meghal a filmben, de ezt a forrást most nem tudom elhinni. Erősítené a hitelét, ha nem rögtön gigaspoilerrel jött volna elő, hanem csak egy-két egyszerűbb jelenet leírásával. Ezzel is boldogok lettünk volna, mert eddig aprópénzt szórtak elénk, most meg hirtelen villantanak egy húszezrest. Hmmm.

 

Aztán jön a nyitás leírása. Te jó ég, ennyire gyenge kezdést nem gondolhatunk komolyan. Képzeljük el, hogy szólna a nyitószöveg, ami ezeket a jeleneteket vezeti fel: "Nehéz idők járnak a Köztársaságra. 30 év telt el az Uralkodó halála óta, de a lázadók azóta is töketlenkednek. A sűrű harcok közepette egy fénykardnak lába kélt, és elkezdett keringeni a csillagközi térben. A fénykard magasról tesz a galaktikus állapotokra, csak vissza akar térni a gazdájához, és lassan megközelíti az XX bolygó légkörét...." Ezután látjuk, hogy vele van az Erő, mert nem ég el zuhanás közben. Hmmmm. Aztán látunk valakit, aki egy senki. Aztán még valakit, aki megint senki (hányadik opció lenne ez Sydow karakterére?), de szól valakinek. Aztán jön az akció. Egyetlen SW-film sem kezdődött ilyen unalmasan, nehezen hiszem, hogy pont ez fog. JJ nagyon tiszteli az EP4-et, tehát pontosan tudja, mi volt Lucas hozzáállása: a nyitójelenet dönt el mindent. Ha azt megeszik a nézők, megeszik a filmet. Sikerült is neki. Most JJ előtt ugyanez a feladat áll: az első jelenettel meg kell győznie minket arról, hogy volt értelme megcsinálnia a folytatást. Nem engedheti meg, hogy majd csak a 15-20. percben húzza be a nézőt a messzi-messzi galaxisba. Az első másodpercben kell. Egy űrkarddal akarná ezt elérni? Nem hiszem.

 

A következő remeklés az, hogy Luke mindössze egyetlen jelenetben szerepel, a film legvégén. Hát persze, ezért volt a forgatáson folyamatosan különböző szakállas/szakálltalan arccal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most kicsit megnyugtattál Zoli. Jó volt olvasni soraidat. :) Sajnos én már minden sarokban rémeket látok, nem tudok higgadtan közelíteni a filmhez. :(

 

SZERK: Reméljük működik J.J. elterelése és csupán erről van szó. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mark Hamill végig Londonba volt a nyáron, a szakálla is szépen növögetett.

Rendesen lefogyott a szerep kedvéért.

Csak egy fél perces jelenet miatt?

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.