Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az utóbbi napok átnyálazásának az eredménye:

 

Rey Luke lánya, akit Luke a Jakkun rejtett el. Reynek nincsenek emlékei a szüleiről és már azt is tudjuk, hogy egészen fiatalon került a bolygóra. Ahogy az a legutóbbi trailerben/spotban is elhangzik, várja a családját. Eddig az ismert info.

 

Rey a film végén elmegy a szigetre felkeresni Luekot. Nekem a hologramos spoiler még mindig sántít, de egy a fene...lehet, hogy benne lesz a filmben. Szóval Rey elmegy a szigetre a hologram útmutatásait követve. Itt egyesek (nem itt a fórumon, hanem a TFN-en) nagyszerű feltételezést tetttek a konceptek alapján. Látjuk, hogy Rey-t pár ocsmány pofa közrefogja és fenyegetően taszigálják. Egyesek szerint amikor Rey a film végén elmegy a szigetre, Snoke a Ren lovagokat küldi utána. Ezek a gonosztevők követik Rey-t azért, hogy Lukeot végre megtalálják. Belépnek a barlangba, ahol találkoznak is a rejtélyes jedivel. (rejtélyes....ja...ha 5000 évvel a Jedi után játszódna, de 30 évvel a jedi után ez kicsit hiteltelen.) Szóval találkoznak a mitikus jedivel, aki legyőzte Vadert és most adott a lehetőség, hogy Snoke előtt bizonyítsanak. Kitör egy párbaj és Luke mindet megöli, majd tanítványául fogadja Rey-t, aki vagy a lánya, vagy nem, de erőérzékeny.

 

Az írországi forgatás helyszínén ott volt egy kaszkadőr koordinátor, bizonyos Rhye Copeman. Azt írták, hogy nem csak koordinálta a jeleneteket (Írország és Abu akármi), hanem a kamera előtt is szerepelt. Egyesekben felmerült, hogy ez az ember lesz a végső párbaj alatt Luke kaszkadőre, máskülönben minek ment volna a szigetre, de a lényeg, hogy lesz ott valami akció. Ennyi.

 

George Lucas...gyere vissza. :(

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem is hangzik olyan rosszul. Az a párbaj ütős lehetne, hogy Luke mindet megöli. De remélem jobban kiviteleznék, mint amikor Palpatine ölt meg 3 Jedi-t... :P

Ja!

Renek: -halgass öreg, a jedi rendnek vége!

Luke: -Én magam vagyok a jedi rend! -Ouaarrrghhh!

:hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előzetes alapján elég komoly anyag lesz ez a sneak peak. Talán az első ami több mindenről is fellibbenti a fátylat.

 

Csak magamban durcáskodok, nincs semmi jelentősége és tudom, senkit nem is érdekel. Jelentéktelen kis senkiházi vagyok, de ha valami nem tetszik, leírom.

Nekem is az a legsötétebb félelmem amit írtál, de én inkább a pozitív dolgokra koncentrálok. Persze ettől még tudom mennyire el lehet cseszni ezt a filmet, de ahogy jönnek az infók egyre inkább bízom benne, hogy nem fogják elrontani.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az a tippem, hogy az ep.8-9 körül kiderül, hogy az Ellenállásnak volt igaza amikor azt mondták, hogy nem kötnek békét az Első Renddel és az Új Köztársaság csúnyán megüti a bókáját. Valahogy az ep.8 kapcsán bennem az van, hogy simán lehet hogy elpusztul benne például Coruscant. És most olvasva az alábbit azt gondolom hogy ez az állomás még egy darabig meglesz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt mondtuk nem lehet csinálni a Halálcsillagnál félelmetesebb fegyvert. Hát lehetett. :D A leírás alapján nagyon izgalmas ez a csillaggyilkos dolog!

 

Nos ez egy buta elképzelés a készítők részéről. Miért pusztítsak el egy egész naprendszert, ha csak az egyik bolygóját kellene megfegyelmezni? Ez nem egy elegáns dolog, nem illik egy kifinomult gonoszhoz. A Sith-ek azért nem építettek egy ilyen ökör elgondolású fegyvert, mert nem akartak értelmetlenűl pusztítani, hanem célzottan, mások számára tanulságos módon rombolni. Hiszen ha mindent és mindenkit elpusztítok, lerombolok, akkor miken és kiken fogok uralkodni, a nagy semmin? Ha ez tényleg igaz akkor ez egy rossz pont a készítőknek a részemről. Persze értem én hogy valamit villantani kellet, harmadszor nem lehet ugyanazt eladni. És különben is ötlettelenségről vall, ezt már láttuk a Star Trek Nemzedékekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a Nemzedékekben is valami hasonló volt, bár még ennek a működését nem láttuk, azért valószínűsítem, hogy csak távoli hasonlóságról lehet szó.

 

Ott a gonosz/ nem gonosz tudós belelőtt egy rakétát a naprendszer napjába, hogy a szupernóva, vagy mi, magához vonzza azt a nexus dolgot , amiben megtalálja az ember az örök boldogságot.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos ez egy buta elképzelés a készítők részéről. Miért pusztítsak el egy egész naprendszert, ha csak az egyik bolygóját kellene megfegyelmezni? Ez nem egy elegáns dolog, nem illik egy kifinomult gonoszhoz. A Sith-ek azért nem építettek egy ilyen ökör elgondolású fegyvert, mert nem akartak értelmetlenűl pusztítani, hanem célzottan, mások számára tanulságos módon rombolni. Hiszen ha mindent és mindenkit elpusztítok, lerombolok, akkor miken és kiken fogok uralkodni, a nagy semmin?

 

Ezen gondolkodás mentén egy bolygót elpusztítani is felesleges, hisz nem minden lakója engedetlen. A galaxis elég nagy egy két rendszer minusz és a többit kenyérre lehet kenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott a gonosz/ nem gonosz tudós belelőtt egy rakétát a naprendszer napjába, hogy a szupernóva, vagy mi, magához vonzza azt a nexus dolgot , amiben megtalálja az ember az örök boldogságot.

Nem egészen. Volt egy energia hullám aminek a pályáját úgy módosította Soren, hogy egy szondát belelőtt a napba amitől az felfúvódott ezzel megváltoztatta az energianyaláb útját ami pont azon a bolygón ment át amin ő is volt. Így került bele a fickó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen gondolkodás mentén egy bolygót elpusztítani is felesleges, hisz nem minden lakója engedetlen. A galaxis elég nagy egy két rendszer minusz és a többit kenyérre lehet kenni.

 

Úgy látszik a arányosság, szükségesség, mértékletesség mint sith erények (sosem voltak azok) kivesztek. Én úgy gondolom, hogy ez nem egy még szuperebb szuperfegyver, hanem egy kezdetlegesebb mint a Halálcsillagok. Végül is ezt támasztja lá hogy nem tudtak egy teljesen önálló bolygóméretű űrálomást összehozni, hanem csak egy ilyen félig élő bolygó hibrid dolgot. És az sem túl kifinomult szerkezet, túl nagy a szórása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos ez egy buta elképzelés a készítők részéről. Miért pusztítsak el egy egész naprendszert, ha csak az egyik bolygóját kellene megfegyelmezni? Ez nem egy elegáns dolog, nem illik egy kifinomult gonoszhoz. A Sith-ek azért nem építettek egy ilyen ökör elgondolású fegyvert, mert nem akartak értelmetlenűl pusztítani, hanem célzottan, mások számára tanulságos módon rombolni. Hiszen ha mindent és mindenkit elpusztítok, lerombolok, akkor miken és kiken fogok uralkodni, a nagy semmin? Ha ez tényleg igaz akkor ez egy rossz pont a készítőknek a részemről. Persze értem én hogy valamit villantani kellet, harmadszor nem lehet ugyanazt eladni. És különben is ötlettelenségről vall, ezt már láttuk a Star Trek Nemzedékekben.

Pffff... A Halálcsillag mint elegáns, okos fegyver? :pfff: Bocs, de ritka ökör elképzeléssel bírt az a fegyver. Mindkét Halálcsillagnak pontosan az volt az értelme, hogy értelmetlen pusztításra terveztettek. Ep4, ott ki is mondják: "a félelem fog rendet tartani a Birodalomban. A félelem ETTŐL a harcállomástól." Tarkint maga mondta. A Halálcsillagok egy célból épültek: terrorizálni akarták a Galaxist. Mert az a bolygó, amit felrobbantanak, nem fegyelmezve lesz. Légy erős, az egy valami lesz: elpusztított bolygó. Kozmikus kavicsfelhő. Se több, se kevesebb. És egy ilyen tömegpusztító fegyver nem taktikai csapásmérő eszköz. Ahogy az atombomba sem az. A taktikához nem kell tömegpusztító eszköz. Se városok, se bolygók, se naprendszerek elpusztítására képes. Elég egy kés, egy puska, legfeljebb egy rajnyi bombázó. Ami ezen túlmutat, az az eszetlen, a rettegést erősítő pusztítás eszköze, és a Sith-ek ezzel éltek.

A Star Trek: Generationsban k*rvára nem láttuk ezt. Nézd meg újra a filmet, ha nem hiszed. Köze nem volt ehhez. Ott egy függőségtől szenvedő figura robbantott fel egy napot azért, hogy visszajusson egy téri-idő paradoxonokkal teli nexusba. Nem voltak gonosz célja, szimplán őrült volt. Viszont nap felrobbantást már millió és egy sci-fiben láttunk, Stargate, Andromeda, Farscape, Star Trek stb. Megjegyzem, egy bolygó felrobbantása sem volt valami hűde eredeti ötlet az ep4-ben, szóval ne kezdjük már el fújni az "ep7 nem eredeti ötletekkel dolgozik" slágert.

Amúgy nem akarok panaszkodni, de logikailag annak a rendszernek is gatter, amiben felrobbantanak egyetlen bolygót, hiszen a gravitációs tényezők erőteljesen megváltoznak, a törmelék szétszóródásáról nem is beszélve (nem mellesleg ezért baromság, hogy a Halálcsillag megkerüli, nem szétlövi a Yavint, hiszen, ha lőne, a Yavin magával rántaná a Yavin IV-et is). Erre viszont valóban van példa a Star Trek: Wrath of Khanban, amiben a Seti Alfa VI felrobbanása után a Seti Alfa V lakhatatlanná vált, mivel a másik bolygó pusztulásával a pályája drasztikusan megváltozott. Szóval a között, hogy felrobbantunk egy bolygót, és a természet kifilézi a naprendszer maradékát, vagy az egész naprendszert felrobbantjuk, nincs érdembeli különbség.

Az meg már csak egy logikus továbbgondolás, hogy valószínűleg a Halálcsillagok is lazán el tudtak volna pusztítani egy naprendszert, ha a bolygó helyett a csillagba lőnek bele. Annyi energia, ami egy bolygót kipukkaszt, mint valami lufit, egy csillagot is lazán destabilizál. Csak nyilván ezzel nem játszottak, mert a Halálcsillagok nem voltak valami fürgék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik a arányosság, szükségesség, mértékletesség mint sith erények (sosem voltak azok) kivesztek. Én úgy gondolom, hogy ez nem egy még szuperebb szuperfegyver, hanem egy kezdetlegesebb mint a Halálcsillagok. Végül is ezt támasztja lá hogy nem tudtak egy teljesen önálló bolygóméretű űrálomást összehozni, hanem csak egy ilyen félig élő bolygó hibrid dolgot. És az sem túl kifinomult szerkezet, túl nagy a szórása.

 

Biztos kisebbek a forrásaik, mint a Birodalomnak. Egy fegyvernek nem kell kifinomultnak lennie, ha eleve nem is annak tervezték, pláne ha nem is ilyenre van szükség. Japánra is inkább ledobták az atomot, minthogy egyesével szedegessenek le mindenkit, pedig az precízebb lett volna csak kevésbé célravezető..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a teljes DisneyXD -s videó.

 

A videó szerint tehát a "We are home" jelenetből más került be az első trailerbe és más kerül majd be valószínűleg a filmbe - legalábbis ebben a DisneyXD videóban sokkal lazábban mondja Han a szöveget, sokkal lazább félmosollyal, ami passzolna Zééé korábbi fejtegetésével hogy a film elején még az övék a MF és a közepén már ismét az övék (mint mikor fater hazajön a boltból :lol: ), úgyhogy Zééé, szerintem ezúton fejethajtok! :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kicsit lassítani kellene. A 3 nagy légi csatából már így is túl sokat mutattak.

 

Egyet értek, napi szinten új spotok/trailerek szinte mindig egy-egy új jelenettel a fennmaradó 33 napban sok mindent elárulhat, persze, nem kötelező megnézni, de én ugyan ki nem bírom :D.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.