Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hmm, az ősi félelem... Itt az esély egy nagy fejes visszahozására és kanonizálására a Sith birodalmak idejéből. :D

 

Vagy közvetlenül a TPM-t megelőző időkből. Hm, a végén kiderül, hogy Darth Plagueis mégis bölcsebb volt, mint Sidious hitte. Általában kiver a víz a gondolattól, hogy visszahozzák a sith-eket, de ez esküszöm bejönne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már folytatják az egészet, építhetnének korábban elhangzott dolgokra, s mivel tudjuk, hogy egy karakter volt, akinek sikerült legyőznie a halált, honnan tudjuk, hogy nem volt elég bölcs ahhoz, hogy bevédje magát, mint Voldemort. :D Sztem nem lenne akkora f*szság, mint pl. Maul feltámasztása a TCW-ban. Azt is mindenki bekajálta, és ez még tized annyira se lenne olyan erőltetett hülyeség.Mert hogy a Sith-ek fel fognak bukkanni ilyen-olyan formában, az sztem 100%.

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A CNN elment az Abu Dhabi -i forgatási helyszínre, de sajnos nem sok mindent talált:

 

Abu Dhabi

Ez a kis videó egy nagy átverés. Nem mutat semmit, csak a sátrakat meg pár ágáló arab munkás.

 

Egyébként a filmre az AVCO rövidítéssel hivatkoznak, ami a munkacím mozaikszava lehet.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért jó lenne, ha már egyszer szabad kezük van, akkor új dologokat hoznának be, új ellenségek, új karakterek, új elemek. Nem kell erőétetetten belenyomni a régieket.

Ebben pedig szerintem pont az lenne a jó, hogy nem egy "kalapból előhúzott nyúl" érzése lenne, hanem tényleg kapnánk egy olyan antagonistát, akit már az előzménytrilógiában elkezdtek bevezetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már folytatják az egészet, építhetnének korábban elhangzott dolgokra, s mivel tudjuk, hogy egy karakter volt, akinek sikerült legyőznie a halált, honnan tudjuk, hogy nem volt elég bölcs ahhoz, hogy bevédje magát, mint Voldemort. :D

Ez egyrészt Sidious-t valamelyest komolytalanná tenné. Elvégre azt mondta az öreg, hogy kinyírta álmában. Ha ez igaz, akkor elég hülyén venné ki magát, hogy túlélte. Ha nem élte túl, de feltámadt, akkor az az összes Erőérzékeny halálesete kérdőjeleződne meg. Az lehet még esetleg, hogy Sidious hazudott Anakin-nak, de akkor nagyon nyomós ok kéne erre, ami egyelőre nincs igazán.

A másik gond, hogy mi a bánatot csinált Plagueis évtizedeken át? Várta nyugodtan a háttérben, hogy a tanítványa learassa a babérokat, aztán uralkodjon, majd amikor "kihalt" a Sith Rend, akkor előbújt?

 

Sztem nem lenne akkora f*szság, mint pl. Maul feltámasztása a TCW-ban. Azt is mindenki bekajálta, és ez még tized annyira se lenne olyan erőltetett hülyeség.

Ez lehet, de azért az egy animációs sorozat volt, ez meg egy film. Tudom, hogy elvileg már nincs kánonrendszer és ezek mind-mind egyenrangúak, de azért ez nem ilyen egyszerű. Arról nem is beszélve, hogy nem kéne feszíteni a húrt és egyre több ilyen erőltetett dolgot behozni.

Egyébként maga Maul is visszatérhetne ennyi erővel, mint főgonosz. Igazán remek lenne. :P

 

Mert hogy a Sith-ek fel fognak bukkanni ilyen-olyan formában, az sztem 100%.

Elég szomorú lenne ez, de én is tartok tőle.

 

Ebben pedig szerintem pont az lenne a jó, hogy nem egy "kalapból előhúzott nyúl" érzése lenne, hanem tényleg kapnánk egy olyan antagonistát, akit már az előzménytrilógiában elkezdtek bevezetni.

Ellenben sablonos "lerágott csont" érzése már lenne. Az a helyzet, hogy én valami kreatívabbat várnék annál, mintsem hogy valami ismert karakter feltámad, túlélte a végsőnek tűnő csapást, klónozzák, volt egy gonosz ikertestvére stb.. Amúgy Vader nem egy "kalapból előhúzott nyúl" volt az Ep.4 idején (amikor még nem volt prequel)? Vagy Sidious, Dooku, Grievous, Tarkin?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy Vader nem egy "kalapból előhúzott nyúl" volt az Ep.4 idején (amikor még nem volt prequel)? Vagy Sidious, Dooku, Grievous, Tarkin?

Tarkint és Vadert nem igazán értem hogy lehetnének "kalapból előhúzott nyulak", mert ennyi erővel minden új-franchise szereplőre rá lehetne húzni ezt a jelzőt.

Az Uralkodő már epIV idején fel volt vezetve. Dookura (vagyis inkább egy újabb sith tanítványra) számíthattunk Yoda epI-es szavai után.

Egyedül Grievous volt az, aki a semmiből jött, de szerintem ez nem túl vészes, mert nem egy titkos tanítványról beszélünk, hanem egy tábornokról, aki kiborg és mellesleg ért egy keveset a fénykardforgatáshoz. Ő nem az a tipikus "game changer", csak van, de sok vizet nem zavar.

Ellenben ha most megjelenne valami új fénykardforgató-erőhasználó frakció a semmiből, ami ráadásul a Galaxis uralmára tör, egy kicsit (akarom mondani nagyon) furcsa lenne. Ezzel nem azt mondom, hogy ebből csak rossz sülhet ki, de csak akkor csinálják, ha van rá megfelelő magyarázatuk (kmh... Maul...)

És hogy honnan veszem, hogy lesznek "fénykardforgató-erőhasználók": azért mert ez STAR WARS, és bizonyos elvárásoknak meg kell felelni. Ilyen elvárás az űrcsata, az elején beúszó szöveg, a fénykardpárbaj stb.

És ha már elkerülhetetlenen egy ilyen behozatala, miért ne lehetne egy olyan embert/Muunt behozni, akinek legalább már van felvezetése.

 

Azt is el tudom képzelni, hogy Sidious nem ölte meg, és a "Bölcs" mester végig a háttérből irányította a szálakat, hisz a legveszélyesebb gonosz az, akiről senki nem is tud. És hogy miért most tér vissza? Gondolom az endori vereség őt is megviselte - mármint nem fizikailag őt, hanem a "bábjai madzagjait"-, és 30 év kellett neki, hogy újra hasonló pozícióba kerüljön.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt ugye senki nem gondolja komolyan hogy Sidious igazat mondott Anakinnak az Operában? A pont és a kötőszavak kivételével mind ordas hazugség volt. Magában az EP3-ban már ott a bizonyíték. Mikor Palpatine kivágja Windut az ablakon a következőt mondja: Együtt megtaláljuk a halál legyőzésének titkát. Anno nagyon sokatt vitáztunk azon hogy ekkor Anakin miért nem jött rá hogy nagyon átverték. Persze ebből a mondatból az is következik hogy Sidious bevallotta hogy Plagueis nem ismerte a halál legyőzésének titkát(Hisz akkor miért kéne együtt rájönniük).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Sidious azt is mondta itt, hogy a halál legyőzését eddig csak egy valakinek sikerült megfejtenie. Itt szerintem egyértelműen Plagueis-re utal. De valóban, ez már alaposan ki lett tárgyalva a megfelelő topikban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy Vader nem egy "kalapból előhúzott nyúl" volt az Ep.4 idején (amikor még nem volt prequel)? Vagy Sidious, Dooku, Grievous, Tarkin?

Van különbség - nem is kicsi - egy Saga első és hetedik epizódja között. ;) Különben sem volt egyik sem kalapból előhúzott nyúl, mert már az ep4-ben számos utalás történt arról, hogy volt életük az ep4 előtt. És mit ad isten, ott vannak az ep1-2-3-ban és a TCW-ben. Egy ep7-ben megjelenő Sidious szintű karakter már zaccosabb, mert ha csak nem ifjú, fel lehet tenni a kérdést: mit csinált ez az előző hat filmben? Ez olyan, mint Thrawn: a legleglegzseniálisabb hadúr a Birodalomban, de nyoma sincs az ep4-5-6-ban. Eleve kizárt, hogy Palpatine hosszú ideig életben hagyna egy ilyen veszélyforrást, de ha mégis, hát használná a legközvetlenebb fenyegetéssel szemben: a Lázadók ellen. Tehát Thrawn ezért kalapból előhúzott ellenség (tudom, hogy az EU-ban meg van magyarázva távolléte, de ez nagyjából olyan, mintha a Halálcsillagot az elkészülte után elküldték volna egy kolonistákat fuvarozására).

Amúgy Grievous, ő kalapból előhúzott.

 

Azt is el tudom képzelni, hogy Sidious nem ölte meg, és a "Bölcs" mester végig a háttérből irányította a szálakat, hisz a legveszélyesebb gonosz az, akiről senki nem is tud. És hogy miért most tér vissza? Gondolom az endori vereség őt is megviselte - mármint nem fizikailag őt, hanem a "bábjai madzagjait"-, és 30 év kellett neki, hogy újra hasonló pozícióba kerüljön.

Ez ritka nagy melléfogás lenne, mert csak az előző hat rész főgonoszát degradálnák le egyszerű fogdmegre (Vadert, Tyranust és Mault meg a fogdmeg fogmegévé), ráadásul szembeköpnék a két Sith szabályt Nagyjából egyenlő lenne az előző hat rész WC-n történő lehúzásával. Ha Plageuis vissza is térne (szerintem kizárt), akkor annak mindenképpen Sidious után és annak tudtán kívül kell megtörténnie. De szerintem Lucasnak esze ágában sem volt ilyen irányba elvinni a sztorit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez ritka nagy melléfogás lenne, mert csak az előző hat rész főgonoszát degradálnák le egyszerű fogdmegre (Vadert, Tyranust és Mault meg a fogdmeg fogmegévé), ráadásul szembeköpnék a két Sith szabályt Nagyjából egyenlő lenne az előző hat rész WC-n történő lehúzásával. Ha Plageuis vissza is térne (szerintem kizárt), akkor annak mindenképpen Sidious után és annak tudtán kívül kell megtörténnie. De szerintem Lucasnak esze ágában sem volt ilyen irányba elvinni a sztorit.

Nagyon remélem, hogy ezúttal is igazad lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyedül valóban annyiból lenne nyerő Plagueis, mint az új trilógia antagonistája, hogy nem a "semmiből" bukkan fel - miután az Ep3-ban némileg megalapozták őt Palpatine meséjével (abba most ne menjünk bele, hogy ebből a meséből mi igaz, és mi csupán a manipuláció része). Ellenben jóval több érv szól ellene, de nem ismételném az alattam szólókat. :) Afelől nekem is kevés kétségem van, hogy a Sith-ek valami módon átszövik az majd új filmek cselekményét is... viszont ez abból a szempontból veszélyes talaj, hogy Anakin Kiválasztottságát degradálja egy olyan karakter feltűnése, aki élő bizonyítéka annak, hogy mégse került egyensúlyba az Erő (ilyen lenne Plagueis is). Bár a Motris-trilógia és a TCW zárószála után nem esik nehezemre elképzelni, hogy új értelmezést kap majd az Egyensúly és a Kiválasztott fogalma, valamint átértékelődik az egész eddigi Saga.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt is el tudom képzelni, hogy Sidious nem ölte meg, és a "Bölcs" mester végig a háttérből irányította a szálakat, hisz a legveszélyesebb gonosz az, akiről senki nem is tud. És hogy miért most tér vissza? Gondolom az endori vereség őt is megviselte - mármint nem fizikailag őt, hanem a "bábjai madzagjait"-, és 30 év kellett neki, hogy újra hasonló pozícióba kerüljön.

 

Ha kiderülne, hogy végig életben volt, az ritka gáz lenne szerintem, kb. zárójelbe tenné az egész eddigi sztorit. Inkább úgy tudnám elképzelni, hogy fizikailag meghalt, de a halál kicselezésének tudásával valahogy (mint pl. Voldemort a HP-ban, persze koppintásnak nem örülne senki) meg tudta őrizni a tudatának egy részét, esetleg többet, amivel a megfelelő segítséggel (pl. valaki erre rájön, rátalál, akármi) sikerül neki újra testet öltenie. Ezt így el tudnám fogadni, sokkal jobban mint egy új, kalapból előhúzott főgonoszt.

 

 

Bár a Motris-trilógia és a TCW zárószála után nem esik nehezemre elképzelni, hogy új értelmezést kap majd az Egyensúly és a Kiválasztott fogalma, valamint átértékelődik az egész eddigi Saga.

 

Az egyensúly és a kiválasztott fogalma sztem soha nem volt teljesen tisztázott, ha jól rémlik a TCW végén Luke-ot emlegetik, mint aki majd egyensúlyt hoz az erőbe (sorry, ha nem így van, a tudásom elég felületes a TCW sorozatról). Ha kiderül, hogy Luke a kiválasztott, akkor az Erőbe egyensúlyt hozhat 60 évesen is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarkint és Vadert nem igazán értem hogy lehetnének "kalapból előhúzott nyulak", mert ennyi erővel minden új-franchise szereplőre rá lehetne húzni ezt a jelzőt.

Az Uralkodő már epIV idején fel volt vezetve. Dookura (vagyis inkább egy újabb sith tanítványra) számíthattunk Yoda epI-es szavai után.

Azért nagy megalapozás nem volt Sidious esetében. Szerintem az emberek 90%-a simán Vader-t vette főgonosznak és a legnagyobb ellenségnek az Ep.4 után. Tarkin meg bevillant az Ep.3 végén és ennyi. A TCW-t tegyük félre, mert a prequel után készült. Magyarul simán lement úgy az Ep.4, hogy Sidious-ra csak utaltak párszor, illetve a prequel úgy, hogy Tarkin-t egyszer megmutatták profilból. Nyilván számíthattunk másik sith növendékre is, de nem épp egy "öregemberre", aki korábban jedi volt, Qui-Gon egykori mestere és a szeparatisták vezetője, akit igazából mindenki régről ismert, csak a nézők nem.

Nem azt mondom, hogy az abszolút semmiből kerültek elő, de korántsem voltak annyira masszívan felvezetve, hogy aggódnunk kelljen azon, hogy adott esetben az Ep.7-ben új ellenségek és főgonoszak lesznek, nem pedig feltámasztanak egy Vader-t vagy előszednek egy Ventress-t.

 

Ellenben ha most megjelenne valami új fénykardforgató-erőhasználó frakció a semmiből, ami ráadásul a Galaxis uralmára tör, egy kicsit (akarom mondani nagyon) furcsa lenne. Ezzel nem azt mondom, hogy ebből csak rossz sülhet ki, de csak akkor csinálják, ha van rá megfelelő magyarázatuk (kmh... Maul...)

És hogy honnan veszem, hogy lesznek "fénykardforgató-erőhasználók": azért mert ez STAR WARS, és bizonyos elvárásoknak meg kell felelni. Ilyen elvárás az űrcsata, az elején beúszó szöveg, a fénykardpárbaj stb.

Ebben egyetértünk. ;)

 

Azt is el tudom képzelni, hogy Sidious nem ölte meg, és a "Bölcs" mester végig a háttérből irányította a szálakat, hisz a legveszélyesebb gonosz az, akiről senki nem is tud. És hogy miért most tér vissza? Gondolom az endori vereség őt is megviselte - mármint nem fizikailag őt, hanem a "bábjai madzagjait"-, és 30 év kellett neki, hogy újra hasonló pozícióba kerüljön.

Dzséjt kifejtette ezzel kapcsolatban, amit én is pedzettem korábban. Többet ahhoz nem is igazán tennék hozzá.

 

Azt ugye senki nem gondolja komolyan hogy Sidious igazat mondott Anakinnak az Operában? A pont és a kötőszavak kivételével mind ordas hazugség volt. Magában az EP3-ban már ott a bizonyíték. Mikor Palpatine kivágja Windut az ablakon a következőt mondja: Együtt megtaláljuk a halál legyőzésének titkát. Anno nagyon sokatt vitáztunk azon hogy ekkor Anakin miért nem jött rá hogy nagyon átverték. Persze ebből a mondatból az is következik hogy Sidious bevallotta hogy Plagueis nem ismerte a halál legyőzésének titkát(Hisz akkor miért kéne együtt rájönniük).

Miért lenne minden hazugság? Szerintem többségében igazat mondott, maximum érdekes nézőpontból. :)

Sidious azt mondta, hogy Plagueis kijátszotta a halált, sikerült megmentenie élőlényeket a haláltól. Na most ez nagyon nem az, ahogyan ezt Anakin elképzelte. Nagyon is tudatosan mondta ilyen félreérthetően az öreg. Anakin volt a naiv, hogy ezt valahogy úgy képzelte el, hogy csak úgy gondol egyet és Padmé nem hal meg.

Másrészt pedig Plagueis rájöhetett dolgokra, ettől még nem biztos, hogy Sidious is tudja ezeket, a minden tudás átadása lehetett hazugság vagy az öreg nem is tudott mindenről. De ami fontosabb, hogy nem tudjuk hogyan trükközött Plagueis a halállal és nagyon valószínű, hogy Sidious többet akart annál. A leghatalmasabb akart lenni, nem pedig "csak" felérni a mesteréhez. Ha tudott is mindent egykori mesterétől, nem elégedett meg annyival és ezért akart Vader-rel még felfedezni dolgokat.

 

Van különbség - nem is kicsi - egy Saga első és hetedik epizódja között. ;) Különben sem volt egyik sem kalapból előhúzott nyúl, mert már az ep4-ben számos utalás történt arról, hogy volt életük az ep4 előtt. És mit ad isten, ott vannak az ep1-2-3-ban és a TCW-ben.

Persze, hogy más, de az OT-ban is szépen működtek a dolgok. Senki nem akadt fenn azon, hogy egyszer csak egy Vader letérdelt valaki elé, aki nála is hatalmasabb. Az egyik legnagyobb jedi-ről is csak úgy kiderült, hogy ott éldegél vmi elhagyatott bolygón. A prequel-ben is csak úgy előkerült egy Dooku vagy Grievous, a TCW-ben pedig mondjuk Ventress.

Arra nyilván volt utalás, hogy léteztek az OT előtt is. :) De miért ne tűnhetne fel olyan új karakter az Ep.7-ben, akiről szintén lenne utalás, hogy régóta él, de nem lett volna benne az eddigi trilógiákban? Nem 1-2 év telik el az OT után. Ráadásul a TCW-s főszereplőket is simán beszúrták az Ep.2 és 3 közé, noha se előtte, se utána nem esett szó róluk.

 

Egy ep7-ben megjelenő Sidious szintű karakter már zaccosabb, mert ha csak nem ifjú, fel lehet tenni a kérdést: mit csinált ez az előző hat filmben? Ez olyan, mint Thrawn: a legleglegzseniálisabb hadúr a Birodalomban, de nyoma sincs az ep4-5-6-ban. Eleve kizárt, hogy Palpatine hosszú ideig életben hagyna egy ilyen veszélyforrást, de ha mégis, hát használná a legközvetlenebb fenyegetéssel szemben: a Lázadók ellen. Tehát Thrawn ezért kalapból előhúzott ellenség (tudom, hogy az EU-ban meg van magyarázva távolléte, de ez nagyjából olyan, mintha a Halálcsillagot az elkészülte után elküldték volna egy kolonistákat fuvarozására).

Ezzel egyetértek. ;)

 

Ez ritka nagy melléfogás lenne, mert csak az előző hat rész főgonoszát degradálnák le egyszerű fogdmegre (Vadert, Tyranust és Mault meg a fogdmeg fogmegévé), ráadásul szembeköpnék a két Sith szabályt Nagyjából egyenlő lenne az előző hat rész WC-n történő lehúzásával. Ha Plageuis vissza is térne (szerintem kizárt), akkor annak mindenképpen Sidious után és annak tudtán kívül kell megtörténnie. De szerintem Lucasnak esze ágában sem volt ilyen irányba elvinni a sztorit.

Ezzel is egyetértek. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy más, de az OT-ban is szépen működtek a dolgok. Senki nem akadt fenn azon, hogy egyszer csak egy Vader letérdelt valaki elé, aki nála is hatalmasabb. Az egyik legnagyobb jedi-ről is csak úgy kiderült, hogy ott éldegél vmi elhagyatott bolygón. A prequel-ben is csak úgy előkerült egy Dooku vagy Grievous, a TCW-ben pedig mondjuk Ventress.

Arra nyilván volt utalás, hogy léteztek az OT előtt is. :) De miért ne tűnhetne fel olyan új karakter az Ep.7-ben, akiről szintén lenne utalás, hogy régóta él, de nem lett volna benne az eddigi trilógiákban? Nem 1-2 év telik el az OT után. Ráadásul a TCW-s főszereplőket is simán beszúrták az Ep.2 és 3 közé, noha se előtte, se utána nem esett szó róluk.

Persze, hogy az ep5-ben senki sem csodálkozott Vader térdre borulásán, amikor az ep4-ben már emlegetik az Uralkodót. Yodán sem volt mit csodálkozni az ep5-ben, hiszen az ep4-ből már kiderült, hogy a Jedik elrejtőzve élnek, és az is kiderült már, hogy általában egy mester tanítja a tanítványt. Ventressen sem csodálkozott senki, hiszen már egy tonnányi anyag volt róla előtte, Dooku sem volt furcsa, hiszen az ep1 nyilvánvalóvá tette: nem két Jedi él a Galaxisban. Grievous, az igen, az kalapból nyuszi, de ezt írtam is. Nem érted azt, hogy mi a megalapozott karakter, és mi az, amikor valakit csak úgy előrántunk. A TCW főszereplői meg Anakin Skywalker és Obi-Wan Kenobi, tudtommal ők jelen vannak az ep4-től az ep6-ig végig, így nem nehéz őket bárhová beilleszteni. ;)

Azt meg írtam, hogy ha az ep6 után születne egy olyan karakter, aki Sidiousi nagyságokra tör, azzal rendben van. A lényeg, hogy ilyen kaliberű karakter ne úgy másszon elő, hogy valójában már jelen volt az ep1-6-ban is, csak nem láttuk, mert éppen mindig a másik folyosón tartózkodott. Jó példa az említett Grievous, a Szeparatista mozgalom második embere, de sehol sincs az ep2-ben. És az ep3-ban utalás sincs arra, hogy őt csak a két epizód között nevezték ki a Konföderációs hadsereg élére. Egyszerűen ott terem a semmiből, nincs előzménye, előhúzta Lucas az ingujjából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ventressen sem csodálkozott senki, hiszen már egy tonnányi anyag volt róla előtte, Dooku sem volt furcsa, hiszen az ep1 nyilvánvalóvá tette: nem két Jedi él a Galaxisban.

Milyen hivatalos anyag volt Ventress-ről? Most az egy dolog, hogy az EU-ban mi volt, de az a filmek tekintetében irreleváns. A TCW-ből tudjuk, hogy jedi volt, majd sötét jedi (vagy vmi hasonló) lett, aztán pedig Dooku tanítványa. Tehát létezett előtte is és nem is volt elhanyagolható karakter, mégse volt rá semmi utalás. A TCW-ben egyszer csak megjelent, mint az egyik legfontosabb karakter. A hivatalos Saga (tehát nem EU) tekintetében nem látom a különbséget közte és Grievous közt.

Dooku-nál meg egy dolog, hogy számít az ember egy sith növendék felbukkanására, de messze nem ilyenre. Megint csak az a helyzet, hogy egy olyan figura, akinek rengeteg korábbi dologban volt nem kis szerepe, mégis csak az Ep.2-ben kerül be a képbe, akkor már viszont az összes szereplő régi ismerősként kezeli.

Vader-nél és Yoda-nál sok igazság van abban, amit mondasz. Mondjuk nekem nem egy olyan ismerősöm van, aki anno hüledezett azon, hogy egy Darth Vader-nek is le kell borulnia más előtt, ahogy azon is, hogy mit keres egy Yoda mindentől távol a semmittevés mezején. Nyilván ők nem rajongók, akik mélyen a dolgok mögé néztek és fejből fújják a történéseket, így meglepődtek ezeken. :)

 

Nem érted azt, hogy mi a megalapozott karakter, és mi az, amikor valakit csak úgy előrántunk. A TCW főszereplői meg Anakin Skywalker és Obi-Wan Kenobi, tudtommal ők jelen vannak az ep4-től az ep6-ig végig, így nem nehéz őket bárhová beilleszteni. ;)

A TCW főszereplői közé egy Ventress vagy Ahsoka simán befér és sehol nem voltak előtte vagy utána. Miért lettek volna megalapozottak (a filmek alapján)? Égető szükség volt rájuk, érződött bármiféle hiány nélkülük? Aki nem ismeri a TCW-t, egyáltalán nem érzi így.

 

Amúgy pontosan az a lényeg, hogy nem kell itt mindennek megágyazni és megalapozni. A SW attól is volt SW, hogy kultikus karakterek csak úgy előkerültek és beszálltak a főszálba. Nem mindenki volt ilyen, de sokan igen. Egyszerűen a Saga-nak van egyetlen domináns vonulata és a sztori mindig e köré épül. Ha egy-egy helyszín/karakter/stb. eltávolodik ettől a főszáltól, akkor legyen is bármennyire jelentős amúgy, nem fog szerepet kapni. Ez sok homályos foltot és megválaszolatlan kérdést eredményez, de ez van. :)

Már az Ep.3-ban se nagyon tetszett Chewie beerőltetése, szükségtelennek éreztem. Maul feltámasztását szintén. Tök jó, hogy egy Han vagy Ventress úgy kerül elő az OT-ban vagy a TCW-ben, hogy gyerekkorukban nem futott össze velük spontán Obi-Wan és Anakin a krimóban. :)

Úgy érzem, hogy az Ep.7-be se kéne minden fontosabb szerepbe egy korábban már szóba hozott figura ahhoz, hogy remekül működjenek a dolgok.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez ritka nagy melléfogás lenne, mert csak az előző hat rész főgonoszát degradálnák le egyszerű fogdmegre (Vadert, Tyranust és Mault meg a fogdmeg fogmegévé), ráadásul szembeköpnék a két Sith szabályt Nagyjából egyenlő lenne az előző hat rész WC-n történő lehúzásával. Ha Plageuis vissza is térne (szerintem kizárt), akkor annak mindenképpen Sidious után és annak tudtán kívül kell megtörténnie. De szerintem Lucasnak esze ágában sem volt ilyen irányba elvinni a sztorit.

 

 

Egyedül valóban annyiból lenne nyerő Plagueis, mint az új trilógia antagonistája, hogy nem a "semmiből" bukkan fel - miután az Ep3-ban némileg megalapozták őt Palpatine meséjével (abba most ne menjünk bele, hogy ebből a meséből mi igaz, és mi csupán a manipuláció része). Ellenben jóval több érv szól ellene, de nem ismételném az alattam szólókat. :) Afelől nekem is kevés kétségem van, hogy a Sith-ek valami módon átszövik az majd új filmek cselekményét is... viszont ez abból a szempontból veszélyes talaj, hogy Anakin Kiválasztottságát degradálja egy olyan karakter feltűnése, aki élő bizonyítéka annak, hogy mégse került egyensúlyba az Erő (ilyen lenne Plagueis is). Bár a Motris-trilógia és a TCW zárószála után nem esik nehezemre elképzelni, hogy új értelmezést kap majd az Egyensúly és a Kiválasztott fogalma, valamint átértékelődik az egész eddigi Saga.

 

 

Ha kiderülne, hogy végig életben volt, az ritka gáz lenne szerintem, kb. zárójelbe tenné az egész eddigi sztorit. Inkább úgy tudnám elképzelni, hogy fizikailag meghalt, de a halál kicselezésének tudásával valahogy (mint pl. Voldemort a HP-ban, persze koppintásnak nem örülne senki) meg tudta őrizni a tudatának egy részét, esetleg többet, amivel a megfelelő segítséggel (pl. valaki erre rájön, rátalál, akármi) sikerül neki újra testet öltenie. Ezt így el tudnám fogadni, sokkal jobban mint egy új, kalapból előhúzott főgonoszt.

 

Ha csak nem Plagueis az Erőt is kicselezte. Ugye Palpatine beszél arról, hogy "The Dark side of the Force is a path way to many abilities some consider to be unnatural." Ez akár azt is jelentheti, hogy a midi-chloriánok ilyetén befolyásolásával Plagueis kvázi átverte az Erőt és annak próféciáját, és a tudatát mondjuk egy holocronba megőrizve túl tudta élni Palpatine-t. Valakinek meg kell találnia a holocront és... innentől Tom Denem naplója 2. :) Viccet félretéve, én el tudnék képzelni egy ilyen fordulatot, ha jól megalapozzák, működhetne.

 

. Jó példa az említett Grievous, a Szeparatista mozgalom második embere, de sehol sincs az ep2-ben. És az ep3-ban utalás sincs arra, hogy őt csak a két epizód között nevezték ki a Konföderációs hadsereg élére. Egyszerűen ott terem a semmiből, nincs előzménye, előhúzta Lucas az ingujjából.

De a háború nevel ki tehetségeket, úgyhogy ez jól van így szerintem. Amúgy az új gonosz amúgy - Star Trek dimenzió analógiára - érkezhetne másik galaxisból is és akkor mindegy, mennyi idős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a háború nevel ki tehetségeket, úgyhogy ez jól van így szerintem. Amúgy az új gonosz amúgy - Star Trek dimenzió analógiára - érkezhetne másik galaxisból is és akkor mindegy, mennyi idős.

Igen, de Grievous eredetét nem ártott volna a moziban megemlíteni ahhoz, hogy ezt mi, nézők is tudjuk. A TCW-ből meg ugye tudjuk, hogy Grievous már a háború elején ott volt, mint főparancsnok. Nem a háború nevelte ki.

A Star Trekben semmiféle ellenfél nem jött más galaxisból, legfeljebb a Tejút egy másik kvadránsából. De az abban a történetben reális, hiszen még az elsődleges univerzum háromszáz évében is csak az Alfa és Béta kvadráns volt nagyjából ismert, a Delta és Gamma kvadránst az utolsó 10-20 évben kezdték felfedezni. Az Abramsverse idején meg az Alfa és Béta kvadráns töredéke ismert (a Föderáció alig 80 bolygóból áll a First Contact idején). A Star Warsban erre esetleg az ismeretlen régiók jöhetnek szóba, ami nem lenne rossz ötlet. Más galaxisból eddig nagyobb sci-fi sorozatok közül csak a Stargate-franchise-ban jöttek ellenfelek, de ha a Star Warsba ezt be merik mesélni (Yuuzhan Vongok után szabadon - hogy ezt a fost kitörölték a kánonból, annak NAGYON-NAGYON ÖRÜLÖK!!!!!), én az első hivatalos hír hallatán leírom az ep7-et. Baromira amatőr húzás, pláne egy olyan sorozatnál, ahol alapból egy egész áll az alkotók rendelkezésére, és az baromi nagy játszótér. Ha valakinek ez nem elég, azon egy második sem fog segíteni, ugyanolyan fantáziátlan lesz (jó példa az említett SG, ahol van vagy hat galaxis, semmiben sem tér el a Tejúttol, mindenhol Föld típusú bolygók, 90%-ban emberek).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért lenne minden hazugság? Szerintem többségében igazat mondott, maximum érdekes nézőpontból. :)

Sidious azt mondta, hogy Plagueis kijátszotta a halált, sikerült megmentenie élőlényeket a haláltól. Na most ez nagyon nem az, ahogyan ezt Anakin elképzelte. Nagyon is tudatosan mondta ilyen félreérthetően az öreg. Anakin volt a naiv, hogy ezt valahogy úgy képzelte el, hogy csak úgy gondol egyet és Padmé nem hal meg.

Másrészt pedig Plagueis rájöhetett dolgokra, ettől még nem biztos, hogy Sidious is tudja ezeket, a minden tudás átadása lehetett hazugság vagy az öreg nem is tudott mindenről. De ami fontosabb, hogy nem tudjuk hogyan trükközött Plagueis a halállal és nagyon valószínű, hogy Sidious többet akart annál. A leghatalmasabb akart lenni, nem pedig "csak" felérni a mesteréhez. Ha tudott is mindent egykori mesterétől, nem elégedett meg annyival és ezért akart Vader-rel még felfedezni dolgokat.

 

Tulajdonképpen Sidious tényleg nem mondta Anakinnak hogy ismeri a titkot csak azt hogy Plaqueis.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW utolsó részében felvezették, miként láthatjuk a Sith szellemeket, innentől ez eldöntött kérdés. A TCW Yodás részei 5 dolgot megválaszoltak, 50 új ajtót pedig kinyitottak. Láttuk Darth Bane-t megjelenni a saját sírja fölött, mégha az már nem is Bane volt. A sötét oldal valahogy képes megőrizni ezeket az ősi gonoszokat, vagy azok képesek szellemüket lemásolni és a sötét oldalon elraktározni. Ez nem ugyan az, mint amire QuiGon, Yoda, Ben, Anakin és előttük még páran képesek voltak. A sithek esetében tehát nem az eredeti személy marad meg, de mégis egy másolat, egy lenyomat képződik, ami nem egyenlő a jediszellemek manifesztumával. Amennyiben Palpatine, Plagius stb, visszatérnek, az minden bizonnyal ebben a formában fog megvalósulni. Sötét látomások, lényeg nélküli lenyomatok manifesztációjában. Elképzelhető, hogy Palpatine is tanácsokkal fogja ellátni a rossz útra tért Solo gyereket (Adam Driver), de az is lehet, hogy Luke fog vele konfrontálódni, ahogy Yoda tette a Bane látomással. Lehetséges, hogy egy Plagius jelenést fogunk látni, amiben már nem lesz benne az eredeti személy, csak a személyiség lenyomata annak minden tudásával. Emlékezzetek, hogy Filoni azt mondta, az TCW Yodás részei kapcsolódnak majd az EPVII-hez. Szerintem ez a kapcsolat pont a sith szellemeket érinti majd. Palpatine, Bane, Plagius mind halottak, de mint sötét jelenések még visszatérhetnek és fontos szerepük is lehet az új részekben.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.