Ugrás a kommentre

A szereplők


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Na konkrétan ha ez a pletyka igaz akkor ennek a filmnek annyi. Ez az ötlet az EU legalját idézi.

Pontosan erre gondoltam. Abban a formában ahogy leírták ez vér gagyi. Lehet átmennék mikiwanba és meg se nézném a filmet. :D

 

Márk is megkapta zuhanyt :D:

Hamill rohadt jó ezzel a szakállal. Alig ismerni rá...hú mit alkothat az új filmben. És még 1 év 4 hónap. :fuckoff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan erre gondoltam. Abban a formában ahogy leírták ez vér gagyi. Lehet átmennék mikiwanba és meg se nézném a filmet. :D

Hogy egy korábbi kedvelt ellenérvet mondjak: nem hinném, hogy ez lett volna az a "hűdefrankó" forgatókönyv, ami miatt eloszlottak Abrams kétségeit, és elvállalta a folytatást. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Külföldi oldalakat böngészve a minap belefutottam olyan találgatásokba, hogy Domhnall Gleeson a már korábban pletykaszinten felmerült Obi-wan leszármazott is lehet. Volt is kép amin összehasonlították szakállasan a fiatal Obi-wannal és valóban megvolt a hasonlóság, továbbá Gleeson szintén ír ahogy McGregor is. Egy interjút is olvastam valahol vele, amiben azt mondja olyan titkos a szerepe, hogy még a színészek közül sem tudja mindenki kit is játszik. Linket sajnos nem tudok adni mert nem a saját gépemen néztem.

 

Nem tudom mennyire igazak ezek a pletykák, én nem tartom jó ötletnek továbbra sem az Obi-wan utódot, reméljük csak bantha árnyékot hajkurászunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetne, de csak azért mert hasonlít rá egy kicsit. Véletlen. Egyszerűen ez az Obi utód annyi sebből vérzik, hogy nem igaz. Engem az aggaszt, hogy mindig felmerül valahol... :para: Gondoltam már arra, hogy Satine ágán esetleg lehetett neki utóda, de szerintem ilyen messzire és mélyre nem fognak leásni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A srác kb. harminc éves és annyinak vagy még tán kicsit fiatalabbnak is néz ki. Oké, hogy Obi-Wan vissza tud térni, de hogy "szellemként" valakit elcsábitson az ep.4 után és teherbe ejtsen az kicsit erős lenne.... :D Vagy unoka akar lenni és kiderül, hogy egy egész család maradt Obi után? Szerintem ez a "hír" csak azért tér vissza újra és újra amiért általában az ilyen pletykák: ha nem tudjuk hogy ki az egyik szereplő akkor biztos egy már ismert szereplő rokona. Kb. a kamu pletykák fele ennyit tud és erről szól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben visszakerestem és az eredeti pletyka úgy szólt, hogy Obi-Wannak lánya vagy lányunokája lesz. Aztán a szinész bejelentések után ez elhalt. Ez már szerintem a korai pletyka polirozott verziója. A srác arcában egyébként pont annyi Luke van amennyi Obi-Wan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem feltétlen kell, hogy közvetett leszármazottja legyen Obi-Wannak. Lehet, hogy a testvérének vagy unokatestvérének a leszármazottja, akit Luke még anno megkeresett, hogy meggyőződjön róla, hogy erőérzékeny-e, és ha az, akkor maga mellé vegye mint tanítványt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is remélem, ennek az Obi utódnak se füle-se farka. Nem is tudom ki találta ki.

Együtt reméljük...amúgy testvére még lehetett Obinak és abból akármi is születhetett. Ne felejtsük el, hogy Owen az eredeti trilógiában Obi Wan vér szerinti testvére volt. Csak a prequelre változtatott Lucas az eredeti koncepción. Még az EPVI forgatókönyvében is úgy hivatkozik rá, mint testvérére. Ráadásul az a monólóg le is lett forgatva, csak ugye kivágták. Abban mondja el Obi, hogy Leiát még az anyja vitte az Alderaanra és ugye Leia is megerősíti később Ewokfalván a Sóhajók hídján, hogy halványan emlékszik rá. Mi ezt már úgy adoptáltuk, hogy az erő segítségével, de az eredeti forgatókönyv és a leforgatott jelenetek még nem erről szóltak.

 

"Your mother and I knew he would find out eventually, but we wanted to keep you both as safe as possible, for as long as possible. So I took you to live with my brother Owen, on Tatooine"

 

- Anyád és én tudtuk, hogy végső soron meg fog találni, de titokban és biztonságban akartunk titeket tartani egészen addig, ameddig lehetséges. Így hát elvittelek Owen bátyámhoz a Tatooinera.

 

Tudtátok, hogy a Jedi Visszatér újabb könyvváltozataiból ezt a mondatot már törölték?

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ideje volt... :)

OFF:

Amúgy ami törölve lett filmből (vagy be se került), az szerintem nem kánon. Csak mert párszor itt-ott már felbukkantak tényként és hivatkozási alapként olyan dolgok (pl. idézetek), amik egyik filmben sincsenek benne. Ok, hogy valamikor még az volt a készítők elképzelése, sőt annyira a finisben volt már, hogy leforgatták vagy szövegkönyvben volt, de aztán elvetették őket. Nem véletlenül. Sok jelenetet másképp képzeltek el (jó példa rá Sidious Anakin kardjával) és nyilván nem lehet minden verzió kánon, csak az, ami végül bekerült az adott filmbe. Minden más csak érdekesség. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF:

Amúgy ami törölve lett filmből (vagy be se került), az szerintem nem kánon. Csak mert párszor itt-ott már felbukkantak tényként és hivatkozási alapként olyan dolgok (pl. idézetek), amik egyik filmben sincsenek benne. Ok, hogy valamikor még az volt a készítők elképzelése, sőt annyira a finisben volt már, hogy leforgatták vagy szövegkönyvben volt, de aztán elvetették őket. Nem véletlenül. Sok jelenetet másképp képzeltek el (jó példa rá Sidious Anakin kardjával) és nyilván nem lehet minden verzió kánon, csak az, ami végül bekerült az adott filmbe. Minden más csak érdekesség. ;)

Szerintem ezt senki sem vitatja. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy nem vitatja senki, de attól még az EPVII-re előkaparhatják az eredeti terveket. Például felbukkannak a Kenobik, mert ugye Obinak azért testvére csak lehetett, ha már Owen is az volt eredetileg.

Lehetett, de a prequel fényében nem tudhatott róla, és a leszármazottja sem tudhat nagyon róla. Legalábbis emlékeim szerint a Jediket nagyon korán elszakítják az anyjuktól, és szerintem új nevet is kapnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetett, de a prequel fényében nem tudhatott róla, és a leszármazottja sem tudhat nagyon róla. Legalábbis emlékeim szerint a Jediket nagyon korán elszakítják az anyjuktól, és szerintem új nevet is kapnak.

 

Új nevet biztos nem kapnak, hiszen Anakin sem kapott. A prequel pedig egy szóval nem említi, hogy a jediket a nevelés során véglegesen eltiltják a szüleiktől. Ez csak EU és rajongói spekuláció, ami ugyan logikusan hangzik, de még a valóságban szerzetesi életet élő emberek is tartják a kapcsolatot a szeretteikkel. Sőt...akik a középkor idején vonultak zárdába vagy papi neveldébe (többnyire gazdag nemesek sarjai) azok sem szakadtak el a családjuktól. Semmi akadálya annak, hogy valaki jedi legyen, de egyébként ismerje a családját. Dooku például jedi létére is nemes maradt, a TCW pedig bemutatja, hogy árulása idején is vígan lakta családja rezidenciáját a Serennon. Igaz, akkor már nem volt jedi, de a tulajdonlás/öröklés rendszere feltételezi, hogy nem szakította meg a kapcsolatot a családjával, tehát nem elfoglalta a házát, hanem azt a csaldjától megörökölte, tehát ismerte a családját. Szóval én nem gondolom, hogy a jediknek tilos megismerniük a családi gyökereiket, bár az is igaz, hogy az érzelmektől mentes létet az elkülönülés biztosítja a leginkább. Nekem azzal semmi bajom nem lenne, ha kiderülne, hogy Obinak volt testvére és ismerték is egymást. A jediséggel kapcsolatos legtöbb megállapítás pedig nem a filmekből származik, hanem EU, rajongói spekuláció és következtetés.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új nevet biztos nem kapnak, hiszen Anakin sem kapott

 

Mi értelme lett volna, ha Anakin új nevet kap? Ezt gondold végig újra. :) Ő már ismerte az anyját, akár új nevet kap, akár nem.

 

A prequel pedig egy szóval nem említi, hogy a jediket a nevelés során véglegesen eltiltják a szüleiktől.

 

Azt se említi, hogy a Jedik és a Sith-ek ősi ellenségek, de azért tudjuk, igaz? Szerintem kizárt, hogy a kötődéstől idegenkedő Jedik bármiféle kapcsolatot engedjenek (alapesetben) létesíteni a Jedik és a rokonaik között. Nincs kötődés, ezt pontosan tudjuk, és ennek a szellemében tuti, hogy nem adnak erre lehetőséget a padawanoknak, Jediknek. Persze akik 0-1 évesen kerülnek oda, és átesnek a rend ... nevezzük így... "átformálási" folyamatán, az ezt nem is igényli. Anakin egyértelműen speciális eset.

 

Persze új név adása nem kötelező, nagy a galaxis. De én ezt kézenfekvőbbnek érzem a Jedik esetében. Nem csodálnám, ha minden frissen megszerzett újszülöttnek egy rendszer szerint adnának neveket pl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt se említi, hogy a Jedik és a Sith-ek ősi ellenségek, de azért tudjuk, igaz?

Már leszámítva azt, hogy hat filmen át állandóan harcolnak és legalább kétszer emlegetik, hogy ezer évvel azelőtt is harcoltak már? Nem, tényleg nincs említve az ősi ellenségeskedés. ;) De még ezen a téves nyomvonalon sem mondhatod biztosra, hogy a Jedik elvágják a családi kapcsolatokat (pláne átnevezik a porontyokat, ez tényleg, honnan jött?), hiszen említés nélkül is kikövetkeztethető, hogy ez nem így van. Zééé nagyon jól leírta, Dooku erre a tökéletes példa, hiszen bár feltehetően Jedi korában nem volt gróf, de amint kilépett, egyből visszavette családi címét, vagyonát és birtokát. Gondolom azért, mert tudta, hogy hová nyúlnak gyökerei.

De említhetjük Tiplee és Tiplart, ami bizonyítja, hogy olykor testvérek is a Rendbe kerülnek, és tartják egymással a kapcsolatot, olyannyira, hogy a csatatéren is együtt harcoltak. És van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem ők voltak az egyetlen rokonok a Rendben, mert a filmek alapján az Erőérzékenység öröklődő. Így lehet, hogy Adi Gallia és Stass Allie meg unokatestvérek.

Plusz elég babrás is lenne egy olyan rendben eltüntetni a családi kapcsolatokat, ahol a tagok azon túl, hogy viszonylag önállóak, nincsenek folyamatos ellenőrzés alatt, még a rendelkezésükre áll a Galaxis legnagyobb archívuma is. De ha azt még nem is használják, képzeld el, hogy egyszer csak elugranak egy küldetésre, majd visszafelé jövet kinyomozzák, kik ők valójában. Amúgy is egyenesebb út felhomályosítani az ifjú padawanokat, kik ők valójában, hogy aztán tudatosan lemondhassanak arról, mint titokban tartani, aztán magyarázkodni, amikor azok mégis rádöbbennek, mitől fosztották meg őket a Jedik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán van utalás arra, hogy a Jedik nem szoktam haza látogatni anyucihoz egy kis túrós lepényt enni. Erre a legjobb példa anakin, aki azóta nem látta az anyját mióta ott hagyta Mos Espa -ban. A másik ilyen pedig Obi és Anakin beszélgetése az EPII -ben, Padmé apartmanjában. Ott ugye Anakin panaszkodik Obi-nak, hogy akkoriban folyton az anyjáról álmodik. Erre nem az a válasz, hogy ugorjon haza látogatóba, hanem hogy az álmok majd elmúlnak. Látszólag ő is átesett ezen. Persze ettől még tudhatják honnan származnak, kik a szüleik ezt nem tagadom. Viszont a kapcsolat velük zéró.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem is azt feltételeztük, hogy minden hétvégén hazaruccannak egy kis házikosztra, meg kimosatni a szennyest, hanem, hogy tudják, honnan származnak - meg, hogy nem keresztelik át őket a Jedik. A kapcsolat nyilván zéró a lovag és a családja között, hiszen éppen ez a lényeg, a lemondás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.