Ugrás a kommentre

5x16 - The Lawless


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Valóban. Ez igazi művészet. :D

 

Mi a helyzet pl. a Jedi Knight II-ben használható gyógyítás erőképességgel? Létezik ilyen a hivatalos kánonban is? Mert filmekben nem láttam olyat, hogy valaki gyógyított volna (mint az Ősök a Stargateben).

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Első olvasatra képtelenség, aztán meg belegondoltam, miért ne lehetne? :) Ezt az azonosságot milyen formában képzelted el?

Csak annyiban, hogy Talzin rendelkezik hasonló képességekkel mint amilyenekről Sidious beszél. Persze ez csak fantáziálgatás, meglátjuk mi lesz belőle (gyanítom semmi :D ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy gondolom ez volt az évad és ezzel együtt talán az egész sorozat legerősebb része! Egy tökéletesen megszerkesztett, monumentális, sötét, hangulatos, ütemes, drámai epizód volt :clap:

 

Az elején megint az jutott eszembe, mint az előző részben is, hogy ez a börtön kész átjáróház lett :D Mindenesetre Korkie szépen megemberesedett, bár az elszántságával régebben sem volt baj. (a két kísérő csajnak eléggé olyan barbie baba feje volt) A vége csavart egyébként már itt lehetett sejteni, abból ahogy bemutatkozott neki, hogy ismerik egymást, innen már könnyű volt közbe összerakni, ugyanis ő maradt az egyetlen olyan nőnemű mandalorei, aki esélyes a szerepre (feltételezve, hogy az írók nem egy teljesen ismeretlen személyt dobnak be) és így is lett, ettől függetlenül nem volt rossz megoldás! :cool:

Az üldözéses részben az tetszett a legjobban, hogy teljesen kihalt a város, sehol a forgalom, ezzel szerintem nagyon jól érzékeltették az ott uralkodó közhangulatot, amit a Maul-féle hatalomátvétel generált ;) Maga az akció is nagyon jól meg volt csinálva... amikor először láttam ezeket a jetpack-eket még a filmekben, nem gondoltam volna, hogy ilyen fasza akció jeleneteket lehet velük csinálni, mint ennél az üldözésnél!!! Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy Korkie-val, vagy még az előző részben látott Armatannal mi lett... :? remélem erre majd választ kapunk a folytatásban :)

 

Én maximálisan egyetértek a jedik és a Köztársaság azon döntésével, hogy itt nem avatkoztak be. Annak idején még maga Satine tiltakozott hevesen (és elég idegesítően) mindenfajta elköteleződés iránt a Köztársasággal, leszólta a jediket stb. Ezzel szemben amikor szüksége lenne rájuk, akkor egyből azt várja, hogy segítsenek neki... elég számító hozzáállás. Nem a szeparatisták a felelősök a kialakult helyzetért, Mandalore belpolitikája pedig nem tartozik a Köztársaságra, tekintve, hogy Mandalore nem is a tagja! Satine hozta ilyen helyzetbe a bolygóját.

 

Obi érkezése remek volt, a széteső Twilight (tényleg egyébként mi történhetett vele?) fröcsögő olajjal meg alig lenyíló rámpával nagyon hangulatos volt. Amúgy Filoni egy rajongói kérdésre azt válaszolta még valamikor az évad elején, hogy fog szerepelni a Twilight ebben az évadban... mint kiderült utoljára! Ettől függetlenül szép véget ért a hajó, egy gyönyörű robbanásban pusztult el, az egész részben nagyon jól néztek a robbanások... azt mondjuk nem értettem nem csak itt, más hasonló jeleneteknél is, hogy mikor Obiék menekülnek, vagy csak egyébként máskor is mennek fel a hajóra és a rámpa (ami itt elég nehezen nyílott) már akkor elkezd becsukódni, mikor szinte még rajta állnak most akkor ezt hogy :?

Az ezt követő kép, meg ahogy Obi megpillantja Mault... priceless :yeah:

 

Satine halála számomra azért nem volt drámai, mert én nagyon számítottam rá, de ettől függetlenül ez a jelenet volt szerintem talán az egész rész legjobbja! A zenék nagyon hangsúlyosak voltak (egyébként az egész rész nagyon erős volt zeneileg) és ugyan igazán az Obi - Satine viszonyt nem bontották ki jobban, de voltak olyan metakommunikációs jelek, amik jelezték a kettejük közti feszültséget, összetartást... pl. amikor lopva egymásra néznek a liftben, vagy amikor megcsókolja utoljára a kezét és utána az a megtört mozgás Obinál ahogy kikísérik a teremből... említettétek a Batmen-es hasonlatot, nekem is ez jutott eszembe néhol, de nem csak Maulnál, Obi-nál is... Szóval az egész jelenet remekül meg volt rendezve, persze azt nem mutatták ahogy Maul átszúrja :P

Egyébként a menekülős résznél az a totál ahogy ott áll, nagyon el volt találva!! (amit a trailerben is láthattunk, amikor felnyílik ott előtte az a hangárajtó vagy mi)

 

Sidious feltűnése elég hirtelen volt. Talán ez lehet az egyetlen negatívnak mondható pont a résszel kapcsolatba. Igazi előzménynek talán csak a Revival végét tekinthetjük ebből a szempontból. Ezt egy kicsit jobban felvezethették volna, így csak bepattant a hajójába és már itt is termett... arra is kíváncsi lettem volna, Dooku tudott e Maul felbukkanásáról :hmm:

Nah viszont visszatérve Sidiousra, a belépője az valami eszméletlen volt. :rock: Klasszikus dark téma szólt alatta, ahogy lelépked a rámpán, a két őrt egy legyintéssel elintézi, hatalmas :clap: Az utána következőkben az is tetszett, hogy Savage nem hajolt meg előtte, kissé értetlenül állt ott hátul, nem nagyon tudta a szitut.

Ha az előző részhez azt mondtam, hogy a Vizsla vs. Maul párbaj volt az évad legjobbja, akkor meg kell változtatnom ezt a kijelentésemet, mert amit itt láttunk ez volt a legütősebb!!! Az egésznek volt egy olyan sötét hangulata, amit legutóbb az Ep. III-nál éreztem. Nagyon látványosak, jól megszerkesztettek voltak a mozdulatok, Sidi úgy ugrált, mint Yoda az Ep. II-ben :P , Savaget meg végre lezárták. Az nagyon jól nézett ki, ahogy ott kiszállt belőle a "füstös varászlat" és amit utána mondott Maulnak nagyon jól példázza a képzeletbeli táplálékláncban elfoglalt helyzetét. Mint ahogy az is jól példázta Maul szerepét, ahogy utána Sidious megalázta, azzal a háttérrel és a sejtetéssel, hogy még életben hagyja... nagyon felcsigázott.

 

És igazából ez az ami a legnagyobb negatívum... mert nem tudom kivárni a következő évadot :D Én itt arra készültem, hogy ezt a szálat most lezárják, de úgy néz ki átnyúlik még a 6. évadra is...

Összességében szerintem az egyik leglátványosabb és leghangulatosabb részt láthattuk talán az egész sorozatban, de a java még csak most jön majd az Ahsoka-szállal ;)

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez valami eszméletlen epizód volt! Egy darabig gondolkodtam is mit írjak róla, mert nem egyszerű véleményt alkotni arról, ami egyszerre volt az egyik legjobb és egyben az egyik legmegrázóbb rész.

 

Satine halála nagyon szíven ütött, s bár benne volt a pakliban, hogy baja esik, ilyen kivégzésre nem számítottam. S a legfájóbb az volt benne, hogy nem azért kellett meghalnia, mert Mandalore feleslegessé vált uralkodója volt, és el kellett távolítani (ezt Almec kinevezésével is elérték), hanem Maul bosszújának eszközévé vált. Kizárólag Obi-wan miatt kellett meghalnia, ami különösen tragikus azt nézve, hogy amúgy sem volt nagy szerencséjük egymással, hiszen nem lehettek egy pár. :(

 

Obi-wan csúcs volt, ahogy ebben a részben cselekedett. Egyébként is jó véleményem volt róla mindig is, a TCW még tovább növelte a respektjét nálam, és ez a rész tette fel a koronát az egész tetejére. Yoda határozott állásfoglalása ellenére Mandalore-ra ment, vagány volt, és lazán sikerült is volna kimenekítenie a nőt, ha nem előre kitervelt csel, hogy őt odacsalják. És ahogy viselte Maul fenyegetőzését, majd a saját gyászát, az példamutató. Megőrizte önuralmát, miközben fel sem merülhetett, hogy esetleg érzéketlen lenne, tisztán lehetett érezni a bánatát a hercegnő halála miatt, de ez nem ragadtatta olyasmire, amit Jediként őszintén elítélt.

 

Yoda hozzáállása a Mandalore-i konfliktushoz eléggé kiábrándító, hiába korrekt politikailag. A Jedik elsősorban nem a Köztársaság katonái (más kérdés, hogy a háború miatt azzá váltak), hanem a béke őrei – márpedig egy semleges rendszerben békét teremteni a béke őreinek való feladat lenne. Sajnos azonban a Köztársaság katonáiként épp nem tehetik ezt meg egy olyan bolygón, ami elutasította a Köztársasághoz tartozást. Szomorú eset, és Yoda még csak nem is sajnálja nagyon. Szinte jobban izgatja Obi-wan lelkiállapota, mint a bűnbandáktól szenvedő emberek sorsa. Hol vannak itt már a béke őrzői…

 

Azt pedig bevallom, hogy őszintén jólesett, hogy Sidious így elintézte a fivéreket a végén. Igen, revansot akartam. :D Valami fenomenális volt a fénykard párbaj, koreográfiában, látványban, animált mozgásban, mindenben. Maul szánalmas volt, ahogy a végén kegyelemért könyörgött, eddig sem voltam róla igazán jó véleménnyel (bár az előző részben már-már sikerült elhinnem, hogy igazi erős karakterré vált), de most kiderülni látszik, hogy végül csak egy szolga lesz belőle, de semmi több. Sidious fel fogja majd áldozni valamelyik akciójában, amire hamarosan sor kerülhet majd, hiszen lassan vége a klónok háborújának, és addigra nem maradhat életben. Ennél többre vele kapcsolatban nem számítok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szál folytatását illetően én is örülnék, ha Palpatine Maul révén elkerülne Talzinhoz, durva erőfelszabadulások lennének ott. :)

Savage -ból mit csinált....dolgokat "varázsol" elő a semmiből....Maul fejéből kiveszi az őrületet!!! ezek mind varázslatos dolgok, amiket előtte semelyik Erőhasználótól nem láttunk. Magyarázatot kapunk rá ne aggódj. Majd a hatodik évadban.

Remélem is, hogy Talzin visszatér, és helyére kerülnek ezek a misztikus dolgok! Vétek lenne megválaszolatlanul hagyni ezt a "zöld füst" jelenséget, Talzin hatalmát, ami nagy újdonság volt a Saga-hoz képest. Azt is jó lenne megtudni, mi köze van Talzinnak a Mortishoz. Ezek a legmegdöbbentőbb momentumai az egész TCW-nek eddig. Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét jól megrágtad. :)

 

Én maximálisan egyetértek a jedik és a Köztársaság azon döntésével, hogy itt nem avatkoztak be. Annak idején még maga Satine tiltakozott hevesen (és elég idegesítően) mindenfajta elköteleződés iránt a Köztársasággal, leszólta a jediket stb. Ezzel szemben amikor szüksége lenne rájuk, akkor egyből azt várja, hogy segítsenek neki... elég számító hozzáállás. Nem a szeparatisták a felelősök a kialakult helyzetért, Mandalore belpolitikája pedig nem tartozik a Köztársaságra, tekintve, hogy Mandalore nem is a tagja! Satine hozta ilyen helyzetbe a bolygóját.

Viszont ez egy jó alkalom lett volna, hogy lekötelezzék a Mandókat egy segítséggel, ezzel a Köztársaság kebelébe hajtsák őket. Másrészről nekem továbbra is az a véleményem, hogy a Jediknek önzetlenül kellene segíteni, hisz ez az alapelvük. :)

 

Satine halála nagyon szíven ütött, s bár benne volt a pakliban, hogy baja esik, ilyen kivégzésre nem számítottam. S a legfájóbb az volt benne, hogy nem azért kellett meghalnia, mert Mandalore feleslegessé vált uralkodója volt, és el kellett távolítani (ezt Almec kinevezésével is elérték), hanem Maul bosszújának eszközévé vált. Kizárólag Obi-wan miatt kellett meghalnia, ami különösen tragikus azt nézve, hogy amúgy sem volt nagy szerencséjük egymással, hiszen nem lehettek egy pár. :(

Én Almec fejét néztem volna meg amikor megölik Satine -t. Ő is ott állt a háttérben, árnyékban. Szerintem ezt azért biztos nem akarta, hogy így gyilkolják meg a volt főnökét.

 

Yoda hozzáállása a Mandalore-i konfliktushoz eléggé kiábrándító, hiába korrekt politikailag. A Jedik elsősorban nem a Köztársaság katonái (más kérdés, hogy a háború miatt azzá váltak), hanem a béke őrei – márpedig egy semleges rendszerben békét teremteni a béke őreinek való feladat lenne. Sajnos azonban a Köztársaság katonáiként épp nem tehetik ezt meg egy olyan bolygón, ami elutasította a Köztársasághoz tartozást. Szomorú eset, és Yoda még csak nem is sajnálja nagyon. Szinte jobban izgatja Obi-wan lelkiállapota, mint a bűnbandáktól szenvedő emberek sorsa. Hol vannak itt már a béke őrzői…

Épp ez a véleményem nekem is erről. Kiábrándító volt kissé, és már nem először. :(

 

Azt pedig bevallom, hogy őszintén jólesett, hogy Sidious így elintézte a fivéreket a végén. Igen, revansot akartam. :D Valami fenomenális volt a fénykard párbaj, koreográfiában, látványban, animált mozgásban, mindenben. Maul szánalmas volt, ahogy a végén kegyelemért könyörgött, eddig sem voltam róla igazán jó véleménnyel (bár az előző részben már-már sikerült elhinnem, hogy igazi erős karakterré vált), de most kiderülni látszik, hogy végül csak egy szolga lesz belőle, de semmi több. Sidious fel fogja majd áldozni valamelyik akciójában, amire hamarosan sor kerülhet majd, hiszen lassan vége a klónok háborújának, és addigra nem maradhat életben. Ennél többre vele kapcsolatban nem számítok.

Tudom, hogy amiatt utálod mert leszúrta Satine -t. :P Egyébként nem vártam tőle, hogy "becsülettel" álljon meg a volt mestere előtt. Egyértelmű lett a végére ki a domináns. Sidious gyorsan egyensúlyt hozott a rendjükbe. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül ez is lesz a helyzet Mandalore-al kapcsolatban, de csak azután avatkoznak majd be, hogy kiderült Maul és ezzel együtt a sithek szerepe a konfliktusban. Szerintem ez teljesen logikus így, a jediknek most már cselekedniük kell majd :)

 

Az már egy kicsit romantikus gondolatnak számít, hogy a jedik a "béke őrei" tekintve, hogy háború van. Valamilyen szinten ők is a Köztársasághoz tartoznak, nem cselekedhetnek kollektíven másként (ezért megy csak Obi), egyébként meg a Köztársaságnak is és jediknek az erőit is lekötik más frontokon a szeparatisták. Itt még csak azt gondolják, hogy ez egy belső mandalori konfliktus, azt még nem tudják itt, csak miután Obi meghozza a hírt, hogy Maulék is benne vannak... Ezek után nyilván más megvilágításba kerül a helyzet ;)

Egyébként meg azzal Yodáék is hallgatólagosan beleegyeztek a beavatkozásba, hogy szóltak Obi-nak. Innentől egyértelmű volt, hogy ő oda fog menni segíteni, de a hivatalosan mégsem küldhettek segítséget! Egyébként ennek így kellett lenni, dramaturgiailag direkt így volt megszerkesztve az epizód! Ez olyan, mint amikor az akciófilmekben a hős egyedül elmegy megmenteni mindenkit, sokkal drámaibb, hangsúlyosabb, mint amikor egy osztagot küldenek :cool:

 

Továbbra is fenntartom, hogy itt jól döntöttek az illetékesek, persze nem erkölcsi, hanem logikai érelembe véve ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Almec fejét néztem volna meg amikor megölik Satine -t. Ő is ott állt a háttérben, árnyékban. Szerintem ezt azért biztos nem akarta, hogy így gyilkolják meg a volt főnökét.

Lehet, hogy nem akarta. De legalább láthatta, kikkel paktált le, és hogy ő mire számíthat, ha hibázik.

 

Tudom, hogy amiatt utálod mert leszúrta Satine -t. :P Egyébként nem vártam tőle, hogy "becsülettel" álljon meg a volt mestere előtt. Egyértelmű lett a végére ki a domináns. Sidious gyorsan egyensúlyt hozott a rendjükbe. :)

Pontosabban, ez eldöntötte, hogy utálom. :P Eddig szimplán csak nem kedveltem. És nem azért mert Sith, hanem mert nem láttam benne azt a nagyságot, amit Ti, hogy miért olyan különleges. Számomra azzal, hogy így meghunyászkodott Sidious előtt, eléggé leírta magát, mint erős karakter, függetlenül attól, hogy megölte a hercegnőt.

Gondolj csak Dooku-ra; amikor Sidious odadobta Anakinnak, hogy ölje meg, ő nem könyörgött, és szerintem nem csak a döbbenet miatt. Na, neki volt tartása az utolsó pillanatig.

 

 

Egyébként meg azzal Yodáék is hallgatólagosan beleegyeztek a beavatkozásba, hogy szóltak Obi-nak. Innentől egyértelmű volt, hogy ő oda fog menni segíteni, de a hivatalosan mégsem küldhettek segítséget! Egyébként ennek így kellett lenni, dramaturgiailag direkt így volt megszerkesztve az epizód! Ez olyan, mint amikor az akciófilmekben a hős egyedül elmegy megmenteni mindenkit, sokkal drámaibb, hangsúlyosabb, mint amikor egy osztagot küldenek :cool:

 

Továbbra is fenntartom, hogy itt jól döntöttek az illetékesek, persze nem erkölcsi, hanem logikai érelembe véve ;)

OK, lehet így is látni. Én mégis nyílt támogatást vártam volna Yodától, hozzátéve, hogy hivatalosan nem léphetnek közbe, de Obi egyedül elmehet. Vagy attól félnek, hogy valaki kihallgatja őket? ;) Érted.., nem az a baj, hogy nem léphetnek közbe testületileg, hanem hogy maguk között sem hagzik el, mennyire jó lenne segíteni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Almec fejét néztem volna meg amikor megölik Satine -t. Ő is ott állt a háttérben, árnyékban. Szerintem ezt azért biztos nem akarta, hogy így gyilkolják meg a volt főnökét.

Nem akarta látni annak a személynek a halálát, aki a bebörtönözte csak azért, mert megpróbálta fenntartani a mandalore-i gazdaságot? Ha nem csúszik be az a kis gigszer azzal a teával, minden ment volna vígan tovább, és Almec szinte hős lett volna, mert egy ilyen lehetetlen helyzetben megállta a helyét. (Azért kíváncsi vagyok, hogy mi lett a gazdasággal a feketepiac eltűnése után)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OK, lehet így is látni. Én mégis nyílt támogatást vártam volna Yodától, hozzátéve, hogy hivatalosan nem léphetnek közbe, de Obi egyedül elmehet. Vagy attól félnek, hogy valaki kihallgatja őket? ;) Érted.., nem az a baj, hogy nem léphetnek közbe testületileg, hanem hogy maguk között sem hagzik el, mennyire jó lenne segíteni.

 

Ez abból adódhatott, hogy valószínűleg Yoda és Ki-Adi Mundi nem érezte annyira szívügyének a hercegnő sorsát. Obi-t is csak a személyes kötődése késztette arra, hogy cselekedjen az ügyben Satine miatt. Tehát, ha nem lett volna a hercegnő, vagy csak Obinak nem lett volna vele semmilyen kapcsolata/közös múltja, akkor ő is úgy látta volna a helyzetet, mint a másik két jedi, egy egyszerű belső konfliktusnak, amibe ők politikai okok miatt nem avatkozhatnak be, egyelőre. Az érzelmi ragaszkodás pedig, mint tudjuk nem számít jó pontnak a jedik körében, úgyhogy még az is nagy szó volt, hogy Obi-t belevonták ebbe, tudva hogy ő úgyis oda fog menni...

Én így látom ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó, csak én asszociáltam Szarumán uruk-hai harcosaira Darth Maul mandalori katonáinak sisakján található kézlenyomat láttán? :D Igaz, az uruk-hai-okon fehér tenyérnyom volt, itt meg fekete, de a stílus hasonló. Nem ez lenne az első eset, hogy A Gyűrűk Urából merítenek az alkotók. (Altar Of Mortis.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mennyi értelme van még írnom a részről, de azért kanyarítok valamit. Ha azt mondom letaglózott a rész akkor keveset mondtam. Volt itt minden ami szem-szájnak ingere.

Először is a Jedi Tanács. Pildihez hasonlóan én is úgy gondolom hogy ez azért csúnya dolog volt. Ők a béke őrei a Galaxisban. Még egyszer. A Galaxisban. Mandalore hol van? A Galaxisban. Tehát az az érv hogy a bolygó nem tartozik a Köztársasághoz elég gyenge. Nagyon mélyre jutottak a Jedik az EP1 óta. Rendben hogy háború van de azért nem minden Jedi harcol szerintem és az alapfunkciójukat még mindig kéne gyakorolniuk. Mármint a béke őrzését.

Úgyhogy Kenobi elindult menteni mondjuk ki, a szerelmét egy nagyon rozzant hajóval ami elég ismerős volt. :D Az a szerencsétlenkedés tőle hatalmas volt az űrkikötőben. :D

A mentőakció jó lett volna ha nem átverés az egész. Nekem nagyon tetszett hogy a Halálőrség tagjai szinte minden toronyház tetején ott voltak és a menekülők után vetették magukat. Jó kis harcok voltak a levegőben. Sejthető volt hogy Kenobiékat elkapják. Aztán jött a dráma. Most lehetett látni milyen kegyetlenek a Sith-ek. Az sem lett volna szeretetnyújtás ha Obi-want megölik de az még durvább hogy egy számára fontos személyt ölnek meg. Nagyon sajnáltam Satine-t és tényleg szörnyű hogy mint egy bosszú eszköze halálozott el. Maul nagyon kegyetlenül vigyorgott látva Kenobi szenvedését. Viszont a Jedi nagyon jól viselkedett és elmondta ahogy milyen gyenge az aki a sötét oldalra téved. Ahogy Yoda mondta az EP5-ben, könnyebb, járhatóbb, azaz tényleg a gyengébb jelleműek lépnek rá.

Az is érdekes volt hogy Satine és Bo-Katan testvérek. Jól harcoltak együtt Kenobival. Aztán jött a fénypont. Sidious. Gyakorlatilag a tudása mérföldekkel nagyobb a két testvérnél. Csak az Erővel simán legyőzte volna őket. Hogy a falhoz kente volna már őket. :D Maul meg mikor megérezte a jelenlétét milyen csúszómászóan nyalt neki. :D A harc nagyon tetszett itt is látni lehetett miért nem volt esélye a Jediknek az EP3-ban ellen. Nagyon jól használja az Erő sötét oldalát harc közben. Ha kell falhoz vág, vagy felemelve az ellenfelet fojtogatja. Savage-nak is eljött a vég, ennyi tellett a karakterétől, nem is sajnáltam. Maul meg tényleg szánalmas volt hogy könyörgött. Mit hitt hogy életben hagyják? Persze aztán Palpi valamiért életben hagyta.

Innentől meg érdekes Mandalore sorsa. Az tuti hogy a Köztársaság megszállja, ami szerintem nem baj, inkább ők minta szepik. De hogy ki lesz a vezető az jó kérdés. Egyetlen alkalmas személy nem maradt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jedik a béke őrei a galaxisban és mivel Mandalore is beletartozik a galaxisba ezért ott is... szerintem ez nem így működik, jogok, törvények vannak amik vonatkoznak a jedikre is, ők sem csinálhatnak meg mindent. Emellett persze kötelezettségeik is vannak, de azokat úgy kell elvégezni, hogy közben betartják a törvényeket is, a Mandalore-i beavatkozásánál szerintem így is jártak el (mert a beavatkozás meg fog történni!). Én elfogadom a másik nézetet is, mert ez amiket írtam kicsit érzéketlenül hangozhat, de szerintem így sokkal komolyabb az egész és ad egy pluszt a konfliktushoz, hogy van egy kis politikai színezete a rész ezen szegmensének :)

 

Ami viszont sokkal érdekesebb lehet, hogy az esetleges felszabadítás után ki kerül be a hatalomba :?

Ott van pl. Almec, elsőre elég képtelen ötletnek hangzik, de ő volt már Mandalore miniszterelnöke, hivatalosan most is az (bár ez jelenleg a gyakorlatban nem ér semmit) és elmondhatja, hogy a korrupciós ügyekben ő csak a kereskedelmi stabilitásra törekedett és ő csak Mandalore javát akarta stb. Lehet, ha Palpatine-nak is benne lenne a keze ő megtartaná Almecet vezetőnek, mert könnyen tudná irányítgatni, a későbbiekben is (Empire era)...

Aztán ne feledkezzünk meg Armatanról sem, képzett politikus, elvileg miniszterelnök is volt Almec után. Azt nem tudjuk egyelőre, hogy meghalt e a hatalomátvétel során (a wookie sem nyilvánította még halottnak :P) és szerintem ő tökéletes lehetne erre a szerepre!

Korkie is lehetne akár, bár még fiatal és tapasztalatlan, de a kellő tökösség és elszántság megvan benne. Öröklődés szempontjából sem utolsó, mint rokon (már ha van ilyen jogszabály a Mandalori hatalmi hierarchiában), Satine táborát is meg tudná nyerni magának, de emellett nem teljes mértékben az a kifejezett pacifista, mint a hercegnő volt.

Illetve én még Bo Katanról sem mondanék le. Egyrészt Satine legközvetlenebb rokona, szóval ha van trónöröklés akkor ő lenne a befutó. Másrészt megtestesíti azokat a tradicionális mandalori erényeket, amiket egy harcostól és egy vezetőtől el lehet várni... diplomáciai képességeiről sok minden nem derült ki, de erre ott lehetne Armatan például ;)

 

Jobban meggondolva örülök, hogy nem fejezték ez be itt... annyi érdekesség van még ezzel a storyval kapcsolatba, hogy ez megér még egy évadot!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tuti hogy a Köztársaság megszállja, ami szerintem nem baj, inkább ők minta szepik.

Szerintem tök mindegy, mivel mindkét fél egyenlő az Első Galaktikus Birodalommal. De már eleve gáz, ha a Köztársaság és a megszállás szó egy mondatban szerepel. Ezzel Pre Vizsla álma is ketté tört, hiszen a Birodalom biztos nem engedi, hogy Mandalore visszatérjen a régi ösvényre. És ők nem szankciókkal, hanem rohamosztagos légiókkal fogják érvényesíteni akaratukat.

A polgárháború leverése után meg valószínűleg itt is a bolygó élére került egy Palpatine által kirendelt szektorkormányzó. Nem lesz itt több király, királyné, miniszterelnök, csak egy moff. És még jól járnak, ha azt Moff Bo-Katan Satine-nak fogják hívni, de igen valószínű, hogy inkább Moff Almec lesz.

 

A jedik a béke őrei a galaxisban és mivel Mandalore is beletartozik a galaxisba ezért ott is... szerintem ez nem így működik

De, pontosan így működik, a Jedik a Galaxis és nem a Köztársaság békéjét kell, hogy őrizzék. Semleges szervezetnek kellene lenniük, mint évszázadokkal korábban. Ez az egyik nagy baj velük, hogy már teljes mértékben a Köztársaság fogdmegjei, minden, ami a határaikon túl van, kit érdekel. Lásd Tatooine, nincs egységes kormány, bűnbandák játékszere, de a Jedik oda sem bagóznak, kit érdekel, hogy gyermekrabszolgaság van...

A Jedi dolga az lenne, hogy ha kérik, megy és segít. Satine kérte őket. Yoda és Ki-Adi reakciója: bocsi, nem a Köztársaság része... :facepalm: De jó példa Naboo esete is, köztársasági bolygó, de ha a kancellár sutyiba nem küldi oda a Jediket, a Tanács a füle botját sem mozdítja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosabban, ez eldöntötte, hogy utálom. :P Eddig szimplán csak nem kedveltem. És nem azért mert Sith, hanem mert nem láttam benne azt a nagyságot, amit Ti, hogy miért olyan különleges. Számomra azzal, hogy így meghunyászkodott Sidious előtt, eléggé leírta magát, mint erős karakter, függetlenül attól, hogy megölte a hercegnőt.

Gondolj csak Dooku-ra; amikor Sidious odadobta Anakinnak, hogy ölje meg, ő nem könyörgött, és szerintem nem csak a döbbenet miatt. Na, neki volt tartása az utolsó pillanatig

Dooku nemesi származású, benne van azért gerinc (valamennyire). Maul -t én se istenítem, de azt azért elismerem, hogy sokkal több volt benne mint amit az EPI alapján gondoltam volna.

 

OK, lehet így is látni. Én mégis nyílt támogatást vártam volna Yodától, hozzátéve, hogy hivatalosan nem léphetnek közbe, de Obi egyedül elmehet. Vagy attól félnek, hogy valaki kihallgatja őket? ;) Érted.., nem az a baj, hogy nem léphetnek közbe testületileg, hanem hogy maguk között sem hagzik el, mennyire jó lenne segíteni.

Igen, nekem is egy ilyen párbeszéd hiányzik. :)

 

Nem akarta látni annak a személynek a halálát, aki a bebörtönözte csak azért, mert megpróbálta fenntartani a mandalore-i gazdaságot? Ha nem csúszik be az a kis gigszer azzal a teával, minden ment volna vígan tovább, és Almec szinte hős lett volna, mert egy ilyen lehetetlen helyzetben megállta a helyét. (Azért kíváncsi vagyok, hogy mi lett a gazdasággal a feketepiac eltűnése után)

Viszont Satine azt mondja, hogy a szabadságnak az volt az ára, és ezt a nép önként vállalta. Szerintem a korrupciót nem mentheti semmi. ÉS azért abban is biztosak lehetünk, hogy Almec -et nem csak a szívjóság vezérelte, hanem a zsebe teletömése is.

 

Viszont a Jedi nagyon jól viselkedett és elmondta ahogy milyen gyenge az aki a sötét oldalra téved. Ahogy Yoda mondta az EP5-ben, könnyebb, járhatóbb, azaz tényleg a gyengébb jelleműek lépnek rá.

Biztos, hogy az amit Kenobi csinált, az az önmegtartóztatás sokkal nehezebb mint engedni a dühnek és elkezdeni tombolni. Ebben igaza volt, mert egy Sith sose lesz ilyen erkölcsi magasságokban (az más kérdés, hogy nem is akar :D ).

 

 

Ami viszont sokkal érdekesebb lehet, hogy az esetleges felszabadítás után ki kerül be a hatalomba :?

Ott van pl. Almec, elsőre elég képtelen ötletnek hangzik, de ő volt már Mandalore miniszterelnöke, hivatalosan most is az (bár ez jelenleg a gyakorlatban nem ér semmit) és elmondhatja, hogy a korrupciós ügyekben ő csak a kereskedelmi stabilitásra törekedett és ő csak Mandalore javát akarta stb. Lehet, ha Palpatine-nak is benne lenne a keze ő megtartaná Almecet vezetőnek, mert könnyen tudná irányítgatni, a későbbiekben is (Empire era)...

Aztán ne feledkezzünk meg Armatanról sem, képzett politikus, elvileg miniszterelnök is volt Almec után. Azt nem tudjuk egyelőre, hogy meghalt e a hatalomátvétel során (a wookie sem nyilvánította még halottnak :P) és szerintem ő tökéletes lehetne erre a szerepre!

Korkie is lehetne akár, bár még fiatal és tapasztalatlan, de a kellő tökösség és elszántság megvan benne. Öröklődés szempontjából sem utolsó, mint rokon (már ha van ilyen jogszabály a Mandalori hatalmi hierarchiában), Satine táborát is meg tudná nyerni magának, de emellett nem teljes mértékben az a kifejezett pacifista, mint a hercegnő volt.

Illetve én még Bo Katanról sem mondanék le. Egyrészt Satine legközvetlenebb rokona, szóval ha van trónöröklés akkor ő lenne a befutó. Másrészt megtestesíti azokat a tradicionális mandalori erényeket, amiket egy harcostól és egy vezetőtől el lehet várni... diplomáciai képességeiről sok minden nem derült ki, de erre ott lehetne Armatan például ;)

Én Almec -et kihúznám a listáról egyelőre. Eleve annak a kormánynak a feje amit meg fognak dönteni a Köztársasági csapatok. Szerintem vagy Korkie vagy Bo-Katan lesz majd a vezér. Persze, hogy a Birodalomban mi lesz, azt nem tudni. Gondolom ha behódol majd az aktuális vezető akkor maradhat a posztján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont Satine azt mondja, hogy a szabadságnak az volt az ára, és ezt a nép önként vállalta. Szerintem a korrupciót nem mentheti semmi. ÉS azért abban is biztosak lehetünk, hogy Almec -et nem csak a szívjóság vezérelte, hanem a zsebe teletömése is.

Jelen esetben a szabadságnak (semlegességnek) a gazdaság összeomlása az ára. Almec meg talált egy magoldást, hogy ez kiküszöbölhető legyen. Nem a "legtisztább út", de Satine neki köszönheti, hogy a népe nem lázadt fel ellene. A Trónok harcában van erre egy jó mondás: A király(nő) szarik, a segítő (jelen esetben a miniszter) takarít, és ilyenkor előfordul, hogy az utóbbi keze mocskos lesz. Satine ideája szép és jó, csakhogy a döntésének lettek olyan következményei, amikkel nem törődött.

 

Mellesleg, meg politikusokról beszélünk, és azok között még a messzi-messzi Galaxisban is ritka az, amelyik csak szívjóságból cselekedne ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, pontosan így működik, a Jedik a Galaxis és nem a Köztársaság békéjét kell, hogy őrizzék. Semleges szervezetnek kellene lenniük, mint évszázadokkal korábban. Ez az egyik nagy baj velük, hogy már teljes mértékben a Köztársaság fogdmegjei, minden, ami a határaikon túl van, kit érdekel. Lásd Tatooine, nincs egységes kormány, bűnbandák játékszere, de a Jedik oda sem bagóznak, kit érdekel, hogy gyermekrabszolgaság van...

A Jedi dolga az lenne, hogy ha kérik, megy és segít. Satine kérte őket. Yoda és Ki-Adi reakciója: bocsi, nem a Köztársaság része... :facepalm: De jó példa Naboo esete is, köztársasági bolygó, de ha a kancellár sutyiba nem küldi oda a Jediket, a Tanács a füle botját sem mozdítja.

 

Ha semleges szervezet lenne, akkor a háborúban sem venne részt! A jedikre is vonatkoznak, szabályok, amiket nekik is be kell tartani! Ami példákat írtál abból meg az jön le, hogy abszolút nem volt idegen tőlük ez a fajta gondolkodásmód, akkor nem tudom min kell meglepődni... Satine korábban elutasította a Köztársaságot, a jediket is leszólta Obi-nak, hogy már nem a "béke őrei"... most mégis azt várta volna, hogy harcoljanak, amikor neki van rájuk szüksége, amikor más világokért teszik ugyanezt a háborúban, akkor meg elítéli őket. Ezután a hozzáállás után nem rögtön rohantak oda (amire nem is lett volna jogi alapjuk), ha ez csak nekem tűnik így... akkor bocsánat, biztos velem van a baj.

A Naboo-i meg egy speciális politikai eset volt, ahogy arról Sidious is beszélt, nyilván ott sem volt megengedhető a közvetlen beavatkozás. A kancellár itt meg még annyit se tehetett volna, tekintve, hogy nem Köztársasági bolygó (az más kérdés, hogy személyesen azért intézkedett :lol: ) egy ilyen manővert kihasználhatnának a szepik a Köztársaság ellen.

Természetesen ez csak az én véleményem :)

 

Én Almec -et kihúznám a listáról egyelőre. Eleve annak a kormánynak a feje amit meg fognak dönteni a Köztársasági csapatok. Szerintem vagy Korkie vagy Bo-Katan lesz majd a vezér. Persze, hogy a Birodalomban mi lesz, azt nem tudni. Gondolom ha behódol majd az aktuális vezető akkor maradhat a posztján.

 

Hát azt, hogy a feje lenne, azt azért nem mondanám. Megmondhatja, hogy őt csak felhasználták, csak "áldozat" volt. Ha a jövőre is nézünk és így terveznek, akkor szerintem nem olyan képtelen Almec és ahogy Maul játszott vele, úgy tehetné ezt vele Sidious is. Eléggé közeledik a háború vége, úgyhogy lehet hogy már ilyen szempontokra is lehet gondolni... Szerintem ideális lehetne erre a szerepre, mert én Korkie-ból nem nézem ki, hogy behódolna, vagy könnyen irányítható lenne és igazából Bo-Katanból sem (bár nekem van egy olyan tippem, hogy ő hősi halált hal majd a 6. évadban) ;)

Egyébként Armatanról mit gondolsz?

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azt, hogy a feje lenne, azt azért nem mondanám. Megmondhatja, hogy őt csak felhasználták, csak "áldozat" volt. Ha a jövőre is nézünk és így terveznek, akkor szerintem nem olyan képtelen Almec és ahogy Maul játszott vele, úgy tehetné ezt vele Sidious is. Eléggé közeledik a háború vége, úgyhogy lehet hogy már ilyen szempontokra is lehet gondolni... Szerintem ideális lehetne erre a szerepre, mert én Korkie-ból nem nézem ki, hogy behódolna, vagy könnyen irányítható lenne és igazából Bo-Katanból sem (bár nekem van egy olyan tippem, hogy ő hősi halált hal majd a 6. évadban) ;)

Egyébként Armatanról mit gondolsz?

 

Túl könnyen átléptek Almec -en. :) Szerintem egy undorító féreg. Kis hazánkból egy rakat hasonlatot tudnék hozni, de nem akarok erre elmenni. :D

 

Armatan nekem szimpatikus, erős vezetőnek tűnik. Már a Corruption -ben is hallatta a hangját. Bár azt azért nem hinném, hogy ő lesz a király.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja meg megölt pár gyereket a "Tea" ügyben. ;) Almec egy gyilkos, pusztulnia kell. Amúgy mekkora hazafi... Benyalt egy idegennek csak azért, hogy életben hagyja. Elárulta a népét ezzel a tettel. Ilyen embert nem akarhatnak maguknak vezetőnek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És hányan haltak volna éhen, ha megvárta volna amíg megérkezik a "tiszta" segély? Kényszerhelyzet kényszermegoldásokat szül. Almec kihozta azt a helyzetből amit csak lehetett.

És mellesleg ha nekem kellett volna választanom a (szerintem) jogtalan bebörtönzés és a visszahelyezés között, inkább az utóbbit választanám ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha semleges szervezet lenne, akkor a háborúban sem venne részt! A jedikre is vonatkoznak, szabályok, amiket nekik is be kell tartani! Ami példákat írtál abból meg az jön le, hogy abszolút nem volt idegen tőlük ez a fajta gondolkodásmód, akkor nem tudom min kell meglepődni...

Nem meglepődünk, hanem elítéljük. Pont ez a baj, hogy már nem semleges szervezet, hogy részt vesznek a háborúban, stb. Elítélendő, amit tesznek, ezek ott a Tanácsban Obi-Want leszámítva nem Jedik, nem a béke őrei, hanem katonák. Windu szavai, amiket az ep2 elején mond, ekkor már olyan üresen koppannának, hogy Palpatine nem bírná ki röhögés nélkül.

 

Ami Almecet illeti, szépek és jók ezek a dolgok, amik fel lettek hozva a védelmében, de ne feledjük el: ő ezt törvényen kívül érte el, minden jogi utat megkerülve, saját zsebre dolgozva, a nép érdekeit figyelmen kívül hagyva. Mint miniszterelnök odamehetett volna a népét tisztelő és szerető hercegnő elé és elárulhatta volna, hogy van ez a probléma, meg kell oldanunk. Satine nem zárkózott volna el a dolog elől, igen biztos, hogy még az illúzióiból is hajlandó lett volna visszavenni. De Almec inkább a saját haszna érdekében elpalástolta a problémát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túl könnyen átléptek Almec -en. :) Szerintem egy undorító féreg. Kis hazánkból egy rakat hasonlatot tudnék hozni, de nem akarok erre elmenni. :D

 

Armatan nekem szimpatikus, erős vezetőnek tűnik. Már a Corruption -ben is hallatta a hangját. Bár azt azért nem hinném, hogy ő lesz a király.

 

Ez nekem is eszembe jutott :D Van egy olyan mondás, hogy az a politikus, aki nem a maga hasznát akarja az nem is politikus... sajnos ez igaz manapság is!

 

Armatan amúgy mint miniszterelnökre gondoltam, más államformában is működhetne tovább Mandalore.

 

Nem meglepődünk, hanem elítéljük. Pont ez a baj, hogy már nem semleges szervezet, hogy részt vesznek a háborúban, stb. Elítélendő, amit tesznek, ezek ott a Tanácsban Obi-Want leszámítva nem Jedik, nem a béke őrei, hanem katonák. Windu szavai, amiket az ep2 elején mond, ekkor már olyan üresen koppannának, hogy Palpatine nem bírná ki röhögés nélkül.

 

Ezzel egyetértek, de én próbáltam az ő szempontjukat is nézni, hogy miért dönthettek így :)

 

Ami Almecet illeti, szépek és jók ezek a dolgok, amik fel lettek hozva a védelmében, de ne feledjük el: ő ezt törvényen kívül érte el, minden jogi utat megkerülve, saját zsebre dolgozva, a nép érdekeit figyelmen kívül hagyva. Mint miniszterelnök odamehetett volna a népét tisztelő és szerető hercegnő elé és elárulhatta volna, hogy van ez a probléma, meg kell oldanunk. Satine nem zárkózott volna el a dolog elől, igen biztos, hogy még az illúzióiból is hajlandó lett volna visszavenni. De Almec inkább a saját haszna érdekében elpalástolta a problémát.

 

Én személy szerint nem védeni akartam őt (még ha úgy is tűnhetett) hanem inkább azt felvázolni, hogy miért lehet elképzelhető az az ötlet, hogy Palpatine megtartja őt a posztján, feltéve ha neki is lesz beleszólása a kérdésbe. Szerintem idális lehetne erre a posztra a majdani Birodalmi időket nézve :)

Azt meg, hogy Almec milyen politikus lenne, azt egyelőre csak találgatni lehet, mert a korrupciós ügyekben tett mozdulatai is csak idővel derültek volna ki, hogy hogyan befolyásolták volna a gazdaságot.

Nem csak az ő esetében, hanem úgy általánosságban is igaz az, hogy attól még, hogy valaki úgymond gonosz, attól még lehet jó vezető! Akire a későbbiekben úgy emlékeznek vissza, hogy kivezette a népét egy nehéz helyzetből, de persze megvolt az ára. Ez nem azt jelenti, hogy emberileg jónak mondhatjuk, de politikailag, gazdaságilag jobban járhatnak... (persze Almec és a hozzá hasonlók, elsősorban a maga hasznukat nézik, de hosszabb távon lehet jobban jártak volna, mint a tiszta és jólelkű Satine-féle úttal)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

persze Almec és a hozzá hasonlók, elsősorban a maga hasznukat nézik, de hosszabb távon lehet jobban jártak volna, mint a tiszta és jólelkű Satine-féle úttal

Ponthogy csak ebben a rövidke krízishelyzetben volt igazán szükség Almec-re. A háború után vissza lehetett volna állni a Satine-féle felállásra, de akkor és ott azt a módszert kellett alkalmazni, amit Almec tett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ponthogy csak ebben a rövidke krízishelyzetben volt igazán szükség Almec-re. A háború után vissza lehetett volna állni a Satine-féle felállásra, de akkor és ott azt a módszert kellett alkalmazni, amit Almec tett.

 

Én elsősorban politikai értelemben értettem az Almec féle "utat", egyébként azt hogy mi lett volna csak találgatni lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem meg a trilógiát. Nagyjából azt kaptam amire számítottam: több sors-fordító pillanat volt benne mint az elmúlt két évadban összesen (örülök, hogy megmerték lépni Mandalore politikai átalakulását, Satine halála pedig jó eséllyel az eddigi legmegrázóbb búcsú a sorozat történetében), de minden kirívó erénye ellenére ez nem az "én sztorim". Két vonása miatt nem tudtam igazán élvezni, ebből az egyik maga Maul - akinél reméltem hogy mostanra már sikerül túltennem magam a tényen, hogy él és virul, de egyelőre ez nem jött össze - a másik, hogy ebben a trilógiában minden olyan gyorsan történik, hogy szinte csak az akció-jelenetek kidolgozására volt kellő idő. Azok pedig szépen is mutatnak: Pre Vizsla vs. Maul, hármas sith csörte, vagy akár Obi-Wanék üldözése... az animátorok büszkék lehetnek a munkájukra.

Szóval jó-jó ez, de nekem nem az évad legjobbja. Egyébként is arra számítok, hogy ezt a címet a most induló sztori fogja elorozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.