Ugrás a kommentre

5x16 - The Lawless


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az már egy dolog, hogy az összes erőhasználó a forgatókönyvnek megfelelően gyengíthető vagy tápolható. Itt simán legyőzik Obi-vant (megint), míg utána ők maguk válnak Palpatine játékszerévé és dobálja őket az Erővel. Szóval fura. A Sithek megérzik egymást, de Obi-van nem érzi Sideous jelenlétét? S hogy van az, hogy Palpatine direkt a saját hajójával megy rendet tenni? Így nem fedi fel magát?

Azért Sidioust és Obi-Wan Erőképességeit ne vegyük egy kalap alá. Nagyjából a hangya és az elefánt esete. És Obi-Wan a hangya. ;) Ráadásul, naná, hogy legyőzték Obi-Want, kizuhant egy hajóból, ami mellesleg rárobbant. Látható is, hogy alig bír egyáltalán talpra kászálódni, ezután hogy lehet azt várni tőle, hogy harcoljon és legyőzzön két olyan embert, akikből egy már háromszor verte meg.

Palpatine nem a saját hajóján ment. Ő Sidious hajóján ment. Semmiféle köztársasági vagy kancellári jel nem volt a hajón.

 

1: Na ez tetszik! :D

2: Szerintem a Revival-ban nem maradt alul. Savage rendesen meg is kapta volna a pengéjét, ha Maul nem teszi keresztbe az övét közvetlen Gallia halála után.

Vagy csak Hondó szavai győztek meg? "-Futnak Kenobi elől!" Kicsit elfogult vagyok Obi-wannal kapcsolatban, nézzétek el nekem.

Számomra Ő a nagybetűs JEDI.

Azt meg ne is említsd, mikor a gyorstalpaló után Savage ha kellett bárddal ölt Jediket, Lenyomta Anit, Obit egyszerre sőt még Dooku és Ventress ellen is megoldotta.

Na az jó volt és sz@r egyszerre. :D

Dehogy nem maradt alul! Adi halála után is menekülni kényszerült, majd miután levágta Savage-t, úgy a falhoz kente Maul az Erővel, hogy talpra sem tudott kecmeregni. Ugyanígy futásnak eredt a Revenge-ben. És ugye azelőtt sem boldogult Savage-dzsal, amikor Anakin is ott volt neki támogatásul (Savage amúgy nem tudott érdemben Asajj és Dooku fölé kerekedni). Végül, Maul már első párbajuk alatt kis híján megölte, amikor beletaszította a lyukba. Obi-Wan tényleg a JEDI, de nem a HARCOS. Az a párosukban Anakin, Obi-Wan az esetek túlnyomó részében alul maradt a jobb kaliberű harcosokkal szemben, még akkor is, ha segítsége van. Viszont használja az eszét, így képes a dolgokból kivágni magát (lásd Maul és Vader megnyesése, mindkettőnél a döntő pillanat az volt, hogy ő észnél volt, a Sith meg nem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenféleképpen a legjobb TCW epizód, amit valaha láttam. Nagyon sűrített lett, talán megérte volna ezt 2 része bontani. Jó volt a sok utalás a filmekre. A Jedik viselkedése mutatja, hogy tényleg inkább a Köztársaságot és nem a közjót szolgálják. Satine halála nagyon durva, drámai és megrázó lett. Sajnáltam is szegényt a végén. Obi-van Jedihez hűen viselkedik, Anakin ezek után már rég tombolni kezdett volna. A polgárháború kitörését is nagyon jól bemutatták. Én nem bánom, hogy Sidious kezébe vette a dolgokat, sőt a Maullal és Opressel vívott párbaj a sorozat legjobb jelenet sora volt. Opressnek vége, Maul viszont még tovább marad a szereplők sorában. Kíváncsi vagyok, vajon Sidious mit tervez vele. Úgy vélem ennek a szálnak még nincs vége.

Egyszóval a rész mestermű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az azért valószínűsíthető, hogy Mandalore többet nem fog szerepelni a TCW-ben, így az ott kialakult belháború további kibontakozását nem ismerhetjük meg. Azért kíváncsi vagyok, hogy Maul halála/eltűnése után Almec-kel mi lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már miért ne szerepelne? Egy csomó dolog függőben maradt ezzel kapcsolatban. A rész vége is pont azt sugallta, hogy ennek még messze nincs vége, még jön a Köztársasági invázió, és Bo-Katan és Maul sorsát sem hiszem, hogy függőben akarják hagyni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidious! :rock::clap::yeah: Mault szerintem kinyiratja valahogy, hogy ő az a Sith nagyúr akit a jedik keresnek, mást nem tudok elképzelni. Amúgy megnéznék egy olyan szituációt amikor Sidi könyörögne kegyelemért úgy mint Maul. :D (EP 3 nem ér).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is szóba jöhet szerintem, hogy kíváncsi arra a "tudásra", amivel sikerült gyakorlatilag a halálból visszatérnie Maulnak, hiszen meg is említi, hogy "lenyűgöz, hogy sikerült túlélned a sérüléseidet."

Ott a pont!! Furcsálltam is, hogy eddig erre senki nem gondolt. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szerintem ez lett a szál leggyengébb darabja. Már az "Eminence"-t és a "Shades of Reason" elejét is túlzsúfoltnak, elkapkodottnak éreztem (az utóbbinak a második fele viszont nagyon jól volt ütemezve), de ami ebben az epizódban történt, azt tényleg két epizódban kellett volna rendesen kibontva megcsinálni: egyet kellett volna kapnia az Obi-Wan-Satine és Bo-Katan szálnak, és egyet Sidous fellépésének. Egész egyszerűen túl gyorsan mozgott a cselekmény, Satine halála, bár megrázó és váratlan volt, de nem kapott semmiféle lezárást, levezetést, és emiatt szinte teljesen súlytalan Sidious akcióba lépéséhez képest, amit meg megfelelő felvezetés nélkül csakúgy elém tolták, mintha azt mondanák hogy "nesze úgyis erre vársz!".

Maul és Sidous két-két fénykardos párbaja fenomenális volt, itt mintha egy pillanatra Maul képes lett volna egyenrangúként küzdeni.

Majd az egész szál újranézése után írok bővebben a többi epizódhoz is, ez így

7,5/10

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, számoljuk meg azt a kettőt hamar gyorsan:

1. 2x12 The Mandalore Plot

2. 2x13 Voyage of Temptation

3. 2x14 Duchess of Mandalore

4. 3x05 Corruption

5. 3x06 The Academy

6. 3x12 Nightsisters

7. 3x13 Monster

8. 3x14 Wiches of the Mist

9. 4x14 Friend In Need

10. 4x19 Massacre

11. 4x20 Bounty

12. 4x21 Brothers

13. 4x22 Revenge

14. 5x01 Revival

15. 5x14 Eminance

16. 5x15 Shades of Reason

17. 5x16 The Lawless

 

Hát igen, ez valóban két rész, meg egy kicsi. Még ha nem is számítom azt a kettőt, ami nem kapcsolódik szorosan ehhez a sztorihoz, akkor is tizenöt epizódról van szó. Szerintem ez így is a leghosszabb történet a TCW futása óta, és még nincs vége!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A múlthetihez hasonlóan, ezúttal is nehéz szavakba öntenem a rész utáni gondolataimat. Ennyire pörgős, tartalmas és drámai epizód talán még nem volt a sorozat történetében, engem megfogott minden pillanata. Méltó folytatása az előző résznek, bár túlszárnyalnia nemigen sikerült. Gyorsan elrepült a játékidő, amit paradox módon nem éreztem kapkodósnak, viszonylag sikerült arányosan elosztaniuk a részbeli eseményeket, 20 perctől nincsenek is nagyobb elvárásaim részletgazdagság terén. Vannak lassabb, átlagos és pörgős tempójú részek... a Lawless ez utóbbi kategóriába tartozott, amivel nekem nincs gondom. Bár a Sidiousszal való párbajból bőven elviseltem volna még néhány percet. Három közvetlen előzményével karöltve remek történetet alkot a Lawless, egyelőre a sorozat legerősebb szálának tartom (amire Maul "feltámadásakor" nem fogadtam volna), ami érzésem szerint további részekre fog nyúlni a későbbiekben. Erre viszonylag egyértelmű utalást kaptunk a végső jelenetben. Filoniék bebizonyíthatják, hogy további potenciál rejlik Maulban a látottakon túl, bár elképzelni se tudom, konkrétan miféle... visszatért a "halálból", megjárta a Poklok Poklát, testvére segítségével visszatért az őrület birodalmából, visszanyerte egykor dicső énképét, majd egyre magasabb hatalmi pozícióba verekedte magát és precízen menetelt előre, legfőbb célja elérése érdekében... de egykori mestere révén elbukott, felépített kis birodalmán túl tanítványát is elvesztette. Kíváncsi vagyok, miként képesek ezt erőltetettség mentesen továbbszőni, hogy a kirakós darabjai végül ne rondítsanak bele a zabrak sztorijának összképébe.

 

Maul karakterfejlődése az előző részben teljesedett ki igazán, a mostaniban inkább utózöngeként hatott a Kenobin való bosszúja Satine kivégzése formájában. Egyértelműen kiderült, hogy nem szimplán a Jedi halálát akarja, hanem testi-lelki gyötrelmeit, amik valószínűleg így sem engesztelhetik a "Pokolban" eltöltött 12 évéért. Nem tetszett, hogy a Sidioustól elszenvedett veresége után, Maul megalázott, harcoshoz és Sith-hez méltatlan módon (Vizslával ellentétben) az életéért könyörgött egy olyan személytől, akiről tudhatja, hogy semmilyen kegyelmet nem képes gyakorolni. Ez alaposan belerondít Maul elmúlt részek során felépített renoméjába. Egy Sith ne könyörögjön szánalomért, ami szemükben a gyengeség jele. Opress az elsők között tanulta meg ezt a leckét, feltételezhető, hogy Maul is. Reméltem, fény derül Maul Sidioust illető tervére, miként tervezte félreállítani... Láthatóan nem volt ellenfele sem harc, sem konspirálás terén az öregnek, sem egyedül, sem Savage-al. Ugyanakkor érdekes Palpatine terve is... a Kettő Szabályát idézi fel, majd életben hagy egy potenciális veszélyforrást, akiről beismerte, hogy riválisává lett, nem mellesleg tisztában van személyazonosságával, a Köztársaságban betöltött szerepével, továbbá valószínű, hogy az első adandó alkalommal az életére próbál majd törni. Talzin kapcsán még lehetne érdekes dolgokat a csempészni a történetbe, de akár Maul "feltámadását" is részletezhetnék később. Pár porhintéssel is beérném, ami a jelenleginél pontosabb utalásokat tesz. A Savage halálakor tovaszálló "zöld szmötyi" a bizonyíték rá, hogy az öreglány mágiája folyamatos hatást gyakorol a testvérekre, ami már a Revival után is sejthető volt. Jelen szál központi figurája Maul, így nem okozott nagy meglepetést Savage halála, aki csak testvére felemelkedésének eszközévé vált, holott, több lehetett volna belőle. Azért sem okozott meglepetést, mert valamiért jónak látták idejekorán lelőni az egész sztorit egy könyvben, spoilerekre fogékony énem pedig nem bírta megállni, hogy ne olvassa el. De ez legyen az én hibám... A párbaj látványos volt, de lehetett volna hosszabb is, annak ellenére, hogy Sidious szabta meg az idejét, miután csak játszadozott ellenfeleivel. A Vizslával való párbaj jobban elnyerte a tetszésem, de ennek sincs oka szégyenkezni. Persze a fordított sorrendnek jobban örülnék. Érdekes apróság volt, hogy Sidious hasonló módon vette el Maul tanítványa életét, mint Maul Kenobi mestere életét.

 

Ami különösen tetszett, az Obi-Wan érett, minden szempontból nézve Jedihez méltó viselkedése, mellyel Satine halálát kezelte. Nem véletlenül áll a 2. helyen a Jedikről alkotott toplistámon. Szerintem egyértelmű, hogy nem a túlerőtől és haláltól való félelme tartotta vissza abban, hogy Maul torkának ugorjon... sokkal inkább a Világos Oldalhoz való egyre mélyülő gyökerei gátolták meg, hogy bosszúból, haragjának engedve cselekedjen. Remek párbeszéd volt, amikor a Sith-nek ecsetelte, miért hatalmasabb a Világos Oldal és miért gyenge az, aki a Sötét Oldalt választja. Más kérdés, hogy szabályokhoz ragaszkodó mivolta ellenére a parancs ellenére cselekedett... számos alkalommal feszegették már a témát a sorozatban, hogy nem mindig a parancs betartása jelenti a helyes döntést. Jó, hogy Kenobi "emberségére" is rávilágítottak, bár korábban is világos volt, hogy nem pusztán barátság az, amit Satine-nal egymás iránt éreznek. Egy már lerágott csontnak nyilvánított téma kapcsán párszor kifejtettem, hogy azért mert valaki Jedi, nem válik automatikusan érzelmeit gombnyomásra elnyomó droiddá. Megindító és érzelem gazdag jelenet volt Satine halála, engem meglepett, nem gondoltam volna, hogy ki merik írni a sorozatból, ráadásul ilyen módon. :o Evidens volt, hogy Mandalore-on gyökeres változások lépnek életbe a Maulék által elindított lavinával, de valamiért úgy gondoltam, Satine-nak jut szerep a továbbiakban. Sajnálom a sorsát, mert szimpatikus eszméket valló karakter volt, annak ellenére, hogy jelen helyzetben sajnos nem voltak hatékonyak ezek az eszmék. Ugyanakkor, dráma szempontjából szükséges elem volt a halála, amely az általa képviselt Mandalore halálát szimbolizálta. Ugyanilyen meglepetéssel bírt Bo-Katan, akiről kiderült, hogy Satine testvére. Ugyanolyan hűen, a végsőkig ragaszkodik az általa hitt elvekhez. Satine pacifizmusával szemben a harcot részesíti előnyben, így ők ketten jelképezik Mandalore megosztottságát is. Satine és a háborúmentes időszak halálával előtérbe kerül a Bo által képviselt háború. Kíváncsi vagyok Mandalore további sorsára, remélem, a jövőben visszatérünk a bolygóra. Ha vér szerint öröklődik a trón, akkor elméletileg Bo válik az uralkodóvá, de a polgárháború kitörése erősen utal rá, hogy az államforma is változás előtt áll. Az nem teljesen világos, hogy a Köztársaság miként avatkozhatna bele a semleges Mandalore belügyeibe? Onderonon ugyanezen okból voltak tehetetlenek a Jedik. :hmm:

 

Korkie-ék felbukkanása üdítő apróság volt, jól érzékeltették az Ahsoka látogatása óta eltelt időt a karaktermodellek változásával. Érdekelt volna, mi történt Korkie-val, de felteszem, hogy a halálát egyértelműbben mutatták volna egy kiütésnél. Szintén piros pont jár a Twilight megjelenéséért, kár, hogy ez az utolsó is volt egyben. Bár a korai évadok után alaposan mellőzték a hajót, a szememben a TCW Millennium Falconja volt. Nem mellesleg jók voltak az Ep4 utalások, kezdve Satine segélykérésétől, Obi-Wan páncélszerzésén át, Maul megjegyzésééig a mestere jelenléte kapcsán, hogy csak néhányat említsek... Az akciójelenetek természetesen végig ott voltak a szeren, hogy a látványt és zenét ne is említsem.

 

Összességében erős szál volt. Helyenként talán valóban túl sűrű, de a tempó ellenére nem mondanám, hogy kimondottan kapkodós. Sok eseményt sűrítettek ebbe a 4x20 percbe (bár a Revival viszonylag lassabb tempójú volt a 3 folytatásához képest), így helyenként talán kiaknázatlan maradt néhány dolog. Ettől függetlenül, nem rónék fel hibákat a szálnak, én jól szórakoztam rajta. Tűkön ülve várom, mi lesz Maullal a jövőben és hova jut Mandalore a továbbiakban.

 

Szép volt, jó volt, nagyon jó volt, de jöhet a finálé! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is szóba jöhet szerintem, hogy kíváncsi arra a "tudásra", amivel sikerült gyakorlatilag a halálból visszatérnie Maulnak, hiszen meg is említi, hogy "lenyűgöz, hogy sikerült túlélned a sérüléseidet."

"To cheat death is a power only one has achieved..." ("A halál felett eddig csak egyvalaki aratott diadalt.") Lehet Sidious akkor Maulra céloz? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"To cheat death is a power only one has achieved..." ("A halál felett eddig csak egyvalaki aratott diadalt.") Lehet Sidious akkor Maulra céloz? :hmm:

Volt egy kutyám, úgy hívták BINGÓ!!!! Ha ezt így összehozzák, akkor az filmtörténeti mérföldkő lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, számoljuk meg azt a kettőt hamar gyorsan:

1. 2x12 The Mandalore Plot

2. 2x13 Voyage of Temptation

3. 2x14 Duchess of Mandalore

4. 3x05 Corruption

5. 3x06 The Academy

6. 3x12 Nightsister

7. 3x13 Monster

8. 3x14 Wiches of the Mist

9. 4x19 Massacre

10. 4x20 Bounty

11. 4x21 Brothers

12. 4x22 Revenge

13. 5x01 Revival

14. 5x14 Eminance

15. 5x15 Shades of Reason

16. 5x16 The Lawless

 

Hát igen, ez valóban két rész, meg egy kicsi. Még ha nem is számítom azt a kettőt, ami nem kapcsolódik szorosan ehhez a sztorihoz, akkor is tizennégy epizódról van szó. Szerintem ez így is a leghosszabb történet a TCW futása óta, és még nincs vége!

 

Én még A Friend In Needet is belevenném Vizsláék miatt, ott bukkan fel először Bo-Katan, ugye és ott derül ki, hogy már nincsenek a szeparatistákkal. De akkor Bonteri miatt talán bele kéne venni egy politikai trilógiát is. (Amelyben mellesleg Satine cameózik.)

 

Volt egy kutyám, úgy hívták BINGÓ!!!! Ha ezt így összehozzák, akkor az filmtörténeti mérföldkő lesz.

Igaz, mert Plagueis ugye magát nem tudta megmenteni a haláltól. És akkor a végén oda jutunk majd, hogy a szálakat követve Sidious eljut Talzin anyához...

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidious azt mikor is mondta? Mert nekem ez a mondat Yodától volt ismerős és Qui-Gonnra értette.

"A halál fölött eddig csak egyvalaki aratott diadalt, de ha mi ketten összefogunk..."

 

Azt hiszem így volt. Tetszetős ez az ötlet, de Maul nem aratott diadalt a halál fölött, hisz meg se halt, nem? Szerintem mégis Plagueisre értette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami különösen tetszett, az Obi-Wan érett, minden szempontból nézve Jedihez méltó viselkedése, mellyel Satine halálát kezelte. Nem véletlenül áll a 2. helyen a Jedikről alkotott toplistámon. Szerintem egyértelmű, hogy nem a túlerőtől és haláltól való félelme tartotta vissza abban, hogy Maul torkának ugorjon... sokkal inkább a Világos Oldalhoz való egyre mélyülő gyökerei gátolták meg, hogy bosszúból, haragjának engedve cselekedjen. Remek párbeszéd volt, amikor a Sith-nek ecsetelte, miért hatalmasabb a Világos Oldal és miért gyenge az, aki a Sötét Oldalt választja. Más kérdés, hogy szabályokhoz ragaszkodó mivolta ellenére a parancs ellenére cselekedett... számos alkalommal feszegették már a témát a sorozatban, hogy nem mindig a parancs betartása jelenti a helyes döntést. Jó, hogy Kenobi "emberségére" is rávilágítottak, bár korábban is világos volt, hogy nem pusztán barátság az, amit Satine-nal egymás iránt éreznek. Egy már lerágott csontnak nyilvánított téma kapcsán párszor kifejtettem, hogy azért mert valaki Jedi, nem válik automatikusan érzelmeit gombnyomásra elnyomó droiddá. Megindító és érzelem gazdag jelenet volt Satine halála, engem meglepett, nem gondoltam volna, hogy ki merik írni a sorozatból, ráadásul ilyen módon. :o

Ne is mondd, ráadásul ebből a helyzetből szegény Obi-Wan semmiképpen sem jöhetett volna ki győztesen. Már amikor túl hosszú ideje fojtogatta Satine-t Maul, sejtettem, hogy nem lesz jó vége, de ekkora tragédiát nem vártam volna. Főleg, hogy egy ennyire érdekes szál végződött így. Mivel hogy a toplistámon a második kedvenc részem a Voyage Of Temptation, pontosan ezért. (A The Lawless csak a harmadik. Makacs vagyok, az első helyezett mindig és mindörökké a Ghosts Of Mortis marad.) Emlékszem arra a rögtönzött szerelmi vallomásra, amikor Tal Merrik túszul használta Satine-t. A sorozat egyik legszebb pillanata. Mindig is kíváncsi voltam, hogy folytatódik kettejük története, hisz olyan szép párt alkotnak együtt, még úgy is, hogy formálisan sosem jártak, mégis összekötötte őket a szeretet. Talán emiatt a beteljesületlenség miatt különösen tragikus mindaz, ami történt. Maul pontosan tudja, hogyan kell valakit megkínozni. Egy olyan Jedinek, mint Obi-Wan, mit sem jelent a fizikai fájdalom, de ez... Látni ugyan nem fogjuk rajta, de egy darabig nem fogja kiheverni, az egyszer biztos. (Megjegyzem, Savage tök bunkó volt, hogy belepofázott abba a gyönyörű zenébe, ami ment abban a jelenetben. >.<)

 

A történtek után kvázi Darth Sidious volt a jófiú. A néző szinte követeli, hogy a testvérek bűnhődjenek meg a történtekért és végre jön valaki, aki elkeni a szájukat, még akkor is, ha az illető mindkettejüknél gonoszabb. Mondhatnánk, hogy ő sokkal destruktívabb, elvégre egy egész háború dúl miatta, de kb. nem telt el egy hónap, mióta Maul visszatért a Lotho Minorról és lám mennyire felperzselt maga körül mindent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A néző szinte követeli, hogy a testvérek bűnhődjenek meg a történtekért és végre jön valaki, aki elkeni a szájukat, még akkor is, ha az illető mindkettejüknél gonoszabb.

A húgom nagyon kedvelte Satine karakterét, és végig drukkolt Sidiousnak, hogy eradikálja a testvéreket. Szóval ezt alátámasztom :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"A halál fölött eddig csak egyvalaki aratott diadalt, de ha mi ketten összefogunk..."

 

Azt hiszem így volt. Tetszetős ez az ötlet, de Maul nem aratott diadalt a halál fölött, hisz meg se halt, nem? Szerintem mégis Plagueisre értette.

Szerintem is... eleve, abból kell kiindulni, amit a filmek sugallnak. A TCW egy remek bővítés, de hülyén venné ki magát, ha teljesen újraértelmezne filmes jeleneteket. A film arra utal, hogy Palpatine Plagueisről beszélt (nem véletlen az opreai mese). Aki nem ismeri a TCW-t, az honnan tudná, ha esetleg Maulról lenne szó? Megváltozna a jelenet értelme, ezzel egy nagyon fontos eleme a filmnek. Ez nem olyan elhanyagolható apróság szvsz.

Az eddigiek alapján Maul túlélte az Ep1-et, nem jött vissza a halálból. A rész végi párbeszéd is ezt sugallja. Sidious kiképzése révén maradt életben... Másrészt, semmivel nem kevésbé erőltetett az, hogy Maul visszatért a halálból ki tudja honnan szerzett képességeivel, mint az, hogy túlélte azt, amit.

 

Ne is mondd, ráadásul ebből a helyzetből szegény Obi-Wan semmiképpen sem jöhetett volna ki győztesen. Már amikor túl hosszú ideje fojtogatta Satine-t Maul, sejtettem, hogy nem lesz jó vége, de ekkora tragédiát nem vártam volna. Főleg, hogy egy ennyire érdekes szál végződött így. Mivel hogy a toplistámon a második kedvenc részem a Voyage Of Temptation, pontosan ezért. (A The Lawless csak a harmadik. Makacs vagyok, az első helyezett mindig és mindörökké a Ghosts Of Mortis marad.) Emlékszem arra a rögtönzött szerelmi vallomásra, amikor Tal Merrik túszul használta Satine-t. A sorozat egyik legszebb pillanata. Mindig is kíváncsi voltam, hogy folytatódik kettejük története, hisz olyan szép párt alkotnak együtt, még úgy is, hogy formálisan sosem jártak, mégis összekötötte őket a szeretet. Talán emiatt a beteljesületlenség miatt különösen tragikus mindaz, ami történt. Maul pontosan tudja, hogyan kell valakit megkínozni. Egy olyan Jedinek, mint Obi-Wan, mit sem jelent a fizikai fájdalom, de ez... Látni ugyan nem fogjuk rajta, de egy darabig nem fogja kiheverni, az egyszer biztos. (Megjegyzem, Savage tök bunkó volt, hogy belepofázott abba a gyönyörű zenébe, ami ment abban a jelenetben. >.<)

A Voyage of Tamptationben nem annyira egyértelmű, hogy őszinte-e a vallomás (persze, tudjuk, hogy igen), vagy csak Merrick figyelmének elterelésére játszott. :) Obi és Satine kapcsolata érdekes elem volt, szívesebben néztem volna ennek részletezését... Mégis egy elveihez hű Jedi-mester, akit bele lehetett volna vinni néhány további nehéz helyzetbe a nő iránti érzései kapcsán, ahogy az a mostani részben is történt. Így még tovább színezték volna a karaktert az ilyen-olyan jellempróbákkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó, eszembe jutott, hogy ki ennek az egész történetnek a kulcsfigurája, még úgy is, hogy egyáltalán nem szerepelt ebben az évadban: Talzin anya. Ő az, aki mindezt lehetővé tette. Ő volt az egyetlen, aki tudta, hogy Darth Maul életben van, az egész Galaxisból. Ő volt az, aki minden áron azt akarta, hogy Savage Opress megkeresse őt, ugyanis "nagy feladat vár rájuk." De miért? Rendben, ő volt a főnök a Dathomiron, de csak ezért segített volna neki? Itt valami nem tiszta. Mi van, ha Talzin tudta, hogy Maul természetéből adódóan ekkora ámokfutásba kezd? Egyfajta figyelmeztetés gyanánt Sidiousnak?

 

A húgom nagyon kedvelte Satine karakterét, és végig drukkolt Sidiousnak, hogy eradikálja a testvéreket. Szóval ezt alátámasztom :D

Pacsi a húgodnak! :D

 

A Voyage of Tamptationben nem annyira egyértelmű, hogy őszinte-e a vallomás (persze, tudjuk, hogy igen), vagy csak Merrick figyelmének elterelésére játszott. :) Obi és Satine kapcsolata érdekes elem volt, szívesebben néztem volna ennek részletezését... Mégis egy elveihez hű Jedi-mester, akit bele lehetett volna vinni néhány további nehéz helyzetbe a nő iránti érzései kapcsán, ahogy az a mostani részben is történt. Így még tovább színezték volna a karaktert az ilyen-olyan jellempróbákkal.

Furcsa, hogy a figyelemelterelés egyáltalán megfordult a fejedben. :D Nekem az a jelenet annyira őszinte volt. (Lám, mint kiderült Satine-nak nem volt szüksége figyelemelterelésre ahhoz, hogy kiszabaduljon Merrik fogságából.) Akárhogy nézem, ennek a szálnak a csúcspontja a Voyage Of Temptation volt. Utána már csak olyan részek lettek volna, mint a Duchess Of Mandalore, ahol nem épült tovább a kapcsolatuk. Obi-Wan minden esetben helytállt volna, ebben biztos vagyok. Egykor otthagyta volna a Jedi Rendet Satine-ért, de az egy más idő volt.

 

Szerintem is... eleve, abból kell kiindulni, amit a filmek sugallnak. A TCW egy remek bővítés, de hülyén venné ki magát, ha teljesen újraértelmezne filmes jeleneteket. A film arra utal, hogy Palpatine Plagueisről beszélt (nem véletlen az opreai mese). Aki nem ismeri a TCW-t, az honnan tudná, ha esetleg Maulról lenne szó? Megváltozna a jelenet értelme, ezzel egy nagyon fontos eleme a filmnek. Ez nem olyan elhanyagolható apróság szvsz.

Az eddigiek alapján Maul túlélte az Ep1-et, nem jött vissza a halálból. A rész végi párbeszéd is ezt sugallja. Sidious kiképzése révén maradt életben... Másrészt, semmivel nem kevésbé erőltetett az, hogy Maul visszatért a halálból ki tudja honnan szerzett képességeivel, mint az, hogy túlélte azt, amit.

Csak azok számára változna meg, akik nézik a TCW-t. Akik csak a filmeket követik, azok továbbra is Plagueisre asszociálnak, akik pedig a TCW-t, azok esetleg Maulra. Az értelme nem változik meg, mert nem jelenti ki konkrétan, kiről van szó, így akárkiről is lehet szó.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.