Ugrás a kommentre

5x18 - The Jedi Who Knew Too Much


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Most én is megnéztem így. Nekem nagyon gyanús, mi több, szerintem ő volt. Hallotta ahogy Ahsoka ki akarja csinálni Lettát, és ő mondja azt is, hogy minden bizonyíték Letta ellen szól. De egyáltalán. Mit keres a sztoriban? Nem kellene neki itt lenni... Egyértelmű, hogy ő volt! Már csak az a kérdés mi forgatta ki ennyire önmagából? No de még azért nem veszek rá mérget.

Nekem is egyre gyanúsabb, sikerült elültetni a bogarat a fülemben. Jelenleg 90%-ra mondom a valószínűségét annak, hogy a mirialiból renegátot csinálnak... és még nem láttam az új részt. Kissé sajnálom, ha így fog alakulni. Elsősorban nem a tény miatt, hogy nem valósul meg a teóriám. Inkább azért, mert több potenciált láttam volna abban, ha az öreg mesterkedik. De a realitások talajáról nézve, Maul után nem túl valószínű, hogy ismét komolyabb szerepkörben láthatjuk a Sith-et. Másrészt, Letta elmondta, hogy Jedi tette. Persze lehet itt kombinálni, hogy hazudott, rávették, stb. De a TCW-ben legtöbbször minden az, aminek látszik. Barriss megtehette, az elmúlt 2 rész eseményeibe bőven beilleszthető, mint tettes. Passzolnak a körülmények. Nem mellesleg, ha igaz a címekből való következtetésem, miszerint Ahsokát elkapják, majd felmentik, azt valószínűleg a valódi tettes leleplezésével érik majd el. Ez pedig nem lehet Palpatine, érthető okok miatt. Mindezek után, nem sok értelme lenne mást feltételezni, hacsak nem célunk mindenáron csalódni a végeredményben. Eddig egy nagyon jó, talán a legjobb sztori szál a sorozatban az Ahsoka quadrilógia... a lényeg Ahsokán van! Ha Palpatine helyett Barriss lesz a fekete bárány, más megvilágításba helyezhet dolgokat, de a lány jellemének szempontjából talán még előnyösebb is. Na, szépen meggyőzöm magam a végére, miért nem akkor gáz Barriss. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap újranéztük a három részt egyben és felmült a kérdés, hogy:

Tarkin mit nevez alapos nyomozásnak? Azt állítja, hogy elmetrükkel vett rá egy klónt a cella kinyitására.

 

Ezt melyik klón vallotta??

és még;

 

Az életben hagyott, folyosón heverők nem lettek kikérdezve, hogy ki volt a támadó? Annyit bizos tudhattak, volna, hogy egy fekete köpenyes csukjás akak,

ilyen vagy olyan színű fénykarddal és nem 100%, hogy Ahsoka.

Mert szerintem nem ahsoka kardjaival lettek levágva, hisz még izzanak a sebek, mikor Ahsoka odaér már kardjával az övén..

 

Ezek fényében erős a gyanúm, hogy Tarkin és ne adj' isten pár klón is benne van a bemártásban..bár utóbbira nincs olyan nagy szükség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap újranéztük a három részt egyben és felmült a kérdés, hogy:

Tarkin mit nevez alapos nyomozásnak? Azt állítja, hogy elmetrükkel vett rá egy klónt a cella kinyitására.

 

Ezt melyik klón vallotta??

és még;

 

Az életben hagyott, folyosón heverők nem lettek kikérdezve, hogy ki volt a támadó? Annyit bizos tudhattak, volna, hogy egy fekete köpenyes csukjás akak,

ilyen vagy olyan színű fénykarddal és nem 100%, hogy Ahsoka.

Mert szerintem nem ahsoka kardjaival lettek levágva, hisz még izzanak a sebek, mikor Ahsoka odaér már kardjával az övén..

 

Ezek fényében erős a gyanúm, hogy Tarkin és ne adj' isten pár klón is benne van a bemártásban..bár utóbbira nincs olyan nagy szükség.

Nem tudom voltak-e túlélő klónok. Volt 1-2 még szenvedő példány belőlük amikor Ahsoka elszökött, de lehet, hogy utolsó leheletük volt az és nem élték túl. Csak nem lehetett olyan amatőr a támadó, hogy szemtanúkat hagyjon. Ráadásul Fox csak úgy besétált, nem tűnt úgy, hogy riasztották volna, márpedig ha lett volna beszámítható túlélő, akkor biztos segítséget kért volna.

 

Azt simán el tudom képzelni, hogy Palpatine mozgatja Tarkinékat a háttérből. Ha az egész besározás nem is tőle ered, de kizárt, hogy csak véletlenül folyik olyan irányba a nyomozás, hogy még véletlenül se derüljön ki olyan dolog, ami megkérdőjelezné Ahsoka bűnösségét. Az öregnek meg kell szabadulnia a lánytól és ez a helyzet nagyon kapóra jön.

Már nyilván Letta átszállíttatása is a jedik idegesítésére volt kitalálva, aztán jött a többi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap újranéztük a három részt egyben és felmült a kérdés, hogy:

Tarkin mit nevez alapos nyomozásnak? Azt állítja, hogy elmetrükkel vett rá egy klónt a cella kinyitására.

 

Ezt melyik klón vallotta??

 

Szerintem szimplán csak "összekötötte" a pontokat. Ahsoka valahogy kijutott a cellából, ami külső segítség nélkül lehetetlen. Találtak a közelben egy klón hullát (nem azt a hármast, amelyikbe Ahsoka is belefutott, egy másikat) Ahsoka nyilván őt kényszerítette, hogy kiengedje, aztán végzett vele. És lehet, hogy tényleg hasonló volt a helyzet, pl a támadó elmetrükkel kényszerítette a klónt, hogy ott hagyja Ahsokának a kártyát, aztán egy kicsit odébb küldte, majd levágta.

 

Az életben hagyott, folyosón heverők nem lettek kikérdezve, hogy ki volt a támadó? Annyit bizos tudhattak, volna, hogy egy fekete köpenyes csukjás akak,

És mi van ha a támadó nem személyesen verte össze őket, hanem simán csak elbújt a folyosón és falhoz vágta mindet az Erővel?

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom voltak-e túlélő klónok. Volt 1-2 még szenvedő példány belőlük amikor Ahsoka elszökött, de lehet, hogy utolsó leheletük volt az és nem élték túl. Csak nem lehetett olyan amatőr a támadó, hogy szemtanúkat hagyjon. Ráadásul Fox csak úgy besétált, nem tűnt úgy, hogy riasztották volna, márpedig ha lett volna beszámítható túlélő, akkor biztos segítséget kért volna.

 

Azt simán el tudom képzelni, hogy Palpatine mozgatja Tarkinékat a háttérből. Ha az egész besározás nem is tőle ered, de kizárt, hogy csak véletlenül folyik olyan irányba a nyomozás, hogy még véletlenül se derüljön ki olyan dolog, ami megkérdőjelezné Ahsoka bűnösségét. Az öregnek meg kell szabadulnia a lánytól és ez a helyzet nagyon kapóra jön.

Már nyilván Letta átszállíttatása is a jedik idegesítésére volt kitalálva, aztán jött a többi.

 

Voltak és nem volt rajtuk vágott seb. kb Öten. Aztán mi elsordódtunk az eseményekkel, de újrnézve felmerült a kérdés és Tarkin "alapos" nyomozása.

 

 

Szerintem szimplán csak "összekötötte" a pontokat. Ahsoka valahogy kijutott a cellából, ami külső segítség nélkül lehetetlen. Találtak a közelben egy klón hullát (nem azt a hármast, amelyikbe Ahsoka is belefutott, egy másikat) Ahsoka nyilván őt kényszerítette, hogy kiengedje, aztán végzett vele. És lehet, hogy tényleg hasonló volt a helyzet, pl a támadó elmetrükkel kényszerítette a klónt, hogy ott hagyja Ahsokának a kártyát, aztán egy kicsit odébb küldte, majd levágta.

 

És mi van ha a támadó nem személyesen verte össze őket, hanem simán csak elbújt a folyosón és falhoz vágta mindet az Erővel?

Igen összeköthette a pontokat, de egy feltételes mód nem ártott volna, főleg, hogy egy kártya hevert csak a földön vagy a zárban és a legközelebbi hulla messze volt.

 

Nekem bűzlik Tarkin..Már nagyon várja a Jedik nélküli Birodalmat, mely tervben nyakig benne van már most szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem bűzlik Tarkin..Már nagyon várja a Jedik nélküli Birodalmat, mely tervben nyakig benne van már most szerintem.

Szerintem csak azt várja, hogy végre kirekesszék a jediket az oda nem illő pozíciókból, mint ahogy minden bizonyítani vágyó (és jelen esetben hataloméhes) katona erre vágyik.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Voltak és nem volt rajtuk vágott seb. kb Öten. Aztán mi elsordódtunk az eseményekkel, de újrnézve felmerült a kérdés és Tarkin "alapos" nyomozása.

Igen, ezt értem, eddig ok. :) De biztosan véglegesen túlélték az egészet?

Fojtogathatták is, falhoz is kenhették őket, nem kellett feltétlen mindenkit lekaszabolni. Másokon a vágott sebek frissek voltak, úgyhogy nagyon rövid idő telhetett el a támadás és Ahsoka szökése közt. Így pedig meghalhattak röviddel azután, hogy mi továbbmentünk a képpel a helyszínről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ezt értem, eddig ok. :) De biztosan véglegesen túlélték az egészet?

Fojtogathatták is, falhoz is kenhették őket, nem kellett feltétlen mindenkit lekaszabolni. Másokon a vágott sebek frissek voltak, úgyhogy nagyon rövid idő telhetett el a támadás és Ahsoka szökése közt. Így pedig meghalhattak röviddel azután, hogy mi továbbmentünk a képpel a helyszínről.

 

Igen, de az megint csak azt veti fel, hogy nem akármilyen képességekkel rendelkező erőhasználó járt Ahsoka előtt csak egy lépéssel a szökés során.. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen összeköthette a pontokat, de egy feltételes mód nem ártott volna, főleg, hogy egy kártya hevert csak a földön vagy a zárban és a legközelebbi hulla messze volt.

 

Nekem bűzlik Tarkin..Már nagyon várja a Jedik nélküli Birodalmat, mely tervben nyakig benne van már most szerintem.

Vagy simán csak ki akarja használni a helyzetet, és ha ehhez az kell, hogy tényként tálalja a feltételezéseit, szemrebbenés nélkül megteszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarkin szerepét nagyon nehéz megítélni ebben a szálban.

Alapból gyűlöli a jediket, ott tesz keresztbe nekik, ahol csak tud. Emellett igencsak jó viszonyban van Palpival is, tehát az is elképzelhető, hogy bizonyos dolgokat az öreg sugallatára tesz. Persze itt is kérdés, hogy mennyire van beavatva a nagy tervbe. Lehet, hogy sok részletet is tud már, de az is lehet, hogy csak teszi, amire kéri az öreg, mert tudja így jól fog járni. De még az is lehet, hogy semmit nem tud, de eleve annyira egyetért Palpival, hogy magától is azt cselekszi, amire kérné.

Az is reális, hogy igazából Tarkin ebben az ügyben semmiről nem tud semmit, csak a jedik iránti elvakultsága, ill. az ügy minél hamarabbi felgöngyölítése végett egyszerűsíti le ennyire az ügyet és fogad el mindenféle dolgot egyértelmű bizonyítéknak.

Tudhatja, hogy Palpi el akarja távolítani Ahsokát Anakin mellől. De ő maga is utálja a togrutát és rajong Skywalkerért, tehát megint csak belülről is jöhet ez az indíttatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek fényében erős a gyanúm, hogy Tarkin és ne adj' isten pár klón is benne van a bemártásban..bár utóbbira nincs olyan nagy szükség.

Benn van, de független. Neki csak kapóra jön ez az egész. Örömmel sároz be egy Jedit ok nélkül ezt elhiheted. Mi lesz itt ha kiderül, hogy ne adj isten egy másik Jedi is van a háttérben? Boszorkányüldözés lesz az biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes egy epizód volt, mivel nem néztem trailereket, nagyot néztem, amikor Letta meghalt.

Maga az ötlet, hogy Ahsoka kerüljön a célkeresztbe meglepő volt és izgalmas, s engem elég váratlanul ért, hogy akárhogy is próbálkozott a csaj, annál rosszabb helyzetbe került - itt meg kell jegyeznem, hogy a Tano-ról készült felvétel, ami Letta megölését akarta volna bizonyítani, nem volt valami meggyőző azok számára, akik tudják, mi fán terem az Erő. Értem én, hogy mindenképpen azt akarták, hogy a lány bűnösnek tűnjön, de ha erre bármelyik Jedi rápillant, azonnal tudná, hogy egy embert nem így szokás fojtogatni az Erő segítségével + javítsatok ki, ha tévedek, de a Jedik nem jártasak a gondolatolvasásban? Lehet, hogy egy másik erőhasználó ellen tud állni neki, ha akar, de szerintem a togrutának pont kapóra jött volna, ha beengedi őket a fejébe egy picit. Persze ez már a tárgyalás, szóval egy kicsit előre szaladtam :D

A szökéstől kezdve lendületesen folytak az események, jól kiütköztek a fiatal előnyei, azonban kicsit túlzásnak éreztem, hogy csak úgy meglógott a mestere és a fél Köztársasági Hadsereg elől, de mégis számítani lehetett rá.

A kis hiányosságokat leszámítva, én 9 ponttal jutalmaznám a 10-ből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

+ javítsatok ki, ha tévedek, de a Jedik nem jártasak a gondolatolvasásban?

Hogyha valaki zaklatott, vagy fél, meg ilyesmik azt képesek megérezni, de egy szó kiolvasása valakinek a tudatából teljesen más tészta. Ilyenkor az elmetrükkhöz fordulnak, hogy rávegyék a delikvenst, hogy fecsegje ki a titkát, de jelen esetben ugye erre kevés esély volt (és ez amúgyis csak a gyengék és azok ellen kap akik nem kaptak ellene kiképzést).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogyha valaki zaklatott, vagy fél, meg ilyesmik azt képesek megérezni, de egy szó kiolvasása valakinek a tudatából teljesen más tészta. Ilyenkor az elmetrükkhöz fordulnak, hogy rávegyék a delikvenst, hogy fecsegje ki a titkát, de jelen esetben ugye erre kevés esély volt (és ez amúgyis csak a gyengék és azok ellen kap akik nem kaptak ellene kiképzést).

Ilyesmire céloztam, de az elmetrükk csak akkor nem működik, ha egy erős akaratú egyénről van szó, aki ellenáll neki. Ahsoka miért állt volna ellen? + A véleményem szerint, az már egy kicsit meredek, hogy a Jedi Rend lenagyobb mesterei nem tudták eldönteni, hogy egy 17 éves padawan igazat mond-e, vagy sem. Értem én, miért kellett így lennie, de akkor is... fura :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, ellen tud állni (hisz már Bane ellen tudott állni, és őt is csak csoportosan tudták megtörni, namármost egy jedi aki ismeri is a folyamatot meg pláne ellen tud állni), és tettethetné hogy az igazat mondja, miközben hazudna. Akiről tudják, hogy ki tudja cselezni, arra nem is alkalmazzák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, ellen tud állni (hisz már Bane ellen tudott állni, és őt is csak csoportosan tudták megtörni, namármost egy jedi aki ismeri is a folyamatot meg pláne ellen tud állni), és tettethetné hogy az igazat mondja, miközben hazudna. Akiről tudják, hogy ki tudja cselezni, arra nem is alkalmazzák.

Hm... nem igazán tudom, hogy lehet tettetni, hogy elmetrükk alatt állsz, s hogyan lehetne ebben átverni mindenkit, még Yodát is, de ki tudja, lehet benne valami.

Szerkesztve: - Darth Raven
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újra megnézve a szálat volt egy nagyszerű és egyben szimbolikus jelenet. Arra gondolok, amikor Tarkin bevitte Letta sapkáját Ahsokához, majd eldobja. Ez azt jelenti, hogy a nő addig érdekes Tarkinnak, amíg bemárthat általa egy Jedit. Egyébként le se sz*rja, hogy meghalt. :fuck2:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Basszus, ha már a szimbolikus dolgokról beszélünk, én is észrevettem valamit. A temetés után ahogy szépen szállingóznak szét a Templomba a Jedik, láthatjuk, hogy egymás mellett sétál Saesee Tiin, Kit Fisto, és Eeth Koth, akinek a helyét Agen Kolar veszi majd át, és közben Palpatine a háttérben beszélget Winduval. Mi ez ha nem direkt kikacsintás? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Atyám. Hát ez volt egy rész. Végig tátva volt a szám és a szemem is erősen, mert itt aztán volt minden. Olyan látvány mint a Tronban, a történet valami zseniális volt. Annyira imádom az ilyen filmeket, könyveket történeteket amikor valami kis dolog történik, jelen esetben a robbantás, persze ha ezt ehet kicsinek mondani, és kiderül hogy valami nagyobb dolog van a háttérben amit megpróbálnak eltusolni. Kíváncsi vagyok hogy Maul van e ez mögött bár kétlem, de hát ki tehette ezt, akár kamerán keresztül. Ashoka menekülése nagyon izgi volt, a végére full Szökevény érzés lett, és az a dráma, meg azok az arckifejezések. Ashoka sosem volt a kedvencem, de ebben valami zseniálisra csinálták. 9,5/10 simán, bár őszintén szólva nem tudom mivel lehetett volna ezt a részt még jobbá tenni. Tarkin meg egy köcsög állat, már most látszik, és hozza a "régi" jövőbeli énjét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 7 hónappal később...

Ez még mindig egy zseniális rész és milyen rég nem láttam... A TCW bejelentés apropót adott. :D 

 

Már el is felejtettem mennyire erős, szinte filmszerű látványvilága volt már ekkor a sorozatnak. A történet, a zene... mind fantasztikusak. Csak most realizáltam, hogy a Rebels nagyon messze áll ettől. :( De hát az egy más, puritánabb korszak. 

 

A fentebb betett párhuzamok még most is ütősek. :clap:  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.