Ugrás a kommentre

5x18 - The Jedi Who Knew Too Much


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez elvileg lehetne így, de én továbbra is képtelenségnek tartom, hogy Jedi legyen az illető, annyira durva dolog lenne... Mert a terrorizmus (mert ugye erről van szó) a lehető legalja módszer az egyet nem értés kifejezésének, ártatlanok halálán keresztül tiltakozni hatalmas bűn még egy átlagembert tekintve is, nemhogy egy Jedit, aki a béke és az igazság őrzője. Hogy tiltakozhatna ilyen módszerrel az, aki azért tiltakozik, mert a rend már nem a béke és az igazság őrzője? Ha ez így lesz, az számomra iszonyú csalódás lesz. :(

 

Egyként Nute lent összefoglalt véleményét osztom, azzal kiegészítve, hogy csak ne Jedi legyen az elkövető....

Az epizód címének helyességét pedig majd utólag lehet megítélni. :)

Néha valami drámait kell tenni, hogy felrázzák az apátiából a tetszhalottat. De ha ez lesz a megoldás, az a Jedi rend végét is jelenti.

 

Egyébként felkerült végre a full guide. :) Marha jó, hogy azokat a neveket a parancsnokság előtt, Geonosisi kőbe faragták. Gondolom nevekről van szó és nem számokról (esetleg mindkettőről).

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi aki túl sokat tudott... ez azt mondom inkább illik Ahsokára, hisz meg tudott egyet s mást Lettától a halála előtt.

 

Mit is? Hogy talán egy jedi áll a háttérben. Ezt már a Tanács is közölte, hisz ezért hívták haza őt Anakinnal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit is? Hogy talán egy jedi áll a háttérben. Ezt már a Tanács is közölte, hisz ezért hívták haza őt Anakinnal.

Akkor még csak gyanú volt. És mint az előző rész végén láthattuk, mindenki fellélegzett, hogy Jedi nem vett részt a támadásban. Most kiderült, hogy mégis. És ezt csak Ahsoka tudja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem örülnék annak ha megint egy jedi lenne az áruló, pláne hogy most még az eddigieknél is drasztikusabb volt a tett. Már eddig is elég sok olyan momentum volt a sorozatban, ami nem túl jó képet állított ki a jedikről. Szerintem túl sok is.

Az ok, hogy a Rendben is megosztottság van, ill. árulók is kerülnek ki a soraikból. Sőt, még tetszik is vmilyen szinten, árnyalják a képet és nem mindegyik jedit feddhetetlen erkölcscsősznek állítják be.

Ezzel együtt sokszor kerülnek elő (akár ezen a fórumon is) olyan kritikák a jedikkel szemben, ami szerintem nem, vagy csak részben jogosak. Ezek összességében elég keményen lehúzták a Rend megítélését és sokan kifejezetten röhejesnek vagy szánalmasnak tekintik már őket.

Érzek egy kényes egyensúlyt a SW világában, ami nagyon felborulna ha egy ilyen volumenű bűncselekményt is jedi (jedik) követne (követnének) el.

 

A második bekezdésemről jut eszembe, hogy nagyon tetszett az a megoldás ebben a részben, hogy Ahsoka azt mondta, nem akar olyan dolgokért bűnhődni, amiket nem ő követett el. Ez olyan egyszerű, emberi, reális. Ellőhették volna azt az elcsépelt, közhelyes megoldást, hogy "ki kell derítenem ki tette valójában, mert bűnhődnie kell", "nem hagyhatunk futkosni egy ilyen bűnözőt", vagy "megérdemlik az áldozatok, hogy kiderítsük az igazat", stb.. Ahsoka pontosan annyira "önző", amennyire mindenki lenne egy ilyen helyzetben, elsősorban saját magát mentené.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor még csak gyanú volt. És mint az előző rész végén láthattuk, mindenki fellélegzett, hogy Jedi nem vett részt a támadásban. Most kiderült, hogy mégis. És ezt csak Ahsoka tudja.

 

Ez édes kevés, és Letta nem is biztos, hogy tudta kivel áll szemben. Szerintem nem tudott meg eleget ahhoz, hogy ez rá illjen és ez jó cím legyen.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez édes kevés, és Letta nem is biztos, hogy tudta kivel áll szemben. Szerintem nem tudott meg eleget ahhoz, hogy ez rá illjen és ez jó cím legyen.

Nem az a lényeg, hogy jó cím-e vagy nem, hanem az, hogy a Jedik nem tudták ki a tettes. Csak gyanú volt bennük. :) Én erre reagáltam és nem a cím milyenségére. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az a lényeg, hogy jó cím-e vagy nem, hanem az, hogy a Jedik nem tudták ki a tettes. Csak gyanú volt bennük. :) Én erre reagáltam és nem a cím milyenségére. :)

 

De mi a címből indultunk ki Merr-sonn-nal..bocs ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez elvileg lehetne így, de én továbbra is képtelenségnek tartom, hogy Jedi legyen az illető, annyira durva dolog lenne... Mert a terrorizmus (mert ugye erről van szó) a lehető legalja módszer az egyet nem értés kifejezésének, ártatlanok halálán keresztül tiltakozni hatalmas bűn még egy átlagembert tekintve is, nemhogy egy Jedit, aki a béke és az igazság őrzője. Hogy tiltakozhatna ilyen módszerrel az, aki azért tiltakozik, mert a rend már nem a béke és az igazság őrzője? Ha ez így lesz, az számomra iszonyú csalódás lesz. :(

 

Egyként Nute lent összefoglalt véleményét osztom, azzal kiegészítve, hogy csak ne Jedi legyen az elkövető....

Az epizód címének helyességét pedig majd utólag lehet megítélni. :)

 

 

Egyetértek. Egy Jedi szerintem képtelen lenne erre. Krellt hagyjuk mert 1 a több ezerből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig hihetetlen hangulatos, és rejtélyek övezte rész, minden elismerésem a készítőké. :clap:

 

Barriss bűnösségének gondolatával újra eljátszottam, ezúttal kizárólag az ő rezdüléseit figyelve az ominózus jelenetekben. Könnyen lehet, hogy épp azért kérdezte Ahsokát az érzések elől való elzárkózásról, továbbá azért volt szomorú, mert vívódott barátnője bemártását illetően... nem volt biztos benne, képes-e meghozni ezt az igen komoly áldozatot csak azért, hogy a Jedik romlottságát ábrázolja. A börtönbe való bejutást, és hasonló részletkérdéseket is megoldhatta, de ez már ki lett vesézve, nem mennék bele újra. Mindenképpen reális opció, de részemről sokkal inkább a dramaturgiai gondok övezik a miraiali bűnösségét, mint a megvalósíthatóság...

 

Ha valóban Jedi az elkövető, annak lehetőségét ki is zárhatjuk, hogy Palpatine machinál a háttérből, mint értelmi szerző. Főként Ahsoka viselkedése az, ami kulcsfontosságú ebben a szálban. Miként boldogul egyedül, egy kilátástalannak tűnő szituációban, milyen fejlődésen megy keresztül ennek eredményeképp. Ebből a szemszögből talán érdekesebb, karakterépítőbb lenne azt látni, mihez kezd, ha egy közeli barátnőjében kellene súlyos mértékben csalódnia, egyúttal a Sabotage-ben képviselt álláspontját is kénytelen lenne átgondolni a Jedik ártatlansága kapcsán.

Másrészről viszont továbbra is Barriss ellen szól a karakteridegenség ténye ezen lehetséges húzásával. Számomra sokkal érdekesebb összképet nyújtana az a verzió, amelyben Palpatine ügyködésének (a már régebben leírt okok miatt) vált áldozatává a togruta lány. Renegát Jedit már láthattunk a sorozatban... sajnálnám, ha újra ellőnék ugyanazt, amikor már adott egy remekül előkészített terep valami nagyobb szabásúnak. Ugyanúgy számos morális kérdésekben bővelkedő, kiváló sztorit lehetne kerekíteni Ahsoka kalandjából, amely a végeredményt tekintve monumentálisabb, és baljóslatúbb lehetne azzal, ha maga a Sith Sötét Nagyura akarná eltenni őt láb alól, mondván olyan fenyegetéssé nőtt Skywalkerrel kapcsolatos tervei kapcsán, akivel számolnia kell. Egy 6. évadra, és majd a sorozat végére átívelő szálat lehetne kanyarítani ebből, ami a lány végső sorsának előfutára lehetne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban, erről jutott eszembe, hogy van egy kis "gond" a Palpatine-os elméletekkel. Ha tényleg az öreg keze van a dologban, akkor Ahsoka sorsának végleg el kéne dőlnie. Nem szokott félmunkát végezni. Az meg elég méltatlan lenne, ha ezentúl visszatérő motívum lenne ahogy megpróbálja Ahsokát eltüntetni, de sehogy se sikerül.

Most sikerre kellene vinnie a tervét és Ahsokát kigolyózni a képből. Csak az valószínűtlen, hogy egy ilyen karaktert kiírjanak a sorozatból további évadok készítése mellett. Az persze lehetne, hogy még a 6. évad közepe vagy vége fele szentelnének egy epizódot (akár egy 2 részes szálat) arra, hogy bemutassák mi lett a végső sorsa a perifériára kényszerült togrutának, immáron mindentől távol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit is? Hogy talán egy jedi áll a háttérben. Ezt már a Tanács is közölte, hisz ezért hívták haza őt Anakinnal.

Ahogy egy másik topikban szóba jött: a cím nyilván utalás is Hitchcock "The man who knew too much"-ára. Mindkettőnél hasonló a sztori gyújtópontja: a főhősnek valaki közvetlenül a halála elött elárul egy titkot (persze itt a TCW-ben azért csavartak egy nagyot ezen az alaphelyzeten). Plusz Hitchcock talán legtöbbet használt szituációjával dolgoznak: a főhős ártatlan mégis mindenki őt üldözi.

A titok amit Ahsoka megtud azt a történet ezen pontján egyébként szinte csak ő tudja, tehát utalás is, meg egyébként is jól passzol rá a cím.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja vagy úgy. Így látatlanba mondom, hogy nem fog menni. :)

Igen, mi is erre jutottunk. Mármint, a legnagyobb részével nem ütközik, de van 1-2 pont, ami megtárgyalásra vár az EU-s szakértőkkel, akik rendszerint az SW Könyvek topikban tartják az üléseiket. :D:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, mi is erre jutottunk. Mármint, a legnagyobb részével nem ütközik, de van 1-2 pont, ami megtárgyalásra vár az EU-s szakértőkkel, akik rendszerint az SW Könyvek topikban tartják az üléseiket. :D:lol:

Igen azt láttam, hogy valami nem stimmel az EU -val, mert volt olyan a TFN -en aki Lucas halálát akarta, meg ez egy nagy sz*r. Biztos valami észveszejtő nagy dologról lehet szó. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen azt láttam, hogy valami nem stimmel az EU -val, mert volt olyan a TFN -en aki Lucas halálát akarta, meg ez egy nagy sz*r. Biztos valami észveszejtő nagy dologról lehet szó. :D

Ennek a történetszálnak a kapcsán? Mert akkor az illető iszonyatosan túlreagálta. Kivételesen alig lett bántva az EU. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig hihetetlen hangulatos, és rejtélyek övezte rész, minden elismerésem a készítőké. :clap:

 

Barriss bűnösségének gondolatával újra eljátszottam, ezúttal kizárólag az ő rezdüléseit figyelve az ominózus jelenetekben.

Most én is megnéztem így. Nekem nagyon gyanús, mi több, szerintem ő volt. Hallotta ahogy Ahsoka ki akarja csinálni Lettát, és ő mondja azt is, hogy minden bizonyíték Letta ellen szól. De egyáltalán. Mit keres a sztoriban? Nem kellene neki itt lenni... Egyértelmű, hogy ő volt! Már csak az a kérdés mi forgatta ki ennyire önmagából? No de még azért nem veszek rá mérget.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak az a kérdés mi forgatta ki ennyire önmagából?

Ki tudja miken ment át "szegény", mióta nem láttuk. :( Elég arra gondolni, hogy Rex mekkora változáson ment át Umbara óta. Vagy arra, hogy Gregor még az emlékeit is elvesztette, annyira brutális volt a Serish-i csata. Simán lehet, hogy Barriss is annyi vérfürdőt (valódit, nem szimpla droid irtást, hanem igazi mészárszéket) látott, hogy egész egyszerűn összeroppant és megkeseredett belé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbá az sem tetszhet neki, hogy Anakin tanításait követve, Ahsoka egy radikálisabb utat jár, ami ellenkezik az ősi normákkal, plusz még egy kicsit meg is zakkanhatott, így végleg meg van az ok amiért ezt műveli.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.