Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Sherlock Holmes

 

Nagyszerű film! Guy Ritchinek jót tett, hogy elvált Madonnától. A csak rá jellemző stílusjegyeket remekül vegyíti a korabeli London mocskosságával. Lebilincselő film, BR vevős lesz szerintem. A zenéje pedig nagyszerű!

 

10/9

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szex és halál kezdőknek

Ez egy nagyon jó film volt, kellemesen kikapcsolt :hmm: Nem jönne rosszul egy ilyen lista, feldobná az ember életét, kivéve ha olyan, mint amit a Fred is említett. Na az szívás :)

Viszont az utolsó 20, meg a 63-64-esnél már önmagában megérte volna :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak annak, aki be tud lépni.

 

The Hurt Locker

Ismét bő lére eresztett beszámolót fogtok tőlem olvasni: nekem tetszett ez a film, de valószínűleg nem fogom sűrűn nézni, nagyon depressziós lesz tőle az ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Imaginarium of Doctor Parnassus

Azta :P most néztem meg ezt a filmet és még mindig nem tudok megszólalni. Ez egy nagyon jó film, teljesen lenyűgözött a képi világa, a története, a mese, na meg a Valentinát játszó hölgy szépsége :P

Nem igazán kedvelem Ledgert, de kitűnően játszott az utolsó filmjében és a pótszereplők is mesteriek voltak, jól meg lett csinálva, hogy helyettesíteni tudják a még fel nem vett jelenetekben.

 

Szóval ezt bátran ajánlom, engem ez a 2 óra teljesen elvarázsolt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Boat That Rocked

Ezt minden rock 'n roll-t kedvelő egyénnek látnia kell, egyszerűen egy baromi jó feelgood film remek zenékkel. A színészek óriásiak, van itt mindenki sorozatosok is az IT Crowd-tól kezdve a Flight of the Conchords-ig. Tényleg nézze meg mindenki aki csak tudja. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Imaginarium of Doctor Parnassus

Azta :P most néztem meg ezt a filmet és még mindig nem tudok megszólalni. Ez egy nagyon jó film, teljesen lenyűgözött a képi világa, a története, a mese, na meg a Valentinát játszó hölgy szépsége :P

Nem igazán kedvelem Ledgert, de kitűnően játszott az utolsó filmjében és a pótszereplők is mesteriek voltak, jól meg lett csinálva, hogy helyettesíteni tudják a még fel nem vett jelenetekben.

 

Szóval ezt bátran ajánlom, engem ez a 2 óra teljesen elvarázsolt.

 

Már meg akartam nézni moziban de lehet nem jutok el oda, viszont lehet itthon lekapom és megnézem, ha szerinted ennyire jó. Mondjuk erre számítottam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Imaginarium of Doctor Parnassus

Azta :P most néztem meg ezt a filmet és még mindig nem tudok megszólalni.

Kinéztem már magamnak, de szerintem nem mozis lesz, mert mostanában nem fogok eljutni moziba. Csak feliratra vártam. Mennyire nem jó ez a felirat? Nagyjából azért oké? Mert akkor lekapom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"A Halcyon Co. sokat remélt sokat a Terminátor negyedik részétől, de alaposan befürdött vele, a Halálosztó rajongóinak többsége szerint jobb lett volna, ha az egészet lehúzzák a klotyón, a kasszáknál sem aratott sikert. A cég vezetői, Derek Anderson és Victor Kubicek rossz anyagi helyzetük miatt kénytelenek voltak elárverezni a jogokat, amitől 60 millió dollárt reméltek. Habár a stúdiók érdeklődtek a Terminátorért, de annyira nem nyúltak zsebük mélyére, jó egy hónapja a Lionsgate vezette a licitet 15 millió dollárral, múlt héten a Sony tűnt esélyesnek.

 

Ma kiderült ki jött ki a csatározásból győztesen, nem a nagy stúdiók birtokába kerültek a jögök, hanem a Pacificorhoz. A cég tette a legnagyobb ajánlatot, 29,5 millió dollárt kínált Kubiceknek és Andersonnak (akik egyébként 30 millióért szerezték meg Mario Kassartól és Andy Vajnatól). Ezen kívül a duó a harmadik és negyedik film további bevételéből is részesedik, illetve minden további Terminátor film után 5 millió dollár üti a markukat. Arről egyelőre nincs hír, hogy a Pacificornak mik a további tervei a franchise-zal. "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Toy Story megjelenéséről:

http://www.dvdextra.hu/news.asp?KOD=740819...406653993855579

 

De jó lenne az ilyen kombó pack :) Nézhetném most még DVD-n, nyáron meg majd BD-n és nem kéne 2x fizetnem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Terminátor 4.

 

A sok negatív kritika miatt féltem nekiülni, de nem rég elhatároztam, hogy megnézem. Kellemesen csalódtam a filmben. A hangulata teljesen más, mint az első 3 résznek. Már 3 film óta kíváncsi voltam arra a titokzatos jövőre, amiről annyit mesélt Kyle a T1-ben, majd később Sarah a T2-ben. Nem teljesen így képzeltem, de jobb ez így. Az városok romokban, mindenütt omladozó épületek, kiégett autóroncsok, gép- valamint embermaradványok, tűz és füst mindenütt. Még 'csak' 2018-at íruk, ami jócskán elmarad a Kyle által elmesélt 2029-beli totális káosztól, plazma és lézerfegyverek használatától, de mégis érződik, hogy az Ítélet Napja kifejtette hatását. Furcsa belegondolni, hogy az immár 33 éves John apja még csak egy 17 éves srác. Hogy születhetett meg John 1985-ben, ha az apja csak 2001-ben fog a világra jönni?...részemről ez az egyetlen fő baki az egész Terminator-szériában.

Érthető John aggodalma a film során, hiszen tudja, hogy Kyle Reese az apja, - igaz ez még nem az a Kyle - így ha ő meghal, nem fogja tudni visszaküldeni Sarah-hoz és nem fog megszületni. Jó volt újra vásznon látni Schwarzit, még ha csak utólag montírozták oda a fejét, akkor sem látszott CGI-nek. Az a jelenet külön tetszett, amikor Csillag John kezébe adta a távvezérlőt és hagyta, hogy Ő robbantsa fel a tábort.

A karakterek is tetszetősek voltak, akárcsak a látványvilág. Talán a Transformers-szerű giga-termivel túloztak egy kicsit, de nekem még a moto-terminátorokkal sem volt bajom. Ez a 4. rész nálam felülmúlta az 1.-t és a 3.-at is, a 2.-at azonban nem valószínű, hogy bármelyik folytatásnak is sikerül majd túlszárnyalnia. Összességében nagyon tetszett, az ellentábor többség ellenére.

 

10/9

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy születhetett meg John 1985-ben, ha az apja csak 2001-ben fog a világra jönni?...részemről ez az egyetlen fő baki az egész Terminator-szériában.

Miféle baki? Erről szólnak a T filmek, az időtutazásról. Tudod, azok a villámok, meg a mindent dezintegráló gömb, az az időutazós részleg. :) Ez pedig egy időparadoxon. Kyle John, az első T-800-as meg a Skynet papája. Ez nem baki...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miféle baki? Erről szólnak a T filmek, az időtutazásról. Tudod, azok a villámok, meg a mindent dezintegráló gömb, az az időutazós részleg. :) Ez pedig egy időparadoxon. Kyle John, az első T-800-as meg a Skynet papája. Ez nem baki...

Az időutazás fogálmával tisztában vagyok, de köszönöm, hogy leírtad.

Azért baki, mert ellentmondásba kerül az ok-okozat. Hiszen a T1-ben Kyle visszajött a jövőből, 1984-be és "létrehozta" Johnt, aki '85-ben meg is született. De ha Kyle 2001-ben születik meg, akkor John hogyhogy már él és virul? Ki nemzette, ha Kyle még meg sem született? Értem a körforgást, hogy Kyle visszajön, megszületik John, aki pedig visszaküldi, hogy egyáltalán megszülethessen. Ezért baki, vagy egy paradoxon, bár az időutazásról szóló filmek zöme tele van vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A T1-kor John nem annyi idős volt, mint most a T4+ban. Akkor visszaküldte, hogy mentse meg az anyját, csak hát közben egymásba estek és így megváltoztatták a jövőt. Így már egy idősebb John küldi vissza Kyle-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A T1-kor John nem annyi idős volt, mint most a T4+ban. Akkor visszaküldte, hogy mentse meg az anyját, csak hát közben egymásba estek és így megváltoztatták a jövőt. Így már egy idősebb John küldi vissza Kyle-t.

Pont ez a lényeg, hogy ha nincs időgép, nem lehet John se. Márpedig '85-ben még nem volt. Lehet, hogy csak én fogom fel hülyén ezt az időutazós paradoxont, de nekem még mindig nem kóser... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ez a lényeg, hogy ha nincs időgép, nem lehet John se. Márpedig '85-ben még nem volt. Lehet, hogy csak én fogom fel hülyén ezt az időutazós paradoxont, de nekem még mindig nem kóser... :)

Nem kell ahhoz időgép, hogy John megszülessen... Ha normál kerékvágásban folynak tovább az események, Sarah előbb-utóbb összejön valakivel, és ő lesz John apja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért baki, mert ellentmondásba kerül az ok-okozat. Hiszen a T1-ben Kyle visszajött a jövőből, 1984-be és "létrehozta" Johnt, aki '85-ben meg is született. De ha Kyle 2001-ben születik meg, akkor John hogyhogy már él és virul? Ki nemzette, ha Kyle még meg sem született? Értem a körforgást, hogy Kyle visszajön, megszületik John, aki pedig visszaküldi, hogy egyáltalán megszülethessen. Ezért baki, vagy egy paradoxon, bár az időutazásról szóló filmek zöme tele van vele.

Ez paradoxon (méghozzá az úgynevezett nagypapa-pardaoxon megspékelve az ok-okozati paradoxonnal), nem baki. Ne keverd a két fogalmat. A kettőnek semmi köze egymáshoz.

 

Pont ez a lényeg, hogy ha nincs időgép, nem lehet John se. Márpedig '85-ben még nem volt. Lehet, hogy csak én fogom fel hülyén ezt az időutazós paradoxont, de nekem még mindig nem kóser... :)

'85-ben minek kéne időgép? Az 2029-ben van, akkor készült el. Meg van egy 2032-ben is (vagy ugyanaz, bár elméletileg azt, amelyiken Kyle és a T-800-as átjött, megsemmisítették). Azokat csak a jövőben találják fel, ahonnét visszajönnek. De a megfogantatáshoz nem kell. Majd a T5-6 valamelyikében elkészül az időgép, és visszatér Kyle a múltba ('85-be), hogy felcsinálja Saraht. Slussz, passz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.