Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

"Néhány napja Matthew Vaughn neve merült fel az X-Men: First Class rendezésével kapcsolatosan, majd jött a hír, hogy mégsem ő fogja dirigálni a produkciót. A stúdió fejesei azt szerették volna, ha Timur Bekmambetov, David Slade és Louis Letterrier közül kerül ki a projekt rendezője. Aztán ismét Vaughnt emlegették, végül ma hivatalossá vált, hogy legközelebb az ő tolmácsolásában érkeznek a Marvel mutánsai a mozikba. Vaughn készíthette volna el a Thor képregényfilmet is, de kreatív nézetkülönbségek miatt távozott a fedélzetről, majd az új Pókember tervezethez is beajánlotta magát, végül a Marvel csak adott egy esélyt Vaughnnak a bizonyításra (talán tetszett nekik, amit a Kick-Assből kihozott).

 

Bryan Singer hozhatta volna össze a First Classt, de egyéb teendői miatt felállt a rendezői székből, ám producerként tovább egyengeti az alkotás útját. "A Torta óta rajongója vagyok Matthewnak. Nagy hozzáértésről tett tanúbizonyságot a különféle karakterek irányításával és a történetvezetéssel kapcsolatban, ráadásul nagy kedvelője az X-Mennek is. Úgy érzem, hogy a sztori és a Matthew vizuális látásmódjának a kombinációjával egy izgalmas és igazán eredeti X-Men film fog születni." - mondta Singer

 

A film azt az időszakot mutatja be, mikor Charles Xavier és Erik Lensherr barátok voltak és más mutánsok segítségével együtt próbálják elhárítani a világot fenyegető hatalmas veszélyt. "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos megjöttek a filmek! Az Avatart alig bírtam abbahagyni, de muszáj volt. :D Majd szombat este... Természetesen nagyon szép képe van. Az Apollo BR meg rogyadozik az extráktól. Akár a szomszéddal is megbeszélhetem a filmet, stb. Olyan szolgáltatások vannak, amiket életemben nem pipáltam. :D A képe viszont botrányosan sz*r. No de itt a történet lényegesebb, mindenesetre a felbontásnak köze nincs az 1080p -hez ez tuti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akár a szomszéddal is megbeszélhetem a filmet, stb.
Ilyenről már hallottam, ilyen van az Angyalok és Démonok BR-en is úgy tudom. Majd számolj be róla, ha kipróbálod, hogy milyen kíváncsi vagyok rá :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos megjöttek a filmek! Az Avatart alig bírtam abbahagyni, de muszáj volt. :D Majd szombat este... Természetesen nagyon szép képe van.
Talán most jobban megérint majd. :D Biztos 3D nélkül is gyönyörű.

 

Ilyenről már hallottam, ilyen van az Angyalok és Démonok BR-en is úgy tudom. Majd számolj be róla, ha kipróbálod, hogy milyen kíváncsi vagyok rá :D
Én is. :D Ilyenről még nem is hallottam. Hogy lehet a filmet a szomszéddal megbeszélni?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elő a fenőkövet, élezni a csatabárdot, bugylibicskát, szamurájkardot, bármit amivel kaszabolni lehet!

Erre is együtt megyünk srácok!

MASETÍ :D

Szerepel benne Frank Lapidus, meg Ana Lucia is :D . Én már a Terrorbolygó óta várom ezt a filmet :D . Apropó, látta valaki közületek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerepel benne Frank Lapidus, meg Ana Lucia is :D . Én már a Terrorbolygó óta várom ezt a filmet :D . Apropó, látta valaki közületek?
Hatalmas arcok jöttek itt is össze :D De Niro, Segal.....Az utóbbira mondjuk marha kíváncsi vagyok :D De ez Trejo filmje, meg a magunkfajta old scool akcióbuziké :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akár a szomszéddal is megbeszélhetem a filmet, stb.

Ezt a szolgáltatást már rég feltalálták. Emlékszem, még mikor új volt a házimozi, az Aliens DVD-hez már akkor járt. Elindítottam, aztán a nagy fegyverropogások közepette megjelent a szomszéd üvöltve: "HALKÍTSD LE AZT A SZ*RT!!!!!" Erre vérre menő vitába kezdtünk, hogy az Aliens nem sz*r, hanem egy remekmű :D

 

Én már a Terrorbolygó óta várom ezt a filmet :D . Apropó, látta valaki közületek?

Persze, meg is vettem anno DVD-n (csak ezt, a párját nem, az nem jött be). Nagyon elborult egy film az is, mint anno a Hullajó :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vasember 2

 

Összességében sajnos csalódtam. Érezni, hogy ez a szuperhős is szeretne egy saját utat járni a mai sok kollégája mellett. Ez az út a jól megkomponált humor, könnyedség. Kétségtelen, hogy Tony Stark nagyon szórakoztató figura, de annyira elnyomja a filmet, hogy minden más súlytalanná válik mellette. Mi máshoz lehetne hasonlítani ezt a részt, mint az első részhez? Amit ott jól eltaláltak az Obadiah Stane szerepe volt. Kellő súllyal rendelkezett, eleget szerepelt ahhoz, hogy adjon egy kerek egészet a filmhez. Az IM2-ben viszont a rosszfiú(k) együtt sem érnek fel még Tony bokájáig sem. Az első rész sem a véres komolyságával vált szerethető darabbá, de itt már tényleg puszta komédiázásba megy át a produkció.

Milyen furcsa már: a Vasember nem is kemény, ahogy a nevéből számítanánk rá, hanem össz-vissz. egy baromi laza csávó.

 

10/6

 

Avatar (HD)

 

Sikerült kellő érdeklődést kialakítanom a mozis élmény óta. Végre minden színes-szagos halandzsa nélkül (3D), nyugodtan vehettem szemügyre ezt az igazán megosztó filmet.

Először a minőség: elképesztő a kép. A legjobb anyag, ami eddig készült. Az ébresztő utáni lebegés a hibernáló-teremben kegyetlen szép. Nem kérdés, ez most a referencia. Hangilag nem éreztem újdonságot, üt rendesen, ahogy elvárható.

A CGI-nál továbbra is azt mondom, hogy nem tartom forradalomnak. Szép, élő, a mostani legjobb, ennyi. Egy Transformers 2 szerintem épp úgy profin megcsinált, legfeljebb kevesebb az animáció.

És akkor a fő kérdés: változott-e a véleményem az egészről?

Nem, semmiképp sem. Egyszerűen nem tudok elmenni amellett, hogy Cameron ennyire gyenge író. Az első óra érdeklődést keltő eseményei után nálam kipukkad a sztori.

Jamesnek szigorúan csak a rendezés való. Abban nagyon jó. Erős fenntartással várom következő projektjét, ha ismét ő írja.

 

10/6,5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jamesnek szigorúan csak a rendezés való.

Pedig nem, lásd: Aliens, Terminator 1-2, True Lies, A mélység titka, Titanic... Ja, hoppá, az összes filmje, amit ő írt, éppen azért lett kiváló, mert ő írta. Bár tény, mindegyikben jobban kombinálta a lenyúlt dolgokat, és megfelelő mennyiségű saját ötletet tett hozz, mint az Avatarhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nem, lásd: Aliens, Terminator 1-2, True Lies, A mélység titka, Titanic... Ja, hoppá, az összes filmje, amit ő írt, éppen azért lett kiváló, mert ő írta. Bár tény, mindegyikben jobban kombinálta a lenyúlt dolgokat, és megfelelő mennyiségű saját ötletet tett hozz, mint az Avatarhoz.

 

Na ne viccelj már. A T2 óta elhagyta őt az ihlet. A True Lies az tudod, hogy egy francia film remake-je (talán az utolsó jó filmje)? És a Titanichoz mekkora agysebész-mutatvány kellett?

Nekem ez a pali most már csak egy délibáb. Kevesebb pénzt kéne neki adni a filmjeihez, talán jobban odafigyelne a forgatókönyvre is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ne viccelj már. A T2 óta elhagyta őt az ihlet. A True Lies az tudod, hogy egy francia film remake-je (talán az utolsó jó filmje)? És a Titanichoz mekkora agysebész-mutatvány kellett?

Igen tudom, ezért is írtam, hogy jobban keverte a lenyúlt elemeket és adott hozzá saját ötletet. Tudod, lenyúlt elem a Titkolt titkos ügynök sztorija és a valódi esemény. A saját ötletet meg találd ki te :D A Titanichoz is kellett azért valami kis írói tehetség, mert szerintem az összes Titanic feldolgozásból ez az egy nézhető is (és nem a trükkök miatt).

És nem tudom, ezek fényében szerinted miért is emelkedik ki a T2 előtti időszak, mivel a T2 a T1 remake-je, az Aliens az Alien sztorivonalán halad, csak belevitt egy kis Starship Trooperst, a T1 meg fantasztikusan nyúl sorozatokból (a The Abyss-sel meg nem tudom miért van mindenkinek annyi baja, hogy jószerivel el is felejtik). Hát ezekhez is nagy "agysebész mutatvány" kelhetett, marhára kiemelkednek a remake-ek és valós eseményeken alapuló sztorik sodrából.

James Cameron sosem volt eredeti író, mindig mástól "lopott", és azokat gyúrta egybe saját ölteteket belevíve. Ez alól nem kivétel a Terminatortól az Avatarig egyik filmje sem, és van egy olyan sanda gyanúm, hogy az elkövetkezendő filmjei sem lesznek ezen a téren jobbak. De mintha lenne még egy ilyen rendező-írónk... Ja, igen, George Lucas :D Lehet, hogy ők ketten nem valami eredeti írók, na de hogy szórakoztató filmeket csinálnak, nem mellesleg, sci-fi filmeket, amik nem a Földön és nem a jelenben játszódnak, hanem a jövőben (távoli galaxisban), idegen világokban, idegenekkel, és mindezt egy komplex önálló világba helyezve, az fix. Erre azért nem minden "eredeti" író képes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha már valaki lop az lopjon is jól. Lucas lehet hogy sok helyről merített ötleteket, de nincs olyan hogy felkiált a néző hogy "Némá, hát ezt nem Flash Gordonból nyúlta a Lukász?". Míg az Avatarnál percenként jön a "Nem láttam én ezt már valahol?"-érzés, és igazából az a baj hogy egy 2009-es filmbe olyan közhelyeket tesz bele, amik már évtizedek óta cikinek számítanak. Lehet hogy Lucasnak se az írás az erőssége, de Cameront kevesebbre tartom mint írót.

 

 

Cameron jó rendező, más nem tudta volna így összerakni a filmet - de íróként nagyon gyenge szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a sületlen belemagyarázásokat nehogymá' számításba vegyük. Ezeken én csak jót röhögök. Azon pl, hogy napnyugta felé megy valaki akkor rögtön Tatooinet kell kiáltanak, ésatöbbi. Nekem olyan messze van a mostani Star Trek a Star Warstól mint Makó Jeruzsálemtől(sicc).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kiváló példa a tavalyi Star Trek.

Mostanában olvastam róla, hogy mennyi párhuzam van az ep4-el. És milyen igaz, viszont eddig ez eszembe sem jutott, mivel megfelelően lett összerakva.

Nekem viszont már a film megnézése után eszembe jutott, sőt, a havas bolygón valahogy azonnal beugrott a Hoth. Ezek szerint akkor mégsem lett olyan nagyon megfelelően összerakva?

 

és igazából az a baj hogy egy 2009-es filmbe olyan közhelyeket tesz bele, amik már évtizedek óta cikinek számítanak.

Például?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt olvastam:

"Külön naplementés/napfelkeltés jelenet mutatja be, hogy a film

fiatal főhőse, Luke Skywalker/James T. Kirk egy űrbe vágyódó, vidéki

farmer."

 

Ez miért lenne erőltetett? Nem mondom, hogy egy az egyben egyik ihlette a másikat, de elég jó párhuzam. Mondjuk úgy, hogy elég hasonló elemekből építkezik a két film. De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy nem pofátlan CTRL C, mint egyeseknél, kikiáltva úgy, hogy "15 évig ezzel keltem-feküdtem míg összeállt". :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hány de hány film épít az ilyen jelenetre te atyaúristen! De kérdem én, mit nézzenek? Baromfiudvart? Vagy autómosót? :D

Ez egy általánosan bevett filmes fogás, melyet nem Az EP IV-ben láthattunk szerintem először, bár ott tény és való ott jobban ütött azzal, hogy egy kettős naplementét mutattak. De ez még nem lopás, meg lemásolás. Ezek csak ostoba és h*lye belemagyarázások. De ugyanez volt a helyzet amikor az Eragon volt terítéken, hogy mekkora lenyúlásokat használ az is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mondjuk szerintem is párhuzam (és Abrams Star Wars rajongását ismerve, én mérget vennék rá, hogy az ikernapok ihlették), bár itt szvsz nem a napszakra, hanem a két napra és az Enterprise-ra kéne ráhúzni a párhuzamot, mert azok jelképezik a farmerfiúk elvágyódását. De ezt már a moziból kijövet tudtam, szóval még mindig nem értem, ez miért elnézhetőbb, mint az, hogy az Avatarban párhuzamot vonhatunk Burke és Selfridge között. Mert Cameron állítólag 15 évig írta? Ő... hol is mondta ezt? 15 éve írta, lehet, talán egyszer-kétszer átírta még, biztos, de hogy nem 15 éven át írta, az hótziher. De ha annyi ideig is írta, az sem értem, miért oszt vagy szoroz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hány de hány film épít az ilyen jelenetre te atyaúristen! De kérdem én, mit nézzenek? Baromfiudvart? Vagy autómosót? :D

Ez egy általánosan bevett filmes fogás, melyet nem Az EP IV-ben láthattunk szerintem először, bár ott tény és való ott jobban ütött azzal, hogy egy kettős naplementét mutattak. De ez még nem lopás, meg lemásolás. Ezek csak ostoba és h*lye belemagyarázások. De ugyanez volt a helyzet amikor az Eragon volt terítéken, hogy mekkora lenyúlásokat használ az is. :D

Ez úgy nevezik, hogy tiszteletadás (persze nevezhetjük lopásnak is, csak az politikailag nem korrekt). Igen, sok film él ilyennel, sőt, minden film él ilyennel, még nagyobb sőt, még a könyvek is élnek ilyennel (csak ott nem feltűnő). Még-még nagyobb sőt, van olyan, aki egész filmeket készít el így (úgy hívják, Quentin Tarantino). Ez nem belemagyarázás, ez tény. Abrams maga is megmondta, hogy a Star Trekben sok Star Wars elem van (bár az utalás szót használta). Konkrét példával is élt: a hóbolygó az a Hoth ikertestvére és a szörnyes jelenet azért került bele a filmbe, mert akart egy Star Trekes "wampás" jelenetet. Vagy esetleg a rendező is h*lye belemagyarázó a saját művébe?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy állandóan negatív tényként hozzák fel ezeket a "tiszteletadásokat". "Másolás, lopás, lenyúlás"-mondják ők.

Én még asszem a régi BSG-n kívül egyszer se mondtam ilyenre, hogy -Bazz, ez mekorra lenyúlás! Hisz ez tiszta Star Wars!

Velem mindig sikerül elhitetni, hogy nem ugyanazt látom mint az SW-be ha valami hasonló képbeállítást tolnak az orrom elé. :D SW se volt egyedi, mint lentebb írtad. Flash Gordon feeling ezerrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Például?
Hogy konkrét példákat hozzak:

- A naagy gonosz katonák kicsúfolják a szegény tolókocsis gyereket

- Megy Jake az erdőben, megjelenik neki valami behemót dög. Ráüvölt, az elrohan és örül a fejének. Megfordul, aztán rájön hogy volt a háta mögött egy még halálosabb állat

- A karakter aki a film elején még utálja a főszereplőt, aztán a film végére testvérének fogadja

- Valami szomorúnak próbáló hatni jelenet. Az idő lelassul, átmegy feketefehérbe és némába a kép, lassított felvételben üvöltenek. Alatta meg megy a hihetetlenül drámai afrikai zene. Uhh.

- Lassan megszeretik a főszereplőt, akiről kiderül valami csúnyaság és árulónak bélyegzik, a csaj kiábrándul belőle (a végére persze happy end)

- Naagy gonosz hadsereg jönni ártatlanokat irtani a naagy gonosz sebhelyes ezredessel (már csak a szivar hiányzott a szájából a teljes összképhez)

- A pénzéhes elkényeztetett főnökgyerek

- A védjük a Földet tanulság

(a mindenki által emlegetett Pocahontas/Farkasokkal táncoló történetet inkább nem is említem)

 

 

Ezeket nem fikázásból írom persze, egyszerűen már az első nézésnél is zavartak ezek a klisék. És baromira sajnálom ezt a nagy ziccerhelyzetet amit Cameron csinált, mert ha írt volna egy ütősebb forgatókönyvet akkor ott lenne a klasszikusok között a film. Az első öt perce az Avatarnak például az egyik alltime kedvenc nyitányom lett. Talán mert nem volt sok szöveges rész akkor. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.