Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Robin Hood

 

"Így kezdődött el hát a legenda" -zárul a film eme mondattal, de szerintem jobban illet volna ehhez az egészhez, az, hogy Így heréltük ki a legendát. Azonban meglepő módon, működött a film, sőt, mi több, szórakoztató volt. Kellemes meglepetés volt Crowe. De szerintem ehhez a szinkron is hozzátett, mely tökéletes volt, mindegyik karakterhez. A Vészhelyzetes doki, mint Skarlát Will, igen érdekes volt :)

Szóval végül is jó volt, izgalmas, szórakoztató, látványos.......csak hát az igazi siker ez akkor lett volna ha nem Robin Hoodról szólt volna. Kár érte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Robin Hood

 

"Így kezdődött el hát a legenda" -zárul a film eme mondattal, de szerintem jobban illet volna ehhez az egészhez, az, hogy Így heréltük ki a legendát. Azonban meglepő módon, működött a film, sőt, mi több, szórakoztató volt. Kellemes meglepetés volt Crowe. De szerintem ehhez a szinkron is hozzátett, mely tökéletes volt, mindegyik karakterhez. A Vészhelyzetes doki, mint Skarlát Will, igen érdekes volt :)

Szóval végül is jó volt, izgalmas, szórakoztató, látványos.......csak hát az igazi siker ez akkor lett volna ha nem Robin Hoodról szólt volna. Kár érte.

 

Én is ma láttam és sajnos tipikus ameriaki kalandfilm. Semmi új nincs benne, sőt nagyon durván lenyúlták a Ryan partraszállós jelenetét, Még a kameraállások is szinte ugyanazok voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem nézni a Batman és Robint, de csak 10 percig tudtam nézni. Már az elején a kamera egyfolytában Batman feszes fenekét, meg Robin mellbimbóit mutogatja, aztán mikor Mr Fagy haláli hokis csapata ellen küzd a Bőregér...

És ahogy Swarci erőlködve mondja, hogy "Öljetek meg mindenkiiiiiiiiiiit"!!! két kézzel mutogatva Robinék felé, több mint szánalmas. :)

Hatalmas csalódás a film így 10 perc után :D:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Resident Evil 4...hát komolyan egy vicc az egész. Az első még jó volt, hasonlított valamennyire a játékra, de hát ez már teljesen kész. Alice meg a szuperképessége, ami nincs neki, és mégis úgy viselkedik. Tök értelmetlen. Az akciójelenetek a főgonosz ellen egyszerűen nevetségesek. Kiszámítható, hogy ki hal meg és ki nem. Egyedül a film közepe volt a börtönben élvezhető számomra. Annak jó volt a hangulata...de amúgy eléggé nulla volt számomra a film. Volt hogy nagyon fogtam a fejem.

Ami meg nagyon nagyon nem tetszett, hogy lenyúltál a Deveraux 2ből a szörnyem... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ma láttam és sajnos tipikus ameriaki kalandfilm. Semmi új nincs benne, sőt nagyon durván lenyúlták a Ryan partraszállós jelenetét, Még a kameraállások is szinte ugyanazok voltak.
Meg fogsz lepődni, de nekem az a rész tetszett a leginkább :) Egyfajta tisztelgés a Ryan előtt, én így értelmezem, főleg ha hozzávesszük, hogy éppen az ellentétes parton történt a partraszállás :D

Én nem tudom milyen új dolgot lehetne a Robin Hoodba belevinni, ez a film is felesleges volt. Főleg, hogy több karaktert "kiheréltek". Vicc, hogy mind Little John, Skarlát Will már Robinnal szolgált és Oroszlánszívű Richardról meg ne is beszéljünk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg fogsz lepődni, de nekem az a rész tetszett a leginkább :) Egyfajta tisztelgés a Ryan előtt, én így értelmezem, főleg ha hozzávesszük, hogy éppen az ellentétes parton történt a partraszállás :D

Én nem tudom milyen új dolgot lehetne a Robin Hoodba belevinni, ez a film is felesleges volt. Főleg, hogy több karaktert "kiheréltek". Vicc, hogy mind Little John, Skarlát Will már Robinnal szolgált és Oroszlánszívű Richardról meg ne is beszéljünk :)

 

 

Igen az egész story egy vicc. Én olvastam könyvben és nem is így volt. Az ellntétes oldal nekem is eszembe jutott. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vasember 2.

 

Hozta azt a színvonalat mint az első bár szerintem elég sok idő eltelt benne akció nélkül. Viszont ezért kárpótolt a filmvégi grandiózus akciójelent. Nagyon jól megcsinálták. Stark dumája szórakoztató és élvezetes, főleg mikor titkárnőjével beszél. :)

Egyszóval bravó a készítőknek. Kiváncs vagyok a film után hány Audit adtak el, még a házfalon is a német prémiumautógyár reklámja volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vasember 2.

 

Hozta azt a színvonalat mint az első bár szerintem elég sok idő eltelt benne akció nélkül. Viszont ezért kárpótolt a filmvégi grandiózus akciójelent. Nagyon jól megcsinálták. Stark dumája szórakoztató és élvezetes, főleg mikor titkárnőjével beszél. :D

Egyszóval bravó a készítőknek. Kiváncs vagyok a film után hány Audit adtak el, még a házfalon is a német prémiumautógyár reklámja volt.

No én ezt tegnap néztem meg ismételten a mozi után :) Ma is azt mondom, hogy szinte ugyanolyan jó mint az első rész. A hangok meg brutálisak voltak. :) A diszkont változathoz felrakták a BR-D-n lévő 640-s DD-t :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No én ezt tegnap néztem meg ismételten a mozi után :) Ma is azt mondom, hogy szinte ugyanolyan jó mint az első rész. A hangok meg brutálisak voltak. :) A diszkont változathoz felrakták a BR-D-n lévő 640-s DD-t :D

 

 

Tényleg a hangokat nem is említettem. Zseniálisak voltak. Nekem nincs valami nagy hangrendszerem ,de ezen is ütött rendesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hozta azt a színvonalat mint az első bár szerintem elég sok idő eltelt benne akció nélkül.

Én tegnapelőtt néztem meg, nekem is nagyon tetszett. Viszont én is úgy éreztem, hogy sok a nyugis rész. Viszont meglepett, hogy mennyire más a trailerhez képest.

Spoiler:

Gondolok itt a film végén feltűnő gépseregre, amik a trailerben még vasember búrásak voltak, a filmben meg már Küklopsz Janik. Meg hiányoltam azt a jelenetet, melyben Stark és Pepper a repülőn vannak (gondolom ez a film eleje lett volna).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tegnapelőtt néztem meg, nekem is nagyon tetszett. Viszont én is úgy éreztem, hogy sok a nyugis rész. Viszont meglepett, hogy mennyire más a trailerhez képest.

Spoiler:

Gondolok itt a film végén feltűnő gépseregre, amik a trailerben még vasember búrásak voltak, a filmben meg már Küklopsz Janik. Meg hiányoltam azt a jelenetet, melyben Stark és Pepper a repülőn vannak (gondolom ez a film eleje lett volna).

 

De jó megfigyelő vagy. Én észre sem vettem ezeket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó megfigyelő vagy. Én észre sem vettem ezeket. :)

Én is csak azért vettem észre, mert a trailerben baromira tetszett, és csalódást okozott, hogy a filmben nem ez volt benne :) Így olyan idétlenek lettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a múvit is ideje lenne már megint elővenni. :D

 

Nekem is az egyik kedvencem. Sikerült megszereznem belőle a rendezői változatot.

A folytatás már gyengébbre sikerült, viszont a 3. szerintem még az elsőnél is jobb lett.

 

Elkezdtem nézni a Batman és Robint, de csak 10 percig tudtam nézni. Már az elején a kamera egyfolytában Batman feszes fenekét, meg Robin mellbimbóit mutogatja, aztán mikor Mr Fagy haláli hokis csapata ellen küzd a Bőregér...

És ahogy Swarci erőlködve mondja, hogy "Öljetek meg mindenkiiiiiiiiiiit"!!! két kézzel mutogatva Robinék felé, több mint szánalmas. :D

Hatalmas csalódás a film így 10 perc után :D :D

 

Kiskoromban imádtam a filmet, mikor felnőtt fejjel újra megnéztem elborzadtam tőle.

Abszolút a 12 éven aluli korosztálynak készült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a filmben vártam, hogy majd ott is az AC/DC számára érkeznek meg :D Az előzetesben nagyon jól kijött a ritmus :D

Bizony, azért is ragadott meg. Annak a jelenetnek úgy a trailerben, abban a verzióban nagyon jó hangulata van :D Valami ilyesmi csalódásom volt a Karib-tenger kalózai 3 esetén, ott is a trailerben, mikor Jack és Davy Jones az árbocon kardoznak, alatta meg megy a PotC főtémája, az nagyon ott van. Erre a filmben meg tök más zene szól alatta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor adódik a kérdés. Miért csinálnak olyan jelenetetket amelyek csak a trailerben láthatók? Nem gondolják, hogy ezzel negatív kisugárzást gerjesztenek a közönségben? Hisz azért az ember nagyjából emlékszik(na nem én) a trailerre, és ha nem látja viszont a várva várt jelenetet akkor igen csak morcos lesz.

 

Erre van is egy élményem. Moziban ülünk valamikor 2000 környékén haverral. Leadják a Black Hawk Down előzetesét. A trailerben ezerrel szól a Guns and Roses: Knock'in the heaven's door címü száma. A filmben meg sem szólalt. Hát kicsit csalódtunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azért van, mert amikor elkészül egy filmelözetes, akkor a legtöbb esetben a filmzene még egyáltalán nincs kész. Két lehetőség van: ha egy frenchise sokadik részéről van szó, akkor alá vágják a korábbi részek zenéjét (ez történt a Baljós Árnyak elözetesével is ami alatt a régi trilógiából bevágott zenék mennek, amik a film alatt egyáltalán nem szolalnak meg), vagy ha önmagában álló filmről van szó, vagy csak egyszerüen a korábbi résznek nem volt elég emblematikus/trailerre kivánkozó zenéje akkor keresnek valahonnan olyan anyagot amit alá keverhetnek.

 

A plusz jelenetek is a félkész állapot miatt vannak. Erre is van több Star Warsos példa, a legfrissebb az ep.3 elözetesében volt, ahol az egyik egy olyan teljesen kész effekt-jelenettel nyit, amit aztán azóta se láttunk. Amikor az elözetest vágták akkor még úgy volt, hogy bent lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A plusz jelenetek is a félkész állapot miatt vannak. Erre is van több Star Warsos példa, a legfrissebb az ep.3 elözetesében volt, ahol az egyik egy olyan teljesen kész effekt-jelenettel nyit, amit aztán azóta se láttunk. Amikor az elözetest vágták akkor még úgy volt, hogy bent lesz.
Pedig az egy gyönyörű jelenet, még ma is sajnálom, hogy kivágták. :D Talán majd a BD rajta lesz. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azért van, mert amikor elkészül egy filmelözetes, akkor a legtöbb esetben a filmzene még egyáltalán nincs kész.
A racionális ok érthető, de mégis csalódás, főleg ha a trailer emiatt teszi a filmet igazán vonzóvá. Én is jártam már így, bár a Vasember 2-től trailertől függetlenül is sokat vártam, és tetszett is.

Csak a trailer miatt kevés filmet láttam eddig, és így legtöbbször nem is érdekel, milyen az adott trailer. :D Kedvcsinálónak jó, és végül is annak szánják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A félkész vagy még egyáltalán nem kész dolgok tényleg érthetőek, és ezeket nem is kérdőjelezem meg.

Spoiler:

Például értem, miért vágták ki a rapülős jelenetet (így sokkal hatásosabb a film kezdése, mintha egy Peper-Stark poénnal nyitnának - bár illene a filmhez). De az, hogy egy szereplőt sokkal hatásosabbra csinálnak meg egy trailerre, mint a filmre, az azért már csalódást keltő. Oké, valószínűleg úgy voltak vele, hogy a sok vasemberre emlékeztető robot moziba húzóbb, minta küklopszfejű bagázs. De egyrészt, ez baromira félreinformálja az embert, aki joggal csalódik eztán a filmben és érezheti magát mocskosul átverve (mint én, aki azt hitte a filmig, hogy a gonoszok egy hadseregnyi vasmeber páncélt fejlesztenek... erre csak robotok... pfff... :) ). Másrészt, a filmen belül nincs is kulcsszerepe annak, milyen fej van, sőt, látszik, hogy nem erre lett kitalálva az egész, ami inkább röhejessé tette a dolgot! Gondolok itt arra, mikor a ruszki lekapja az egyik mikrobi fejét és végig úgy beszélnek róla, mintha sisak lenne. Holott látszódik, hogy az nem sisak, sőt, az egész nem páncél, hanem robot (később még viccesebb a jelenet, mikor pont ezen panaszkodik a főlüke). Mintha a készítők forgatás közben meggondolták volna magukat, de nem forgatták le az új jeleneteket, csak az animátorokkal átdolgozták őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azért van, mert amikor elkészül egy filmelözetes, akkor a legtöbb esetben a filmzene még egyáltalán nincs kész. Két lehetőség van: ha egy frenchise sokadik részéről van szó, akkor alá vágják a korábbi részek zenéjét (ez történt a Baljós Árnyak elözetesével is ami alatt a régi trilógiából bevágott zenék mennek, amik a film alatt egyáltalán nem szolalnak meg), vagy ha önmagában álló filmről van szó, vagy csak egyszerüen a korábbi résznek nem volt elég emblematikus/trailerre kivánkozó zenéje akkor keresnek valahonnan olyan anyagot amit alá keverhetnek.

 

A plusz jelenetek is a félkész állapot miatt vannak. Erre is van több Star Warsos példa, a legfrissebb az ep.3 elözetesében volt, ahol az egyik egy olyan teljesen kész effekt-jelenettel nyit, amit aztán azóta se láttunk. Amikor az elözetest vágták akkor még úgy volt, hogy bent lesz.

 

 

Ok ez rendben van de mi az oka? Leforgatnak egy filmet, mondjuk 2011 február 12.-én moziba megy. Akkor most 2010 szeptemberében miért kell olyan trailert csinálni melyben olyan jelenet/vagy zene van amely nem lesz benne a filmben? Hisz könnyedén csinálhatnak olyan trailert amiben a látottak benne lesznek a végső filmben.

Mi volt az EP3 trailerében ami nem volt a filmben?

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokszor van ám, hogy még a vágáson is dolgoznak, sőt mi több az utómunkálatokon is. Lehet, hogy ez utóbbit is addig csűrik-csavarják, amíg egyetlen féle változat se tetszik a rendezőnek, ezért egy korábbi és hasonló jelenetet illesztenek be helyette, melyet már az előzetesnél felhasználtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok ez rendben van de mi az oka? Leforgatnak egy filmet, mondjuk 2011 február 12.-én moziba megy. Akkor most 2010 szeptemberében miért kell olyan trailert csinálni melyben olyan jelenet/vagy zene van amely nem lesz benne a filmben? Hisz könnyedén csinálhatnak olyan trailert amiben a látottak benne lesznek a végső filmben.

Mi volt az EP3 trailerében ami nem volt a filmben?

 

Ahogy oldi is irja: minden film készitésénél a vágás az egyik utolsó procedura, amibe a legtöbbször az utolsó pillanatokig is belenyulhatnak. Vagyis a trailer elkészitése után egy csomó jelenetről kiderülhet, hogy nem lesz a filmben.

 

Íme az ep.3 elözetes. Az első film-jelenete az, hogy Palpi shuttle-je és pár Tie-fighter kezdemény (nem vagyok otthon az űrhajó nevekben) elrepülnek a kamera elött. Nincs a filmben.

 

 

És hogy ez mennyire nem új dolog, azt a Jedi visszatér elözetese mutatja meg. Egyrészt van benne olyan jelent amit aztán kivágtak (Han jelenete 1:00-nál, Wedge oldalról véve a Halálcsillag besejében 1:19-nél), félkész effektek (Obi-Wan nincs szellemesitve, Luke-nak kék fénykardja van Jabba bárkáján), de még a cim se stimmel: Revenge of the Jedi cimen hirdeti a hatodik részt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok ez rendben van de mi az oka?

Plusz, még hozzátenném, hogy van, hogy a zene is nagyon sokára készül el, mivel azt a kész, összevágott filmhez írják meg. Az Aliens zenéje például egy héttel a premier előtt készült el (Horner emiatt be is rágott Cameronra, és a Titanicig nem is dolgoztak együtt). Így ilyen esetekben sem kerülhet fel a trailerre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak a Moon-t tudom mint olyat aminek a trélerjében a saját zenéje szól.

 

 

 

Sikerült megszereznem belőle a rendezői változatot.
Az nekem is megvan évek óta. Egyszer elég volt megnéznem mert az utólag bekerült jeleneteket simán tudom hanyagolni és engem csakis az eredeti szinkronnal érdekel. Az újjal még nem láttam de nem is akarom úgy megnézni.

 

A folytatás már gyengébbre sikerült, viszont a 3. szerintem még az elsőnél is jobb lett.
A második szerintem is gyengébb mint az első de az elég erős túlzás hogy a harmadik jobb lenne az elsőnél. Az a film akár egy paródia is lehetne. Egy robotzsarus témájú műnek olyasminek kéne lennie mint az elsőnek. Olyat már olvastam hogy hangulatban veri a másodikat de ettől függetlenül ki lehet rá jelenteni hogy kiherélték vele az első (két) részt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.