Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én is lehet megnézem. Megpróbálom legyűrni a japán nyelvtől való undorom. :) Van hozzá felirat? Bár ha te megnézted, akkor gondolom, hogy igen.

Aha, "hosszúcsúzlin" eléred :)

Amúgy nagyon is élvezhető a japán előadásmódban :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hobo with shotgun

 

Emberek ez a film brutálisan jó. Szó szerint. :D Nagyon jó a felvezetés, mire az öreg előkapja a sörétest már te is írtanád az egész bandát(hasonló érzéseket kelt mint a Taken, meg a John Rambo). A beszólások hatalmasak, az erőszak elnagyolása meg a Machete-t idézi, de jobb annál. Egyszerűen zseniális. Humor és shoti egyben. Mi kell még? :D

No akkor megvan az esti program. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, "hosszúcsúzlin" eléred :)

Amúgy nagyon is élvezhető a japán előadásmódban :)

Na, akkor Voltronozok még kicsit - újraélem el sem múlt gyermekkorom :D -, az is úgyis japán (legalábbis félig, mert az idén indult újat már full az amcsik csinálják), aztán gyühet a Space Battleship Yamato, hátha beáll a Starship Enterprise és a Battlestar Galactica mellé. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvolt a Transformers 3 a Westendben 3D-ben.

 

Nem rossz, de megint Die Hard 4 effektusom van, hogy már annyira hihetetlen akciók vannak benne, hogy elképesztő. A humor nagyon jó, Megan Fox utódja is gyönyörű nő. A látvány nagyon szép, a történet egyszerű. Tényleg egy nyári agyzsibbasztó film. Ha majd Dzséjt is megnézi akkor beszélek a katonai akciókról is mert percenként találtam benne logikátlanságot. :D

Ezzel a filmmel végérvényesen letettem a 3D tv-ről. Teljesen felesleges otthon abszolút nincs kiforrva a technológia. Rengeteg olyan jelenet van ahol mintha bábuk lennének az emberek és makettek a helikopterek. Engem nagyon zavart. Mintha a Toy Storyt néztem volna. Ezenkivűl néha homályos volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Space Battleship Yamato

 

Nos, gyerekek, japán leiskolázta Hollywoodot. Olyan sci-fit összerakott, hogy bárki bármikor megnyalná a csaja mind a húsz ujját. :D

Japánoktól nem meglepő, hogy filmjeiket nem szirupos mázzal hanem érzelmekkel rakják tele tisztelegve a hagyományaik előtt. Nem mondom, hogy az előbbit nem lehet végignézni, sőt, zabálom azokat a filmeket is, de ez nagyon más volt, és így volt tökéletes. :) Szóval megcsináltak egy szamuráj Űrszekereket, nagyon-nagyon elfogadható technikával, egyszerű ám mégis élvezetes sztorival és teletömték a szamurájokra, de cakumpakk egész japán társadalomra jellemző tulajdonságokkal. Engem az se zavart volna, ha felcsatolják oldalukra a kardot amikor beszálltak az űrvadászokba, mert az is tökéletes lett volna. Kér, hogy moziból kimaradt a bő két órás film.

 

Az év sci-fije.

 

Ja és a végén Steve Tyler bedob egy Armegeddon féle slágert. :D

Hát én is megnéztem, és a véleményem az, hogy ez egy olcsó hollywoodi koppintás. Nem nyalnék meg utána még egy gombóc fagyit se, az év sci-fijének meg aztán pláne nem kiáltanám ki. Jó lett ez volna, ha japán filmnek készül, nem japán filmnek, ami amerikanise módra készül. Még hogy nem szirupos? A két órás filmből minden tizedik percre jutott egy marcipános torta. A vége meg olyan sziruptenger, hogy a Star Trek 11 eleje ahhoz képest kesernyés. Pedig aztán abban is volt hősi pátosz. Több mint tíz perc csöpögés, és az egészben a röhej az volt, hogy az idegen gonoszok mindezt tétlenül nézték. Ha nem ez lett volna a legvége, esküszöm kinyomom.

Ami jó, az a látvány, bár az idegenek bolygójára azért fogytában lehetett a pénz. És a sztorija is viszonylag érdekes. Fordulatosnak nem mondanám, vagy legalábbis egyik fordulat sem olyan hűde nagy, mert lezsibbadt aggyal is mindet kitaláltam fél órával a bekövetkezte előtt. Az akció hellyel-közzel elmegy, de ennél láttam sokkal jobbat is. Feszültség az nuku, de legalább látványos. A hajók tetszettek, érdekes ötlet volt, hogy a hajók tényleg hajó formájúak lettek. A vadászok is jól festettek, annak ellenére, hogy iszonyú rondák voltak. Bár a főhős vadászán nem sok értelmét találtam ennek a lecsapható orrnak. Na meg a katapultálható harci robotnak, aminek evolválódását nekem nem sikerült nyomon követni. Addig oké, hogy kis légszkennelő távirányító volt, de hogyan lett belőle gigarobot? Valahol az update elmaradt.

Összességében egynek elment, de a japánok vagy maradjanak meg saját maguk világában, és ne másolják Hollywoodot, vagy maradjanak az animéknél.

Ja, és a japán nyelv még mindig rohadt idegesítő. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az emberes szál elég hihetetlen, üvegcsúszda és társai. Hogy a robotok egymással mit művelnek (leginkább az Autobotok az Álcákkal) az egészen addig hihető amíg a karakterek eredeti jellemének utána nem nézel. Ami engem a látványban bosszantott / zavart az a vágás. S. fényes nappal megnyitja az űrhidat és elkezdenek jönni az Álcák átfele, hűha. Aztán snitt, és késő este tele van Amerika Álca űrhajókkal. Aztán később (talán másik városban?) van egy jelenet ahol pont ugyanilyen árnyalatú kék az égbolt és ott is tele vannak Álcákkal. Erre azért illett volna odafigyelni egy látványfilmnél.

Amúgy jó film, de még nem néztem meg másodszor. És ugye mindjárt jön a HP 7/2.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az emberes szál elég hihetetlen, üvegcsúszda és társai. Hogy a robotok egymással mit művelnek (leginkább az Autobotok az Álcákkal) az egészen addig hihető amíg a karakterek eredeti jellemének utána nem nézel. Ami engem a látványban bosszantott / zavart az a vágás. S. fényes nappal megnyitja az űrhidat és elkezdenek jönni az Álcák átfele, hűha. Aztán snitt, és késő este tele van Amerika Álca űrhajókkal. Aztán később (talán másik városban?) van egy jelenet ahol pont ugyanilyen árnyalatú kék az égbolt és ott is tele vannak Álcákkal. Erre azért illett volna odafigyelni egy látványfilmnél.

Amúgy jó film, de még nem néztem meg másodszor. És ugye mindjárt jön a HP 7/2.

 

Persze, ember nem élné azt túl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem a Transformers 3-at, 3D-ben, a Corvinban.

Nem csalódtam, nagyjából azt kaptam, amit vártam. A sztori egyszerű, de nagyszerű, a karakterek hozták a formájukat, az új szőke csajszi pedig (Carly, ha jól rémlik)... :love: ...maradjunk annyiban, hogy köröket ver Foxra,

bár a szerepköre nem tér el túlzottan elődjétől. A poénok is jók voltak, de ezt szépen ellensúlyozta a végső csata, ahol konkrétan elpusztult Chicago. De az elporladó emberek sem nyújtottak szívderítő látványt. A félig kidőlt felhőkarcoló oldalán való csúszást szívesen kipróbálnám. Nem semmi adrenalinbomba lehet. :cool: Tetszett, hogy olyan történelmi eseményeket ültettek a sztoriba, mint a holdra szállás, vagy Csernobil, de az Obamás (Obi :D ) jelenet se volt semmi. Őrszem árulása meglepő volt, ahogy az autobotok (ál)eltűnése is. Végül természetesen meghalt Őrszem, Megatron és társaik, bár Optimus és Űrdongó élete sem múlt sokon.

Összességében nagyon jó kis mozi volt, az 1-2.-nél jobban tetszett.

 

Ami negatívum (bár ez nem a film hibája), hogy sötét volt a kép. Nem tudom, hogy ez a szemüveg hibája-e, minden esetre rontott az élményen. Megkérdeztem haveromat, de neki állítólag jó volt a kép. Másrészt rohadt meleg volt a moziban, még este 9 tájékán is. :roll: Nem hiszem, hogy nagy kunszt lenne klímát rakni a termekbe. Azt már elhatároztam, hogy nyáron többet nem megyek moziba. Még jó, hogy a Baljós árnyak télen lesz. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Carly. Az eredeti Spike Witwicky barátnője/felesége volt a G1-ben, van egy kameója az Animatedben (na jó az Animated tocsog a különböző utalásokban olyannyira hogy már két könyvet kiadtak csak a háttérinfók kedvéért). Szóval ennyiből legális a lecserélése. Viszont a végén amikor Megatronnal beszél, azt a jelenetet sokkal inkább el tudom képzelni Mikaelával..... de hát ugye Fox kisasszony önállósította magát (vagy tényleg azt hitte, hogy büntetlenül hitlerezheti a rendezőjét).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó jaj, hallgass akkor két órán keresztül németet, vagy franciát. :P:D

Tizenkét éven át hallgattam németet, aranyapám. A japán idegesít, a németet csak szívből gyűlölöm. :P A franciával nincs bajom, az vicces nyelv. :)

 

És igenis az év sci-fije :P

Ha a vérszegény puff-puffon és a film végére megfakuló látványon kívül nincs másra igénye az embernek, akkor biztos. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MIB: nemrég megnéztem újra az egyet, ami szerintem zseniálisan jó film. Könnyed, szórakoztató, és jók akciók. Minden klappol. Aztán megnéztem a kettőt, és mintha valami paródiája lett volna az előző filmnek. Remélem visszatérnek az első rész "komolyságához" mert akkor jó film lesz. Nem is értettem, hogy csinálhattak ilyen marhaságokat a kettőbe. Talán a rajzfilm hatására, de akkor is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oin és Gloin

hobbitdwarfs.jpg

 

A tesókkal ellentétben belőlük már jobban kinézem hogy a természetüknél fogva rövidtávon veszélyes törpök. :D

 

 

Az a monocikli nagyon ott van. :)

Engem eme járgánynak a kerekeire emlékeztet. :D

 

aotcvehicle.jpg

 

 

Aztán megnéztem a kettőt, és mintha valami paródiája lett volna az előző filmnek.

Valahogy így vagyok a másodikkal én is. Alig éreztem benne azt ami az elsőben megfogott.

 

 

A Robotzsaru trilógia újra lesz a Viasat3-on holnaptól minden héten szombaton este 10 körül. :)

Én ha tehetem akkor majd belenézek holnap az elsőbe de az is valószínű hogy jövő héten reklámok nélkül megnézem az egészet.

 

"- Most biztos asziszed rossz ember vagyok."

"- Sötét gazember vagy."

:D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.