Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

No végre, én is láttam Harry utolsó kalandjait, és nekem nagyon tetszett a film. :) Minden összahasonlítás nélkül szerintem jól sikerült, bár pár dolog változása nekem is rémlett hiányos könyves emlékeim ellenére. Visszakerestem a témában írt spoileres hsz-eket, és a változtatások miatt megfogalmazott kritikáitok nagyrészt jogosak, azonban nálam csak egy kicsit rontottak az összképen. Egyszerűen jó volt végignézni ezt az utolsó fejezetet (remek volt a zene is!), előtte meg itthon az előző felét. :) Sajnálom, hogy nem lesz több Potter-film. Viszont nagyon kedvet kaptam újra elolvasni az egészet elölről, egymás után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom, hogy nem lesz több Potter-film.

Én ebben azért nem vagyok olyan biztos. És most nem a remake-kre gondolok, hanem arra, hogy szerintem Rowling folytatni fogja a könyvet egy új nemzedékkel, és akkor jöhetnek az új filmek is. Mert ha egyszer egy üzlet beindul... :)

Remélem jövő héten már én is eljutok rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amerika kapitány, HP7/2 és Horrible Bosses. Ezeket kell a nyáron megnézni. :) megnéznem. :)

 

Dzséjt, nem hinném, hogy neki már nagyon a pénzre kell rámennie. A világ egyik leggazdagabb embere. Viszont abban igazad van, hogy már tervezi, hogy a honlapjára írogat majd új történeteket a HP világából, amiket véleményem szerint egy idő után úgyis ki fognak adni. :D De én nem bánom, mert szeretem a történeteit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszakerestem a témában írt spoileres hsz-eket, és a változtatások miatt megfogalmazott kritikáitok nagyrészt jogosak, azonban nálam csak egy kicsit rontottak az összképen. Egyszerűen jó volt végignézni ezt az utolsó fejezetet (remek volt a zene is!), előtte meg itthon az előző felét. :) Sajnálom, hogy nem lesz több Potter-film. Viszont nagyon kedvet kaptam újra elolvasni az egészet elölről, egymás után.

A kritikám ellenére én is nagyon jónak tartom, mert filmként nem működik rosszul (egy-két dolog kivételével), de sajnos a könyv miatt piszkosul zavarnak a rossz megoldások (jobb kifejezés hirtelen nem jut eszembe).

Én is sajnálom, hogy véget ért, végül is 10 éven át volt velünk ez a történet. Olvasást terveznék, de annyi minden más van még előttem, hogy idén biztos nem kerítek rá sort.

 

és Horrible Bosses.

Utóbbi engem is érdekel :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, nem hinném, hogy neki már nagyon a pénzre kell rámennie. A világ egyik leggazdagabb embere. Viszont abban igazad van, hogy már tervezi, hogy a honlapjára írogat majd új történeteket a HP világából, amiket véleményem szerint egy idő után úgyis ki fognak adni. :D De én nem bánom, mert szeretem a történeteit.

Attól, hogy milyen gazdag, még nyugodtan akarhat még több pénzt. De nem is csak erre gondoltam. Ha a történetmesélők (általában az írók) kitalálnak egy világot, szeretnek abban sokat garázdálkodni. Ragaszkodnak hozzá és előbb-utóbb visszatérnek hozzá. Pláne egy ilyen terjedelmű műnél, ami ennyi ideig élt együtt az íróval. Ráadásul, az olvasók követelnének még, mert ők is szeretik. Most akkor mi áll Rowling előtt? Egy világ, amit teremtett, amiben több, mint tíz évig éldegélt, ami az elmúlt tizennégy évben a szeme láttára nőtt fel kis sufnisztoriból több milliók által rajongott történetté. És az olvasók, akikért végül is az írók vannak, akarnak még. Ezek mellett az, hogy még tisztes hasznot is hozott neki, igencsak másodlagos (bár hazudik az az író, aki azt állítja, ő neki egyáltalán nem számít a pénz - számít az, csak sokadlagos). Szóval, a "ha egyszer egy üzlet beindul" kifejezést ezúttal inkább arra értettem, hogy túlságosan szereti Rowling és a rajongók ezt a világot ahhoz, hogy csak 7+3 könyvet éljen meg.

Viszont egy másik aspektusból tisztán üzletre is gondoltam, de ez már nem Rowling, hanem a Warner biznyisze. A stúdió még lazán megpróbálhat bőrt lehúzni róla, nem csak az elkövetkezendő DVD és BR kiadásokkal, de könnyen jöhet itt még spin off film vagy sorozat (bár ez múlik azon is, hogy Rowling mennyire pénzéhes).

 

Én is sajnálom, hogy véget ért, végül is 10 éven át volt velünk ez a történet. Olvasást terveznék, de annyi minden más van még előttem, hogy idén biztos nem kerítek rá sort.)

Remélem az utolsó résszel kiadnak egy tisztességes, extrákkal jól felvértezett, a kibővített verziókat tartalmazó (de a bővített jeleneteket csak angolul hagyó, mert aki új szinkront mer készíteni hozzá, az hippogriff fejet kap) csilli-villi gyűjtői DVD/BR kiadást. Mondjuk a mostanában megjelent 3 lemezes változatokat csomagolhatnák egybe.

 

Cowboyok....

Nekem ez, meg a HP7/2 van még a listámon. A HP-t majd beiktatom valamikor jövő hétre, ha tudom, a Cowboyok viszont csúszik októberre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem az utolsó résszel kiadnak egy tisztességes, extrákkal jól felvértezett, a kibővített verziókat tartalmazó (de a bővített jeleneteket csak angolul hagyó, mert aki új szinkront mer készíteni hozzá, az hippogriff fejet kap) csilli-villi gyűjtői DVD/BR kiadást. Mondjuk a mostanában megjelent 3 lemezes változatokat csomagolhatnák egybe.

Nem lenne rossz egy ilyen kiadás, bár nem tudom, mennyire tudnék vevő lenni rá.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem az utolsó résszel kiadnak egy tisztességes, extrákkal jól felvértezett, a kibővített verziókat tartalmazó (de a bővített jeleneteket csak angolul hagyó, mert aki új szinkront mer készíteni hozzá, az hippogriff fejet kap) csilli-villi gyűjtői DVD/BR kiadást. Mondjuk a mostanában megjelent 3 lemezes változatokat csomagolhatnák egybe.

Nem csak te vársz egy ilyen megjelenést, hanem én is. Nincs egy HP DVD-m sem, mindig is az összecsomagolt, díszdobozt vártam az összes részből és emiatt tettem félre.

Bár a másik ilyen filmsorozat a Fűrész volt és azzal jobban jártam volna, ha egyenként veszem meg őket, mert hát a díszdoboz meg a tartalma hagy némi kívánni valót maga után :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kaptam meghívást az utolsó Harry Poterre. Elmentem és megnéztem. Attól függetlenül, hogy csak a legelső filmet láttam szinte mindent értettem belőle.

Egész jó volt. A varázspárbajok nagyszerűek voltak és szerencsére egész kevés volt benne a modern technológia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre valahára én is megnéztem a Transformers 3-at. Először néztem filmet 3D-ben és azt kell mondjam, hogy nem tett hozzá sok pluszt a filmhez, legalábbis számomra. Elment volna ez 2D-ben is, de sebaj, már időszerű volt ez a "premier".

A film egyértelműen jobb volt mint a második rész. Mondjuk ez a rész is túl hosszúra nyúlt, valahogy az olyan dolgokat, mint Sam álláskeresése rövidebbre kellett volna venni vagy teljesen kihagyni. Vagy berakni helyette még több robotos részt. A film nézése közben is vártam, hogy legyenek már újra a robotok a vásznon. Az új csaj nem rossz, főleg a belépője, de azért Megan 'Mikaela' Fox jobb lett volna. Bár persze neki is csak az lett volna a szerepe, hogy szép legyen, meg néhányszor kiáltsa el Sam nevét. Azt hittem a Dylan nevezetű férfinak megjön az esze, de nem így lett, ez meglepett. Az akciók jók voltak, hogy ne lettek volna jók. Mondjuk még jó párszor meg kell majd néznem, hogy kielemezzem a robot harcokat, mert csakúgy mint az első két résznél, néhányszor itt sem tudtam hol végződik az egyik robot és hol kezdődik a másik.

 

Sentinel megérdemelte amit kapott, ahogy Üstökös is. Megatronnak is meg kellett halnia, de nála éreztem valami sajnálatot. Mintha tényleg békét ajánlott volna, ahogy Krande írta, bár Dzséjttel is egyetértek, hogy aligha voltak békés szándékai.

Olvastam az írásaitokat a filmről és láttam azt a mondatot, hogy az Álcák kihalnak a film végére. De hát hogyan halnának ki, amikor még rengetegen vannak a bolygó különböző pontjain, akik nem hiszem, hogy elpusztultak, mert mitől is pusztultak volna el? Erre válaszoljatok legyetek szívesek.

 

Összességében 8/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre valahára én is megnéztem a Transformers 3-at. Először néztem filmet 3D-ben és azt kell mondjam, hogy nem tett hozzá sok pluszt a filmhez, legalábbis számomra. Elment volna ez 2D-ben is, de sebaj, már időszerű volt ez a "premier".

A film egyértelműen jobb volt mint a második rész. Mondjuk ez a rész is túl hosszúra nyúlt, valahogy az olyan dolgokat, mint Sam álláskeresése rövidebbre kellett volna venni vagy teljesen kihagyni. Vagy berakni helyette még több robotos részt. A film nézése közben is vártam, hogy legyenek már újra a robotok a vásznon. Az új csaj nem rossz, főleg a belépője, de azért Megan 'Mikaela' Fox jobb lett volna. Bár persze neki is csak az lett volna a szerepe, hogy szép legyen, meg néhányszor kiáltsa el Sam nevét. Azt hittem a Dylan nevezetű férfinak megjön az esze, de nem így lett, ez meglepett. Az akciók jók voltak, hogy ne lettek volna jók. Mondjuk még jó párszor meg kell majd néznem, hogy kielemezzem a robot harcokat, mert csakúgy mint az első két résznél, néhányszor itt sem tudtam hol végződik az egyik robot és hol kezdődik a másik.

 

Sentinel megérdemelte amit kapott, ahogy Üstökös is. Megatronnak is meg kellett halnia, de nála éreztem valami sajnálatot. Mintha tényleg békét ajánlott volna, ahogy Krande írta, bár Dzséjttel is egyetértek, hogy aligha voltak békés szándékai.

Olvastam az írásaitokat a filmről és láttam azt a mondatot, hogy az Álcák kihalnak a film végére. De hát hogyan halnának ki, amikor még rengetegen vannak a bolygó különböző pontjain, akik nem hiszem, hogy elpusztultak, mert mitől is pusztultak volna el? Erre válaszoljatok legyetek szívesek.

 

Összességében 8/10.

 

 

Ezt a mondatot nem olvastam, de tudom, hogy nem igaz. Rengeteg álca karakter van, akit még nem használtak fel a filmekben. Ők, ha nem is a Földön vannak, hanem máshol. Ott van például Galvatron.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Harry Potter záróepizódját én is abszolváltam. Így a két záróepizódra nagyon megtetszett ez a franchise. A korábbi részek -a harmadikat leszámitva- egyik fülön be másikon ki kategóriába tartoztak, de ez szuper volt. A könyvet nem ismertem, ugyhogy az eseményeket csak önmagukban tudtam értékelni, de úgy kifogástalanul működtek. Valami ilyesmit várnék általában a látványfilmektől: a sok effekt mellé épkézláb, koherens sztori és szív.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak te vársz egy ilyen megjelenést, hanem én is. Nincs egy HP DVD-m sem, mindig is az összecsomagolt, díszdobozt vártam az összes részből és emiatt tettem félre.

Hát igen, nagyon várat magára. Én is csak ezért nem vettem eddig HP DVD-t... na meg mert eddig nem voltam annyira nagy rajongója, míg nem olvastam a könyveket. :D

 

A Harry Potter záróepizódját én is abszolváltam. Így a két záróepizódra nagyon megtetszett ez a franchise. A korábbi részek -a harmadikat leszámitva- egyik fülön be másikon ki kategóriába tartoztak, de ez szuper volt. A könyvet nem ismertem, ugyhogy az eseményeket csak önmagukban tudtam értékelni, de úgy kifogástalanul működtek. Valami ilyesmit várnék általában a látványfilmektől: a sok effekt mellé épkézláb, koherens sztori és szív.

Szerintem ildomos lenne elolvasnod a könyveket is, ha mást nem, összehasonlítás véget. Meglepően élvezetesek, mondom ezt úgy, hogy az első hat filmet én is előbb láttam, mint olvastam, és így tökéletesen meg vagyok velük elégedve (mind a héttel, a nyolcadik még várat magára).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.