Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ez nyilván nem ennek a filmnek a hibája, de ezzel a 2058-al azért jól elszámolták magukat...

Tényleg fura, de anno az Alien-Aliens-Alien3 kőbe véste (mindháromban van dátum), melyik mikor játszódik, és hál' isten, ezt azért Scott nem akarja felülírni. Mondjuk az tényleg kicsit fura, hogy hatvannégy évet ugranak előre az időben, de gondolom az volt a célja, hogy egy sokkal fejletlenebb világot mutasson be, amiben az embernek még nincs ott a Gyarmatügyi Tengerészgyalogság, a Weyland-Yutani Crp. sem mindenható és a segítség évekre van a bajbajutottaktól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem hogy Ford hogyan kerülhetett a film közelébe.

Az első tréler után én is fennakadtam ezen a problémán. Szerintem se passzol bele abba a múviba.

 

 

Nem tudom, hanyadjára nézzem már meg a filmet, de odaszögezett a nyugiszékembe rendesen :)

Késsel vagy nyílvesszővel? :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megtorlás Hadithában

 

 

Tucatfilm a sok közül, de mégis érezni lehet azt a furcsa érzést a gyomorban azok után amit kivált a film nála. Mivel megtörtént eseményeken alapul, konklúziót is levonhat az ember, csak azt meg r*hadtul nem könnyű. Mert te mit tettél volna ott, egy katonaként, mikor aljas feljebbvalóid vannak, illetve a másik oldalon a függetlenségedért, szabadságodért küzdesz, csak éppen félreértelmezett vallás alapján. Itt nincs jó, csak rossz. Népirtás mindkét oldalról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megtorlás Hadithában

 

Hát azért nálam az ész-nélkül kézigránát dobálás lakóövezetben, a szobányi üvöltöző/síró emberre sorozat nyitás és a felszólítás nélküli lelövés(+ az ezért járó kitüntetés) eléggé az tengerészgyalogság elleni hanglatot keltett. Különben-is, ha egy ellenséges ország megszállná a hazámat én se cselekednék másként, mint az arabok tették a filmben(talán nem filmezném le, de ugyanúgy harcolnék ellenük).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azért nálam az ész-nélkül kézigránát dobálás lakóövezetben, a szobányi üvöltöző/síró emberre sorozat nyitás és a felszólítás nélküli lelövés(+ az ezért járó kitüntetés) eléggé az tengerészgyalogság elleni hanglatot keltett. Különben-is, ha egy ellenséges ország megszállná a hazámat én se cselekednék másként, mint az arabok tették a filmben(talán nem filmezném le, de ugyanúgy harcolnék ellenük).

Az arabok ( bocsánat, utálom összevonni őket, mert jóval civilizáltabbnak tartom őket mint az amerikaiakat; szóval az Al-Kaida ) itt akkor mentesültek volna a kollektív bűnrészességtől, ha nem áldozták volna fel a civiljeiket. De azt tették. Az öreg szavai nagyon ott voltak amikor filmezték a mészárlást.Elnézést ha nem rakom spoilerbe, de tényleg tucatfilm, meglepetés senkit se fog érni, már ha érdekli a film őt egyáltalán.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Super 8 írás, ha valakit érdekel:

 

 

 

http://www.xpress.hu/bluray/prod.asp?FILMAZ=14166&VID=R21889333741750150

Szerintem nyugodtam másold be ide az írásaidat! Ezt a múltkor nem írtam, de az lenne a legjobb. A linkekre lehet, hogy egy csomóan nem fognak kattintani. Szóval copy+paste ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok, ahogy gondolod...

 

Szóval Super 8 BD kritika:

 

 

Super 8

 

Háát.. Igaza lett a már sokat emlegetett barátomnak, aki korábban látta ezt a mozit, s állította, nem ez az év filmje. Ez sem az. Úgyhogy a nemes cím számomra továbbra is egy tavasszal moziban látott alkotásé – s kevés az esély, hogy az év hátralévő pár napjában ez a vélemény megváltozzon…

 

Aranyos. Talán ez a legkifejezőbb szó a Super 8-ra. Abszolút ifjúsági film, megfűszerezve egy kis UFO beütéssel, no meg egy kis tini love-val. Így összességében teljesen nézhető és szerethető alkotás – akár többször is – de a várt, igazi, zsigerig ható élmény ezúttal elmaradt. Tulajdonképp a film nézése közben nem is igazából értettem készítésének célját és okát, olyan semmilyennek tűnt. Mert hát én az idegenre, a titokra fókuszáltam, azt hittem – a promo is arról szólt – az a lényeg, s csak az extrák nézése közben jöttem rá, hogy egyáltalán nem is az volt a cél. A cél egyfajta időutazás volt, az alkotók gyerekkorának felidézése, amikor még J.J.Abrams, Spielberg, Giacchino és a többiek saját super8-as filmjeiket forgatták. Ennek állítottak emléket, gyerekkorukat láttatták újra a vásznon – erősen nosztalgikus érzésekkel. Azonban ez még önmagában nem történet, ezért jött létre az alien vonal- több-kevesebb sikerrel…

 

Persze nem állítom, hogy rossz lenne. A fentebb említett okok miatt nyilvánvalóan minimum két rétege van a mozinak. Az egyik, a kölkök és filmforgatás szintje nagyon jó. Még úgy is, hogy nekem picit idegen volt - én már a videokamera korszak használója vagyok – s nem igazán tudtam azonosulni a super8-as filmkészítés problémáival. Mint filmrajongó azonban érdekelt és izgalmas volt nézni a srácok forgatásait, a sminkkészítést, mindent. És e tekintetben nagyon jó, hogy a vége főcím alatt le is megy a demo zombifilm. Jó karakterekkel, az amatőr gyerekek szimpatikus és tehetséges játékával ( Elle Fanning akárcsak nővére, de a srác, Joel Courtney is szép jövő előtt állhat), egy kis kamasz szerelemmel, az eseményekre adott hiteles reakciókkal, jelenetekkel pörgő ifjúsági filmet látunk. A családi hátterek, a csonka családok problémái szintúgy kiválóan megjelenítettek, J.J Abrams önmegvalósítása azonban kevés lett volna egy átütő és sikeres blockbusterhez – ezért jött hát a képbe az 51-es körzet és az idegen története.

 

Sokan hasonlítják az E.T-hez, pedig semmi köze hozzá. Hacsak nem a kisvárosi hangulat. Én inkább itt is Rejtélyek városa feelinget éreztem, a sok titokzatossággal, a jól felépített, de néha túlnyújtott feszültséggel. A téma már ezerszer lerágott csont, manapság elszaporodtak az inváziós, idegen lényes filmek, hát muszáj lett volna valami újat hozni bele – de legnagyobb sajnálatomra nem sikerült. A vonatbaleset, film egyik kulcsjelenete a legjobb és a legrosszabb is egyben... Jó ugyan az összefonás a másik szállal ( tényleg, mint a Zapruder-felvétel), jó a probléma kirobbanásának körülménye is, azonban hiteltelenségével haza is vágja az egészet. A legjobb kritikus újból a fiam volt, aki két kérdést tett fel: „Hogy lehet ekkora baleset, robbanás egy sima autóval való ütközésből? Az a sofőr abban a furgonban, hogy élhette ezt túl???” Az eltúlzott látványú ütközés, a lény kiszabadulása után azonban egy egész jó kis sejtelmes történetet látunk, klisészerű módon mindig picit többet láttatva az idegenből. A végére a feszültséget azonban csak nem sikerül megfelelő módon oldani: az érző szörnyeteg és az újjáépített űrhajó szintén hiteltelen, mi több, komikus. Mintha nem sikerült volna megtalálni a határt az ifjúsági film és a komoly sci-fi között. Így lett belőle a fantasztikus filmek rajongóinak csak egy délutáni matiné, ámde a kiskölyköknek meg egy remek szórakozás.

 

Egyénként korrajz kiváló, hangulat kiváló. Casting, ahogy fentebb említettem egészen kiváló - a felnőtt szereplők esetében is. A CGI jó, a baleset túlzott töménysége, sok vágása jótékony hatású, de a lény kidolgozottsága is egészen jó. Valahogy minden jó, de nekem a film két hangulata nézés közben nem mindig került összhangba – most viszont, hogy láttam az extrákat, simán megadom a maximumot: már értem, mi miért van így, s így már lehet remek alkotás. Ha nincs dokufilm, akkor viszont max 80 % lenne... ez viszont sajnos egyértelműen hiba. A moziban ugyanis csak a filmnek kellene működnie..

 

A BD egyik hatalmas előnye az extratartalma. A 8 részből álló, több mint másfél órás dokufilm gyűjtemény, ami mindent megmagyaráz. Hogy készült, miért készült, kikkel készült. Kiváló anyag, minden magyar felirattal. Aztán vannak kimaradt jelenetek, audiokommentár, meg egy interaktív vonatbaleset néző (utóbbiakon nincs felirat). Jó, informatív anyag. A kép szerintem kiváló, de a lényeg számomra ugyebár – itt is – a hang!! Kérem szépen, a TrueHD 7.1 bombasztikus. Amit művel a vonatbalesetnél, vagy a busznál meg a kisvárosi lövöldözésnél, az mesés. Egyébként is, legnagyobb örömömre újból egy 7.1-es film - szerencsére egyre több van belőlük. Érdemes volt ilyen rendszert építeni..

 

Jó film, remek körítésben. Kicsit mást vártam ugyan, de még így is az.

 

Kosárba!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek írás R2-D2!!! És Odyval is egyetértek, én minden kritikádra kíváncsi vagyok, és valóban emelik a fórum színvonalát. Komolyan élmény olyan ember kritikáit olvasni, akit nem a fröcsögés hajt, hanem teljesen józan hangnemben le tudja írni a számára nem tetsző dolgokat is! Bravó!

 

Így lett belőle a fantasztikus filmek rajongóinak csak egy délutáni matiné, ámde a kiskölyköknek meg egy remek szórakozás.

 

Igen, bennem valóban ez a kiskölyök szórakozott nagyon jól, amikor megnéztem ezt a filmet húgom jóvoltából a moziban.

Szerencsére én akkor figyeltem fel (és pont azért) erre az alkotásra, amikor megtudtam, hogy a 80-as évekbeli ifjúsági filmek hangulatát kívánják felidézni. Szerintem maradéktalanul sikerült, így nálam a film maximálisan elérte a célját. Személyes listámon a 2011-es év egyik legjobb filmje. :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az arabok ( bocsánat, utálom összevonni őket, mert jóval civilizáltabbnak tartom őket mint az amerikaiakat; szóval az Al-Kaida ) itt akkor mentesültek volna a kollektív bűnrészességtől, ha nem áldozták volna fel a civiljeiket. De azt tették. Az öreg szavai nagyon ott voltak amikor filmezték a mészárlást.Elnézést ha nem rakom spoilerbe, de tényleg tucatfilm, meglepetés senkit se fog érni, már ha érdekli a film őt egyáltalán.

Nem akarom mentesíteni őket semmi alól, hisz embereket öltek, és ez minden kultúrában bűnnek számít. Én csak azt mondom, hogy egy bizonyos szintig megértem a tetteiket, és bár elismerem, a civilek halála is részben az ő saruk, de ott Hadithán a tengerészgyalogosok voltak az igazi bűnösök. A terroristák csak azt akarták elérni ezekkel az akciókkal hogy minél hamarabb megszabaduljanak a megszállóiktól (ami ugye hosszútávon be is jött), és kiket öltek meg? - katonákat, olyan embereket akiket felkészítettek arra hogy ilyenek is vannak. Ezzel szemben a híres UMSC csak félelem és bosszúvágy hatására húzogatta a ravaszt, ami számomra mélyen elítélendő.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, bennem valóban ez a kiskölyök szórakozott nagyon jól, amikor megnéztem ezt a filmet húgom jóvoltából a moziban.

Szerencsére én akkor figyeltem fel (és pont azért) erre az alkotásra, amikor megtudtam, hogy a 80-as évekbeli ifjúsági filmek hangulatát kívánják felidézni. Szerintem maradéktalanul sikerült, így nálam a film maximálisan elérte a célját. Személyes listámon a 2011-es év egyik legjobb filmje. :)

Én is így éltem át, miközben néztem, és nekem is nagyon tetszett. Realitást nem is kerestem benne, egyszerűen hangulatos volt. :)

 

R2-D2: ettől függetlenül tetszik az írásod, alapos munka, köszi, hogy bemásoltad. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megtorlás Hadithában

 

 

Tucatfilm a sok közül, de mégis érezni lehet azt a furcsa érzést a gyomorban azok után amit kivált a film nála. Mivel megtörtént eseményeken alapul, konklúziót is levonhat az ember, csak azt meg r*hadtul nem könnyű. Mert te mit tettél volna ott, egy katonaként, mikor aljas feljebbvalóid vannak, illetve a másik oldalon a függetlenségedért, szabadságodért küzdesz, csak éppen félreértelmezett vallás alapján. Itt nincs jó, csak rossz. Népirtás mindkét oldalról.

 

Nemrég megnéztem én is. Szerintem mindkét fél hibás volt. A szélsőséges arabok(aki nem a népe szabadságáért küzd hanem a saját diktatúrájáért, különben nem robbantanának piacon civileket) civilek házaiból lövöldöztek. Utána meg cinikusan mondják hogy az amcsik által lemészárolt családok hősök. Undorító az egész.

Az amcsik meg abban hibásak hogy nem kéne válogatás nélkül megölni minden arabot a házban ahonnan lőnek. Meg kell győződni arról hogy ők voltak-e.

Ha jól tudom a valóságban elitélték a katonákat aki ezt tették. Persze ez nem menti őket fel a felelősség alól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azért nálam az ész-nélkül kézigránát dobálás lakóövezetben, a szobányi üvöltöző/síró emberre sorozat nyitás és a felszólítás nélküli lelövés(+ az ezért járó kitüntetés) eléggé az tengerészgyalogság elleni hanglatot keltett. Különben-is, ha egy ellenséges ország megszállná a hazámat én se cselekednék másként, mint az arabok tették a filmben(talán nem filmezném le, de ugyanúgy harcolnék ellenük).

 

 

Viccelsz? Az szerinted normális hogy civileket használnak fel a harchoz? Mit szólnál hozzá ha megszállnák Magyarországot és úgy küzdenének ellenük a magyar ellenállók hogy a te házadból lövöldöznének és ha te ki akarsz maradni a harcból te is ellenség lennél? Az arab szélsőséges miért nem nyíltan támad az amerikai katonákra? Ja hogy lesből gyáva módon felrobbantva. Hát ne haragudj de ez nem fair. Menjen oda és támadja meg a Humweet mint egy férfi de nem az hogy felrobbantom alatta a bombát. Az arabok gyávák nem mernek férfiként harcolni.

És senki nem szállt meg semmit Husszeint elkergették és ha figyeltél az utóbbi napokban akkor láthattad hogy az amcsik kivonultak Irakból.

Mégegyszer mondom ezek nem felkelők akik a hazáért küzdenek hanem terroristák akik teljes nyugalommal iraki gyerekeket is felrobbantanak a piacon.

Szerinted a nép érdekli őket? Nem hanem az iszlám törvényeinek bevezetése és aki nem úgy él azt lefejezik.

Természetesen amit a katonák tettek szintén elitélendő, de akkor az én kérdésem. Utazol a bajtársaddal a Humwee-ban és a következő pillanatban a haver fél teste hiányzik. Mit teszel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igazság valahol félúton van. Az lenne a legjobb, ha mindkét fél a saját háza táján rakna rendet. Amerika végre, talán a józan ész mezsgyéjére lépett és kivonul. Ciki volt már neki a helyzet. A terrorista mesét már csupán nagyon kevesek veszik be.

 

Node. Más.

Nem írnek való vidék.

Remek kis oldschool mozi, a hetvenes évek hangulatával. Kiemelkedőnek nem említeném ezt se, tucatfilm, mégis valahogy manapság ebből a fajtából kevés van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viccelsz? Az szerinted normális hogy civileket használnak fel a harchoz? Mit szólnál hozzá ha megszállnák Magyarországot és úgy küzdenének ellenük a magyar ellenállók hogy a te házadból lövöldöznének és ha te ki akarsz maradni a harcból te is ellenség lennél?

 

Már viszonylag rég láttam a filmet, de nem emlékszem olyanra, mondjuk hogy pajzsként használták volna fel őket, vagy a kezükbe nyomtak egy gépkarabélyt és mondták nekik hogy Mostantól nekünk dolgozol, ha tetszik, ha nem. Csak azt tiltották meg nekik, hogy lebuktassák őket, amit meg tudok érteni. Bár most hirtelen nem emlékszem hogy meg-e tiltották nekik a ház elhagyását.

 

Az arab szélsőséges miért nem nyíltan támad az amerikai katonákra? Ja hogy lesből gyáva módon felrobbantva. Hát ne haragudj de ez nem fair. Menjen oda és támadja meg a Humweet mint egy férfi de nem az hogy felrobbantom alatta a bombát. Az arabok gyávák nem mernek férfiként harcolni.

 

Szerintem az se sokkal "fairabb" a felkelők szempontjából hogy az amerikaiaknak Humwee-juk van, nekik meg...tragacsaik. Harcolnak ahogy tudnak, de nem lenne harc ha kiállna a konvoj elé agy AKval, mert abban a pillanatban lelőnék, hogy meglátják a fegyverét. OK nem férfiként harcolnak, de mag van az esélyük rá hogy túlélik( és még egy pár áldozatot is szedhetnek közben)és ez azért fontos szempont.

 

És senki nem szállt meg semmit Husszeint elkergették és ha figyeltél az utóbbi napokban akkor láthattad hogy az amcsik kivonultak Irakból.

 

Ha figyeltél az utóbbi években akkor láthattad hogy az amcsik bizony megszállták Irakot. Az hogy most kivonulnak, ne azt jelenti, hogy soha nem is voltak ott, sőt pont az ellenkezőjét.

 

Mégegyszer mondom ezek nem felkelők akik a hazáért küzdenek hanem terroristák akik teljes nyugalommal iraki gyerekeket is felrobbantanak a piacon.

 

Ezen tetteiket és is elítélem, de Hadithán olyan embereket öltek meg, akik vállalták a kockázatot, amikor aláírták a jelentkezési papírt.

 

Természetesen amit a katonák tettek szintén elitélendő, de akkor az én kérdésem. Utazol a bajtársaddal a Humwee-ban és a következő pillanatban a haver fél teste hiányzik. Mit teszel?

Biztonságos helyre viszem, biztosítom a terepet, megvizsgálom, elkönyvelem hogy meghalt, és elkezdem megkeresni a merénylőt, DE nem úgy hogy minden sarkon eldobok egy kézigránátot, és lövök mindenre ami megmozdul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig felhasználták, legalábbis a filmben. A mészárlást látva az arab támadók főnöke mondta is hogy mártírok lettek és majd felhasználják a közvéleményt is hogy a csúnya amcsik mit csinálnak. Persze nem kérdezték őket, de azt nem kell megjósolnio ugye hogy ha egy házból lőnek akkor az akit lőnek oda fog visszalőni. Azaz azzal hogy a civilek házából kezdték a támadást veszélybe sodorták őket.

Megismétlem, harcoljon a támadók ellen, de ne a saját népét ölesse le.

Dehogy mennél te vissza a bázisra. Annyira fel lennél háborodva hogy a fegyverrel mennél házról házra főleg úgy hogy már sok Humwee-t felrobbantottak.

Sajnos ez lelkiállapot. Ha az én barátomat ölnék meg lehet hogy légierőt hívok. Ezért iszonyú felelőtlenség az arab támadóktól ez a lépés mert pontosan tudták mit fognak csinálni az amerikaiak.

Tudom most divat Amerikát szidni de ott legalább van valami erkölcsi érzék. Mert ugye azt nem gondoljuk hogy az amerikai hadsereg szándékosan civileket öl, ellenben az arabokkal.

 

Olduie: Ez nem mese. Aki testére bombát rak és s saját népét felrobbantja a piacon az terrorista. Ennyi. Szerinted az iraki civileknek a szélsőséges iszlám kell? Ahol megmondják nekik hogy éljenek ,nincs tánc se mozi se öröm? Ahol ha ránéz egy lány egy fiúra és bele mer szeretni a lányt megölik? Ugyanmár. Ők is békében és szabadságban szeretnének élni. Az amik eddig védték a lakosságot ezektől a nyomorultaktól most majd mi lesz: Hidd el hogy a lakosság nagy része Amerikát akarja. Főleg a fiatalok. Az Iphone-t a Mekit a plazmatv-t az autót és a békét. A másik oldal meg a középkort. Na ezt kell megakadályozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, a boldogsághoz semmi köze az iphonenak, mekinek, plazmatévének. Arra meg ne is gondolj, hogy nem örülhet egymásnak egy fiú meg egy lány, ezt nem is tudom, hogy honnan szedted. Az iszlám se arra tanít melyből te most le akarod vonni a következtetéseket. Igen, vannak szélsőséges esetek, de azok igencsak elenyészőek az egész arab világra tekinthetően. :) Kell a francnak nekik amerika, ők annál büszkébb nép. Amerika egy piskóta az ő kultúrájukhoz képest. A filmben is nézd meg, hogy hogyan társalogtak az amerikai katonák és az arabok. Ég és föld volt a különbség. De tény és való, hogy a tettek határozzák meg egy népről alkotott véleményt. Amerikának meg nincs oka büszkeségre, arra meg főleg nem, hogy álszent módon hirdesse az "igét" ott, ahol több ezer éve lemaradásban van. ;) Kicsit vonatkoztass el az anyagi javaktól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.