Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

(Előrebocsátom, hogy nem véleményt bírálok...)

 

Ahogy elolvastam néhány kritikát a filmmel kapcsolatban azt kell látnom, hogy hihetetlen sötétség van egyesek agyában.

 

Nagyon sokan hiszik ugyanis azt, hogy Tolkien anno a Gyűrűk Ura sikere után írta meg annak előzményét A Hobbit címmel és most ennek a filmadaptációját látjuk.

 

FRANCOKAT!

 

Először 1937. szeptember 21-én publikálták az Egyesült Királyságban, jelölték a Carnegie Medalra és megkapta a New York Herald Tribune legjobb gyerekkönyvnek járó díját. A könyv ismert, és a klasszikus gyermek-irodalom fontos műve. A jámbor hobbit, Zsákos Bilbó messzi tájakra jut el a nagy és rettenetes sárkány, Smaug kincsének keresése közben...

 

A történet keletkezésének első mozzanata 1930-előttre tehető 2-3 évvel... a pontos dátum a homályba vész. A Hobbit első néhány fejezetét Tolkien a gyermekeinek olvasta fel így mesélt nekik.

 

A történetet Tolkien barátja és "házi kritikusa" C. S. Lewis is méltatta és támogatta Tolkient abban, hogy teljesítse ki a történetet. A regény végül megjelent 1937-ben és komoly sikereket aratott gyermek illetve ifjúsági kalandregényként. Majd idővel Tolkien a Hobbit történetét tovább gondolva belefogott a Gyűrűk Ura megírásába.

 

A Gyűrűk Ura 1937 és 1949 között készült (1937 után, vagyis a Hobbit kiadását követően kezdett Tolkien bele a Gyűrűk Ura munkálataiba) ez az irodalmi eposz, ami A HOBBIT FOLYTATÁSA szintén ifúsági regényként indult, de később sokkal komplexebbé és komolyabbá vált sem mint egy gyermekeknek szánt történet. Ez az irodalmi eposz 1954-ben jelent meg első alkalommal meghozva Tolkien számára a valódi hírnevet.

 

Tolkien a Gyűrűk Ura megjelenését követően többször is módosításokat hajtott végre a Hobbiton, hogy az még jobban illeszkedjen a Gyűrűk Urához!

 

Peter Jackson eme ifjúsági kalandregény megfilmesítésébe fogott bele, amihez felhasználja a Gyűrűk Ura tekintélyes mennyiségű Függelékét valamint a Szilmarilok című műből is merít, de a film megtartja a Hobbit cselekményét elsődlegesnek.

 

Azt állítani tehát, hogy Tolkien a Hobbitot a Gyűrűk Ura után írta meg nagy tudatlanságra utal, és veszélyes is, mert ha ilyet írnak le kritikusok, akkor sok embert vezethetnek tévútra a filmet és a regényt, valamint Tolkien-t illetően, ami nem jó... nagyon nem!

 

Tetszik vagy sem, ha nincs Hobbit nincs Gyűrűk Ura sem. A Gyűrűk Ura a Hobbitból nőtte ki magát, annak a közvetlen folytatása! És a Hobbit volt előbb!

 

A Hobbit összehasonlítása a Gyűrűk Urával megint hülyeség... a Hobbit egy ifjúsági kalandregény a Gyűrűk Ura NEM!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért azt hozzá kell tenni, hogy Tolkien A hobbitot és A Gyűrűk Urát is "kényszerből" írta. Ő mindig A szilmarilokat akarta papírra vinni, csak azt egyik könyvkiadó sem akarta kiadni, és mivel közben enni is kell valamit, megírta a "kiadóbarátabb" A hobbitot majd a kiadó "kényszerére" A Gyűrűk Urát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is egyre több Tolkien lehúzást találok és olvasok. Egyesek már nem csak A Gyűrűk Urát, hanem a Hobbitot is szidják, azt hozzák fel, hogy a Trónok Harca mennyivel jobb. Pedig a kettő teljesen más. Úgy tűnik az az egyik új hatása George Martin-nak, hogy most már egyesek minden más fantasy-t elkezdenek szidni, amelyek nem olyanok, mint Martin művei.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért azt hozzá kell tenni, hogy Tolkien A hobbitot és A Gyűrűk Urát is "kényszerből" írta. Ő mindig A szilmarilokat akarta papírra vinni, csak azt egyik könyvkiadó sem akarta kiadni, és mivel közben enni is kell valamit, megírta a "kiadóbarátabb" A hobbitot majd a kiadó "kényszerére" A Gyűrűk Urát

Hú ez azért elég durván leegyszerüsittett része a történetnek. Tolkien annyira nem bériróként irta a Gyűrűk Urát, hogy 1937-ben kezdte és 1949-ben fejezte be (majd csak '54-ben adták ki). Ha ebből akart volna jól lakni akkor elég hamar éhen halt volna. Az hogy eredetileg a Szilmarilokot akarta kiadatni az egyáltalán nem azt jelenti, hogy a Gyűrűk Urát csak azért írta mert kellett a napi betevő.

 

Edit: remek, közben Revan által megint eljutottunk oda hogy olyan emberek véleményét biráljuk akik nincsenek is itt a fórumon...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is, ha rajtam múlik. Erről a dupla filmkockás megoldásról eddig még csak rosszat hallottam rádióban, újságban, így nem szívesen kockáztatnám meg, hogy beüljünk egy olyan verzióra 3 órára, amelytől hamar megfájdul a fejünk, és onnantól meg már csak szenvedés az egész.

Én sem mertem megkockáztatni elsőre a HFR-t, főleg anyuval. Azt majd kicsit később, és akkor fogok írni róla.

 

Riddick, köszi a rövidke véleményt, ezek alapján kevésbé félek, mert kicsit én is elfogult vagyok a témában :D

 

Lent írtak valóban nagyon leegyszerűsített története A hobbit és A Gyűrűk Ura születésének, nem is kicsit. Nem volt ebben semmi kényszer. Egyébként A Gyűrűk Ura a Vándor című fejezetnél kezdett "kicsúszni" abból a gyerekmeséből, mint aminek először indult/folytatódott, ezt érezni is rajta. Aztán már nem volt megállás, Tolkien beleszőtte a mitológiáját is, és milyen jól tette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, Google-ba írtam be a film címét és a kiadott találatok közül választottam kettőt-hármat. pl a Player.hu oldalon lévő kritika, bár ahogy nézem a szóban forgó mondatot már némiképp módosították... lehet, hogy csak a megfogalmazása volt szerencsétlen. De máshol is belefutottam ebbe a tárgyi tévedésbe, de meg nem mondom neked, hogy még hol.

 

Karrde.. ne várj a filmtől Gyűrűk Urát. Ahogy írtam is, a Gyűrűk Ura hangulat markánsan megvan a filmben (ezt az olykor felcsendülő ismerős dallamok is segítik) de mégis más. Érezhető rajta, hogy ifjúsági regényből dolgoztak. És az ilyen kis apróságok, amik nekem nagy örömet jelentettek, pl Balin egy nagyszerű karakter. Amikor mesél vagy éppen mond valami bölcset, nagyon élveztem... és tudni azt, hogy Móriában a Gyűrű Szövetségében az ő síremléke mellett rogy térdre zokogva Gimli. Szuper. Vagy pl Glóin... aki ugye Gimli apja. A Gollamos rész egy az egyben zseniális volt. Gollam ugye erőteljes kapcsolat a Gyűrűk Ura filmekkel... na meg a Gyűrű. És még sorolhatnám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos megnéztem és.... nem spoilerezek semmit, viszont annyit elmondhatok, hogy a negatív kritikákat, azt a véleményt, hogy vontatott vagy unalmas a film le lehet húzni a budin :D Emberek ez az év filmje, ennél látványosabbat még nem láttam moziban (HFR+3D). És semmilyen rossz hatása nincs a 48 képkocka/mp-nek nekem elhihetitek.Olyan gyorsan eltelt a film, hogy nem hittem el hogy ez 3 óra lett volna. Nagyon tartalmas és nincs egy unalmas pillanat se. Tízből húsz minimum :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Merr-Sonn! Csapj bele! :)

 

Bár én itt Nyíregyházán csak sima 24fps-es 3D-ben tudtam megnézni, de így is nagyon jól működött a látvány és a térhatás. Sajnálom, hogy a HFR-t nem tudom megnézni. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Merr-Sonn! Csapj bele! :)

 

Bár én itt Nyíregyházán csak sima 24fps-es 3D-ben tudtam megnézni, de így is nagyon jól működött a látvány és a térhatás. Sajnálom, hogy a HFR-t nem tudom megnézni. :(

Hogy tetszett? :) Csak úgy spoilerek nélkül, összességében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Premium Rush: Fék nélkül: Huhh nagyon jó kis film volt. Laza, pörgős, nem volt megállás, ahogy a főszereplőnek sem, mivel nincs fék a cangáján. A történet egyszerű, arról szól hogy egy biciklis futáshoz olyan csomag kerül amit mások is meg akarnak szerezni, míg főhősünknek időben leszállítani. A srácnak nincs se váltója, se fék a gépén, így aztán nincs megállás senki kedvéért. Én ha lehet biciklivel járok így lehet ezért tetszett ennyire, de izgi volt, poénos, és amikor behajtanak a forgalomba, akár szembeforgalomba 50el, az még látványos is. Nálam 7,5/10es a film. :)

MV5BNzkxNjAwMDkwOF5BMl5BanBnXkFtZTcwMTQ1NDkwOA@@._V1._SY317_.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Premium Rush: Fék nélkül: Huhh nagyon jó kis film volt. Laza, pörgős, nem volt megállás, ahogy a főszereplőnek sem, mivel nincs fék a cangáján. A történet egyszerű, arról szól hogy egy biciklis futáshoz olyan csomag kerül amit mások is meg akarnak szerezni, míg főhősünknek időben leszállítani. A srácnak nincs se váltója, se fék a gépén, így aztán nincs megállás senki kedvéért. Én ha lehet biciklivel járok így lehet ezért tetszett ennyire, de izgi volt, poénos, és amikor behajtanak a forgalomba, akár szembeforgalomba 50el, az még látványos is. Nálam 7,5/10es a film. :)

MV5BNzkxNjAwMDkwOF5BMl5BanBnXkFtZTcwMTQ1NDkwOA@@._V1._SY317_.jpg

 

Nekem is nagyon bejött. A rossz ember is hatalmas figura volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hobbit:

Igazi élmény volt! Egyelőre a történeti bővítések is jól sültek el, illettek a regényhez képest kicsit megváltoztatott (és így is frenetikus) hangulatba, így az egész kicsit közelebb került a LoTR filmekhez. A látvány igazán jó volt, Gollam animációja valami eszméletlen volt, csak látszik, hogy majd 10 év telt el az utolsó mozis jelenése óta.

Aki szerette A Gyűrűk Ura trilógiát is, annak szerintem be fog jönni ez is.

Hirtelen nagyon messze van a jövő december!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hope Springs: NAgyon aranyos dráma. Tommy Lee Jones és Meryl Streep a 2 főszereplő, akik már 31 éve házasok, de monoton élik mindennapjaikat, amit a feleség megun, és megpróbálja felrázni végső elkeseredettségében. Befizeti magukat egy egy hetes párterápiára, amit Steve Carrell tart. Fura volt őt ilyen komoly szerepben látni, de szerintem nagyon jól hozta. Nyomon követhetjük a kapcsolatukat amint tovább fejlődik, és/vagy visszafelé halad. A végét nem árul el, nyilván, de jó volt látni ezt a filmet, és a két "öreg" kapcsolatát. Nem tudok rá mást mondani, mint aranyos dráma. :) 6/10.

Hope_Springs_key_art.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Stark Trek Into Darkness első 10 percét, amit leadtak IMAX-ban. (neten láttam egy jó verziót, de törölték..)

 

Gyerekek, ez valami hihetetlen látványos és jó cucc lesz. Annyit mondok, már az első 10 perc olyan, mintha az ember Star Wars filmet nézne. :o:D

Poénos, kalandos, pörgős, és a karakterek akik feltűnnek. JJ Abrams Star Warsa...

És ez még csak az első 10 perc volt, wááá mi lesz még itt :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hope Springs: NAgyon aranyos dráma.

Egy dráma hogy lehet aranyos? :D

 

Megnéztem a Stark Trek Into Darkness első 10 percét, amit leadtak IMAX-ban. (neten láttam egy jó verziót, de törölték..)

 

Gyerekek, ez valami hihetetlen látványos és jó cucc lesz. Annyit mondok, már az első 10 perc olyan, mintha az ember Star Wars filmet nézne. :o:D

Poénos, kalandos, pörgős, és a karakterek akik feltűnnek. JJ Abrams Star Warsa...

És ez még csak az első 10 perc volt, wááá mi lesz még itt :yes:

Mindjárt hányok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hobbit

 

Két szóval tudom összefoglalni az egészet: Újra Középföldén. Az elmúlt hetekben elég mélyre ástam magam a Gyűrűk Ura mitológiában, így hatalmas plusz élményt nyújtottak bizonyos események kapcsolódásai az írásaimhoz. Helyszínek, események, személyek köszöntek vissza – a Hobbit egy tökéletes GYU univerzum kiterjesztés, ezáltal a tökéletes varázslat megismétlése P.J által. Iszonyat nagy feeling volt visszatérni Zsáklakba, nagyon jó volt pl. Frodo beemelése a sztoriba. Nem tudom, a fanyalgók mit láttak, de ez a sztori egy percre nem ül le, amikor nincs akció, akkor ott a látvány, a kiváló új figurák, no meg a régiek új tulajdonságokkal. Eszméletlen látvány, a kobold város, a film eleji csata Erebornnál, Völgyzugoly újra, de a kőóriások harca is. Az egészről sül az ÉRZÉS, ami nagyon kevés mozit hat így át. Gollam feltűnése meg szabályos borzongást idézett elő, végre újra hallottam a drágaszágos beszédét. Hatása kb. olyan volt, mint mikor Chuck Norris feltűnt az EX2-ben… Remek kapcsolódási pontok, a pillangó a sasokkal, a morgul tőr, a troll-szobrok, a wargok – mind-mind visszahozzák a GYU világát.

 

A törphad legnagyobb baja, hogy nehéz megjegyezni őket, de mind kiváló figura. Thorin (Richard Armitage), akit a Válaszcsapásból ismerek már, nagyon jó, az egyik törp tisztára olyan, mint Asterix és itt van ugyebár Gimli apja Glóin is… Martin Freeman Bilbonak majdnem jobb, mint Ian Holm, Andy Serkins Gollamként meg jobb, mint Andy Serkins volt Gollamként. Egyszerűen nem találok benn hibát. Hobbit – egy váratlan utazásból egy varázslatos utazás lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Stark Trek Into Darkness első 10 percét, amit leadtak IMAX-ban. (neten láttam egy jó verziót, de törölték..)

Én meg pont ma néztem meg az első részt. Valami eszméletlenül magával ragadó hangulata van.

Ha a második csak fele olyan jó lesz, már akkor is jót fogunk szórakozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hobbit:

 

Na, azt tudni kell rólam, hogy a Gyűrűk Uráért nem igazán vagyok oda. Szeretem a világot, de nekem az a trilógia helyenként feleslegesen vontatott és túl monumentális volt. A Hobbit az én filmem. Az univerzum stimmel, a hangulat fantasztikus, a zenéről annyit, hogy betettem a 10 órás, kvázi végtelenített verziót a Misty Mountainből (kevés esetben van úgy, hogy egy trailer a hangulattal, vagy zenével megvesz kilóra, a Hobbit közéjük tartozott), a történet egy perccel sem hosszabb kelleténél, és

 

 

én totálisan lesokkolódtam, hogy ez több részes lesz, úgy meglepődtem, mikor vége lett, mert tudtam volna nézni még órákig

 

remek kalandfilm, remek színészi játékokkal.

 

Egyedül a barna mágus kezdeti jelenetét éreztem kicsit erőltetettnek.

 

 

Alig várom a folytatást!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde.. ne várj a filmtől Gyűrűk Urát. Ahogy írtam is, a Gyűrűk Ura hangulat markánsan megvan a filmben (ezt az olykor felcsendülő ismerős dallamok is segítik) de mégis más. Érezhető rajta, hogy ifjúsági regényből dolgoztak.

Ezt nekem írod, akinek A Gyűrűk Ura és A hobbit két különböző példányban van meg a polcán, és még Az elveszett mesék könyvéből is első (!!) kiadásom van (a Tolkien-életrajzról nem is beszélve)? :P És nagy valószínűséggel innen a fórumról én sejtem a legjobban, mi várható még a következő két részben :)

 

Megnéztem a Stark Trek Into Darkness első 10 percét, amit leadtak IMAX-ban. (neten láttam egy jó verziót, de törölték..)

Teljesen ledöbbentem azon, hogy ennyit leadtak a filmből, gyakorlatilag komplett jelenetek lementek szinkronnal (ami nem is volt rossz). Persze a trailerből már tudjuk, kb. mi következik,

 

már ami a hajót illeti, a trailerben látni, ahogy kiemelkedik a vízből.

 

Anyu mondta is utána, elgondolkodott azon, hogy rossz filmre ültünk be :D Ahogy elkezdődött, azt hittem, hogy x vagy y film a szokásostól eltérő bemutatóját látjuk, egészen addig, míg feltűnt a színen BC karaktere. Na akkor aztán bele a lecsóba :D Jó volt látni, na!

 

A Hobbit:

 

én totálisan lesokkolódtam, hogy ez több részes lesz, úgy meglepődtem, mikor vége lett, mert tudtam volna nézni még órákig

 

Örülök, hogy ennyire tetszett :) Ami pedig a spoilerben írtakat illeti, ha lesz időd/kedved, olvasgasd el a Tolkien topikba írtakat. Ha lesz valami hír a folytatásról, oda bekerül, ami spoiler, az spoiler mögé, ami egyéb érdekesség, az pedig anélkül. És lehet filózni azon, mi várható ezután :D

Tegnap én is láttam, kicsit összekapom magam, és írok róla. Annyit előre is, hogy picivel árnyaltabb véleményét fogok írni :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nekem írod, akinek A Gyűrűk Ura és A hobbit két különböző példányban van meg a polcán, és még Az elveszett mesék könyvéből is első (!!) kiadásom van (a Tolkien-életrajzról nem is beszélve)? :P És nagy valószínűséggel innen a fórumról én sejtem a legjobban, mi várható még a következő két részben :)

 

Elnézést, e téren kétségtelenül kevés információ volt a birtokomban! :D;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elnézést, e téren kétségtelenül kevés információ volt a birtokomban! :D;)

Igaz, nem tudhattad :) De én sem leszúrásként írtam be ilyen formában :) A topikját sem véletlenül én nyitottam meg annak idején.

 

Némi vélemény tőlem, majd beírom a másik topikba is, hogy legyen meg a maga helyén is.

Arról már korábban volt szó, hogy A hobbit egy gyerekmese, ezért nem várhatunk el tőle sem olyan drámát, sem olyan monumentalitást, mint A Gyűrűk Urától. Mondjuk én szeretem azt a fajta monumentalitást, ami az utóbbiban megjelenik, de ez legyen az én bajom. Kicsit óvatosan álltam ahhoz a kezdetkor, hogy vajon mivel fogják kibővíteni az egyébként normál hosszúságú regényt úgy, hogy kettő, majd három film legyen belőle. Aztán olvasva, látva a koncepciót, meggyőzött, hogy igenis működhet, ha konzisztens tud maradni Tolkien világával, vagyis a készítők nem engedik el túlzottan a fantáziájukat azzal, hogy egyes részeket kitöltsenek csak úgy, mert „kell” a cselekmény a filmidőbe. Kizárólag A hobbit és A Gyűrűk Ura regényeket, valamint utóbbi Függelékeit tudták felhasználni, és pont ma olvastam a MTT oldalán, hogy még Az erebori kutatás című írás sem felhasználható jogi okok miatt (ilyenkor fene a szerzői és miegymás jogokba!), azért szerencsére a Függelékekben található kronológiában címszavakban sok minden szerepel pluszban még a törikönyvszerűen megírt egyéb írások mellett.

Mielőtt megírnám a fenntartásaimat, előre bocsátok annyit, hogy a film nagyon jó, ismét Középföldén járunk, a különböző szálak jól működnek egymás mellett és még a szükséges flashbackek is jól megállják a helyüket. Remek mese és kaland, szó se róla, a tömegfilmek tucatjai közül messze kiemelkedik. Nem is kell, hogy felérjen A Gyűrűk Urához, de mivel ez inkább egy kalandtörténet, mint valami heroikus eposz, nem is lehet ugyanúgy vizsgálni őket. Ellenben, mint önálló filmalkotást igen, és pont itt van némi problémám: a megvalósítás.

Olvastam más helyen, hogy A hobbit esetén megbillent a látvány és a történet között az összhang, szerintem ez nagyjából nem így van, a látvány tényleg fantasztikus (IMAX-verzió), de a történet sem marad el mögötte (még ha egyébként szerepel is egy-két marhaság a történetben).

 

Konkrétan a nazgúl sírra gondolok, mert ez nem összeegyeztethető Tolkien világával, ahogy olvastam a fenti honlapon, eredetileg ennél is meredekebbre írták ezt a részt, csak közben kikerült a filmből, ellenben a Fehér Tanácsban benne maradtak az utalások.

Az allergia szó sem idevaló, de az angol eredetiben nem is ez szerepel, remélhetőleg ezt javítani fogják a DVD-re/BD-re. Ezek végül is apróságok, a nézők többségét nem hiszem, hogy érdekelné vagy zavarná.

 

 

Nem teljesen értek egyet azokkal, akik azt írják, hogy hosszú és vontatott, ugyanakkor kb. 15-20 percet simán lehetett volna vágni, hogy picit feszesebb legyen a tempó. Csak apróságokat, egy-egy párbeszédet nem ennyire elnyújtani, és a többi. A törpök vacsoráját percekkel rövidebbre vágnám. Radagast nekem is sok volt egy picit, de legalább ha már A Gyűrűk Urából kihagyták a karakterét, itt kapott egy-két jelenetet.

 

Feltűnt bárkinek, hogy Radagast botja ugyanolyan, mint ami Gandalfnál van A Gyűrű Szövetségében? Más: bár nem magamtól jöttem rá, hanem fent említett honlapon olvastam, Radagast azért látta ilyen formában a Feketemágust és a Boszorkányurat, mivel maia, ezért lát a szellemi síkban is, nem csak a fizikai valóságban. A magyarázat tetszik, és teljesen logikus is.

 

Ami megint csak nem jött be, hogy több olyan jelenet is szerepelt a filmben, amit már láttunk a korábbiakban, ezeket másképpen is megoldhatták volna, mert így teljesen utánérzést hagytak maguk után.

 

Pl. a sasok lepkével való hívása. A sasok nem maradhattak ki, szerves részei a könyvnek, kár lett volna teljesen átírni. Vagy pl. amikor Völgyzugolyban megjelennek a törpök körül a tündék, az pont olyan, mint amikor a rohírok Aragornék körül köröznek A két toronyban.

 

Nagyon tetszettek olyan apróságok megemlítése, amik kimaradtak A Gyűrűk Urából, vagy éppen tovább bővítik az ott megjelent, de A hobbitban is szereplő helyszíneket, stb. Ilyen Völgyzugoly.

Színészek: na ők szenzációsak, Bilbó és Thorin nagyon-nagyon eltaláltak, mindkét színész remek választás, és élvezet is őket nézni a vásznon. A többiek is jól hozzák a figurájukat, egyedül Galadriel nem tetszett, már a trailerben azt láttam, és már ott is zavart, hogy olyan merev, mintha félne, hogy összeráncolódik a ruhája. A filmben pedig különösen kizökkentő.

Zene. A filmzene album nagyon tetszett, bár még nem hallgattam agyon. Ennek ellenére, mintha a filmen nem teljesen azt kaptam volna vissza. Majd több meghallgatás és legalább egy megnézés után biztosan jobban hallom majd, hogy valóban így van-e. A régi zenék átültetése nagyjából működik, a megszokott helyszínekhez, karakterekhez, történésekhez jó a hozzájuk írt zenét visszahallani (bár néha nem ártott volna legalább egy picit módosítani, aktualizálni). De csak nagyjából, mert néha fölöslegesek, és volt olyan eset is, amikor egyáltalán nem passzolt jól a jelenethez. Az új főtéma zseniális, nagyon szeretem, de mondjuk kettőnél többet szerepelt a kelleténél, és ezen kívül nem is hallottam emlékezetesebb új dallamot. Holott a többi film tobzódott bennük, A két torony és A király visszatér esetén is voltak ismétlések, de ott nagyon harmonikusak illeszkedtek az újakkal, és legalább féltucatnyi emlékezetes dallamot tudok mondani mindegyik részből. Úgy érzem, mintha utólag valamit összekatyvaszoltak volna a zenében.

Enyhén hiányzik az egységnek az az érzése (vagy inkább a teljes filmen átívelő alig érezhető, de mégis tökéletessé varázsoló és jelenlévő harmonikusság), ami A Gyűrűk Ura láttán fog el, és ez nem magyarázható a történettel. Ezek apró kis nüanszok (fentebb vázoltak), melyek rendezői hibák, PJ-nak most egy kicsit kevésbé sikerült megteremtenie azt az összhangot, mint amit pl. A Gyűrű Szövetségénél. A kisebb-nagyobb hibákból sok van. Az idővonalról pedig nem is beszélnék, az már A Gyűrűk Uránál sem stimmelt, de azért nem rovom fel sehol sem hibának, mivel filmen lehetetlen volna az időbeli történéseket úgy ábrázolni, ahogyan egy könyvben. Ezek szükséges módosítások ahhoz, hogy jól adaptálhatóak legyenek a regények.

Attól még ez egy remek film, csak éppen nem rohannék ismét, sürgetően megnézni a moziban ellenben az „előzményekkel”.

A fentieken még javíthatnak a következő két rész esetében. Érzésem szerint mindkét folytatás jobbnak (vagyis majdnem tökéletes filmnek) mutatkozhat egy kicsivel több odafigyeléssel (remélhetőleg az építő jellegű kritikákat majd figyelembe veszik zenénél, vágásnál), a történet bővül olyan elemekkel, amelyek pluszt adnak majd a mozi verzióhoz (is).

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Looper: FAkk mekkora film volt ez. Hát a trailer kb a film első 20 perce, szóval totál más mint amire az ember számít. Nagyon darkos, lassú de remekül felépített történet, Dick-es végkimenetellel. Rég láttam ennyire hangulatos sci-fit, thrillert, nem is tudom minek nevezzem. Az alakítások szuperek, JGL nagyon furin néz ki, nem tudom hogy most azt akarták hogy jobban hasonlítson Willisre? mert az szerintem sikerült, de adott neki egy roppant egyedi külsőt. :D Szeretem az ilyen filmeket, amik tök mások mint a bemutatóból látszik, kb ilyen volt nekem a Skyfall is. 8/10 mindenképpen, de megnézem még egyszer, akkor ez lehet megy még feljebb. :)

 

Hát a végén amikor JGL magára szegezi a stukker és lelövi magát, akkorát néztem, és tényleg csak így lehetett megoldani, mert a puska miatt már nem ért volna oda, a nő mindenképpen meghal és akkor a gyerekből gonosz lesz. Jól kitalálták ezt.

 

looper-clip-bruce-willis.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.