Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nálam is hasonló a helyzet. Annyira furcsáltam hogy például az Avengers teljesen hidegen hagyott, hogy adtam neki még egy esélyt: pár hét alatt újranéztem az előzményfilmeket meg magát az Avengerst is... és ugyanaz lett a vége. Okés, de semmi különös. Pedig még csak nem is lehet mondani, hogy ne szeretném a látványfilmeket (a tavalyi, sokak által lehordott Battleship kifejezetten tetszett).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Avengers körüli hűhót én se értem, bár vitathatatlan, hogy a képregényfilmek közül az egyik legjobb. De ennek ellenére nem voltam tőle elájulva. És nálam nem arról van szó, hogy ne szeretném a képregényeket, hisz nagy gyűjtő vagyok (az összes magyarul kiadott Superman-Batman megvan pl., de vannak eredeti amerikai kiadványaim is), viszont a filmadaptációk nem tudják visszaadni ugyanazt az érzést, mint a képregények vagy az abból készült rajzfilmsorozatok (imádtam a Batmant és a Pókember TAS-t is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jók-jók ezek a képregényfilmek, de valami hiányzik belőlük. Talán a mélyebb filozófia? Valahogy egyik fülemen be, másikon ki típusúak.

Hiányoznak az olyan nagyszabású történelmi eposzok, mint a Gladiator és társai. Én ilyeneket szívesen nézek meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Thor még a jobb Marveles képregény adaptációk közé tartozik, de ide sorolom az Avengerst is. Mindig bejött a skandináv mitológia, így tetszett, ahogy próbálták a tudománnyal ötvözni, hogy passzoljon a Marvel szuperhősök univerzumába. Nyilván nem a mélyen szántó mondanivalón és a minden korábbinál eredetibb történeten a hangsúly egy ilyen filmben, tipikus látvány orientált popcornmovie. Kategóriáján belül viszont egyáltalán nem tartom rossznak, kikapcsol és szórakoztat, ami szerintem egy ilyen kaliberű film első és legfontosabb funkciója. Érdemes összehasonlítani a Transformers filmekkel, az Amerika kapitánnyal, a Vasember 2-vel, vagy a Pókember filmekkel. Mert ez utóbbiakat minőségben szerintem bőven veri a fentebb említett két mozi. Számomra inkább az Avatar[/i ]az, ami túlértékelt... persze, látványos, szórakoztató, de nagyjából ennyi. Mondanivalóját tekintve eredetiség szikrája nem található benne, így semmivel nem nyújtott többet, egy-két Marvel filmnél. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek filmrészlet.

Tiszta Star Warsos, mintha Han Solo manőverezne az Ezeréves Sólyommal.

És mintha SW-s hangeffekteket is bevágtak volna az elején.

Jó lesz ez :)

http://on.aol.com/video/star-trek-into-darkness---clip-no--2-517753894

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jók-jók ezek a képregényfilmek, de valami hiányzik belőlük. Talán a mélyebb filozófia? Valahogy egyik fülemen be, másikon ki típusúak.

Amelyikben meg mélyebb mondani való van és nehéz kérdéseket feszeget (Watchmen) az nem jött be neked

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jók-jók ezek a képregényfilmek, de valami hiányzik belőlük. Talán a mélyebb filozófia? Valahogy egyik fülemen be, másikon ki típusúak.

 

Ugyanez van nálam is. Én látványfilmként tekintek rájuk a szokásos poénkodásokkal körítve. Élvezem aztán annyi. Többet nem nézem meg őket. Kivéve persze a Batmant ami megmutatja hogy lehet jó képregényfilmet is csinálni ami maradandó és átgondolandó is egyben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én látványfilmként tekintek rájuk a szokásos poénkodásokkal körítve. Élvezem aztán annyi.

Nálam itt kezdődnek a jó filmek. Élvezzem őket, aztán annyi. Ha ehhez még pluszt is ad, az már a jó feletti kategória. De nem elvárásom, hogy legyen mély mondanivalója.

Szerintem túlértékelt filmek a Blade Runner és a 2001 Space Odyssey. Hiába látványosak, hiába van mély mondanivalója, hiába karakteresek a szereplők, azon kevés filmek közé tartoznak, amiknél bánom, hogy árjuk szántam az időm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem túlértékelt filmek a Blade Runner és a 2001 Space Odyssey. Hiába látványosak, hiába van mély mondanivalója, hiába karakteresek a szereplők, azon kevés filmek közé tartoznak, amiknél bánom, hogy árjuk szántam az időm.

 

Blade Runner valahogy nálam máig kimaradt, pedig régóta tervezem megnézni, de mikor rászánnám magam (nem tudom miért) sosem jön össze. Ami a 2001 Space Odyssey-t illeti, valami megfogott engem ebben a filmben. Nem, nem vagyok elájulva tőle és valahol tényleg túlértékelt, de általában 2 évente megnézem a 2010 - A kapcsolat éve című folytatással együtt. És én személy szerint örülnék a 2061 - A harmadik űrodüsszeia és a 3001 - A végső űrodüsszeia megfilmesítésének is. Valamiért érdekel... de úgy érzem marad a könyv elolvasás :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem túlértékelt filmek a Blade Runner és a 2001 Space Odyssey. Hiába látványosak, hiába van mély mondanivalója, hiába karakteresek a szereplők, azon kevés filmek közé tartoznak, amiknél bánom, hogy árjuk szántam az időm.

:|

Hát nem tudom, számomra semmi más nem kell egy jó filmhez.

A látványfilmeket ált 1x megnézem és többet nem is emlékszem rá.

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szárnyas Fejvadász a cyber-punk egyik előfutára, ha fogalmazhatok így, talán ezért alakult ki nagy kultusz körülötte. A történet valóban nem valami nagy szám, de a várost körülölelő atmoszféra... bizarr és mesés. Én szeretem ezt a filmet. :)

 

A látványfilmeket egyszer megnézem moziban (ha egyáltalán megnézem) és kész. Elsősorban én a mély mondanivalót szeretem egy filmben, de legalábbis a történeten legyen a hangsúly.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annyiban egyetértek Dzséjttel, hogy egy jó karakter, egy elkapott dráma, egy jó hangulat nálam is többet ér bármilyen mondanivalónál. Egy film mögöttes tartalmánál inkább az a fontos, hogy ne menjen szembe az én világképemmel. Ha olyan mondanivaló jön át egy filmen amivel nem tudok azonosulni akkor azt már a jó karakterdráma se mentheti meg, mert az egész produkció kibicsaklik tőle.

Ha már szóba került az Avatar: ott teljesen oké az hogy ne irtsuk már ki a természetet. Nem egy spanyolviasz, de ezzel egyet tudok érteni. Viszont a film elsősorban azért működik nálam mert egy érdekes világot mutat be és Cameron jól ért hozzá, hogy pár tollvonással olyan karaktereket skicceljen fel akikért érdemes izgulni. És ez az ami például nálam az Avengersben nem ment, aminek a végén a csata egyébként is egyszerre az egyik leglátványosabb és legunalmasabb amit valaha láttam. A probléma hogy egy pillanatra se tudom elhinni, hogy bárkinek baja eshet vagy hogy egyáltalán ez a hirtelen előbukkanó alien-army bármiféle komoly fenyegetést tud jelenteni bármire. És innentől olyan mintha egy CGI demot néznék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno, az Avatar megnézése után sokan nyilatkoztak úgy, hogy teljes letargiába estek és megváltozott a gondolkodásuk. Pedig egy tucatttörténetről van szó, hasonlót már Szélesi Sándornál és Brandon Hackett-nél is olvastam a film megjelenése előtt két évvel, és ez csak kettő a sok közül, ahol az ember a betolakodó és az idegennel kéne empátiát éreznünk. Én ezt az Avatarnál sem tudtam megtenni, egyértelmű, hogy az embereknek drukkoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Avatar történetét a történelemkönyvek is elmesélték már egyszer (amerikai őslakosok vs. európai gyarmatosítók). Hogy mennyire egyszerű vagy bonyolult egy történet magja az szerintem majdhogy nem mindegy amig igényesen és minőségi módon van elmesélve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra sokkal fontosabb a karakterek mélysége, mint a történet komplexitása. Persze az a legjobb, ha a kettő együtt van jelen egy filmben. De lehet bármilyen f@sza egy történet, ha a karakterek lapossága szinte elaltat... viszont bármilyen "unalmas", hétköznapi sztorit fel tud dobni az, ha színes, érdekes karakterek dominálnak, akikkel lehet azonosulni/átérezni a helyzetüket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GI Joe 2:

Hát őszintén szólva nem nagyon akartam megnézni, az első nem tetszett, igazából már el is felejtettem egy az egyben hogy mi volt benne. De ez a kettő kellemes meglepetés volt. Agyatlan másfélórás kikapcsolódás, jó kis akciókkal, monstrum gépekkel és még több rakétával. Ez kicsit tényleg visszahozta a joe feelinget.

Akik nagyon Badass-ek voltak azok Roadblock és Snakeeyes leginkább. Kb el is felejtettem hogy mit nézek amikor SE harcolt a templomnál és a hegyen. spin offot neki. Az sem baj ha egy szót sem szól. :D És hát Cobra commandernek pedig annyira jó lett a megjelenése, hogy csak néztem. Nagyon parás, simán lehetne belőle egy új Vader. :D csak kicsit több szerep kéne neki. De FLint és JAne is jók voltak, bár eléggé másodhegedűsek. Aki viszont tök fölöleges volt az Bruce Willies mint JOE, de hát kellett egy öreg veterán is aki tolja a klisés és megszokott poénokat.

 

Én egy 7/10et adok rá. Nem váltja meg a világot, de kellemes kikapcsolódás. A történeten nem kell sokat agyalni, de a karakterek elviszik a hátukon az egészet. :)

MV5BNzk5ODM0OTQ0N15BMl5BanBnXkFtZTcwODg2ODE4OA@@._V1_SX214_.jpg

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jack Reacher: Hát ez a film nekem nagyon bejött. Kicsit Taken, kicsit 24, szóval jó kis akció thriller. Tomnak nagyon jól állt ez a szőrös tökű profi szerep, akire már nem férne több érdem. Az ellenség pedig gonosz volt, nagyon gonosz. :D több nem is kell egy jó kis filmhez. Lassú nyomozós, jó kis beszólásokkal, és bár kevés akcióval, de azoknál érezni lehet a pofon szelét is. :) Talán egy negyed órával lehetett volna rövidebb, de igazából nem nagyon tudok rá rosszat mondani, mert azt hozta amit akart. És bár ebben a kategóriába nem a top film, de sokkal jobb lett mint amire számítottam.

Frenkie-nek mindenképp ajánlom, ő imádni fogja.

"És mi lesz az igazsággal? - Igazságot szolgáltattam." :D

8/10 bár lehet ez csak nekem. :)

Jack_Reacher_29.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GI Joe II.

 

 

 

Nekem annyira nem tetszett ez a film. Az első részben megismert szereplőket (a "jók" oldaláról) szinte egyáltalán nem láthattuk, majd Channing Tatum-ot is kínos gyorsasággal vették ki az egyenletből. (Lehet, hogy ez az eredeti GI Joe rajzfilmben is így volt, de nekem ez nem tetszett, hogy a régi karakterek közül, akiket megismertünk nem láthattunk viszont szinte senkit.) Az új szereplők, akiket betettek helyettük, Dwayne Johnsont és Bruce Willist leszámítva elég szürkék voltak. Ha megtartották volna a régi szereplőgárdát, akkor akik most látták először ezt a franchiset, azok mindenképpen új karakterek ismernek meg, akkor nem lett volna jobb a régi szereplőkkel? Viharárny vissza hozatala nálam szintén negatívum. Nem tudom miért nem lehetett hagyni meghalni. Helyette úgyis betették a "rossz" csapatba végrehajtónak Ray Stevensont, akinek örültem (már a Dexter-ben is bírtam a karakterét), az a csavar meg, hogy igazából nem is ő ölte meg a Mestert, hanem Zartan... ez nekem már túl erőltetett volt. Bruce Willis volt talán a legnagyobb pozitívum, nagyon jól hozta figurát ebben a filmben, jó volt ezt látni (főleg a Die Hard 5 után).

Voltak benne jó poénok, látványra mindenképpen hozta azt amit el lehet várni tőle, de azért még egyszer nem ülnék be rá, pláne ha fizetni kell érte!

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.