Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Oké, nem minden műben, de ezt azért nem nevezném egy rövid listának sem.

Ez szerintem egy elég böszme lista a használhatatlan páncélokról. Egyrészt, én leütésről beszélek, itt több filmben is lövés, szúrás, hatalmas fizikai erővel szemben nem működik a páncél. Márpedig a páncélok még a valóságban sem eme behatások közvetlen kivédésére szolgál (ugye a kevlár sem fog meg minden golyót, de megvéd a repeszektől). Másrészt, most komolyan, milyen címeket soroltak már fel itt?

Resident Evil: Apocalypse - B kategóriás szutyok. Nem mellesleg, hagyományos taktikai mellényeket viselnek a filmben, nem páncélokat.

Starship Troopers: szintén nem páncélt viselnek, ráadásul nagy fizikai erejű, igen éles karmú dögök ellen harcolnak.

Final Fantasy: The Spirits Within - szellemek ellen naná, hogy nem véd! Hülye, aki ezt ide írta, hát az egész filmben az volt a lényeg, hogy a fantomokat csak egy speciális erőtér állította meg, azt leszámítva minden fizikai dolgon simán áthatoltak. IDIÓTA!

Battle: Los Angeles - marha, az Egyesül Államok Tengerészgyalogságának taktikai mellényeit nem idegen hadsereg haditechnológiája ellen készítették, sőt, még szimpla földi fegyverek is képesek átütni - pl. az AK74 5,45-ös lövedékét nem állítja meg egy IBA, pedig az egyik legjobb golyóálló mellény a világon.

Dredd: hát igen, Dredd mellénye (ami szintén nem páncél, csak golyóálló mellény) nem fogta meg a golyót, amikor páncéltörő golyóval lőttek rá... Hogy mik vannak? Igaz, a lövedék normál esetben széttépte volna, ő meg épp csak megsérül, de annyi baj legyen.

Iron Man 3: ja, igaz, ugyanaz a páncél kivédi az F-22-es 20 mm-es M61A2 Vulcan gépágyújának KÖZVETLEN találatát, számtalan igen nagy robbanást és idegen fegyvereket, ráadásul még Thor hihetetlen fizikai erejének is lazán ellenáll, de erről feledkezzünk meg diszkréten. De az már gáz, ha nem tud olyan forróságnak ellenállni, mint az Extremis okozta hő, ami ugye robbanáskor árnyékokat égetett a falra, és hamuvá változtatta a közvetlen közelében lévőket - vagyis igen extrém nagy hőről van szó, egész pontosan 3000 Celsius fokról.

Stargate SG-1/Atlantis: ja, a kevlár nem fogja meg az idegenek sugárfegyvereit. Azt a kuva. Abban viszont van igazság, hogy a jaffa páncélok is haszontalanok, igaz, testük nagy részét mindössze láncing védi. De oda se neki... Ja, és a taktikai mellény még mindig nem páncél!

Stb... stb... stb... Ez egy sz*r lista. Egy, keverik a páncélt a taktikai mellénnyel, ami a valóságban sem golyóálló, hiába nevezik sokszor annak. Másrészt, sok esetben olyannal állítják szembe, ami még jó, hogy kivédhetetlen. Erőlködés az egész, totálisan komolyan vehetetlen, még ha vannak is a listán olyanok, amikor tényleg hasznavehetetlen a páncél (Star Wars, a videojátékok nagytöbbsége nyilván, ahol a játékmenet kedvéért az ellenfélt általában lebutítják - de akinek ilyen kínja van, az játsszon a legnehezebb fokozaton).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csodálatos pókember 2

Azta rohadt életbe

Az eddigi legjobb pókember film

Az előző is simán verte a a régi trilógiát de ez még jobb

Nagyon laza csávó lett ez a pókfej :D Erősebben rágyurtak a humorra mint az előzőekben

Tetszett hogy a film elején újra Peter szüleinek multjábol mutatnak fontos részleteket.

Nagyon rég izgultam ennyire egy film fináléján . A képregényeket ismerők tudják mire gondolok.

Ezt még újra megkell nézni. Remek szórakozás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedves Riddick! :yeah:

Elérkezett az idő, hogy elkezd várni az új Terminator filmet!

mattsmith__140502133026.jpg

‘Doctor Who’ Matt Smith Joins ‘Terminator’ Trilogy In Major Role

http://www.deadline.com/2014/05/matt-smith-terminator-major-role-doctor-who/

 

Ráadásul egy fontos szerepet kapott!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedves Riddick! :yeah:

Elérkezett az idő, hogy elkezd várni az új Terminator filmet!

mattsmith__140502133026.jpg

‘Doctor Who’ Matt Smith Joins ‘Terminator’ Trilogy In Major Role

http://www.deadline.com/2014/05/matt-smith-terminator-major-role-doctor-who/

 

Ráadásul egy fontos szerepet kapott!

 

Köszi. Épp most olvastam a hírt.

Egyébként már a Salvation (tetszett!) óta várom az új T filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

‘Doctor Who’ Matt Smith Joins ‘Terminator’ Trilogy In Major Role

http://www.deadline.com/2014/05/matt-smith-terminator-major-role-doctor-who/

 

Ráadásul egy fontos szerepet kapott!

Na, ez érdekes lesz. A Doktor után egy Terminator filmben, elég éles váltás.

 

Hohóóó! Na, ez várós. Korábban már hallottam róla, meg arról, hogy Bradley Cooper játssza majd a főszerepet, de akkor eléggé visszás volt az érzésem. De eme képet látva már nem tartom rossz választásnak. Jól felgyúrta magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csodálatos pókember 2

Azta rohadt életbe

Az eddigi legjobb pókember film

Az előző is simán verte a a régi trilógiát de ez még jobb

Nagyon laza csávó lett ez a pókfej :D Erősebben rágyurtak a humorra mint az előzőekben

Tetszett hogy a film elején újra Peter szüleinek multjábol mutatnak fontos részleteket.

Nagyon rég izgultam ennyire egy film fináléján . A képregényeket ismerők tudják mire gondolok.

Ezt még újra megkell nézni. Remek szórakozás.

 

Úgy tudom a film végén meglépték azt a legendás dolgot, amit a The Amazing Spider-Man 121-ben történt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Úgy tudom a film végén meglépték azt a legendás dolgot, amit a The Amazing Spider-Man 121-ben történt.

 

 

Igen ráadásul a körülmények is olyanok, hogy zuhanáskor próbálja hálóval elkapni aztán ugyanaz történik mint a képregényben

 

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

I Frankenstein - Hát annyira nem volt rossz mint hittem - ami nagyon rossz volt - de persze azért jó sem volt. Szerettem volna egy Van Helsing szerű filmet nézni, de hát a közelében nem volt sajna. A forgatókönyvből sokkal jobbat is ki lehetett volna hozni, -mert ez elég viccesre sikeredett -így viszont se a sztorinak se a karaktereknek nem volt súlya. A legjobb akció kb a film felénél ellőtték, szóval a végére már nem sok durrogtatni való maradt. A színészek szerintem marha jól ki lettek viszont válogatva, de rá kéne már jönni, hogy Bill Nighy mint színész remek, gonosznak is szuper, de hogy mint főgonosszal a végén nem lehet normális akciót bemutatni vele...és így elcseszik az egészet. Egyszer meg lehetett nézni, de ha van jobb akkor érdemes mást. :D Hát egy 5/10. Ja a démonok iszonyú hülyén néztek ki, a vízköpők még csak csak, de így a CGI is néhol sokat rontott az összhangon.

i-frankenstein.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is a hangulatától tartok, hanem hogy megint nem sikerül az egészet elfogadhatóan megcsinálni. Az első részben lévő idiótaságok kinyírták az egész mozit, s szerintem ezeket most sem ússzuk meg. Én például már most felvetném a kérdést: az emberek nyomorban élnek, az utcák romokban, de lőszer a fegyverekbe és benzin az autókban persze van. Nyilván a fegyvergyárak és az olajcégek nem dőltek be a világvégével. Ráadásul, még a Tabletek és videokamerák is üzemelenek. Még az is, ami innét nézve majmócánál van. Néha-néha feltöltötte az akksit az Otthonfa konnektorára kapcsolva? :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig már az "első" rész is nagyon jó volt szerintem. :)

 

Szerintem is iszonyú jó volt az első rész. Még moziban is néztem meg.

 

 

Nem is a hangulatától tartok, hanem hogy megint nem sikerül az egészet elfogadhatóan megcsinálni. Az első részben lévő idiótaságok kinyírták az egész mozit, s szerintem ezeket most sem ússzuk meg. Én például már most felvetném a kérdést: az emberek nyomorban élnek, az utcák romokban, de lőszer a fegyverekbe és benzin az autókban persze van. Nyilván a fegyvergyárak és az olajcégek nem dőltek be a világvégével. Ráadásul, még a Tabletek és videokamerák is üzemelenek. Még az is, ami innét nézve majmócánál van. Néha-néha feltöltötte az akksit az Otthonfa konnektorára kapcsolva? :evil:

 

Csak a szokásos kérdéseim hozzád. :D Mi volt az első részben idiótaság? Az hogy nyomor van abból miért következik hogy nem lehet benzin, lőszer és áram?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem csak egy város lett ilyen lepukkant. Legalábbis a logikus következtetés ez.

Az első rész vége szerint

 

az emberi populáció nagy része kipusztult, a faj a kihalás szélére sodródott. Kizárt, hogy ezután csak egyetlen nagyváros dőlne romba.

 

 

Csak a szokásos kérdéseim hozzád. :D Mi volt az első részben idiótaság? Az hogy nyomor van abból miért következik hogy nem lehet benzin, lőszer és áram?

Amit már sokszor leírtam:

 

Féltucat komoly tudós dolgozik egy gázzal, ami bizonyítottan veszélyes az emberekre. Amikor aztán merő véletlenségből ez a szer kiszabadul egy térbe, ahol szépen belélegzi az egyik doki mindenki szeme láttára, ahelyett, hogy karanténba zárnák, isten őrizz, legalább benn tartanák néhány napra megfigyelésre, a csávó hazamegy. Természetesen el is indul az egész emberiséget kiirtó fertőzés az útjára, mert ez a diplomás balfék, amikor már egyértelműen betegség jelei mutatkoznak rajta, mit csinál? Jártja az utcát, leköhögi a bunkó szomszédot (aki merő véletlenségből pont egy utasszállító gép pilótája), ahelyett, hogy riasztaná a kollégáit: gyerekek, belélegeztem azt a szutykot és most a halálomon vagyok, gyertek már ki megvizsgálni engem... Ugyanazt játsszák el, mint a Prometheusban, a legelemibb, legostobább emberek által is felfogható szabályokat szegik meg diplomás, élenjáró tudósok, okozva ezzel kataklizmát. A Prometheus legénységének is csak mázlija volt, hogy valóban nem voltak kórokozók a levegőben, amikor nagy ésszel levették a sisakokat. Itt meg egyből mennek az utcára. Mintha a CDC-nél mackóban dolgoznának a virulógusok a legveszedelmesebb vírusok között. :roll:

A másik, hogy a fityfenébe tud néhány csapat majom, akiknek a kőbalta a modern haditechnológia csúcsa, meglógni egy olyan faj elől, akik a világűrből kukkolják a szomszéd kiscsajt, amint nudzik a kertben. Még a SWAT kommandónak is van akkora fegyverarzenálja, hogy már a hídon lekaszálhatták volna az összes csitát, de miután bevonultak az erdőbe, néhány UAV sitty-sutty elintézhette volna őket egy-két gyújtóbombával. Egy csapat majom, még ha hirtelen eszesebbek is lettek, de még így is csak egy kozépkori ember szintjén állnak, nem lesz a Föld ura, amíg vannak emberek a bolygón, és van lőfegyverük.

 

A többivel meg az a baj, hogy ha már arra sincs az emberiségnek kapacitása, hogy normális életkörülményeket tartsanak fenn, akkor kizárt, hogy vannak még olyan dolgok, mint kőolaj kitermelés, feldolgozás, szállítás, elosztás, járművek karbantartása (alkatrészek legyártása), ugyanígy nem hiszem, hogy a lőszer legyártásához szükséges kémia laborok is működnének még emberi és egyéb erőforrások nélkül, hogy az öntődékről, a bányákról, a többiről nem beszélve. Ehhez több ezer ember, gépezet, jármű kell, itt a trailerben meg tűzzel világítanak, San Francisco meg nem úgy nézett ki, mint aminek az infrastruktúra hálózata még működik. Ha nincs áram, hogy indítasz be gyártósort? Ha nincs szakértelem, hogyan állítod elő a lőport, öntöd ki a tölténymagot, a hüvelyt? Hogyan készülnek el a fegyverek alkatrészei mérnökök és technológia nélkül? Ha visszatérnének kezdetlegesebb fegyverekhez, akkor nem lenne ezzel probléma, de olyan nem létezik, hogy modern technológia nélkül legyárts egy lőszert egy M16-osba. Még egy AK-47-esbe talán. (Persze ezek csak a trailer alapján leszűrt következtetések, majd kiderül, a kész filmben mi lesz - bár jelenleg sajnos kétlem, hogy kiderül, annyi ember maradt életben, hogy mindent ellássanak, ami modern életvitel fenntartásához szükséges.)

Ez a majmok bolygója folytatás úgy lenne hiteles, ha az egész bolygó világítana a sötétben, mert emberi erőforrás nélkül leolvadt volna az összes atomreaktor és minden élet kipusztult a Földön. Na jó, a csótányok és a magyarok talán túlélik, de a magyarok is mindent megtesznek azért, hogy eltapossák a csótányokat. :)

Ezért hülyeség ez a remake-elt Majmok bolygója. Az eredeti, noha nem szeretem, jól kezelte ezt a kérdést (az első rész, nem a pocsékabbnál pocsékabb folytatások, mert azokat ezek az új filmek lazán felülmúlják). Ott mi emberek szépen kiirtottuk magunkat az atomfegyvereinkkel, aztán az evolúció elintézte a többit. Kész, szép, reális. Ide meg csak erőlködés maradt, amit szépen palástolnak a látvánnyal. Tudjátok mi az egyetlen olyan posztapokaliptikus film, ami szerintem zsigertépően reálisra sikerült? A The Day After (Másnap). '83-as film, de egymilliószor jobban ábrázolja, milyen az, ha az emberiség a kihalás szélére sodorja magát. Nincsenek ott apokaliptikus körülmények között is tiszta, jól fésült, frissen borotvált hősök, golyófával és benzinbokrokkal. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huhh akkor meg kell néznem gyorsan az első részt mert nekem ilyen nem rémlik. :o

 

 

[Kipusztult? Mikor? Miért? Volt egy nagy csata a film végén aztán a majmok bemenekültek az erdőbe. Ez a vége. Legalábbis erre emlékszem. De olyanra nem, hogy majdnem kipusztult az emberi faj...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, a film még folytatódott a szereplőlista alatt. :)

 

Az alatt jelenik meg a fertőzött pilóta, amint felszáll egy repülőre. Utána pedig mutatják ilyen világtérképes formában, ahogy a pilóta és az utasai elterjesztik a járványt az egész Földön.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első rész vége szerint

 

az emberi populáció nagy része kipusztult, a faj a kihalás szélére sodródott. Kizárt, hogy ezután csak egyetlen nagyváros dőlne romba.

 

 

 

Amit már sokszor leírtam:

 

Féltucat komoly tudós dolgozik egy gázzal, ami bizonyítottan veszélyes az emberekre. Amikor aztán merő véletlenségből ez a szer kiszabadul egy térbe, ahol szépen belélegzi az egyik doki mindenki szeme láttára, ahelyett, hogy karanténba zárnák, isten őrizz, legalább benn tartanák néhány napra megfigyelésre, a csávó hazamegy. Természetesen el is indul az egész emberiséget kiirtó fertőzés az útjára, mert ez a diplomás balfék, amikor már egyértelműen betegség jelei mutatkoznak rajta, mit csinál? Jártja az utcát, leköhögi a bunkó szomszédot (aki merő véletlenségből pont egy utasszállító gép pilótája), ahelyett, hogy riasztaná a kollégáit: gyerekek, belélegeztem azt a szutykot és most a halálomon vagyok, gyertek már ki megvizsgálni engem... Ugyanazt játsszák el, mint a Prometheusban, a legelemibb, legostobább emberek által is felfogható szabályokat szegik meg diplomás, élenjáró tudósok, okozva ezzel kataklizmát. A Prometheus legénységének is csak mázlija volt, hogy valóban nem voltak kórokozók a levegőben, amikor nagy ésszel levették a sisakokat. Itt meg egyből mennek az utcára. Mintha a CDC-nél mackóban dolgoznának a virulógusok a legveszedelmesebb vírusok között. :roll:

A másik, hogy a fityfenébe tud néhány csapat majom, akiknek a kőbalta a modern haditechnológia csúcsa, meglógni egy olyan faj elől, akik a világűrből kukkolják a szomszéd kiscsajt, amint nudzik a kertben. Még a SWAT kommandónak is van akkora fegyverarzenálja, hogy már a hídon lekaszálhatták volna az összes csitát, de miután bevonultak az erdőbe, néhány UAV sitty-sutty elintézhette volna őket egy-két gyújtóbombával. Egy csapat majom, még ha hirtelen eszesebbek is lettek, de még így is csak egy kozépkori ember szintjén állnak, nem lesz a Föld ura, amíg vannak emberek a bolygón, és van lőfegyverük.

 

A többivel meg az a baj, hogy ha már arra sincs az emberiségnek kapacitása, hogy normális életkörülményeket tartsanak fenn, akkor kizárt, hogy vannak még olyan dolgok, mint kőolaj kitermelés, feldolgozás, szállítás, elosztás, járművek karbantartása (alkatrészek legyártása), ugyanígy nem hiszem, hogy a lőszer legyártásához szükséges kémia laborok is működnének még emberi és egyéb erőforrások nélkül, hogy az öntődékről, a bányákról, a többiről nem beszélve. Ehhez több ezer ember, gépezet, jármű kell, itt a trailerben meg tűzzel világítanak, San Francisco meg nem úgy nézett ki, mint aminek az infrastruktúra hálózata még működik. Ha nincs áram, hogy indítasz be gyártósort? Ha nincs szakértelem, hogyan állítod elő a lőport, öntöd ki a tölténymagot, a hüvelyt? Hogyan készülnek el a fegyverek alkatrészei mérnökök és technológia nélkül? Ha visszatérnének kezdetlegesebb fegyverekhez, akkor nem lenne ezzel probléma, de olyan nem létezik, hogy modern technológia nélkül legyárts egy lőszert egy M16-osba. Még egy AK-47-esbe talán. (Persze ezek csak a trailer alapján leszűrt következtetések, majd kiderül, a kész filmben mi lesz - bár jelenleg sajnos kétlem, hogy kiderül, annyi ember maradt életben, hogy mindent ellássanak, ami modern életvitel fenntartásához szükséges.)

Ez a majmok bolygója folytatás úgy lenne hiteles, ha az egész bolygó világítana a sötétben, mert emberi erőforrás nélkül leolvadt volna az összes atomreaktor és minden élet kipusztult a Földön. Na jó, a csótányok és a magyarok talán túlélik, de a magyarok is mindent megtesznek azért, hogy eltapossák a csótányokat. :)

Ezért hülyeség ez a remake-elt Majmok bolygója. Az eredeti, noha nem szeretem, jól kezelte ezt a kérdést (az első rész, nem a pocsékabbnál pocsékabb folytatások, mert azokat ezek az új filmek lazán felülmúlják). Ott mi emberek szépen kiirtottuk magunkat az atomfegyvereinkkel, aztán az evolúció elintézte a többit. Kész, szép, reális. Ide meg csak erőlködés maradt, amit szépen palástolnak a látvánnyal. Tudjátok mi az egyetlen olyan posztapokaliptikus film, ami szerintem zsigertépően reálisra sikerült? A The Day After (Másnap). '83-as film, de egymilliószor jobban ábrázolja, milyen az, ha az emberiség a kihalás szélére sodorja magát. Nincsenek ott apokaliptikus körülmények között is tiszta, jól fésült, frissen borotvált hősök, golyófával és benzinbokrokkal. :)

 

Meglepő módón egyetértek veled az első résszel kapcsoltabn, sőt a második felvetésed már a film alatt megfordult a fejemben. Az tényleg elég gáz hogy....

 

 

a hídon a majmokat nem lőtték darabokra.. Még emlékszem is mikor néztem a filmet hogy ezek hülyék(mármint az emberek)? Még akkor nem pusztult el az emberek zöme. Tegyük fel olyan gyorsan történt hogy nem volt idő a tengerészgyalogságot, a Nemzeti Gárdát, vagy a rendőrséget értesíteni hogy jöjjenek nagy számban. Pár helikopter a Vulcannal ott a helyszínen kinyírta volna a majmokat. Ok bementek az erdőbe. Ahogy írod szét lehetett volna lőni az erdőt vagy különleges alakulatokat bevetve kinyírni őket. Ez nekem sem tetszett. Tulajdonképpen a karanténes dologban is igazad van

 

Ezeken felül, végülis nekem akkor is bejött a film. Sajnos ilyeneket a filmek 95 %-ban találni. Ebben elnéztem, lehet más filmnél meg ennél kevesebbért kiakadok.

 

A lőszer, benzin dolog. Attól hogy megszűnik az áramszolgáltatás nincs mérnök, meg ember aki dolgozik, ezek a dolgok megmaradnak. Gondolod el az USA-ban hány laktanya van ott mennyi lőszer lehet, vagy rendőrőrsökön, de mivel az USA-ban vagyunk az átlagembereknél is sok lőszer és fegyver van. Ezek nem tünnek el egyik napról a másikra. Nyilván nem új lőszereket használtak, hanem a régieket. Az pedig kitart egy ideig. Ugyanígy a benzin. Tartályautókban, benzinkutaknál,és az autókban is maradt. Mivel zárt rendszerben vannak el sem párolognak.

Ez simán hihető.

A trailerből az is kitűnik hogy sok idő telt el az első rész óta hisz a várost benőtték a növények.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A többivel meg az a baj, hogy ha már arra sincs az emberiségnek kapacitása, hogy normális életkörülményeket tartsanak fenn, akkor kizárt, hogy vannak még olyan dolgok, mint kőolaj kitermelés, feldolgozás, szállítás, elosztás [...]

Erről eszembe jutott, hogy belenéztem öcsém és húgom kedvenc sorozatába, amely esetében attól kaptam agybajt, hogy több évvel a világ összeomlása után újonnan nyomtatott papírokat látok, ami szintén a nonszensz kategória.

 

Tartályautókban, benzinkutaknál,és az autókban is maradt. Mivel zárt rendszerben vannak el sem párolognak.

Sajnos ezek a "tartalékok" sem tartanak sokáig. Gondolj bele, hogy a TWD-ben is milyen sokat t*kölnek azon, hogy legalább minimális élelmet, üzemanyagot találjanak. Kifogy minden.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezeken felül, végülis nekem akkor is bejött a film. Sajnos ilyeneket a filmek 95 %-ban találni. Ebben elnéztem, lehet más filmnél meg ennél kevesebbért kiakadok.

Igen, ez az a része, ami már ízlés kérdése. Ki mennyit tud befogadni mivel kapcsolatban. Én ugye a Star Trek: Into Darkness esetén simán átlépek azon, hogy az Enterprise hajtóművek nélkül, pusztán a Föld gravitációs vonzásának hála pár perc alatt megteszi a Föld-Hold távolságot. :lol: (Bár megjegyzem, itt valószínűleg ki lett vágva egy jelenetsor, mert a Hold mellett még ki van kapcsolva az impulzus hajtómű, a Föld közelében meg jól láthatóan üzemelnek. Szóval szerintem volt egy jelenet, amiben Spock utasítást ad az Enterprise Föld felé történő vezetésére, csak Abrams kivágta. :()

Ellenben a Prometheusban vagy a Gravity-ben a csomón is megtalálom a kákát. :D

 

A lőszer, benzin dolog. Attól hogy megszűnik az áramszolgáltatás nincs mérnök, meg ember aki dolgozik, ezek a dolgok megmaradnak. Gondolod el az USA-ban hány laktanya van ott mennyi lőszer lehet, vagy rendőrőrsökön, de mivel az USA-ban vagyunk az átlagembereknél is sok lőszer és fegyver van. Ezek nem tünnek el egyik napról a másikra. Nyilván nem új lőszereket használtak, hanem a régieket. Az pedig kitart egy ideig. Ugyanígy a benzin. Tartályautókban, benzinkutaknál,és az autókban is maradt. Mivel zárt rendszerben vannak el sem párolognak.

Ez simán hihető.

A trailerből az is kitűnik hogy sok idő telt el az első rész óta hisz a várost benőtték a növények.

Hát éppen ez a baj, hogy láthatóan évtizedek telnek el. Oké, lőszerből még csak-csak marad, de az sem áll el örökké. A természet meg pláne képes ezeket szétcincálni (a nedvesség, a hideg, a meleg, ezek mind kártékonyak lehetnek). De ha még a lőszerek meg is maradnak (amire hosszú távon azért van esély, az biztos), a fegyverek már problémásak. A természet azokra a legkártékonyabb. A kenés beszárad, a tok elfárad, használat esetén pedig kopnak az alkatrészek. Szóval nem is igazán a lőszerutánpótlás a problémás, hanem a fegyverek karbantartása. Honnan szereznek kenőanyagot (ez egy elég fontos kérdés, mivel annak van szavatossági ideje), pótalkatrészeket. Egy STANAG tár ötezer-tízezer lövésre van szavatolva, de a tár a legkitartóbb része a fegyvernek, ha elteszik (sajnos a filmekben inkább eldobják, ami tovább bonyolítja a dolgot). Az ütőszeg kopik a leggyorsabban, ötezer-tízezer lövésenként cserélni kell. Nagy számnak tűnik? Pedig nem az. Egy P90-es tűzgyorsasága 900 golyó percenként, azaz egy másodperc alatt képes 15 töltényt kiköpni. Egy tárban 50 töltény van, azaz alig 3,5 másodperc alatt kiköpi magából az 50 lövedéket. Ebből már nem nehéz kiszámolni, hogy folyamatos tüzelés mellett egy P90-es baromi gyorsan elhasználódik (persze a valóságban senki nem tüzel vele folyamatosan 5000-10000 lövésen át, már csak azért sem, mert a fegyver elolvadna az ember kezében, de harci körülmények között el lehet lőni ennyi lőszert). Mindent összevetve az apokalipszissel nem is az a baj, hogy elfogy a lőszer, hanem, hogy elfogy a fegyver az ember kezében. :)

A benzin meg pláne fogyóeszköz. Képzeld csak el, hogy most milyen gyorsan használjuk el a benzint a kutakról. Amikor kitör a pánik, ez még gyorsabbá válik. Amikor vége van mindennek, meg újra felmerül a kérdés: hogyan marad meg a benzin annyi ideig, amikor a természet simán szétzúzza a benzinkutakat. Képzelj csak annyit el, hogy egy növény miatt beroskad egy töltőállomás, a benzin máris beázhat vagy szabadon elfolyhat, mi több, elpárologhat. A másik kérdés, hogyan tartják karban az autókat? Ott is kopnak az alkatrészek, az elhasználódott utak miatt a futóművekre sokkal nagyobb terhelés jut. Stb. Jó, ezekből is van szép készlet, elvégre a nem használt kocsik szétszedhetőek, de ez megint hoz egy kérdést: ki tartja karban őket? Nem ért minden ember mindenhez.

És nekem ez nagy bajom az apokaliptikus filmekkel, hogy szép-szép a látvány, csak éppen nem azzal kéne érzékeltetni a világvégét, hogy mindent benőtt a gaz és koszosak az emberek (közben meg frissen borotváltak, nyírtak és még jólfésültek is), hanem azzal, hogy hogyan boldogulnak olyan luxus nélkül, mint az áram. Mert ha nincs ember, nem működnek az erőművek, ha nem működnek az erőművek, nincs áram, ha nincs áram, hiába van benzin, akkumulátor nélkül az autó nem megy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első részben lévő idiótaságok kinyírták az egész mozit, s szerintem ezeket most sem ússzuk meg.

 

 

Örülök, hogy ezt írod, mert még élénkem emlékszem, milyen vitát generáltam magamnak, mikor újoncként szóvá tettem a mozi ököségeit. :)

 

Egy trailer alapján én mondjuk nem ítélnék, de ha az a tendencia jön be itt is, hogy az előzetes jobb, mint maga a film, akkor gáz lesz. Meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A csodálatos Pókember II.

 

Gyerekkorom egyik meghatározó tényezőjének tartom a Pókembert. Mondom ezt úgy, hogy még egy képregényt sem vettem a kezembe. Volt viszont a 90-es években egy sorozat a karakterről, ami - a képregényt ismerők véleménye szerint - az audiovizuális termékek közül a legközelebb állt az eredeti alapanyaghoz. Ezt a sorozatot mind az Egyesült Államokban, mind Magyarországon a Fox Kids tűzte műsorra. És itt lépek be én a történetbe (már valahol az ezredforduló környékén), ugyanis itt szerettem meg először a figurát.

Pókember volt a kedvenc szuperhősöm. Ő voltam farsangon, játszottam a számítógépes játékokkal (az egyiket még Németországból szereztem be anno) és kb. 10 évvel ezelőtt ott ültem a moziban a Sam Raimi féle verzión…

Az fogott meg a figurában, hogy hihetetlenül laza volt, jó szövegeket adtak a szájába és (a sorozatban legalább is) nem volt egy totális lúzer, hanem egy decens fiatal srácból lett szuperképességekkel megáldott akcióhős. Olyan személyes problémákat vázolt fel esetében a történet, amelyek engem gyerekként/tizenévesként is érintettek, így az azonosulás megvolt, bevont a karakter a produkcióba.

 

A sok negatív kritika és felhang ellenére, ami megelőzte a filmet, úgy gondoltam, ha filmművészeti értékét nem is nézem, attól még a nosztalgia faktor miatt nekem ezt látni kell. Összességében azt gondolom, hogy ezt az oldalát hozta a film a történetnek, a figura és a karakter is megmaradt azon keretek között, amiért gyerekként rajongani tudtam… és itt végül is azért ültem be erre a filmre, hogy 2 órára újra gyerek lehessek! Ezzel együtt nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy manapság már más szemmel nézem a filmeket, mint 10 éve. Így több dolog is feltűnt, ami negatívan befolyásolja az amúgy eredendően pozitív véleményemet.

Kezdve azzal, hogy elég hosszúra nyúlt a film (majdnem két és fél óra volt a teljes mozi, szóval előzetesekkel együtt kb. 160 percet kellett egy helyben ülni). A játékidő nem túl szerencsésen volt ritmizálva. A romantikus szál - ami egyébként a Webb széria legnagyobb pozitívuma - túl hosszan volt ecsetelve és mellette elsikkadtak azok a vonalak, melyeken a három (erre még visszatérek) antagonistának kellett volna színre lépnie. Ha jól számoltam, talán három, vagy négy komolyabb akció szekvencia volt a filmben. Ez így nagyon kevés, mondhatnánk… de ott voltak kitöltő elemnek Peter Parker személyes problémái. Ezek szolgálnak átvezetőül két harc között, illetve tágabb értelemben két film között, ugyanis a továbbiakban majd a folytatásokban (már tuti, hogy még két film lesz) bontják ki jobban ezeket a szálakat. Itt megint csak az volt a bajom, hogy nem jutott elég idő ezen belső konfliktusok mélyebb kibontására, a szerelmi vonulatot leszámítva… (A továbbiakban spoileresen!)

 

 

“Egy filmhez két dologra van szükség: egy nőre és egy fegyverre.” - szól Jean-Luc Godard híres aforizmája. Itt kvázi mindkettőt megkapjuk. Emma Stone, mint Gwen Stacy fantasztikus volt megint. Azonban elég látványosan gyúrtak rá erre a végkifejletre, amiben a végén ugye meghal a karakter. Korábban az angliai suli képbekerülésével már egyszer felmerült, hogy Peter elveszíti, majd miután megjött a csúcspont a Brooklyn Híd tetején, már vártam, hogy a vége valami nagy drámával fog zárulni, mint ahogy az előző film ért véget. Ide megjegyezném, hogy mikor a hídon voltak beszélgetnek arról, hogy PP is elmegy Gwennel Angliába. A sorozat - ami egy elég felemás finálét kapott - végül elmaradt utolsó évadában Anglia lett volna a helyszín, hiszen Peter ott találta volna meg a dimenziók között ragadt Mary Jane-t. A filmben megemlíti Peter Jack the Rippert, aki a sorozatban Carnage (kedvenc fő gonoszom) lett volna…

Na, de ha már megemlítettem MJ-t, akkor ő például kikerülhetetlen a Pókember univerzumban. PP-nek egyszerűen belé “kell” szerelmesnek lennie. Nyilatkozta is Webb, hogy benne lesz a folytatásokban. Így ez a Gwen-es szál csak mellékvágány, annak viszont nem volt rossz, még akkor is, ha kudarcra volt ítélve.

Említettem a három főellenséget… igazából egy volt. Az például elég nagy átverés, ahogy promózták az egészet, hogy három ellenfele lesz majd Pókembernek. Harry Osborne majd a későbbiekben jelenthet releváns kompetíciót hősünknek, Rhino-t inkább hagyjuk (most komolyan a végén feltűnik kb. két percre) és így marad Electro, aki kvázi egyedüliként képviselte az ellent. Peter Parkernek a magánéleti problémái voltak ebben a filmben a legnagyobb próbatételei nem pedig a szuper-ellenfelek. Harry a film elején még barátként van jelen, még ha sejthetjük is, hogy a végére majd lesznek köztük nézeteltérések, a film végi showdown-ba ő is beszáll, de ebben ki is merült a karaktere, az akció szempontjából. Az mondjuk külön tetszett, ahogy felvezették a figurát és végül is Gwen haláláért is ő tehető felelőssé, így nem elhanyagolható a szerepe.

Ez Electro show-ja volt. Őt sosem tartottam olyan igazán érdekes antagonistának, de itt nagyon látványosan valósították meg a karaktert. Az is tetszett, hogy eleinte simán legyőzik és végül csak Harry segítségével tud újra elszabadulni. Nem volt túl erősnek beállítva a karakter (a sorozatban ez pl. nem tetszett), hanem sokkal megfoghatóbb volt így a figura.

PP-nél az külön jó volt, hogy egy plusz értéket adtak a Pókemberré válásának azzal, hogy az apja miatt alakult át és csak vele működhetett a szérum. Ez remek húzás volt, hogy így szőtték tovább a főszálat. Egyébként univerzumépítésben sem volt rossz a film, akár a folytatásokat, akár a spin-off-okat nézem.

A dialógok terén azt kell mondjam nagyon gyenge a film. Már az Amerika Kapitánynál is zavartak azok a kínos szövegek, de itt olyan egysorosok röpködtek, hogy ez már fájt (lehet csak én öregedtem nagyon meg). A látvány ezzel szemben kárpótolt a szöveges részekért, mert nagyon jól nézett ki a film. Electro belépőihez hozzájárultak a remek zenei betétek is, kissé darkos, de ezzel együtt emelkedett dalokat hallhattunk. Jól nézett ki az egész, szóval ebből a szempontból az összhatással meg voltam elégedve… volt benne egy jó adag product placement, ja és persze minden technikai eszköz Sony volt.

 

 

A színészi játék többé-kevésbé jó volt. Andrew Garfield remekül hozza Peter Parker figuráját. (Amúgy az ugye megvan, hogy a Doctor Who-ban ő egyszer már megmentette NY-ot…). Emme Stone pedig kitűnő Gwen Stacy! A kettejük között kémia szinte tapintható, nem csoda, hogy a valóságban is szerelem lett belőle. A közös jeleneteikben tényleg érezni a feszültséget és persze úgy nézni, hogy ők a valóságban is együtt vannak, egy kis kitekintésnek is felfogható a filmből. A pozitív oldalról még kiemelném Dane DeHaan-t, aki sokkal jobban megfogta Harry-t, mint tette az Franco az előző változatban. Az is igaz persze, hogy HO itt sokkal érdekesebb karakter profilt kapott. Egyébként néhány beállításból DeHaan kifejezetten hasonlít a fiatal DiCaprio-ra.

A másik oldalról viszont ott volt Jamie Foxx, aki nem mondom, hogy borzalmas volt, de nekem egyáltalán nem jött be. Nem volt jó se Electro-ként, se Max Dillon-ként. Szerintem túljátszotta a figurát (bár nem volt ripacs, ami DeHaan-nak még jól is állt) és végig azt éreztem, hogy csak egy szerepet játszik - ez így furcsán hangzik, de Andrew Garfield, vagy akár DeHaan azonosulni tudott a karakterrel, az én olvasatomban. Paul Giamatti meg elvileg maga akarta eljátszani Rhino-t, hát ő sokat nem mutatott, sajnos…

 

Végig érezni rajta, hogy ez nagyon egy átvezető film, ettől függetlenül, akik szeretik a Pókembert, vagy tetszett az első rész, azoknak ajánlom. Nem olyan nagyon rossz film, de én is azt mondom, hogy ennél azért jobbat vártam (mondjuk azt nem állítom, hogy feltétlenül megbántam volna a rá kiadott pénzt)...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.