Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Jai Courtney meg annyira leégette magát a Die Hard 5-ben hogy nemhogy Kyle Reese szerepe erős neki, hanem még egy szélben lengedező fűszálé is. Micheal Biehn-en látszott a lepusztult ,a harcokba belefáradt katona reménytelensége, hogy megvédi a nőt egy nálánál sokkal jobb ellenféltől. Látszott az igyekezet, a kétségbeesés. Courtneyn szó szerint semmi nem látszik, sőt nem is érződik.

 

Nekem is elsőre ez a problémám a filmmel...Kyle szerepére egy vékonyabb szálkásabb meggyötörtebb - érződjön rajta hogy hetente egyszer jól lakik egy patkánnyal valamint kását kanalaz egy kiégett tévékészülék előtt- embert vártam volna a szerepre.

 

Ez a manusz meg naponta csirkemelleken él, és inkább egy terminator, ahogy Dzséjt is elsőre látta. Még Anton Yelcin is sokkal jobb volt a Terminator Salvationban. Egy éhező gyerek, aki nagy feladatokra termett. Nah mind1...Erősen reménykedem, hogy azért a film jó lesz. Pláne Matt Smith-el.

Bo9Xm9RIcAA-ykV.png

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A holnap határa

 

Aki látta a trailert, annak nem spoileres, nyugodtan olvashatja. :)

 

 

 

 

Na, megvan az év eddigi legjobb filmje nálam. Mondjuk tekintve a Forráskód iránti rajongásomat, ez egyáltalán nem meglepő, kimondottan szeretem az ilyen időhurkos mozikat…

 

A legelején pedig még csóváltam a fejemet. Azzal nem árulok el nagy titkot, hogy Földünket ismét egy idegen civilizáció fenyegeti, ezúttal egy mimic faj képében. Az jelen esetben maximum apró szájgörbülést okozott, hogy erős hasonlóságot véltem felfedezni kinézetük tekintetében a Mátrix Őrszemeivel, az ellenük küzdő katonaságnál pedig az Elysium exosketelon vázával, sokkal inkább ejtett gondolkodóba, hogy kimondottan EU ellenes lett az invázió, Hitler birodalmához hasonlóan a hódítás megállt a La manche csatornánál illetve Oroszország határánál – de mire ezen lett volna elég időm elgondolkodni, meg is volt az első időhurok…

 

Onnantól a film számomra maga volt a kánaán. Az Idétlen időkig és a Forráskód nyomdokain haladva Tom Cruise figurája naponta újraéli az inváziót, egyre pontosabb képet kapva a csatáról, ismerve az eseményeket pedig egyre jobb katonaként teljesítve azt. Zseniális, ahogy építkezik az egész mozi, a felesleges önismétléseket elkerülve szépen, okosan halad a történet, a rengeteg ebben rejlő, jó ütemben kihasznált humorforrást pedig kiváló ütemben használja ki. Izgalmas, látványos és szórakoztató mozi lett a Holnap határa, ahol nem igazán lehet kitalálni, mi fog következni – s hogy Cage (Tom) hányadszor is van már az adott szituban. A vége meg – ellentétben a Forráskóddal - úgy lett minden igényt kielégítő, hogy közben nem lett nyálas. Bravo!!!

 

 

 

 

90%

 

 

 

.

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A holnap határa

 

Aki látta a trailert, annak nem spoileres, nyugodtan olvashatja. :)

 

 

 

 

Na, megvan az év eddigi legjobb filmje nálam. Mondjuk tekintve a Forráskód iránti rajongásomat, ez egyáltalán nem meglepő, kimondottan szeretem az ilyen időhurkos mozikat…

 

A legelején pedig még csóváltam a fejemet. Azzal nem árulok el nagy titkot, hogy Földünket ismét egy idegen civilizáció fenyegeti, ezúttal egy mimic faj képében. Az jelen esetben maximum apró szájgörbülést okozott, hogy erős hasonlóságot véltem felfedezni kinézetük tekintetében a Mátrix Őrszemeivel, az ellenük küzdő katonaságnál pedig az Elysium exosketelon vázával, sokkal inkább ejtett gondolkodóba, hogy kimondottan EU ellenes lett az invázió, Hitler birodalmához hasonlóan a hódítás megállt a La manche csatornánál illetve Oroszország határánál – de mire ezen lett volna elég időm elgondolkodni, meg is volt az első időhurok…

 

Onnantól a film számomra maga volt a kánaán. Az Idétlen időkig és a Forráskód nyomdokain haladva Tom Cruise figurája naponta újraéli az inváziót, egyre pontosabb képet kapva a csatáról, ismerve az eseményeket pedig egyre jobb katonaként teljesítve azt. Zseniális, ahogy építkezik az egész mozi, a felesleges önismétléseket elkerülve szépen, okosan halad a történet, a rengeteg ebben rejlő, jó ütemben kihasznált humorforrást pedig kiváló ütemben használja ki. Izgalmas, látványos és szórakoztató mozi lett a Holnap határa, ahol nem igazán lehet kitalálni, mi fog következni – s hogy Cage (Tom) hányadszor is van már az adott szituban. A vége meg – ellentétben a Forráskóddal - úgy lett minden igényt kielégítő, hogy közben nem lett nyálas. Bravo!!!

 

 

 

90%

 

Nekem is tetszett.

 

Bár mindig megőrít, ha egy időutazásos filmet továbbgondolok. A Sok alternatív jövő amit maga mögött hagy a frissen meghalt Cage...egész úton hazafelé magyaráztam a nejemnek, hogy higgye el, csak önmagának mentette meg a világot és csak egyszer, mert ahány halál, annyi kudarc, annyi világvége.

 

De valóban egy meglepően jól felépített és érdekes film volt. Nekem nem tűntek koppintásnak az idegenek sem.

Szeretem, ha elégedetten jövök ki a moziból.

 

ui.: Nem rég néztem meg a Da Vinci-kódot és elgondolkodtam:

 

szép dolog hogy nem amerikában játszódik a film, de vajon mit csinált a dög pont Louvre alatt? Megette Mária Magdolnát? :evil:

Nem erőltettem vona sem Párizst, sem pont ezt a üvegpiramist...

 

 

Ó és bevállalok egy spoilert; Tom Cruise-nak nincs félmeztelen jelenete! Köszönjük!!! -bocsi lányok! :D

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A holnap határa

 

Aki látta a trailert, annak nem spoileres, nyugodtan olvashatja. :)

 

 

 

 

Na, megvan az év eddigi legjobb filmje nálam. Mondjuk tekintve a Forráskód iránti rajongásomat, ez egyáltalán nem meglepő, kimondottan szeretem az ilyen időhurkos mozikat…

 

A legelején pedig még csóváltam a fejemet. Azzal nem árulok el nagy titkot, hogy Földünket ismét egy idegen civilizáció fenyegeti, ezúttal egy mimic faj képében. Az jelen esetben maximum apró szájgörbülést okozott, hogy erős hasonlóságot véltem felfedezni kinézetük tekintetében a Mátrix Őrszemeivel, az ellenük küzdő katonaságnál pedig az Elysium exosketelon vázával, sokkal inkább ejtett gondolkodóba, hogy kimondottan EU ellenes lett az invázió, Hitler birodalmához hasonlóan a hódítás megállt a La manche csatornánál illetve Oroszország határánál – de mire ezen lett volna elég időm elgondolkodni, meg is volt az első időhurok…

 

Onnantól a film számomra maga volt a kánaán. Az Idétlen időkig és a Forráskód nyomdokain haladva Tom Cruise figurája naponta újraéli az inváziót, egyre pontosabb képet kapva a csatáról, ismerve az eseményeket pedig egyre jobb katonaként teljesítve azt. Zseniális, ahogy építkezik az egész mozi, a felesleges önismétléseket elkerülve szépen, okosan halad a történet, a rengeteg ebben rejlő, jó ütemben kihasznált humorforrást pedig kiváló ütemben használja ki. Izgalmas, látványos és szórakoztató mozi lett a Holnap határa, ahol nem igazán lehet kitalálni, mi fog következni – s hogy Cage (Tom) hányadszor is van már az adott szituban. A vége meg – ellentétben a Forráskóddal - úgy lett minden igényt kielégítő, hogy közben nem lett nyálas. Bravo!!!

 

 

 

 

90%

 

 

 

.

 

Te hol láttad? Valamikor júliusban lesz a mozikban Magyarországon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett.

 

Bár mindig megőrít, ha egy időutazásos filmet továbbgondolok. A Sok alternatív jövő amit maga mögött hagy a frissen meghalt Cage...egész úton hazafelé magyaráztam a nejemnek, hogy higgye el, csak önmagának mentette meg a világot és csak egyszer, mert ahány halál, annyi kudarc, annyi világvége.

 

 

 

Ezen én is mindig gondolkodom... :)

 

 

 

 

Én ezt úgy értelmezem - mert ez az egyszerűbb számomra (de nem biztos, hogy igaz) -, hogy Cage halálával az egész idő visszaugrik, ergo halála után nincs jövő. Különben több száznak kellene lennie, a pillangó hatások miatt.

 

Leginkább azon törtem fejemet, az utolsó bevetés után miért egy nappal korábbra megy vissza. Akárhogy számolom, sehogy nem jön ki: ha aznap öli meg az Omegát, akkor oké, mert mindig az előző nap reggel ébred, de akkor meg hogy mondhatják be már délelőtt a robbanást, ami csak este/éjjel lesz???

 

 

 

 

Ettől függetlenül qrvára tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jön a StarShip Troopers Reboot

http://collider.com/starship-troopers-reboot/

 

Mit szólsz Dzséjt? :hmm:

:D

Ebben én annyi potenciált személy szerint látok, hogy egyrészt, az első mozifilm mellett talán csak az utolsó animációs film értékelhető, a többi hulladék (illetve a sorozat is jó, de hát '90-es évekbeli animációs cucc, ma kicsit más). Ezenkívül, ha jobban ragaszkodnak a könyvhöz, teljesen más matéria jöhet ki, mint Verhoeven remek, de a koncepciót a könyvhöz képest máshogy megközelítő filmje. A mai technikával már bekerülhetne a másik idegen faj is, akikkel harcolt az emberiség, az Űrgyalogság megkaphatná a mecháit, stb. Szóval, a könyv és a kiépített unuiverzum hiánya miatt az agybaj itt elkerülendő... Egyelőre. De mivel a Starship Troopershez többségében csak balfék módjára tudtak hozzányúlni, így azért van félsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen én is mindig gondolkodom... :)

 

 

 

 

Én ezt úgy értelmezem - mert ez az egyszerűbb számomra (de nem biztos, hogy igaz) -, hogy Cage halálával az egész idő visszaugrik, ergo halála után nincs jövő. Különben több száznak kellene lennie, a pillangó hatások miatt.

 

Leginkább azon törtem fejemet, az utolsó bevetés után miért egy nappal korábbra megy vissza. Akárhogy számolom, sehogy nem jön ki: ha aznap öli meg az Omegát, akkor oké, mert mindig az előző nap reggel ébred, de akkor meg hogy mondhatják be már délelőtt a robbanást, ami csak este/éjjel lesz???

 

 

 

 

Ettől függetlenül qrvára tetszett.

 

 

Dettó! A spoilerben feltett kérdésre egyszerűen én sem találok választ, pedig elég erősen igyekeztem.

 

 

Egyébként, mivel Omega mindig újraindítja a napot, felfoghatjuk ezt afféle videójátéknak is: mindegy, hogy időközben hányszor halsz meg, azok nem releváns próbálkozások. Egy ami számít, hogy a végén sikerül-e megteremtened a világmegmentést, és cserébe megkapod a jutalmad (mert valljuk be, elég vicces lett volna, ha az omegából kiszivárgó anyag ismét a "helló kopasz!" jelenethez repíti vissza a főhőst...

 

A végső ugrással kapcsolatos kérdések:

- Miért 1 nappal korábbra ugrott?

- Miért robbant fel már akkor Párizsban az Omega?

- Azon a síkon mi okozta a robbanást?

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó és bevállalok egy spoilert; Tom Cruise-nak nincs félmeztelen jelenete! Köszönjük!!! -bocsi lányok! :D

Most mondd meg őszintén, hány lányt (hmm... ahogy utánaszámoltam, az a néhány sem lánykorú már :P) látsz itt a fórumon "szaladgálni", akiket az ilyesmi veszett módon érdekel? Akármelyik színészről legyen szó :P

 

Pénteken én is megnéztem az új X-ment, nagyon tetszett :) Nem zavarnak különösebben az eltérések az előzőekhez képest. Ami nagyban rontotta az élményt, az sokkal inkább a szinkron volt :roll: Alig várom, hogy lássam feliratosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen én is mindig gondolkodom... :)

 

 

 

 

Én ezt úgy értelmezem - mert ez az egyszerűbb számomra (de nem biztos, hogy igaz) -, hogy Cage halálával az egész idő visszaugrik, ergo halála után nincs jövő. Különben több száznak kellene lennie, a pillangó hatások miatt.

 

Leginkább azon törtem fejemet, az utolsó bevetés után miért egy nappal korábbra megy vissza. Akárhogy számolom, sehogy nem jön ki: ha aznap öli meg az Omegát, akkor oké, mert mindig az előző nap reggel ébred, de akkor meg hogy mondhatják be már délelőtt a robbanást, ami csak este/éjjel lesz???

 

 

 

 

Ettől függetlenül qrvára tetszett.

Ez jó elmélet, nyugodtabb lennék, ha igaz lenne! :) A végével kapcsolatban:

Az Alfa vére mindig a "Helló kopasz"-ra dobja vissza függetlenül attól, hogy meddig él.-egyre tovább egyébként átlagban.

Az Omegáé meg korábbra, mert még Őrnagy, be sem ment a főparancsnokhoz stb.. Szerintem méret/tulajdonságok arányosság a válasz. Kis dög vére kicsit dob vissza, nagy dög vére korábbra dob..talán..

 

 

 

Dettó! A spoilerben feltett kérdésre egyszerűen én sem találok választ, pedig elég erősen igyekeztem.

 

 

Egyébként, mivel Omega mindig újraindítja a napot, felfoghatjuk ezt afféle videójátéknak is: mindegy, hogy időközben hányszor halsz meg, azok nem releváns próbálkozások. Egy ami számít, hogy a végén sikerül-e megteremtened a világmegmentést, és cserébe megkapod a jutalmad (mert valljuk be, elég vicces lett volna, ha az omegából kiszivárgó anyag ismét a "helló kopasz!" jelenethez repíti vissza a főhőst...

 

A végső ugrással kapcsolatos kérdések:

- Miért 1 nappal korábbra ugrott?

- Miért robbant fel már akkor Párizsban az Omega?

- Azon a síkon mi okozta a robbanást?

 

 

 

 

Nos:

az elsőre már fentebb van a verzióm..

2: a tér idő kontinuumban összemosódott Cage esti halálának időpontja a reggeli ébredésével eseményekkel együtt.(Felhívtem Dr. Emmett Brown-t ;) )

3:nagyjából a 2-es a válaszom erre, de ez valóban felveti újra többszáz alternatív világvégét..megbolondulok! :D

 

 

 

 

 

Most mondd meg őszintén, hány lányt (hmm... ahogy utánaszámoltam, az a néhány sem lánykorú már :P) látsz itt a fórumon "szaladgálni", akiket az ilyesmi veszett módon érdekel? Akármelyik színészről legyen szó :P

Nálunk a nejem egyik favoritja a kortalan törpe, aki úgylátszik megoldja hogy előbb nézek majd ki 60-nak, mint Ő. Jól mutatja ezt, hogy a női főszereplő mellette már 21 évvel volt fiatalabb ebben a filmben.

Szóval nem a fórum hölgyeinek szántam, hanem általánosságban.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, az egyik kérdésre kibogoztam a választ!

 

 

 

1.) Miért egy nappal korábbra dobja vissza?

Azért, mert még a landolás előtti nap meghal, majd érintkezik Omega "vérével". A képesség egy nappal korábbra dobja vissza. Ergo itt is az történik, hogy egy nappal korábbra kerül vissza, de mivel egy nappal hamarabb hal meg, így a képesség miatt is egy nappal visszábbkerül.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben én annyi potenciált személy szerint látok, hogy egyrészt, az első mozifilm mellett talán csak az utolsó animációs film értékelhető, a többi hulladék (illetve a sorozat is jó, de hát '90-es évekbeli animációs cucc, ma kicsit más). Ezenkívül, ha jobban ragaszkodnak a könyvhöz, teljesen más matéria jöhet ki, mint Verhoeven remek, de a koncepciót a könyvhöz képest máshogy megközelítő filmje. A mai technikával már bekerülhetne a másik idegen faj is, akikkel harcolt az emberiség, az Űrgyalogság megkaphatná a mecháit, stb. Szóval, a könyv és a kiépített unuiverzum hiánya miatt az agybaj itt elkerülendő... Egyelőre. De mivel a Starship Troopershez többségében csak balfék módjára tudtak hozzányúlni, így azért van félsz.

 

Reméljük, ha már elkészül a reboot, akkor ezen az ösvényen indulnak el, amit felvázoltál.

 

Egyébként egy kicsit vicces, vagyis szerintem szomorú, hogy az összes 90-es évekbeli nagy mozifilmnek elkészül mostanság a rebootja, vagy folytatása.

Csillagkapu, Függetlenség Napja, Jurassic Park, Starship Troopers, Terminator, Godzilla, még a Van Damme féle Időzsarut is rebootlni akarják. Plusz nemrég volt Drebb bíró reboot, meg Emlékmás reboot is. Ajjaj... :roll:

És mintha az Ötödik Elem folytatása is tervbe lenne, legalább is Luc Besson barátkozik a gondolattal.. :hehe:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, az egyik kérdésre kibogoztam a választ!

 

 

 

1.) Miért egy nappal korábbra dobja vissza?

Azért, mert még a landolás előtti nap meghal, majd érintkezik Omega "vérével". A képesség egy nappal korábbra dobja vissza. Ergo itt is az történik, hogy egy nappal korábbra kerül vissza, de mivel egy nappal hamarabb hal meg, így a képesség miatt is egy nappal visszábbkerül.

 

 

sajnos biztos nem:

 

Már sokszor meghalt a landolás előtti napon. Kocsi alá gurulás még reggel, gyakorló pályán gerinctörés..Mit szólsz ahhoz amit fejtegettem, hogy Alfa és Omega vére talán különböző méretű időhurokkal bír?

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

sajnos biztos nem:

 

Már sokszor meghalt a landolás előtti napon. Kocsi alá gurulás még reggel, gyakorló pályán gerinctörés..Mit szólsz ahhoz amit fejtegettem, hogy Alfa és Omega vére talán különböző méretű időhurokkal bír?

 

 

Jogos. Talán valóban az Alfa és Omega közötti különbség szüli a dolgot.

 

Barátnőm egyébként azt mondja, hogy az egész film úgy kezdődött (a híradós bejátszásoknál), hogy ismeretlen eredetű, nukleáris robbanás rázta meg a bolygót valahol. Lehet, hogy a kísérlet Omega elpusztítására már a film kezdete előtt megtörtént, csak akkor még nem sikerült, mert Cage nem volt benne a próbálkozásban?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Jogos. Talán valóban az Alfa és Omega közötti különbség szüli a dolgot.

 

Barátnőm egyébként azt mondja, hogy az egész film úgy kezdődött (a híradós bejátszásoknál), hogy ismeretlen eredetű, nukleáris robbanás rázta meg a bolygót valahol. Lehet, hogy a kísérlet Omega elpusztítására már a film kezdete előtt megtörtént, csak akkor még nem sikerült, mert Cage nem volt benne a próbálkozásban?

 

 

Na várjunk csak! Talán mégis van valami az elméletedben de kiegészíteném:

 

Ott lehet a kutya elásva, hogy mikor eljutnak az Omega elpusztításáig Cage nem rendelkezik már a képességgel.

A vérátömlesztésről mintha megfeledkeztünk volna..Mindig az Alfától szerzett képessége birtokában halt meg a nap akár korai, akár későbbi időszakában és a képességet nem kellett "újraszereznie".

Viszont az Omega megölésekor meghalva a képességet újraszerezte így a korábbi időponthoz normál korábbra vívő időhurok járt. Tehát a két különböző lény vére egyező képességű..pedig nem volt rossz elmélet! :angry:

 

Azt hiszem ez a megoldás és talán logikus is.

 

Bár ezzel megint felvetődik egy alternatív idősík kérdése, amiben van két hősi halott szuperkatona egy halott J-osztag és egy elpusztított Omega ott este..

 

Ajjajajjaaj... :D

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A holnap határa: Lopás, de jótól, jót nem bűn. Minden percét élveztem. Az effektektől, a 3D-től nem voltam elájúlva. Úgy látszik a cgi vagy nem csak cgi (ajjaj már megint a fika) csak nem akar jobb lenni, szerintem direkt csinálják ezt, mert a budget meg volt rá. Szóval én leginkább a színészi játékot (szinkronostúl) élveztem, Cruise, Blunt jó, de Bill Paxton kiválló, ráadásul olyan aranyköpései vannak (elismerésem a magyar szinkron készítőinek), amik bele fognak kerülni az életfilozófiámba. Szóval ajánlom mindenkinek, nagyon szórakoztató.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A holnap határa: Lopás, de jótól, jót nem bűn.

 

Igen, baromira érdekesnek találom ,hogy Cruise legutóbbi két filmje Duncan Jones koppintásnak is betudható:

Feledés=Hold (klónos "poén")

A holnap határa=Forráskód (időhurkok)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na várjunk csak! Talán mégis van valami az elméletedben de kiegészíteném:

 

Ott lehet a kutya elásva, hogy mikor eljutnak az Omega elpusztításáig Cage nem rendelkezik már a képességgel.

A vérátömlesztésről mintha megfeledkeztünk volna..Mindig az Alfától szerzett képessége birtokában halt meg a nap akár korai, akár későbbi időszakában és a képességet nem kellett "újraszereznie".

Viszont az Omega megölésekor meghalva a képességet újraszerezte így a korábbi időponthoz normál korábbra vívő időhurok járt. Tehát a két különböző lény vére egyező képességű..pedig nem volt rossz elmélet! :angry:

 

Azt hiszem ez a megoldás és talán logikus is.

 

Abszolút, az első kérdésre a válasz így összeállt, a

 

 

Omega halálos kérdés viszont ennél jóval összetettebb. Vagy nincs jól átgondolva (remélem nem), vagy a következő teóriát állítanám fel:

 

- Tudjuk, hogy az Omega igen erőteljes kapcsolatban van az idővel

- Tudjuk, hogy mindenegyes Alpha halálkor újraindítja a napot

- Tudjuk, hogy az Omega az agy, ergo fejlettebb az Alphánál

 

Ezekből kiindulva, mi van, ha az Omega a saját kinyírását is "Alpha halálnak érzékeli" ezért még a halála előtt újraindítja a napot, automatikusan. Csakhogy, mivel ebben az esetben halhatatlan lenne, az Univerzum úgy korrigálja a "hibát", hogy az Omega felrobbanását is visszateszi az újraindított napba, ezáltal kivédve, hogy a) az Omega halhatatlan legyen (mert ha a nap újra indulásakor az Omegát újra meg kellene ölni, akkor ugyebár nem lehetne kinyírni, mert mindig újraindulna a nap a halálával), b), hogy saját hurkába kerüljön az idő (mert ha Omega meghal, eztán újraindítja a napot, és újra él, akkor végleges időhurok jön létre, amiből az Univerzum nem tud kikerülni.

 

Összefoglalva: ha eredetileg sikerült volna kinyírni a partos napon az Omegát, akkor a Heathrown jött volna a hír, hogy amúgy az Omega felrobbant, nem kell harcolni másnap. De így, hogy a képesség megszerzés és az omega felrobbanás egy nappal korábbra esett, így Cage visszakerült a helikopterre, az Omega felrobbanása pedig visszakerült ugyanarra a napra, mert Omega sem halhatatlan, és így tud az időhurokból kiegyenesedett időszál lineárisan folytatódni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reméljük, ha már elkészül a reboot, akkor ezen az ösvényen indulnak el, amit felvázoltál.

 

Egyébként egy kicsit vicces, vagyis szerintem szomorú, hogy az összes 90-es évekbeli nagy mozifilmnek elkészül mostanság a rebootja, vagy folytatása.

Csillagkapu, Függetlenség Napja, Jurassic Park, Starship Troopers, Terminator, Godzilla, még a Van Damme féle Időzsarut is rebootlni akarják. Plusz nemrég volt Drebb bíró reboot, meg Emlékmás reboot is. Ajjaj... :roll:

És mintha az Ötödik Elem folytatása is tervbe lenne, legalább is Luc Besson barátkozik a gondolattal.. :hehe:

Én annyira azért ezt nem tartom újkeletű tendenciának. Nézzünk vissza 1997-re. Titanic (történelmi feldolgozás és remake), The Lost World: Jurassic Park (folytatás és könyvfeldolgozás), Batman és Robin (folytatás és képregényfeldolgozás), Starship Troopers (könyvfeldolgozás), Alien Resurrection (folytatás), James Bond - A holnap markában (jó sokadik folytatás), Men in Black (képregényfeldolgozás), Spawn (képregényfeldolgozás), Stargate SG-1 (reboot és folytatás - nem feledkezhetünk el arról, hogy a sorozat azért alaposan újragondolta a mozifilmet) stb. Persze nyilván vannak eredeti(bb) ötletek is '97-ben, de azok vannak most is. Talán kevesebb volt a reboot, de ez inkább annak köszönhető, hogy ez a fogalom csak a 2000-es években jelent meg, noha azelőtt sem volt idegen Hollywoodtól. A James Bond-sorozat szinte minden szinészváltással rebooton esett át.

Engem ráadásul csak akkor zavarnak a folytatások, remake-ek, rebootok, előzmények, feldolgozások, ha az eredmény szutyok. A Dredd és a Total Recall (rendezői változat) nekem kifejezetten tetszettek (főleg, mert ezeknék az eredetiket - már amennyire például a Stallone-filmet eredetinek lehet tekinteni képregényfeldolgozás mivolta miatt - nem igazán tartottam élvezetes alkotásnak), a Star Trek reboot-sequel-prequelt a mai napig zseniális húzásnak tartom. A Jurassic Worldtől azért tartok, mert már a Jurassic Park III is kínkeserves, izzadtságszagú cucc volt. Egyszerűen az alaptörténet egy filmre volt elég, Spielberg zsenijét tükrözi, hogy kettőt tudott letenni az asztalra. Amit most a negyedik részről hallani, az a B kategóriás sz*rok szintjét ütik meg (T-rex-velociraptor hibrid dinoszauruszok, és a rendező még azt is megpróbálta beadni, hogy ezek az ötletek Chrichton regényéből vannak, hát meg az ősi foglalkozást űző édes jó anyját!... :facepalm: ).

A Stargate rebootól is azért viszolygom, mert egyrészt, nem igazán bírom a filmet, ellenben nagyon szeretem a sorozatokat, és fálő, hogy egy rossz reboot aláássa esetleg azok folytatását. Plusz, Emerich akár be is vallhatná, hogy kínjában már semmit nem tud csinálni, ezért inkább régi kasszasikereit veszi elő. Az ilyen pedig még sosem hozott jót.

Arról nem beszélve, hogy ha nem lenne ez a sok prequel, sequel, reboot, remake, adaptáció, szegényebbek lennénk olyan filmekkel, mint a Star Wars ep1-2-3, a Gyűrűk Ura-filmek, a Hobbit-filmek, a The Dark Knight-trilógia, a Marvel Cinematic Universe (tudom, hogy sokan ezt nem bánnák, de én igen), az Aliens, a Terminator 2, a Jurassic Park, a Sherlock, és még sok-sok olyan alkotás, ami valaminek a folytatása, előzménye, újragondolása, újra feldolgozása, adaptációja. Mert jelentkezzen bátran az, aki húsz éve nem látott olyan filmet, ami eme kategóriák valamelyikébe beleesik és tetszett neki. Valahogy attól tartok, nincs itt ilyen, elvégre, ez egy lassan hétepizódos filmsorozat fóruma. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki aki látta az X-men: Az eljövendő múlt napjait, az meg tudná mondani nekem, hogy ez most az X-men: Az elsők folytatása? Ugyanis

az előzetesekben úgy láttam, mintha az ifjú Charles a saját lábán sétált volna, holott Az elsők végén lebénult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki aki látta az X-men: Az eljövendő múlt napjait, az meg tudná mondani nekem, hogy ez most az X-men: Az elsők folytatása? Ugyanis

az előzetesekben úgy láttam, mintha az ifjú Charles a saját lábán sétált volna, holott Az elsők végén lebénult.

 

 

 

Visszutazik Logen a hetvenes évekbe

És azért tud járni mert bead magának olyan szert amitől nem látja tudja használni a képességét és az a mellékhatása hogy járni tud.

Viszont én meg az Elsőket nem láttam :D

Szóval nem értem hogy bénul le?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ati azért nem kellett volna spoilert írni neki, mert nem a hogyanra volt kíváncsi csak egy szimpla válaszra.

IGEN ez az elsők folytatása. A többi kiderül a filmből. :)

 

Mellesleg most néztem meg a filmet és úúú ez az új xmen nagyon állat lett.

Majd írok még róla bővebben! :)

9/10 kb. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Visszutazik Logen a hetvenes évekbe

És azért tud járni mert bead magának olyan szert amitől nem látja tudja használni a képességét és az a mellékhatása hogy járni tud.

Viszont én meg az Elsőket nem láttam :D

Szóval nem értem hogy bénul le?

 

 

X-men: Az elsők

 

A film végi nagy összecsapásban lebénul.

 

 

Ati azért nem kellett volna spoilert írni neki, mert nem a hogyanra volt kíváncsi csak egy szimpla válaszra.

IGEN ez az elsők folytatása. A többi kiderül a filmből. :)

 

Mellesleg most néztem meg a filmet és úúú ez az új xmen nagyon állat lett.

Majd írok még róla bővebben! :)

9/10 kb. :)

Semmi, gond, nem zavart.

Köszönöm a válaszokat. Már alig várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.