Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

....Lehet valamilyen jellegzetes, Jurassic Park hangot akartak, amire az ember akkor is felkapja a fejét, ha nem nézi a tévét (vagy az Avatart :evil: ).

 

Bizony! A mai napig nem tudom hova tenni a ezt a tisztelgést..(pofátlan fantáziátlan lopást)

 

Bomarr!

 

Én is köszönöm a Maggie-s tippet! :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maggie

Így a TWD szünetében épp jól jött nekem és ez méginkább a drámára fekteti a hangsúlyt.

Mégsem lett egy átütő erejű film, de nem a színészeken múlott.

Számomra nem olyan nagy meglepetés, hogy Schwarzenegger tud színészkedni, hisz szerintem az akciósztárok tucatjai közt benne mindig is bujkált egy kis többlet.

(pl.: Két tűz között)

 

Szóval a film azért gyenge szerintem, mert nincs neki végkifejlete. Egyszerűen nem mertek, nem tudtak hozzá írni egy "jó" véget.

Pedig nézőként más verziót is el tudtam volna képzelni:

1: Drámai jelenetben apuci könnyek közt végezni kénytelen szeretett lányával..(emlékezzünk mekkorát ütött a Will Smith és a kutya halála az I'am legend-ben..ott ez nem is végkifejlet, ide egy ilyen erejű jelenet is elég lett volna)

2: egy baromi nehéz éjszaka után, -akár apucit megfertőzve is- beállítanak a rendőrök vagy a biohazardosok gyógymóddal megrakott fecskendőkkel, mintegy jutalmul a kitartásért.

Bután hangzik a film eddigi hangvétele miatt? Nem! Feldobta a volna a filmet bármilyen meglepetés, még a Happy End is.

Mert feszültséggel telve megróbálták előadni az "apucinak harapás helyett egy puszi" jelenet nem volt jó, nem működött.

Az öngyilkosság meg ezt folytatván szintén nem volt erőteljes és megfelelő lezárás.

Kihagyott ziccer a film, egy csendesebb TWD epizód szintjén van és nem ez a baj, hanem, hogy egy egész estés filmnek, egy kerek történetnek kéne lennie és szerintem ez nem az..

Nem oda kellett volna eljutnunk, ahová az egész film alatt készültünk.. Kellett volna egy jó húzás, egy kis meglepetés a végén akár jó akár rossz legyen ez a főszereplőkre nézve.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uhh, a Smaragd románcát én is rég láttam már, de annál jobb szívvel gondolok vissza rá. Remek hangulata van. :)

Én is szeretem, és pár éve én megnéztem megint, újfent tetszett. :) Bár az ilyen "klasszikus" filmeknél azt azért nehéz eldönteni, akkor is így tetszene, ha nem gyerekkorban látja az ember először. A nosztalgiafaktor erősen dolgozik ilyenkor.

No majd Bomarr leírja, friss szemmel milyennek találja, ha megnézi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nosztalgiafaktor erősen dolgozik ilyenkor.

Ez számomra is egy létező dolog. Legjobb példám, a Nyomás utána!.

Sok Bud Spencer, Terrence Hill filmet játtam gyerekként..(na jó van aki nem?)

De fent említett címet nem. Megvettem sokadmagával a nagy duó filmjeivel együtt és egyeltalán nem tetszik.

Pedig, bármelyik másik régit továbbra is mindig szívesen fogadok, ha belefutok a film+-on vagy akár magam is beteszem néha dvd-n..

És persze feltételezem, hogy a Nyomás utána! megegyezik minőségben a többi a filmjükkel. De szóljatok ha nem így van!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is szeretem, és pár éve én megnéztem megint, újfent tetszett. :) Bár az ilyen "klasszikus" filmeknél azt azért nehéz eldönteni, akkor is így tetszene, ha nem gyerekkorban látja az ember először. A nosztalgiafaktor erősen dolgozik ilyenkor.

No majd Bomarr leírja, friss szemmel milyennek találja, ha megnézi. :)

Bizony. Lehet a Reszkessetek betörőket sem értékelném ennyire, ha most látnám először. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És persze feltételezem, hogy a Nyomás utána! megegyezik minőségben a többi a filmjükkel. De szóljatok ha nem így van!

A Kincs ami nincs és az És megint dühbe jövünk után szerintem a legjobb. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra azért kíváncsi lennék, hogy ebben a T. Genesysben hogyan tett szert Sarah Desert Eagle-re 1984-ben, amit csak 1987-ben kezdték el gyártani az Izraeliek a fegyvert? Ráadásul a jellegzetes formája, ami a Desert Eagle Mark IV-essel jelent meg, csak 1989-ben lett szabvány. A slussz poén, hogy hogy Sarah-nál egy Desert Eagle Mark XIX-es van, amit 1996 után kifejlesztettek ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy olyan filmben, ahol az időutazás az egyik fő motívum szvsz ez nem kérdés... persze csak ironizálok. Aztán majd meglátjuk. :P:) Mindenesetre az már tudható, hogy hibát vétettek, amikor is erre a feladatra (milyen fegyverek jelenjenek meg a filmben és milyen korban) láthatóan abszolút nem hozzáértőt választottak, és hogy nem téged kértek fel erre! :);)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tekintettel, hogy nem vagyok fegyverszakértő Hollywoodban (de még Magyarországon sem), szerintem nem olyan nagy hiba, hogy nem engem kértek fel. De azért na, az autentikusság része, hogy a részletekre odafigyelnek. Pláne, ha időutazós a film. Elég nehéz elhinni valamiről, hogy mondjuk 1984-ben játszódik, amikor olyan dolgokat látok, amik nem léteztek 1984-ben. Persze, bár ez lenne a legnagyobb baj a Terminator Ganyézis trailereiben. Sajnos, ez apróság minden más mellett.

Megjegyzem, bennem is felmerült, hogy mivel keresztül-kasul mászkálnak itt az időben, talán hoztak fegyvert a jövőből, de ugye van egy nyúlfarknyi probléma: az időben csak az élő szövet utazhat. Ha csak a T-800-as nem nyelte le, aligha hozhatták a jövőből. Meg, miért is hoznának pont egy Desert Eagle-t tizenegynéhány évvel későbbről, amikor hozhatnának lézerfegyvert az ítélet napja utáni időszakból? Semmi nincs a Desert Eagle-ben, ami indukálná, hogy azt szükséges időutaztatni. Ha csak az nem, hogy ritka balf*szul áll egy negyven kilós, a 160 centit alulról sem karcoló nő kezében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alábecsülöd a Desert Eagle-t :D kinek kell lézer fegyó ha lehet egy Desert Eagle-m ?:) Egyébként szeintem 82 óta van ha jól rémlik.

A Terminatorban ezt sosem értettem: csak élő szövet utazhat OK, de akkor a 2-ben a Folyékony az tiszta fém volt az, hogy jött át? Swarczi belsejéről meg ne is beszéljünk :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alábecsülöd a Desert Eagle-t :D kinek kell lézer fegyó ha lehet egy Desert Eagle-m ?:) Egyébként szeintem 82 óta van ha jól rémlik.

A Terminatorban ezt sosem értettem: csak élő szövet utazhat OK, de akkor a 2-ben a Folyékony az tiszta fém volt az, hogy jött át? Swarczi belsejéről meg ne is beszéljünk :)

Jól tudod, az első modellt '82-ben készítették el, de az még nem került sorozatgyártásra, a neve is csak Eagle 357 volt, és nem viselte magán a Desert Eagle jellegzetes jegyeit. A '82-es változatot amúgy még a Magnum Research, Inc. készítette el. Az Israel Military Industries ezt tervezte át 1985-ben, és az lett végül a Desert Eagle, amit tovább fejlesztettek, és csak '87-ben kezdtek el már sorozatgyártani. De még az sem a ma ismert paraméterekkel készült, azok csak '89-ben jelentek meg.

Hát a T-1000-es a kakukktojás, ő jöhet-mehet így is. Meg a TX-is. :) Ilyen, amikor James Cameron felrúgja a saját szabályait. Amúgy vagy a könyvben, vagy valamelyik másik háttéranyagban elvileg azzal van magyarázva, hogy valamilyen élő szövetbe csomagolták, és így jutott át a T-1000-es. A T-800-asok azért juthatnak át, mert élő szövetbe vannak csomagolva, a bőrük, a húsuk valódi, organikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól tudod, az első modellt '82-ben készítették el, de az még nem került sorozatgyártásra, a neve is csak Eagle 357 volt, és nem viselte magán a Desert Eagle jellegzetes jegyeit. A '82-es változatot amúgy még a Magnum Research, Inc. készítette el. Az Israel Military Industries ezt tervezte át 1985-ben, és az lett végül a Desert Eagle, amit tovább fejlesztettek, és csak '87-ben kezdtek el már sorozatgyártani. De még az sem a ma ismert paraméterekkel készült, azok csak '89-ben jelentek meg.

Hát a T-1000-es a kakukktojás, ő jöhet-mehet így is. Meg a TX-is. :) Ilyen, amikor James Cameron felrúgja a saját szabályait. Amúgy vagy a könyvben, vagy valamelyik másik háttéranyagban elvileg azzal van magyarázva, hogy valamilyen élő szövetbe csomagolták, és így jutott át a T-1000-es. A T-800-asok azért juthatnak át, mert élő szövetbe vannak csomagolva, a bőrük, a húsuk valódi, organikus.

 

Aham ennyire nem folytam bele, de legalább már ezt is tudom. :) 89 legjobb évjárat :D

 

Ja tudom a T-800 élőszövet fémvázon, vagyis bicikli :D Amúgy ez a magyarázatuk is sántit, akkor fogok egy élőszövet szatyrot és belerakok egy halom jövőstukkert aztán azt küldöm vissza, így a külseje organikus a belsejébe meg azt rakok amit akarok :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az időgépet a skynet alkotta ugye? Az emberek csak ráleltek és használták.

De a skynet olyan hülye, hogy élő szövetre konstruál?

Jó..igen..

De a legfingabb fémdetektor is kijelez egy sima implantátumot is nem? ..

Az időgép test-szkennere -mert gondolom akkor van- simán "benéz" egy 300 kilós T800-ast 20 kiló húsba csomagolva?

Egyébként ezeken nem szabad fennakadni!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy ez a magyarázatuk is sántit, akkor fogok egy élőszövet szatyrot és belerakok egy halom jövőstukkert aztán azt küldöm vissza, így a külseje organikus a belsejébe meg azt rakok amit akarok :D

Attól függ, mit értünk élő szövet alatt, szatyor esetében az már inkább döglött szövet :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja tudom a T-800 élőszövet fémvázon, vagyis bicikli :D Amúgy ez a magyarázatuk is sántit, akkor fogok egy élőszövet szatyrot és belerakok egy halom jövőstukkert aztán azt küldöm vissza, így a külseje organikus a belsejébe meg azt rakok amit akarok :D

Igen, a dolog kikezdhető, bár gondolom, ha egy disznóbőrbe csomagolod, attól még nem lesz élő. Ahogy Karrde írta, az döglött szövet. :) Ettől független, nem ez a legjobb magyarázat a filmek történelmében, de ha benne van, el kell fogadni, hogy a T-filmekben az időutazásnak ez egy csak trükkösen megkerülhető törvénye.

 

Az időgépet a skynet alkotta ugye? Az emberek csak ráleltek és használták.

De a skynet olyan hülye, hogy élő szövetre konstruál?

Jó..igen..

De a legfingabb fémdetektor is kijelez egy sima implantátumot is nem? ..

Az időgép test-szkennere -mert gondolom akkor van- simán "benéz" egy 300 kilós T800-ast 20 kiló húsba csomagolva?

Egyébként ezeken nem szabad fennakadni!

Nem a SkyNet konstruálta ilyenre, hanem ez egy, mondjuk így, időfizikai törvény a T-univerzumban. Nem az időgép szkenneli le az áthaladót, és nem tapogat le az utolsó sejtig/csavarig, hanem a gép által létrejött időkapun nem juthat át a csupasz, élettelen dolog. Talán úgy lehetne elképzelni, mintha átlépnél egy vízesésen. Csak a bőröd lesz vizes, nem a csontod. Tételezzük fel, hogy az időmező is egy ilyen "vízesés", ami pillanatok alatt felemészt mindent, amivel érintkezik és nem élő. Viszont, ha becsomagolják valami élőbe, már át lehet vinni, hiszen megvédi az az organukus matéria megóvja "víztől".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így már fogyaszthatóbb.

Már csak a T1000-es probléma van. ;)

De a fémnek is nagyon sok féle megjelenési formája van.

Pl.: mosogatószivacs..

Szóval egy mimetikus polialloid nem tudhatott esetleg egy bőrhöz hasonló felszínnel "csalni"?

Valószínüleg de, hisz átjött, és ez is alátámasztja a magyarázatodat, hogy nem fémszkenner van az időgépben/időfolyosóban.

Mivel ruhát is másolt ami nem volt fémszerű, tudhatta felszínének külső fiziológiáját is szükség szerint formálni. :D

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ezeken nem szabad fennakadni!

 

Attól függ, mit értünk élő szövet alatt, szatyor esetében az már inkább döglött szövet :evil:

 

 

Igen, a dolog kikezdhető, bár gondolom, ha egy disznóbőrbe csomagolod, attól még nem lesz élő. Ahogy Karrde írta, az döglött szövet. :) Ettől független, nem ez a legjobb magyarázat a filmek történelmében, de ha benne van, el kell fogadni, hogy a T-filmekben az időutazásnak ez egy csak trükkösen megkerülhető törvénye.

 

Ja persze én sem akadok fenn rajta és ettől még nem ítélem el a filmet (csak az Ítélet napján muhahahaicon30.gif) csak szeretek kicsit belekötni az ilyen dolgokba, mert érdekesek az ilyen logikai bukfencek egy-egy filmben :)

Amúgy a szatyorba is lehetne olyat szerelni, ami élőnek tartja a szövetet ahogy a T-800on is élőnek tartja, vagy ha az egy elég nagy szerkezet akkor meg nem szatyrot, hanem egy nagy ládát, ember méretűt :) kell visszaküldeni:P :), abba úgyis több gyilokszerszám beleférne297.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy a szatyorba is lehetne olyat szerelni, ami élőnek tartja a szövetet ahogy a T-800on is élőnek tartja, vagy ha az egy elég nagy szerkezet akkor meg nem szatyrot, hanem egy nagy ládát, ember méretűt :) kell visszaküldeni:P :), abba úgyis több gyilokszerszám beleférne297.gif

Volt egy Terminator képregény, már rég olvastam, de ha jól emlékszem, abban a SkyNet élő emberekbe műtéti úton beletette a fegyvereket, és eme emberekkel együtt küldte át a Terminatorait az időben. Amik aztán szépen kibelezték a fegyverszállítókat, szert téve így a jövőbeli lézerpisztolyokra a múltban. Elég brutális megoldás, de ez például egy jó kikerülése a problematikának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt egy Terminator képregény, már rég olvastam, de ha jól emlékszem, abban a SkyNet élő emberekbe műtéti úton beletette a fegyvereket, és eme emberekkel együtt küldte át a Terminatorait az időben. Amik aztán szépen kibelezték a fegyverszállítókat, szert téve így a jövőbeli lézerpisztolyokra a múltban. Elég brutális megoldás, de ez például egy jó kikerülése a problematikának.

 

Hát igen ez is egy megoldás

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most végeztem az Ex machina-val hát inkább a Transzcendens, mint még1x ez. A feléig azon gondolkodtam lekapcsoljam-e, aztán el kezdett érdekelni mi lesz a vége, bár az viszonylag hamar leesett, hogy

az ázsiai csaj is gép

a vége meg annyira felhúzott, hogy inkább le se írom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.