Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én is láttam a Logant nekem tetszett.

Tény hogy nagyon brutális de végre nem a megszokott szuperhősfilm .

Az eddigi legjobb x-men film, ha nem a legjobb.

Viszont kellett volna elé egy film ami elmagyarázza mi lett a mutánsokkal, sulival. Ugyan ez van az eljövendő múlt napjaival is, oda is kellett volna egy előzmény film. Nem láttuk hogy támadtak a robotok hogy kényszerültek a mutánsok menekülésre.

Nem tetszik ez a túl nagy időugrálás. Mintha egy sorozatból kihagynánk egy évadot.

Viszont nem értema Logan nálunk miért 16os korhatárt kapott. Ennél sokkal kevésbé durva filmek kaptak 18as karikát. Egy anya ki is vitte a gyerekét a moziból.

Ez így már felkelti az érdeklődésemet. Lehet, hogy el kéne mennem rá?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nézem újra a Dr. Stranget

 

 

A baleset előtt amikor hallgatja a különböző eseteket az elsőt amit mondanak neki egy légierő tiszt akinek egy kísérleti páncél szétzúzta a gerincét, teljes szakadás. Ez csak nem az a szegény fickó lehet akit láthattunk a Vasember 2-ben a videón mikor Tony bemutatja, hogy hol is tart a Hammer vállalat a páncél készítésben? hmm.gif

 

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nem tudni biztosan, de szerintem az inkább Rhodes, akinek a gerince szintén megsínylette a CW-t. Egyedül a kor nem stimmel, ugyanis 35 éves ezredesről beszélnek, és ugyan nem tudjuk Rhodey korát, de az őt játszó színész már elmúlt 50.

Amúgy a harmadik eset a telefonon Captain Marvel lesz, aki majd a Bosszúállók 3-ban mutatkozik be

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosítás: nem Rhodes és csak lehet, hogy Marvel.

 

De lehet, hogy csak a képregényes Marvel kapitányra utalnak, mert a jelenlegi infók alapján az MCU-s Marvel más előtörténetet kap. Szóval ez lehet, hogy csak a képregényekre kikacsintás, nem az MCU jövőbeli karakterére.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosítás: nem Rhodes

Akkor nem tudom hova tenni azt az utalást, ugyanis felettébb valószínűtlennek tartom, hogy ott a Vasember 2-es komára utalnak. In-universe is eltelt 6 év a két esemény között, és az a pilóta már abban a filmben is csak egy utolsó háttérszereplő volt. Egyszerűen a Rhodes-os utalás annyira adná magát a CW után, nem is értem, hogy a rendező miért nem utalt egyértelműen őrá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor nem tudom hova tenni azt az utalást, ugyanis felettébb valószínűtlennek tartom, hogy ott a Vasember 2-es komára utalnak. In-universe is eltelt 6 év a két esemény között, és az a pilóta már abban a filmben is csak egy utolsó háttérszereplő volt. Egyszerűen a Rhodes-os utalás annyira adná magát a CW után, nem is értem, hogy a rendező miért nem utalt egyértelműen őrá.

Én is egyértelműen ő rá asszociáltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Nekem Rhodey meg sem fordult a fejemben, nem is értem miért nem. Talán azért mert így van megfogalmazva: "egy kísérleti páncél szétzúzta gerincét" ha jobban belegondolok ez 2 ponton is sántít Rhodey esetéhez képest egyrészt az a páncél nem kísérleti másrészt nem maga a páncél zúzta szét Rhodey gerincét hanem az esés.

 

 

 

Hétfőn tervezem megnézni a Logant. Aki látta már jól tudom, hogy nincs after credit jelenete a filmnek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor nem tudom hova tenni azt az utalást, ugyanis felettébb valószínűtlennek tartom, hogy ott a Vasember 2-es komára utalnak. In-universe is eltelt 6 év a két esemény között, és az a pilóta már abban a filmben is csak egy utolsó háttérszereplő volt. Egyszerűen a Rhodes-os utalás annyira adná magát a CW után, nem is értem, hogy a rendező miért nem utalt egyértelműen őrá.

Esetleg csak arra utalás, hogy a hadsereg még mindig megpróbálja lemásolni Stark páncélját? És ennél több mélyebb értelme nincs. Azért a Bosszúállókon kívül is van még élet az MCU-ban. :)

 

Rhodest amúgy már az időrend is kizárja. Strange 2016 május 6-án szenved balesetet. Rhodes május 24-én csapódik a földbe.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Nekem Rhodey meg sem fordult a fejemben, nem is értem miért nem. Talán azért mert így van megfogalmazva: "egy kísérleti páncél szétzúzta gerincét" ha jobban belegondolok ez 2 ponton is sántít Rhodey esetéhez képest egyrészt az a páncél nem kísérleti másrészt nem maga a páncél zúzta szét Rhodey gerincét hanem az esés.

 

 

 

Az hogy így van megfogalmazva, az a fordítók hibája, mert az eredetiben azt mondja, hogy "összetörte a gerince alsó részét egy kísérleti páncélban". És szerintem egy bizonyos szemszögből kb. minden Stark féle páncél egyben kísérleti páncél is (lagalábbis addig, amíg nem talál egy designt, amit már nem kíván továbbfejleszteni, hanem elkezdi azok sorozatgyártását).

 

 

Dzséjt, annyiból igazad van, hogy a rendező szerint tényleg nem ő az, de azt is nyilatkozta, hogy

"That's not War Machine, actually. It sounds like it. And maybe in some other iteration we were even thinking it could be." Szóval nem egy vad elképzelés, ha valaki Rhodes-ra asszociál.

Az meg hogy mikor játszódik pontosan az az eset? Hát, a cikk amire hivatkoznak már nem elérhető, és mindenhol máshol azt olvasom, hogy Strange-nek 3-6 hónapig tartott a felépülés. Ha jól tudom ez a wiki nem hivatalos, hanem rajongók által szerkesztett (mondjuk legtöbbször elég igényesen), de a 3-6 hónap nem zárja ki azt sem, hogy Strange balesete a CW után volt

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

. És szerintem egy bizonyos szemszögből kb. minden Stark féle páncél egyben kísérleti páncél is (lagalábbis addig, amíg nem talál egy designt, amit már nem kíván továbbfejleszteni, hanem elkezdi azok sorozatgyártását).

 

 

Szerintem amelyikben már kiáll harcolni mások ellen vagyis bevetésre kész az nem kísérleti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel csak az a gond, hogy akkor Tony egyetlen kísérleti páncélja az az, amit Rhodey ellopott, és végül Harcigép páncélnak használt a Vasember 2-ben. Az tényleg kísérleti volt, de a többit mind bevetésre szánta. Ha így nézzük Tony nem a tipikus mérnöki hozzáállással csinálja a páncéljait :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel csak az a gond, hogy akkor Tony egyetlen kísérleti páncélja az az, amit Rhodey ellopott, és végül Harcigép páncélnak használt a Vasember 2-ben. Az tényleg kísérleti volt, de a többit mind bevetésre szánta. Ha így nézzük Tony nem a tipikus mérnöki hozzáállással csinálja a páncéljait :D

 

Az egyetlen kísérleti amit láttunk. A tiéddel meg az a gond, hogy akkor mindegyik kísérleti, mert mindegyiket továbbfejleszti az előzőhöz képest és egyiket sem gyártja sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mit szóltok ehhez az elmélethez?

 

Mivel Rhodes már nem katona, és nagyon valószínű, hogy többé Hadigépként sem szolgálhat, ezt a szerepet a hadsereg másra bízza. Mivel a Hadigép Mark III is tönkrement a csatában, Stark megcsinálta a Hadigép Mark IV-et, ami így még kísérletinek fogható fel, hiszen nem feltétlen bevetésre kész pár héttel Rhodes kiesése után. Az új Hadigép meg ez a rejtélyes ezredes lett volna, aki a páncél tesztelése közben megsérült.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyetlen kísérleti amit láttunk. A tiéddel meg az a gond, hogy akkor mindegyik kísérleti, mert mindegyiket továbbfejleszti az előzőhöz képest és egyiket sem gyártja sorozatban.

Épp ezért mondtam, hogy szerintem minden Stark páncél egyben kísérleti páncél is. Egyik sem végleges design, ami kielégíti Tony minden vágyát, hanem folyamatos fejlesztés alatt állnak, ergo mindegyik egy kísérlet arra, hogy tökéletesítse a "fegyvert", azaz kísérleti fegyverek/páncélok :D

Amúgy a Vasemeber és Vasember 3-ban látott tervezési folyamatokat figyelembe véve, szerintem Tony nem csinált "próba" páncélokat a Mark II-est leszámítva. És szigorúan véve nem páncél, de a Sokoviában bevetett Vas Légió drónjai, viszont már sorozat gyártottak voltak.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mit szóltok ehhez az elmélethez?

 

Mivel Rhodes már nem katona, és nagyon valószínű, hogy többé Hadigépként sem szolgálhat, ezt a szerepet a hadsereg másra bízza. Mivel a Hadigép Mark III is tönkrement a csatában, Stark megcsinálta a Hadigép Mark IV-et, ami így még kísérletinek fogható fel, hiszen nem feltétlen bevetésre kész pár héttel Rhodes kiesése után. Az új Hadigép meg ez a rejtélyes ezredes lett volna, aki a páncél tesztelése közben megsérült.

 

Ez így jó lehet. De ha igazi utalást akartak volna tenni, nem tudom mért nem lehetett bemondani, hogy az illető teszemazt; 49 éves..

Azért az már nem semmi, hogy egy elejtett morzsa sem tud finoman, de egyértelmű lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így jó lehet. De ha igazi utalást akartak volna tenni, nem tudom mért nem lehetett bemondani, hogy az illető teszemazt; 49 éves..

Azért az már nem semmi, hogy egy elejtett morzsa sem tud finoman, de egyértelmű lenni.

Bemondják, hogy 35 éves, vagyis egyértelmű utalás, hogy nem Rhodes. Mi kell még? Álljon eléd a rendező és mondja be, hogy nem Rhodes? Ami amúgy megtörtént, hiszen már a rendező is lenyilatkozta ezt... :roll: Egyszerűen csak néhányan minden vesszőben és pontban többet akarnak látni, de nem minden vessző és pont előre vagy visszautalás.

 

Dzséjt, annyiból igazad van, hogy a rendező szerint tényleg nem ő az, de azt is nyilatkozta, hogy

"That's not War Machine, actually. It sounds like it. And maybe in some other iteration we were even thinking it could be." Szóval nem egy vad elképzelés, ha valaki Rhodes-ra asszociál.

Az meg hogy mikor játszódik pontosan az az eset? Hát, a cikk amire hivatkoznak már nem elérhető, és mindenhol máshol azt olvasom, hogy Strange-nek 3-6 hónapig tartott a felépülés. Ha jól tudom ez a wiki nem hivatalos, hanem rajongók által szerkesztett (mondjuk legtöbbször elég igényesen), de a 3-6 hónap nem zárja ki azt sem, hogy Strange balesete a CW után volt

 

 

Az, hogy május 30-án sérült le Strange, az biztos, mert a telefonján látszik a dátum az ütközés előtt. Azt persze nem tudjuk meg a filmből, hogy Rhodes melyik nap sérült meg, de azt igen, hogy Peggy Carter június 20-án halt meg, a bombamerénylet pedig június 22-én volt - és mindkettő napokkal a reptéri csata előtt történt. Akárhogy magyarázzuk, a hivatalos infók egyértelművé teszik: Stranges napokkal Rhodes előtt sérült meg, ergo a 35 éves ezredes semmiképpen sem lehet a 48 éves James Rhodes.

 

 

Semmi homályos vagy nem egyértelmű dolog nincs itt. Egyszerűen csak oda kell figyelni a filmre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az, hogy május 30-án sérült le Strange, az biztos, mert a telefonján látszik a dátum az ütközés előtt. Azt persze nem tudjuk meg a filmből, hogy Rhodes melyik nap sérült meg, de azt igen, hogy Peggy Carter június 20-án halt meg, a bombamerénylet pedig június 22-én volt - és mindkettő napokkal a reptéri csata előtt történt. Akárhogy magyarázzuk, a hivatalos infók egyértelművé teszik: Stranges napokkal Rhodes előtt sérült meg, ergo a 35 éves ezredes semmiképpen sem lehet a 48 éves James Rhodes.

 

A lenti hozzászólásodban nem ezek a dátumok szerepeltek ;) Plusz Rhodes-ról nem tudjuk pontosan, hogy hány éves. Akár lehet egy leharcolt 35 éves is :D

 

Szerk.: Amúgy Strange karórája február 2. keddet mutat, mielőtt elindulna kocsival ;)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bemondják, hogy 35 éves, vagyis egyértelmű utalás, hogy nem Rhodes. Mi kell még?

Nekem semmi, félreértettél. Csak egyértelműbb utalást kerestem ahol ezúttal nincs.

 

A lenti hozzászólásodban nem ezek a dátumok szerepeltek ;) Plusz Rhodes-ról nem tudjuk pontosan, hogy hány éves. Akár lehet egy leharcolt 35 éves is :D

Ja, "a szolgálat öregít" In universe by General Ross

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lenti hozzászólásodban nem ezek a dátumok szerepeltek ;) Plusz Rhodes-ról nem tudjuk pontosan, hogy hány éves. Akár lehet egy leharcolt 35 éves is :D

 

A május 30-at elírtam, május 6 az (június 30-án Rhodes már járt, azt sikerült beleszőnöm Strange dátumába... néha kicsit kuszán mennek a gondolatok a fejemben :D ). A másik két dátummal csak arra utaltam, hogy ez a kettő szerepelt a filmben. Vagyis, filmben szereplő dátumok:

- Május 6: Starnge ütközik.

- Június 20: meghalt Peggy.

- Június 22: felrobban a bomba Bécsben.

Filmben nem szerepelt dátum: június 24, a reptéri csata. De ha ez még nem is 24, akkor is nyilvánvaló, hogy június, ami az én naptáramban május után jön. Vagyis a filmekből is egyértelműen kiderül: Rhodes problémáival nem zaklathatták Strange-t.

Rhodesról pedig dehogy nem tudjuk, hány éves, hiszen az Iron Man 2-ben szerepelt a születési dátuma. ;)

 

 

Szerk.: Amúgy Strange karórája február 2. keddet mutat, mielőtt elindulna kocsival ;)

Hm... és tényleg, ez viszont akkor érdekes fejlemény. Itt akkor a készítők valamit benéztek. Bár így meg aztán pláne nem utalhatnak Rhodesra. :)

 

Nekem semmi, félreértettél. Csak egyértelműbb utalást kerestem ahol ezúttal nincs.

Akkor sorry. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rhodesról pedig dehogy nem tudjuk, hány éves, hiszen az Iron Man 2-ben szerepelt a születési dátuma. ;)

Pontosan hol is, mert most belepörgettem a film azon jeleneteibe, ahol gondoltam, hogy előfordulhat (az egész filmet biztosan nem fogom megnézni, annyira nem jó :D ), de sehol sem láttam?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

 

Ha már Deadpool itt egy Teaser.

Nagyon várós az a muvi is. :rock:

 

 

Én is egyértelműen ő rá asszociáltam.

Én az eddigi egy nézés alatt senkire sem de az itteni infók miatt újrázás közben a csodakapitányra fogok.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy hírlik, hogy a Bosszúállók 3. és 4. része összesen 1 milliárd dolláros költségvetéssel bírnak.

 

Ez rendesen odaver az eddigi rekordoknak.

Minden idők legdrágább filmje (infláció nélkül) az Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides $378.5 millióval.

A legdrágább back-to-back filmforgatás A Hobbit trilógia $623 millióval.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy hírlik, hogy a Bosszúállók 3. és 4. része összesen 1 milliárd dolláros költségvetéssel bírnak.

 

Ez rendesen odaver az eddigi rekordoknak.

Minden idők legdrágább filmje (infláció nélkül) az Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides $378.5 millióval.

A legdrágább back-to-back filmforgatás A Hobbit trilógia $623 millióval.

 

ezek nagyon durva számok. A Kalózok 4. részén leesett az állam. :o Messze a leggyengébb rész volt szvsz, már csak az a kérdés, hogy mennyit hozott akkor?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.